Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) ZaXXoN válasza berigazek (#9400) üzenetére


ZaXXoN
tag

Tessék kerek egész kérdéseket feltenni, ha érdekel a válasz. Ha elvárod, hogy nyomozzanak az előzmények után, akkor fogadd el, hogy ez csak elvétve fog teljesülni, és olyan választ kapsz, ami esetleg neked nem tetszik.

(#9402) berigazek válasza ZaXXoN (#9401) üzenetére


berigazek
őstag

OFF:
Te sem olvastad el figyelmesen,mert magyarul kérdeztem két dolgot!Egyikre kaptam választ a másikra nem pedigvérthetö volt a dolog,de hagyjuk most abba,mert ahelyett,hogy te is a feltett kérdésemre válaszolnál,(mert nem tudod) inkább okítasz...
Akkor neked teszem fel a kérdést!
Miért kellett az Adószám a Vám nyilatkozathoz,ha 40,-USD után nem is kell vámot fizetni csak áfát?Ez volt a kérdés és AZ,hogy mikor KELL fizetni,merz a csomag már egy hete nálam van?
Gondolom,hogy érthetően írtam le 3-jára is? :DD
Erre adjál ,,okos" választ és ezzel befejeztem... :R
Jó éjt nektek!
ON:
THLW3 tulajoknak:
Nektek is az előlapi kamerátok Tulajdonságainál 3.2 Mp mutat az Antutu és maga a szoftver is,ha belementek a Beállitásokba?

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9403) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Találtam ezt a telót. mtk6577 1,5GHz-en 16 vagy 32GB ROM 1GB RAM, Gorilla, n-es wifi is van állítólag benne. Még jó áron is van, akit érdekel. :) Nem tudom, hogy ez most valami új revízió a 6577-ből, vagy mitől megy hirtelen 1,5GHz-en?

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#9404) Sennalacy válasza Sennalacy (#9403) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

( n-es wifi szerintem nincs benne, mert kétfélét listáz az oldal, és ilyen esetben a kisebbnek hiszek, valamint a képeken érdekes módon egy Tegra3-as CPU van 1,5GHz-el listázva, szóval az az 1,5GHz is több mint kérdéses.. )

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#9405) XM-L T6 válasza m165le (#9379) üzenetére


XM-L T6
tag

Gratulálok a telefonhoz és köszönjük a beszámolót. Szerintem egy jó választás ár/érték atányban. Valami hasonlót keresek én is.
Mennyiért sikerült megvenni? Mikor rendelted? Mert, hogy 26.-án érkezett a postához.

(#9406) ÁrPi2 válasza berigazek (#9402) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Jóóóreggelt,

Megadtál tehát egy valaKiféle adószámot egy VÁMárunyilatkozatban, és mostan azon aggódsz és a rosszul részletezett kérdésleírásodban arról tudakozódnál (itten a duálsimes okostelefon topikban),

hogy kell-éé és --ha igen-- mikor kell az adószám tulajának fizetnie (majd) eme vámügylettel kapcsolatosan.(PONT, NEM kérdőjel)

Merthiszen TE ezen a "belépésiponton" egy fillért sem fizettél.(PONT, NEM kérdőjel)

Mondcsak berigazek! Mit jelent az a mondatod hogy: "3800,-ft volt rairva a csomagomra" ???

MI a válaszom??? AZ hogy ebben az ügyletedben a adószám szerintem csakis mint bürokratikus identifikáció kell a taxcustomereknek.

Fölhívnám a figyelmedet hogy természetesen a vámos,tax-customer szigorúan nem rendelkezik infóval arról hogy 40eurós a szálítmányodról a számla! (Amely összeg SEM díjköteles vámolásnál)

THL W6 -osról mi a véleményed? (régebben nézegettél 5.3 incses telókat...) 232,-

(#9407) ÁrPi2 válasza Rawulf (#9389) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Én is. :U :)

(#9408) krics válasza berigazek (#9402) üzenetére


krics
tag

Hali, nalam is 3.2 MB a secondary camera.

(#9409) ÁrPi2 válasza ÁrPi2 (#9406) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Javítani szerettem volna, de kicsúsztam az isőkeretből:

Az a 40 dolláros számlatétel az persze áfafizetős tartomány lenne, ezt az előbbiben zárójelben hibásan nem ilyennek írtam...bocs

(#9410) ÁrPi2 válasza krics (#9408) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ez is klassz ! :)

Most ez a thl w3+ 215 dollárért megéri, vagy megbízhatónak nevezhető helyen olcsóbban is található?

(#9411) hevizms válasza ÁrPi2 (#9409) üzenetére


hevizms
addikt

A 40$-os tétel csak akkor áfaköteles ha cég az eladó.
Magánszemély esetén nem,márpedig ezek a kinaiak minden esetben magánszemélyként tüntetik fel magukat.Legalábbis nekem eddig mindig igy jött csomagom.

(#9412) krics válasza ÁrPi2 (#9410) üzenetére


krics
tag

Szerintem megeri, ennel olcsobban nem nagyon lehet talalni, en 219 dollarert es plusz 10 dollar szallitasi koltseggel vettem meg augusztusban az aliexpressen - szeptember vegere jott meg.

(#9413) ÁrPi2 válasza hevizms (#9411) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Köszi az infót :B ,ha a kinai shopos így csinálja akkor az előbbi korrekcióm habár korrekt de mégis tárgytalan.

(#9414) berigazek válasza hevizms (#9411) üzenetére


berigazek
őstag

Nekem cég,sőt hírneves cég adta el...

krics!

:-)

ÁrPi2!

Akkor csak bürokratikus dolgok miatt kellett a barátnőm adószáma,nem adóztatják meg jövőben a fogadott áru miatt,mert most nem fizetett és én sem semmit?
Köszi a válaszod,egy kicsit megnyugodtam,csak azért aggódtam,hogy valamilyen hátrány éri majd,pedig Ő csak a fogadó fél volt,én rendeltem!

Szép napot nektek!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9415) agent_k


agent_k
őstag

Csak kérdezem:
Nem lenne célszerű ketté választani a topicot vásárlás és tapasztalat csere topicra? A telefonokról amúgy sem lehet sok mindent beszélni, nagyon tetszik mindenkinek amit vett. Viszont a vásárlásos topicba mehetne első hozzászólásba a vám-os dolgok, viszonylag megbízható shopok ilyesmi. Kellene egy állandó moderátor aki szó nélkül törölné azokat a kérdéseket Vagy ez egy utópia a részemről?

(#9416) hevizms válasza berigazek (#9414) üzenetére


hevizms
addikt

Hát szerintem biztos hogy valakinek ezt kikell fizetnie valahogy.
Nem olyanok a hatóságok nálunk hogy jótékonykodjanak.
Hivjad őket telefonon hogy mi van,nehogy később még büntit is kirójanak plusszba.
Szerintem.
Az eladó meg csak zárójelben jegyzem meg egy pöcs volt.
Feladónak csak annyit kellett volna irnia hogy Wang!
Mondjuk most már mindegy,lényegében olcsón megusztad.

(#9417) XM-L T6


XM-L T6
tag

Valakinek van valamilyen tapasztalata a következő oldallal. Jó áron van ez a tel.

(#9418) berigazek válasza agent_k (#9415) üzenetére


berigazek
őstag

Jó ötlet!
Azért írt ,,mindenki" erről nemcsak én,hogy más is okuljon belőle!

hevizmus!

Írtam nekik,hívtam őket,de olyanok lettek,mint a hoo... :-( (semmi válasz egy hete!)

XM-L T6!

Az oldalt nem ismerem,csak a telót,az jónak tünik,már régóta szemeztem én is vele,de tényleg túl nagy nekem a mindennapi melóhoz,a 4.5 pedig kicsi egy kicsit.Az aranyközépút a 4.7-4.8".

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9419) XM-L T6 válasza berigazek (#9418) üzenetére


XM-L T6
tag

Szerintem a 4,8 meg az 5,3 között már nincs sok különbség viszont én a nagyobbat szeretném mert sokat használom navigációra. Kirakva a szélvédőre jól látható lesz. Plusz 1GB RAM ami kevés telefonban van még ha jól tudom.

(#9420) body007


body007
addikt

Kínából rendelés / kínai online boltok topikot a népnek!!!

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9421) Rawulf válasza body007 (#9420) üzenetére


Rawulf
őstag

Ideje volna, mert lassan már nem is beszélünk a telefonokról.
A vámot, szállítást és boltokat totál ki lehetne innen szedni.
Az még oké, hogy "vettem egy xyz telefont innen vagy amonnan", de most már csak arról olvasni, hogy "ki mit tud erről meg arról a webshop-ról" és "hogy kell vámolni és áfát nem befizetni".

"Please state the nature of the medical emergency."

(#9422) fateless


fateless
veterán

Kezdjétek el megírni az első hozzászólást a kínai rendelés topichoz, amit úgy gondoltok, hogy benne kell legyen.

Ha erről írtok, akkor "off topic" legyen és így kezdjétek:
kínai rendelés 1. hsz infó

Ez azért kell, hogy amikor jövő hét elején megcsináljuk a kínai rendelés topicot, akkor ne kelljen vacakolni a megtalálással, hanem elég legyen csak beírni a keresőbe ezt a pár szót, és egyből meglesz az első hozzászólásba szánt infó. Azt már csak egybe kell másolni és lehet nyitni az új topicot neki.
A hosszú hétvégén mindenki végig tudja gondolni, mi legyen benne.
(Ne azt írjátok, hogy legyen benne megbízható boltok listája, hanem az általatok megbízható boltot írjátok le link formájában. Továbbá ne azt írjátok le, hogy legyen benne szó a vámolás menetéről, hanem a vámolás menetét írjátok le)
Ezáltal nem egy embernek kell vele végiggüriznie, de mégis össze lesz szedve. (Ha pedig nem írunk le semmit, akkor annyira mégsem érdekel minket, hogy külön topicja legyen)

MOD
Ha tényleg összeszeditek az infókat, akkor egybefésülöm és megnyitom az új topicot - de csak jövő héten, mert addig tele vagyok (lesz egy konferencia hétfő-kedd-szerdán, azon ráérek ;]).

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9423) ÁrPi2 válasza XM-L T6 (#9417) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

( 220? Jobbára is van.. :) 217. ) Néhányan régebben..régebben megbízható shopként jelezték a mixeshopot:
Nézd itt a ZP Leader900 ??másolatának?? jelöli a shop ezt a h9500-t
(itt is 1 GB ram!! és 2x 2300as akksi !! )

Alapos videó pedig a PandaW shopjában van a (zp900ról)

Rajta van a listámon :K ,de a g3 a másik.

(#9424) berigazek válasza fateless (#9422) üzenetére


berigazek
őstag

:C

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9425) berigazek válasza XM-L T6 (#9419) üzenetére


berigazek
őstag

Pedig van különbség nem is kevés.Volt már a kezemben mindkettő :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9426) body007 válasza fateless (#9422) üzenetére


body007
addikt

Ha mindenki jelezné, h melyik bolttól van pozitív és negatív tapasztalata az is segítene, így pl.:

kínai rendelés 1. hsz infó
+6 pandawill (6 db kütyüt rendeltem onnan, mind szerencsésen megérkezett / nem volt probléma)
+1 mixeshop (1 db teló, no problem)
-1 hootablet (:D)

ez az én tapasztalatom

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9427) Bagira01


Bagira01
veterán

Most járt itt a postás. Nem hozott semmit. A héten már nem lesz meg a V1277 :(

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#9428) pmikloska válasza body007 (#9426) üzenetére


pmikloska
aktív tag

+1 priceangels.com 1db Star A8 telefon rendben megérkezett
+3 pandawill.com 2 db táblapc, 1 db Android Smart TV box rendben megérkezett

apróbb dolgokat is írjak?

Sok kisebb rendelés alapján megbízható még a focalprice.com, tinydeal.com, dx.com.
Egy-egy rendelés alapján pedig az everbuying.com, lightake.com, ownta.com és miniinthebox.com

(#9429) LámaZ válasza pmikloska (#9428) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez így elég középkori. Az kellene, hogy az egyes kereskedőkre valahol szavazni lehessen, és értékelni őket, mint az árukeresős cégeket.

Legyen minden jó!

(#9430) LámaZ


LámaZ
addikt

Ezeknél a kínai telóknál hányféle csip létezik?

- Van ugye az MTK család, amelyből a legkorszerűbb most az MTK6588. Az MTK6599 2013-ban érkezik.

-Vannak a Qualcomm csipek...

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9431) pmikloska válasza LámaZ (#9430) üzenetére


pmikloska
aktív tag

SoC kisokos

Na, például ezekből nekünk nem is kell minden, csak ami tényleg a dual SIM-es készülékekben szokott lenni vagy korábban volt. Leginkább az MTK chip-ek, így az első hozzászólásba lehetne csak ezekről egy összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#9432) LámaZ válasza pmikloska (#9431) üzenetére


LámaZ
addikt

Az a bajom ezzel az összefoglalóval, hogy aki csinálta nem gondolkodott.
Az ilyesmit olyan táblázatba kell rakni, amelyet más-más oszlopok szerint lehet sorba rendezni.

Apropó, a csúcs tudtommal kínai okostelók fronton ez: Lenovo K860 . Négymagos Tegra 3 proci hajtja, és kb. 75k ft-ba kerülne.

Legyen minden jó!

(#9433) ZaXXoN válasza LámaZ (#9432) üzenetére


ZaXXoN
tag

Semmi akadálya, hogy megcsináld. :))

(#9434) LámaZ válasza LámaZ (#9432) üzenetére


LámaZ
addikt

A kínai okostelók csimborasszója a Huawei U9510 Ascend D, amely pottom 750 dolcsiért (=165k ft) beszerezhető. Huawei K3V2 HiSilicon Hi3620 proci fűti.
A felbontása meg kielégíti a vájtszeműek igényeit is: 720 x 1280

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#9435) body007 válasza LámaZ (#9432) üzenetére


body007
addikt

A felbontása harmatgyenge, a csúcs - vagyis amit érdemes 4,5+ col-on venni az 1280x720 pixel

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#9436) ZaXXoN válasza LámaZ (#9434) üzenetére


ZaXXoN
tag

SIM Card Quantity: Dual SIM Cards
kicsit lejjebb:
Sim Card: single sim card

(#9437) fateless válasza body007 (#9426) üzenetére


fateless
veterán

Ha most ezt írtad volna:

kínai rendelés 1. hsz infó

Ha mindenki jelezné, h melyik bolttól van pozitív és negatív tapasztalata az is segítene, így pl.:
kínai rendelés 1. hsz infó
+6 pandawill (6 db kütyüt rendeltem onnan, mind szerencsésen megérkezett / nem volt probléma)
+1 mixeshop (1 db teló, no problem)
-1 hootablet

akkor egyfelől mikor rákeresünk, hogy mi legyen az első hozzászólásban, akkor megtaláltuk volna, másfelől pedig ott lettek volna a linkek. Inkább így írdd, kérlek, hogy valóban hasznos infó legyen.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9438) ZaXXoN


ZaXXoN
tag

Kocsiba mivel rögzítitek a telefonokat? Nézem pl. ezt a cuccost, de nem látszik, hogy akkor ez/ezek olyanok, hogy bármekkora telefont be tud fogni?

(#9439) _Karesz_ válasza ZaXXoN (#9438) üzenetére


_Karesz_
tag

(#9440) ZaXXoN válasza _Karesz_ (#9439) üzenetére


ZaXXoN
tag

Ezzel mind? :D Kösz... így valóban nem kerestem rá. :W
Most már csak az a kérdés, melyik mennyire gagyi, ill. van-e személyes pozitív tapasztalat valamelyikről.

[ Szerkesztve ]

(#9441) szpali


szpali
addikt

U8836D tulajoktól kérdezném, hogy van-e a készülékben HDMI ill. 16M vagy 260K a kijelzője?
(egyik webáruház ezt írja, a másik meg azt... :F )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9442) beers válasza krics (#9408) üzenetére


beers
addikt

Nálam is!

M&N

(#9443) fecg21


fecg21
aktív tag

sziasztok !

Igazán nem reklámozni akarok itt (egyébként is tilos) -de valamelyest kapcsolódik a topikhoz. Na szóval, még mindig eladó a telefonom, némileg olcsóbban mint a múlt alkalommal, plusz beszámítok scitec-es bontatlan csomagolású pezsgő tablettás kreatint, vagy Biotech-es- szintén-bontatlan csomagolású fehérjét, plusz még esetleg azt amit a linken is írva vagyon a beszámításnál. [link]

(#9444) hevizms válasza fateless (#9437) üzenetére


hevizms
addikt

Na csak hogy én is hozzászóljak.
Jó ötlet ez az üzletes topik.
Viszont ha elindul,annál azért több infot osszunk meg mint hogy x rendelésből y teljesült.Azért az sem mindegy hogyan.Nem mindegy milyen pld az online elérhetőség.A pandáé pld pocsék szerintem(legalábbis amikor én próbáltam fél éve).
Aztán ugyebár pont a G3 kapcsán merült fel a készlet kamuzás.
Vannak oldalak amik becsületesen kiirják hogy milyük van és milyük nincs.Ez sem mindegy.Aztán a rejtett költségek,amik csak akkor jönnek sorba amikor már kattingatsz a fizetés felé.
Hát kb ezek is fontosak lennének szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9445) tlac válasza hevizms (#9444) üzenetére


tlac
nagyúr

van már hasonló topik
Online vásárlás külföldről

csak használni kellene

[ Szerkesztve ]

(#9446) tlac válasza szpali (#9441) üzenetére


tlac
nagyúr

szerintem senkinek nincs ilyen itt
egyébként érdekes, amióta nézegetem, mindig pár dollárral kevesebbe kerül, már esett $10-t

(#9447) LámaZ válasza tlac (#9445) üzenetére


LámaZ
addikt

Még egyszer mondom:
Ezek a fórumok egy idő után áttekinthetetlenek, el kell olvasni több száz hozzászólást, hogy az ember megtalálja a keresett infót, mellette persze a sok felesleges szöveget is.
Én már csak olyan formában hiszek, amelynél értékelések vannak, ilyen-olyan szempontok alapján, és gyorsan rá lehet keresni cégre, termékre, országra stb.

Legyen minden jó!

(#9448) szpali válasza tlac (#9446) üzenetére


szpali
addikt

Én is ezt veszem észre.

Jó lenne, ha lekúszna 200$-ra :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9449) MotorBoy79


MotorBoy79
tag

Nincs valakinek Tmallbox--ra kuponkódja, amit közzé is tenne? :)

(#9450) Dot


Dot
őstag

[link]
Lehet lemondom a G3 rendelésem! :) Eléggé elgondolkodtat!
magyarul

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.