Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) nyisziati válasza Somatom (#139000) üzenetére


nyisziati
veterán

Ja, ez így van, tanusíthatom. Xiaomiknak lényegesen több. Bár te nem szereted őket, tudom.
Egyébként a legtöbb noname kínai ilyen. Lehet érdemes lenne egy jobbfajtát beszerezned, márcsak a próba kedvéért.

(#139002) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok! Adott egy LeEco LePro 3 Elite (Lex722)Tegnap este otg-n keresztül csatlakozva volt egy pendrive a telefonhoz... Közben egy zeneszámot indítottam el, aminek az lett a következménye, hogy a telefon kikapcsolt.....(csak úgy, se kép, se hang...) az akku 18 %on volt előtte, így rádugtam a töltőre és így kapcsoltam vissza....
Miután visszakapcsolt, onnantól nem működik rendesen a telefon... Nem működik az alkalmazás váltó gomb, sem a home gomb.... Világítani világítanak, de nem működnek... A gyors menü szintén elszállt... Teljesen más lehetőségek közül lehet választani, mint amitkorábban beállítottam - és ráadásul le sem gördül, hiába nyomok rá a kis ikonjára, valamint a beállításokat sem érem el innen.... Továbbá amint a fejlesztői menübe lépnék, csak ez a képernyő fogad: "ennek a felhasználónak nincs jogosultsága ezt a menüpontot használnia"
Az értesítések szintén nem látszódnak semmilyen formában.... Hallom, hogy smst, vagy emailt kaptam, de vizuális értesítés csak akkor van, ha az afott alkalmazásba belépek, egyébként a hangjelzésen kívűl más nem utal rá....
Mi lehet a gond?
A telegonon kb. 1 éve bootleggers rom (android 8.1) fut, eddig minden gond nélkül....

(#139003) Atomgeszi válasza LantosBerry8 (#139002) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha nem fájnak az adataid, én egy gyári visszaállítást csinálnék.

(#139004) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

3 telefon között vacillálok. Mind Xiaomi 9T 6/64 vagy 6/128 vs Mix 2s 6/64 vs mi8 6/128

Árban mi8 +10 ezer a mix 2 és a 9T 6/64
a 9T 6/128 az még majdnem +10

Alapjában a 9T 6/64 et favorizálnám de pechemre most az pont nincs készleten. De olvasgattam teszteket a másik kettőről is és mind a kettőt nagyon jónak mondják. Mi 8 ban az ár nagyon jó a noch nagyon nem tetszik. A mix elég jól is néz ki, de nem annyira teljeskijelzős mint a 9T és nincs képernyőbe épített újlenyomat sem. 9T 6/128 lenne elérhető most, de az már nagyon árküszöb legteteje, de mivel nem bűvíthető SD vel így későbbi eladásban előny lehet a nagyobb tárhely.

Tudtok pro és kontra érveket, hogy valamerre tudjak dönteni. Valószínű a 730 as snapi elég az én felhasználásomra, ezelőtt snap 820 volt az sem nagyon izzadt így a 845 is valószínű kihasználatlan maradna. Kamerában nem vagyok nagyon járatom nem tudom melyik lenne a favorit a 3 közül.

Vagy van értelme BlackF re várni GB Banggod vonalon, hogy akkor lehet meg jobb fogást összehozni?

(#139005) Atomgeszi válasza atee_13 (#139004) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kamerában lényegi különbség, hogy a 9T rendelkezik normál és széleslátószöggel is.

Mi8ban és Mix2s-ben viszont van OIS is. De csak normál és telés lencse.

(#139006) citkar válasza atee_13 (#139004) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem mindhárom telefon jó, ha te sem látsz érdemi technikai különbséget, amire szükséged lehet, akkor vedd meg azt amelyik jobban tetszik.
Személy szerint amúgy a 9T-t választanám, új, jól összerakott készülék, sokáig támogatják majd (bár ezek nagyjából a többire is igazak).

(#139007) Peaceliker válasza atee_13 (#139004) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem MI9T van, de a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó nagyon gyengusz a normál hátlapiakhoz képest, ezt vedd bele amikor mérlegelsz :) Fancy de nem olyan gyors és pontos mint RN5öm volt

"Oh my Goa'uld!"

(#139008) atee_13 válasza Peaceliker (#139007) üzenetére


atee_13
őstag

Pedig úgy emlékszem a GSMaréna tesztjében kiválóan szerepelt. Ez plusz pontként szerepelt a 9T nél nálam, de akkor át kell gondolni. Teszik a "fícsör", hogy teljes kijelző+benne az ujjlenyomat, modern hatást kelt nálam, de ha nem működik jól akkor nem olyan szép a történet.

(#139009) Peaceliker válasza atee_13 (#139008) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van akinek szuper, de lassabbnak lassabb mindenkinél. De nekem sokkal jobban működött a hátlapi

"Oh my Goa'uld!"

(#139010) Ájvé válasza Peaceliker (#139007) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs rajta védő üveg vagy fólia? Lehet befolyásolja, csak tippelek.

(#139011) Peaceliker válasza Ájvé (#139010) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nincs rajta. Aki rakott rá, azt mondja ugyan úgy működik nekik.
Azt tudni kell hogy én türelmetlen fajta vagyok, szóval lehet mást nem zavar a sebessége,de az vitathatatlan, hogy a hátlapi gyorsabb jelentősen (és pontosabb is).

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#139012) Atomgeszi válasza Peaceliker (#139011) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez egyelőre mindegyik kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasóra igaz, mármint, hogy sebességben elmarad egy hátlapitól. Ott már kimaxolták a technológiát, itt még csak most forrja ki magát.
Érdemes felvenni 1 ujjunkat 2x is.
Vizes és poros ujjal nehezebb a feloldás.

Sőt ezt még a Samsungnál is kihangsúlyozzák:

Kérjük, vegye figyelembe: Az olvasó számára megnehezítheti, hogy felismerje az ujjait, ha túl nedvesek vagy túl szárazak, például nagyon hideg időjárási körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#139013) Peaceliker válasza Atomgeszi (#139012) üzenetére


Peaceliker
őstag

2x van felvéve 1-1,ezek úgy ahogy mennek a harmadik ujjam amivel néha próbálom, annak csak 1 hely kqtadz6, azt kb használni sem tudom :)
De lehet majd újra felveszem őket hátha lesz változás. Amúgy nedves ujjal jobb mint hátlapi faja én azt vettem észre

"Oh my Goa'uld!"

(#139014) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, 30-35 ezer forint környékén van-e valami bevált ajánlat, gyereknek kéne.

Ismerős nézte ki magának a Doogee N20-ast, én még picit azért tartok tőle :D

Eu Priority Line-os szállítás lenne a legjobb.

Hirtelen Oukitel C17-est látok még

Illetve Sharp Aquous S2-est

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139015) KamuMazsola válasza Graphics (#139014) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Xiaomi Redmi 7A esetleg? Lehet még olcsóbb is.

Üdv.: KamuMazsola

(#139016) Graphics válasza KamuMazsola (#139015) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Arra én is gondoltam, de hát ők akarnak ZS kategóriát :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139017) Ájvé válasza Graphics (#139016) üzenetére


Ájvé
veterán

Oukitel nem rossz, Sharp se, Doogee mondjuk már nem olyan jó (én nem ajánlanám).
Sharpmondjuk nem B20-as és akku se túl nagy. Oukitel C17 Pro pedig csak HD+ kijelzős.

(#139018) sajtjani válasza Graphics (#139016) üzenetére


sajtjani
tag

Jonap!
Nézd a Redmi 8A-t. Lesz ez még olcsóbb is.

(#139019) ANOka válasza Ájvé (#139017) üzenetére


ANOka
őstag

Ha egyről beszélünk, akkor a BG szerint tud B20-at.

(#139020) viktorhu válasza ANOka (#139019) üzenetére


viktorhu
veterán

Elég erős ajánlatnak tűnik ezért a pénzért! NFC-vel, FHD kijelzővel, 4 giga rammal... Ezeken szoktak spórolni az olcsóbb telefonoknál.

(#139021) Ájvé válasza ANOka (#139019) üzenetére


Ájvé
veterán

Na kicsit keresgéltem, ez akkor egy Sharp Aquos C10 [link] ami szinte teljesen megegyezik az S2-vel (kisebb az akksi benne).
Így viszont elég korrekt készülék ennyiért, akksi mondjuk lehetne kicsit nagyobb, de ha valakinek ez is elég akkor jó választás.

[ Szerkesztve ]

(#139022) rendzso válasza Ájvé (#139021) üzenetére


rendzso
tag

Ha van rá lehetőség, akkor ez is egy elég erős ajánlat szerintem.
[link]

Hopp félre ment, Graphics-nak ment volna.

[ Szerkesztve ]

(#139023) KamuMazsola válasza rendzso (#139022) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Az eustockot minek linkeld? Csak viszonteladókat szolgál ki. Na jó, esetleg EU adószámos vállalkozókat, de legtöbbünk nem ilyen.

Üdv.: KamuMazsola

(#139024) DJGABI válasza KamuMazsola (#139023) üzenetére


DJGABI
addikt

aprón van reseller [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#139025) Graphics válasza rendzso (#139022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, megoldható a dolog :R :)

@KamuMazsola: Elfér ez a link, és pont hasznos is volt számomra :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139026) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Rootoltam egy Lenovo A7000 telefont annak reményében, hogy ezzel hozzáférek a gyári appokhoz és felszabadíthatok egy kis belső tárhelyet hogy egy ideig még használható legyen a telefon, viszont a root után se férek hozzá semmi extrához. A gyári appok (pl.: fotók, gogle play könyvek, hangouts) amik számomra feleslegesek ugyan úgy törölhetetlenek a telefonról. Félreértettem a root funkcióját vagy valamit rosszul csinálok?

(#139027) mobilizmo válasza TeebyKay (#139026) üzenetére


mobilizmo
addikt

Vagy nem sikerült a root. Léteznek root checkerek, de a legjobb ha megpróbálsz egy olyan appot használni amihez kell a root jog vagy beállítható, hogy használja. Pl. ha használsz Mixplorer-t, ha van root jogod az előre beállított könyvjelzőknél (3 vízszintes vonal), ahol kiválaszthatod a tárolót megjelenik egy root is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#139028) DJGABI válasza TeebyKay (#139026) üzenetére


DJGABI
addikt

gyárilag persze nem engedi, külön app kell hozzá. root uninstaller, titanium backup, ilyenek tudják asszem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#139029) Eastman


Eastman
őstag

Üdv!

Samu Galaxy J6, Android 7.1.1

A kezdőképernyőt, vagy képernyővédőt a beállításokban hol tudnám hosszabb ideig láthatóra állítani? Most kb 2 mp és az kevés.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#139030) trialboj


trialboj
őstag

Ebben a videóban, azt mondják valahol az elején, hogy a gyors töltés alatt, hiába írja ki a telefon, hogy 100%, igazából az kb 70-80% csak, és ha rajta hagyod a töltőn, még akár 2 rán keresztül is tölti lassan, hogy elérje a valós 100%-ot. (nekem ez masszív marhaságnak tűnik)
illetve hogy a telefonokban ki lehet kapcsolni a gyors töltést, ami azt jelenti, hogy a használata nem a leg egészségesebb az aksinak.

Nem értem mi értelme lenne ennek a hibás átverős kiírásnak, de ami jobban idegesít, hogy nekem S10e van, írja hogy gyors töltés, mikor rá van dugva a töltőre, de a kereső nem ad ki semmit a fast charging szóra, szóval nem tudom hol lehet kikapcsolni.
Tehát elméletileg én még soha az életben nem töltöttem fel 100%-ra a telefont, mert a gyári töltőt használom, és általában 95% körül lehúzom?!

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139031) DJGABI válasza trialboj (#139030) üzenetére


DJGABI
addikt

nem méregettem, de lehet benn valami, amikor gyostöltővel töltöm utána valahogy mindig úgy érzem hogy gyorsabban is merül.

kikapcsolni szerintem tiédben is ugyanott lehet mint a mienkét: Beállítások -> Eszközkarbantartó -> Akkumulátor -> Jobb fent három pötty beállítások -> lista alján Kábeles gyorstöltés

szek: ja aszittem A40 topic, de attól még áll amit fent írtam :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#139032) trialboj válasza DJGABI (#139031) üzenetére


trialboj
őstag

ok, megvan, köszi. De akkor sem értem ezt a marhaságot, miért kell átverjen a telefon? Elméletileg OKOS telefonnak hívjuk, és tudja is, pl azt hogy 80 v 90% után már lassabban tölti, de miért írja ki hogy 100% ha egyszer még nincs feltöltve rendesen?

És most akkor hogy kellene rendesen használni a telefon töltőket? 50% ig jó lenne ha működne a gyors töltés, de onnan 100ig, meg töltse rendesen, és a 100 legyen 100.
Ezt jó lenne tisztázni, szerintem sok emberen segítene, mert óriási átverésnek érzem, ha ez tényleg úgy van ahogy a videóban elmondták.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139033) aprokaroka87 válasza trialboj (#139032) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

" de miért írja ki hogy 100% ha egyszer még nincs feltöltve rendesen? "

Szerintem ha mondjuk 80%-ot írna ki akkor az emberek mennének lázadozni a járkálási biroságra, Hova tünt a 20% cimszóval:)

(#139034) Peaceliker válasza trialboj (#139030) üzenetére


Peaceliker
őstag

Még elképzelhető is lenne, ha 90% felett nem állna le a gyorstöltés és váltana normálra vagy fene tudja mire, de onnan lassul és nem véletlen.

Modellezés a hobbym és marha jól látszik, hogy ha akkut nagy árammal töltöm, akkor hamarabb megy fel a fesz maxra, pedig mAh-t nem vette még fel (töltést ilyenkor ha befejezem le is esik a fesz). Mint merítésnél is ha nagy árammal meríti az ember beesik a fesz, majd nyugiba feljebb megy. Ugyan ez van töltésnél is csak fordítva. Szóval ha jó nagy árammal lenne töltve végig 100%ig akkor simán benne van, hogy töltőről lehúzás után szépen elég gyorsan vissza is esik és kis árammal még venne fel.

"Oh my Goa'uld!"

(#139035) rendzso válasza KamuMazsola (#139023) üzenetére


rendzso
tag

Azért írtam, hogy ha van rá lehetőség. Ha nem, akkor figyelmen kívül hagyja. :B

(#139036) v-man


v-man
őstag

Hali, kérnék egy kis segítséget :R
Redmi note 3 prom nem akarja venni a töltést időnként, így végleg eldöntöttem hogy leváltom így bő 3 év után.

Két modell között nem tudok dönteni:
Redmi note 8 pro
Vagy
Mi 9 lite

Árban nagyjából azonos szint.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#139037) Atomgeszi válasza v-man (#139036) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mi9 lite

Makró kamera úgysem ér sokat a redmiben, plusz mtk-s is.

Hátrány talán a lassabban működő ujjlenyomatolvasó, de előny még az AMOLED kijelző is.

Redmiben nagyobb egy picit az akksi, de talán annyival többet is eszik az MTK.

[ Szerkesztve ]

(#139038) azozo válasza Atomgeszi (#139037) üzenetére


azozo
senior tag

a kamerája milyen 16:9 ben mekkora a max felbontása ...nemigen találom a tesztekben sem...

(#139039) Atomgeszi válasza azozo (#139038) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fotózásnál általában a 3:4-hez arányú, szenzornak megfelelő képalkotást ajánljuk. A 16:9 egy vágott kép.
Az enyém Mi9,de a felbontása 16:9-ben: 4000x2250
Gyanítom ez is ugyanennyi lesz.
Tehát az 9Mpx lesz, a normál meg ugye 12 mpx

[ Szerkesztve ]

(#139040) azozo válasza Atomgeszi (#139039) üzenetére


azozo
senior tag

KÖszi :) akkor várom majd az újabb generációt...a régi lee re 3-as is tud ennyit

(#139041) Atomgeszi válasza azozo (#139040) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Most mpx vagy képminőség alapján veszel mobilt?

(#139042) azozo válasza Atomgeszi (#139041) üzenetére


azozo
senior tag

Nem de annyival nem jobb a kamerája mint amennyibe kerül ;] Nekem nem érné meg....

(#139043) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

Ez a Mi Global Store mennyire ajánlott bolt, vannak vele tapasztalatok?

Talán ~20ezer Ft-ot megér a magyar garancia hiánya. Kb annyival lehet megszerezni onnan a telefonokat, mint az hazai árak.

(#139044) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Az android(6) rendszer által lefoglalt helyet lehet csökkenteni a telefonon? Csinál valami törölhető backup fájlokat vagy hasonlóakat?

[ Szerkesztve ]

(#139045) maroni válasza Cyborg (#139043) üzenetére


maroni
aktív tag

A gearbesten is ennyi GBM9LITE6 koddal és ott van okos szállítás ez szinte biztos vám!

(#139046) Cyborg válasza maroni (#139045) üzenetére


Cyborg
őstag

A Gearbest mostanában nem áll a helyzet magaslatán, ahogy olvasom.

...Nem értem én sem, egyik képen azt irják, hogy gyors vámkezelés, a q&a-ban meg garantálják, hogy nincs egyéb költség. :(

(#139047) maroni válasza Cyborg (#139046) üzenetére


maroni
aktív tag

Ez nem shop függő! Mindegyik hasonlóan dolgozik azt írja van készlet, Ilyet vennék én is de max 210dodot adnék érte! Esetleg kérdezz rá privátban Silent77 re hátha van +kedvezmény!

[ Szerkesztve ]

(#139048) Atomgeszi válasza Cyborg (#139043) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én pár éve innen vettem a telefont. DHL-el áfamentes a szállítás, és kb 1-1,5 hét mire megjön. Normál postával tuti áfa és vám. DHL-lel garantálják ők is.

Viszont sok most a dollár. ~80k-ra jön ki Aliról

[link] árukeresőn 82-től van már.

[ Szerkesztve ]

(#139049) Cyborg válasza Atomgeszi (#139048) üzenetére


Cyborg
őstag

Oh, valóban, én csacsi csak a 2 xiaomi shopot néztem, ahol 100, meg 105ezer :B

Köszi a tippet maroni neked is :R

[ Szerkesztve ]

(#139050) bb71


bb71
őstag

Sziasztok!

Egy Redmi 4A lenne lánynak karácsonyra lecserélve.

Nézegettem sokfélét... akkuidő legyen jó, fényképezés legyen jó és legyen kicsi.
Egyet találtam, de ez megfizethetetlen kategória: Samsung S10e

Redmiket és néztem, Mi-ket is. SE elég jó méretben, de nem tudom milyen képeket készít, és én nekem nem tetszik, hogy nem lehet SD kártyát beletenni. Mindig rootolok és SD-re mentek mindent, TWRP stb.

Van tanácsotok?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.