Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) kosturica válasza Peaceliker (#22999) üzenetére


kosturica
őstag

Dehogy kell ledarálni! Éppen az a lényeg, hogy az összes progival, beállítással együtt tudod visszaállítani a rendszert! :K

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23002) cappa72 válasza Peaceliker (#22999) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha mentés előtt ledarálod, akkor mit mentesz? Akkor csak az alaprendszert mented. (ha ezt érted ledarálás alatt)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23003) Peaceliker válasza cappa72 (#23000) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ok, köszi az infókat! :)

Mondjuk több forumban is írták (külföldiek), hogy ezek minden 6589-re jók, de írtam is, hogy inkább szedjen le mindenki tutira neki valót! :)

(#23001) kosturica , (#23002) cappa72

Jaaaaa, ok, aszittem csak a szűz ROM ot menti le... így még szimpatikusabb a dolog xD

köszi srácok a segítségeket, a végén még okos leszek ebben a témában! ;)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#23004) gyuszito válasza tboy93 (#22990) üzenetére


gyuszito
senior tag

Ezek szerint a Thl W8 csak 16k színű kijelzővel rendelkezik??????? :Y :Y :Y

Szerk.: Még a FullHD Edition is???

Szerk2.: Vagy a 16.000.(000)<---K ??? Inkább reális... na mindegy, kitörölni már nem bírom...=/

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#23005) Pumika1975 válasza gyuszito (#23004) üzenetére


Pumika1975
senior tag

Az 16000k azaz 16millió szín.
Látom már rájöttél.. :Y

[ Szerkesztve ]

win 10, ....múkodj!

(#23006) Raqueia válasza gyuszito (#23004) üzenetére


Raqueia
tag

16000k, azaz 16millio ,nem 16k

hoppá nem csak én vagyok ilyen okos? :)

[ Szerkesztve ]

voltak: Defy Plus>Amoi N821>Amoi N828>Zopo zp810>Vowney V5>Huawei G700>Xiaomi Redmi Note>Jiayu G4S, van LG L90 dual, meg nyugi :)

(#23007) apeelme válasza kosturica (#22998) üzenetére


apeelme
addikt

1. Restore előtt felesleges a wipe és/vagy format.
2. A cache és a dalvik minden rom telepítéskor automatikusan törlődik, ergo felesleges lépés.
3. Ha viszont nem törlöd a data-t abból nagy galiba lesz.

Azaz rom telepítés előtt kötelezően factory reset - wipe data, és format system.

(#23008) kosturica válasza Peaceliker (#23003) üzenetére


kosturica
őstag

Már túl vagy a lényeges dolgokon. Én meg várom, hogy megérkezzen a Phone Pad 5-öm, aztán neki látok én is! :D

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23009) Peaceliker válasza apeelme (#23007) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor lécci írd le a backup előtti és utáni fontos lépéseket pontosan (ilyen gyagyásoknak való szájbarágós leírásnak örülnék a legjobban xD )!
Köszi! :)

(#23008) kosturica

linket dobj telóról pls, mert nemtom melyik az pontosan! :)
Aztán majd várjuk a beszámolót ha megvan! ;)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#23010) kosturica válasza apeelme (#23007) üzenetére


kosturica
őstag

A factory resetet nem is írtam, mert azt gondoltam, hogy mindenki számára alap! :)

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23011) kosturica válasza Peaceliker (#23009) üzenetére


kosturica
őstag

Tessék! Goophone I9 a másik elnevezése. :D
A backup előtt semmilyen teendőd nincs, a restore előtt meg ahogy előttem is írták: factory reset, wipe data, format system.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23012) Peaceliker válasza kosturica (#23011) üzenetére


Peaceliker
őstag

Így mán "ismerem" :) Köszi!
Jól néz ki, kíváncsi vagyok milyen (főleg az összeszerelési minősége)...

"Oh my Goa'uld!"

(#23013) Pumika1975


Pumika1975
senior tag

Ha rendelnék Kínából telefont mit kellene a webshopnak írnom, hogy az esetleges plusz költségek elkerüljenek?

win 10, ....múkodj!

(#23014) kosturica válasza Pumika1975 (#23013) üzenetére


kosturica
őstag

Azt hogy ne írják rá a csomagolásra a teljes vételárat, csak mondjuk 20-30 dollárt. Így elkerülheted, hogy megfizettessék veled a 27% ÁFÁ-t.

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23015) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Addig is amíg megküzdök ezzel a rejtélyes vírusriadóval, jBart-ban a magyar repo beállítása:

jbart\data\settings\repo.android.v4 fájl tetejébe rakjátok be:

https://github.com/hungi/Android-JB-Translation=Hungarian Translation for Android JB (by Hungi)
https://github.com/hungi/LeWa-v4-Translation=Hungarian Translation for LeWa 4.x (by Hungi)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#23016) Peaceliker válasza kosturica (#23014) üzenetére


Peaceliker
őstag

jaja és helyetted is mondjanak el 1-2 imát minden este míg ide nem ér ;) ...mert leginkább szerencse kérdése...

amúgy szerintem bele lehetne írni az első hsz-be, hogy ez az akarok meg nem akarok vámot fizetni kitől függ (mák leginkább) és hogy a sima postával kisebb a rizikó, mert én pl kezdem unni ezeket a kérdéseket naponta 3x :S

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#23017) Pumika1975 válasza kosturica (#23014) üzenetére


Pumika1975
senior tag

Köszi a választ! :R

win 10, ....múkodj!

(#23018) Merlini válasza Merlini (#22173) üzenetére


Merlini
tag

Márc. 31-én vasárnap délután rendeltem, fizettem Antelife -en egy ThL W8 telefont, 8GB ROM változatot, kupon kóddal 204 dollárért.

Azóta a STATUS: Processing azaz nem adták postára.

Pedig azóta is 24 órán belüli szállítás aloldalon van ez a W8-as.

AntElife: New Order # 100015xyz tárgyú, vásárlást visszaigazoló levelükre írtam vissza szerdán a service@antelife.com e-mail címre. Ezidáig semmi válasz, spam-ek közé sem került.

Most ismét írtam nekik levelet, ha szerdáig nem adják fel akkor paypal vitát indítok.

Ennyiért már nem akarják odaadni? 204 dollár környékén "névtelenebb" MT6589-es telcsiket láttam, így ugrasztottak be a vásárlásba ...
Vagy valami más porszem került a gépezetbe?

[ Szerkesztve ]

(#23019) spileraaa


spileraaa
senior tag

itt porgosebb a forum ezert hatha tudtok segiteni ebben :

ips kijelzovel hogy ilyen olcso ???
hol az atveres benne ?
Ainol Novo7 Crystal
[link]

vagy nem ugyanaz mind ez Ainol Novo 7 Crystal 2 vagy az a masik teljesen mas ???
[link]

mixeshop ingyenes az sg post ?
ha nem akor menyi a tarifa ra ?

valoszinu ezt rendelnem onnan csak nem tudom beleferek a max 100 $ keretbe
[link]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#23020) kosturica válasza Merlini (#23018) üzenetére


kosturica
őstag

Próbáld meg a track számot ide beírni. Nekem volt olyan, hogy csak ez az oldal jelezte jól a szállítás státuszát!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23021) Peaceliker válasza spileraaa (#23019) üzenetére


Peaceliker
őstag

A crytal 2 quad core...de ahogy néztem nem sokkal erősebb a sima 2 magosnál (de lehet kevesebbet eszik), ennek utána kell olvasni
amúgy nem IPS, hanem MVM kijelzős (az 1es legalábbis), de aszondták szépek a színei...

egyébként ainolnak van saját topicja!!!

MÁS!

Súgjátok meg nekem, hogy mi a teendő, amikor azt írja a gamil frissítésre, hogy az alkalmazás nem telepíthető az alapértelmezett telepítési helyre? az most sd, de állítottam már át telóra is, de akkor is ezt írta? töröljem le és tegyek fel újra? ha igen azt hogy kell? xD

másik, hogy töröltem az összes névjegyzékem, mert gubancos vt...azóta napi 2x jön az üzenet, hogy túl sok kontatktot töröltem, mit tegyen...100x mondtam mér neki, hogy törölje, de csak nem unja meg a kérdezősködést....ezt hogy lehetne orvosolni?

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#23022) cappa72 válasza Peaceliker (#23021) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha valakinek van már Lenovo A820-as gépe, akkor _szigorúan teszt céllal_ tesztelhetné ezt az első verziós cwm-et.
(Amit eddig találtam a neten, azok a ZTE v987 recovery-jét használták a build.prop szerint, amit csináltam, az a boot.img-ből készült)
Csak az próbálja, aki tudja mit csinál és nem esik kétségbe egy esetleges bootloop miatt!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23023) LámaZ válasza spileraaa (#23019) üzenetére


LámaZ
addikt

Ott van a fóruma: Milyen tabletet vegyek?. Sok szakértő van ott, kívülről fújják a tabletek jellemzőit.
Az nem úgy megy, hogy itt pörgősebb, akkor ideírjuk.
Vannak ennél pörgősebb topikok is, akkor oda is írhatnál, de a Fórumnak megvannak a szabályai.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#23024) sanzi89


sanzi89
addikt

Ha rendelek egy Lenovo A660-at innen, akkor elvileg a a660_row_s106_cybermaus_ics_v3.1.zip rom-mal küldik, ami ezeket tudja. Számomra a lényeg, hogy ROOT-olva érkezik, kínai szoftok kigyomlálva. Elvileg csak a magyar nyelv kell rá, és minden ööm, és bódottá. Jól gondolom? Illetve ismeri valaki ezt a Cybermaus rom-ot? Valamint a magyar nyelv telepítését hogyan tudnám megoldani?

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#23025) vegyszer válasza sanzi89 (#23024) üzenetére


vegyszer
addikt

Itt a friss és ropogós droid magyarítás! DIY, azaz csináld magad!

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#23026) Peaceliker válasza cappa72 (#23022) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én mint nem hozzáértő kérdem:
a CWM flasselésnél nem csak a saját scatter file a fontos? Én úgy gondolnám, hogy a CWM ugyan az, csak a scatter file más telefononként, de azt meg elvileg lehet csinálni is mtkdroidtools sal, nem?
Ha rosszul gondolom javítsatok ki lécci, köszi! :)

"Oh my Goa'uld!"

(#23027) peter76bp válasza Merlini (#23018) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ezt velem is eljátszották, valószínűleg nincs nekik. Írj nekik hogy vagy feladják holnap estig vagy visszakéred a pénzed. De sajnos utóbbira nagyobb esélyt látok.

kosturica: Nincs neki tracking, hogy beírhassa bárhová. Processingnél még semmit nem csinált a bolt

(#23028) cappa72 válasza Peaceliker (#23026) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem, nem csak a scatter a fontos.
A recovery (nem csak a cwm) tartalmaz kernelt is, ezért nem mindegy, hogy melyiket teszed fel.
Nem megfelelő kernel esetén vagy bootloop lesz, vagy más módon nem indul el.
Továbbá nem mindegy a particiokiosztas sem.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23029) kosturica válasza peter76bp (#23027) üzenetére


kosturica
őstag

Akkor vissza kell kérni a pénzt! Tíz napig ültek rajta így is, hihetetlen. :Y

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#23030) Peaceliker válasza cappa72 (#23028) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ja értem, nem tudtam, hogy kernel is van benne, eddig más platformom volt, ott külön volt a kernel (lehetett csak azt is cserélni ). A partíció kiosztás van a scatterban, nem?
És köszi a okosítást :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#23031) cappa72 válasza Peaceliker (#23030) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az MTK platform picit más. Nincs fastboot opció.
Külön van a kernel (boot.img) és a recovery (kernel+ramdisk=recovery.img).

A scatter ugyan teljes partíciókiosztást biztosít számokban, de a csatolási pontokhoz (fstab) nem csak a hex címekre van szükség, hanem a blokkeszközön lévő helyre is.
Ezért kell megnézni a cwm készítésénél a /proc/dumchar_info fájlt is, mert az tényleg a minden telmond a partíciók azonosításáról. Ráadásul ebből a fájlból kiindulva dd-vel le lehet menteni a komplett rom-ot, persze root joggal. Csak elég macerás számolgatni meg parancssorozni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23032) f8enter válasza f8enter (#22969) üzenetére


f8enter
aktív tag

Bárki hozzá tud szólni GSPkérdésben? Az egyik fő felhasználási terület ez nálam, és most eléggé elszomorodtam.

Többi W8 tulaj tapasztalt esetleg olyan jelenséget, hogy a sebesség, idő jól jelenik meg, de a távolság és átlagsebesség több, mint 10x-es?

Esetleg valaki kipróbálná a készülékén? (legegyszerűbb: Google My Tracks)

(#23033) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Minidealnél nincs chat, nem tudja valaki hogy lehet őket elérni?

(#23034) cappa72 válasza osztraksajt (#23033) üzenetére


cappa72
nagyúr

Email-en, nekem válaszoltak mihelyt letelt a szabadságuk.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23035) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!
Mixeshop-ról vélemény? Rendelt mostanában vki tőlük?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23036) spileraaa válasza LámaZ (#23023) üzenetére


spileraaa
senior tag

Mostmar nem mondom meg pontosan de vagy a tabletes vagy a kulfoldi rendelesek topikbol kuldtek ide igaz nem azzal hogy a tabletet kerdezem hanem hogy melyik webshopot valaszam

vagyis a fo kerdes ez let volna :

mixeshop ingyenes az sg post ?
ha nem akor menyi a tarifa ra ?

vagy melyek azok a webshopok amelyek megbizhatoak es sg postal szalitanak ingyen

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#23037) Xabi78 válasza hungobungo (#23015) üzenetére


Xabi78
aktív tag

hungobungo: Nagy vagy! :K :)

Cave canem!

(#23038) osztraksajt válasza spileraaa (#23036) üzenetére


osztraksajt
őstag

minideal.net

(#23039) fotosjani válasza spileraaa (#23036) üzenetére


fotosjani
aktív tag

Nem ingyenes.
A MixeShop-nál változó a posta költség, súlytól kiterjedéstől függően kb.13-40$ lehet.
A termék oldalán alul ha beállítod Magyarországot pontosan kiírja az adott termék posta költség lehetőségeit.

(#23040) deminos válasza spileraaa (#23036) üzenetére


deminos
aktív tag

A mixeshop nagyjából annyival olcsóbb a többinél, mint amennyibe a postaköltség kerül. Magyarán mixeshop ára+postaköltség=a többinél található ár (már ahol free shipping van).

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#23041) peter76bp válasza spileraaa (#23036) üzenetére


peter76bp
senior tag

Teljesen jó, hogy folyamatosan ezt kérdezgeted akár naponta többször is a külföldi rendelések topikban is meg ebben is. Mixeshopnál pl saját magad tudod megnézni mennyi lesz a postaköltség, de le is írtuk már neked. Kis önállóság azért nem lenne rossz és a válaszokat is jó lenne értelmezni tudni, meg a keresőt használni de ezt is leírtam már egyszer. :((

(#23042) apeelme válasza cappa72 (#23031) üzenetére


apeelme
addikt

Pontosítanék: a boot.img=kernel+ramdisk, a recovery=kernel+ramdisk. A kettő között az esetek nagyon nagy százalékában csak a ramdisk-ben van eltérés.

(#23043) cappa72 válasza apeelme (#23042) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mmggen, köszi a pontosítást. :)
(Ezért is készült az a820-as cwm a boot.img kernel részéből)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23044) Gwent1


Gwent1
tag

Szép Napot
Hogyan tudom kinyerni a romot a cwm mentésből, mert az vagy tar vagy blobs féjlokat gyárt amit nem tudok megetetni a jbarttal. köszönöm

Xiaomi redmi note 5 global

(#23045) peter76bp válasza Gwent1 (#23044) üzenetére


peter76bp
senior tag

A tar egy sima csomagolt fájl. Total Commander is szépen kezeli pl.

(#23046) nash13 válasza petymeg (#23035) üzenetére


nash13
aktív tag

Én nem vagyok elégedett velük. Március 21-én adtam le a rendelést Singpostot kérve. 25-én jelentkezett, hogy akkor feladta DHL-el. Mondom, hogy az nem lesz jó mert nem akarok extra költséget. Erre semmi baj módosítja. Hát sikeresen feladta HK posttal 1-én és azóta nem változott a státusz, de még arra sem hogy célországba küldve....
Annyit tett, hozzá, hogy a HK állítólag 2x updateli a küldést míg ideér. Hát ezt nem tudom...
Viszont utólag inkább minideal vagy antelife kellett volna:(((

iPhone 7

(#23047) Xabi78 válasza peter76bp (#23045) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ha a komplett (flash)rom tartalmaz apdb és modemdb mappát is, azt kell telepíteni? Mit csinálnak ezek a fájlok? Mikor érdemes próbálkozni a frissítésükkel (a scatter ezeket a fájlokat nem tallózza be).

Cave canem!

(#23048) Baloohd2 válasza slezakimi (#22690) üzenetére


Baloohd2
csendes tag

Ühüm... Emiatt van?

"Nem drágám, nem nagy a feneked... Te vagy kicsi!"

(#23049) bprubin


bprubin
tag

Ha valakinek kell twrp recovery G2S-re (kínai)

[link]

(#23050) cappa72 válasza bprubin (#23049) üzenetére


cappa72
nagyúr

Miért nem csinálsz egy angolt belőle?
Azt szerintem jobban megennék az itteni kollégák ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.