Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) b0bcat válasza Rawulf (#132000) üzenetére


b0bcat
addikt

Csak az a furcsa, hogy C kategóriás telefonoknál sem tapasztaltam ilyen hibát idáig. :(

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#132002) Rawulf válasza b0bcat (#132001) üzenetére


Rawulf
őstag

Lehet, hogy ugyanaz a gond, mint a NOTE 4X-nél, hogy nem kiforrott a rom a frissen kiadott típushoz. A 4A is friss versenyző a placcon...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132003) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Eddig a mi 6 plusra vártam, de úgy tűnik az már sosem jön. Szerintetek mi note 2 global 6/128 150-ért jó választás lehet még? 160-ért már van mate 9 is, ugyan az csak 4/64-es, de valószínűleg sokkal tovább támogatva lesz.

Telefon amit keresek legalabb ilyen:

dupla sim
4/64
5,5"
s660/s821
4000 mAh

Várjak még vajon, vagy értelmetlen?

What is your ikigai?

(#132004) Rawulf válasza aAron_ (#132003) üzenetére


Rawulf
őstag

Elméletileg június körül jelenik majd meg a Mi6 Plus.
Ezeket az árakat rebesgetik:
Mi6 Plus: three different configurations, 6GB +64 GB version for the 2699 yuan, 6GB + 128GB version for 3099 yuan, 6GB +256 version for 3699 yuan.

Ha jövő hétig tudsz várni, akkor személyesen kérdezem meg a shenzheni Xiaomi Retail Shop-ban.
Hátha kapok majd ott egy autentikus választ.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132005) aAron_ válasza Rawulf (#132004) üzenetére


aAron_
őstag

Megköszönném, hátha mondanak valamit. Mondjuk Mi 6-ből kiindulva ezekben nem lesz b20. Ugyan nem nélkülözhetetlen, de néha azért hasznos lenne. Sajnos nincs tökéletes megoldás. :N

What is your ikigai?

(#132006) Rawulf válasza aAron_ (#132005) üzenetére


Rawulf
őstag

Felemelték az 1 éves törésbiztosítás árát a Mi6-ra a Xiaomi-nál. Tán csak nem törékeny a kicsike?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132007) janakbacsi


janakbacsi
őstag

miflash-el feltettem egy fastboot rom-ot a redmi 4a készülékemre. fel is ment rendesen, majd miután elindult, akkor láttam, hogy a belső tárhely nem 32 gb, ahogy a doboz hátulján olvasható. előzőleg bootloadert nyitottam és twrp-t is feltettem. ilyenkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#132008) janakbacsi válasza janakbacsi (#132007) üzenetére


janakbacsi
őstag

megoldódott. global rom-ot feltettem, így már 24 gb elérhető tárhely van.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#132009) Dhampir válasza Rawulf (#132006) üzenetére


Dhampir
félisten

Zulahamid Muhabir nehézsúlyú bokszoló is azt mondta, hogy "törésbiztos állkapocs nincsen". :D
Esetleg a kerámiaburkolat miatt törékenyebb? Netán mással vonták be?

Más:
Vajon a Mi-szériában miért nem található FM-rádió? (legalábbis egy-két típus specifikációjában nem láttam) :F
A Xiaomi telók arról híresek, hogy szinte mindenféle eszközt belezsúfolnak.

(#132010) Rawulf válasza Dhampir (#132009) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem tudom mire vélni, hogy miért emeltek árat, de most már 249 jüant kérnek érte.

Na Smartisan is átvette a rossz szokást:
http://www.smartisan.com/jianguopro/#/specs
Tegnap esett le a tantusz, hogy az új telefonjukból kispórolták a B20-at.
Az M1L gyártását meg leállították, ahogy hallom és gyakorlatilag helyette lett ez a PRO.
Persze mindenki a T3-at várta, de az már így nyár előtt biztosan nem lesz.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132011) BullZeye


BullZeye
veterán

Nagyon alap dolog, driver az istenért nem megy fel Xiaomi Redmi Note 4-hez, feleségem gépén tökéletesen megy minden, sőt az én gépemen is tökéletes volt még 2 hete, aztán mos rádugtam volna és ez fogad:

Sajnos csak ma tudok vele foglalkozni, így boldog lennék, ha végre tudnám normálisan használni a telefonomat.

Futott már bele valki ilyesmibe? Google nem barát, és vagy 4 féle drivert telepítettem, köztül mi suite, meg me mi flash, és hiába törlöm a drivert, nem fogadja el a linkelt drivereket a Windows 10. (megkövetelt aláírt drivert már kikapcsoltam réges rég, Jiayu S3 megy is rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#132012) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Üdv,

Xiaomi Redmi 4 (pro) tulajoktól kérdem, talált valaki olyan üvegfóliát, ami viszonylag rendesen illeszkedik, nem akar lejönni, és elégedett vele ?

Egyelőre a Spemall-tól kapott ingyen ajándék fóliát használom, de ha nem lenne rajta extra nagy tok, kb már lejött volna (főleg a tetején a hangszóró felett nagyon nem illeszkedik rendesen). Neten néztem több fajtát, de a vásárlók többsége látványosan retardált, fikázzák is meg dicsérik is mindegyik típust, de nagyon nehéz eldönteni, melyik az, ami tényleg jó lehet.

(#132013) Rawulf válasza BullZeye (#132011) üzenetére


Rawulf
őstag

Alapértelmezés szerint a Windows10 megköveteli, hogy csak hitelesített (aláírt) drivereket tudj telepíteni.
Recovery-ben ki kell választani a speciális újraindítást és F7-tel kiválasztod, hogy az aláíratlan drivert is engedje.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132014) BullZeye válasza Rawulf (#132013) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, a hiba sajnos nem ilyen egyszerű :) de már megoldódott, Windows 10 bezavart picit, 2 MTP driver volt fent, és rosszat használt.

(#132015) spileraaa


spileraaa
senior tag

Valami strapabíró telo van 200 dollár korul?

a xiaomit lecserélném kb hasonló tudásúra de jobban bírja a gyűrődést

mert a xiaomi nagyon jó telefon lenne ha erősebb képernyője lenne
most már tuti nem veszek rá újból képernyőt hanem valami új strapa bíró telefont helyette

ma egész nap a zsebemben volt van rajta fólia és tok is de most hogy elővettem latom középen a selfi kamera mellet megvan repedve és onnan egy hosszabb csík is bal felé majdnem a fél képernyő

míg megy használom így mikor már nem dobom a kukába és többet ne lássak xiaomit ...

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#132016) Rawulf válasza spileraaa (#132015) üzenetére


Rawulf
őstag

A strapatelefonok más árfekvésben mozognak, mint a konzumer telók.
200USD körül csak alsó kategóriásokat kapni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132017) Rawulf válasza spileraaa (#132015) üzenetére


Rawulf
őstag

Esetleg Blackview Oukitel...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132018) UHHH válasza Rawulf (#132017) üzenetére


UHHH
senior tag

Blackview! Remekül lehet vele fürdeni is. :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#132019) RVR400 válasza spileraaa (#132015) üzenetére


RVR400
veterán

Ha tudnád, hogy mennyi strapatelót hoztak már hozzám törött kijelzővel. A kijelző azon is kijelző, az üveg pedig azon is üveg. Armor jellegű tok, és tempered glass, gyakorlatilag a vízállósáogn kívül ugyanúgy véd a mechanikai sérülések ellen negyedolyan bumszlisággal.

Egy csere után pedig rosszul (rossz ragasztó alkalmazásával, nem megfelelően tisztított keretbe, stb) kijelző, vagy éppen már hajlott házba cserélt kijelzőt gyakorlatilag valóban a zsebbe rakva meg lehet roppantani.

(#132020) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Sziasztok, hamarosan szeretnék beruházni egy új telefonra, mivel a lassan két és fél éves ZTE v5 1/4-esemen már rendkívűl bosszantó az állandó RAM/ROM hiány, hiába, már nem mai gyerek. Minőségre legalább ugyanilyet szeretnék, mivel elképesztő, milyen sokat kibírt nálam ez a teló, esett, bukott, de magán a telón sehol egy karc, persze üvegfóliával és a peremen túlnyúló szilikontokkal. A lélektani határ nálam olyan 50k, hazai beszerzés, valszeg eustock. Jelenleg két típust nézegetek, Redmi 4A Pro és Meizu M5. A kettő között lévő kb 10 ezer forint kicsit elgondolkodtatott. Megmondom őszintén, nagyon csábít az M5 esetében a plusz 1GB RAM és az ujjlenyomat olvasó, és a dizájn is jobban bejön (kékben nagyon szép), viszont semmi tapasztalatom nincs a Meizuval, milyen minőséget képvisel. Redmi van a családban, tesómnak van egy 2 Proja, de azt kézbe véve, a ZTE után, olyan mintha egy játéktelefont tartanék a kezemben, semmi súlya, nem kelti masszív telefon hatását. Véleményeket, esetleg más alternatívát kérnék. Előre is köszi.

UI: bocs a hosszú post-ért.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#132021) west76 válasza tfalcon96 (#132020) üzenetére


west76
aktív tag

Xiaomi és a meizu is kellően minőségi telefon / gyártó. Nem nyúlsz mellé szerintem egyikkel sem.

(#132022) BullZeye válasza west76 (#132021) üzenetére


BullZeye
veterán

Meizu minőségi gyártónak számít? Lemaradtam valamiről?

(#132023) Rawulf válasza BullZeye (#132022) üzenetére


Rawulf
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a nagyok között játszik a Meizu is.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132024) beg válasza BullZeye (#132022) üzenetére


beg
veterán

Le ;)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#132025) BullZeye válasza beg (#132024) üzenetére


BullZeye
veterán

Személy szerint semmi bajom a gyártóval, sose volt meizum, viszont még fél éve naponta olvastam lehúzó postokat róla mennyire gagyi minőségű. Most jöttek ki valami szuper jóval, vagy hirtelen mindenki eladta Meizuját és elfelejtették már milyen volt?

(#132026) Ryoo válasza BullZeye (#132025) üzenetére


Ryoo
senior tag

Tavaly augusztus óta vagyok boldog tulajdonosa egy Meizu M3 Note-nak, és eddig semmi bajom nem volt vele, nagyon jól össze van rakva, abszolút minőségi hatást kelt, pedig kínai telefontól nem vártam korábban.
Így én pl minőségi gyártónak tartom.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#132027) alázógyík válasza Ryoo (#132026) üzenetére


alázógyík
őstag

Minőségi, de a szoftver támogatása eszméletlen sz@r.

(#132028) Laza... válasza alázógyík (#132027) üzenetére


Laza...
addikt

A flyme OS meg elég vízválasztó. Számomra megszokhatatlan volt

Never give up!

(#132029) alázógyík válasza Laza... (#132028) üzenetére


alázógyík
őstag

Én se kívánom vissza.

(#132030) Gabócza válasza tfalcon96 (#132020) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ha minden igaz, akkor kb. 2 hét múlva lesz Redmi 4X az eustock-nál. Fém ház, ujjlenyomat-olvasó, 3/32GB-os, B20-as változat, 4100-as akksival, ígéretük szerint 50e Ft-ért. Szerintem ár/érték arányban az egyik legjobb ajánlat lesz...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#132031) spileraaa válasza RVR400 (#132019) üzenetére


spileraaa
senior tag

Akkor javíttassam meg újból de most keresek mást aki berakja vagy ennek mar ezek után mind1 és jobb ha teljesen újra gyűjtök?

ezzel a hibával meddig maradhat működőképes?

amúgy most is én hibáztam miután megrepedt utána raktam fel a tempered glast [link] ez kb háromszor olyan vastag mint amit leszedtem róla azt a képernyő csere után raktak rá spórolni akartam hogy fél évig legyen az de úgy latszik rossz döntés volt

így van megrepedve:

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#132032) Rawulf válasza spileraaa (#132031) üzenetére


Rawulf
őstag

Lehet még kapni hozzá érintőképernyőt és LCD kijelzőt is.

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132033) alexw801 válasza spileraaa (#132031) üzenetére


alexw801
senior tag

Éppen komplett érintőképernyőt cseréltetek egy telón, 7500 Ft-ért jött, és 1 nap alatt egy fórumtárs 5000 Ft-ért berakja. Van róla videó, de a harci kedvem nincs akkora, hogy magam nekifogjak. Pedig célszerszámokat is küldtek vele.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#132034) Dhampir válasza Gabócza (#132030) üzenetére


Dhampir
félisten

Milyen színben érkezik, többféle is választható?

(#132035) spileraaa válasza Rawulf (#132032) üzenetére


spileraaa
senior tag

Igen tudom mert néztem de nem tudom érdemes e mert ez már a második képernyő lenne
és ha igen újból kerettel együtt legyen vagy anélkül is jó

az előző ez volt
[link] akkor meg dragabb is votl talan 30 dollár vagy euró

jelenleg ez a tok van rajta
[link]

és ez a temepered folia
[link]

ez a tok nagyobb védelmet nyújtana?

[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#132036) Diák66


Diák66
őstag

Sziasztok!

Dual Active SIM-es telefonokat keresek, függetlenül 100-150 között. (Samsung, LG, Huawei, stb... ismert márkák, de lehet Honor, vagy Xiaomi (B20 is!) A nagyon ismeretlen gyártókat kihagynám.

A Honor 8 elvileg ilyen? Van valakinek tapasztalata vele?

(#132037) Gabócza válasza Dhampir (#132034) üzenetére


Gabócza
senior tag

Sajnos én is csak ennyit olvastam egy másik topicban, de remélem, hogy lesz fekete...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#132038) ToniSoprano válasza Diák66 (#132036) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Honor 8, Huawei P9

(#132039) RVR400 válasza spileraaa (#132035) üzenetére


RVR400
veterán

Ha korábban strapatelóban gondolkoztál, akkor én valóban egy armor tokot ajánlanék.

(#132040) nyisziati válasza RVR400 (#132039) üzenetére


nyisziati
veterán

+1

Az armor (vagy shield) tok nekem is bevált. Egy 9H-s tempered glass kijelzővédővel volt, hogy teherautóból bucskázott az utcára a teló és semmi baja nem lett.

(#132041) Rawulf válasza nyisziati (#132040) üzenetére


Rawulf
őstag

Azt gondolná az ember, hogy általában a kijelző sérül, pedig nagyon sokszor a kamera szokott.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132042) Crytek


Crytek
veterán

Valakinek volt akksi cserére visszaküldött nem cserélhető akksis telefonos ügyintézése? (Ej de szép mondat :D )

Next PC Upgrade: 2022

(#132043) beg válasza Crytek (#132042) üzenetére


beg
veterán

Mindegyik cserélhető, általában pár csavar, házilag megoldható.
Melyik kínai vállal amúgy garanciát akksira?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#132044) Rawulf válasza beg (#132043) üzenetére


Rawulf
őstag

Az én tapasztalataim alapján, teljesen általánosan nézve az akkumulátorokra 1 hónapot szoktak adni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132045) Crytek válasza beg (#132043) üzenetére


Crytek
veterán

Nem garanciáról beszéltem. Az ára érdekelne ha visszaküldöm mennyiért raknak bele új akksit.
Nem kivehető pedig = nem létezik hozzá megvehető akku így nem sokat érek azzal ha kitudom szedni mégis :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#132046) Rawulf válasza Crytek (#132045) üzenetére


Rawulf
őstag

Ha nem garanciális, akkor a telefon típusától és természetesen az akksitól is függ hogy mennyit kérnek (plusz visszaposta ára...)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#132047) Upo válasza Crytek (#132045) üzenetére


Upo
addikt

Hát arra a típusra kíváncsi lennék, amihez nem lehet akkut rendelni. Már csak kihívásként is. Feltéve ha nem annyira régi, hogy már nem foglalkoznak vele, de akkor elküldve sem lesz hozzá.
Vagy arra gondoltál hogy legyártatni hozzá 1 példányban egy akkut?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#132048) citkar válasza Crytek (#132042) üzenetére


citkar
addikt

Kicsit zavaros, lehet a vesszők hiányában.

Akárhogy is próbálom értelmezni, biztosra annyit sikerült leszűrnöm, hogy akkut szeretnél cserélni a készülékben (ami mint kiderült, nem garanciális). Továbbá az sem tiszta, hogy elküldted-e a telefont, mert hát minek küldené el az ember a telefont, ha nem garanciális.
Olyan készüléket, ahol kis ügyességgel, otthon ne lehetne kicserélni az akkut, én még nem láttam (akkor se, ha a gyártó "nem cserélhető akku"-s készülékként hirdeti). Ezért nem értem miféle ügyintézésről lehet akkor szó.

A lényeg: amennyiben nem találsz sehol (Ebay-en, Aliexpress-en, esetlegesen a webshop és a gyártó felkeresése után sem, vagy ha van itt, vagy máshol topikja, korábbi felhasználótól), valószínűleg olyan régi, vagy kis példányszámú, hogy csak nagy szerencsével találhatsz (gyakorlatban nem éri meg erőltetni).

[ Szerkesztve ]

(#132049) Crytek


Crytek
veterán

Cubot H2 a telefon. Nem küldtem vissza még ,mert akkor meg se kérdeztem volna.

Van valami értelmes telefon ami 4000-es vagy a feletti akkuval bír és lehet hozzá akkut is venni külön?

Next PC Upgrade: 2022

(#132050) Rawulf válasza Crytek (#132049) üzenetére


Rawulf
őstag

Most már az a jellemző, hogy fix, beépített akkusak a telefonok. Már nem divat a könnyen cserélhetőség.

"Please state the nature of the medical emergency."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.