Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) LámaZ válasza Martinmentor (#9546) üzenetére


LámaZ
addikt

Lehet, hogy megtelt a RAM-ja, és nem tud teljesen lefutni. (?)

Legyen minden jó!

(#9552) Martinmentor


Martinmentor
csendes tag

Nálam is az az antutu van, a ram-om meg 362mb szabad...

(#9553) hevizms válasza hevizms (#9549) üzenetére


hevizms
addikt

[ Szerkesztve ]

(#9554) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

sziasztok!
nem tudok körülük dönteni:
Media-Tech MT7003 Imperius
Alcatel OT-997D
MyAudio Series 5
MyAudio Phone S5 Plusz

Nagyon fontos nekem a minél stabilabb működés: ne dobálja el a térerőt. Illetve a minél jobb akku, és a minél nagyobb kijelző.

(#9555) berigazek válasza -NOKIA- (#9554) üzenetére


berigazek
őstag

Minél nagyobb kijelző....Zopo ZP 900...Ez van most a csúcson és minőség is!

hevizmus!

Egy nagyon fontos dolgot ne felejts el és senki sem!
Az Antutu teszt egy SIM-el más eredményt mutat,mint 2 SIM kártyával!!!
Ez tény!
És pl.erre a legújabb 1 SIM-es Sony Ericcson S 1 SIM-es,igaz 1.5 DUAL Core 6830-at mutatott előttem.Ez a kollégámé,de csak egy SIM-es és,ha a DUAL SIM-es-be is CSAK 1 SIM-et teszel be,akkor persze,hogy nagyobb teszt eredményeket kapsz!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9556) Martinmentor


Martinmentor
csendes tag

Az antutuban amikor a részletesbe megyek ez van: ram: 900, cpu integer 1421, cpu float-point 1076, 2d graphics 0, 3d graphics 0 minden más nulla, cpu frequency 1001

(#9557) LámaZ válasza berigazek (#9555) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez 4"-os kijelzőjű; vannak 5"-os mobilok is.
Emellett 2 magos, és vannak ugye 4 magosak is.

Legyen minden jó!

(#9558) Martinmentor válasza berigazek (#9555) üzenetére


Martinmentor
csendes tag

az enyémben egy sim van...

(#9559) szpali válasza berigazek (#9555) üzenetére


szpali
addikt

csak érdekesség

feltűnt már, hogy a legtöbb teszt screenshot meg teszt video SIM kártya nélkül van?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9560) Sylvie89 válasza berigazek (#9555) üzenetére


Sylvie89
csendes tag

[link] Hello, és erre magyar gari van valahol? Zsebbe sz.tem ez már nem is fér :D

Ruhák / női / elektroniai cuccok / könyvek olcsón eladóak! Nézd meg a hirdetéseimet!

(#9561) devast válasza Sylvie89 (#9560) üzenetére


devast
addikt

Zopo-t nem kapsz mo-n sehol garanciával. Illetve magyar garanciával.

(#9562) berigazek válasza szpali (#9559) üzenetére


berigazek
őstag

Na ja...és EZ NEM vesz el memóriát,miegymást :-)
Én 2 SIM-el végeztem az enyémet és még sok tényezőtől is függ!
Térerő,sima mezei OP rendszer vagy telepített progik amik a háttárben futnak,stb...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9563) XM-L T6 válasza m165le (#9478) üzenetére


XM-L T6
tag

Melyik webshopból rendelted?

Szerk: Bocs megtaláltam, hogy a ttmalls-tól. Azért lett benne magyar nyelv mert kérted, vagy azért mert amúgy is van benne csak a weboldalra nem tették ki? Azt írtad, hogy szép a képe. Nem kicsi a felbontása? Úgy értem, hogy nem pixeles? Elvileg két akksi jár hozzá. Megkaptad?

[ Szerkesztve ]

(#9564) -NOKIA- válasza devast (#9561) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

akkor változtatok az elvárásaimon: magyar gari is elvárás

(#9565) hevizms válasza berigazek (#9555) üzenetére


hevizms
addikt

Ezt most nem értem miért irtad nekem.
Kit érdekel hogy 2 sim meg 1 sim?
Nem versenyzés céljából tettem fel,meg nagyzolásból hanem a márkatársnak hogy lássa kb mekkora pontámot kellene mutatnia az ő telóján.
Te azt hitted a te telód pontszámára adtam válaszul????

(#9566) berigazek


berigazek
őstag

Az e-bay-en is úgy hirdetik,hogy,ha akarsz garanciát 1-2 évre fizessél még 20-30,-.GBP rá....azért ilyen olcsók ,,kint" a telcsik!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9567) berigazek válasza hevizms (#9565) üzenetére


berigazek
őstag

Te mindig félreértesz mindent!Dehogyis!:-)

Épp ez az,hogy nem mindegy,hogy hány SIM-et használsz...(és amúgy a webshoppok oldalain hamisak az Antutuk!) tudod üzleti cél vezérli őket!
Az én N 9000-em is 3700-al ,,végzett" és teljes megelegédettség volt,gyors is volt,GPS is jó volt benne,stb!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9568) szpali válasza -NOKIA- (#9554) üzenetére


szpali
addikt

997d

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9569) XM-L T6


XM-L T6
tag

Bocs hogy hozzászólok, de mi van a youtube-os videókkal amin az orrunk előtt csinálnak. Ott van a végeredmény. Van amikor egy db sim sincs benne. Elindítják és végignézzük ahogy lefut. Akkor hogy is van ez?

(#9570) hevizms válasza berigazek (#9567) üzenetére


hevizms
addikt

Nem félreértettem,inkább nem értettem miért irod ezt?
Amúgy tisztában vagyok vele hogy sok mindentől függ.
Nem mindegy milyen kártya van benne pld.

(#9571) -NOKIA- válasza szpali (#9568) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

olvastam a topicban hogy ez is töltögethetem naponta :(((

(#9572) berigazek válasza XM-L T6 (#9569) üzenetére


berigazek
őstag

Épp ez AZ,erről beszéltünk,ha nincs SIM benne jobb eredményt érnek el... :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9573) hevizms válasza XM-L T6 (#9569) üzenetére


hevizms
addikt

Nem kell ezt olyan komolyan venni.
Amiről berigazek barátunk beszél az mondjuk egy dualcore procis telónál okoz 100 pont körüli eltérést.
Mondjuk az enyémnél nem 5384 hanem 5220 kb.
Amúgy természetes hogy a legjobb oldalát akarják mutatni a telonak az eladók.

(#9574) XM-L T6 válasza hevizms (#9573) üzenetére


XM-L T6
tag

Én csak arra gondoltam, hogy a videón csak nem kamuznak. Azt nem nagyon tudják megbundázni.

(#9575) szpali válasza -NOKIA- (#9571) üzenetére


szpali
addikt

mondjuk ez miért lep meg? :)

ha nem szeretnél naponta tölteni és elég egy SIM, akkor Motorola RAZR MAXX
(bár az nem is ebben az árkategóriában versenyez)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9576) LámaZ


LámaZ
addikt

Sajtóhír:
" Az ARM a maga részéről az új 64 bites Cortex-A50 sorozat révén háromszoros teljesítménynövekedést ígér csúcskategóriás szuperfonokhoz képest"

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9577) smilecat válasza hevizms (#9573) üzenetére


smilecat
aktív tag

Szerintem 100 pont ide vagy oda nem számít.
A lényeg hogy az egymagosok ~3500 környékén teljesítenek a 2 magosok ~5000 felett általában.
5 telefon járt nálam ebből 2db volt kétmagos 3 egymagos, hasonló eredményekkel magonként.
Amit a "márkakollega" kapott valószínűleg 1 magos készülék, vagy valami nem jól van benne beállítva.
Szerintem...

(#9578) fPApi válasza XM-L T6 (#9574) üzenetére


fPApi
őstag

"...Azt nem nagyon tudják megbundázni...."
Jó lenne, ha így lenne, de láttunk már karón varjút ...

A benchmarkokhoz: nekem van egy Mo-n vett galaxy s duos-om (1 mag, 4", 768 RAM) és az antutu 3301, a quadrant 2231. Ez kicsivel (quadrantnál jóval) jobb, mint a korábbi telefonom gyári ICS-s számai (xperia ray, 1 mag, 3.3", 512 RAM).

[ Szerkesztve ]

(#9579) hevizms válasza smilecat (#9577) üzenetére


hevizms
addikt

Igy igaz.Egyetértek.Teljes mértékben igazad van.Pont ezt irtam én is hogy nem kell ezeket a pontszámokat olyan komolyan venni.
A kollega gépe ha n9770,akkor kétmagos kell legyen,az egymagos az az n9000.

[ Szerkesztve ]

(#9580) fPApi válasza hevizms (#9579) üzenetére


fPApi
őstag

Nem, de ha valaki össze akar hasonlítani telefonokat és kb. azonos körülmények között csinálja, akkor az összehasonlításra megfelelőek. Persze annak nincs értelme, hogy teljesen eltérő körülményekkel futtatott benchmarkokat hasonlítsunk össze.

(#9581) m165le válasza XM-L T6 (#9563) üzenetére


m165le
csendes tag

Nem tudom, hogy alapból van-e benne magyar nyelv, de a rendeléskor direkt kértem.
Azért gondolom, hogy utólag rakták rá, mert az összes kinai app ki volt gyomlálva, és át is volt particionálva alapból!
Két aksival jött annak ellenére, hogy a képen egy van.
A kijelző felbontásáról állandóan megy a vita de gondold el, hogy a 3méteres kivetítőm ful HD-ben is nagyon szép, itt meg 30-szor kisebb átlóra fele felbontás jut miért ne lenne elég. (persze közelebről nézem)
Az a lényeg, hogy számomra tökéletes. :)
Annyit még a telóról, hogy a nagy méret miatt ugye nagy aksit (3600mah) tudtak bele rakni, hála isten meg is látszik az üzemidőn, reggel fél nyolckor vettem le a töltőről, egész nap wifin lógott és mivel most lakom be, legalább tisztán 5-6 órát izélgettem és este éjfél körül amikor töltőre raktam 52% -ot mutatott.
A töltés jelző nem ugrál, hanem szépen százalékonként csökken.

(#9582) XM-L T6 válasza fPApi (#9578) üzenetére


XM-L T6
tag

Nem minden videót a forgalmazó webshop csinál. Vannak felhasználói videók is amin ugyanugy lefuttatják a teszteket és ugyanazok az eredmények jönnek ki. Nem hiszem, hogy minden egyes felhasználó aki veszi a fáradságot, hogy nekünk videót tegyen fel, meg teszteket futtasson le, még arra is veszi a fáradtságot, hogy átszerkeszti megvágja a videókat csak, hogy jobbnak hasson.

Én személy szeint hiszek a youtube-os felhasználói videóknak.

(#9583) XM-L T6 válasza m165le (#9581) üzenetére


XM-L T6
tag

Ahhogy többet írsz a telóról egyre jobban tettszik. :D Tennél fel képet videót róla? Megnéztem a ttmalls oldalát (ha jól tudom akkor onnan rendelted) és a képeken két db akksi van, a leírásban meg egyet írnak. Ezek szerint 2db jár hozzá. Más oldalon van benne eredetileg magyar nyelv. Lehet, hogy ezt is elírták az akksihoz hasonlóan. GPS-t próbáltad? Ájgó szígic működik? Felbontással egyet értek. Csak még nem láttam ekkora kijelzőt ilyen felbontással azért kérdeztem. Akkor ezek szerint nem is pixeles...

Gratula a telóhoz, jó áron vetted. Használd egészséggel! :)

(#9584) hevizms válasza XM-L T6 (#9583) üzenetére


hevizms
addikt

Ha már szóba kerültba 2 akksi.
Valaki kitudja használni a 2 akksit?
Nekem van hozzá,de eddig még nem jöttem rá mire jó a 2 akksi?
Természetesen ha majd kipurcan az egyik akkor majd jól jön,de amúgy mire jó a másik?

(#9585) pmikloska válasza hevizms (#9584) üzenetére


pmikloska
aktív tag

A cserélgetés tényleg nagyon macerás két akkunál.
A másodikat meg mire üzembe állítod, addigra az úgy lemerül, hogy nem fogod tudni feltölteni, ha közben nem használgatod néha. Sőt, a Li-Ion akkuk álltukban is elhasználódnak, szóval sokáig nem lehet tartogatni őket.

(#9586) m165le válasza XM-L T6 (#9583) üzenetére


m165le
csendes tag

Sajna nincs időm a képekkel foglalkozni, de a neten van róla sokminden.
A minőségről csak annyit, hogy a fiam amikor meglátta leesett az álla, hogy a kinaiak ilyen telót tudnak gyártani!
Kifogástalan a minősége! (persze hosszú távon nem tudom még megítélni)
Ja és ahhoz képest hogy mekkora, vékony és nem nehéz.
A GPS -el még nem foglalkoztam, számomra egyenlőre még másodlagos.

(#9587) XM-L T6 válasza hevizms (#9584) üzenetére


XM-L T6
tag

Ha besz@rik az egyik akkor ott a másik. Néha tényleg használni kell a másodikat is mert szerintem is álltában tönkremegy. A sok cserélgetéstől a hátlap is tönkre mehet. Letörhetnek vagy kikophatnak a kis fülek. De jó hogy adják. Ami jár az jár. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9588) fPApi válasza XM-L T6 (#9582) üzenetére


fPApi
őstag

Én sem mondom azt, hogy mindegyik valótlan! Csak azt, hogy ha pont egy ilyen mutat teljesen mást, mint a többi, akkor nem biztos, hogy kritika nélkül azt kell elfogadni hitelesnek!

(#9589) thumb


thumb
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudna adni egy linket hogy a singapore post-hoz ahova be lehet másolni a tracking numbert? Ezek a szerencsétlen pandawillesek china post-hoz adtak linket mire mondtam nekik hogy én singapore post-al rendeltem erre jaja persze amit adtak tracking numbert oda való de link sehol ahol meg tudnám nézni.

ezer köszönet

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#9590) F.Kornél válasza pmikloska (#9585) üzenetére


F.Kornél
csendes tag

Ha a nem használt Li-ion akkut "tároló kapacitásra" töltöd (kb. 60%) és hűtőben tárolod, akkor az élettartamát megnövelheted. (Én a replülőmodelljeim Li-ion akksiját tárolom így, a modellakksi töltőknek van ilyen funkciója.)

(#9591) banderasz77 válasza thumb (#9589) üzenetére


banderasz77
addikt

(#9592) thumb válasza banderasz77 (#9591) üzenetére


thumb
aktív tag

Very nice. Nagy köszönet érte. :R

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#9593) pmikloska válasza F.Kornél (#9590) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Sosem értettem, hogy honnan van ez a 60%-os sztori. Miért pont 60? Miért nem érdemes teljesen feltöltve eltenni? Az akkuknak van önkisülése (ezért merül le magától is), és ha csak 60%-ra töltjük, akkor logikusan hamarabb lemerül. A Li akkuk pedig, ha egy bizonyos kapocsfesz. alá esik az értékük, akkor már nem is tölthetők újra, így a logika nekem azt diktálná, hogy ne 60%-ra, hanem teljesen feltöltve tegyem le. A hűtős dolog meg arra jó, hogy a hidegben az akkuk lassabban merülnek el maguktól. Arra figyelni kell, hogy fagyáspont alá ne kerüljön, és szerintem arra is, hogy valami vákuumos zacskóba tegyük, mert a páralecsapódás sem biztos, hogy jó az akkunak, végülis van benne elektronika is.

[ Szerkesztve ]

(#9594) devast válasza pmikloska (#9593) üzenetére


devast
addikt

szerk: itt le van írva minden: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9595) Stiletto107 válasza devast (#9594) üzenetére


Stiletto107
csendes tag

Hasznos info.
Köszi!
Több ilyen és ehhez hasonló kellene a sok személyeskedés, OFF, és szemét helyett, ami néha itt megy!

Peace!!!

(#9596) pmikloska válasza devast (#9594) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Érdekes. Először azt mondtam, hogy oké, aztán jött a kérdés: ami 100%-ról merül, az is eléri majd egyszer a 40%-ot. Onnantól majd lassabban merül? Akkor viszont 100%-ra töltve mégis jobban járunk, mert ugyan az elején gyorsabban merül, de 40%-nál már lassabban, szóval előrébb vagyunk, ha még hozzáadjuk a teljes kapacitásról merülés idejét is.

Igaz, ez most OFF, de végülis a telefonok akkujáról (is) van szó.

(#9597) berigazek


berigazek
őstag

Én is két akksit kaptam hozzá.Mindkettőt használom első perctől felváltva.
Azonos körülmények között hssználom őket és azt vettem észre,hogy az egyik sokkal jobb,erösebb mint a másik.
Érdekes,hogy feltöltöttem 100%-ra az egyiket és félre tettem.3nap után betettem és csak 100%-pt mutatott,holott egy kicsit lejebb kellett volna esnie a töltöttségi szintjének,mind az összes többi telefonomnál is volt.
Azért jó,ha két akksit adnak hozzá mert,ha hirtelen az egyikkel történik valami akkor ott a másik és nem kell vakargatni a buksit,hogy rendelni kéne hamar még egyet!
Az összes telómhoz vettem rögtön,ha nem is adtak hozzá :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9598) szpali


szpali
addikt

Üdvözletem!

Eldöntöttem, hogy U8836D-t rendelek TMALLBOX-tól.

Mivel még nem rendeltem ilyen forrásból (csak ebay-ről), ezért a rendeléshez tippeket, tanácsokat örömmel fogadok. (mire kell figylelni, stb.)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9599) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Egy új, négymagos bambusz burkolatú telefon is várható, elég jól néz ki!

(#9600) zsoltocska67


zsoltocska67
csendes tag

Star N800-al készült kép [link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.