Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim! Ez nem tűnik rossz vételnek nem tudom volt-e már!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#123002) A texasi válasza svgyula (#123001) üzenetére


A texasi
aktív tag

TinyDeal-t leszámítva valóban nem tűnik rossznak!
:R

(#123003) sbwolf válasza A texasi (#123002) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Csak az a fránya B20.

(#123004) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Megjelent a logout cikkem. Minimális kiegészítésekkel az előzőhöz képest.

https://utdetailing.hu/

(#123005) Outlander válasza tibcsi0407 (#123004) üzenetére


Outlander
őstag

"A felület iszonyatosan gyors, akadás, belassulás, instabilitási probléma egyáltalán nincs. De nem is vártam el mást egy ilyen hardvertől. "

Ezt a mondatot én törölném belőle... tudom, tudom, nincs kész, fordítási hiba, alakul, jön a patch, stb stb.. ;] :P

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#123006) tibcsi0407 válasza Outlander (#123005) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A tesztet gyári ROM-mal csináltam, akkor meg éppen, hogy végzett BB72.

https://utdetailing.hu/

(#123007) Outlander válasza tibcsi0407 (#123006) üzenetére


Outlander
őstag

Tudom, mondjuk az még kimaradt hogy ez nem az a "kiveszem a dobozból és használom" típus.

Gyárilag nincs eu lokalizáció, 3 kínai és egy jó indulattal 90%os english van, google szolgáltatások nélkül, millió kínai programmal.
A google termékek felépítése nehézkes,szinkronizáció nem mindig megy , illetve gyakran fc.

A custom rom még alakulóban, van egy pár nyelvi bug,de elviselhető, de azért ott van ugye kamera beállítás fix, nem lehet változtatni mert fc, merül az aksi jelzés, tehát 20% és alatta jóformán kékhalál, illetve most már csak fc.
Meg ami még van, csak nem figyeltem mert színe elkábított. :)

Mindamellett a hw tényleg jó minőség az ára is elfogadható de maga a sw az kb olyan mint a miui a kezdet kezdetén, egy átlag user nem tudja használni a telefont.

Már a topikjában és észrevettem hogy nagyon elfogult vagy illetve a többiek is.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#123008) tibcsi0407 válasza Outlander (#123007) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az X500-nál is így indult, ma már nagy kiforrott. EUI 5.8 itt is helyretesz mindent hónap végén. A kamera sem gyári bug. Máshogy nem tudta BB72 megoldani a többnyelvű kamera appot.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#123009) RVR400


RVR400
veterán

A múltkori Homtom HT3 és Leagoo Alfa 5 mellé most van nálam egy Blackview A8. Az akksija valósan kb 1800 mAh a címkézett 2050 helyett, így kikapcsolásig 3 óra 20 perc körüli kijelzőidőt tud. A kamerája a Leagoo Alfa 5 szintjét hozza kb, tehát lényegesen jobb, mint a HT3-é, és ezen a különbségen még nagyít az, hogy a HT3 vakuja a leggyengébb.

A három teló közül a HT3 a legjobban optimalizált, Antutu teszten is kb 2e ponttal több a végeredménye a másik kettőhöz képest, valamint az A8-hoz képest kb. fél perccel hamarabb lefut a teszt, annak ellenére, hogy ugyanaz a vas van benne.

Az Alfa 5 gps-e talált leglassabban jelet, viszont annál voltak a legjobb SNR értékek, navigálás közben nem próbáltam egyiket sem.

Az A8-nál azt vettem észre, hogy a vaku bevilágít a kamerához a házon belül, de ez pár csavar kitekerése után szerintem orvosolható a keret alatt, de majd holnap ránézek.

(#123010) drr


drr
őstag

Erről hallott már valaki?

Ennyiért ez ajándék... :C

(#123011) PainKiller13 válasza drr (#123010) üzenetére


PainKiller13
őstag

49.9-et megért flash saleben, ennyit szerintem már nem. Nincs 4G egyáltalán.

(#123012) unskillful válasza cotag (#122992) üzenetére


unskillful
tag

Szerintem várj hétfőig. Elvileg bemutatják a honor 8-at. Én honor 7-et használok teljes megelégedéssel. Ha a 8 picit erősebb lenne igp-ben akkor nekem tökéletes lenne. A méret nekem pont ideális: 5,2", dual active, a kamera nekem bőven jó, április óta stabil MM van rá, jó közösség van mögötte, a támogatás is rendben van. Ja és én custom romot használok a honor 7-en, amiben benne van a több ablakos mód, de gyári romon egy root után csak egy sort kell átírni a buil.prop-ban és megy a multi window.

[ Szerkesztve ]

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#123013) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Létezik, hogy itt már van készleten Apollo ?

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#123014) A texasi válasza Oxy.kiraly (#123013) üzenetére


A texasi
aktív tag

Tomtop mostanság nem a problémamentességéről híres!
(Ferdítés a valós készletről,
más szállítási móddal történő küldés, mint amiért a vevő fizetett/kért,
elégtelen kommunikáció - sablon válaszok.)
:(

(#123015) b0bcat válasza PainKiller13 (#123011) üzenetére


b0bcat
addikt

Tehát B20 probléma sincs. :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123016) PainKiller13 válasza b0bcat (#123015) üzenetére


PainKiller13
őstag

Úgy látom nálad a pohár félig teli :DDD

(#123017) ctibor válasza Oxy.kiraly (#123013) üzenetére


ctibor
senior tag

Nagy betűkkel oda van írva, hogy ELŐVÉTELBEN, SZÁLLÍTÁS JÚLIUS 1-TŐL.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#123018) #79335424 válasza unskillful (#123012) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kötözködni akarok, csak érdekel a feature. Mit értesz "többablakos mód" alatt?
-Floating -ban (más alkalmazás fölött megjelenő, "lebegő" felület) futtatható alkalmazásokat.
-Osztott képernyőt (max. két ablak).
-Natív többablakos módot (mint a PC -ken).

(#123019) bostone


bostone
addikt

Lehetséges root és minden egyéb nyalánkság nélkül újrakalibrálni egy vernee thor érintő felületét és gps érzékenységét?
Túlságosan nem szeretnék belenyúlni, mivel nem értek hozzá és garancia van még a készüléken. :)

(#123020) unskillful válasza #79335424 (#123018) üzenetére


unskillful
tag

Szia. Ez csak sima osztott képernyő feature, egyenlőre 2 "ablakkal" amik mérete változtatható, illetve álló és fekvő módban is működik. Meg lehet szabni, hogy melyik appok indulhatnak el osztott képernyős módban. De semmi extra sajnos. Mondjuk ezt a lebegő ablakos dolgot majd megemlítem a fejlesztőnek, mert az még érdekes lehet.

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#123021) nikol94


nikol94
újonc

Sziasztok!

Új telefont szeretnék venni és szeretném a segítségeteket kérni.
Eddig a OnePlus X nyerte el a tetszésemet és kíváncsi lennék, hogy hasonló kategóriában tudtok-e ajánlani mást? Esetleg kicsit olcsóbbat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#123022) drr


drr
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni...

A fiamnak keresek telefont. Az elvárások szinte szokásosak: a lehető legolcsóbban a lehető legjobb. 100$ ne legyen, nem feltétel a 4G, mert Kárpátalján a 3G-t is nemrég vezették be. Legyen megbízható, 2GB RAM kellene, és az sem árt ha nem fapad a proci. 5 col is elég. Bírja vagy 2 napig az aksi... Mit érdemes venni?

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#123023) RVR400 válasza bostone (#123019) üzenetére


RVR400
veterán

Szar az akksi, szar a gps, szar az érintő. Én visszaküldeném.

És innentől kezdve elgondolkodtató, hogy mekkora királyság a Vernee...

(#123024) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Sziasztok, valaki tudna linkelni egy leírást (angol is jó), amivel le lehet menteni egy MT6753-as telefonról a fontos dolgokat (bootloader, NVRAM, stb)? Mert azok a leírások amik itt linkelve vannak csak régebbi SoC-hoz jók. Köszi! Próbáltam MTKDT-vel (2.5.3), de nem látja a telefont bármit csinálok (adb installer látja, zöld pipa, ok). SP flashtool látja rendesen, a custom ROM szépen felment. Szóval nincs semmi baj a telefonnal, csak backupot szeretnék csinálni.

ddr: KATT

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#123025) tibcsi0407 válasza Lackooo84 (#123024) üzenetére


tibcsi0407
félisten

TWRP lenne a legegyszerűbb szerintem.

https://utdetailing.hu/

(#123026) Lackooo84 válasza tibcsi0407 (#123025) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

És ahhoz van normális leírás? Van a telómon TRWP manager, akkor azzal kellene valamit mókuskodni?

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#123027) tibcsi0407 válasza Lackooo84 (#123026) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Itt van pár TWRP. Ugyanúgy Flashtool-lal kell felrakni.

Bocsi, a link lemaradt, pótolva.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#123028) Lackooo84 válasza tibcsi0407 (#123027) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hol van az az "itt"?

The Truth is out there...

(#123029) bostone válasza RVR400 (#123023) üzenetére


bostone
addikt

A rendszer viszont stabil. :) Fagyás, újraindulás még nem fordult elő.

Tervben volt, hogy visszaküldöm, de a helyi postán lelomboztak a nemzetközi árakkal.

Ha nem tudom sajátkezűleg csökkenteni a problémák számát, szervíz lesz belőle.

(ezért nem értem, hogy mertek belefogni kínai mobilok külföldi rendelésébe)

Más

Hogyan tudnám a fotóknak sd kártyát megadni mentésre?

(#123030) Lackooo84 válasza tibcsi0407 (#123027) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ilyen recoverym van, alapból a custom ROM-ba volt építve.

The Truth is out there...

(#123031) tibcsi0407 válasza Lackooo84 (#123030) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor ott tudsz csinálni biztonsági mentést. Csak lehet nem ártana egy OTG kábel, hogy egyből egy pendrive-ra tudd elkészíteni. Bár azt is megcsinálhatod, hogy a belső memóriára lemented a data particiót kivéve mindent és kábellel átteszed a gépre. Nekem van itthon külön egy pendrive backup-hoz.

https://utdetailing.hu/

(#123032) b0bcat válasza bostone (#123029) üzenetére


b0bcat
addikt

Évek óta "tesztelgetek" kínai telefonokat, egészen márkátlanokat is (eddig már közel 30 típust próbáltam), de fagyással vagy újraindulással szinte soha nem találkoztam. Ez tehát - az én szememben legalábbis - nem egy igazán értékelhető pozitívum, ha mellette olyan hibák vannak, amiket említettél. :(

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123033) RVR400 válasza bostone (#123029) üzenetére


RVR400
veterán

Nem azt írtad, hogy eustock vásárlás volt?

Mert akkor viszont nem értem, hogy mi a problémád a mi kínai vásárlásunkkal, ha Te már ebbe nem vágsz bele...

(#123032) b0bcat: 2012 óta 3 db, azaz három darab telefont kellett visszaküldenem gari miatt... És nem 30 eszközről beszélünk. :DDD Ennél több áthúzott hazai garijegyes telót javítottam...

[ Szerkesztve ]

(#123034) #79335424 válasza unskillful (#123020) üzenetére


#79335424
törölt tag

A floating mód nem ROM, hanem alkalmazásfüggő. Telepíted valamelyik floating app alkalmazást, és amelyik alkalmazásod képes floatingban megjelenni, azt tudod így futtatni. A kétablakos mód a Samsungokban régi feature. Az Android N -ben lesz rendszer szinten támogatott. Az lenne a tuti, amivel a Remix OS -ben próbálkoznak, de annalk az általános, rendszer szintű támogatása jelenleg csak álom.

[ Szerkesztve ]

(#123035) Lackooo84 válasza tibcsi0407 (#123031) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Köszi, majd megpróbálom később.

The Truth is out there...

(#123036) zebede válasza RVR400 (#123023) üzenetére


zebede
őstag

És ezt ennyiből, így ilyen határozottan... gratulálok. :R

(#123037) b0bcat válasza RVR400 (#123033) üzenetére


b0bcat
addikt

Én egyetlen hibás készülékkel találkoztam, egy Spreadtrum procis S4 klónnal, aminek valami szoftveres baja volt a mikrofonjával. Meg persze az MT65XX procis telefonok nem remekeltek GPS terén, de nem voltak hibásak. :N

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123038) RVR400 válasza zebede (#123036) üzenetére


RVR400
veterán

Jah, hogy szerinted ez a normális működés, akkor bizony nem szóltam. Vernee for everyone... :W

Ennyi baja, még az állítólagosan szar Ulefone Paris-nak sem volt soha... Amellett meg menjünk is el, hogy többen is panaszkodnak ugyanazokra a hibákra. ;)

(#123039) b0bcat válasza RVR400 (#123038) üzenetére


b0bcat
addikt

Ne legyünk igazságtalanok! Bostone kolléga panaszai fakadhatnak abból is, hogy máshoz van szokva. Az akku problémáját - a pontatlan szintjelzést - más márkák is szokták produkálni (pl. Cubot), és az érintő kalibrációjával kapcsolatos gond is lehet személyes preferencia kérdése. De kifoghatott egy hibás példányt is. :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#123040) zebede válasza RVR400 (#123038) üzenetére


zebede
őstag

Én használok egy ilyen készüléket és folyamatosan követem mindkét Vernee Thor topikot, van mondjuk 3-4 ember aki panaszkodik.
És melyik telefonos topikban, akár ötször drágább készülékekében nincs?

De te megmondod a tutit ennyiből, ehhez ismételten csak gratulálni tudok. :U

Soha nem mondtam hogy ez a legjobb telefon a világon, de ennyiért, hazai egy év garival, valódi dual simmel, ujjlenyomat olvasóval, 3 giga rammal nincs alternatívája.

Biztos van szórás a gyártási minőségben, de erre adott a 14 napos visszavásárlási lehetőség.
Aki ezzel nem tud élni az nem is akar.

[ Szerkesztve ]

(#123041) zebede válasza b0bcat (#123039) üzenetére


zebede
őstag

Akksi szint kijelzéssel nem a pontatlanság volt a gond, hanem 15%-tól vihar gyorsan lemerült.
Ez nálam is volt, de kb. 8-10 feltöltés után elmúlt.

Az érintő gond meg abban merül ki 4-5 embernél, hogy amikor lassan scrolloz, ugrik.
Kértem vagy háromszor, csináljanak erről videót, erre az volt a válasz, nem tud mert olyankor nem látszik. :C

(#123042) klampfer válasza RVR400 (#123038) üzenetére


klampfer
tag

A Paris saját tapasztalatom szerint is igenis NAGYON! jó telo !!! :)

Udv, G.

(#123043) Lackooo84 válasza klampfer (#123042) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

+1

Kilőve a google wakelockot (ami egy bug miatt soha nem engedi mély alvásba a telót) 2 napig elketyeg.

The Truth is out there...

(#123044) andris1602 válasza nikol94 (#123021) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szia,

Lehet, hogy elfogult leszek, mert én is most vettem Oneplus x-et, de ebben a kategóriaban (az én igényeimek) nem volt más olyan telefon, ami megfelelt volna. Bátyám honor 6-ot vett pár hónapja, az kicsit drágább volt, de az is nagyon jó cucc. Mik a fontosak neked?

(#123045) bostone válasza RVR400 (#123033) üzenetére


bostone
addikt

A helyi lehetőségeim csomagküldésre viszonylag korlátozottak.
Első menetben a postán próbálkoztam, ahol levélként feladva 4400, csomagként 9000 fölött szállítják nemzetközi címre. Az eustock székhelye komárno, szlovákia.
Biztos az én fafejűségem, de nyugodtabb lennék, ha csomagként kezelnék, ezért tettem egy kísérletet a gls csomagpont szolgáltatással.
Ezt a helyi coop áruházban lehet (lehet?) megtenni. Kb 5900ft. A pénztáros ügyintéző néni, (nem vagyok fiatal, de a nagymamám lehetne) hallotta, hogy "lesz ilyen nálunk, de menjek már be az irodába, hátha".
Mondanom sem kell, az illető házon kívül.
Meguntam a visszaküldéssel járó procedúrát.
9000-et nem adok ki azért mert pár napig használtam egy 40000ft-os készüléket.
És tök mindegy ki, mit ír, hogy neki 3000-ért kínában van, ahol lakom 4400 legolcsóbban egy szlovákiai küldemény.

Azóta használok droidot, amióta hivatalosan kapható az országban. A nagyobb brand-ek közül mindegyik megfordult nálam. Főleg a felsőkategóriát preferáltam. Tettem egy próbát a vernee-vel. Bizonyos szempontból elégedett vagyok a teljesítménnyel, ha a hiányosságokat orvosolni tudom (így vagy úgy), szívesen megtartom.

A scrollozásra mások is panaszkodtak, tehát többen vagyunk máshoz szokva.

A gps nálam teljesen halott. Több navigációs alkalmazással sem működik megfelelően. Extra alkalmazással is teljesen bizonytalan, ami elvileg rásegítene. Néha azt sem tudja melyik utcában vagyok.

Az akkukijelzés sokat finomodott.

Másnál a wifi-vel is gondok voltak, nekem stabil.

Amennyiben leszólásnak vélted a kínai vásárlással kapcsolatos megjegyzésem, akkor elnézést kérek. Csupán a vele járó kockázatot tettem mérlegre a saját lehetőségeimhez/elvárásaimhoz képest.

(#123046) zebede válasza bostone (#123045) üzenetére


zebede
őstag

Akkor miért nem küldöd garis javításra a Magyar címükre, egy ezresből megvan? :F

(#123047) Rhyno


Rhyno
csendes tag

Sziasztok! Van egy kis gondom: sikeresen összetörtem az egy hetes Redmi 3 Note Pro telefonom kijelzőjét. Az érintést érzékeli, de teljesen be van pókhálósodva. A telefont a Spemall-tól rendeltem 2 év garanciával, de az gondolom erre az esetre nem vonatkozik... Hogy lenne érdemes megjavíttatni? Visszaküldeni Spanyolországba a szervizbe, vagy valaki tud ajánlani egy itteni szervízt/szerelőt? Debreceni vagyok, ha esetleg itt lenne, az lenne a legjobb! Előre is köszi a segítséget!

(#123048) gipsztigris válasza Rhyno (#123047) üzenetére


gipsztigris
addikt

A wayteqnél 24 ezerért cserélik.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#123049) tahepa válasza Rhyno (#123047) üzenetére


tahepa
senior tag

(#123050) smithsys válasza zebede (#123041) üzenetére


smithsys
aktív tag

Az akksi dolgot én is meg tudom erősíteni. Nálam az ötödik töltés után helyrebillent. A GPS az első perctől jól üzemel, próbáltam nagyvárosban is, úton marad, nem dobja el a jelet.
A lassú scrollnál valóban előfordul néha ugrás, de egyre kevésbé. Lehet hogy hozzászoktam, mindenesetre számomra nem zavaró.
Úgy vélem ennyi pénzért nem szabad csodát várnunk. Ennél lényegesen drágább készülékekben nagyobbat csalódtam már. :K

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.