Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) istnag


istnag
addikt

Sikerült venni egy Bedove X12 -es nevezetű csodát.:) Végül is nem csájnából lett,de a lényeg,hogy meg van és,hogy magyar nyelvet tartalmaz.

-Az első benyomásom,hogy nagyon akad,mindenhol :((( -Gondoltam launcher csere megoldja,de nem ..
Gondoltam egy "merészet" és ROOToltam a készüléket ez alapján:
[link]
-Tökéletesen működik.-
Letöltöttem a NoFrills CPU kontrollt és a minimum frekvenciát feltettem 500 MHZ-re. Így már,olyan,amilyennek kellett volna lennie eredetileg is.
Mindezt azért írom le,hogy,ha valakinek kell a későbbiekben ,akkor meglegyen pl, a ROOT.
-Második benyomásom,hogy a kamera kb 5 Megapixeles lehet és úgy fényképez,ahogy Munkácsy festett -a beállításokat,majd át kell nézni,vagy másik appot keresni

A telefon amúgy rendben van,párom már nem adná senkinek sem,blade után rendkívül nagy váltás neki.
Köszönöm az eddigi segítséget.

(#18002) sasa311


sasa311
veterán

Valaki tudná nézni ezt a ROM mentést, hogy jó-e?

Most mentettem le egy itteni kolléga segítségével a B2000+ -os telefonomról, csak nem tudjuk, hogy sikerült-e vagy sem :B

Ehun van-e:
system

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#18003) Maximum1 válasza #40993792 (#17980) üzenetére


Maximum1
őstag

Hazaértem, gép bekapcsol, nézem 55 hsz, lesz mit olvasni, kávé bekészít és ...csalódás...........
Szerintem jól döntöttél, viszont egyes emberek reakciója engem is meglepett.

(#18004) Siffredi válasza Rawulf (#18000) üzenetére


Siffredi
senior tag

Igen, nekem is az a verzió van fent. Végülis mindegy, megpróbálom a rom cserét, hátha segít.

Más: nekem a kijelző is "megbolondul", ha a telefont melegből hidegbe viszem, és megpróbálom működésre bírni. Villog a kijelző, és olykor lépked a menüben is. Egy idő után abbahagyja, illetve ha melegbe kerül ismét.

Összefügghet vajon az előbb említett dologgal?

(#18005) cappa72 válasza #40993792 (#17984) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kedves kortárs (72), szerintem ön jól döntött. Olvasom is a nyitott fórumát!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18007) toth.zsolt20


toth.zsolt20
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő Kínából rendelő, vásárló vagyok, a segítségeteket kérném.

A feleségemnek néztem ki egy telefont, aminél az volt a lényeg, hogy magyar nyelv legyen benne, androidos okostelefon és sárga, mivel az a kedvenc színe. Ez a telefon nagyon megtetszett, bár sok magyar hozzászólást nem olvastam róla:

http://www.aliexpress.com/item/SGPost-Freeshipping-BEDOVE-X21-3G-SmartPhone-Android-4-0-MTK6577-Dual-core-512MB-4GB-1-2GHz/685660986.html

Arról érdeklődnék, hogy erről mi a véleményetek illetve az oldalról, ahonnan rendelem, a webshop értékelés jónak számít, ilyen számokkal?

Hogyan történjen a rendelés, előtte írjak az eladónak, hogy jelöletlen dobozban küldje, kis értékű ajándékként, azt írja rá vagy mi legyen rajta feltüntetve, hogy lehetőleg átmenjen a vámon. Tudom, hogy ehhez szerencse kell, de ha a Hongkong post air maillel rendelem erre nagyobb az esély, talán ezt is olvastam valahol. A szállítási idő nem számít, ráérek várni rá, nem sürgős.

Kérlek adjatok tanácsot, hogy jól süljön el az első telefonvásárlásom Kínából és utána is bátran rendeljek onnan.

(#18008) hunaqua válasza #40993792 (#18006) üzenetére


hunaqua
addikt

Sok tini :D

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18010) gabor# válasza #40993792 (#18006) üzenetére


gabor#
tag

Kedves kortársak. Rendelés előtt állok, de halkan kérdezek és vártam, hogy akiknek már van és sokat dolgoztak a G3 -on majd létrehozzák a saját topikot a témának, mert ez a könnyű része de a tapasztalat megosztása most csak tőlük jöhet. Utólagos megoldás lenne ha több felhasználó szerkeszthetné az első hsz -t de ugyebár ez ilyen moderátor lécci csináld meg módon megy. Ez most igy nekem nem jelent hozzáadott értéket mint, hogy a DualSim topicban olvasom a többi hasznossal együtt a G3 okosságokat is.

[ Szerkesztve ]

(#18012) hun_gery válasza toth.zsolt20 (#18007) üzenetére


hun_gery
aktív tag

[értékre válasz]
sg post miatt jó eséllyel áfamentes.
Eladóról: ebay-en kezdő, de ali-n a 185 feedback már nem annyira rossz, jó eséllyel azt kapod, amit rendelsz :)
Éredemes rákérdezni, hogy van-e készleten, mekkora árfutással postázza, azonban ne feledd, hogy egész Kína ünnepel mostanság.
Ha mégsincs magyar nyelv, de van cwm, akkor az itt keringő repo-val pikkpakk magyarítod :)

g3 topichoz ötlet: google doc az 1. hsz-be? az könnyebben szerkeszthető talán. (nem kell itteni mod)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#18013) hevizms


hevizms
addikt

ownta.com nagy fekete pont nálam.
Most inditottam dispute-t.
December 28-án rendelt tablet tokom még sehol.
Egyszer rájuk irtam olyan január 8-a körül hogy feladták-e már,akkor elnézést kértek és megigérték hogy feladják.Kaptam egy emailt utána pár napra hogy 11-én feladták.Na azóta sem kaptam meg.

(#18014) toth.zsolt20 válasza hun_gery (#18012) üzenetére


toth.zsolt20
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Már írtam az eladónak és tettem fel egy két kérdést. Tudok az újévről és, hogy csúszás lehet. Szerinted akkor majd ha aktuális az eladóval levelezzem le, hogy miként adja fel nekem a csomagot vagy ezt már ő tudja? Mit tanácsolsz, mit írassak rá, hogyan adja fel? Ha esetleg ránéznél az adatlapra megköszönném, abban a tekintetben, hogy az adatokból kivehető-e, hogy 3G, HSDPA hálózaton működik-e itthon?

(#18015) hunaqua válasza hevizms (#18013) üzenetére


hunaqua
addikt

A jan. 2.-án rendelt,6.-án feladott érkezett meg tegnap.(HK posta)
A CN posta még több idő .

Melyik posta szállít Neked?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#18016) fila


fila
senior tag

Aki G3-at akar venni, az gyorsan tegye, mert leállítják a gyártást, és valószínűleg hamar el fognak fogyni a készletek:

G1, G3 stop manufacture and will not produce again. G2 512MB, G2 1GB and G2S all are excellent models. G2S is later on the market than G3, selling point is 1.2 GB CPU, OGS process screen, metal frame. New model G4 will be on the market in March.[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#18017) Rawulf válasza fila (#18016) üzenetére


Rawulf
őstag

Legalább exkluzív marad a G3 telefonunk és kevesebbet veszít majd az értékéből. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#18018) adambox válasza gipsztigris (#17910) üzenetére


adambox
tag

van, meg is rendeltem. hát igen a postaköltség... de a DHL mindenhol ennyi ahogy néztem. már ki is fizettem, kíváncsi vagyok mikor jön majd meg, azt írták 3-7 nap :)

(#18019) fPApi válasza adambox (#18018) üzenetére


fPApi
őstag

Ha feladják az ünnepek előtt, akkor gyorsan itt lesz (jövő hét eleje, közepe)!

(#18020) hun_gery válasza toth.zsolt20 (#18014) üzenetére


hun_gery
aktív tag

3g fog menni itthon, tök átlagos 6577-es telefon, olvass el egy ilyen chipsetes telefonról készült tesztet, kb arra számíthatsz. példa, másik példa
Mielőtt a rendelésed aktuális, kérdezz rá a pillanatnyi készletre/postázásra, csomagra meg tudni fogja, mit írjon, esetleg szólhatsz neki, hogy "37usd értékű electronic accessories" legyen :)

Jiayu G4 tesztem: http://logout.hu/cikk/jiayu_g4_ujabb_tronkovetelo/bevezeto.html

(#18021) istnag


istnag
addikt

Újra én,
A következő(k)ben kérnék segítséget (készülék. Bedove X12):

-Cappa72 kolléga blogjában elérhető root és backup ([link]) MTKdroidTools segítségével, ROOT után,később is letudom menteni a teljes romot,vagy ezzel már elkéstem?

-Tud valaki custom recoveryt e fent említett készülékre,akkor azzal simán tudnám menteni a szoftvert. (Jól tudom,hogy,ha létezik ilyen,azt simán fel tudom,majd tenni a MobileuncleTools-al?)

-Van egy kínai tablet is a családban és most jött ez a telefon,mindegyiknél megfigyelhető,hogy a bekapcs gomb megnyomása után nem azonnal jön be a kép,hanem kb fél másodpercel később,ez mindenhol így van?Lehet valamit tenni ez ellen?
Mondjuk ez legyen a készülék legnagyobb gondja és,akkor minden oké lesz.

Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18022) iMaverick válasza istnag (#18021) üzenetére


iMaverick
addikt

- A MobileUncleTools-szal lehet csereberélgetni a Recovery-t.
- Nálam egy Ainol Mars tablet mosolyog és az sem "rögtön" ébred fel. (1-2 sec min.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#18023) cappa72 válasza istnag (#18021) üzenetére


cappa72
nagyúr

A rom mentéssel sosem késel el. (Jobb későn, mint soha alapon)
Ha lehet, akkor a gyárit garanciális viták elkerülése végett érdemes (inkább kell) lementeni, utána szabad csak nekilátni mindenféle módolásnak.

Ráadásul, ha nincs hozzá cwm, akkor a gyári recovery-t mindenképpen le kell nemteni, ugyanis ha közben véletlenül mégis találsz egyet és felteszed, és mégsem működik, akkor a gyárit vissza tudod tenni.

Nekem speciel MobileUncleTools-szal nem sikerült cwm-et tenni a V970-es telefonomra.

Illetve még annyi felajánlást tudok tenni, ha lemented a recovery.img-t, valami publikus helyre felteszed, akkor este fabrikálok neked egy kisérleti cwm-et.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18024) janez válasza istnag (#18021) üzenetére


janez
aktív tag

Jó reggelt.

Az ébredés nálam sem megy gyorsan, 10 perc míg magamhoz térek. :D Amúgy gondolom a mélyalvásból nehezebben ébred a teló akármilyen gyors is.

Talán az x21 recoveryjével érdemes kezdenetek, az a legközelebbi rokona, ha igaz.

[ Szerkesztve ]

(#18025) cappa72 válasza janez (#18024) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez a rokoni szálat eljátszottam a zte v970 és v889m esetén, v889m-re ráraktam a v970-es recoveryt.
Eredmény:recovery bootloop. De csak a recovery indult újra. Ha nem recovery-t akartál indítani, akkor a telefon simán elindult és működött
Aztán csináltam a v889m-hez egy sajátját, ami meg megy.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#18026) istnag válasza cappa72 (#18023) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm,akkor nekilátok a leírásosd alapján,csak a ROOT részt kihagyom.
Moddolni nem akarom,csak azért kell(ene) a rom,ha valami gond legyen mihez nyúlni.

A felajánlást köszönöm. A telefon nincs nálam,de amint meglesz élek a felajánlott lehetőséggel. :R

(#18024) janez: Akkor úgy nézem ez egy kínai ROM betegség lesz. A fura,hogy a Blade meg simán ébred egyből.

Én is megtaláltam az X21-es recovery -jét,de nem mertem feltenni,mivel még nincs a gyári sem lementve :)) ,azért rákérdeztem,hát,ha valaki tud kimondottan az X12-höz,vagy jobban tud keresni,mint én.

Az orosz fórumon pl csak én nem látok kereső ablakot a témákon belül,vagy nincs is?

(#18027) berek21


berek21
senior tag

Arra lennék kiváncsi, hogy a jiayu G3-ról cwm-mel készitett beckup .img formátumban van-e? Ha igen akkor azt a képfájlt fel lehet tenni Flashtool-lal egy téglázott készülékre?

LG Velvet eladó!

(#18028) Dominó85 válasza #40993792 (#18011) üzenetére


Dominó85
veterán

:R

Jól hallom, hogy a G3 gyártását befejezik? :Y Nem baj, így nem zuhan majd az ára. Háhá. ;] :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#18029) janez válasza berek21 (#18027) üzenetére


janez
aktív tag

boot.img
recovery.img
nandroid.md5
.android_secure.vfat.tar
cache.ext4.tar
data.ext4.tar
system.ext4.tar. Így van(nak) tömörítve. Mennyire tégla? CWM volt rajta?

[ Szerkesztve ]

(#18030) beers válasza berek21 (#18027) üzenetére


beers
addikt

nem

M&N

(#18031) janez válasza Dominó85 (#18028) üzenetére


janez
aktív tag

Arra kíváncsi lennék mennyit adtak eddig el belőle.
Nem tudom miért futtatják ki. Gondolom a G4 miatt. Kérdés, hogy érdemes lesz e arra váltani. Nem mintha rosszak lennének a specifikációi.

(#18032) berek21 válasza janez (#18029) üzenetére


berek21
senior tag

Volt de nem indul semmilyen módon. A töltést sem veszi.

LG Velvet eladó!

(#18033) berek21 válasza beers (#18030) üzenetére


berek21
senior tag

Esetleg azt nem tudod hogy hol találok .img romot+scatter file-t hozzá. Állitólag az talán még segithet.

LG Velvet eladó!

(#18034) janez válasza berek21 (#18033) üzenetére


janez
aktív tag

Basszus, rémlik, h valahol volt róla szó, mit lehet tenni, nem találom. Valaki biztos leírja még egyszer. Azon a német oldalon nincs rom.img? Chinamobile vagy mi, most nem jut eszembe, de linkelve van.

[ Szerkesztve ]

(#18035) Dominó85 válasza janez (#18031) üzenetére


Dominó85
veterán

Szerintem azért vezetik ki, mert felturbózták a kisebb Jiayu G2-őt, lett belőle a G2S, és erősebb így a G3-nál. Na meg több ember kezében jobban elfér. Pont ezért szegmentálják a saját piacukat a G2S-re és majd a G4-re. Ezzel is motiválva a vásárlókat a váltásra G3-ról. Mondjuk ha 60k körül lesz az ára, akkor kispórolom valahogy a két teló (G3 - G4) közti árkülönbözetet. :P A G széria és vele együtt az MTK platform egy nagy hátránya a korrekt, de nem izmos VGA. Ellenben kevesebbet zabál és kevésbbé melegszik mint a Snapdragon 4 magosai.

* Péter - 06302461862 *

(#18036) buca84


buca84
őstag

A THL nem rukkol ki vmi 4 magos csodával?

(#18037) hevizms válasza berek21 (#18033) üzenetére


hevizms
addikt

Nem értem miért romot keresel Flashtool-hoz.
Ha egyébként a Flashtool felismeri a telót(ami a legtöbb embernél probléma),akkor miért nem teszed fel vele a CWM-et?
Mihelyst van CWM,azonnal tudsz bármilyen ronot feltölteni-

(#18038) ÁrPi2 válasza janez (#18031) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Hát mondjuk csak azon töprengek most kicsit, hogy a Cortex-A9 -es JY-G3 után miben lesz fölfedezhető hogy a
G4-es négy magos SoC viszont Cortex-A7 -el van építve.

Viszont tényleg, ha a G3 gyártással felhagynak akkor lesz arra gyártókapacitásuk, hogy a G4-est
a tervezett márciusi idusán már tömegesen piacra dobhassák! Vagy inkább
ne kombináljak ilyen távolkeleti messzeségekbe? :)

Nem tudom a GPU-járól mennyi és milyenek a gyakorlati tapasztalatok.

Itt egy gizmocsájnás infó a Mediatek-től a mt6589-ról.

[ Szerkesztve ]

(#18039) ÁrPi2 válasza berek21 (#18033) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Flashtool-os rom itt a mieletunk-ön, és itt van g3-hoz cwm és abban a zipben scatter file is.

(#18040) Rawulf válasza ÁrPi2 (#18038) üzenetére


Rawulf
őstag

Jiayu-nak nem célja, hogy tele legyen a placc.
Ők előre eldöntik, hogy mennyit és mikorra gyártanak, aztán kész.
Az viszont biztos, hogy aki még G3-at akar, az Március végéig rendeljen.
Egyik szemem sír és a másik nevet. Kár érte, hogy nem akarják tovább gyártani, viszont nekünk G3 tulajoknak ez jó, mert könnyebb lesz használtan eladni.

"Please state the nature of the medical emergency."

(#18041) ÁrPi2 válasza Rawulf (#18040) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"Ők előre eldöntik, hogy mennyit és mikorra gyártanak,"

A síró-nevető hozzállással egyébként osztozom veled, de emitt a telefonhoz hozzájutni akaró egyszeri vásárló szemszögéből nézve a G3 -nak volt egy kis elcsúszása a kampány és a boltokba kerülés és megvásárolhatóság idejét (a "mikor" kérdését) tekintve. Majd Most. Március idusán már profik lesznek a G4-el , megírták a lapok. :)

(#18042) berek21 válasza hevizms (#18037) üzenetére


berek21
senior tag

Felmegy a cwm a flashtool szerint, de bármeddig nyomom a bekapcsoló gombot nem indul el.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#18043) gabor#


gabor#
tag

Srácok a G3 borítása kijelző alatt és felett ugye fém? Az Iron-gray szálcsiszoltnak látszik, de ha nem fém ott akkor inkább a feketét rendelem. Valaki esetleg egyik hétköznap jár a westend közelében és megmutatná élőben?

mixeshop $188 (silicon case árazatlan, remélem adják hozzá)
aliexpress $184-187 de SingPost opciót nem látok, kérdeztem aztán kiderül

(#18044) smkb válasza ÁrPi2 (#18038) üzenetére


smkb
őstag

Legnagyobb eltérést a gpu esetén fogod észrevenni. Az SGX544 köröket ver az SGX531 ultrára. Nem egy kategória (főleg a 720p felbontású telókhoz jön jól). CPU teljesítményben annyira nem biztos, hogy lesz látványos különbség, mivel azonos órajelen az A9 kb 30%-al gyorsabb, mint az A7 (viszont ebből 4 lesz), és nekem a G2S-nél is, észrevehetetlen bárminemű cpu erő hiány, ha tehát erősebb is lenne összességében a cpu, nem tom észre lehetne e venni... viszont a 28nm és az A7 egyébként is alacsonyabb fogyasztása miatt, jobban fog valószínűleg gazdálkodni az akkuval, mint az MTK6577.

(#18045) Nyiaz válasza buca84 (#18036) üzenetére


Nyiaz
aktív tag

THL W8 [link]

Cappa72 és Zsolt72 urak, jó kis év volt az az 1972! Csatlakozom.

[ Szerkesztve ]

(#18046) buca84 válasza Nyiaz (#18045) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Jó nagy! :)

(#18047) beers válasza janez (#18034) üzenetére


beers
addikt

Tessék!

M&N

(#18048) hevizms válasza berek21 (#18042) üzenetére


hevizms
addikt

Bekapcsoló gomb+ hangerő fel együtt nyomva bekell jöjjön a CWM

(#18049) janez válasza beers (#18047) üzenetére


janez
aktív tag

Köszi. Hál"Isten nem nekem kell. Vagyis én már leszedtem gépre vész esetére. Amúgy ez a flashelhető rom a cwm-hez. A flashtoolhoz is jó? Nem szeretem ezeket a pc-s programokat, mert mindet csak windózhoz készítik. Nem szívesen bootolok win-nel. Az az érdekes, hogy az androidot linuxos környezetben csinálják, egy rom-ot meg néha (vagy elég gyakran) csak windózos tool-lal lehet felnyomni.

Gabor: Talán holnap megyek Pestre, még nem biztos. Még ne kérdezd mikor hol leszek. Este, vagy délelőtt többet fogok tudni. Egyébként a G3 alsó és felső része valóban fém, de csak az előlapi részen. A többi műanyag. Jól néz ki az ezüst, ám amikor megláttam a feketét, az jobban tetszett. Hiába, mert az nem volt eladó. :)

(#18050) cappa72 válasza janez (#18049) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha nincs kedved win-t bootolni, indítsd VirtualBox-ból. Én így csinálom, szépen megy.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.