Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118001) Upo válasza ZolkoW (#117998) üzenetére


Upo
addikt

Azért a mi4-nél a redmi2 jó másfél millivel keskenyebb, a moto g meg még majd másféllel a redmi2-nél, hosszra fél centivel rövidebb a redmi2-nél és 1 centivel a mi4-nél. Elvagyok én a ~140x70 mérettel is (éppen), de a moto g annyival kezelhetőbb ez a pár mm miatt, hogy zongorázik a különbség. Mondjuk aki egyik kézben fogva a másik mutatóujjával néha bököd egyet, annak mindegy, jó a péklapát is, de én nem ilyen user vagyok, inkább egy kéz-hüvelykujj.
Kedvencem volt régen a nokia 6310i, zsebben számkódokkal bármilyen beállítást megcsináltam, simán írtam vakon sms-t is, ma már azért nem menne, rendesen rá kéne gyakorolni, meg már az akkuja sem olyan tökéletes szegénynek...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#118002) Upo válasza beg (#118000) üzenetére


Upo
addikt

Vótmá ma béhúsz? Mert az előzetes alapján nincs benne, meg valahonnan írtak 300€ árat, az meg a viccesnél is nevetségesebb. SD hely sincs benne. Biztos lesznek fanyalgók a 8MP kamerára is, hiába tudjuk hogy nem számít, de azért egy 8MP-es trágya kamera nagyobb gáz mint egy tizensok MP-es trágya. Aztán ha meg valami gyenge, invertálódós kijelző lesz benne, meg a fele szenzort kispórolják, akkor lehet akármilyen méregzsák, nem ér többet egy mostani 70 dolcsis csodánál. De azért várjuk ki a végét, mert a valóság legtöbbször cáfolja az ilyen előzetes spekulációkat, ha egyáltalán lesz belőle valami.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#118003) RVR400 válasza beg (#118000) üzenetére


RVR400
veterán

Azért irreális elvársás szerintem, hogy egy 4.7"-os telóba ugyanaz a gyártó ugyanolyan akksit tudjon tenni, mint egy 5.5"-osba. Vagy ha sikerül, akkor azt bizony csak a szitázás teszi lehetővé. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118004) Szilasz01


Szilasz01
újonc

Sziasztok!

Hosszas tépelődés után sem tudom eldönteni, hogy melyik DUAL?!

HONOR 7 - kompaktabb méret, jó ajánlások VAGY
ZUK Z1 - a 64 GB és a nagy aksi nagyon jól hangzik

telefont válasszam?
A telefont munkámból adódóan folyamatosan használom GPS-fényképezés-naptár-internet böngésző-Email-GPS-fényképezés.... napi 8 órában
Játszani nem igen játszom rajta.

Segítsetek kérlek! Melyiket válasszam?
Vagy van valami más ajánlatotok??!
Csak ilyen péklapát méretű telefonok futnak ilyen paraméterekkel?

Guruk please help meee! :D

[ Szerkesztve ]

(#118005) Cyborg válasza Szilasz01 (#118004) üzenetére


Cyborg
őstag

Ha így nyúzod egész nap a telót, hogy e-mail, GPS, fotózás, satöbbi, a Honor 7 akksija nem fogja bírni nap végéig, uh ez esetben ZUK.

http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices
Itt kedvedre szűrhetsz az igényeid alapján, ha még érdekel más típus.

(#118006) ZolkoW válasza Upo (#118001) üzenetére


ZolkoW
őstag

ezzel csak azt akartam mondani előbb, hogy a redmi1-2 az relatíve nagy telefon a kijelzőjéhez viszonyítva, más szóval pazarló az előlappal. a Moto meg nyalván kompaktabb. de ha a R2 még belefér, akkor szerintem bele kell hogy férjen egy kompakt 5-ös is, még ha távolabb is lesz a sarok a hüvelykujjnak.

egyébként kevés 5.5 colos telefon volt a kezemben, én azt nem értem, hogy a lenti kezelőgombokat miért teszik olyan távol egymástól. az oké, hogy a kijelző bal felső sarka már messze van, ez ellen nehéz tenni. de hogy a menü/alk.váltó gombot ne érjem el, az elég béna.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#118007) hevizms


hevizms
addikt

Üdv
2 kérdésem lenne
Kínából vásárolt Asus telefonra vajon érvényesithető itthon a garancia az Asus márkaképviseletnél vagy sem?
Tudja valaki?

A másik kérésem ha ránézne valaki aki jobban eligazodik a webshopokon hogy vajon mennyi a kinti garancia a minideal.net oldalon vásárolt telefonokra?Nem találom az infot.
[link]

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#118008) gipsztigris válasza hevizms (#118007) üzenetére


gipsztigris
addikt

Minideal 6 hó garit ad.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#118009) Surda- válasza beg (#117979) üzenetére


Surda-
őstag

Gyorsaságra, smoothságra sincs különbség Xiaomi redmi 3hoz képest pl?
Ezek a procik nekem nem sokat mondanak.
Asus Zenfone 2 Laser-ről kérdezek :)

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#118010) Salvataggio


Salvataggio
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új Dual Sim-es mobilt.
Kérlek ajánljatok egy kettőt, amely a következő szempontoknak megfelel:
-Legfontosabb: Ne hybrid sim slotos legyen, hanem valódi DUAL sim + micro SD foglalatos. Esetleg lehet hybrid, de akkor min 32Gb ROM kell.
-Második szempont, hogy jó minőségű fotókat lehessen vele lőni(BSI szenzorosak)
-2Gb RAM
-Fontos, hogy itthon meglehessen vásárolni rendesen számlára.

A keretösszeg 70-80e körül.

Segítségeteket előre is köszi!

Jani

(#118011) Szilasz01 válasza Cyborg (#118005) üzenetére


Szilasz01
újonc

Köszi! :)
Most voltam üzletben és megfogdosva a két vasat...
a racionalitásnak ellentmondva lehet HONOR7 lesz belőle... :D

(#118012) Sinter 008


Sinter 008
csendes tag

Sziasztok!Lehet nem ide tartozik a kerdesem,de akkor is felteszem.Ma csereltem kijelzot egy LG G2 D802 mobilon.Osszeraktam,es a problema az volna,hogy a touch nem mindig kapcsol be.Bevillan,aztan kikapcsol .Toltesre dugom neha mukodik,ha lehuzom szinten neha mukodik folyamatosan,de ahogyan lekapcsol mar nem tudom visszakapcsolni.Valakinek van valami otlete mi lehet problema vagy hol keresendo ?Az LG logo,es az android betolteseig megyen tokeletesen,de amikor elkedenem hasznalniu 1 pillanat alatt kikapcsol az erintokijelzo.

(#118013) han_lev válasza Salvataggio (#118010) üzenetére


han_lev
senior tag

Xiaomi Redmi Not2
Redmi Not3
Redmi3
Lenovo P70
Lenovo P1 és P1m

eustock.hu

Szerintem... :U

MI9 6/64

(#118014) Salvataggio válasza han_lev (#118013) üzenetére


Salvataggio
csendes tag

Szia!

Köszi. Sajnos a Redmi 3 hybrid sim-sd-s, ha nem az lenne már megrendeltem volna!:(

(#118015) han_lev válasza Salvataggio (#118014) üzenetére


han_lev
senior tag

Nincs belőle 32 gigás? :U :F

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#118016) Salvataggio válasza han_lev (#118015) üzenetére


Salvataggio
csendes tag

Nem láttam még belőle.

(#118017) han_lev válasza Upo (#118001) üzenetére


han_lev
senior tag

6310i.... azta... :R
Az nekem is nagy kedvenc volt.
De azért egy 5,5 ös képernyő egészen más dimenzió..

MI9 6/64

(#118018) doongoo válasza Szilasz01 (#118011) üzenetére


doongoo
addikt

Csak, hogy segítsek: Honor 7-ből is van 64 GB-os verzió

(#118019) Cyborg válasza Szilasz01 (#118011) üzenetére


Cyborg
őstag

Nekem is tetszik a Honor7, olcsóbban venném is.
Addig meg filózok, hogy homtom, oukitel, elephone, vagy milyen C brandet vegyek, hogy jó üzemidőm legyen? :-)
...ja, meg B20, és glonass természetesen :-)

[ Szerkesztve ]

(#118020) woodworm


woodworm
veterán

Apropó, glonass. Látott már valaki mtk6735 chipsetes telefonon glonass műholdat megjelenni? Mert a leírások szerint tudni kéne, de pl. a doogee x5 pro egyet sem lát.

(#118021) Crytek


Crytek
veterán

Várható valami új mobil belátható időn belül Helio P10-X10-X20 4000-es vagy nagyobb aksival?

Next PC Upgrade: 2022

(#118022) fateless válasza Crytek (#118021) üzenetére


fateless
veterán

várható ;]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#118023) Outlander válasza Sinter 008 (#118012) üzenetére


Outlander
őstag

Szerintem tuti szoftveres, biztos nincs hozzá annak közé h nem rég szétszedted majd összeraktad. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#118024) Crytek válasza fateless (#118022) üzenetére


Crytek
veterán

És van olyan amiről tudni is lehet valamit? Ha igen melyek ezek?

Next PC Upgrade: 2022

(#118025) WOT-H-A-C válasza Crytek (#118024) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Arra gondolt szerintem a kolléga, hogy itt sincsenek jósok, hogy tudják milyen P0-X10-X20-as készülékek fognak megjelenni 4000 mAh -ás akkuval! :U

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#118026) Crytek válasza WOT-H-A-C (#118025) üzenetére


Crytek
veterán

Nem jósokat akartam azt hittem már be lett jelentve xy hogy majd xy hónapja jön. De ezek szerint majd egyszer csak megjelennek.Mindegy várok hátha.

Eddig amivel szemezek:

Elephone Vowney Lite, Cubot H2, THL T7 - csak sajnos ezek nem olyan erősek.

Next PC Upgrade: 2022

(#118027) cs.zs. válasza Szilasz01 (#118004) üzenetére


cs.zs.
addikt

Itt jön az, hogy nem kell az ős-erő (8-10 mag), nem kell hogy péklapát legyen, de jó lenne ha sokáig bírná az akku, mert a kijelzőidő viszont sok lesz.
2 GB RAM , 16GB ROM + microSD
5"
Dual-Sim
4000 mAh akku

Lenovo Vibe P1m !
60.000. Ft körül a tiéd lehet

...

(#118028) svgyula válasza WOT-H-A-C (#118025) üzenetére


svgyula
addikt

Hamarosan lesz megbízható jóslatom!

Megtaláltam az üveggömbömet és már fényesítem :D Azt sajna még nem sikerült kideríteni, hogy dula standby vagy dual aktiv :P

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#118029) WOT-H-A-C válasza svgyula (#118028) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:R :R :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#118030) fateless válasza WOT-H-A-C (#118025) üzenetére


fateless
veterán

No meg aztán várni mindig lehet mindenféle készüléket.
Várható, hogy miniszterelnök leszek - max feleslegesen várja ezt bárki is :DDD (Én tuti nem várom)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#118031) Sanyesz. válasza fateless (#118030) üzenetére


Sanyesz.
őstag

"Várható, hogy miniszterelnök leszek"
Gratulálok. Valahogy mindig hiányoltam a miniszterelnököket erről a fórumról. :C

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#118032) sexymusprime


sexymusprime
tag

Ma jött levélben az Antelife-tól, egész szimpatikus :x (főleg az 5.2" miatt)

(káva fetisiszták inkább ne kattintsanak a linkre :p )

(#118033) Cyborg válasza sexymusprime (#118032) üzenetére


Cyborg
őstag

Szimpatikus ez az 5,2" egy 6" házban! :)
Ennyi erővel legyen 4,7" ekkora méretben, úgyis hiánycikk, és rengetegen szeretnének 5" alatt maradni:)

(#118034) Cyborg válasza woodworm (#118020) üzenetére


Cyborg
őstag

Akinek ilyen chipsetes telója van, megnézné, hogy látja-e a Glonass holdakat?

Engem is érdekel a dolog.

Köszi

(#118035) keszo válasza woodworm (#118020) üzenetére


keszo
őstag

(#118036) Surda-


Surda-
őstag

Na,lassan most már muszáj lenne döntenem mire cseréljem a Homgmim :)

Smooth rendszerre és amennyire lehet,jó kamerára lenne szükségem.
Játék nem szempont!
Kb 200$ -60 ezer a rá szánt összeg, a méret mindegy.
3 versenyző maradt.

1.Redmi 3 A legolcsóbb és ujjlenyomat olvasós 160$
2.Note 3 pro 2gigás verziója Drágább, ujjlenyomatolvasós, elég brutál hardverrel, 206$
3.Asus Zenfone 2 Laser Ez is a keret teteje (60 ezer forint),de van benne (b20-mondjuk budapesti vagyok,de jól jöhet), magyar garis. Viszont nincs ujjlenyomat olvasó és procija gyengébb. Videoja elég jónak tűnik.
Az a baj,hogy Asusokat egyáltalán nem ismerem, kéne valami info,hogy xiaomikhoz képest milyen.
Nagyon megszerettem a Hongmim és a xiaomit,de ha Asus jobb vétel,akkor annál maradok.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#118037) hunaqua válasza Surda- (#118036) üzenetére


hunaqua
addikt

".Redmi 3 A legolcsóbb és ujjlenyomat olvasós 160$"

Melyikben van ujjlenyomat olvasó? :Y

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#118038) Surda- válasza hunaqua (#118037) üzenetére


Surda-
őstag

Azt benézteeeeeem :Y

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#118039) hunaqua válasza Surda- (#118038) üzenetére


hunaqua
addikt

:K

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#118040) D1Rect


D1Rect
félisten

Kellene nekem(azaz a szomszédnak) egy Cubot X17 EU raktárból.
Tudtok valami jó forrást?
Gearbesten jó áron van, de mire kitalálta már out of stock lett.
Tinydealen van, de ott majdnem 46K.

(#118041) cs.zs. válasza D1Rect (#118040) üzenetére


cs.zs.
addikt

eu.banggood.com-on van, én már vásároltam onnan, anno 2 hét alatt jött meg a Cubot S222

de van az efox-shop.com-on is, onnan is vásároltam már, 3-ik munkanapon a kezemben volt a cucc(Cubot S208)

...

(#118042) Asycid


Asycid
tag

Na, megjött a Bluboo X9. Merész voltam, gyakorlatilag teszter vagyok :)

GearBestből EU warehouse-ból rendeltem, 2 nap alatt megérkezett!

Első benyomások:

-Masszív, súlyos telefon. Olyan igazán markolni való. Eddig Redmi 2-m volt, ahhoz képest stabilabban bírom a Bluboot fogni fél kézzel, pedig ez 5" -os, a redmi 2 meg 4,7" volt.

-Hátlapot lehámozni igazi horror, a kicikínai igencsak passzentosan oldotta meg! Ezt tépni kell, erőszakolni, ölni. Aztán lejön, és visszateszed, mintha mi se történt volna.

-Dupla SIM + SD kártya simultán használata szuper.

-Első MTK-s telefonom, így fogalmam sincs hogy lehet rootolni. Pedig szeretném :( Addig eljutottam, hogy az újabb chipset miatt (MT6753) nehézkes lesz a dolog, de hogy nincs megoldás rá... (ha valaki hasonlót rootolt, szóljon)

-A telefon gyors mint a szélvész. Igazából lehet, hogy a 3GB RAM hátrány is, mivel nem zárja be a háttérbe rakott progikat, így azok vígan szívják az akksit tovább. Ez szokatlan 1 GB RAM után.

-Ujjlenyomat olvasó gyakorlatilag tökéletes. Több mintát lehet megadni neki, ha az ember jól körbeforgatja az ujját amikor tanítja, akkor gyakorlatilag utána 10-ből 10-szer felismer. Plusz extra, hogy power gomb se kell az ébresztéshez, elég ujjal rányúlni a hátlapon található szenzorra

Bármilyen kérdésetek van erről a típusról, arra válaszolok szívesen!

(#118043) Mottie válasza Asycid (#118042) üzenetére


Mottie
őstag

"Korbeforgatast" hogy erted?

Be Victorious!

(#118044) Asycid válasza Mottie (#118043) üzenetére


Asycid
tag

Arra gondolok "körbeforgatás" alatt,hogy vagy 10 alkalommal kell beolvastatni egy ujjat (amúgy gyorsan megy), és ajánlott nem mindig ugyanugy hozzaerni, hanem a teljes ujjbegyet "megmutatni neki", ergo minden erintesre mas reszt odanyomni tanulaskor.

(#118045) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Most újult asszonynak a telefonja, azaz most váltott okos telóra . Huawei Honor 4 C lett, DE, a kezelése még hagy némi kivánni valót . Tehát a kérdésem, hol van olyan részletes leírás , ahol mindent elmagyaráznak a használatáról, alkalmazásáról ? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#118046) janaman01 válasza Mottie (#118043) üzenetére


janaman01
addikt

Gondolom 360 fokban

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#118047) 105kacsa válasza Asycid (#118042) üzenetére


105kacsa
őstag

Tegnap rendeltem én is Bluboo X9-et gondolkozom lehet-e igény egy ilyen teszt írására az Axon után

[ Szerkesztve ]

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#118048) Zeki válasza 105kacsa (#118047) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olcsó telónak? Naná!

(#118049) 105kacsa válasza Zeki (#118048) üzenetére


105kacsa
őstag

Várok még egy pár pozitív hozzászólásra és igény esetén írok egy hasonló tesztet mit a
ZTE Axon Elite - ligában játszik
Csak az a gond sok időbe telik míg jóvá hagyják és nagyon gyorsan lekerül a címlapos írások listájáról

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#118050) #79335424 válasza 105kacsa (#118049) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írd meg logout blog -ként!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.