Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) ÁrPi2 válasza berigazek (#10044) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Star b29m 12MPixeles camjáról:
Írod:
"Látnom kéne a vele készített képet...
Ez a Star sem rossz,nekem ilyen kéne 4.7"...,de a kamera nekem az egyik legfőbb szempont,hiába van ráírva,hogy mennyi,ha nem tud szép képet készíteni...
"

Kikerestem helyben: body007-nek van ilyenje, okt24-én kapta kézhez és van három fotó a 12MP-s kamerával

Itt ""Az uccsó 3 a telóval készült.""

Mondj véleményt berigazek a 12mega szted tényleg annyi, vagy 8 esetleg csak 5??

(#10052) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Szerintetek romlik szonbatig 5dollárnyit a forint? :F vagycsak 2-3-at? Vagy javul? :Y
(Figyelek Mastercarddal!! :)) )

[ Szerkesztve ]

(#10053) osztraksajt válasza ÁrPi2 (#10052) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ha ezt itt bárki tudná így konkrétan előre, akkor nem lenne gond bármilyen csúcsmodellt megvenni a márkaboltból listaáron, nem rendeléssel kínlódnánk, hanem a devizapiacon keresnénk magunkat halálra. :DDD

(#10054) devast válasza ÁrPi2 (#10052) üzenetére


devast
addikt

Ezt jól megfogalmaztad. Én kérdésem: Szerinted fog esni szombatig száz négyzetméternyi eső ? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10055) ZaXXoN válasza ÁrPi2 (#10051) üzenetére


ZaXXoN
tag

híjnye micsoda olajfestmény ez is! Jó, ha negyedekkora felbontásnyi információtartalma van (3mpix). A 12 éves, 4Mpixeles canon kompakt szappantartó ezerszer jobb képeket csinált :).

(#10056) Csari93 válasza ZaXXoN (#10055) üzenetére


Csari93
aktív tag

Felmerült bárkiben amúgy az ellenkezője? Igaza van annak aki írta, semmit sem ér magában a 13Mp, attól még lehet szar, zajos, aberrált, meg minden.
Nem hiába van egy kompakt fényképezőnek is 10x akkora objektívje, mint a legnagyobb telefonnak.

Bőven elég az 5 Mp is, a telefonos fotók úgyis maximum facebookra, instagramművészkedni, meg ilyen egyszerű dolgokra hivatottak, nem kinagyítani poszternek.

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/csari

(#10057) ZaXXoN válasza Csari93 (#10056) üzenetére


ZaXXoN
tag

Persze, egyetértek. Ha lenne fényképezésre képtelen telefon, nekem teljesen megfelelne. Én amúgy is inkább fényképezőgépet hordok magamnál, amikor csak tudok :). A mobilos pixel számháború (mint minden ehhez hasonló) szánalmas parasztvakítás. Kifejezetten hátrány, hogy nagyobb képet gyárt, több zajjal, nagyobb filemérettel.

Csak azért válaszoltam, mert kérdés volt...

(#10058) berigazek válasza ÁrPi2 (#10051) üzenetére


berigazek
őstag

Nem rossz képek,de én sem tudnám megmondani,hogy mennyivel készültek...
Legalábbis 5 mp-nek tünik,de lehet,hogy le kellett csökkenteni.
Én ebből vonom le a következtetésemet,hogy (2048 x 1536) ez volt a legnagyobbik felbontás ezen az oldalon a bokros képről.

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10059) berigazek


berigazek
őstag

Most készítettem teljes sötétségben a THL W3+ telóval ezt a képet és egyszeri próbálkozással,mert nem volt időm állítgatni,rohannom kell melózni.
Attól függetlenül elég jó sztem...

[link]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10060) somogy válasza osztraksajt (#10045) üzenetére


somogy
tag

Van nekik, legalábbis nekem azt mondták.Még rákérdeztem a magyar nyelvre, az sajna nincs csak angol és kínai.Neo No2-M Minden termékre 3-7 napot írnak a rendelés beérkezte után postázásra.

(#10061) fPApi


fPApi
őstag

Mivel itt sok ember, sok telefont megnézett: olyan telefont keresek, amely kisebb, mint ezek, a képernyő méretben max. 4"-os, ugyanakkor dual sim, dual core, 1 GB RAM. Elvesztem a sok telefonban, de nem találtam ilyet, csak nagyobbakat. Tud valaki ilyet?

(#10062) Mathiax Rex válasza fPApi (#10061) üzenetére


Mathiax Rex
csendes tag

[link]

szerintem ez ilyen, nem is rossz választás, de létezik belőle 512 MB Ram-mal is, ezért arra figyelni kell, ha fontos az 1 GB

(#10063) XM-L T6


XM-L T6
tag

Egy kis segítséget kérek Tőletek.

Szeretnék rendelni egy ilyet. Viszont most nézem, hogy TFT-t írtak a leírásban. Valaki meg tudná mondani, hogy TFT vagy IPS panel van benne? Egyébként a teló a ZOPO ZP900-as OEM változata.

Köszönöm a segítséget. :R

(#10064) GIJoe válasza XM-L T6 (#10063) üzenetére


GIJoe
addikt

Az IPS is TFT... Iinkább TN vagy IPS panel (mind2ő TFT)

(#10065) XM-L T6 válasza GIJoe (#10064) üzenetére


XM-L T6
tag

5.3" QHD, 540 x 960, 16M Colors (TBD), TFT-LCD

Ok köszönöm. Tehát AMOLED-re ne számítsak mint ahogy a youtube-os videókon látszik a kijelzővédő fólián a kiírás. Még egy kérdés. A fent "TDB" felirat mit jelent?

(#10066) GIJoe válasza XM-L T6 (#10065) üzenetére


GIJoe
addikt

AMOLED kínai marketing...

(#10067) XM-L T6 válasza GIJoe (#10066) üzenetére


XM-L T6
tag

Ok. Egyik kínai telefonban sincs led kijelző? Csak kiváncsiság. Kár hogy nincs vagy nem nagyon van mert jót tenne az akku üzemidőnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#10068) xhege válasza Bagira01 (#10009) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a választ. Basszus a fotókat elfelejtettem. Ma este legkésőbb teszek fel képeket megígérem. Bocsi. :R

(#10069) _Karesz_


_Karesz_
tag

2012.11.06 11:47
Küldemény információ: Küldemény vám elé állítva

2012.11.07 08:38
Küldemény információ: Bejövő küldemény vámkezelve

ez gyors volt :D

(#10070) HUNpusi válasza ÁrPi2 (#10052) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Juj lehetőségem nyílt deviza elemzéses véleménykinyílvánításra :))))

Most megválasztották ujra Obama-t, a befektetők tudják mit várhatnak, így kiszámíthatóbb minden, jobb az ország megbecsülése, több tőke fog menni a dollárba, Sztem másfél hét és 228-230 lesz a középárfolyam.

Szóval még most kell rendelni.

Sztem.

(#10071) GIJoe válasza XM-L T6 (#10067) üzenetére


GIJoe
addikt

ej kevered a szezont a fazonnal, a háttérvilágítás szerintem majdnem mindnek LED...
Az Amolednek nincs háttérvilágításra szüksége.

(#10072) GIJoe


GIJoe
addikt

"Most megválasztották ujra Obama-t, a befektetők tudják mit várhatnak, így kiszámíthatóbb minden, jobb az ország megbecsülése"

Az év legrosszabb napját zárta a Dow 2012. november 8. | 08:13

Nagyot esett Amerika

[ Szerkesztve ]

(#10073) HUNpusi válasza GIJoe (#10072) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Jogos, de véleményem mellett kitartok. Gubanc várható volt, elvégre Romney a nagy pénzeseket tudta mozgatni, ez most megvariálja a tőzsdét. Plusz ez a nagy Dow esés, még figyelmet is szentel az Usa-ra.

De ezek csak szubjektív vélemények tőlem(érdekel a tőzsde, bár szerintem jól átvágják a hírekkel a népet), az idő majd megmondja mit lesz. :)

(#10074) banderasz77 válasza Bagira01 (#10048) üzenetére


banderasz77
addikt

Kekeeeem is, mindkét cuccom....... :DD
Kíváncsi leszek, mikor hozza a postás.... :K

(#10075) smilecat válasza ÁrPi2 (#10051) üzenetére


smilecat
aktív tag

Mint minden eddig látott képnél ezeken is tetten érhető a néhol brutális zajszűrés,(parkoló autóknál a fákon látszik nagyon) ettől függetlenül jobb képeket csinál mint az én STAR N9000-es telefonom amit 8mpx-re írnak, de szerintem az csak 5MP.
Ez valószínű 8MP-es és nem 12-13MP, mert azért annyival nem jobb a képe és ugye majdnem minden telónál variálnak ezekkel a megapixelekkel csak hogy jobban eladható legyen. Valószínű ha ebből is ki lehetne iktatni ezt a zajszűrést akkor nagyon jó képeket csinálna. Így is tetszik a képe.

(#10076) F.Kornél válasza banderasz77 (#10074) üzenetére


F.Kornél
csendes tag

Ma reggelre az én V12-m is "vámkezelve" státuszba került, de 2012.11.06 dátummal. Majdnem két napot késik a szinkronizáció a posta nyomkövető rendszerében...
Szerintem ma simán kihozhatja a postás a csomagjainkat, de holnap már majdnem tuti. :)

(#10077) fPApi válasza Mathiax Rex (#10062) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, ezt én is néztem, igazából két bajom van vele:
- azt írják, hogy csak g-s a wifi,
- igaz, hogy 4"-os, de a mérete/súlya majdnem akkor, mint a 4.3-4.5"-os telefonoké.

(#10078) banderasz77 válasza F.Kornél (#10076) üzenetére


banderasz77
addikt

Nekem 6-án és 7-én van vámkezelt státuszom, mivel Szombat munkanap, lehet, hogy a héten minden meg is lesz... :K

(#10079) Gyuszkoo


Gyuszkoo
tag

Az mitől függ, hogy egy telefonra milyen nyelvet pakolnak a Kínaiak? Veszem példának a Bedove X12-esét, amit egyik shopban magyarral, másikban anélkül hirdetnek...

(#10080) b0bcat


b0bcat
addikt

Kollégák! Az M-Tech aTab5-ről mit lehet tudni? Nem sok dolgot találtam róla eddig, de amit találtam, az inkább pozitív volt. Meg az ára sem szörnyű (újonnan 50 ezer 1 év magyar bolti garival). Nagyon szimpatikus nekem, mert lényegében mindent tud, ami nekem kellene (65.. sorozatú proci, fél giga RAM, GPS, dual SIM, 5" képernyő).

A konkrét kérdéseim:

- 6575-tel vagy 6577-tel van szerelve vajon? (mindkettőre találtam utalást)
- igaz lehet, hogy ugyanaz a készülék, mint a - nem annyira jó hírű - MyAudio Series 5?
- olvastam valahol, hogy nehézkes vele a telefonálás (sokat "gondolkodik", mielőtt tárcsáz) - ez lehet széria hiba?

Köszönöm, ha valaki tud segíteni! ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10081) Doobie


Doobie
csendes tag

Syasztok
Kérdezni szeretnék, Hootabletről szeretnék rendelni zopo zp 300+. Kérdésem, hogy ha Futár céggel szállítják, ezek szerint nem biztos, hogy levámolják és ha igen, akkor is tudok kb 20 dodó értékről paypalt muattni akkor okés lesz a dolog?
Mert vannak egyéb oldalak ahol néztem ezt a telefont, de drágábbért és sima postával 60 nap is lehet a szállítás és nekem karira kellene.
Van valami jó tanácsotok?

(#10082) feca81 válasza Doobie (#10081) üzenetére


feca81
aktív tag

Szia!

a hootablet kamu oldal. Semmilyen körülmények között ne rendelj onnan!!! rendeltünk kb 6-an erről a fórumról. Mindenki screenprotectort kapott telefon helyett. Ráadásul helytelen címzéssel, hogy biztos ne érkezzen meg. Nem kis utánajárás volt, mire megkaptuk a kamucsomagot! Ismétlem.NE rendelj onnan!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10083) ZED58 válasza Doobie (#10081) üzenetére


ZED58
csendes tag

Van!

Olvass vissza kicsit. a Hoo-t felejtsd el.

(#10084) robit1973 válasza Doobie (#10081) üzenetére


robit1973
aktív tag

Ha Hootabletről rendelsz, akkor csak egy kijelzővédő fóliát kapsz! :K

Na, ketten is megelőztek!

[ Szerkesztve ]

(#10085) fateless válasza Doobie (#10081) üzenetére


fateless
veterán

Hootabletről ne rendelj, átverés az oldal.
Ha beírod itt a keresőbe, egyből találsz egy tucat embert, akit átvertek, míg egyet sem, aki megkapta volna a készülékét.

Uhh, egyből hányan írtunk :U

b0bcat:
Bátran kérdezz rá az árusítóra, hogy milyen processzorral van szerelve a készülék.
A MyAudio Series5-tel milyen problémák voltak?
Bár nekem most épp ZTE V970-em van, de sem azzal, sem másmilyen telefonnal nem tapasztaltam még az említett tárcsázáskori lassúságot. Meglátjuk, mások mit írnak vissza e téren...

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10086) feca81 válasza Gyuszkoo (#10079) üzenetére


feca81
aktív tag

Van pár alap nyelv, amit beletesznek. Pl kínai, orosz, német, angol, holland, stb. Ez benne van az alap ROM-ban. néha feltesznek custom ROM-ot, melyben bővítik a nyelvlistát. Alapból gondold azt, hogy nincs benne, és neked kell beletenni, mert ez a legvalószínűbb. Ha mégis van, akkor szerencséd van. Sok leírás tartalmaz kamu adatokat. pl felbontás,kamera, néha proc, memória. Úgy szűrheted ki,hogy megnézed több helyen is,és amelyik adat a legtöbb helyen megegyezik, valószínű az a valós.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10087) tihibaby válasza b0bcat (#10080) üzenetére


tihibaby
senior tag

Az új verzió: MTK 6577-es DUAL Proci, android 4.0.4, nincs benne TV vevő,2800 helyett 2500mAh lett az akksi,ill. 5 megapixeles a kamera a régi 8 helyett.
Nekem a régebbi egy magos 6575-ös van,lassan egy hónapja,eddig elég jók a tapasztalataim.
Fut ez elég sok néven,főleg ázsiában (A9230+,DPad,Dapeng,IDream stb.)és valószínűleg igen,a MyAudio is ilyesmi lehet.
(Olvastam rá utalásokat,hogy tán a Samsung gyártatja a "hulladékból",persze nem adja hozzá a nevét,de ezt ne vedd készpénznek!)
Nekem nem szokott gondolkodni,igaz nem használom két kártyával.
Amúgy ha a véleményemre kíváncsi vagy,összességében nagyon elégedett vagyok vele.
Az összeszerelési minősége jó,nem recseg-ropog a kezemben.
Üzemideje elég jó,2 napot átlag használat mellett kibír,és ott a másik akku tartalékba.
Nem akadozik,nem fagy,nekem különösebben nem volt eddig ilyen problémám vele.
A kijelzője....hát láttam már sokkal jobbat is,de ennyi pénzért nem is vártam csodákat,meg SAMOLED-et se! :)
Fényképező része teljesen átlagos,nem tudok róla érdemben nyilatkozni,nem foglalkozom vele különösebben,azt hiszem az átlagos célokra megfelel,fényképező gépet szerintem egy telefon sem váltja ki.
Az enyémben van TV,néha jól jön(melóhelyen F1 bambulás:) ),DivX-eket válogatás nélkül lenyomja.
Fülese átlagos,zenehallgatásra stb, teljességgel megfelel.
Sajnos root lehetőséről még nem nagyon tudok,van egy Android Root 1.0 nevű progi amivel állítólag lehet,de nem mertem kipróbálni,ill. nem is hiányzik annyira (max. egy-két gyári cuccot volna jó leszedni).
Remélem segítettem a döntésed meghozatalában. :)

[ Szerkesztve ]

(#10088) dlaj


dlaj
őstag

A kettő közül szerintetek melyiket rendeljem? Használ valaki ilyeneket, vagy van ezen az áron sokkal jobb ötlete?
A egyik az Ulefone N9770 a másik a Star N8000

(#10089) xhege válasza dlaj (#10088) üzenetére


xhege
addikt

Elég hasonlóak tudásban, nálam ilyenkor az akksi döntene (ami egyébként mindkettőnél elég visszafogott),

(#10090) berigazek


berigazek
őstag

Valamelyik nap szó esett arról,hogy miért jó avagy sokan nem használják ki a második akksit.
En pl.kihasználom,mert az egyik mindig 100%-san felvan töltve és nálam van,ha lemeríteném ami benne van.
Ez olyankor jó,ha elmegyek egy hosszú hétvégére kb.3-4 napra és töltőt nem viszek magammal,mert a két akksi kibírja 4-5 napot is:-)
Autóstöltőm is van,de annak használatát nagyon mellőzöm!
Szerencsés is vagyok,mert a telcsi hátlapját csúsztatva kell levenni és nem rápattintos,mint a legtöbb telónál így a hátlap lábacskái nem törnek le.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10091) xhege válasza berigazek (#10090) üzenetére


xhege
addikt

Az autós töltőt miért mellőzöd?

(#10092) krisztian07


krisztian07
tag

Volt (van) valakinek Neo n01 telefonja? Milyenek vele a tapasztalatok? Összeszerelés minősége támogatottság stb.? Igazán a Neo n02-m érdekel, de az még elég új ezért kérdezem a régebbit. Most Az etotalkon 160 dollárért van, szerintem jó ár érte, ha a leírás megfelel a valóságnak.

Kár hogy erősödik a dollár :O

[ Szerkesztve ]

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#10093) berigazek válasza xhege (#10091) üzenetére


berigazek
őstag

Ezzel kímélem az akksimat... :C
Egy autós töltő sem ,,egészséges",hiába ,,gyári" és azt is figyelembe veszem,hogy,ha 0,5A-al tölt a gyári fali töltője ugyanilyen erősségű autóstöltőt használok és nem 1A-sat.De akkor is,hacsak nem nagyon muszálj akkor nem használom.
Én ilyen konzervatív vagyok,de ezért tartottak az akksik nekem sokáig :C

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10094) Tribebo válasza LámaZ (#9719) üzenetére


Tribebo
csendes tag

Sajna nem sajátban vettem, elméletileg garis, de a beszerző "elérhetetlen"

Nem igazán tudok mit kezdeni vele feldugtam a gépre, fel sem ismer semmit, ígaz W7 64bit, amivel folyamatosan lepattantam, így mentésem sincs. Tud valaki priviben küldeni olyan elrhetőséget aki eséllyel próbálhatna egy újraélesztést? Max hullagyalázás lesz! Nagyon sajnálom, mert az eddigi legjobb telóm volt.

(#10095) cappa72 válasza berigazek (#10093) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az az áramerősség amit megadnak, az egy maximális érték, nem a telefonra, hanem a töltőre vonatkozik (feszültséggenerátoros megtáplálás).
Tételezzük fel, hogyvan egy 1A-es usb kimeneted; az akku elektronikája 500mA-t kér, akkor annyit kap. Ha 750mA-t, akkor meg annyit.
Ha viszont 750mA-t kérne, de csak 0,5A-es a töltő, akkor nem kapja meg az akku a kért áramerősséget, ezért lassabban fog tölteni (és majd kevesebb ideig bírja).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10096) berigazek válasza cappa72 (#10095) üzenetére


berigazek
őstag

De minél lassabban töltesz egy akksit annál több az élettartama és tovább tartja az áramot!Még az autók akksijára is igaz :))

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10097) b0bcat válasza tihibaby (#10087) üzenetére


b0bcat
addikt

Hálásan köszönöm a gyors és kimerítő választ! :R Igen, sokat segítettél - egyre jobban hajlok rá, hogy megvegyem. :K (Nekem a régebbi verzió is tökéletesen megfelel.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10098) Ádibádi


Ádibádi
tag

Szerintetek?

[link]

Gondolom ez az új HDC variáns csak Samsung logókkal :U

A NŐKNEK ÁLLÍTÓLAG 70 HÁZIMUNKÁHOZ KELL ÉRTENI: A FŐZÉS ÉS 69...

(#10099) devast válasza berigazek (#10096) üzenetére


devast
addikt

Akkor töltsd 100ma-el... :U Nagy általánosságban 2C-sek szoktak lenni a telefonokban a li-ion akksik, ez reálisan azt jelenti, hogy pl egy 1500mah-ásat specifikáció szerint 3 amperrel lehetne tölteni. Így az 1A is lassú töltésnek számít, vagyis szinte semmit nem számít, hogy fél vagy 1 amperrel töltöd. De azért jól esik, hogy örülsz neki :)
ps: és az előbb írta valaki, hogy a notebook-ok meg telefonok csepptöltenek, ami nem igaz. Ha eléri a maximumot kikapcsol a töltés, és egy bizonyos feszültség alatt indul csak újra. Tehát mindegy, hogy a polcon tárolod a notebook akksit, vagy a notebook-ban. Havonta 1-2x lemeríteni tényleg nem árt viszont.

[ Szerkesztve ]

(#10100) Mikuland válasza devast (#10099) üzenetére


Mikuland
tag

:R :C

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.