Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103002) Pítőr válasza dokee78 (#102972) üzenetére


Pítőr
aktív tag

Figyelj, egy mini tesztet én írtam az Elephone P6000-ről, de nem tudom, hogy Logoutra kiderül, vagy mi lesz s sorsa, de szívesen átküldöm a szöveget, hátha segít a döntésben!?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=P%EDt%F5r

(#103003) csudri


csudri
őstag

Tudnátok abban segíteni, hogy van-e ennek a két telefonnak valami buktatója?

[link]
Honor 6 és Vibe X2, ez a kettő nagyon tetszik a feleségemnek, ti melyiket választanátok? Nekem a Honor szimpibb a több ram és a nagyobb akksi miatt.

Nekem csak az EMUI-val van valamennyi tapasztalatom, az van az F1-emen. Olyan telefont keresek neki, amit a kezébe adok és megy. Nem kell mókolni a romokkal, magyar, megjönnek rá a mailek, megtalálja a GPS, stabil a net.

Előre is köszi!

(#103004) atee_13


atee_13
őstag

ZTE Nubia Z5S mini pandán 120 dodó

(#103005) Yag válasza aytukabozs (#102992) üzenetére


Yag
tag

bocs, telefonról nem volt időm írni. Meglepett az ára. BestBuy gyanusnak írtam.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#103006) doongoo válasza csudri (#103003) üzenetére


doongoo
addikt

Nem írtad, hogy dual-simet szeretnél-e, de végülis ebben a topicban vagyunk.

Honor 6 (van belőle sokféle verzió) igényel némi interakciót/kompromisszumot, ha:
- dual simes
- zavarnak az előre telepített appok
- zavarnak az esetleg a híváslistában és az exchange levelezőben felbukkanó kínai karakterek
- ha szeretnéd a 800 MHz-es 4G-t használni (ezt nem tudják a dual simes verziói)

Van topicja és az összefoglalójában minden le van írva.

Amúgy bekapcsolod, megy, magyar, stabil.

Eddigi legstabilabb telóm.

Amúgy pusztán speckó alapján is csak a Honort venném.

(#103007) csudri válasza doongoo (#103006) üzenetére


csudri
őstag

Azért ide írtam, mert az egy simes kínai telóknak nincs gyűjtőtopikja. :)

A dual sim nem lényeg, bár nem lenne rossz. Nekem is a Honor szimpibb, köszi!

(#103008) bigrock válasza atee_13 (#103004) üzenetére


bigrock
addikt

Single-sim, offtopic.

(#103009) alexw801 válasza csudri (#103007) üzenetére


alexw801
senior tag

A Honor 6 H60-L04 az eseted, 1 SIM, összes itthoni LTE hullámsáv, gapps rajta, kínai semmi, dobozból használható. Pl. az amazon.co.uk-tól, EU-n belülről, semmi áfa.
Azért mégis felcsípek egy H60-L02-t Dél-Kínában hétfőn, a vmall.com-tól. Szeretem a bütykölést, a Zenfone 2 dög unalom, minden működik.

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#103010) atee_13 válasza bigrock (#103008) üzenetére


atee_13
őstag

Van kínai single sim topik?

Elég sokan vannak akik kínait akarnak venni és nem feltétel az 2 sim (én is ilyen voltam).
Van akinek segített az infó és meg is köszönte. Sajnálom ha téged zavar. De szerintem hasznos lehet.

(#103011) #18193920 válasza atee_13 (#103010) üzenetére


#18193920
törölt tag

+1

(#103012) body007


body007
addikt

Jaja, jobb lenne a topikot is átnevezni...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#103013) kukapista


kukapista
csendes tag

Sziasztok, segítséget kérek. Van egy JIAYU G5S+ nak nevezett dual sim-es telefonom, amiről a JIAYU topikon kiderítették, hogy klón, hamis, gagyi stb... Viszont nekem tökéletesen működik 2G ram, 16 G belső mem, wi fi, bt, gps, 8 magosnak irt proci stb. Miden szép és jó, de vettem egy selfie botot és a gombja nem működteti a telot. A bot jó, az eladó a saját telefonjával kipróbálta az orrom előtt, tökéletesen ment. Hallottam, hogy a telon is lehet valamit állítani, hogy a jack dugon keresztül működjön. os: 4.4.2. Ha tudtok segítsetek, kösz

(#103014) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#103001) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia! Ha céges mobilnak kell és tied lesz akkor vegyél egy THL 4000 et. Kicsit vastag és van egy kis akku kijelzés bugja illetve az auto fényerő kicsit bugos még de ezt a két hibát leszámítva jó kis cucc. Melózni bőven elég és nagyon jól bírja az akksi.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103015) Zeki


Zeki
nagyúr

Hugo Barra véleménye szerint a microSD kártyák többsége hajlamos a meghibásodásra, rosszul működnek, rengeteg a hamisítvány ezen a téren. (Érdemes például eBay-en körülnézni, a valós ár töredékéért kínálnak ilyen áron egészen biztosan hamis kártyákat.) A gyanútlan felhasználó azt hiszi, hogy egy SanDisk vagy egy Kingston kártyát helyezett az eszközében, holott csak egy másolatról van szó. A gyengébb minőségű kártyák lassúk, leállnak, összeomlanak miattuk az alkalmazások, adatok vesznek el, a felhasználó pedig a telefont szidja, és eszébe sem jut, hogy kivegye a kártyát. A telefonról alkotott rossz vélemény viszont a gyártót is érinti, na ez az, amit Barra szerint nem engedhetnek meg maguknak, különösen nem a csúcstelefonok esetében.

Az alelnök úgy véli, egyértelmű trend a microSD kártyák eltűnése, és a jövő csúcstelefonjaiban egyre kevesebbszer találkozunk már ilyenekkel. Barra nem véletlenül beszél csúcskészülékekről, az olcsóbb Xiaomi eszközökben továbbra is megmarad ez a lehetőség, de persze itt eleve igen kicsi (pl. 8 GB) a natív tárhely.

(#103016) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Németbe lakom.
Itteni mobil shop-ból szeretnék rendelni vagy olyanból ahonnan nincs külön áfa fizetési kötelezettségem.
Bár nem tudom hogy itt Németországban hogy megy ez a vám megfizetése...
Tudtok ajánlani olyan webshopokat ahonnan érdemes lenne rendelni innen Németből???

(#103017) Zeki válasza pusi1981 (#103016) üzenetére


Zeki
nagyúr

comebuy.com
a német raktáras termékek.

(#103020) aleister


aleister
veterán

Srácok találkozott már valaki olyannal, hogy telefon ki/bekapcsolás után eltűnnek az asztalra pakolt Közvetlen tárcsázás ikonok? Csak azok..A többi widget szépen kint marad.

Okozhatja ezt a Gravity Box?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#103021) synar


synar
őstag

Ha valakit érdekel:
Presale $159.99:
BLUBOO X550 5.5 inch MTK6735 64bit Android 5.1 4G Phablet
After coupon: GBEBLU
- 5.5 inch IPS HD 720x1280 screen
- Dual sims dual standby
- OS: Android OS 5.1
- CPU: MTK6735 64bit 1.3GHz Quad core
- Camera : Front camera 2.0MP Back camera 8.0MP AF with flash light
- 2GB RAM + 16GB ROM
- FDD-LTE 800/1800/2100/2600
- Battery Capacity (mAh): 5300mAh

[ Szerkesztve ]

(#103022) wwenigma válasza Zeki (#103015) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez ki? Mert amit mondott azok alapjan max egy barom. :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#103023) BullZeye válasza wwenigma (#103022) üzenetére


BullZeye
veterán

Miért is? Ebayen vettem Samsung kártyát, még csak nem is olcsón, kb egy áfával és artisjussal olcsóbban. Ehhez képest 4-5 hónap alatt meghalt, gondoltam megnézem samsungosoknál, hátha garis, hát kiderült, hogy hamisítvány. Samsungos papírral, bontatlan eredetinek tűnő csomagolással, és még a micro SD kártya is 100%ig hasonlított rá, csak hát a rajta lévő szám alapján hamisítvány volt. :)

Ehhez képest a még olcsóbb hamisítványoknál aki nem ért hozzá és vesz 32 gigásat, betellik a 8gb, és szidja atelefont amiért nem menti el a képeket. :)

Teljesen logikusnak tűnik a lépés, hogy kiszűrjék ezt, és az idióta nyafogásokat, hogy miért nem működik rendesen a telefon. :)

(#103024) Zeki válasza wwenigma (#103022) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem tudod ki a Hugo Barra?
A Xiaominál marketing góré.

(#103025) Mercutio_ válasza Zeki (#103024) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meg előtte a Google Android team marketing mókusa szakmai konferenciákon is. Biztos kevés a rálátása és háttérinformációja doridos SD-krátya probléma témakörben :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#103026) paulkaresz válasza Mercutio_ (#103025) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Szerintem egy ugyanolyan váltáson megyünk keresztül mint a cd,dvd-ről memóriakártyára,csak most a memóriakártyáról a felhő tárhelyekre.Biztos hogy ez a jövő,csak még kevesen fogadják el a memóriakártya hiányát.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#103027) bupemko válasza paulkaresz (#103026) üzenetére


bupemko
senior tag

És itthon marha drága a mobilnet, arról nem is beszélve, hogy a vidéki HSDPA/4G beltéri lefedettség szintén nem túl rózsás...

(#103028) paulkaresz válasza bupemko (#103027) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Az elején minden technológia drága.Itt pl a hozzáférés,de biztosan olcsóbb lesz a mobilnet ...valamikor legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#103029) wwenigma válasza BullZeye (#103023) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tehat a hamis kartya a megoldas, nem az hogy szaműzzük a slotot a telobol... :U

paulkaresz: részemről okés a felhő, adj folyamatos minimum 20-40Mbps uplinket es a felvett videóim direktbe mehetnek az otthoni NAS-omra. Ja meg korlatlan adatforgalmat.

CineDOG1: köszi. De tovabbra is annak tartom ennek ellenere.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#103030) KurtCobain válasza BullZeye (#103023) üzenetére


KurtCobain
őstag

Nálam egy eredeti Samsung 8GB-s microsd halt meg kevesebb, mint 1 év alatt. 1:1

Mmm'kay?

(#103031) akos727


akos727
senior tag

Udv! 2 telefont, akar egyformat keresek. Egyik Anyukamnak lenne, masik baratnomnek. Bnom es en Spanyolorszagban elunk, anyukam otthon, igy europai raktarrol nezunk valamit, hisz kb 20 euro a kulonbseg, amit pont ki is fizetnenk vamert, ha EU-n kivulrol jonne. (Vagy most mi a helyzet ezzel?)
Arban a szokasos minel olcsobban kijelentest tudom en is csak mondani, de inkabb adnank 20 euroval tobbet egy korszerubb darabert, ami egy evvel tovabb birja erovel.
Elvarasok:
-En mar a 64 bites cpu-kra eskuszom, de legalabb 8 magosak erdekelnek minimum 2GB rammal gondolva a jovore.....
-Marka nem megkotott
-Meret 4.5 folott legyen, baratnom nem akar tepsit, igy neki 5 inch kornyeke a max, anyukamnak talan belefer nagyobb is, de szerintem az 5.5 mar egy nagyon felso hatar lenne.
-Hasznalhato kamera (persze nem varjuk el a dslr szintet)
-net bongeszese
-Viber, fb call jo mukodese.
-Elony az LTE.
-Zene hallgatas bnomnek (Volt egy Cubot s168-am, az borzalmas volt fulhallgatoval)
-Nem baj, ha nem fel nap alatt merul le.
-Jo ha lolival lenne, de legalabb kitkat.

Sokan irtak Bluboo x550-rol, bar ez elegge nagy, de a nagyobbik gond, hogy sokat kell ra varni (anyukam teloja nem tolt, bnomnek meghalt a kijelzoje.

Miket ajanlotok?

[ Szerkesztve ]

(#103032) Zeki válasza akos727 (#103031) üzenetére


Zeki
nagyúr

Gond nélküli telefon amire jönnek ki a frissítések is, a ZTE Blade S6.
Minden jól működik benne.
comebuy.com

(#103033) b0bcat


b0bcat
addikt

Ma próbálgattam az M52-t a Sygic navival. Kellemesen csalatkoztam. Hiába tűnt elsőre kicsit bizonytalannak a GPS Test programban a GPS-vétel, illetve kis gondolkodás után talált csak magára a navi az autóban, ezt követően a Sygic futása során atomstabilan tartotta a pozíciót a készülék, még magas házak között is. :K

Holnap egy hosszabb úton is tesztelem majd. ;)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#103034) dokee78


dokee78
félisten

Elephone P6000

Jól látom sárgás a vaku?

(#103035) beg válasza dokee78 (#103034) üzenetére


beg
veterán

Azt nem tudom, de már lassan vöröset látok a hosszú napokon (héten) át tartó kínlódásodon. :) Értem én, én is kerestem már pár telefont, de eddig egyikre sem görcsöltem rá így. Vedd meg, vagy ne vedd meg, de minden csavarját megvitattuk már mindkét telefonnak. (Másik topikra (szenzor kérdés) is vonatkozik.)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103036) aytukabozs válasza kukapista (#103013) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nincs a botnak valami külön app-ja?

Btw azért megnézném az épp 'tökéletesen működő' telót a '2 giga' ramjával egy közepesebb multitask közben. (Mondjuk böngészés+1 szálon torrent+zenehallgatás + futó fb+messenger)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103037) Zeki válasza aytukabozs (#103036) üzenetére


Zeki
nagyúr

Esetleg asphalt 8, vagy beach buggy blitz. :)

(#103038) Zeki


Zeki
nagyúr

Érdekes hogy itt régen mekkora Zopo láz volt, de hogy köddé is vált.

(#103039) WOT-H-A-C válasza Zeki (#103038) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Melyikre gondolsz??

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103040) Zeki válasza WOT-H-A-C (#103039) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ne kérdezd, de itt oldalakon át ment a zopo, meg honnan érdemes rendelni.
Közben most is van jópár telefonjuk, de valahogy senki sem kíváncsi rájuk. Elefón, ulefón, meg hasonlókra van ráizgulás.

(#103041) beg válasza Zeki (#103040) üzenetére


beg
veterán

Véöt is lecsengett. Mindig lesz egy sláger, amit majd lehet jokerként előhúzni. Most az nb2 liga húzott bele, csak szerintem egyikből sem lesz joker.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#103042) #79335424 válasza Zeki (#103040) üzenetére


#79335424
törölt tag

Más árkategória.

(#103043) WOT-H-A-C válasza Zeki (#103040) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ha a 999 3x re gondolsz, akkor nekem van egy elméletem rá.. Nos a leg ideálisabb beszerzési forrás a spanyol zopo a telefonhoz. ha jól emléksze ~270€ ért a kezedben volt 24-48 óra alatt , amikor elkezdte árusítani. Azóta nem hogy csökkent az ára felemelték 300€ ra plusz post+paypal fee. Véleményem szerint 200€ környékén jelnleg bestbuy lehetne a telefon.

beg: +1 Valahogy még mindíg nem tudok megbízni ezekben a 2. vonalos cuccokban...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103044) aytukabozs válasza WOT-H-A-C (#103043) üzenetére


aytukabozs
addikt

Sztem az ~1 évvel ezelőtti naaagy zp700 lázra gondol...

(Vagy ha ő nem, akkor én arra, :)
volt idôszak mikor tényleg hosszú ideig fel-fel tűnt. )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#103045) WOT-H-A-C válasza aytukabozs (#103044) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Jaja.. az is lehet... Először valakinek a blogjában akadtam rá... talán coolboyéban. Nem volt az rossz teló. :)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103046) gipsztigris válasza WOT-H-A-C (#103045) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem volt rossz, csupán egy baja volt, hogy elég gyakran sz@rt be az érintőpanelje.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#103047) WOT-H-A-C válasza gipsztigris (#103046) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az elég nagy baj!!! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#103048) Zeki válasza WOT-H-A-C (#103043) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem csak arra, ott vannak az olcsóbbak.

(#103049) aleister válasza aleister (#103020) üzenetére


aleister
veterán

Urak, erre valaki?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#103050) Yag


Yag
tag

Abban kellene segítség, hogy a felsorolt tulajdonságokból melyik jelöli, hogy van rajta led értesítő? Már ha ennyire részletezi egyáltalán. Köszi.

http://www.devicespecifications.com/en/model/19752b7d

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.