Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12651) Toobee válasza #75912448 (#12650) üzenetére


Toobee
veterán

Lidl-ben megint akciós!

https://barbieripnk.hu/

(#12652) #75912448 válasza Toobee (#12651) üzenetére


#75912448
törölt tag

Régebben vettem ebből a csodából, teljesen korrekt. Ráirányítom egyiket a másikra, gyakorlatilag bármely készüléket 1 perc alatt beleteszek a memójába. Egyedül a Denon hangerőszabályzóját nem sikerül semmivel kiváltanom. Eleve utálom, hogy olyan nagyokat ugrik folyamatos nyomva tartásra, ha a taníthatóra teszem, ott meg csak 1-et, akkor is ha folyamatosan tartom.

(#12653) dh66e válasza Angelotti (#12647) üzenetére


dh66e
veterán

Fórumokon,teszteken keress rá a régebbi modellekre és találsz fotókat is a távjukról,de mint említették a topictársak egy olcsó Lidlben kapható Silvercrest táv is jó választás lehet(nekem is van ilyen :) ,mert a tévémé egy katasztrófa).
Nekem pl bejön a régi wd kis nyomoronc távja,nekem kézre áll,de nem is kell sok funkciót használnom ha filmet nézek.
Itt az aprón keress rá a média lejátszóknál az Asus ,AC Ryan,WD(szigorúan Gen2,vagy a Live,ha hálózat is kell) márkákra találsz biztos számodra szimpi playát max kérsz egy fotót a távról ill. a lejátszható fájlok listájáról egyéb,számodra fontos extrákról,de olvass is utána pl. az mpeg4 fórumán.

[ Szerkesztve ]

(#12654) kiscarlos77


kiscarlos77
csendes tag

Sziasztok!
Himedia HD560B-hez megjelent a 06.25-i frissítés van valakinek tapasztalata róla.Ez is egy enhanced verzió, ugy tudom kell hozzá egy kulcs file mert ha nincs meg akkor 10 percenként újra indítja magát a lejátszó.

(#12655) Kulbi


Kulbi
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni médialejátszó vásárlásához. Már elolvastam a legtöbb hozzászólást, de gondoltam jobb ha rákérdezek.

Követelmények:

- hálózat (NAS-ról lejátszik nagy mkv-kat, DLNA előny, wifi nem kell tyúkbélről megy)
- kiadja a többcsatornás hangot erősítő felé SPDIF v. optikai (7.1 és true HD hang stb. nem érdekel)
- zenére is használnám (mp3, flac)
- olcsóbb készüléket keresek, akár használtan, nem irtózom kínai barátainktól sem (új ár 20-30 használtan ez alatt)
- nem kell rack
- nem létszükség webes tartalmak megtekintése ill. webböngésző, médiatár; ha van jó, de nem kötelező
- jól működő, folyamatos, akadásmentes menü, gyors reagálású távirányító (valamiért ez idegesít)

Válaszokat előre is köszönöm.
Coolby

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#12656) Warter


Warter
őstag

C300-hoz kijött új firmware, hamarosan jön A300-hoz is, úgy néz, hogy csomó mindent javítottak.

(#12657) digikábeles válasza Ed Parker (#12643) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Az én 90 ezer ft.-os bd lejátszóm sem viszi még a dvd-t sem normálisan. Ez van. Ezért tartottam meg a wdtv-t.

(#12658) Ed Parker válasza digikábeles (#12657) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

akkor azt vissza kell vinni,ha a dvd-t sem játssza rendesen.

nekem most egy pio lx55 van,a bd iso-t nem viszi,de az ismert formátumokat (.ts, .avi, .m2ts, .m4v, .flv, .mov, LPCM (.wav), .3gp, FLAC) játssza normális határok közt.
nyilván a hubble 150Mbps-es videót nem.

(#12659) kirkri válasza hunaqua (#12625) üzenetére


kirkri
addikt

Én tegnap a román sráctól vettem egy új Egreat R300-at az eBay-en. Kértem, hogy már úgy küldje, hogy rajta van a legfrissebb custom SW.

Az előbb írt, hogy feltette rá a mod. SW-t és már el is vitte a futár. Remélem hamar ideér a szomszédból. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#12660) digikábeles válasza Ed Parker (#12658) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Úgy értsd, hogy a vincseszterről nem játssza rendesen. Egy dvd filmet vagy 5 részletben játszik le. A kék lézer viszont sokkal szebben játssza le a dvd-t, mint az alatta lévő hdmi kimenetes dvd lejátszó.

(#12661) Ed Parker válasza digikábeles (#12660) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre nem tudok mit mondani,nem játszok DVD-t, amiért szebbnek láthatod a bd-n játszott DVD-ket, az a gépben található jobb kép feldolgozó csip miatt van.
Én a bd-ken kívül mindent média playerrel játszok le.

(#12662) hunaqua válasza kirkri (#12659) üzenetére


hunaqua
addikt

Az nagyon jó cucc! :K

Mennyibe került,ha nem titkos? :)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12663) kirkri


kirkri
addikt

55400 postával. Olcsóbb volt, mint Kínából venni, ráadásul nincs rizikó, hogy esetleg megvámolják.

Érdekes egyébként, hogy csak az angol eBay-en van fent, a .com oldalon nincs.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12664) hunaqua válasza kirkri (#12663) üzenetére


hunaqua
addikt

Gratula,használd egészséggel! :C

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12665) kirkri válasza hunaqua (#12664) üzenetére


kirkri
addikt

Köszi. :R

Kíváncsi vagyok, hogy ez lesz-e jobb, vagy a Popcorn amit most száműzök a hálóba.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12666) kezdő


kezdő
senior tag

Kis linkdelight tapasztalat Egreat R6S Pro kapcsán:

Order Date:Monday, 02 July 2012 03:38

2012.07.09 11:36 (HONG KONG) Küldemény felvéve / Item accepted

2012.07.11 16:47 HKHKGA(HONG KONG) Célországba elküldve / Item sent abroad

Nem sietik el.... :(

(#12667) Patice válasza kezdő (#12666) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ilyet tapasztalhatsz itthon is. Csak adj fel egy levelet a magyar postával a szomszédos faluba. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#12668) hunaqua válasza kezdő (#12666) üzenetére


hunaqua
addikt

Azt pénteken vagy hétfőn megkapod.

...más

Egyébként a most kapható Lidl-s távirányitó még jól is néz ki!

[ Szerkesztve ]

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12669) Toobee válasza Patice (#12667) üzenetére


Toobee
veterán

Mindegy hol adod fel. Felküldik Bp-re, ott szortírozzák, majd onnan küldik szét.

https://barbieripnk.hu/

(#12670) Ed Parker válasza Toobee (#12669) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ebben mondjuk van logika :D

(#12671) Toobee válasza Ed Parker (#12670) üzenetére


Toobee
veterán

Nincs benne, de így megy.

https://barbieripnk.hu/

(#12672) Warter válasza Toobee (#12671) üzenetére


Warter
őstag

Legjobb tudomásom szerint elég régóta nem igy van. Vannak már vidéken is elosztóközpontok és helyi levelek nem utaznak csak odáig.

(#12673) fugu


fugu
tag

Jelentem megjött a kis szerkezet, egész jól működik, menüben kicsit lassúcska de azt kibírom ennyiért. 16GB-s 2,5órás MKV-t simán lejátsza hálózaton keresztül akadás nélkül, nagyobb /pill nincs.
(Playon HD Mini 2)

[ Szerkesztve ]

(#12674) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Segítséget kérnék médialejátszó vásárláshoz.
Olcsó alap készüléket keresek, se merevlemez nem kell bele, se hálózati lejátszás, se torrent.
USB 3.0-ás pendrive-ról és USB 3.0-ás 2,5"-es külső merevlemezről játsszon le minél több formátumot megbízhatóan. Sajnos nem tudok eligazodni a nagy kínálatban, így itt kérek segítséget. Előre is köszönöm a válaszokat!

(#12675) Tin válasza DarkDeer (#12674) üzenetére


Tin
veterán

én is feltettem ezt a kérdést, de választ nem kaptam.

ha az Egreat R6C-n gondolkozol, nekem nem volt szerencsém vele, kb 1 hónapig működött rendesen, azóta egyre rosszabb. persze gariban javítják, de nincs kedvem vagy 1 hónapig lejátszó nélkül lenni.

(#12676) TCr válasza Tin (#12675) üzenetére


TCr
veterán

DarkDeer és Tin: pont fölöttetek, AC Ryan Playon HD mini 2

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#12677) Tin válasza TCr (#12676) üzenetére


Tin
veterán

én inkább a 10e-s kategóriában gondolkoznék, és nekem spec nem kell lan se meg semmi. vagy ott csak a nagyonkínai van?

(#12678) DarkDeer válasza Tin (#12677) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Én is max. 15 ezerig mennék el. Úgy látom marad az Egreat EG-R6C.

(#12679) Tin válasza DarkDeer (#12678) üzenetére


Tin
veterán

egyébként tök jó kis gép, a távirányítója egy vicc, de az orvosolható egy taníthatóval.

viszont ami nekem a problémám volt, hogy kb 1 hónapig tökéletesen ment, aztán a külső vinyót néha nem ismerte fel vagy lejátszás közben eldobta, aztán már a pendrive-okkal is ez volt a szitu, aztán néha újraindult. végülis ahogy látom, a tápcsatlakozó foglalat lehet kontaktos vagy valamelyik kondi hibás benne. a speedshop azt mondta javítja, legalább 2 hét, és hát utána is a fene tudja hogy jól megjavítják-e vagy további szívás várható vele, plusz nélkülözni kell a filmnézést hetekig...

(#12680) Gubek-Einste válasza Tin (#12679) üzenetére

Én karácsony óta használok egy R6C-t és eddig semmilyen bajom nem volt vele, szerintem egy nagyon jó vétel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12681) Tin válasza Gubek-Einste (#12680) üzenetére


Tin
veterán

én is karácsony óta, úgy látszik az enyém gyári hibás. cserélünk? :DDD

(#12682) Gubek-Einste válasza Tin (#12681) üzenetére

Nem, nekem egy jól működő kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12683) Kofa


Kofa
csendes tag

Sziasztok!

Médialejátszót keresek.
Ami kell:
- DVD image-et le tudjon játszani.
- Régi CRT TV-hez hozzá tudjam kötni (komponens vagy kompozit bemeneten át).

Ami jó lenne:
- USB-s DVD meghajtót kezeljen;
- a rá dugott USB vinyót ossza meg úgy, hogy Linux alól elérjem (ha ezt nem tudja, hálózat sem kell, mert másra nem használnám a netet, nem nézek Youtube-ot TV-n, nem torrentezek);
- külön bónusz, ha a vinyót jelenlegi ext4 fájlrendszerével is látná, és nem kellene újraformáznom;
- rsync szerver :)

A WD TV Live-hoz van valami 3rd party firmware, ha jól tudom, de vannak panaszok az USB DVD támogatására. Tapasztalat?

Előre is köszi,
Kofa

(#12684) Ed Parker válasza Kofa (#12683) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

nekem egy gen2-es van,de rendesen játsza a dvd-ket usb-s drive-ról
nekem is mókolt fw-vel.

(#12685) Kofa válasza Ed Parker (#12684) üzenetére


Kofa
csendes tag

Új vagyok ebben a világban, a "gen2" gondolom 2. generációs? Milyen generációk vannak, ha a boltban most veszek, mit fogok kapni?

(#12686) Ed Parker válasza Kofa (#12685) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

ez egy régi 2008-as változat,volt az elődje a gen 1 ami egy hulladék.
a gen 2 már jobb hardveresen és van rá mókolt szoftver. ez van nekem.
aztán megjelent a live verziója,amin már volt ethernet,nekem akkor nem érte meg a jutyub a 8-10 ezer Ft-os árkülönbözetet.
azt a mostaniakat meg már nem követtem,popcorn a300-at használok.

most már nem kaphatóak ezek ujan,csak az ujabb verziók,amiről itt megoszlanak a vélemények.
de majd úgyis segít valaki,akinek ez van.

(#12687) dh66e válasza Kofa (#12685) üzenetére


dh66e
veterán

Az attól függ milyen lejátszót veszel.
A wd-nél a gen2 értelem szerűen a gen1 váltótársa,de ilyet talán már kapni sem lehet lassan mivel 3 éves széria együtt jött ki a régi Live-val.
IWD-nél a legújabb széria a live streaming ami a 2nd generációs livenak felel meg.
Árban kéne tudni mennyit szánsz rá és akkor könnyebben tudunk segíteni mert nagy a felhozatal.

(#12688) Ed Parker válasza dh66e (#12687) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

itt a szakavatott fórumtárs :C :R

(#12689) dh66e válasza Ed Parker (#12688) üzenetére


dh66e
veterán

Jól van még látom még te sem kukáztad. :)
A300-at kiismerted rendesen,képileg nagyon odaver a kis gen 2-nek vagy csak a tudása sokkal jobb?

(#12690) Ed Parker válasza dh66e (#12689) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

egy frászt,sztem semmi különbség nincs közöttük,mindkettő jó képre.
pont azt hangoztatom hogy a régi fatengelyes wd gen2 5000Ft azt kevesebb bajom van vele mint az a300-al:D

(#12691) lehasznalo


lehasznalo
tag

A http://dune-hd.com/ oldal megváltozott.
A fw frissítések között már fent sincs a 101-nél (csak a 301-nél van) az ami nálam fut, a120531-es.
A játékoson a programok nem találják a files3.dune-hd.com oldalt és az ott található appokat (jelenleg nem is él) és így nem fut a youtube sem.

Most rakjak fel egy régebbi fw-t hátha ok lesz? (Most nézem, hogy fw-t sem lehet leszedni jelenleg az oldalról)

Egyébként reggel még tuti volt...

[ Szerkesztve ]

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#12692) kirkri válasza kirkri (#12659) üzenetére


kirkri
addikt

Egy nap alatt megjött az Egreat R300 lejátszóm Romániából. (A futár csak holnap hozta volna ki, de melóból hazafelé útba esett a DPD depo, így beugrottam érte)

Első blikkre a kinézet és a minőség egész jónak tűnik.

Ami nekem sarkalatos pont az a torrent lenne, de itt rögtön belefutottam egy problémába. A Popcorn és az Egreat Transmission kliense egyaránt a 9091-es portot használja és gyanús, hogy ez gebaszt okoz. A Transmission remote GUI nem látja időnként az Egreat lejátszót, ha megy a Popcorn is.

Nem vagyok egy guru hálózat témában, így egyelőre próbálok rájönni, hogy mi lehet a megoldás. Rémlik, hogy korábban olyan Transmission volt a Popcorn-on amit a 8087-es porton lehetett elérni, az gondolom megoldaná a problémámat.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12693) Alex91 válasza kirkri (#12692) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, mas IP cimen van a ket kliens, a portnak nem sok koze lehet a dologhoz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12694) kirkri válasza Alex91 (#12693) üzenetére


kirkri
addikt

Lehet, hogy nem is ez a probléma. Most azt vettem észre, hogy a Transmission remote GUI alul szabad tárhelynek 225MB-ot jelez az Egreat-hez, függetlenül attól, hogy egy teljesen új 2TB-os HDD van benne. Aztán amikor letöltés közben elfogy a 225MB, akkor lefagy a Transmission.

Próbáltam másik HDD-vel is, azzal is ugyanez a helyzet.

21 éve a Prohardveren! ™

(#12695) hunaqua válasza kirkri (#12694) üzenetére


hunaqua
addikt

Megformáztad vele a HDD-t?

Nekem nem volt ilyen gond,átraktam az Eaget h5-ből és ment rendesen.Nem sokat játszottam még vele,beállítottam 2,2 MB/s-re a letöltést és azt stabilan hozza (átlag 1,7-2 MB/s)

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#12696) gbors válasza fugu (#12673) üzenetére


gbors
nagyúr

igen, a lassú menü az 1185-ös chip "feature"-ének tűnik...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#12697) kirkri válasza hunaqua (#12695) üzenetére


kirkri
addikt

Ez egy érdekes dolog, ugyanis formázás menüben nekem az van kiírva, hogy external HDD, holott belső HDD van kizárólag benne. Azonban, ha erre rányomok és megformázza (vagy legalábbis valamit csinál vele, mert létrehoz egy NTFS partíciót és azon egy könyvtárat).

A Transmission a letöltési útvonalnak a következőt írja ki:

/tmp/hdd/volumes/HDD1/TR_DOWNLOAD

Gondolom ez a kliens alap beállítása lenne, de mire kellene ezt átírni, hogy a lejátszóban lévő HDD-re dolgozzon? :F

Egyébként ez a lejátszó nekem nem tölt egyelőre 900k-tól gyorsabban. (A Popcorn 1.9MB-al megy fagyás nélkül)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#12698) Kofa válasza dh66e (#12687) üzenetére


Kofa
csendes tag

Nem mondok olyat, hogy a pénz nem számít, mert nem igaz, de nem is az a legfontosabb, hogy a lehető legolcsóbb legyen. Mondjuk, hogy max. 30e Ft-ban gondolkodom.

Jelenleg van egy USB külső vinyóm, 1 TB-os. Linux alatt ext4-gyel használom, egy dirvish nevű eszközzel (rsync alapú backup program) erre mentek. Ez most a PC-re van dugva.

Ideális esetben a vinyó lehetne a médialejátszóra kötve, ott megosztva, felmountolva a Linuxra, mehetne rá a mentés, a PC-n is grabbelhetem a DVD-ket image-be, feltolhatnám a LAN-on át a vinyóra, és onnan dolgozhatna a lejátszó.

Nem töltök le. Olcsó DVD-ket veszek, ha ígéretesnek tűnnek, vagy bemegyek az Odeonba a munkahelyem mellett. Hogy akkor miért kell médialejátszó? Kényelemből.
- A gyerekek későn kerülnek ágyba, én korán kelek, ezért egy estébe nem szokott beleférni egy film. Ekkor a DVD-t image-be teszem, másnap visszaviszem a tékába, és megnézzük, amikor idő van rá.
- Szintén a gyerekek: az összes polcról levadásszák a lemezeket (plána a hamarosan kétéves, irgalmatlan rosszcsont fiam), a pakolászás-dobálás közben karcolódnak, sérülnek a lemezek. Helyette a lemezek biztonságos helyen dobozban lehetnek, amit aktuálisan nézünk/néznek (mesefilm vagy mesesorozat, természetfilm), az lehetne a vinyón. Két kis dobozt (lejátszó + vinyó) könnyebb biztonságos magasban elhelyezni, mint a sérülékeny mechanikájú DVD lejászót és egy rakat lemezt.

Köszi,
Kofa

(#12699) BBéci válasza Kofa (#12698) üzenetére


BBéci
titán

Remélhetőleg hamarosan elér hozzád is a HD!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#12700) Kofa válasza BBéci (#12699) üzenetére


Kofa
csendes tag

Ha meghal a TV-m, akkor biztos, mert mást nem lehet kapni... addig aligha (máshol vannak a prioritások).

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.