Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#127001) bb71 válasza ekrisztian (#126997) üzenetére


bb71
őstag

Miért nem lehet egy sd kártyát beletenni?

(#127002) Milestone2 válasza bb71 (#127001) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem elég fapadosan működnek az SD-re telepítős megoldások, mert a kölykök nem a letöltésekkel telítik meg a telefont, hanem az installált sz@rságokkal...igen hamar "out of memory" van és bizonyos droidverzió felett már nem igazán működnek a rég módszerek.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127003) Soká válasza Milestone2 (#127002) üzenetére


Soká
senior tag

Amit lehet, azt én is az SD-re telepítem, ezzel együtt tudom, hogy 8Gb tényleg szűkös. De azért el lehet lenni vele és nem esem kétségbe, ha a gyerkőc nem tud minden sz_rt a telefonjára telepíteni és megtanul kompromisszumokat kötni.

(#127004) Milestone2 válasza Soká (#127003) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A nevelés mindenkinek a magánügye....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127005) svgyula válasza Milestone2 (#127002) üzenetére


svgyula
addikt

Ajj jajj miért akarod elvenni a telefon szervizek kenyerét :B
Soká (#127003)
Amúgy teljesen mindegy mekkora a tárhely ha az apk-nak csak 1gb van hagyva. Ilyenkor marad 2-3 factory reset és 1-2 teljes ROM csere aztán a telónak így is úgy is annyi. Közben odavágja, a haver kiveri a kezéből "mert az jó vicc" vagy ráül stb.....
A helyedben én maradnék az "occó" telónál. Ha képes lesz megbecsülni és vigyázni rá akkor az is telefon egy darabig aztán érdemes tovább lépni ezeknek az ismeretében..............

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#127006) Soká válasza svgyula (#127005) üzenetére


Soká
senior tag

"A helyedben én maradnék az "occó" telónál."

Szerintem is, de az eredeti kérdésemtől elég gyorsan elkanyarodtunk. :( Talán jön majd valaki, akinek van tapasztalata az olcsóbb kütyükkel, mint például ez:
HOMTOM HT16

(#127007) cappa72 válasza svgyula (#127005) üzenetére


cappa72
nagyúr

A helyedben én maradnék az "occó" telónál. Ha képes lesz megbecsülni és vigyázni rá akkor az is telefon egy darabig aztán érdemes tovább lépni ezeknek az ismeretében..............
+1.
Fiam fejlődéstörténete: Ericsson k530 -> Star W450 (brrrr....) -> Lenovo A820 -> Xiaomi Redmi3pro.
Megtanulta értékelni a mit és hogyan - és persze nem keveset kellett neki beszélni erről.

(#127008) Milestone2
Ugye? Naugyehogyugye :)
Akkor kezdte el elhinni amit mondtam, amikor megmutattam neki a fórumot, meg amikor látta, hogy apa hogyan élesztgeti a telefonokat, meg miket trükközik velük.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#127008) Milestone2 válasza cappa72 (#127007) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Gondold el amíg a lányommal megértettem ( ;] megértettem??? ;] ) hogy nem "azt a szép fehér telefont" kell választani, vagy "olyat, mert olyan van az xy-nak is", hanem nézzük már meg mi van belül......

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127009) tibcsi0407 válasza Milestone2 (#127008) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor megtanulta, hogy hogy is tegyen úgy, mintha érdekelné, hogy mi a belbecs és külcsín közötti különbség. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#127010) Milestone2 válasza tibcsi0407 (#127009) üzenetére


Milestone2
nagyúr

[NAGYONOFF];] Majd kiderül az első pasiválasztásnál.... ;]

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127011) tibcsi0407 válasza Milestone2 (#127010) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Erről ez jut eszembe :DDD

https://utdetailing.hu/

(#127012) Zeki válasza Soká (#127006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Első okostelója?
Legyen benne 4G is, legyen hozzá valami jobbfajta tok meg üvegfólia. És ne gyengét vegyél, mert gyorsan csalatkozni fog az egész okostelós világban, és ha szar a telója, akkor még az osztálytársi szinten is csak olyan szánalomra méltó lesz.

(#127013) Milestone2 válasza tibcsi0407 (#127011) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Valahogy így képzelem, annyi módosítással, hogy nálunk anya lesz a stukkeres....

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127014) zagloba


zagloba
aktív tag

Istenem de öreg vagyok! Itt tart a világ, h 8 évesek telefonnal szaladgálnak! Nekem miért csak mackó volt? ☺

(#127015) Bazi.Joe válasza zagloba (#127014) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Akkoriban is volt telefonunk csak vezetékes volt a másik szobában csörgött az öcsém felvette és vele tudtam beszélni!! :K

(#127016) KamuMazsola válasza zagloba (#127014) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A lányaim felsőben kaptak telefont, úgy 7. osztályban. A fiaimnak nincs, ha hazajönnek simkártyás tablet, ha feltétlen telefonálni kellene, de inkább viber. Túl gyenge telót nem érdemes venni, mert az osztálytársak ugye így is legagyizzák a kínai vackot, de mobilnet meg mindig az én gyerekem telóján volt, nem a padtársa S4-esén.

Üdv.: KamuMazsola

(#127017) Soká válasza Zeki (#127012) üzenetére


Soká
senior tag

Más vizeken evezünk...
A suliba nem is vihet telefont. Azért kapja, mert megígértem, ha kíséret nélkül utazik, akkor kap telefont.
4G? Minek??? Lesz benne egy kártyás SIM, mobilnet nincsen.

"osztálytársi szinten is csak olyan szánalomra méltó lesz."

Bocs, de az ilyen hozzáállás miatt megy ez a nyomorult flancolás.

Kicsit elkeserít, hogy volt egy eredeti kérdésem, amire érdemeben senki nem válaszolt, de azt már tudom, hogy az a gyerek, aki két éve még olvasni sem tudott annak felettébb nem mindegy, hogy milyen telefonnal villogjon...

[ Szerkesztve ]

(#127018) Zeki válasza Soká (#127017) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, hogy olyan kicsi?
Passz. Nem ismerem a mai olcsó telókat.
Nálunk a 4 éves lányom úgy kezeli a nagyobbik lányom régi Samsung Galaxy Y okostelóját (15 ezer Ft volt, és egy vaskos tartóban van), hogy néha csak nézek.Olvasni nem tud, de keni vágja az ikonokat. Tableten ugyanez.
Szerintem kisebb teló, jófajta szilikon tokban. Jobban bírhatja az esést, jobban elfér a zsebben.

És megvárnám a fekete péntek nevű akciózást, amikor itthon is, meg a világban igen jó árak szoktak lenni.

[ Szerkesztve ]

(#127019) iMaverick válasza Soká (#127017) üzenetére


iMaverick
addikt

Bocs, hogy így beleszólok, de erre "az ilyen hozzáállás miatt megy ez a nyomorult flancolás." reagálnom kell...

Az idősebbik unokahúgommal mi is voltunk itt: azért kellett neki okostelefon, mert "mindenkinek" van az osztályban... Persze diszkréten kifaggattam, és kiderült: valami 3-4 gyereknek volt okostelefonja. Az volt csak a bökkenő, hogy ezek voltak az osztály vezéregyéniségei. Naná, hogy mindenkinek kellett okosteló...

Szóval az a baj, hogy ez a "hozzáállás" az oskolából szivárog haza, nem tudsz ellene mit tenni. Illetve mégis, csak akkor meg hallgathatod a gyerek nyivákolását a suli után lefekvésig. (Tudom, mert a nővérem kb. 2-3 hétig bírta, utána meg kellett venni az akkoriban a TV-ben reklámozott Sony csodát 65eFt-rt. A poén az volt, amikor a gyerek eltörte egy hónap után...) :W

A kisebbik unokahúgomnál (a bátyám révén) már elébe mentek a dolgoknak: a bátyám és a volt felesége elkezdtek "rivalizálni", hogy ki tud több mindent venni a gyereknek... Eredmény? 10 éves korára volt 2db okostelefonja és egy tablet-je a kisasszonynak. :U

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#127020) tibcsi0407 válasza Milestone2 (#127013) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:DDD

https://utdetailing.hu/

(#127021) Soká válasza iMaverick (#127019) üzenetére


Soká
senior tag

Ha javasolhatom, zárjuk le ezt az offot. Nekem is lenne "reagálnom kell", de megtartom.
Felejtsük el, hogy (a negyedik...) gyerekemről van szó, magamnak szeretnék valami egyszerű belépőkategóriás okostelefont. Nekem nem ciki, hogy mivel (nem) villogok. Úgy tudom... létezik ilyen kategória, 100dollár alatt és itt régebben nem volt ciki ilyenről érdeklődni. Nem követem, nem tudom, mi éppen a "favorit".

(#127022) ekrisztian válasza Milestone2 (#127010) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nálunk most mindkettőn megy a vita, Iphone-t akar és ügyvéd leszek majd,gyerek jár hozzá.
Mondtam akkor várjon 4 évet és vetessen a sráccal majd Iphone-t :D

[ Szerkesztve ]

(#127023) bb71 válasza Soká (#127021) üzenetére


bb71
őstag

Uhans A101

[ Szerkesztve ]

(#127024) Ájvé válasza Soká (#127017) üzenetére


Ájvé
veterán

Az a probléma, hogy ennyiért még használható mobilt se nagyon kapsz, talán kintről valami B brandes kínait, ami jobb esetben nem megy tönkre 1 hónap után és funkciók használhatók benne (pl működik a Wifi benne).
A legfontosabb, 1/8 GB RAM/ROM alá semmi féle képen ne add, ez a minimum Android esetén (5.0 verziótól).
Talán ezt ajánlanám Doggee X3. Alapvetően elég gyenge telefon, de használható, nincsenek róla olyan rossz vélemények. Egyszerű játékokhoz elég lesz, sok minden mást meg gondolom nem fog vele csinálni, böngészni is lehet rajta, vagy zenét hallgatni. Arra jó lesz, hogy megismerje az okostelefonok világát.

(#127025) kmarci25 válasza Soká (#126995) üzenetére


kmarci25
veterán

Na, akkor érdemben az általam gyorsan talált lehetőségek:
Cubot Rainbow
Oukitel K4000 Pro
Doogee X5 Pro
Oukitel K4000 Lite

Mindegyik 20000 HUF közelében, EU raktárból rendelve, max 5 inch méret. A tapasztalatokat nem tudom, Cubot és Doogee márkájú telefon van/volt a családban, probléma nincs vele, Oukitel használót is ismerek, ő is elégedett (egyik sem a fenti típusok közül került ki).

(Nincs a gearbest-tel semmiféle kapcsolatom, csak azt nyitottam ki elsőnek, és ott volt a legtöbb ilyen paraméterű készülék, az árak pedig nagyjából azonosak a többi webshop-ban is.)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#127026) ekrisztian válasza Soká (#127021) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Én keresnék a helyedben egy Coolpad F1 -t.
Volt itt valakinek karcmentes.
Nem új az igaz, de ennyi az összes kompromisszum vele.
25 dolcsi egy kijelző hozzá kerettel.
:R

(#127027) aytukabozs válasza Soká (#127021) üzenetére


aytukabozs
addikt

...ami bármelyik felettem ajánlott telefon mellett szól, a hazai garis auchan csodával szemben, az az hogy kijelző törés (ami ugye nem garis esemény), vagy a gari időn túli meghibásodás esetén utóbbihoz szinte kizárt lesz alkatrészt kapni....
(nagyritkán sikerül beazonosítani egy-egy ilyen rebrandelt masina OEM gyártóját, de a jellemzőbb az hogy nem.)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#127028) Soká


Soká
senior tag

Köszönöm mindenkinek, hogy sikerült a készülékekre összpontosítani. :) És az ötleteket!

Úgy látom, nem találok olyan népszerű telót az alsó szegmensben, mint például a Doogee x5 pro (ilyen van az egyik gyerekemben) volt (sajnos az eustock már nem forgalmazza) és Ti, akik mobilos fronton fórumozgattok nyilván a jobb telefonokat ismeritek, kedvelitek.

Ami s javíthatóságot illeti, az én szomorú tapasztalatom az, hogy általában nem éri meg a javítás, annyiba kerül. Nyilván ha egy majdnem új készülékben kell kijelzőt cserélni, akkor fájó szívvel áldoz rá az ember, de egy garanciaidőn túli készülék már kellően elavult ahhoz, hogy ne érje meg a művelet...

(#127029) bb71 válasza Soká (#127028) üzenetére


bb71
őstag

Azért a gyermekneveléssel kapcsolatos brainstorming is hasznos volt...

(#127030) pècsimunkás válasza cappa72 (#126983) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Módosítanèk !
Haza èrtem , természetesen edge volt a telefonomon . De , ez a link nagy segítség volt ! Azt csinálom most , hogyha vissza váltott edgère , bemásolom a kódot a tárcsázóba , belèpek a " telefon adatai "- ba ès visszajön a 3G ! Jobb a 3G mint előbb volt , meg ha megcsinálom ezt , akkor használható a telefon .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127031) tibcsi0407 válasza pècsimunkás (#127030) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nincs valami custom kernel rá, amivel nem sz*rakodna ennyit? Azért az nem király, hogy így működik.

https://utdetailing.hu/

(#127032) RVR400 válasza bb71 (#127029) üzenetére


RVR400
veterán

Viszont azt elfelejtette mindenki, hogy egy gyerek általában dual parentes. :D

[ Szerkesztve ]

(#127033) pècsimunkás válasza tibcsi0407 (#127031) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem tudom . Gyári ROM-al használom . Vicc az egész . Ma is beállítottam a menüben , h 3G legyen a preferált hálózat , APN- t , csak a telekom 3G - t használja , azt is megcsináltam amit cappa mester linkelt . Aztán mint a mesében : egyszer volt , hol nem volt ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127034) tibcsi0407 válasza pècsimunkás (#127033) üzenetére


tibcsi0407
félisten

CM-et rá! Lehet valami OxygenOS bug ez.

https://utdetailing.hu/

(#127035) fateless válasza RVR400 (#127032) üzenetére


fateless
veterán

ROM csere viszont nincs, csak a gyári, amit naponként feltöltünk...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#127036) ekrisztian válasza pècsimunkás (#127033) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Pedig a LeTV meg a Mi5s után ezt nézegettem...
Akkor csak OPás van ezzel is.. :W
:R

(#127037) b0bcat válasza RVR400 (#127032) üzenetére


b0bcat
addikt

Ott a pont! :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#127038) pècsimunkás válasza ekrisztian (#127036) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Inkább ne ezt vedd ! Neked is Coolpadod volt ha jól emlékszem ? Lebarád van amúgy ?

Ment pü .

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#127039) katalin888 válasza doongoo (#126975) üzenetére


katalin888
aktív tag

Hol kaphatnék biztos infót, mert van ahol azt írják, hogy csak dual standby?!

(#127040) Milestone2 válasza katalin888 (#127039) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Egyszer már leírtam melyik Honor(Huawei) dual active.
(Huawei Mate 8, Mate S, P9 (Plus), P8, Honor 7)
A Honor 8 tudomásom szerint nem az!!!

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127041) doongoo válasza katalin888 (#127039) üzenetére


doongoo
addikt

Pl. a mobilaréna tesztjéből (teszt) és ott a hozzászólásokban a tulajoktól.

Részlet a tesztből:
"A mobil ráadásul a ritka dual active technológiát is ismeri, azaz egyszerre két számmal is a hálózaton lehet lógni, és akkor is fogadni lehet az egyikről a hívást, ha másikon éppen cseverészünk."

(#127040) Milestone2 - akkor Bone biztosan rosszul tesztelte ill. az XDA-n is rosszul tudják a tulajok: xda

[ Szerkesztve ]

(#127042) katalin888


katalin888
aktív tag

Igen, köszönöm is, de egy másik fórumozó épp az ellenkezőjét állította, csak ezért raktam fel újra a kérdést!

(#127043) Milestone2 válasza doongoo (#127041) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát én a gyártó honlapján néztem: 不能同时使用2张电

4 féle van belőle (FRD-AL10 FRD-AL00 FRD-AL00 FRD-DL00) és talán egy: FRD-DL00 verzió tudja a dual active-t.

Részemről lezárva a téma, legyen neked igazad.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127044) doongoo válasza Milestone2 (#127040) üzenetére


doongoo
addikt

Már nem tudom szerkeszteni, ezért is egészítem ki:

Már a Honor 6 is az volt (a dual simes verziók).

nekem abból az adatlapból nem jön le, miért is csak az egyik típus lenne dual-active. Vettem, hogy lezártad a témát, csak érdekelne, hogy mi utal erre.
Már csak azért is, mert kollégámnak a 4/64-es verziója van és az is dual-aktív

[ Szerkesztve ]

(#127045) berek21


berek21
senior tag

Van a családban egy Honor 8-as, 4/64 gold. Megerősíteném, hogy dual active. Magyar beszerzés.

LG Velvet eladó!

(#127046) Milestone2 válasza berek21 (#127045) üzenetére


Milestone2
nagyúr

A típusszámát add majd meg, hogy a kérdező tudja, hogy melyik a neki megfelelő.
Az a baj ezzel az egésszel, hogy egykártyás változat is van Honor 8-ból, az meg biztos nem dual active... ;]
Egy biztos, célszerű nagyon utánajárni vásárlás előtt, mint utólag bosszankodni.

Dongooo: mondtam, rendben, legyen igazad. Aki akar, vegyen utánjárás nélkül Honor 8-at. Legfeljebb csalódik.
Te azt mondod azzal amit írtál: "Igen, mindegyik Honor 8 dual active". Én azt: "Nem mindegyik" (Elsőre valóban rosszul írtam, mert azt írtam egyik sem)

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127047) berek21 válasza Milestone2 (#127046) üzenetére


berek21
senior tag

Típusszámn: FRD-L19

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#127048) Milestone2 válasza berek21 (#127047) üzenetére


Milestone2
nagyúr

:R

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#127049) smithsys válasza Milestone2 (#127046) üzenetére


smithsys
aktív tag

"Elsőre valóban rosszul írtam, mert azt írtam egyik sem"

Nagyon vigyázz! Érik a kínai himnusz. ;]

(#127050) svgyula válasza Milestone2 (#127046) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nyilván az egy sim-es Honor 8 csak monoaktive. ;) Az összes 2 sim-es pedig dualaktive vagy sztereóaktive ahogy jobban tetszik. :) Hidd el egy zászlóshajóba nem raknak evezőt oda illik motort rakni. :K Van belőle legalább 2 féle 1 sim-es és ugyanennyi 2 sim-es változat is.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.