Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) fPApi válasza ZaXXoN (#10398) üzenetére


fPApi
őstag

Ha nem értesz valamit, akkor inkább ne írj, mert magadat minősíted! Arról volt szó, hogy nekem az SD kártyám a g-s wifi-nél nagyobb sebességet bír. A g-s wifi jellemző sebessége 20 megabit, tehát én azt mondtam, hogy az SD kártyámra írás sebessége nagyobb, mint 20 megbit.

Azt javaslom először tisztázd magaddal a megabit, megabájt, g-s wifi, n-es wifi kifejezéseket és csak után legyen ilyen nagy mellényed! Ja igen és az első néhány osztályban tanították a szövegértést is, ha jól emlékszem fontos volt, hogy az ember értse is, amit olvas, mert különben fura helyzetek adódhatnak a válaszából...

(#10402) robit1973 válasza xhege (#10387) üzenetére


robit1973
aktív tag

Szerintem iGO, de ez itt warez-nek számít.

(#10403) ZaXXoN válasza fPApi (#10401) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kár, hogy nem vagy képes követni egy vita mentét, ezt a legtöbben az iskolában megtanulják. De van rá esélyed később is, csak le kell küzdeni a makacsságot. A technikai dilettantizmusoddal meg kár villogni, elárulom, az sd kártyára nem telepátiával kerülnek az adatok.

Ha a vita szerinted arról szól, hogy valakik elfelejtettek egy fontos jellemzőt megnézni vásárlásnál, és most annak nem fontos mivoltát bizonygatják, akkor azt kell megállapítsam, a te oldalad viszont a következő: amit megvettél azt dicséred mint cigány a lovát, mert ugye "a te SD kártyád!" azt biztos neked gyártották, más nem képes venni gyors SD kártyát, ez a te elképesztő hozzáértésed gyümölcse. LOL

És a tesztel adós maradsz. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#10404) ÁrPi2 válasza hevizms (#10370) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ritka kivételnek találom DE a modded romok nagy supportálója az etotalk
n-es nek írja!

Egyébként ez a videó nekem kínai de úgy sejtem olyan negyvenvalahány másodpercnél a wifi csipre teszi rá az ujját a boncnok és mondja mandarin nyelven a wájfáj infót... :F
(EjHa valaki aki youtubera regelve van megkérhetné hogy adja elő a szövegét ritkábban beszélt nyelven példul angolul is)

(#10405) HUNpusi válasza ZaXXoN (#10403) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Ne balhézzatok itt ennyire, g-s wifi 54Mbps, 25Mbps valós kb, az legyen 3MegaByte/s (g-vel én pc környezetben annyit elértem)
Az n-es 150(300)mbps, 75(150) valós, az kb 9(18)MegaByte/s
G-s hez class3 mas sd kártya, N-hez class9(18, -melyik az elérhető legnagyobb? :D )

A másik lassító tényező meg az internet sebessége avagy pc-ről az adatátvitel sebesség.
A kínaiak ahogy szörföltem neten nem a leggyorsabb belső memóriákat rakják. (class 4, class 6, nemtom)

+az, hogy kinek milyen eszköze van, milyen eszközre van szüksége, szubjektív vélemény. Pl Én vidéken 4megabit net, pesti albiba 80, jelenleg telefonom sincs :D

[ Szerkesztve ]

(#10406) fPApi válasza ZaXXoN (#10403) üzenetére


fPApi
őstag

A konkrét tényekre való ilyen semmitmondó válasz nagyon jó védekező taktika, a hiányos tudás elfedésére. De tudod mit: legyen igazad, én nem akarom, hogy ilyen piti ügy miatt kitiltsanak.
Tehát akkor leszögezném, hogy elfogadom azt
- a tényt, hogy ha választani lehet, akkor a g-s wifi jobb megoldás, mint az n-es!
- hogy az összehasonlításnál annak nincs semmi értelme, hogy valaki tisztában legyen a megabájt, megabit, g-s wifi, n-es wifi kifejezésekkel.
- hogy az nem baj, ha nem értünk valamihez, ha erősen akarjuk, akkor a fehér is fekete!

ZaXXoN az isten, hajrá!

[ Szerkesztve ]

(#10407) fecg21 válasza HUNpusi (#10405) üzenetére


fecg21
aktív tag

"Pl Én vidéken 4megabit net, pesti albiba 80, jelenleg telefonom sincs"

Igen, azért óriási különbségek vannak ebből a szempontból a vidék és a nagyváros között. Nálunk -vagyis a mi utcánkban annó az is kérdéses volt hogy lehet e egyáltalán 15Mbit-es a net, elsőnek azt mondta a szolgáltató hogy csak 8Mbit-et bír el az elosztó(vagy mi)....aztán bepróbáltuk a 15-öst, az van jelenleg is. Persze időnként szakadozik...

(#10408) HUNpusi válasza fecg21 (#10407) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Azt nem is írtam, hogy a vidéki net 2x annyiba kerül. :DDD

(#10409) devast válasza fPApi (#10399) üzenetére


devast
addikt

Ott a pont :DDD

(#10410) fecg21 válasza HUNpusi (#10408) üzenetére


fecg21
aktív tag

Én meg azt hogy majdnem minden második hónapban, meg kell küzdenem anyámmal a net miatt. Folyton ezzel jön: minek nekünk a 15Mbit....
Mondjuk nekik semmire, én azért igyekszem kihasználni. :D

(#10411) LámaZ válasza xhege (#10387) üzenetére


LámaZ
addikt

igo for android

Legyen minden jó!

(#10412) ZaXXoN válasza fPApi (#10406) üzenetére


ZaXXoN
tag

Tetszik, amikor valaki nagyon félreért valamit, és utána magyarázza a bizonyítványát. Egy szóval sem mondtam, hogy a 20MB/s-es teszte való felkérést azért fogalmaztam meg, mert az szorosan kapcsolódik ahhoz, hogy g-t tudnak az SD kártyák. Te egy rossz asszociációval ezt összekötötted, majd mivel sehogy sem jött ki a szám, elkezdted azt bizonygatni, hogy nem tudom mi a különbség megabit és megabyte között.
Legközelebb, ha nem értesz valamit, inkább kérdezz, mintsem magadat lejárató módon hibát hibára halmozol.

Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy szerintem jobb az n-es wifi, mint a g, sosem állítottam mást, de szerintem itt más se. Feltehetőleg valami lelki probléma miatt kezdtél egyből ilyen arrogáns kioktatós stílussal, na mindegy, ez szerintem se ide tartozik, hanem a pszichológusodra. Részemről ennyi.

(#10413) ZaXXoN válasza devast (#10409) üzenetére


ZaXXoN
tag

Rólad is szólt már post :DD

[ Szerkesztve ]

(#10414) fPApi válasza ZaXXoN (#10412) üzenetére


fPApi
őstag

Ügyes...

(#10415) LámaZ


LámaZ
addikt

Itt tipródunk, de lasan már Románia is lehagy minket.

Legyen minden jó!

(#10416) fecg21 válasza LámaZ (#10415) üzenetére


fecg21
aktív tag

Nagyon OFF, de nem hiszem hogy idehaza ez lenne jelenleg a legnagyobb probléma. :(((

(#10417) chinaminman válasza LámaZ (#10415) üzenetére


chinaminman
tag

És mit kezdenél vele, mikor a hazai mobilnet árak horror szinten vannak? 1 perc alatt lenulláznád a havi keretet. :DDD

(#10418) MotorBoy79 válasza fPApi (#10366) üzenetére


MotorBoy79
tag

Szerintem meg n-es a WiFi-je a G3-nak, csak a szokásos copy-paste van a kínai webshop-ok táblázataiban (egyszer vhol elrontották és mindehol a rossz adat van)
.... igazából mindegy is, mert otthon simán produkáltam vele 49081 kbps / sec -es sebességet a speedtest.net-en WiFi-n keresztül, ami 6,1 MByte / sec :)

(#10419) HUNpusi válasza LámaZ (#10415) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Jól értem, hogy az LTE, az DC-HSPA, ami 21Megabittől (3gpp release 8) a közszavas Lte?
(Wikipedian néztem most utána, eddig azt gondoltam, hogy az Lte egy külön technológia)

(Gondolatmenet: Ha van Lte-m, tegyük fel 21Mbittel, az (tegyük fel) valós, 2.5MB/s letöltés, tehát a telefon simán elbírja, hülyeségen gondolkodtam. Hogy el fog szaporodni a torrent, ha már a mobiltechnológia is beszáll ebbe... :) )

(#10420) MotorBoy79


MotorBoy79
tag

Bocsi, hogy csak most, de itt vannak a képek a pár napja megérkezett Jiayu G3-ról:



(#10421) HUNpusi válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

És nem kijelző fólia. :D :D Külön topicot neki, tesztet!! Tesztet!!

(#10422) feca81 válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


feca81
aktív tag

először is köszönet érte :R jó látni talán az első G3-at (M)agyarországon!
a második, ajánlanám figyelmedbe kicsivel korábbi hozzászólásom , hogy mik érdekelnének a telefonnal kapcsolatban.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10423) xhege


xhege
addikt

Köszi mindenkinel a gps tippeket. Megpróbálom hasznosítani őket

(#10424) fPApi válasza MotorBoy79 (#10418) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, én pont erre voltam kíváncsi (a többi csak felesleges szócséplés). Ez alapján n-es, míg más meg nem cáfolja.

(#10425) beers válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


beers
addikt

Azt hiszem lehet küldeni hungobungonak a szükséges file-okat a magyar nyelv miatt :)) !
Mi a rom pontos neve, ami rajta van? :R

M&N

(#10426) beers válasza beers (#10425) üzenetére


beers
addikt

Letelt az idő: már látom a rom verziót!

M&N

(#10427) xhege


xhege
addikt

Ma akiváltá a mobil netet a vodafonenál azelőfiezetésemen, de valamiért nem tudok csatlakozni a netre ha kilövöm a wifit. Megnéztem hogy jo helyre tettem-e. be a vodas simet, de ugy tünik igen. Azért megpróbáltam felcserélt simekkel is de ugy sem működött. Azt írja ki, hogy ellenőrizzem a hálózati beállításokat, de nem tudm mi a gáz. Valami ötlet?

(#10428) szpali válasza xhege (#10427) üzenetére


szpali
addikt

próbálj ki egy restartot, akkor induláskor a készülék lekéri a szolgáltatói adatokat a sim-en keresztül

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10429) Novicsok válasza Gyuszkoo (#10389) üzenetére


Novicsok
tag

Évek óta csak az OTP web kártya és számla hozzárendelve a PayPalhoz, mint befizető, kiválóan működik.
Persze maradék pénz visszahívását nem oda szoktam, hanem van még becsatolva számlaszám, akár a családban lévő több db több bankban is lehet, csak a visszahívás előtt ki kell választani az elsődlegest (make primary).
Ha fizetési kötelezettség keletkezik (pl. a PayPal elrendel egy refund-ot) akkor mail jön, hogyy nem elég a pénz a web számlán, kér befizetést.

(#10430) Prien válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


Prien
addikt

Hú, gratula a készülékhez! Már annyit olvastunk róla, jó végre látni, hogy eljutott az országba is belőle! Várjuk a tesztet! :K

A kevés is több a semminél.

(#10431) xhege válasza szpali (#10428) üzenetére


xhege
addikt

Közben megoldottam. Megnéztem a feleségem telojan a beállításokat és az enyémben az apn kapcsolat valamiért vitamaxra volt állítva pedig előfizum van.

[ Szerkesztve ]

(#10432) Novicsok válasza xhege (#10423) üzenetére


Novicsok
tag

Tényleg nem kellene kiírni az énMEGYEK angol nevét.
Minden szir-sz@r andiroid app-ot (előbbit is) lehet lebányászni a www.4pda.info-ról. Már aki nem undorodik Puskin nyelvétől. (Az app-ok eredeti nyelveiken vannak).
De akinek gondot okoz az új telóján átválasztani a nyelvet, ha éppen orosszal érkezik, az inkább hagyja.

(#10433) justaview


justaview
őstag

Dual SIM-es telefont készülök venni. Ezzel szemezek már egy ideje. Szerintetek a bolt, amit linkeltem, mennyire megbízható?

(#10434) hevizms válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


hevizms
addikt

Csak azt nem értem minek tesznek rá fóliát,ha egyszer gorilla glass?
Ez már a rendelésnél is szöget ütött a fejembe hogy lehet hozzá képernyővédő fóliát venni,vagy ha olyan a webshop akkor adnak ajándékba.Na de minek???
Vagy ez a gorilla glass is amolyan parasztvakitás?

(#10435) sasa311 válasza justaview (#10433) üzenetére


sasa311
veterán

Itt általában mindenki kínából veszi a telókat mert kb 40,000-ért ugyan ilyen tudású telefont kapsz.
Amúgy speckóra jónak tűnik.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10436) szpali válasza hevizms (#10434) üzenetére


szpali
addikt

Defy+ is GG-os, kabát belsőzsebben hordtam, semmi kulcs, meg ilyenek. 2 hét után ott figyelt rajta a karc, szóval erről ennyit... :-/

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10437) osztraksajt válasza hevizms (#10434) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nekem Samsung Wave telefonom volt ami GG-s. De a közhiedelemmel ellentétben a GG is elég könnyen megkarcolható kemény ásványi anyaggal. De pl a zsebben előforduló kulcs, pénz gyakorlatilag nem tud kárt tenni benne, mivel ezek jellemzően lágy fémek.

Nekem pár nap alatt sikerült megkarcolni valamivel, amit a mai napig nem tudok hogyan sikerült, de a következő két év alatt már nem tudtam rá még egy karcot összehozni. Pedig céges teló volt és nem nagyon vigyáztam rá, persze szándékosan azért nem akartam kárt tenni benne.

(#10438) hevizms válasza szpali (#10436) üzenetére


hevizms
addikt

Akkor meg mire jó hogy gorilla glassos egy telo?
Az a helyzet hogy én meg pont ez miatt döntöttem a G3 mellett,feladva a magyar nyelvet is pld,mert eredetileg Thl W3+-t akartam.

(#10439) hevizms válasza osztraksajt (#10437) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi.Ez azért kicsit megnyugtató.
Pont ez miatt rendeltem ilyet hogy ne kelljen fóliázni.
Akkor ha nincs kitéve extrém kemény dolognak,akkor elhagyható a fólia?

(#10440) LámaZ válasza xhege (#10423) üzenetére


LámaZ
addikt

Ol-vas-gass még!

Legyen minden jó!

(#10441) fecg21 válasza hevizms (#10438) üzenetére


fecg21
aktív tag

Elvileg nem azonos minőségűek a GG üvegek, ezért is kellhet a védőfólia , na meg nem utolsósorban egy jó biznisz ez is. Egy minőségibb védőfólia mennyibe is kerül? :K

(#10442) szpali válasza hevizms (#10439) üzenetére


szpali
addikt

elvileg el, de egy 5-ös csomag ffólia kb 2-3$, annyit szerintem megér :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10443) hevizms válasza szpali (#10442) üzenetére


hevizms
addikt

Természetesen én itt nem spórolásból hagynám el a fóliát,hanem mert egy kicsit zavaró.
Ha fóliával használom,akkor semmi értelmét nem látom ennek a dolognak.Természetesen ha kell akkor fólia.A mostani telóm is fóliás.

(#10444) xhege válasza Novicsok (#10432) üzenetére


xhege
addikt

Egyéb építő jellegű kritika?...

(#10445) pmikloska válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Nagyon köszönjük a képeket, de ha lehetek még pofátlan, tölts fel néhány, a telefonnal készült eredeti fotót is, hogy lássuk, mint tud a kamerája (sötétben, makróban, napfényben, vakuval stb.)

(#10446) xhege válasza LámaZ (#10440) üzenetére


xhege
addikt

Köszi a linkelt oldalakon is talaltam ígéreteset ami az igényeinnek megfelel. Az autómban van gps, de mikor külföldre megyek (nem autóval), akkor jól tud jönni egy-egy offline térkép.

(#10447) ouzohuto válasza fecg21 (#10441) üzenetére


ouzohuto
senior tag

Bizony nem egyformák, sőt megkockáztatom, hogy a Galaxy Acen és talán S2 van olyan GG ami bármivel megbirkózik!Saját tapasztalaton alapul illetve bátyám elveteműlt nézetein :D (valaki mondta, hogy próbáljuk ki a homokos görgetést a kijelzőn :D a bátyám rögtön megcsinálta az S2-jén :P no karc! Az Ace meg barátnőmé volt és fülbevaló extra hegyes műköröm, etc, etc .... :D no karc! Ezzel szemben pl új S3masán meg van 2 icipici karc már(tényleg kicsi, de na), GG2!!!
Ja meg persze ZTE Skatem semmi fólia ütöm vágom sima zsebben semmi karc :D (ha ilyen nem kell félni!)
Na ebből hálózd, ki :P

XiaomI RedmI Note|||

(#10448) ouzohuto válasza MotorBoy79 (#10420) üzenetére


ouzohuto
senior tag

cibáld le azt a fóliát!max vegyél kivághatósat és szépen ki jelzőre egyet!
így elveszlik a szép fémes beütése :)

XiaomI RedmI Note|||

(#10449) Male válasza cappa72 (#10394) üzenetére


Male
nagyúr

Szóval első lépés a root... MTKDroidTools-t írták itt korábban ehhez, le is töltöttem, megnézem vele egyik nap.

Ha a root megvan, akkor mit kell csinálni?
Illetve cserénél elég ha a belső sd-n lévő tartalmat a külsőre másolom a gépre kötve a telefont? (mármint ahhoz, hogy a csere után a programoknak fel se tűnjön a változás)

(#10450) fecg21 válasza Male (#10449) üzenetére


fecg21
aktív tag

Ha a root megvan, akkor jöhet a felesleges appok letörlése( ezek inkább a kínai appok szoktak lenni) . Utána jöhet egy megfelelő launcher kiválasztása-és szerintem kész is vagy. Ja meg még a gyári alkalmazások helyett kereshetsz egy jobb videó lejátszó alkalmazást-más szerintem nem is kellhet.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.