Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) devast válasza McSzaby (#9650) üzenetére


devast
addikt

A lényege az, hogy telefonálni lehessen vele. Meg hasonlók.
Szoktak működni mo-n is, igen. Olyan proci/kijelző/stb van benne amit odaírnak hozzá, általában.
Általában annyira nem tartósak mint az eredeti, de ezt modell/gyártó/gyártási széria válogatja.

(#9652) tlac válasza McSzaby (#9650) üzenetére


tlac
nagyúr

telefonáláshoz ez kell figyelni

a legjobb, ha mindegyik frekvenciát támogatja

a 2G és 3G-hez meg itt lehet nézelődni:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#9653) Dot


Dot
őstag

Vajon ez milyen lehet? :)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#9654) Novicsok válasza McSzaby (#9650) üzenetére


Novicsok
tag

A Googli a barátod!
Nem feltétlenül másoltak, az enyém nem az.
De vegyél inkább fajtisztát, kártyafüggetlent.

(#9655) sasa311 válasza Stiletto107 (#9646) üzenetére


sasa311
veterán

A h2000-et a Pandawilltől rendeltem. Az ígért csomagból kihagyták a dupla akkut, illetve vettem külön hozzá kiegészítőket (autós töltő, memória kártya, stb...), amiket NEM küldtek el.

Az egész történet ott kezdődött, hogy kifizettem a DHL felárat a gyors postázásért. Ezek után 6 (!) nap múlva küldtek egy FAKE dhl trackinget. Rákérdeztem többször, megesküdtek, hogy biztos a DHL rendszere lassú, mert ők bizony feladták. Felhívtam a DHL-t, megerősítették, hogy semmiféle csomagot nem adtak fel nekem Akkor nyitottam paypal disputot, érdekes mód másnap megkaptam a valódi trackinget a DHL-hez (és a feladás dátuma is aznapi, ergo hazudtak több mint egy hétig).

A csomag megjött, hiányosan. Írtam nekik, hogy küldjenek vissza valamennyi lét PP-on és hagyjuk békén egymást vagy küldjék el nekem önköltségen a hiányzó cuccokat (amik NEM INGYENES termékek, fizettem értük külön!). Ezt megtagadták, azt mondták csakis akkor küldik el ha rendelek még valamit tőlük...

PP claim lett a vége, PP-nak hazudtak, hogy lecsekkolták, 100%, hogy minden a csomagba volt - én meg elküldtem PP-nak azt a levelet, amiben BEISMERIK, hogy hináyzott a csomagból minden extra.

PP visszatérítést adott, azóta nem válaszoltak egy levelemre sem.

Lehúzós egy banda.

A telefonról már írtam, de akkor ismét:
Nagyon meg vagyok vele elégedve, nem recseg, nem ropog, szép, jól működik, gyors, jó fotókat csinál. Az 512 RAM annyira nem kevés, hogy még sosem sikerült 150 mb szabad RAM alá mennem, akármennyire is akarom. Több párhuzamos alkalmazás során sem akad. Egyszóval fasza - főleg ilyen árban nagyon megéri.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9656) b0bcat válasza pmikloska (#9647) üzenetére


b0bcat
addikt

Köszönöm a válaszodat! Szerintem semmi probléma nincs azzal, hogy te másképpen látod a kérdést, mint mások. :)

Az általam linkelt telefonban amúgy 512 mega RAM van a leírás szerint. Vagy te esetleg olyan információ birtokában vagy, amely szerint ennek - szó szerint - csak a fele igaz? :DDD

Nem tudok sokat az MTK 6515-ről, csak az 1 GHz-ről gondoltam volna, hogy az én igényeimnek megfelelne*, hiszen én semmi erőforrás-igényes dolgot nem használnék a készüléken. (A jelenlegi telefonom egy Huawei Ascend Y200 - 800 MHz-es procival és 256 mega RAM-mal, és untig elég nekem, amit tud, de vágynék egy 4-5 collos kijelzőre ehelyett a kicsi helyett, mert sokat jegyzetelek rajta...) A mostani előtt pedig egy 208 MHz-en ketyegő - természetesen nem androidos -, MTK-s Alcatel telefonom volt, és azzal sem volt semmi bajom teljesítményben. (*Az természetesen világos, hogy nem minden 1 GHz jelent azonos teljesítményt.)

Sajnos azon sincs mit csodálkozni, hogy adott webshop-pal kapcsolatosan eltérő ill. akár ellentétes vélemények alakulnak ki. Én magam is már szinte veteránnak számítok kínai (pontosabban: hongkongi) rendelésekben - más tárgykörben, mint telefonok -, és nekem is volt jó tapasztalatom rosszabb hírű üzlettel, illetve rossz tapasztalatom híresen megbízhatóval. :K

Összefoglalva: eddig 1 pro és 1 kontra vélemény a B930-cal kapcsolatban. ;)

szerk.: Ugyanitt továbbra is várok tippet a legolcsóbb - de használható - 5 collos készülékre. (Természetesen addig sem ülök tétlenül, hanem kitartóan igyekszem bepótolni a 9000 hsz-.nyi lemaradásomat itt a fórumban...)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#9657) sasa311 válasza b0bcat (#9656) üzenetére


sasa311
veterán

Mondjuk ez teljesen jogos érv, ha nem akarod kihasználni az "okos" telefon "okos" voltát és nem kell GPS és 3g sem (ami manapság azért érdekes...) akkor okés lehet neked is. Amúgy egy 6575.-ös teló sem drága már, akciósat már 100$ körül is kifoghatsz, ami azért nem a világ.

A webshopoknál meg én úgy gondolom, hogy az, hogy félrebeszélnek, hogy mi van ill. mi nincs raktáron az egy dolog - minden kínai ilyen.
Az viszont, hogy hazudnak, lopnak és engem állítanak be hazugnak paypalon az nagyon nincs rendben.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9658) b0bcat válasza sasa311 (#9657) üzenetére


b0bcat
addikt

"...ami manapság azért érdekes..."

Van külön GPS készülékem (PNA-m) az autóban (az Y200-on még egyszer sem volt bekapcsolva a GPS), 3G előfizetésem viszont nincs, mert nincs rá szükségem (wifi-n netezek)*. ;)

(*Volt már olyan, hogy olyan helyzetbe kerültem, hogy jó lett volna, ha tudok mobilnethez kapcsolódni, de ilyen legfeljebb 2 alkalommal fordult eddig elő egy évre vetítve. Ez - tehát mondjuk egy minimál 3G előfizetés - nekem nem ér meg havi több ezer forintot.)

Én az okostelefonnak azokat a funkcióit használom ki, amitől olyan, mint egy kis tablet. Én ugyanis főként írok és olvasok a tablet-emen is. (Van egy kínai tablet-em.) De a tablet nincs mindig nálam, ezért lenne jó egy olyan telefon, aminek akkora a képernyője, hogy azon kényelmesen tudjak gépelni. Erre az egyre az Y200 sajnos nem alkalmas, pedig minden más szempontból - kiemelve az 5-7 napos üzemidejét - tökéletesen elégedett vagyok vele. A két SIM opció pedig nagyon tetszik, mert akkor egy készüléket meg tudnék spórolni. Így jutottam el ide, hogy két SIM-es kínai okostelefont vennék. :)

Ezzel együtt is köszönöm, hogy ilyen részletesen kifejtetted a véleményedet! :R

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#9659) sasa311 válasza b0bcat (#9658) üzenetére


sasa311
veterán

Én értem és el is fogadom amit mondasz :)

Amúgy nekem Tmobilnál 3200 huf az előfizetésem, van benne 500 mb internet és túllépés esetén lelassítják 50 kb/s-re, de nincs külön díj. A 3200 meg 100%-ban lebeszélhető huszon mittoménhány ft-os percdíjjal. Szerintem azok az idők elmúltek mikor külön fizetni kell a mobilnetért :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9660) pmikloska válasza Novicsok (#9649) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Igen, Wi-Fi-vel, de nem is írtam mást, hiszen a 3G-t kizártam, így maradt a Wi-Fi.
Jaaa, arra gondoltál, hogy majd EGDE-en Viberezek. Értem. Neeem, úgy nem, szigorúan csak Wi-Fi-n, itthon.

(#9661) Moric


Moric
aktív tag

A Zopo 100 telefonomban össze vontam a belső tárhelyet. A régi mentésemnek valami baja lett, nem akart vissza menni. Így itt volt az ideje megnézem mit tudnak az új rendszerek..
Rápróbáltam néhány ROM-ot a legújabbak közül.

A lenti képen látható, hogy nincs olyan nagy teljesítménybeli különbség közöttük. Csodálkoztam is volna, mivel az összes ROM 3.0.13 kernelre épül. Különbségek a főleg hozzáadott programokban és azok beállításaiban vannak.
Gps mindegyikkel működött. Némelyik először nagyon nehezen talált jelet, de utána már nem volt gond.
Az Antutu 2.9.3-as közvetlenül a felrakás után lett futtatva és ezeket az eredményeket hozta:

(#9662) pmikloska válasza b0bcat (#9656) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Most én sem tudom, hogy a ROM/RAM arány hogy áll, mert amit én szeretnék, ott pont fordítva írják: THL A1

A logika azt diktálja, hogy a rendszer helyfoglalása miatt a ROM kéne, hogy nagy legyen, és a rendszermemóriának hagyták a kevesebbet, de erről inkább egy jobban informált fórumozó írjon nekünk.

(#9663) oris válasza Moric (#9661) üzenetére


oris
aktív tag

Mit kell tudni az orosz tárcsázóról?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#9664) chinaminman válasza Gyuszkoo (#9648) üzenetére


chinaminman
tag

Pl. etotalk.com, gyors és megbízható is, legalábbis a többi shophoz képest, csak a szállítás kicsit drága.

[ Szerkesztve ]

(#9665) krisztian07


krisztian07
tag

Van már valakinek Huawei U8836D telefonja? Az etotalkon 229USD az ára ami nekem már elfogadható. Tudnak rá magyar nyelvet is a leírás alapján.

[ Szerkesztve ]

Mondtam, hogy a droidot, ne rakjátok ki oda, Mert leviszi a buráját egy aszteroida!

(#9666) chinaminman válasza krisztian07 (#9665) üzenetére


chinaminman
tag

+US$25.00 airmail

(#9667) szpali válasza krisztian07 (#9665) üzenetére


szpali
addikt

Én s ilyet szeretnék rendelni, de a tmallbox-on néztem 225$-ért (+3$ singpost vagy +30$ DHL), de még várom a választ a #9628 kérdésemre

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9668) tlac válasza szpali (#9667) üzenetére


tlac
nagyúr

sokat gondolkoztam ezen, de nem vagyok benne biztos, hogy megéri a felárat a zte v970-hez képest

+ előlapi kamera,
+ gorilla glass,
+ nagyobb aksi a huwaei javára

[ Szerkesztve ]

(#9669) Moric válasza oris (#9663) üzenetére


Moric
aktív tag

Ilyen:

(#9670) szpali válasza tlac (#9668) üzenetére


szpali
addikt

nekem ezek miatt megéri azt a kb 50$-t, főleg az akksi maitt

kérdés, hogy jó a singpost, vagy inkább dhl? :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9671) tlac válasza szpali (#9670) üzenetére


tlac
nagyúr

futárral sokkal hamarabb ideér, mint postával, szerintem biztonságosabb is
neked kell eldönteni

(#9672) ZaXXoN válasza pmikloska (#9596) üzenetére


ZaXXoN
tag

Abban a táblázatban nem a lemerülést nevezik meg, hanem a teljes kapacitásának csökkenését. Magyarul 100%-ra töltve jobban öregszik az akksi, mintha 40%-on rakod be a hűtőbe.

(#9673) szpali válasza tlac (#9671) üzenetére


szpali
addikt

és vám/áfa megközelítésből? :)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9674) ztibor válasza szpali (#9673) üzenetére


ztibor
senior tag

kisebb százalékkal kell érte ilyeneket fizetned singposttal

(#9675) Novicsok válasza sasa311 (#9659) üzenetére


Novicsok
tag

A 2 SIM lehetőséget ad az egyikre adat-SIM-et használni (modembe valót), a T-mobile-nél 500Ft/100MB/30 nappal kezdődik az előrefizetett mobilnet.
(Mégis inkább a céges adat SIM van bent, havi 10 GB limit, nem hiszem, hogy 1 GB-t elértem, pedig sok céges mail azon át jön-megy a laptopra.)

(#9676) devast válasza tlac (#9671) üzenetére


devast
addikt

ps: biztonság nem kell, hogy érdekeljen. Ha ellopják útközben a cuccot, vagyis nem érkezik meg, a paypal 100% a Te javadra dönt, mindig.
Másrészt nekem spec soha, egy csomagom sem tűnt el.

[ Szerkesztve ]

(#9677) szpali válasza Novicsok (#9675) üzenetére


szpali
addikt

nekem 4GB-os mobilnetem van a Ténél, és úgy sikerül csak lekorlátoztatnom magam (értsd: elérni a limitet), ha megosztom wifin és laposon hazsnálom, ha olyan helyen vagyok, ahol nincs wifi

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9678) Novicsok válasza Moric (#9661) üzenetére


Novicsok
tag

BRÁVO!
Az orosz fórumon írta valamelyik srác, hogy minden vasárnap ROM-ot cserél. Így legalább nem felejti el a trükköket, én pl. 1 hónap után nem tudnám, ezért írok jkv.-et minden ROM műveletről.
A ZP 100 nagyon alkalmas erre, amit tettél, tényleg szuper!

(#9679) Novicsok válasza szpali (#9677) üzenetére


Novicsok
tag

Én is erre gondoltam, van egy kiváló ZOOM routerem, 3G modemet befogad és wifit (+ 1 kábel internetet) ad ki, mobil hot-spot.
Mégis az adat-SIM inkább benne lakik a ZTE V970-ben (előtte meg a ZP100-ban)

(#9680) Novicsok válasza devast (#9676) üzenetére


Novicsok
tag

Teljesen így van. Nekem eltűnt egy - amit én küldtem. A PayPal lekaszálta a teljes összeget, vissza a vevőnek. Nem érdekelt senkit a posta nyomozás eredménye...

(#9681) hevizms


hevizms
addikt

Jiayu G3 nem érkezett még senkinek?
Szivesen olvasnék az első benyomásokról.

(#9682) Novicsok válasza tlac (#9668) üzenetére


Novicsok
tag

Megérheti, főleg, ha nem nagy a különbség.
Bruno a Huawei-t használja elsődleges telefonjának.
Amúgy a ZTE kifogástalan.

(#9683) tlac válasza devast (#9676) üzenetére


tlac
nagyúr

akkor is ha pl. törött a telefon?

(#9684) ZaXXoN válasza Novicsok (#9675) üzenetére


ZaXXoN
tag

"a T-mobile-nél 500Ft/100MB/30 nappal kezdődik az előrefizetett mobilnet."

Ez melyik csomag? Én ilyen nem találok. A Go!Net M majdnem stimmel, csak épp 1000 Ft.

(#9685) chinaminman válasza ZaXXoN (#9684) üzenetére


chinaminman
tag

T

(#9686) szpali válasza ZaXXoN (#9684) üzenetére


szpali
addikt

a feltöltőkártyás netnél keresd :)

(#9685) chinaminman megelőztél :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#9687) sasa311 válasza Novicsok (#9675) üzenetére


sasa311
veterán

oké, de miért jó nekem 500 ft-ot fizetni 100 mb netért, mikor a mozaik díjcsomagba gyk. korlátlan net van és 100% lebeszélhetőség?

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#9688) oris


oris
aktív tag

Zopo ZP100-on rom-ot cseréltem én is (ZP100_20082012_by_Dimid_Signed), azóta bárhogy variálok a build.prop beállításaival, jónéhány olyan programmal "nem kompatibilis" a telefon (google play), amivel eddig gond nélkül ment.

Tudna valaki tanácsot (esetleg működő build.prop fájlt) adni ICS rendszerhez?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#9689) chinaminman válasza sasa311 (#9687) üzenetére


chinaminman
tag

Szerintem nem mindenki előfizus, pl. domino mellé, ha akarsz néha e-mailezni stb., akkor jó lehet.

(#9690) ztibor válasza hevizms (#9681) üzenetére


ztibor
senior tag

Még nem jött meg, a követés szerint már tegnap repülőn volt, tehát remélem a jövőhéten már nálam lesz.

(#9691) ZaXXoN válasza chinaminman (#9685) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kösz!

sasa311: azért, mert van aki nagyon keveset telefonál, és akkor is inkább őt hívják, ezért nincs előfizetése.

(#9692) devast válasza tlac (#9683) üzenetére


devast
addikt

Az ugyanúgy lehet dhl-nél is. Gondolom egyik esetben sem jellemző, nekem spec még semmit nem hoztak darabokban. Ha mégis, max egy vissza postázást buksz rajt.

[ Szerkesztve ]

(#9693) Novicsok válasza ZaXXoN (#9684) üzenetére


Novicsok
tag

http://www.t-mobile.hu/lakossagi/mobil_szelessav/tarifak/domino
Domino Web a neve.
A lényeg: ez modembe való SIM!!!

(#9694) devast válasza ZaXXoN (#9691) üzenetére


devast
addikt

Én épp ezért váltok feltöltős gsm és előfizus internet sim -re, amint megjön a dual sim telefonom.

(#9695) tlac válasza sasa311 (#9687) üzenetére


tlac
nagyúr

egyszer nézzetek be a voip-s topikba, pár forintért lehet telefonálni :)
akár úgy is, hogy net csak a vonal létrehozásához kell, utána már nem

[ Szerkesztve ]

(#9696) gps76 válasza oris (#9688) üzenetére


gps76
őstag

Ha jó romot akarsz,a hkphone.com.vn oldalon bogarássz a Revo tipusnál,mert ugyanez. Chrome-al érdemes,mert vietnámi nyelven van.
Én most egy 4.0.4-es romot szedtem innen,és augusztus óta nem volt rendszervisszaállítás rajta,ugyanolyan sebességgel dolgozik,semmi probléma,FC nem volt vele.

(#9697) gps76 válasza oris (#9688) üzenetére


gps76
őstag

Ha jó romot akarsz,a hkphone.com.vn oldalon bogarássz a Revo tipusnál,mert ugyanez. Chrome-al érdemes,mert vietnámi nyelven van.
Én most egy 4.0.4-es romot szedtem innen,és augusztus óta nem volt rendszervisszaállítás rajta,ugyanolyan sebességgel dolgozik,semmi probléma,FC nem volt vele.

(#9698) LámaZ válasza b0bcat (#9656) üzenetére


LámaZ
addikt

Te szerintem tipikusan az az ember vagy - mint én is - akinek érdemes külön választania a funkciókat.
Én pl. úgy gondoltam, hogy veszek egy olyan karóramobilt, amely gyakorlatilag csak telefonálni tud (de támogatja a Bluetooth-t), emellett hamarosan lesz egy tabletem, amely fogad egy db. 3G-s SIM-kártyát, és van benne GPS.

-------------
A trémobilnál van olyan havi 1 gigás dominó, mely 2k-ka kerül.

Legyen minden jó!

(#9699) oris válasza gps76 (#9697) üzenetére


oris
aktív tag

A ROM-mal semmi gondom, csak ez a google play kompatibilitási gond van vele, ez meg csak valami beállítási gond lehet...

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#9700) LámaZ válasza tlac (#9695) üzenetére


LámaZ
addikt

Az a baj ezekkel a belökött infókkal, hogy csak munkát adnak az embernek.
Mitől jobb a FreeVOIPDeal, mint a skype?

Legyen minden jó!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.