Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137001) Mercutio_ válasza Ájvé (#137000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, a samsung mobil részlege melyik szériákból termeli ki a bevételek nagyobb részét?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#137002) Ájvé válasza Mercutio_ (#137001) üzenetére


Ájvé
veterán

Gondolom az S, azon van a legnagyobb haszon és több milliós eladások is vannak. Persze nem látok bele a pénzügyeikbe. Xiaomi viszont biztos hogy a Redmi szérián szakít legtöbbet, Kína, India, Oroszország piacokon, meg most már Európába is de nyilván nem ilyen eladásokkal mint ezekben az országokban.

(#137003) Timmcsy


Timmcsy
tag

Koszonom szepen a velemenyeket, utana nezek a Xiaomiknak. Amugy forumokat, videokat nezve a Oneplust emlitik 2018 legjobb mobiljai kozott ar-ertek aranyban, Xiomit senki... Az meg oke, h X eve megvettem a OPOt 100ezerert, de az is volt a lelektani hatar, szerintem eros tulzas egy telefonert 200-300 ezer forintot kiadni, a fizum nem lett kozben a duplaja...

(#137004) Ájvé válasza Timmcsy (#137003) üzenetére


Ájvé
veterán

Felső kategóriát nézik azok az oldalak, szóval mondjuk ott jó alternatíva az OP6. Mi Mix 2(s)-t azért szokott lenne a még futottak kategóriában, Mi 8 pedig most jelent meg.

(#137005) ablack


ablack
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Ulefone Armor (1) készülék.
Olyan gondom volt hogy a rajta lévő szoftverrel egyszer csak nagyon elkezdett laggolni a status bar. Újraindítás nem segített, így csináltam egy gyári visszaállítást. Akkor megszűnt, azonban a következő indításnál már úgy indult hogy a system működése leállt, vagy csak bootloopba került.

Megpróbáltam újrarakni a szoftverét flash tool-al, betallóztam a scatter.txt fájlt, de azt írta minden elérhető szoftverhez hogy a checksum nem található így leszedtem valami checksum generatort (nem tudom hegy ez készülékspecifikus-e de kimondottan ehhez nem találtam), és utána már engedte is telepíteni.

4db fw érhető el hozzá, ebből elméletileg a 2 újabb és 2 régebbi ugyan az csak másik build. Mindet megpróbáltam felrakni download only és Firmware Upgrade módban is, az újabbakat felrakja, de vagy lefagy boot után vagy bootloopba kerül vagy elindul, de ha elindítok egy alkalmazást kifagy, a régebbiekkel csak fekete képernyő vagy egyszerűen nem engedi felrakni.

Hardveres hiba vagy meg tudok még valamit próbálni?

[ Szerkesztve ]

(#137006) Secretknight válasza Xdongo567 (#136973) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Szia!
Geekbuyingnál a tapasztalatom az hogy a cuccok megjöttek időben,ezzel nem volt gond.DE...nagy százalékban hibásan.Lehet hogy véletlen ,lehet hogy újracsomagolt volt némelyik (hülye magyarnak jó lesz), nem tudom.Némelyiket orvosolták ,párat nem.Szóval elegem lett a sok ügyintézésből,levelezésből,töröltem őket.Nem tudom másoknak mi a tapasztalata,nálam nem nyertek.

(#137007) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, létezik olyan, hogy matt üvegfólia?

-

(#137008) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#137007) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, a Redmi 3 Promon olyan volt.

Samsung Galaxy A54

(#137009) 7Sony7 válasza Viktor0610 (#137008) üzenetére


7Sony7
addikt

Csuhaj! És hogyan kell azt keresni? Kicsit törni angol... :)

-

(#137010) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#137009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én a matte tempered glass kifejezéssel próbáltam most.

Samsung Galaxy A54

(#137011) 7Sony7 válasza Viktor0610 (#137010) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm!

-

(#137012) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Cégben kaptam egy sim kártyát elődömtől. Ezt egy dual simes telefonban használom. Ha beszélek ezen a megkapott sim-en és közben hívja valaki ezt a simet akkor átirányítja elődöm saját telefonszámára. Ezt hol tudom kikapcsolni? Szolgáltatónál kell talán jelezni? Ez valamilyen átirányítás nem?

F.K.T.

(#137013) Mercutio_ válasza psg5 (#137012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem tudom milyen telód van, nálam: Tárcsázó/Beállítások azon belül hívásátirányítás és hívás várakoztatási beállításokban tudom kezelni ezeket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#137014) psg5 válasza Mercutio_ (#137013) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Megvan. Ezek szerint ez simhez és nem telefonhoz kötődő beállítás volt, mert a telefont visszaállítottam a gyárira amikor átvettem és ez bent maradt.

F.K.T.

(#137015) Mercutio_ válasza psg5 (#137014) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen SIM-hez (illetve előfizetéshez)
A szolgáltató tárolja a beállítást, de az a készülékről módosítható.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#137016) psg5 válasza Mercutio_ (#137015) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#137017) Somatom válasza psg5 (#137016) üzenetére


Somatom
veterán

Csak, hogy tiszta legyen. Amikor ott módosítasz valamit, akkor nem a telóban módosul, hanem a telód küld egy kérést a szolgáltatódnak, aki a kérés alapján a módosítja a rendszerében a SIM -hez tartozó paramétereket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137018) psg5 válasza Somatom (#137017) üzenetére


psg5
veterán

Igen értettem, koszi! :)

F.K.T.

(#137019) psg5 válasza Somatom (#137017) üzenetére


psg5
veterán

Tegnap óta, hogy kivettem az átirányítási engedélyt a simről, állítólag azt a számot (mármint mely számot kivettem az átirányításból foglaltság esetén) nehezen érik el és az történik, hogy hívják azt a számot és most azon csörög amelyről volt az átirányítás, ha foglalt volt.
Ilyen létezik már ha érthető volt amit leírtam? Furcsállom és nem tudtam leigazolni hogy teljesen így van-e de tény, hogy hívtak azóta többen akik nem engem szerettek volna, hanem azt a számot amit kivettem az átirányításból.

F.K.T.

(#137020) KamuMazsola válasza psg5 (#137019) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Olyan mintha a két simet egy dualsimes telóban használták volna és egymásra volt irányítva a két szám. Meg kell szüntetni a másik számon is az átirányítást.

Üdv.: KamuMazsola

(#137021) psg5 válasza KamuMazsola (#137020) üzenetére


psg5
veterán

Erre tippeltem én is és igen így volt a két sim egy dualban volt.
De miért lehetett átirányítva mindkettő ha duálban volt?? Annak mi értelme lett volna?
Egyébként váltig állítja akié az átirányítás fogadó, hogy neki nincs átirányítva...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#137022) trebrona válasza psg5 (#137021) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az az értelme, hogy dual standby telefonban csak így érhető el egyszerre mindkét szám, ha valamelyiken beszélnek.

Ha az egyiken beszélnek, a másik lekerül a hálózatról, viszont, ha át van irányítva nem elérhető opcióval, akkor azon a számon, amelyiken beszélnek becsörög az átirányított hívás. Természetesen ez plusz költséggel jár, ha fogadják is.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#137023) psg5 válasza trebrona (#137022) üzenetére


psg5
veterán

Azta! Koszononm!!!

F.K.T.

(#137024) GIJoe


GIJoe
addikt

Sziasztok tudnátok nekem ajánlani telefont, anyósnak vmi itthon is elérhető BBt. (csak telefonálás,max viber)
Nem rég a sziamóni Redmi 4A veszegettük, 25E körül, de most nem nagyon látok ilyet... :R

(#137025) KamuMazsola válasza GIJoe (#137024) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Most láttam a gearbesten 99.9$-ért redmi 6a-t.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#137026) nyisziati válasza KamuMazsola (#137025) üzenetére


nyisziati
veterán

Vámmentes vagy kockáztatós?

[ Szerkesztve ]

(#137027) GIJoe válasza nyisziati (#137026) üzenetére


GIJoe
addikt

van priority mail, az okés, de szerintem nem ér ide nekem egy 7 alatt, így marad a Meizu M6, eustockéktól, már ha maradt/van még..., de :R azért...

(#137028) KamuMazsola válasza nyisziati (#137026) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nemrég rendeltem egy Xrn5 telót eu expressz-szel, nem volt se fa, se kockázat. (kb 2 hét) Azt hiszem most priority line-t kell választani.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#137029) nyisziati


nyisziati
veterán

Kösz mindkettőtöknek. :)

(#137030) fa4hu válasza nyisziati (#137029) üzenetére


fa4hu
őstag

Szerintem csak az EU proirity line tréfamentes.

(#137031) psg5


psg5
veterán

Ha egy mobilon ki van valasztva az egyik sim akkor annak a mobilnet szolgaltatasat is hasznalom vagy azt mashol kell allitani?
Jott uzenet hogy elfogyott a mobilnet az egyik simen viszont napok ota pont a masik volt beallitva eppen ezert.
Ez hogy?

F.K.T.

(#137032) Somatom válasza psg5 (#137031) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyémen külön lehet beállítani, hogy melyik SIM -et akarom használni hívásra, netre, SMS -re. Az 1 -es slot -ban a flottás, korlátlan netes kártyám van, a 2 -esben pedig a feltöltősöm a GSM számommal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137033) psg5 válasza Somatom (#137032) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!
Igen ugy tunik ez volt itt is a baj.

F.K.T.

(#137034) Blizzardking válasza psg5 (#137033) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azt látod fönt az állapotsávban hogy melyik kártyával csatlakozik éppen.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#137035) psg5 válasza Blizzardking (#137034) üzenetére


psg5
veterán

Ja de ott csak a mobilt hasznalo simet mutatja. Azt hogy mobilnetet melyik, na azt nem. Azt valoban beallitasokban be kell allitani mindig.

F.K.T.

(#137036) KamuMazsola válasza psg5 (#137035) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nekem az adatot használó sim előtt ott a 4G logó és a le-fel mutató nyíl is adatforgalom esetén. A másik (beszéd) simnél csak a térerő.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#137037) psg5 válasza KamuMazsola (#137036) üzenetére


psg5
veterán

De allitani csak beallitasokban tudod?

F.K.T.

(#137038) Bferibörs válasza psg5 (#137037) üzenetére


Bferibörs
addikt

A kártyák közötti váltást a beállításokban tudod változtatni. A net ki,be kapcsolását az értesítő sávban, amelyik éppen netre van állitva azt.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#137039) KamuMazsola válasza psg5 (#137037) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen, én ott állítottam. A WiFit kapcsold ki, mert ha van elérhető wifi, akkor arra csatlakozik és nem mutatja a simen a 4G-t és az adatforgalmi nyilak is a wifi ikonján jeleznek.

Üdv.: KamuMazsola

(#137040) psg5 válasza KamuMazsola (#137039) üzenetére


psg5
veterán

Igen csak az volt a fura hogy azt hittem hogy jelzi hogy melyek simen van eppen az azt is jelzi hgy azt a netet is hasznalja de nalam nem.

F.K.T.

(#137041) Bferibörs válasza psg5 (#137040) üzenetére


Bferibörs
addikt

Milyen telód van,hogy nem jelzi?-ilyennel még nem találkoztam

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#137042) psg5 válasza Bferibörs (#137041) üzenetére


psg5
veterán

Ideiglenesen van egy viharvert céges Samsung J3 talán 2016-os.
Azt látom, hogy melyik sim van használatban és tudok is köztük váltani gyorsan, de azt hogy melyiknek használja a mobilnet előfizetését na azt nem látom csak ha a beállításokba belemegyek.

F.K.T.

(#137043) interstate76 válasza psg5 (#137042) üzenetére


interstate76
addikt

Nem jelenik meg a térerőkijelzés mögött egy fel- és egy lefelé mutató nyíl?

(#137032) Somatom Rég láttalak, öregem! Neked hála lettem megrögzött mini PC-fan! :K

Én is így használom a kártyáimat, és nálam is ugyanígy beállítható, hogy mire melyiket használja (Redmi 4X & MIUI 9).

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#137044) psg5 válasza interstate76 (#137043) üzenetére


psg5
veterán

De igen, de az hogy melyik simhez tartozó mobilkapcsolatra vonatkozik azt nem látni.

F.K.T.

(#137045) interstate76 válasza psg5 (#137044) üzenetére


interstate76
addikt

2 térerőkijelzés van a képernyődön. Az első az 1-es SIM-é, a második a 2-esé. Amelyik mögött megjelennek a nyilak, azon a kártyán zajlik mobilnetes adatforgalom. Azt meg neked kell tudnod, hogy melyik az 1-es és melyik a 2-es SIM.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#137046) Somatom válasza interstate76 (#137043) üzenetére


Somatom
veterán

Vagyok én folyamatosan, csak már nincs olyan miniPC -s topik, amiben érdekelt lennék. Átnyergeltem X86 -ra (Vorke V1) és azon Remix OS az Androidom. Ezt a topikot is nézem, csak ritkán merül fel olyan téma, ami érdekelne. Mindenbe meg nem akarok belevauzni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137047) psg5 válasza interstate76 (#137045) üzenetére


psg5
veterán

Ja nem igy van. Elso ikon a mobilnetes adatforgalom utana van hogy melyik sim van hasznalatban utana meg a terero ketto ikon egyik bekarikazva amelyiket eppen hasznalom es ennyi.

F.K.T.

(#137048) IldiH válasza psg5 (#137047) üzenetére


IldiH
aktív tag

Csinálj már egy képet róla légyszi :)

(#137049) psg5 válasza IldiH (#137048) üzenetére


psg5
veterán

[kép]

F.K.T.

(#137050) Mercutio_ válasza psg5 (#137049) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az az 1-es szám a 4G jel után mit jelent? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.