Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) gipsztigris válasza b0bcat (#67000) üzenetére


gipsztigris
addikt

Két-három éve még a fele királyságunkat odaadtuk volna egy 800x480-as felbontású 7"-os tabletért. Mára meg ha nem fullHD-s egy készülék már nem is kell! :DDD
Aki azt mondja, hogy 5,5"-on a qHD-től elromlik a szeme, az állandó pixelszámolás miatt, az sürgősen keressen fel egy szakembert!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#67002) diegho válasza gipsztigris (#67001) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem romlik el, de ha alig többért van HD, akkor miért venné a qHD-t?

(#67003) gipsztigris válasza diegho (#67002) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nyilván ez nem kérdés, de ha egyébként egy erős vas, egy jó külsővel, akkor nem tántorít(ana) el csak azért, mert qHD a felbontása.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#67004) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok

Elsosorban zopo zp980as tulajoktol kerdeznem, hogy milyen romot ajanlanak erre a telefonra mert a gyari faszan szaggat (2g/32g/6589t).

Nincs valami gyorsabb custom rom ami gyors es nem akadozik? Nem akarom elhinni hogy ez az 1.5ghz quad ennyire nyeszlett, bar a fullhd kijelzohoz karcsu lenne? Nincs valami nativ 720p rom ami csak felskalazva mutat a kepernyo es talan akkor gyorsabb?

Johet privatba is ha van valami lelkesebb tulaj aki megosztana velem hogy mit erdemes erre a telefonra felrakni, mert a gyari eleg hulladek.

Elore is koszi.

(#67005) Bagira01 válasza svgyula (#66895) üzenetére


Bagira01
veterán

Gyári oldal szerint a kamera autofocus-os de nem az. Kijelzőre írják, hogy 178 fokos, és nem invertálódnak a színek, ez utal az ips-re. Megnéztem, többek között ezt az oldalt is. Nem az első kínai telefonom, megint más ha tudom, hogy nincs valami és úgy veszem, vagy ha itt derül ki. Antutu is írja, hogy támogatja a szenzorokat, de egyik se működik :U Csak azért kérdeztem, hogy most ezek hibák, vagy másnak se működik.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#67006) andatti


andatti
senior tag

50-80 $ környékén szerintetek mennyire érdemes, vagy nem érdemes, független 3,5 colos alap-egyszerű telefonokat venni? (mondjuk lenovo, vagy cubot- Nem a teljesen noname-ekre gondoltam...)

(#67007) RECSKA válasza Lazsnak (#67004) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem a cpu a nyeszlett, hanem a gpu...

Sajnos 720p-ig jo, felette nagyon gyenge.

[ Szerkesztve ]

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#67008) raulicio válasza csubuka (#66950) üzenetére


raulicio
senior tag

Kb fél évig használtam umi x1s-t.

A gps-t nem tudtam rávenni, hogy net nélkül működjön, de ez lehet, hogy megoldható csak engem nem érdekelt annyira mivel net mellett viszonylag normálisan működött.
A kapacitív gombok nem mindig érzékeltek.
A fényképező teljesen átlagos kínai minőség. Nyilván nem túl jó, de az akkoriban megjelent, hasonló árú kínai telóktól egyáltalán nem rosszabb.

Amúgy minden mással elégedett voltam. Kijelzővel, sebességgel, akkuidővel kifejezetten.

Azért cseréltem le, mert kb 1,7m magasról leejtettem kőpadlóra és mivel a sarkára esett, betört a Gorilla glass. Nem volt kedvem cserealkatrészt keresgélni, meg szervizt aki kicseréli nekem, szóval inkább vettem egy új telefont.

(#67009) csubuka válasza raulicio (#67008) üzenetére


csubuka
addikt

Szia!

Köszi a választ!

Nekem is ilyen tapasztalataim vannak eddig, az egyedüli spéci problémám a kijelző extra bevilágítása és az alja ragasztású durván felpúposodó digitizer. (Ha kompenzálnak cserébe akkor teljesen elégedett leszek és megpróbálom majd helyrepofozni a digitizert)

A gps-el nagyon türelmesnek kell lenni, hogy önmagában fixáljon (iszonyat lassú) és szerencse kérdése, valamit az antenna dizájnál erősen elszartak, de nem fontos ez nekem, plusz segítséggel működne "tök jól" és pontosan gondolom, ha épp kellene a funkció (van korlátlan céges mobilnetem, de a mobilt a saját kátyámmal használom most éppen - ám vész esetén megoldható lenne a gps használata is akkor leírásod alapján :) ) Köztudott hogy a gps antennát elbaltázzák a kínaiak valamiért...

Nagyon szép az IPS kijelző és az üveg előlap is amúgy, plusz baromi gyors a kütyü és tényleg bírja az akksi rendesen...

(#67010) csubuka


csubuka
addikt

Kinai telefonoknal gyakori hogy kisebb toltot adnak mint kellene es ezert toltes kohben kisse belassul a gep vwgy tan kevesbe reagal majd gyorsan az erintooanel? Mondjuk ez olyan erzesre mondott dolog massziv fix bizonyitekot nehez felhozni az alatamasztasra... Mi a tunet ha kisebb aramot szolgaltato toltovel toltunk mint kellene?

Koszi

(#67011) junkpod válasza csubuka (#67010) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azt a forumot ne látogasd többet ahol ezt olvastad:)

Box's don't touch!

(#67012) topi66 válasza Bagira01 (#67005) üzenetére


topi66
aktív tag

A páromé is ugyanilyen gt90es.Kicsit hazudnak a kinaiak ...

[ Szerkesztve ]

(#67013) #06658560


#06658560
törölt tag

Ha valakit érdekel THL T100S, a következő két hétben Budapesten tudok mutatni, tapogatáshoz, ismerkedéshez.

(#67014) Joeker67 válasza gipsztigris (#67001) üzenetére


Joeker67
aktív tag

+1 ráadásul a progik egy része is folyamatosabban simábban megy, mert a gpu-nak kevesebbet kell dolgoznia.

[ Szerkesztve ]

(#67015) Thocy a ZAGY válasza lui001 (#66998) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Nem dual active egyik sem. Az első ilyen Sony elvileg az Xperia M2 lesz talán, ami idén áprilisban jelenik meg (a nevesebb chipgyártók mostanra integrálták ezt a képességet). De én erről is megvárnám a megerősítő teszteket, mert a valóság olykor kiábrándító tud lenni. Egyébként értelmesen kivitelezett átirányításokkal úgy az esetek 95%-ban a dual passzív is vállalható kompromisszum, cserébe kevésbé meríti az akkut.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#67016) EG0


EG0
aktív tag

Holnap boldogságos órában 128 dollár lesz a kifutó, de igen népszerű ZTE v967s.

A szintén kifutó Jiayu G4T Basic pedig 164 dollár lesz, és (165 USD) hasonló árban lesz a Hongmi szombaton.

Az UMI X1 Pro ikertesó DOOGEE DG350 110 dolcsi lesz szerdán.

[ Szerkesztve ]

(#67017) diegho


diegho
nagyúr

Erről mit tudunk azon kívül, hogy 8 magos 155$-ért? Haipai A9592

(#67018) Dominó85 válasza diegho (#67017) üzenetére


Dominó85
veterán

1900-as aksi, 5" és qHD +"csak" 1GB ram... Az árán kívül semmilye sem tetszik. Gagyi Samsung szappantartó kópia... Nagyon nem szabad tőle csodákat várni. Szerintem hosszú távon nem célszerű számolni vele. :N

* Péter - 06302461862 *

(#67019) diegho válasza Dominó85 (#67018) üzenetére


diegho
nagyúr

Rengetegen keresik a klónokat, nekik ez egy egész jó alternatíva lehet, mert olcsón ad jó teljesítményt.

(#67020) CoolBoy323 válasza diegho (#67019) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Olcsó húsnak híg a leve... nem véletlenül ilyen olcsó ez :U

A jobbfajta 4 magosok esnek erre az árszintre mostanság kb...

(#67021) cappa72 válasza diegho (#67019) üzenetére


cappa72
nagyúr

És ha egyszer bedöglik vagy rom csere van mentés nélkül, akkor jön a keresztvetés és a r.i.p...
Támogatott, közösség-kedvelt telefont érdemes venni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#67022) forgonati válasza junkpod (#67011) üzenetére


forgonati
őstag

És miért? Nem írt semmi hülyeséget. Nem ritka hogy ratyi töltőt adnak a kínai telefonokhoz, nálam is volt már olyan telefon ami ha rá volt dugva a töltője, össze-vissza működött a panel. Nem reagált, vagy épp magától csinált dolgokat... Töltőfej cseréje minőségibbre megoldotta a problémát. Nem ismeretlen jelenség.

Keelah Se'lai!

(#67023) Graphics válasza diegho (#67019) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább ne, tényleg ismertebb ,felkapott modelleket.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67024) cappa72 válasza forgonati (#67022) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az igaz, hogy gagyi töltőt adnak némelyikhez, de ez nincs összefüggésben azzal, hogy "kicsi" töltőt adnak.
A kicsi töltő fogalmát kellene először tisztázni, mert az nem azonos a gagyi töltő fogalmával.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#67025) diegho


diegho
nagyúr

Melyik külföldi fórumokon lehet a legtöbbet olvasni az újabb telókról?

(#67026) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Sziasztok

Tudna valaki segíteni nekem, mert párom telefonja kezd felmérgelni.
Huawei G610-U00. Nincs neki (vagy nem találom) fastboot módja. Mobile uncle-val nem tudok rátenni semmilyen (rávaló) cwm-et, mert felrakja, újra indítom. Bevillan a huawei logó és újraindul normál start-al.

Tudna valaki segíteni, hogy tudnék rátenni egy nyamvadt cwm-et?

Előre is köszönöm!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#67027) forgonati válasza cappa72 (#67024) üzenetére


forgonati
őstag

Szerintem összefüggésben van. A "kicsi" töltőt én úgy értelmezem, hogy alulméretezett, nem megfelelő teljesítményű, tehát gagyi. Mondjuk azt azt nem tudom hogy ez összefüggésben van-e azzal, hogy meghülyül a panel, vagy csak egyszerűen lassabban tölti fel a telefont. Lehet hogy a panel-problémát nem az alulméretezettség, hanem a nem megfelelő szűrés, pl. kis kapacitású gyenge kondenzátorok használata okozza.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#67028) cappa72 válasza forgonati (#67027) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor némi háttérinfó:
A gagyi töltő az, amelyiknek az egyenfeszültségre szuperponált váltakozófeszültségű összetevője nagyobb, mint amit a telefon "zavarmentesen elvisel". Ekkor jönnek az összevissza-képernyő jelenségek.

Ha úgy értelmezed a "kis" töltőt, hogy a kimeneti maximális áramerősség értéke kicsi, akkor tévesen értelmezed.
Ugyanis a számítógépek USB (2.0) kimeneti feszültsége 5V, Imax=0,5A. Ennek ellenére (legtöbb esetben) nem okoznak képernyőbolondulást, csak lassabban tölt.

Van azonban olyan 1A-es (legalábbis ezt írták rá) kínai töltő, amire telefont csatlakoztatva azonnal jelentkezik az említett nem megfelelő képernyőviselkedés.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#67029) junkpod válasza forgonati (#67022) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mert azt irta, hogy az elvártnál kisebb töltőáramot kapnak azért ugrál a touch, ez butaság.

Box's don't touch!

(#67030) Istju válasza cappa72 (#67028) üzenetére


Istju
senior tag

Cappa- nak igaza van. Sajna már régóta trükköznek a töltőkkel. Ennek a kárát az aksi issza. Sajna néha a teló is. Én magam csinálok töltőket saját részre, jobbak , mint a gyáriak. Pont akkora tiszta egyen feszt adnak ki, amekkora kell,(tiszta simított egyen feszt.) És effektív teljesítményük is legalább akkora, mint amekkora az akku optimális töltéséhez kell.

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#67031) tolvaj! válasza diegho (#67017) üzenetére


tolvaj!
őstag

inkább a lenovo a850+. igaz, az 170 dodó, de a paraméterei hasonlóak, csak LENOVO és így tutibb a támogatása.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#67032) Istju válasza cappa72 (#67028) üzenetére


Istju
senior tag

Szuperponált;-) Szépen mondtad:-)

A bonyolultság elrejtése még bonyolultabb rendszert eredményez, és ezért kerülendő. KISS

(#67033) Laciatipeti


Laciatipeti
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgatom, hogy a sablon létezik SIM körbevágásához, meg van a hol 1000-ért körbevágják. Ha ezt 2 héttel korábban tudom, akkor.... szegényebb lennék egy tapasztalattal.
1-hónapja érkezett meg a 2 SIM-es kínai, a normál foglalatba azonnal bele is került a meglévő normál kártyám. Aztán bosszankodtam, hogy azért vettem ilyen telefont, mert bele akartam tenni egy feltöltős kártyát, de a második foglalat ugye kisebb.

Egy életem, egy halálom... bementem a legközelebbi boltba ahol kenyér mellett SIM kártyát is lehet venni 999-ért, 600 lebeszélhetőséggel...
Hazamentem és megrongáltam a kártyát... A réz (aranyozott) érintkezők mellett egy papírvágó ollóval körbevágtam... betettem a telóba, és felhívtam az operátort.

Minden simán ment, az operátor nem vette észre a "rongálást" :DD

A telefonnak sem tűnt fel semmi. Mindkét számon elérhető vagyok, mindkettőről tudok hívni. Azt hiszem feltaláltam a spanyolviaszt. (Ha mégsem, azért van mert nem olvastam végig minden hozzászólást.)

Lustaság fél egészség

(#67034) alexw801 válasza cappa72 (#67028) üzenetére


alexw801
senior tag

A "rossz" töltőre példa volt régebben az iphone clone töltő, kis fehér kocka alakú, igen olcsó, de zavarta a telefont.
Ami viszont nekem bevált, az a Kindle töltő, kultúrált kompakt fehér, EU villával, már minden családtagnak szétosztogattam több darabot. "amazon" van ráírva, Model No. alfeng45
5V 1A USB aljzattal. Nem drága.
De van, ami 5V 2A-t kér, pl. a Huawei tabletem, a WayteQ navi készülékem.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#67035) alexw801 válasza Laciatipeti (#67033) üzenetére


alexw801
senior tag

Én rendeltem eBay-en 1.5 fontért Hong Kong-ból egy vágót + 2 adaptert, igaz 3 hét mire ideér. A Honor 3C (3X?) sem lesz hamarabb megvéve.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#67036) ZeUS2140 válasza ZeUS2140 (#67026) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Feladom.
Nincs recovery.
fastboot nem megy. Csak valami "recovery-updated" felírat jelenik meg.
Uncle tools-al akár milyen recot töltök fel ugyan az. Ha recovery-ben akarom indítani bevillan a huawei logo és újra indul normál módban.
spflashtool-al rakok rá recovery-t csak akkor látja a telót, ha kiveszem az aksit és mikor vissza rakom felvillan és feltolja a recovery.img-t, de ugyan úgy nem megy.
kb ennyi. Nincs több ötletem, itt és googleban sem találtam semmi mást, szal' marad a gyári rom...
Mindenhol annyi van, hogy uncle recovery csere és kész.

Üdv!

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#67037) csubuka válasza forgonati (#67027) üzenetére


csubuka
addikt

Nem nagyon tudtam, hogy miről beszélek... igazándiból csak annyit gondoltam,hogy a kisebb töltőáram miatt lassabb lesz a töltés, nemigen sejtettem, hogy alja, ultra-olcsó töltővel más gondok is előjöhetnek.... ám van más töltőm elég, majd azokat használom...

(#67038) cappa72 válasza ZeUS2140 (#67036) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hogyan próbálsz meg recovery-be belépni?
Ha van usb hibakeresésed bekapcsolt állapotban, akkor az
adb reboot recovery
parancs segítségével próbáld meg.
Illetve biztosan a megfelelő recovery-t tetted fel hozzá?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#67039) ZeUS2140 válasza cappa72 (#67038) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

vol up+power.
Elsőnek uncle-val raktam fel a recot. Elvileg hozzá való. needrom. De az uncle is ezt a dátumú, méretű recot találta meg.
adb devices-re látja a telót, mikor vol dn+power-t nyomok "recovery-update" van csak egy fekete képen.
Így pl a spflash nem is látja a telót. Ha fastboot-al akarom feltolni a recot csak kiírja, hogy sending és nem megy tovább.
Driver oke. Az is furcsa már, hogy spflash csak akkor látja a telót ha akksi ki és vissza. Mikor visszarakom morog egyet, a led piros. Akkor jelentkezik be a spflash-ben lent, hogy kicsoda is ő és melyik porton van jelen.
Egyébként ha nem a hozzá való recovery azt is tudnám felül írni spflash-el nem?

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#67040) ekrisztian válasza ZeUS2140 (#67039) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Ha rootolt a telefon akkor csinálj egy mtkdroidtools mentés és kérj Cappa72-től segítséget CWM gyártásban.Blogjában ott van minden ifo.
Amúgy mintha lenne xda-n twrp reco is hozza.

(#67041) zörgö


zörgö
tag

Szép estét mindenkinek !

Kinéztem aliexpressen egy THL w200s -t amit szeretnék megrendelni...
Nem tudom rendelt-e már valaki a BBC electronics-tól ,ha igen milyen a benyomás a céggel kapcs.
DHL 7,70eu -ért 8nap alatt kiszállítja (ezt írták),mennyire tudják tartani a határidőt.... :)

Köszönöm az iránymutatást!

Z

(#67042) Graphics válasza zörgö (#67041) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Először kutatnom kellett, hogy aliexpress-ről van szó.

DHL-nél minden esetben vámolni fognak.

Konkrét tapasztalatom nincs velük kapcsolatosan, hátha valaki itt megemlíti

De alapvetően mindenhol szinte ezen az áron mozog, pandawillen is, 1949deal-en is

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#67043) ZeUS2140 válasza ekrisztian (#67040) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

Valami volt a droid tools-al. Szürke volt a backup, pedig root-olt a teló ez tuti.
Holnap du lesz kis időm, tiszta fejjel még nekiülök.

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#67044) zörgö válasza Graphics (#67042) üzenetére


zörgö
tag

a vám összegéről tudni valamit, mekkora értéket képvisel?

(#67045) diegho válasza zörgö (#67044) üzenetére


diegho
nagyúr

Áfa 27%, vám 2.5% és 1500ft kezelési költség. Magyarul nagyjából 60ezer forintért tudod megvenni, ha szerencséd van, akkor 8 nap alatt megkapod, de gyakran a vámolás is napokba, sőt akár hetekbe telik. Még mindig jobbnak látom a mixeshop-os euexp1 legalább 2 telefonos vásárlást, bár 200$-nál már 1 telefon is olcsóbban jön ki, mint máshonnan, pláne a W200S, ami 185$ ott.

[ Szerkesztve ]

(#67046) Sanyesz. válasza diegho (#67045) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Annyit tennék hozzá, hogy a DHL-nél nincs 1.500 Ft kezelési költség, csak a postánál.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#67047) zörgö válasza diegho (#67045) üzenetére


zörgö
tag

nem úgy van ,hogy eus országon belül nincs áfa?

(#67048) diegho válasza Sanyesz. (#67046) üzenetére


diegho
nagyúr

A DHL-t nem is számoltam bele a 60-ba :) azzal még több lenne. eu tagállamok között nincs áfa, de kína nem eu tagállam.

[ Szerkesztve ]

(#67049) zörgö válasza diegho (#67048) üzenetére


zörgö
tag

svéd postát vagy dhl.-t ajánl fel innen gondoltam hogy nem a közelkeletről fog érkezni a készülék

(#67050) Zeki válasza diegho (#67045) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem igaz.... eszem megáll.... nem elég hetente 1x leírni?

TELEFONRA NINCS VÁM CSAK 27% ÁFA !!!!!!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.