Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) siryeti válasza Novicsok (#9095) üzenetére


siryeti
tag

Köszi megsasolom hátha segít.
:R

(#9102) Sanyesz. válasza ctibor (#9100) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Valószínűleg nem tudja azonosítani a telefon felbontását (nézz bele a sys.txt-be), van-e definiálva.
Vagy a telepített program nem támogatja ezt a felbontást.
Vagy eleve olyan skin van fenn, ami ezzel a felbontással nem műxik.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#9103) chinaminman válasza xhege (#9094) üzenetére


chinaminman
tag

Nekem is :DD
De magyar postán még mindig változatlan...

(#9104) siryeti válasza Novicsok (#9095) üzenetére


siryeti
tag

Megtaláltam, mostmár csak értelmezni kell a google fordító teremtményét:

"Kosárba naplók, amelyek a fejlécben, de semmit sem dolgozott, fleshtul látott mobil. A fórum egy jó ember, azt javasolta, hogy mennek, hogy orvosolják a fa zope 100.
Elmentem a menedzser és megölte az összes COM-portokat, amelyeket kiemelve halvány színű. Bal csak COM1.
Tegye fát, hogy megy a 300 zopo "6577driver_install_3_steps". Jelölje be a mobiltelefonokon fel a HP és nem a multimédia területén.
zopo Kosárba fát től 100 igénylő fleshtul. "4 DA gépjárművezető, aki megtalálja FlashTool az első firmware."
ki van kapcsolva a mobil, húzta a batt, préseljük letöltésben fleshtule, préselt + és ON és beragadt csipke Mobil.
Went villogó folyamat. Cheers "

Mostmár világos. :))

(#9105) sasa311 válasza ctibor (#9100) üzenetére


sasa311
veterán

Nekem se ment fel az IGO a HERO 2000+-ra (több verziót próbáltam).

Feltelepül aztán első indításnál valami idióta hibaüzenet és annyi.

Letöltöttem egy random GPS progit marketről, az meg megy tökéletesen. :U

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9106) ouzohuto válasza sasa311 (#9105) üzenetére


ouzohuto
senior tag

én wima mapsot hasznalok és egyre jobb kb 2 hetente frissul

XiaomI RedmI Note|||

(#9107) osztraksajt válasza ctibor (#9100) üzenetére


osztraksajt
őstag

Áfás számlát állítottak ki a telefonról? :R

(#9108) devast


devast
addikt

Most beszéltem "Tom"-al tmallbox-ról. Justin stílusa jobban bejött, de azt mondta kedden adják fel g3-at nekem. Meg free hard case+ screen guard... mondom jólvan. Rákérdeztem, hogy ilyent tudnak-e szerezni, akkor rádobnék még pár $-t, erre kilépett a csetből :D

(#9109) Rawulf válasza devast (#9108) üzenetére


Rawulf
őstag

Volt "szerencsém" Tom-hoz már nekem is. Minősíthetetlen a stílusa. Megvan róla nekem is a véleményem.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#9110) hevizms válasza devast (#9108) üzenetére


hevizms
addikt

Te még hiszel a mesékben?
Nem lesz itt még a jövő héten sem G3 sehol.
Persze ne legyen igazam és legyen szerencséd,de én már nem hiszek ezeknek a "héten lesz" üzeneteknek.

[ Szerkesztve ]

(#9111) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#9085) üzenetére


Sir Riccio
addikt

No, egyelőre mégse eladó. Indítottam egy dispute-ot én is, a srác most is GPS-el hirdeti, ez meg pofátlanság.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#9112) berigazek válasza siryeti (#9088) üzenetére


berigazek
őstag

Levett akksival próbáltad?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9113) XM-L T6 válasza ZaXXoN (#9075) üzenetére


XM-L T6
tag

sasa311: Szerintem is kamus a legtöbb. Csaj azt az oldalt kellene megtaláljuk ahol tényleg komolyan veszik, hogy rendelni, fizetni és egy jó telefont akarunk.

ZaXXoN: Mennék én boltba meg szerintem mindenki, ha nem 100-150 ezer lenne egy 5,3"-os androidos, GPS-es, dual simes telefon.

(#9114) berigazek válasza XM-L T6 (#9113) üzenetére


berigazek
őstag

Németországban is dupla áron árulnak mindent,Kínából rendelik ők is! :-(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9115) szpali válasza slaci007 (#9074) üzenetére


szpali
addikt

Defy+-nál is ugyan így néz ki a történet, az akksi körül végig van gumizva, és a hátlap "nútja" is csak ebben a formában van kialakítva.

Most, hogy leszedtem a hátlapot, látszik, hogy elég jól teszi a dolgát ez a gumi, mert a núton belül pormentes, körülötte pedig tiszta retek.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9116) szpali válasza sasa311 (#9105) üzenetére


szpali
addikt

997D és Hero2000+-nál is a hasznos kijelző területből vesznek el egy keveset a menüvezérlő gombok, nem lehet, hogy ez a baj?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9117) xhege válasza hevizms (#9096) üzenetére


xhege
addikt

Igen nehéz követni, hogy ki mit rendelt és honnan. Én a ttmalls-ról rendeltem egy ulefone v1277-et.
Október 15-én indult el Kínából és tegnap érkezett Magyarországra a singpost.com szerint.

(#9118) szpali válasza xhege (#9117) üzenetére


szpali
addikt

ez az ulefone egyenlő a star v12-vel?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9119) krics válasza siryeti (#9104) üzenetére


krics
tag

Hali, a google translate magyarra telleg egy fosch, de ha beszelsz angolul, az oroszt angolra eleg jol atrakja.

(#9120) banderasz77 válasza szpali (#9118) üzenetére


banderasz77
addikt

:K

(#9121) hevizms válasza xhege (#9117) üzenetére


hevizms
addikt

Kösz.
Akkor ha minden jól megy holnap levámolják és holnapután már a kezedben is lehet.
Nem rossz ez singpost mondtam én.
15 napon belül megkapja az ember:)

(#9122) tuxihome


tuxihome
csendes tag

Király, mire eldönti az ember hogy na akkor ez lesz addigra... Most itt ez a 997D, igazából mindent tud amire kell, 2mag 1GB -RAM, jó kijelző a 2 év garancia sem mellékes, a napokban kerülhetett ki a magyar forgalmazókhoz, pedig csak novemberre mondták... :W

(#9123) szpali válasza tuxihome (#9122) üzenetére


szpali
addikt

jó kis csucc, de kár, hogy a menü gombok elvesznek a kijelzőből

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9124) tuxihome válasza szpali (#9123) üzenetére


tuxihome
csendes tag

De gondolom a 4,3 attól még 4,3 vagy nem?

(#9125) xhege válasza szpali (#9118) üzenetére


xhege
addikt

Ez az:
Link

(#9126) szpali válasza tuxihome (#9124) üzenetére


szpali
addikt

dede, 4,3", csak a hasznos terület 480x735 pixelre csökken.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9127) tuxihome válasza szpali (#9126) üzenetére


tuxihome
csendes tag

Áhhh, szemetek... :F

(#9128) szpali válasza xhege (#9125) üzenetére


szpali
addikt

igen, erre gondoltam, de máshol meg Star v1277 néven fut

mennyi RAM van benne, és mekkora akksi?
(ahány leírás annyiféle variáció :) )

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9129) chinaminman válasza xhege (#9125) üzenetére


chinaminman
tag

Csekkold a magyar postát, nekem már ott is változott a státusz.

(#9130) pallacko


pallacko
tag

Áruljátok el nekem, hogy mi az amivel annyira kimagaslik a THL W3+ -tól a Jiayu G3 -tól.
Miért érdemes ennyivel jobban várni és kockáztatni a megjelenés miatti huzavonát.
Mi az amit Én nem látok, vagy elkerüli a figyelmem a két készülék összehasonlításánál?

iPhone 8+, iPhone X, iPad Air 2019, Apple watch S4, GitUp Git2P sportkamera, DJI Osmo Pocket

(#9131) Bagira01 válasza pallacko (#9130) üzenetére


Bagira01
veterán

Burkolat egy része fém, gorilla glass, ár(ami már nem igazán mérvadó, mert ahol esetleg van ott is agyament áron..)

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#9132) xhege válasza szpali (#9128) üzenetére


xhege
addikt

RAM 512 (bár van ahol 1gb-t írnak). Akksi 2000mah

(#9133) xhege válasza chinaminman (#9129) üzenetére


xhege
addikt

A posta.hu oldalon a státusz: vám elé állítva. Kíváncsi vagyok mi lesz vele ebből a szempontból. Azt sem tudom, hogy mit írt rá az eladó. Közben a mymemory oldalról megérkezett a 16 Gb Class 10-es kártyám is :)

(#9134) hevizms válasza pallacko (#9130) üzenetére


hevizms
addikt

Hát pont ez ami miatt még nem nyomtam rá a megrendelő gombra a Thl w3+ esetében.
Még a jövő hetet megvárom,azt ha nem lesz raktáron a G3,akkor jöhet a Thl.
Csak a gorilla glass miatt.
Aztán még az is lehet jó nagy befürdés lesz a G3-al.Kitudja tényleg olyan jó lesz-e?
Nagy a dilemma nálam is.

(#9135) chinaminman válasza hevizms (#9134) üzenetére


chinaminman
tag

Nem éretem ezt a "gorilla glass" mizériát, a blade-emre vettem 1$-ért fóliát, ami másfél év után se volt túl vészes, pedig a munkahelyemen kap eleget a telefon (fémforgács) :)), de akit zavarnak a karcok, az cserélje havonta a fóliát.

(#9136) hevizms válasza chinaminman (#9135) üzenetére


hevizms
addikt

Hát pont ez az.
A minőségi fóliák drágák,az olcsóbbak meg ahogy irod is havonta cserélendők.
Kilehet fogni olcsó,de jó fóliát is,de nem mindig sikerül.
Na pont ezért jó a gorilla glass.
Nem kell fóliázni,mégis karcmentes marad a képernyő.

Ha nem lenne a 2 telo szinte ugyanazon áron,akkor nem is érdekelne,viszont igy hogy ugyanannyiért ily kijelző is lehetne,akkor miért ne?A fém részek engem hidegen hagynak.
Persze ahogy irtam,az én türelmem is véges,így a jövő hét még belefér,de aztán megrendelem ami éppen raktáron lesz.

[ Szerkesztve ]

(#9137) siryeti válasza berigazek (#9112) üzenetére


siryeti
tag

Köszi, igen próbáltam, nem jó.
Nemrég kaptam még egy tippet, azt még kipróbálom, remélem sikerül.
Közben már telepítem a virtuális gépet ha minden kötél szakad, megpróbálom azt.
:F

(#9138) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Srácok, szerintem ne várjatok még sokáig a G3-ra. Ha valaki szeretne most telefont, akkor válasszon abból, ami tényleg van. A sok hitegető eladó, és netes infók helyett a józan észre hagyatkozzatok.
Hardverben van hasonló, amit meg is lehet venni.
Ott van pl. a Newman N1. Az is Gorillás elvileg, már egy fórumtársunknak van is, ha jól emlékszem?
Tényleg, ha van, akkor mi van vele???

(#9139) ztibor válasza pmikloska (#9138) üzenetére


ztibor
senior tag

Engem a nagy akku érdekel a legjobban a G3-ban, abban az N1 halovány, a THL W3+ meg hasonló árban nem gorilla glass + szintén kisebb akku.

(#9140) chinaminman válasza ztibor (#9139) üzenetére


chinaminman
tag

tökéletes telefon nincs, vagy van, csak nem ennyiért :O

(#9141) Novicsok válasza siryeti (#9104) üzenetére


Novicsok
tag

Én ebben a fórumban nem szeretek "szakmai" részleteket közreadni, mert a publikum a beszerzésekkel van elfoglalva, és még ha kérdeztem (pl. berigazek-től az iGO osztrák térképem és a licensz összeférhetetlenségét), nem is válaszolnak rá.
Komolyabb helyeken (pl. oroszoknál) struktúrálják a fórumot, és kiírtják az off hozzászólásokat.
Itt van leírva az eljárás:
http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?p=633497#p633497
Ellene vagyok a fordító programok használatának, angolul és oroszul jól olvasom ezeket a fórumokat.
A ZP300-nál ugyanazt kell végigjárni, mint a ZP100-nál, amit majd fél évig kezeltem. Jó driver és Flash Tool kell, meg a ROM fájl. Én a win7-32 gépemen nem vacakoltam előre a driver feltelepítéssel, a Flash Tool ráindításakor kereste a PC magának. Igaz, nem is mindig találta, több tucat próbálkozás volt eleinte. Később elsőre ment, igaz lehet, hogy a megfelelő driver akkorra már települt a PC-re.
A Flash Tool indítása (rendszergazdaként!) után a scatter file és a ROM fájl beállítása szükséges, és Download gomb, ha azonos verziócsaládon belül van a ROM csere (2.3 - 2.3 vagy 4.0 - 4.0) Ezután az USB bedugás kíván szerencsét, akku előre kivéve a telefonból, akkor kéne bedugni a kábelt, amikor kéri, de nem mindig így van. Valamelyik gomb görcsös nyomvatartása is segíthet, ha az ember hisz benne, pl. a hangerő+. Próbálgatni kell, "sámányity", ahogyan az oroszok írják.
Ezt az egészet vagy 2 hónapja itt már leírtam, sőt E-mailben is elküldtem valakinek. De itt elvész a lényeg, mert nincs struktúra, csak a levelek vám elé állítása, stb.
Ennél sokkal kultúráltabb, amit Bruno csinál a ZTE V970-hez: csinál egy módosított CWM Recovery-t, csak ezt kell Flash Tool-lal feltuszkolni, majd ezután a Recovery-ben "install zip from sdcard". Sokkal simább ügy.

(#9142) sasa311 válasza szpali (#9116) üzenetére


sasa311
veterán

Lehet benne valami.

Más:

Voltam ma a T-ben az én kis HERO 2000+ -ommal és összeakadtunk egy igazi Iphone5-el.
Az eredmény:

A szemmel látható különbségek:

szemből a HERO-n 4 szenzorpötty és kamera van, míg az Iphone5-ön 2. Az elhelyezésük sem azonos.
Minden egyéb méret (szélesség, vastagság, hossz, képernyőméret) mm-re azonos.
Az Iphone5-ön a füles dugó ALUL van, míg a HERO-n FELÜL.
Hangosító / halkító gombok megegyező helyen vannak
Az IPhone5 oldalán van egy kapcsoló, amivel lehet némítani ha lehúzzuk (kicsit olyan, mint a memória kártyákon az írásvédelem kapcsoló), a HERO-n ez a gomb látszólag semmit sem csinál.
Nagyon közelről nézve látható, hogy a HERO-n a középső home gomb különálló, míg az Iphone-on látszólag egybe van egy flexibilis anyaggal kiöntve.

A telefon hátulja tökéletesen megegyezik, 2 különbséggel:
A HERO hátulján SEMMILYEN felirat nincs, míg az Iphone5-ön ugye rajta van egy csomó felirat (többek között az is, hogy made in china....)
Az Iphone5 vakuLEDjének van lencséje, a HERO-nak nincs (elég gyengécske is a vakuja).

Képernyőben az Iphone erősebb (olyan mintha vastagabb lenne a képernyő üvege is talán, de ez lehet csak érzés) illetve a képminőség is jobb, de a HERO sem rossz, átlag user nem is veszi észre.

Használatba én nagyon elégedett vagyok a HERO-val. Nyilván nem olyan jó, mint egy Iphone5, de nem is 200e forint kártyafüggetlenül, hanem 40 és dual simes.

Remélem hasznos volt a beszámoló.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9143) xhege válasza Novicsok (#9141) üzenetére


xhege
addikt

Van igazság abban amit írsz. Egy strukturáltabb fórum hasznosabb lenne. Én is még csak a vámnál járok, de ha itt lesz a telefon, akkor biztos sok "szakmai" kérdésem lesz, illetve segítségre lesz szükségem.
Az talán lehet egy megoldás, mint amit mikrofon fórumtárs csinált, hogy nyitott egy lenovos fórumot a telójának.

(#9144) Novicsok válasza Novicsok (#9141) üzenetére


Novicsok
tag

Ezt a levelet küldtem egy fórumtársnak nem túl régen.
Téma: ZP100 ROM csere 4.0.4 multilanguage-re, ami HTC utánérzés és van rajta magyar nyelv:

A ROM:
http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?p=745650#p745650
#3467, első link a szövegben
Ez egy a vietnamiak által HTC-től átvett ROM. Utána az oroszok igazították (boot csere). Flash Tool-t kell indítani rendszergazdaként, megfelelő driverek ott legyenek mellette, utána File/Open/ az előkészített, kicsomagolt ROM-ot választani, a megjelenő scatter fájlból én az elsőt vettem, F9/Download (ha már 4.0 van a ZOPO-n, ha 2.3.6, akkor upgrade, vigyázat IMEI vesztés) ezután én Expo gombot nyomva bedugom az USB kábelt, ezt néha többször kell próbálgatni, mire elindul. Ha kész, elindítani, Settings / Nyelv átállítása magyarra, hagyni kicsit (Dalvik cache felépítés folyik). Az sdcard-ra tesz mindent, a belső memória egyben 2,5 GB marad a programok részére. Sajnos itt elkezd állandóan újraindulni (reboot). Ezért kell a következő:
Egy újraindulás után azonnal USB Storage módban kábelről bemásolni a következő fájlt zip formában az sdcard-ra.

http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?p=746580#p746580
#3489, első link
Ezután azonnal átmenni Recovery módba (a bekapcsoló gomb hosszan nyomásával), és ott install zip from sdcard, majd wipe data, wipe cache, reboot és kész.

Jó és stabil ROM.

A ZP100 igen jó telefon, minden érzékelő kiváló, képernyő világos, kamera kiváló, stb. Csak a divat az divat. A fórumon a hozzászólók össze-vissza írogatnak, nem baj.

(#9145) xhege válasza sasa311 (#9142) üzenetére


xhege
addikt

Érdekes beszámoló köszi! Mondjuk számomra eddig sem volt opció egy almás teló, mert irreálisan túlárazott :N

(#9146) Novicsok válasza xhege (#9143) üzenetére


Novicsok
tag

hungobungo is fenntart egy oldalt, ott van pár telefon, ott a ZTE V970-re elég jó "szakmai" eszmecsere folyik az ottani hozzászólásokban.
De az igazi az xda-developers / Bruno fóruma, aki két MT6577 procis telefonra gondoz ROM-ot, igen jól! A másik a Huawei U8836D.
Az ilyen kalóz telefon beszerzésnél (amikor nem besétálunk a T-Mobile szalonba és k-va drágán veszünk egy márkás telefont), hanem Kínából rendeljük, feltétlenül azzal kezdi egy megfontolt ember, hogy tisztázza, milyen ROM-ot és hogyan fog rátenni. Én ilyen ember vagyok, így vettem a ZP100-at, majd a ZTE V970-et.

(#9147) xhege válasza Novicsok (#9146) üzenetére


xhege
addikt

Nálam is sokat nyomott a latba a V1277 beszerzésénél, hogy hungobungo fórumán erre is megvan a ROM meg magyarítás meg ilyenek. Remélem az ilyen analfabéták is tudják használni ezeket, mint én :D

(#9148) berigazek válasza Novicsok (#9141) üzenetére


berigazek
őstag

Tőlem csak azt kérdezted kedves társam,hogy
Ausztria térképe müxik-e és válaszoltam,hogy igen,másról nem tudok,de javítsál ki,ha tévedek és,ha valamiben segíthetek csak szólj és,ha tudok válaszolok is,hogy tudom a választ vagy nem :-)
Mivel mostanában nagyon elfoglalt vagyok,ritkán vagyok net közelben írhatsz e-mailt is és válaszolok szívesen!
Miben segíthetek?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#9149) szpali válasza sasa311 (#9142) üzenetére


szpali
addikt

jó kis beszámoló :)

Nekem úgy néz ki, hogy U8836D-lesz, csak kérdés még, hogy honnan :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9150) siryeti válasza Novicsok (#9141) üzenetére


siryeti
tag

Teljesen egyetértek, nem kívánható senkitől hogy 5000 hozzászólást elolvasson néhány probléma miatt, mégha ott is a kereső, ami ilyenkor elég problémás út.

Megpróbáltam ezt a megoldást is, amit nagyon köszönök, de nem megy ez sem.
Ha feltolom e telt kikapcsolva az eszközkezelőben megjelenik egy pillanatra a portok között egy preloader kezdetű valami, és eltűnik.
Flashtoolban rányomok a download gombra és csatlakoztatom akksi nélkül, akkor elindul a piros csík, végigmegy aztán kiírja hogy csatlakoztassam az usb-t.
Zopo oldalon még írják hogy ilyenkor rakjuk vissza esetleg az akkumulátort, de ez sem segített eddig.
Marad a ráolvasás.
Tényleg jó lenne mint az említett fórumon egy megoldások, segítség rész ahol az ismert problémák megoldása volna kivonatolva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.