Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) cappa72 válasza LámaZ (#10530) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ebből szerintem a RAM nem klasszikus értelemben vett tárhely (nem háttértároló).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10552) HUNpusi válasza Bagira01 (#10544) üzenetére


HUNpusi
csendes tag

Ha amcsi töltős (villás) és adapterrel kell használnod, szedd szét a töltőt, gyakran a villára való forrasztás esik le. Elég könnyen, veszélytelenül orvosolható, ha az a probléma.

(#10553) Bagira01 válasza cappa72 (#10545) üzenetére


Bagira01
veterán

Másik fülessel ok. A hdmi se akar menni, van átalakítóm ami Alcatel OT-995-el működött. Most betettem a másik akkut, de most meg valamiért nem látja a benne lévő sim-et :U

(#10549) sasa311:Figyelembe veszem, de nekem még egy emailre se válaszoltak, megrendelés előtt se közbe se után....

(#10552) HUNpusi: EU dugós töltőt adtak.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10554) sasa311 válasza cappa72 (#10543) üzenetére


sasa311
veterán

feltettem a link2sd-t, ezt látja:

internal ( /data)
738 / 283 used

SD card (/mnt/sdcard
1.98 Gb / 541 used

Ext. SD card (/mnt/sdcard2
7.61 Gb / 710 mb used

System (/system)
393 total / 306 used

A beállításokba ki tudom választani, hogy az "external" sd kártyára installáljon. Szerinted az elég is lesz? (mert akkor nem buzerálnám rootal a telefont)

Mégse tudom beállítani, ez a hibaüzi:

Link2sd coujld not obtain ROOT access.
If you have root access make sure you respond allow or grant to bla bla bla..
. :(

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10555) sasa311 válasza Bagira01 (#10553) üzenetére


sasa311
veterán

Akkor nyiss hétfőn PP disputot, ne félj arra fognak.

Csak arra vigyázz, hogy NEHOGY LEZÁRT a disputot egész addig amíg meg nem oldódott a probléma (akár mit is ígérnek!!), mert akkor nem tudsz majd újat nyitni ha baj van.

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10556) cappa72 válasza Male (#10550) üzenetére


cappa72
nagyúr

Háááááátttt.
Végülis egyszerű.

Ha bent van az sd kártya, azt ugye automatikusan csatolni fogja valahova.

Kell egy terminál emulátor (Market-ből), vagy adb shell.

su -
cat /etc/fstab.vold

ez kiadja, hogy mit hova akar csatolni.

Nekem így nézett/és néz ki:
Régi
dev_mount sdcard /mnt/sdcard emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host
dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

Módosított:
dev_mount sdcard /mnt/sdcard2 emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host
dev_mount sdcard /mnt/sdcard auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host

Hát lehet, hogy nem vagyok valami jó magyarázó...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10557) Bagira01 válasza sasa311 (#10555) üzenetére


Bagira01
veterán

Már volt szerencsém igénybe venni ezt a funkciót egy hootabletes G3 rendelés ürügyén :DDD Ok, hogy kínai teló, de az ot-990-emmel nem volt ennyi gond holott az se egy csúcskategóriás készülék :DDD Meglátjuk mit ígérnek...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10558) cappa72 válasza sasa311 (#10554) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igazából, a /mnt/sdcard rész fogyhat el hamar, ha a programjaidban nincs olyan beállítás, hogy hova mentse az adataidat).

Ha nem tud root jogokat szerezni a link2sd, akkor vagy nem csúnya (root, rút) a telefon, vagy nem adtál engedélyt neki.

(miyen telefonod is van?)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10559) sasa311 válasza cappa72 (#10558) üzenetére


sasa311
veterán

Hero H2000+

Semmit nem piszkáltam rajta gyári állapothoz képest.

[ Szerkesztve ]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10560) Male válasza cappa72 (#10556) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! :R

Tehát csak a 2-es számot kell áttenni (a csatolási pontot), és ennyi, semmi mást nem kell piszkálni. Ez így jól hangzik :)

(#10561) cappa72 válasza sasa311 (#10559) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy root nélkül is megoldható, de nem vagyok benne biztos.
(Ha esetleg xda-n van olyan update.zip a telefonodhoz, ami ezt megoldja, akkor esélyes lehet a dolog. Nem root-old készülék esetén ez lehet az egyetlen módszer, de ilyen sose' csináltam)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10562) cappa72 válasza Male (#10560) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mondtam én, hogy egyszerű! :DD
ELŐTTE BIZTONSÁGI MENTÉS, biztos ami biztos.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10563) ztibor


ztibor
senior tag

Mai napon átjött a vámon az én G3-am is, remélem hétfőn vagy kedden kézhez kapom.

(#10564) LámaZ válasza cappa72 (#10537) üzenetére


LámaZ
addikt

Az lenne a dolog lényege, hogy a telefonon csak az oprendszer és a létfontosságú appok legyenek, és minden egyéb (adatok és nem annyira fontos appok) több külső SD-kártyán. Őszintén csodálkozom, hogy ez rendszerfejlesztői szinten nem merült fel eddig (mármint, hogy a felhasználó ezt a tárhely-újrafelosztást bármikor tudja kezelni). Jelly Bean, meg mindenféle jópofa név, de a felhasználók igényei nem számítanak.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10565) tiger71


tiger71
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem egy Haipai x710d telefont, csak lenne vele egy kis problémám...

Vodafonos kártyával nem hajlandó működni, csak t-mobillal, illetve telenorral...

Létezik erre valami megoldás? Valakinek tapasztalat?

Üdv Pali

Predator Helios 300...

(#10566) LámaZ válasza cappa72 (#10556) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, ugye, hogy megmondtam!
Hát mindig nekem kell katalizálnom?
Én egyébként Linuxból zokni vagyok, de tudok tippeket adni. :-D

Persze, kérdés, hogy a már telepített cuccok fognak-e futni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10567) fecg21 válasza LámaZ (#10564) üzenetére


fecg21
aktív tag

Igazad van, de még mindig ezerszer előrébb vagyunk egy android-al mint egy winmo vagy ios os-el.

(#10568) cappa72 válasza LámaZ (#10566) üzenetére


cappa72
nagyúr

A telepített app-ok (alapesetben) nem az SD-re települnek, így elindulnak.
A felhasználói adatokat pedig a felhasználónak kell a megfelelő sd-re tenni.

A cserével csak annak szabad foglalkozni, aki ért is hozzá picit.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10569) cappa72 válasza LámaZ (#10564) üzenetére


cappa72
nagyúr

Má$ oprendszernél számít a felhasználók véleménye?

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10570) ZaXXoN válasza LámaZ (#10564) üzenetére


ZaXXoN
tag

Azért az sem biztos, hogy jogos, hogy az itt reprezentált felhasználókból indulunk ki. A google legújabb modellje egyáltalán nem is fogad sd kártyát. Megkockáztatom, hogy a felhasználók túlnyomó többsége annyit tud, hogy hogy néz ki a telefonja és mennyibe került, sőt, néha le is tölt pár játékot, de hogy a memória hogy van szervezve, és lehetne máshogy is, arról gőze sincs, és nem is érdekli.

Valamint még egy releváns szempont, ami eddig nem hangzott el. Minden andoid app-ot úgy kell megírni, hogy készen álljon arra, hogy jön egy értesítés, hogy a (külső) sd kártya most ki lesz ajánlva usb mass storage-ként, ezért a rendszer le-mountolja, engedje el amit ott tart. Namost, ha a külső sd kártyádon van az egész bináris applikáció, akkor ez csak úgy történhet meg, ha azonnal kilép a program, különben killezi az android. Van tehát hátránya is mindent a külsőre telepíteni. Nem olyan fekete-fehér az élet...

(#10571) hevizms válasza ztibor (#10563) üzenetére


hevizms
addikt

Szintén zenész.Nekem is 10-én "vámkezelve" állapot lett a G3.
Te honnan rendelted?

[ Szerkesztve ]

(#10572) berigazek válasza tiger71 (#10565) üzenetére


berigazek
őstag

Szia!
Ez furcsa,ilyet még nem láttam.Ha egyszer kártyafüggetlen és egyikkel müködik a másikkal nem?
Se telefonálni,se netezni nem tudsz vele?
Csinálj egy teljes gyári visszabeállítást,lehet,hogy ,,megzavarodott" valamitől,esetleg a sok kártyacserétől,de ilyen esettel még nem találkoztam.

Hoppá!Most jut eszembe,hogy,ha nagyon régi a Vodás SIM kártyád akkor azért nem müködik.Cseréltesd ki a vodás szervizzel,mert ŐK is tudják,hogy az új telefonok nem müködnek nagyon régi SIM-ekkel.

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10573) beers


beers
addikt

G3 romhoz tudtok valami letöltési linket? :R

M&N

(#10574) tiger71 válasza berigazek (#10572) üzenetére


tiger71
aktív tag

Szia!

A visszaállítás már megtörtént, semmi változás!

Lehet, hogy a kártya lesz a hibás, közel 4éves... Az réginek számít? Bár eddig működött minden telefonban!

Hétfőn-kedden kicseréltetem... meglátjuk mi lesz!

Üdv :R

Predator Helios 300...

(#10575) nyuszi123456 válasza Sanyesz. (#10385) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

az iphone5-t is meghaladó tűéles képernyőfelbontása mégis kicsi készülékméretben, mialatt minden korszerű fejlesztést tartalmaz -- ez az előnye a G3nak. Nem kapható egyelőre nála jobb, sőt, ő sem. 400dollárért ugyan hirdetnek már 4 magos processzorral is, de felteszem abban kevesen látnak fantáziát.
A G3 képernyője körül kecsesen vékony lehet a keret, mert maga a gép kisebb a G2nél, a felbontása mégis jobb az apple retináénál.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#10576) hevizms válasza beers (#10573) üzenetére


hevizms
addikt

Talán már neked is ott a kezedben?:)

(#10577) nyuszi123456 válasza MotorBoy79 (#10503) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

A Jiayu G3: 123x62x10 mm külméret, képernyőátlója 4.5" 720x1280 felbontás mellett, ez nagyon kellemes lehet

Így viszonylag kis tenyérgép szuper felbontással

A Jiayu G2 pedig: 128.2x65.8x12 mm külméret, képernyőátlója 4.3" 540x960 felbontás mellett

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#10578) Unsign válasza nyuszi123456 (#10577) üzenetére


Unsign
tag

G3: 135 x 65 x 10.8mm, 4,5"
G2: 124 x 63 x 10.4mm, 4,0"

(#10579) nyuszi123456 válasza nyuszi123456 (#10577) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

így a pixelsűrűség tekintetében a G3 330ppi-t ér el, míg az iPhone5 326ppi értéket képvisel.

Persze nemcsak ez számít, mert mostmár azt mondják, hogy a pixelsűrűség ugyan nem változott az iPhone4 óta, az iP5 képernyője mégis olyan "marketingnév nélküli" fejlesztésekkel került kiadásra, melyek a jelenkor legszebb képernyőjévé teszik. Egyes cikkek szerint olyasmi, mint a váltás VHS-ről DVD-re, az ember soha többé nem akar visszalépni.

Ebben lehet igazság, de összességében szerintem nagyon fontos maga a felbontás és képélesség, az élmény mellett egészségügyi szempontból is.

A jó felbontás (vagy csak maga a képernyőméret?) azonban energiaigényes buli. Ezért kaphatott a G3 erősebb akkumulátort 2750mAh személyében (de csak egyet), míg a G2-é 2200mAh volt, ám abból két darab.

Ár/érték arányban ma is a G2 a legjobb Androidos gép a piacon, ugyanis más lényeges különbség nincs a két modell között.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#10580) ÁrPi2 válasza nyuszi123456 (#10579) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

"így a pixelsűrűség tekintetében a G3 330ppi-t ér el, míg az iPhone5 326ppi értéket képvisel."

1280x720 pixel a 4.5 hüvelyk képátmárővel az exact számítással 326.36 ppi - tiszta matek, és eme ppi-értéket annó az apple marketinggépezete bizonyos "sztenderd" képernyőolvasási távolságokkal (huszon-harminciksz centi??) és egyebekkel magyarázva "Retina" kijelzőminőségnek illetve Retina felbontásnak/pixelsűrűségnek neveztek el és terjesztették el az univerzumban.

(A G2 pedig amúgy csak 4 col ,nem 4.3-as)

"Ár/érték arányban ma is a G2 a legjobb Androidos gép a piacon, ugyanis más lényeges különbség nincs a két modell között."

Hát éppen a piac áraitól is függ. Például szvsz 200-210 dollárért ár/érték arányban még ezt a fenti G2-és-G3 összehasonlítást nézve is
kiválasztható nyerőnek a G3 :)

[ Szerkesztve ]

(#10581) nyuszi123456 válasza nyuszi123456 (#10579) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

a G2 pixelsűrűsége 275ppi, mialatt ebben a csúcs talán a Sony Xperia S pedig 342ppi (mivel a G3 felbontását kisebb, 4.3" képernyőátlóval produkálja (128x64x10.6 külméret mellett, tehát a képernyő alsó és felső szélén szerencsére nem látható/cipelendő vastag fekete csík).

Egyébként összevetve a kényelmet, élményt és egészséget elég a gép külméreteit és pixelsűrűségét figyelembe venni, mivel maga a képernyőátló ehhez képest lényegtelen adat, ha ésszerű tartományban van, hiszen ha kicsi, akkor egészségügyileg kevésbé fárasztja a szemet, ha nagy, akkor meg aránylag kisebb gépet cipelünk egy nagyobb képernyő kedvéért. Erre még nem ismerek elfogadott mértékegységet, pedig ez lenne az igazán fontos jelzőszám.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#10582) nyuszi123456 válasza Unsign (#10578) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

forrás? Nálam ttmalls

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#10583) beers válasza hevizms (#10576) üzenetére


beers
addikt

Nincs, csak szeretem időben elkezdeni a felkészülést :)!

M&N

(#10584) Male válasza cappa72 (#10562) üzenetére


Male
nagyúr

Az MTKDroidTools-os mentés, amit korábban emlegettek, vagy milyet/hogyan csináljak?
( Ha csak a fetnlévő programok, vagy képek, stb. vannak veszélyben, az annyira nem izgat pillanatnyilag még.... semmi pótolhatatlan nincs rajta. )

(#10585) Unsign válasza nyuszi123456 (#10582) üzenetére


Unsign
tag

szerintem ttmals téves - ránézésre is - de tény, hogy nem volt lehetőségem lemérni :N
Forrás: máshol mindenhol :C (fastcardtech, pandawill, merimobiles stb)

[ Szerkesztve ]

(#10586) ÁrPi2 válasza nyuszi123456 (#10582) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Forrás a webshopok többsége, de képernyőátlók tekintetében autentikus forrásnak tekintem pl. itt (ezesetben)
a gyár honlapjának nevezhető site-ot

(#10587) sasa311 válasza nyuszi123456 (#10579) üzenetére


sasa311
veterán

iP5 képernyője mégis olyan "marketingnév nélküli" fejlesztésekkel került kiadásra

Azt őszintén el tudod képzelni az APPLEről, a világ legnagyobb hype cégétől, hogy kifejleszt valami egészen forradalmit és utána nem veri rá a pici pöcölőjét minden egyes marketingkiadványában? Mert én nem :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10588) nyuszi123456 válasza sasa311 (#10587) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

szóval a retina már előtte is dög jó volt. az iPhone5, ha belegondolunk, egy téren sem hozott extra újat, csupa ilyen "rész"tökéletesítéssel húztak ki az emberek zsebéből további 1000 eurót, ami nyilván a valódi fejlesztésekre kellett, és busás jutalmakra is telik belőle a cégnél :)

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#10589) cappa72 válasza Male (#10584) üzenetére


cappa72
nagyúr

igazán mkdroidtoos-os mentést még nem csináltam. általában cwm recovery-ből szoktam .
de elméletileg a csere semmiféle galibát nem csinál.
(mentés nélkül csináltam, semmi nem veszett el. nem is veszhetett, mert csak a csatolási elnevezések változtak.)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10590) berigazek válasza tiger71 (#10574) üzenetére


berigazek
őstag

Igen,azóta jött ki más feszültségen müködő SIM.Lehet ez okozza.Próbáld ki más Vodás kártyával.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10591) Male válasza cappa72 (#10589) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi, még én sem csináltam :B

(#10592) Male válasza cappa72 (#10589) üzenetére


Male
nagyúr

Kicsúsztam a szerkesztésből...

Ennyi lenne a rootolása az x26i-nek?
1. ( Optional ) Download Android SDK and install from here: http://developer.android.com/sdk/index.html
2. Download TPSparkyroot OR ROOT v5 Eng By Canerpense
3. Run adb.exe.
4. Run TPSparkyRoot.exe and follow instructions.

Akksi kivételes, USB állítgatós dolgok akkor nem kellenek ennél? Akár most, hogy rá van dugva a gépre is csinálhatnám? (épp tölti az akksit)

(#10593) cappa72 válasza Male (#10591) üzenetére


cappa72
nagyúr

ha még nincs biztonsági mentésed, akkor itt az ideje mindenképpen megtenni ezt!
nem csak a csatoláshoz cseréje miatt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10594) sasa311 válasza cappa72 (#10593) üzenetére


sasa311
veterán

Egy átlag 2 bites felhasználónak melyik programot érdemes használni biztonsági mentés készítéséhez?

Lehet mégis kipróbálnám a rootolást ez alapján, de fosok, hogy elcseszem :B

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#10595) Male válasza cappa72 (#10593) üzenetére


Male
nagyúr

Ok, csak hogyan, mivel?

(#10596) cappa72 válasza Male (#10592) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elméletileg ennyi lehet. (nekem root-ként jött a tél.)
az usb hibakeresés legyen bekapcsolva

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10597) Male válasza cappa72 (#10596) üzenetére


Male
nagyúr

Köszi! :R

(#10598) m165le válasza MotorBoy79 (#10506) üzenetére


m165le
csendes tag

Root_with_Restore_by_Bin4ry_v15.7z

Erre keress rá, nekem tegnap ezzel sikerült egy mtk6577 -est rootolnom.

(#10599) mikrofon


mikrofon
addikt

Most akadtam a Waze közösségi navigációs programra! Javaslom mindenkinek! Nagyon jó!

(#10600) fPApi


fPApi
őstag

Felmerült egy ötlet bennem: közel 3 hónapja van ez a fórum és mostanra már néhány embernek megvan a dual sim telefon, viszont a sok hozzászólásban ezek az infók elvesznek. Mi lenne, ha csinálnánk egy táblázatot, ahol a legfontosabb adatok meglennének arról, hogy kinek, milyen dual simes telefonja van, valamint a rendelésről?
Ha benne vagytok, akkor ezen a linken van egy táblázat, amit a telefon tulajok kitölthetnének, a többiek pedig látnák az infókat egy helyen (ha jól csináljuk, akkor szerintem hasznos lehet):

[link]

A táblázatban jobb oldalon leírtam, hogy az oszlopoknál kb. mire gondoltam.

Még csak tanulom a megosztást, remélem működik a dolog!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.