Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) beers válasza peter76bp (#10837) üzenetére


beers
addikt

Nekem mindig működött!
A magyar rommal is és a jelenlegi v0.5.2_ink08 rommal sincs gondom!

M&N

(#10952) XM-L T6 válasza hevizms (#10950) üzenetére


XM-L T6
tag

Nekem 2.3-as amdroid van amiben van sima jegyzettömb. Én azt szoktam használni. Hogy azt mondjuk pc-re hogy lehet átrakni nem tudom még nem próbáltam. Ha csak sima feljegyzésnek kell akkor ez jó lehet. Menteni nem kell csak a vissza gombal egyet visszalépni és automatikusan elmenti.

(#10953) Vvarpi válasza csepelball (#10940) üzenetére


Vvarpi
tag

A MyBackup Pro megoldja a problémádat, és még root se kell hozzá.

(#10954) b0bcat válasza hevizms (#10950) üzenetére


b0bcat
addikt

Color Notes. Azt szeretem benne a legjobban, hogy a PC-n készített TXT-t nem csak megnyitja, de szerkeszteni is tudja. Plusz rengeteg hasznos funkciója van a jegyzetelésen kívül (pl. telerakhatsz egész képernyőket virtuális Post-It cetlikkel).

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10955) XM-L T6


XM-L T6
tag

Szerintetek érdemes innen rendelni? Biztonságos? Úgy látom, hogy olaszországból is küldik a cuccot ami jó a vám elkerülésére, mert ugye EU tagállamból érkező cuccért nem kell sem vámot sem áfát fizetni és olaszország EU tagállam. Tudom, hogy egy picit drágább de ha beleszámolom azt is, hogy megvámolhatják a kínából érkező csomagot akkor ugyan ott vagyok árban.

Két telefonon gondolkodom. Egyik ez a másik ez. Nem tudom eldönteni, hogy ZOPO legyen vagy a Hero H9500. A zoponak van elég jó supportja ami nem egy hátrány. A Herot 2800-as akksival adják a Zopot meg csak 2300-al. Van szerintetek alapja vagy csak megint kínai marketing fogás ez az akksi dolog. A Herohoz 2db akksi jár a zopohoz csak 1. Minden másban megegyezik. A Zopot magyar nyelvel adják a Herot a ttmallson nem és nem is lehet kérni, hogy rootolva és magyarul küldjék.

Vakaki döntse el helyettem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10956) Virgi44 válasza Sanyesz. (#10816) üzenetére


Virgi44
csendes tag

Szia,

Köszönöm! Nem baj ha drágább a készülék csak működjön rendesen.
Én ezt találtam még: ZTE U960 3G

Van esetleg még típus?
üdv

(#10957) csepelball válasza Vvarpi (#10953) üzenetére


csepelball
tag

Köszönöm az infókat! Próbáltam már minden gombot, semmi nem jön be.A backupot délután tesztelem

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#10958) Sanyesz. válasza Virgi44 (#10956) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hát, nem tudom. Kis akku, 2.3 android, 512MB RAM. Nem tűnik egy combos gépnek.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10959) Sanyesz. válasza XM-L T6 (#10955) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A szállítási költséget is belekalkuláltad?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10960) XM-L T6 válasza Sanyesz. (#10959) üzenetére


XM-L T6
tag

Basszus nem. Nem találtam rá infót. Láttál esetleg valamit ezzel kapcsolatban??

[ Szerkesztve ]

(#10961) Sanyesz. válasza XM-L T6 (#10960) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Persze, mert ezzel majd akkor szembesült, amikor megrendeled és eljutsz addig a pontig.
Ha jól emlékszem régebben már valaki írta, hogy mennyibe kerül, de talán felébrednek a fórumtársak és pontosabb infót kapsz. :C
Olyan 50$ körüli tétel rémlik. :Y

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10962) XM-L T6 válasza Sanyesz. (#10961) üzenetére


XM-L T6
tag

Az nagyon sok. Lassan annyira jön ki mint egy eredeti Note. Marad a Hero 9500 csak kell egy normális webshop aki magyar nyelvvel küldi, rootolva, megbízható, és meg is kapom a telt. Jár hozzá 2db akksi és bőrtokos hátlap. Tul sokat kérek? :DDD

(#10963) hevizms válasza XM-L T6 (#10952) üzenetére


hevizms
addikt

Köszi.Nem akarom pc-re menteni.Csak példának hoztam fel a jegyzettömböt hogy valami olyasmi van e androidra.Példa:nyomkövetési számot leirni egy kis jegyzetre és azt elmenteni a telefonon nem a pc-n,hogy amikor beakarom irni a nyomkövetésbe ne kelljen már mindig az emailemben visszakeresni.Vagy bármi szöveg,adat elmentése.Azért a legegyszerübbet kérdeztem mert semmi mást nem csak szöveget menteni.Se képet se rajzot semmit. Csak szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#10964) hevizms válasza b0bcat (#10954) üzenetére


hevizms
addikt

Köszönöm.Kipróbálom.

(#10965) Rolly válasza Sanyesz. (#10961) üzenetére


Rolly
veterán

valami beszámolót mikor kapunk a G3-asról?

(#10966) cappa72 válasza hevizms (#10963) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jota text editor, Freenotes, stb... marketből letölthető.
Én a Jota-t szeretem, de a Freenotes-t ki tudod tenni widgetként, és nem kell fájlokat keresni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10967) robit1973 válasza pmikloska (#10936) üzenetére


robit1973
aktív tag

Tőlük vettem közvetlenül.

(#10968) sirály69


sirály69
őstag

Ezt a hirdetést(G3) találtam a vaterán...
Nekem nem tetszik a hirdetés...
Úgy tudom, hogy nincs benne magyar nyelv. Vagy rosszul tudom?

Szerver Hosting Debrecenben

(#10969) GIJoe válasza sirály69 (#10968) üzenetére


GIJoe
addikt

Valami viszont eladó, remek 10-25 nap szállítás...

[ Szerkesztve ]

(#10970) feca81 válasza ÁrPi2 (#10920) üzenetére


feca81
aktív tag

most telepítettem a 4.0.4-est a kis xperiámra. Nincs benne alapból ez a feature. Viszont! Jó hír, hogy találtam egy programot, ami még többet is tud! A neve Schedule power. Rootolt telefon esetén tud kikapcsolni, bekapcsolni, restartolni. Sima esetén tudja kapcsolgatni a repülő üzemmódot, bluetooth, wifit. Utóbbikat próbáltam, valóban jó. Sajnos nincs rootolva a teló, mert még garis. Ja és a szoftver ingyenes!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10971) feca81 válasza ztibor (#10923) üzenetére


feca81
aktív tag

Én a Gmailba vettem fel kapcsolatokat, amit aztán egyszerűen szinkronizáltam a telefonommal. lehet képet,emailt,becenevet,milló telefonszámot,e-mail címet,url-t,mindent hozzáadni. egy helyen van, és minden androidos telefonhoz hozzárendelhető. Pár mp alatt megvolt a szinkron, kb. 10 perc alatt felvittem azt a 100 telefonszámot, amit valóban használok is.

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10972) szabi__memo válasza GIJoe (#10969) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos egy fólia :DD

(#10973) Sanyesz. válasza Rolly (#10965) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Hmmm. Tegnap este csak szenvedtem vele. Írtam is, hogy az E52-ről nem tudtam átmásolni a kontaktokat a G3-ra. Kimentettem CSV-be, letöltöttem a G3-ra egy kis progit, ami ebből fel tudná olvasni, de fájlt nem sikerült átvarázsolni.
Ugyanis az USB kapcsolatot nem tudom használni, mert ugyan két meghajtót is feltesz a PC-re (gondolom a belső memória és az SD kártya), egyikhez sem lehet hozzáférni. Driver-ről meg nem tudok, hogy lenne.
Ma este futok még egy kört. Ha elmegy a kedvem, akkor lesz egy eladó G3. :Y

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10974) Sanyesz. válasza sirály69 (#10968) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Jól tudod, nincs benne magyar nyelv. :( Szerintem hozzá is szólok a tisztánlátás kedvéért.

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10975) feca81 válasza sirály69 (#10968) üzenetére


feca81
aktív tag

egy 0 értékelésű emberre valószínű rábíznék 70.000Ft-ot:D Tudtommal nincs benne magyar nyelv, de rakható bele. Legalább is volt már erről szó,ha jól emléxem... Rootolni tuti lehet!

(#10973) Sanyesz: megveszem! :DDD Amúgy nem lehet állítani az USB kapcsolat módját? a Samsung S+-ban volt,h modem, hátértár, vagy valami más legyen a kapcsolat. valami billentyű kombinációra jött be a menü. Érdemes lenne megnézni a settings-be, lehet modemre van állítva...

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10976) LámaZ válasza hevizms (#10950) üzenetére


LámaZ
addikt

Jota text editor

Legyen minden jó!

(#10977) JDM_Style


JDM_Style
tag

sziasztok. Melyik ilyen dualsimes androidos telefont ajánlanátok ami ár/érték arányban a legjobb?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#10978) cappa72 válasza Sanyesz. (#10973) üzenetére


cappa72
nagyúr

A flash-tool drivereit próbáltad telepíteni?
(Esetleg még egy android-sdk-val is próbálkozhatsz.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10979) Sanyesz. válasza feca81 (#10975) üzenetére


Sanyesz.
őstag

OK. Húzzál sorszámot. :R

Mellesleg hol olvastad, hogy lehet bele magyar nyelvet rakni? Én utálom, ha egy cucc nem az anyanyelvemen kommunikál velem. ;]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10980) cappa72 válasza Sanyesz. (#10979) üzenetére


cappa72
nagyúr

Remélem az enyém az 1-es. ;)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10981) LámaZ válasza Sanyesz. (#10979) üzenetére


LámaZ
addikt

Set locale
More locale
Appok a boltból

Egyiknek brucedior a fejlesztője.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10982) banderasz77 válasza LámaZ (#10883) üzenetére


banderasz77
addikt

Nem indul el a letöltés....

(#10983) ÁrPi2 válasza sirály69 (#10968) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Ez egy aukciós hirdetés, szóval az ár még nem irreális vagy inkorrekt.
Én ha reggelve lennék, kapásból 899 jüanra (kb.35 Ft per jüan) fel licitálnék :)

Viszont a hirdetés végefelé fel van tüntetve a szállítás időtartama:

A hirdető úgy tűnik nem gyorspostával (dhl ems..) ,hanem chinaposttal rendeli :C :DD

[ Szerkesztve ]

(#10984) Sanyesz. válasza LámaZ (#10981) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A setlocal-t, a morelocal2-t tegnap kipróbáltam. Hát elég halovány eredményt értek el. Mondjuk a Play áruház magyar lett, az alapmenü nem. :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10985) Sanyesz. válasza ÁrPi2 (#10983) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Írtam a srácnak, hogy alapban nincs benne magyar nyelv. Rögtön törölte a bejegyzést és azt válaszolta, hogy egy ismerőse meg tudja csinálni.
Mik ki nem derülnek. Már kialakult MOD-dolása van a G3-nak, pedig alig van belőle pár darab. :W

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10986) fa4hu válasza Sanyesz. (#10984) üzenetére


fa4hu
őstag

Ezek csak akkor tudnak eredményt elérni, ha a programban adott nyelv benne van, akkor az állítódik be alapértelmezettnek. Mivel a ROM-ban nincs benn a magyar nyelv, nincs minek beállítódnia. (Elvileg ma kapom meg a G3-at!)

(#10987) LámaZ válasza Sanyesz. (#10984) üzenetére


LámaZ
addikt

Biztos le kell még tölteni valamiket.

Legyen minden jó!

(#10988) feca81 válasza Sanyesz. (#10979) üzenetére


feca81
aktív tag

Sorry, tévedtem, csak a rootolás van meg. Félreolvastam. Majd a magyar nyelvet megcsináljuk mi! Van már itt példa más telefonra,megcsináljuk a G3-ra is!

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10989) ÁrPi2 válasza sirály69 (#10968) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Bocs..az előbb kifutottam az időkeretből:

Most néztem mégegyszer az aukciós hirdetésre:

Az áru helyének Japán van megjelölve :Y - Miez kérem, szekondhend? :)

[ Szerkesztve ]

(#10990) LámaZ válasza fa4hu (#10986) üzenetére


LámaZ
addikt

Nekem a tabomnál volt ilyen gond, de megkértem szépen a feiyu-t, hogy tegye bele a magyart és beletette. Persze, ha megjön a mobilom, megint lehet fogok kínlódni.

Legyen minden jó!

(#10991) LámaZ válasza fa4hu (#10986) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez így nem igaz.

Legyen minden jó!

(#10992) mikrofon válasza Sanyesz. (#10973) üzenetére


mikrofon
addikt

probáld meg ezt a két progit feltenni, mert elvileg mindegyik tartalmaz drivereket, és ezeket automatikusan felteszi, ha úgy telepíted, hogy be van dugva a telód! Én az elsővel próbálkoznék először, az a jobb szoftver!

1.: SnapPea: szinkronizálni lehet az adatokat PC és mobil között, jobb szebb
2.: IdeaTool: Ezzel is szinkronizálni lehet az adatokat.

(#10993) oris válasza Sanyesz. (#10973) üzenetére


oris
aktív tag

Nokia csv-ből ennek az oldalnak a segítségével alakítottam át vcard-ra a kontaktjaimat, utána a vcard fájlt a gmail webes felületén importáltam a címjegyzékbe. ...egy próbát megér.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#10994) fa4hu válasza LámaZ (#10990) üzenetére


fa4hu
őstag

Magyar nyelvet G3-ra csak ROM-cserével lehet varázsolni. Egyelőre nem tudok olyan ROM-ról, ami tartalmazná a magyart, sőt ROM-cserés megoldásról sem.

(#10995) feca81 válasza fa4hu (#10994) üzenetére


feca81
aktív tag

Ezért fogjuk mi megcsinálni a világon elsőként:) Lementjük a ROM-ot, kiválasztjuk a nyelvi fájlt, pl. a törököt, átírjuk a megfelelő részeket magyarra (súgónak ott lesz az angol,hogy mi mit jelent), visszatöltjük,és kész. Persze tudom, hogy ez nem lesz egyszerű feladat, dehát ott a barátunk, tuti van róla leírás hogyan kell. Ha megérkezik nekem, én belevágok. Aztán ha beletörik a bicskám, hát istenem, legalább megpróbáltam...

Erről jut eszembe:
We have shipped your package on 2012-11-13 16:50:13. úton a G3:)

[ Szerkesztve ]

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10996) devast válasza Sanyesz. (#10973) üzenetére


devast
addikt

Egy jó tanács:
Ezzel én is játszottam anno pár éve. Lényeg, hogy ne is a telefonba próbáld felszinkronizálni a névjegyzéked, hanem a gmail contacts-ba. Arra lesz megoldás, ez tuti. Anno azt hiszem valami csv-vel oldottam meg, ha jól emlékszem, de azt is hekkelni kellett (talán az összes pontosvesszőt kellett vesszőre cserélni, vagy fordítva, már nem emlékszem).

(#10997) Rolly válasza Sanyesz. (#10979) üzenetére


Rolly
veterán

én anno windows mobile -> windows phone között a gmail kontakt listájával szinkronizáltam és onnan a telefonra ... ha van egy csv-d (outlook szabvány oszlopokkal) akkor azt gmailbe fel tudod tolni, s onnan már le tudja szinkronizálni a kontaktokat.

(#10998) orkester


orkester
senior tag

Olvasgattam a firmware buherálással kapcsolatosan és megtaláltam ezt a leírást is. Most akkor a "rootolás" gyakorlatilag csupán annyi, hogy Android Kitchennel benyomom, hogy "Add root permissions", mehet a telefonra és kész? Nagy terveim nincsenek, de ha már magyar nyelv nincs, legalább a lokalizáció legyen az a W1-en és a felesleges kínai programokat is gondoltam alapból kitörlöm.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#10999) mikrofon válasza devast (#10996) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez alapján lehet, hogy járható út:
1.: Nokia saját szoftverével fel kellene szinkronizálni Outlookba
2.a: Outlook-ból a beállított gmail fiókodba
2.b: Outlookk-ból többféle névjegyzék importálás is lehet különböző fájl típusokba, egyet a gmail.com/címtár, biztos benyel.
3.: Gmail/Címtár szinkronizálása a telóra.
4.: Remélhetőleg boldogság!

Nekem is Nokiám volt az alcatel OT-918D elött és én is megtudtam csinálni. Pontos menetre már nem emlékszem, de ha nekem ment, akkor neked is fog! ;)

szerk: mielőtt a szinkronizálást megkezded tisztítsd ki a Gmail/Címtár-at, és a GMAIL/beállításoknál állítsd be, hogy ne mentsen minden e-mail címet automatikusan akiknek írsz. Ezzel elkerülöd a rengeteg szemetet! Itt egy részletesebb leírás.

[ Szerkesztve ]

(#11000) m165le válasza Sanyesz. (#10973) üzenetére


m165le
csendes tag

Ezért ne add el, rádugott állapotban a beállításoknál be lehet állítani, hogy az USB -t háttértárnak lássa a win és akkor már tudsz rá másolni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.