Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Male válasza cappa72 (#10620) üzenetére


Male
nagyúr

Oks, megnézem XP alatt.... ha találok XP-s gépet :)

(#10652) fPApi válasza hevizms (#10650) üzenetére


fPApi
őstag

Igen, egyetértek

Betettem a táblázatot az 1 hsz-be, jó lesz így?

[ Módosította: CoolMan ]

(#10653) Gege94 válasza fPApi (#10639) üzenetére


Gege94
tag

Imádlak egy isten vagy :) Nagyon jó ez a táblázat :) :R :R :R Lehet felkéne vetni egy ugyanilyen táblázatot a tablet-es topicba is.

(#10654) berigazek


berigazek
őstag

OFF:
Mikrofon kollégánk és én is (lehet,hogy többen is) rendeltünk a My Memory UK.oldalról cuccost.
Beszéltem Mikrofon kollégánkkal,Ő megkapta kb.6-7 napra a rendelt árut.Én okt.19-től még nem a MO-i címemre.
Írtam is e-mailt nekik,hogy a rendelt áru(32 Gb Lexar,olvasóval együtt) még nem érkezett meg a Royal Mail-el :-(
Rendesek voltak és azt válaszolták pár órán belül,hogy várjuk ki a 28 napot,mert akkor Ők alapból nyítanak Claim-et a Royal Mail felé,hogy vizsgálják ki az ügyet,hogy történhetett meg ez.Szíves türelmemet kérik és elnézést a kellemetlenségekért.
Ez már hozzá állás a dologhoz.
Csak azért írom le,hogy,ha valaki onnan rendel nyigodtan rendelhet.Az én esetem egyedi,ettől ne vegye el a kedvét senkinek.
Sokan rendeltek onnan és mind elégedettek.Nekem is már aznap postázták a fizetés után,de sajna...még nem érkezett meg.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10655) fPApi válasza CoolMan (#10648) üzenetére


fPApi
őstag

Látom, már ott van, köszönjük!

(#10656) berigazek válasza fPApi (#10652) üzenetére


berigazek
őstag

Nagyszerű! :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10657) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Nos, rászántam magam, és készítettem egy első hozzászólást. Még nem teljes, de addigis jó lesz, amég nem finomítom/finomítjuk. CoolMan81, légyszíves tedd az első helyre - természetesen csak ha a többiek is jónak látják, és kapok rá néhány helyeslő hozzászólást.

Ezzen a fórumon beszélgetünk minden Dual SIM-es, Android operációs rendszert futtató telefonkészülékről, azonban kiemelten foglalkozunk kínai gyártók által készített mobilokkal, melyek leginkább a MediaTek processzorait használja.

2012 novembere óta egy táblázatban foglaljuk össze, hogy a fórumozók milyen gyártmányú/márkájú, típusú és felszereltségű telefonokkal rendelkeznek.
A táblázat a következő linken található és szabadon bővíthető: [link]

Összefogalalásképpen itt van a fórum megnyitása óta megjelent MTK processzorok listája és főbb jellemzőik:

MT6516 ARMv6 416 MHz 2G A-GPS
MT6513 ARMv6 650 MHz 2G A-GPS
MT6573 ARMv6 650 MHz 3G GPS, A-GPS
MT6515 ARMv7 1000 MHz 2G A-GPS
MT6575 ARMv7 1000 MHz 3G GPS, A-GPS
MT6577 Dual-Core ARMv7 3G GPS, A-GPS

Várjuk az MT6588 Quad-Core megjelenését...

Ismertebb webshop-ok, amikről a fórumtagok rendeltek már valamilyen készüléket (ABC sorrendben):

DX.com
eTotalk.com
Fastcardtech.com
Mixeshop.com
Ownta.com
Pandawill.com
Tmallbox.com
Tmalls.com

Postai szolgálatók nyomonkövetési (tracking) oldalai:

Magyar Posta itt figyelemmel kísérhetitek a legtöbb csomagot magyar nyelven
China Post sajnos nem mindig működik
HongKong Post
DHL
Singapore Post
4PX

Univerzális oldalak:

Packagetrackr
17track

Általános root-olási, ROM cserélési infók:

...ide írjatok javaslatokat, mert ehhez én nem értek.

VÁMkezeléssel, és adózással kapcsolatos alapvető tudnivalók:

...ezen még dolgozom.

[ Szerkesztve ]

(#10658) hevizms válasza pmikloska (#10657) üzenetére


hevizms
addikt

Szerintem jó.A webshopokhoz feltétlenül irjuk oda a minideal.net oldalt.

(#10659) CoolMan válasza pmikloska (#10657) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben. Viszont a javaslatom az lenne, hogy a próba topicba szerkesszétek a leendő hsz-t, és ha kész akkor szóljatok és berakom.

(#10660) miklosandras válasza GaborJanos (#10644) üzenetére


miklosandras
csendes tag

Szia, ha olaszban vagy akkor nem is biztos, hogy kell az a PAP.

Ezt próbáld ki, direkt olasz országra való: [link]

(#10661) Rolly


Rolly
veterán

milyen dualsimes telefont éri meg rendelni, s mennyibe kerülnek? ... (teljesítményre jó lenne a dual core, dual sim 1-1.2 ghz ... kb sebességre hozza azt mint egy galaxy s2 :) )

(#10662) hevizms


hevizms
addikt

Microsd kártyát én innen rendeltem:
[link]

Minek várni messziről,mikor itt van a szomszédban? :)
Nagyon jó árakon dolgoznak és a posta sem drága.Én pikpak pontra rendeltem,3 nap és itt volt a helyi benzinkuton(pikpak).Ha jól emlékszem 540 ft volt a posta,bár ez rendelés mennyiségétől is függ azt hiszem.

(#10663) Sanyesz. válasza berigazek (#10654) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Na tessék! Tegnap este rendeltem egy-egy 32GB-os micro és sima SD-t és direkt bankkártyával fizettem, mert így jobb az árfolyam, mint a Paypay-nál. Ezek után remélem, nem lesz gond a postával.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10664) fPApi válasza Rolly (#10661) üzenetére


fPApi
őstag

Az egész topic erről szól, viszont választanod neked kell!

(#10665) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Készítene nekem valaki egy Dual SIM menüpont képernyőmentést a telefonján (lehetőleg nagyobb felbontású kijlezős telefonon)? Azt szeretném betenni az első hozzászóláshoz dekorációnak.

[ Szerkesztve ]

(#10666) berigazek válasza Sanyesz. (#10663) üzenetére


berigazek
őstag

És honnan?

pmikloska!

Ok...

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10667) Rolly válasza fPApi (#10664) üzenetére


Rolly
veterán

tudom, csak a sok hsz miatt elkeveredtem eléggé az elképzeléseimben ... jelenleg a Lenovo A789-cel szemezek ...

(#10668) pmikloska válasza pmikloska (#10657) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Esetleg legyen ilyen is?

Alapvető tudnivalók a netes telefonvásárláshoz, fizetéshez, ügyintézéshez (PayPal, dispute, claim stb.)
...ide is várom a javaslatokat.

Ma már nem biztos, hogy jobban bővítem az első hozzászólást, úgyis meg kell várnom a reakciókat, hozzászólásokat stb.

Figyelem, a bővített elsőt már a Próba fórumra teszem fel, a végleges onnan fog kikerülni!

[ Szerkesztve ]

(#10669) berigazek


berigazek
őstag

Ez megfelel?

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10670) pmikloska válasza berigazek (#10669) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Úh, igazából nekem az a régifajta lenne a jó, amin még két SIM kártya látható. Talán 2.3-as Androidon volt olyan. De ha nagyon nincs más, akkor jó az ilyen is, csak magyarul. Egyébként köszi. :-)

(#10671) fPApi válasza Rolly (#10667) üzenetére


fPApi
őstag

Mivel az itt tárgyalt telefonok szinte mindegyike dual core, így megfelel, az egyéb jellemzőket kell nézned (pl. RAM, képernyő, méret, stb.). Javaslom pl., hogy az [etotalk] oldalán szűrd le a dual simeseket és válogass!

(#10672) berigazek válasza pmikloska (#10670) üzenetére


berigazek
őstag

Ok!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10673) Gyuszkoo


Gyuszkoo
tag

Adott egy telefon, mindegy milyen. 4.0 droid van rajta, Magyarul nem tud. Tudhat?

(#10674) pmikloska válasza fPApi (#10671) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Ne csak az utóbbi hozzászólásokat nézd. Nem csak dual core telefonokról volt itt szó!

(#10675) pmikloska válasza pmikloska (#10670) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Az ICS-en hogy jelenik meg a két kártya szolgáltatója a főképernyőn?
2.3-mon így volt:

Azért kédezem, mert ha nem jönne össze egy 2.3-mas kétkártyás menüpont holnapig, akkor ezen a képen is elgondolkoztam, csak ez nem túl jó minőségű, így barkácsnak tűnik. :(

[ Szerkesztve ]

(#10676) fPApi válasza pmikloska (#10674) üzenetére


fPApi
őstag

Tudom, csak a kérdés erről szólt!

(#10677) sasa311


sasa311
veterán

Bár közbe rájöttem, hogy nekem csak 1 sim van benne :P

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10678) fPApi


fPApi
őstag

Az lenne a kérésem, hogy a táblázatot csak kitöltésre és megnézésre használjátok, a szerkezetet ne módosítsátok! Nem tudom ki volt, de most el van rejtve egy csomó oszlop, így pl. a kitöltés hiányos lesz, ha valaki nem veszi észre! Ha többet akar valaki, akkor másolja ki a táblát, és ott folytassa, legyen szíves!
Most látom, hogy vissza állt az eredeti, légyszi' maradjon így, különben gyorsan használhatatlan lesz!

(#10679) pmikloska válasza sasa311 (#10677) üzenetére


pmikloska
aktív tag

:))
Közben találtam egy képet arról, amit keresek. 2.3-mas tulajok (vagy aki lazán cserélgetni tudja a ROM-ot egy screenshot erejéig), tegyetek fel egyet légyszíves, ilyet keresek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10680) pmikloska válasza pmikloska (#10679) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Megvan, ez lesz az:

[ Szerkesztve ]

(#10681) fPApi


fPApi
őstag

Egy kis táblázat kezelés: ha valaki sorba akarja rendezni, annak ellenére, hogy kérem, hogy csak a saját másolatában tegye, akkor legalább úgy csinálja, hogy csak a fehér adatokat jelölje ki teljesen, ne az egészet, mert most például a magyarázó rész már tönkre is lett verve! Így nem sokáig lesz használható a tábla!

(#10682) berigazek válasza fPApi (#10681) üzenetére


berigazek
őstag

:-(
Az volna a legjobb,ha a legközelebbi felhasználó szeretne adatokat beírni,küldje el neked és TE beszerkeszted!Sztem...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10683) fPApi válasza berigazek (#10682) üzenetére


fPApi
őstag

Ha az általános iskolában lennénk, akkor igen, de csak megérti mindenki, hogy ha használni akarjuk, akkor kicsit vissza kell fogni magunkat, mert az biztos, hogy nincs olyan táblázat, amely (formájában, sorrendjében, stb.) mindenkinek megfelelne. Csak azért nem értem, mert gond nélkül ki lehet másolni, és aztán mindenki azt csinál, amit akar a saját példányával!

Például ott van a (jelenleg) utolsó tétel, ami valószínűleg azért ilyen hiányos (pl. nincs felhasználó név sem), mert akkor épp el voltak rejtve egyes sorok!

[ Szerkesztve ]

(#10684) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Kérek mindenkit, hogy nézegesse a Próba fórumot, mert itt van az első hozzászólás mintája, várom az ötleteket, észrevételeket! Tekerjetek lejjebb is, mert a módosítások új hozzászólásként jelennek majd meg!

[ Szerkesztve ]

(#10685) orkester válasza fPApi (#10683) üzenetére


orkester
senior tag

Vagy csinálj egy űrlapot, az alapján kitöltheti bárki, a táblázatba rendezett eredményeket, meg csak olvashatóként osztod meg. A végeredmény u.a., csak így nem lehet belenyúlni.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#10686) berigazek válasza pmikloska (#10684) üzenetére


berigazek
őstag

Ez így nagyon korrektül összevan szedve!

fPApi!

Az orkester ötlete is jó!

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10687) meko1


meko1
tag

kedves fórumozók,látom ugyan,h. elsősorban kínai kétkártyások kerülnek terítékre,azért megkérdem csöndben:
samsung e2652w-ről is vannak tapasztalatok/pro,kontra/;várnám!köszönöm!üdv

(#10688) fecg21 válasza berigazek (#10686) üzenetére


fecg21
aktív tag

Küldtem email üzenetet .

(#10689) berigazek válasza fecg21 (#10688) üzenetére


berigazek
őstag

Köszike,észreveszek rögtön minden mozgást :-) Olvastam,minden rendben ne aggódj! :-)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10690) csepelball válasza pmikloska (#10684) üzenetére


csepelball
tag

Nagyon jó! Így már sok kérdésre egyből választ kaphat aki ide látogat.

Hamarosan G2 videó,csak ez a hétvége... biztos a sör volt útban :D

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#10691) fPApi válasza meko1 (#10687) üzenetére


fPApi
őstag

Rákeresel a barátunkkal és ott van minden információ! Pl. [Mobilarena teszt]

(#10692) ÁrPi2 válasza orkester (#10635) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Szia,
lehet egy kérdésem az általad ajánlott kupon izével kapcsolatban?

Szerinted mondjuk egy newbuyer $5 és egy Saturday-Mastercard-buyer $5 (különösen ez az első kettő)
és EZ a kupon-dollár-kuporgatás vajon összevonható (nyilván: majd) egy nagy egyszeri ($150 feletti) telóvásárláshoz?? (Vagy itt-ott amott AliKacatok kis árengedményeiként fog érényesülni?)

A táblázat születését én is üdvözlöm! Jó áttekintést fog segíteni.

Én G3-at vagy egy thl w5-öt fogok majd beírni.

(#10693) fPApi válasza orkester (#10685) üzenetére


fPApi
őstag

"Vagy csinálj egy űrlapot..."
Nekem ennyire telt, de a lehetőség mindenkinek adott, nem fogok megsértődni!

(#10694) banderasz77 válasza fPApi (#10629) üzenetére


banderasz77
addikt

Thl V12-nél a Ram usage 50-55%. Ez jó.

(#10695) HUNpusi


HUNpusi
csendes tag

Egy kis fél-off:

Rászántam magam a zte v970-re mixeshopnál, dhl-el, ha gondoljátok irkálhatok updateket, hogy mizu a csomaggal. Paypal fizetésnél, ha össze van rendelve a bankkártyád, akkor lehet választani, hogy ki váltson! (Feljebb mintha azt beszéltétek volna, hogy nem lehet) Paypal váltással 44666-ot írt, a másik módban dollárra írta ki, le volt írva, hogy ezt nem lehet előre számolni, majd kiderül. Jött sms, 42933. Egy mekizés fogva lett.

Szerk,: van screenshot a 2fajta váltásról, ha gondoljátok, vagy kell vkinek feltehetem.

[ Szerkesztve ]

(#10696) sasa311 válasza HUNpusi (#10695) üzenetére


sasa311
veterán

Mutasd már pls (akár leírással akár képpel), hogy hol lehet ezt állítani. Én nem találtam meg!

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10697) alázógyík


alázógyík
őstag

Ha van valakinek eladó mtk6577-es telója, írjon már rám egy p.ü.-t, infokkal, árral. :R

(#10698) HUNpusi válasza sasa311 (#10696) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

A print screen eltűnt, de leírom történetemet. Mixeshopnál végeztem a vásárlással, átirányított a paypal fizetős oldalára. Ott azt gondolta, új felhasználó vagyok, mondtam neki, nem-nem, beléptem, és ott megjelenítette az adataimat, kártya számát (számok-xxxxxx) és hufba az árat. A kártyaszám alatt volt egy kis link, talán ,Currency convert method'' vagy valami hasonló, katt rá, új oldal, 2 radio buttonnal. A szövegezés elég nehezen érthető volt, de lényege, hogy vagy paypal alkot, vagy kártyás vásárlásnak érzékeli. Katt kártyásra, máris nem tudta mennyi HUF-lesz, OK, jött sms, és kicsit de lehetett fogni rajta.

szerk.: tehát ez nem az egyszerű paypal.com -> belépek és ezen bellül való átállítás minden tranzakcióra. Ez az adott egyszeri fizetésnél volt.

[ Szerkesztve ]

(#10699) pmikloska


pmikloska
aktív tag

Bővítettem az első hozzszólást: [link]

(#10700) csepelball


csepelball
tag

Jiayu G2 videó : [link]

Sajnos kommentálni nem volt már időm. A nagy része be van gyorsítva az időhiány miatt

[ Szerkesztve ]

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.