Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) thumb válasza cappa72 (#10800) üzenetére


thumb
aktív tag

Jaj, bocsánat elfelejtettem írni igen Pesten vagyok már nagyon várom :)

Köszönöm a gyors választ és neked is _Karesz_

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#10802) Sanyesz. válasza Rolly (#10794) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Sajnos, most dolgozom, így nem érek rá vele foglalkozni, de este talán több időm lesz. Egyébként fekete színben jött (akkor csak ez volt) és én még nem kaptam hozzá szilikon tokot, mert éppen másnaptól jelent meg a Minideal-nél.
De mondjuk, ha citromsárgát adtak volna hozzá, annak nem is nagyon örültem volna. :Y

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10803) Rolly válasza Sanyesz. (#10802) üzenetére


Rolly
veterán

alapból jár hozzá silicon tok? vagy rendelni kell azt is?

(#10804) isti1968


isti1968
csendes tag

Nincs arra tippetek, hogy ZTE V970-nél mi van akkor, ha beszélgetés közben elfeketedik a képernyő (beindul a képernyővédő ugye) és semmivel nem tudom visszahozni, mert elvileg a ki/be kapcsolóval lehetne, de arra meg leteszi a hivást ... A hangerő gombokra nem reagál, más fizikai gomb meg ugye nincs rajta .....

(#10805) ZaXXoN válasza mipityu (#10798) üzenetére


ZaXXoN
tag

Kösz, akkor csak annyi az infó, hogy a V1277 is tudja ezeket.

(#10806) cappa72 válasza isti1968 (#10804) üzenetére


cappa72
nagyúr

Vedd ki azt az opciót, hogy a hívást befejezi a ki/be kombbal.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10807) feca81 válasza isti1968 (#10804) üzenetére


feca81
aktív tag

van benne egy távolságfigyelő szenzor. Ez elméletileg arra jó,hogy ha a fülednél van,akkro a füleddel ne nyomogasd a képernyőt.ha érzi,h eltávolítottad,akkor megjelenik a képernyő. lehet,hogy ki van kapcsolva vagy tönkrement. ezt okolnám első körben. nekem az Iphone 3g-mben ment tönkre, hangerő gombot nyomogatom,h visszatérjen a képernyő...

Ma nem lehet vége a világnak, mert Ausztráliában már holnap van.

(#10808) GIJoe válasza Sanyesz. (#10789) üzenetére


GIJoe
addikt

Én is G3 leszek remélem, 1 hete rendeltem minidealtől SG postával (még csak az SG tracking oldalán látom a kódot)

(#10809) _Karesz_


_Karesz_
tag

Szombaton kézhez kaptam én is a kicsikét, bár kalandos útja volt, mert pandawillék elírták a nevet és elsőkörben a postást elnézte. Szóval röviden tömören: X26i-t vettem, kb májusban került piacra, ha jól láttam, mtk 6575 van benne 512mb rammal, nekem úgy tűnik ez is tökéletesen elég lesz, nagyon gyors, nagyon stabil, előzőleg egy iphone 3g-m volt, ahhoz képest fényéves a különbség.

Mikor rendeltem, megkértem mailben a pandawillt, hogy javítsák már ki a nevemet, meg leírtam, hogy mit írtak rá, megnyugtatott a válaszban Wang Lee, hogy megoldotta, ahhoz képest nem. Viszont meglepett, hogy volt a dobozban még egy akksi, egy fólia a képernyőre és egy gagyi tok is, ami meg van repedve, de sebaj, a telefon sértetlen.

2 nap simogatás után maximálisan elégedett vagyok vele, csak ajánlani tudom, ha valaki 150$-ért akar telefont venni, ez jó választás.

(#10810) banderasz77 válasza _Karesz_ (#10809) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát, nem tudom, ilyen áron már 6577-est is kapsz....

(#10811) LámaZ válasza mipityu (#10761) üzenetére


LámaZ
addikt

Te figyu, én Star i9220-at rendeltem, az is 180 dolcsi. Az is ilyen jó lesz? (Amúgy ma adták postára.)

Legyen minden jó!

(#10812) Virgi44


Virgi44
csendes tag

Sziasztok,

Mielőtt valaki letépi a fejemet, keresgéltem a hozzászólások között, de nem találtam egyértelmű választ a kérdésemre. Keresek olyan Androidos telefont (Dual SIM - Dual Standby, vagy Dual SIM - Dual Active), ami ténylegesen tudja azt, hogyha az egyik kártyán beszélek és a másikon hívnak akkor át tudom venni a hívást úgy, hogy vagy tartom az elsőn lévőt vagy megszakítom. Tehát nem veszi le a hálózatról a másik kártyát és nem jelez a hívónak kikapcsolt állapotot ha beszélek.

Majdnem vettem egy Galaxy Duos-t, mert ugye ott nagypofával hirdetik, hogy DS - DA, de mint kiderült az csak simán egy keresztben átirányítást eszközöl a kártyákon, tehát minden egyes hívás közben felvett (eredetileg a másik kártyára érkező) hívás után percdíjat kell fizetnem az átirányítás miatt.

Régen volt ilyen telefonom, persze nem androidos ami tudta ezt. pl: Samsung D880

Előre is köszönöm.
üdv

(#10813) _Karesz_ válasza banderasz77 (#10810) üzenetére


_Karesz_
tag

Amik ennyiért voltak, nem igazán tetszettek, most megnéztem, kicsit lejjebb mentek az árak, tényleg van olyan is 150 körül.

(#10814) Csari93 válasza hevizms (#10787) üzenetére


Csari93
aktív tag

"Mert pld ha "csak"telefonálásra használom a star n9770-et,akkor akár 3 teljes napig(72óra) is birja,ha viszont wifizek,mobilnetezek,játszom,akkor este már töltőért kiabál.Most akkor mit irnék be?3 nap vagy 1?"
Pontosan ezt! ;) (írtam, hogy ehhez kéne írta leírásba is :) )

Biztos nekem is tetszenének a kijelzőitek, mert 4.3, 4.5, 4.7, 5 colosak, és nagy részük szép is, én a hibáikra, és az itthoni "belakásra"/üzembehelyezésre is gondoltam, mennyit kell makizni, hogy magyar legyen, ne legyen tele hülyeséggel(tudom, ezt boltja válogatja), ilyenek. De ez no offense meg semmi, csak bennem merült fel, hogy nem tudom, mit milyen szemmel nézzek. Ha én is tapiztam volna már mondjuk a telefonod, vagy másét, biztos lenne bennem kialakult kép :)

[ Szerkesztve ]

www.flickr.com/csari

(#10815) thumb válasza thumb (#10801) üzenetére


thumb
aktív tag

Nah már meg is jött :)

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#10816) Sanyesz. válasza Virgi44 (#10812) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Ezek a telefonok ebben az árkategóriában (150-250$) "csak" dual standby"-osak. A "dual active standby" magasabb árkategória. pl. ez a HTC

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10817) mipityu válasza LámaZ (#10811) üzenetére


mipityu
tag

A képek, adatok alapján ugyanaz, mint az N9770. Még a reklám fólia is ugyanolyan.

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#10818) isti1968 válasza cappa72 (#10806) üzenetére


isti1968
csendes tag

Azt hol találom ?

(#10819) szpali válasza isti1968 (#10818) üzenetére


szpali
addikt

Beállítások/kisegítő lehetőségek

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10820) Rolly válasza Sanyesz. (#10816) üzenetére


Rolly
veterán

és pl ami csak dual standby-os telefon abban ha netre felmegy az ugye még nem tiltja közben a másik kártyát? :$ Mert két sim-em lenne az egyik csak céges hívásokhoz a másik meg e-mail és egyéb töltögetés + privát hívások ... Az nem baj, ha hívás közben kikapcsoltat jelez (mert sms-t kapok és visszahívom), de a telefon rendszeresen szedné le az e-maileket és az nem lenne jó ha ilyenkor is elérhetetlen lennék...

[ Szerkesztve ]

(#10821) Sanyesz. válasza Rolly (#10820) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Az adatforgalom az más. Ha netezel az egyik kártyán, akkor bejön a hívás a másikon. De ha beszélsz, addig a másik kártya inkatív lesz és nem fogad hívást.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10822) cappa72 válasza Rolly (#10820) üzenetére


cappa72
nagyúr

El kell szomorítanom. Ha a edge vagy netán gprs adatforgalmad van az egyik kártyán, akkor a másik kártya elnémul.
Ha 3g-n van adatforgalom, akkor nem.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10823) Rolly válasza cappa72 (#10822) üzenetére


Rolly
veterán

3g-n lenne adatforgalom... azt be lehet állítani, ha nincs 3g ne legyen adatforgalom?

(#10824) cappa72 válasza GIJoe (#10808) üzenetére


cappa72
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy pontosan hogyan is áll a dolgod? Mármint a tracking. Egy hete változatlan az állapota? És milyen állapotban van egy hete?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10825) pmikloska


pmikloska
aktív tag

FÓRUMOZÓK! Felkerült az első hozzászólás, mostantól lehet hivatkozni az ott található infókra a gyakori kérdéseknél.

[ Szerkesztve ]

(#10826) mikrofon


mikrofon
addikt

Itt is megosztóm, mert szerintem mindenki számára FONTOS, nem készülék specifikus!

Találtam az apkhot ROMban egy SMSreg.apk alkalmazást.Úgy emlékeztem, hogy ezt törölni kell, mert kártevő szoftver! Simán emelt díjas sms-eket küldözgethet világszerte! A dolog érdekessége, hogy miután megtaláltam, telepítettem egy vírusirtó progit (AVG) de a vírusírtó nem találta meg! Kézzel, Root Uninstaller-rel, kellett törölni!

Én találtam egy listát!

Szerk: talán a lista is mehetne az első hozzászólásba, mint azonnal törlendő alkalmazások!

[ Szerkesztve ]

(#10827) hevizms válasza pmikloska (#10825) üzenetére


hevizms
addikt

Ez szuper.Tényleg szükség volt erre már nagyon.

(#10828) LámaZ válasza mikrofon (#10826) üzenetére


LámaZ
addikt

„SMSreg.apk alkalmazás”

Ez melyik mappában van?

Legyen minden jó!

(#10829) mikrofon válasza LámaZ (#10828) üzenetére


mikrofon
addikt

Ezt nem tudom, nem mappában találtam. Néhány felesleges alkalmazást akartam törölni RootUnintaller-rel és ott figyelt a listában, mint telepített alkalmazás. Sys jogokkal rendelkezett, így gondolom sys/app mapában volt, de ez csak tipp! Az jó kérdés, hogy benne volt már a ROMban, vagy én varázsoltam fel valamilyen szoftver telepítésével....

Az biztos, hogy minden back up-omat törlök és csinálok újat! :DDD

Van valakinek tapasztalata Androidos Vírusirtókkal? Esetleg tud valaki olyat ajánlani, ami kiszúrja az ilyen alkalmazásokat?

[ Szerkesztve ]

(#10830) ztibor válasza mikrofon (#10829) üzenetére


ztibor
senior tag

A listában hol találtad meg a nevét, mert én nem látom.

Rákerestem google-ban is, és nem találtam olyan találatot hogy ártalmas lenne.

(#10831) Bagira01 válasza beers (#10777) üzenetére


Bagira01
veterán

Az, hogy mindenki màsnak jó nem jelenti azt, hogy nekem is törvényszerűen jónak kell lennie. A töltő ès a füles egyértelműen rosszak. A képernyőgörgetés is akadozik. Lehet romokkal buheràtorkodni, csak gondoltam egy 2 magos telón màr nem lesznek olyan gondok mint egy 7227-es alcatelnél.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10832) mikrofon válasza ztibor (#10830) üzenetére


mikrofon
addikt

A listában több helyen is benne van:
Riskware/SmsReg - Riskware/SmsReg!Android
Dial/SmsReg - Dial/SmsReg!Android

Google kereső is talál:

fizetős nénis oldalak regisztrációja akaratod és engedélyed ellenére. (Remélem ez a linkelés, nem ütközik fórumszabályba a tartalma miatt!)

Különböző ROM-mal foglalkozó oldalakon is felmerült. Szerintük nem annyira veszélyes, mert csak minden egyes alkalommal, amikor új kártya kerül a telóba, küld a kínaiaknak egy SMS-t, csak egyet!

[ Szerkesztve ]

(#10833) turkburk válasza peter76bp (#10717) üzenetére


turkburk
tag

THL W3+-ra feltettem és ugyanez a problémám. Ezek szerint ez a ROM bugos?

(#10834) berigazek


berigazek
őstag

OFF.Melózom és most jött a hír a PayPal-tól,de gondolom,hogy más pp-s társunk is kapott ilyen jellegű tájékoztatást a pp-től,hogy már lehet Maestro Card-ot is regisztrálni a PayPalon és azzal fizetni!:-)Ez nagyszerű hír azoknak akiknek csak ilyen kártyájuk van!
Ha rossz helyré írtam kérem az illetékeseket tegyék át a megfelelő topicba,mert nekem most csak ennyi időm volt,hogy megosszam veletek!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10835) fPApi


fPApi
őstag

Lehet, hogy fölöslegesen aggódom, de azért rákérdezek: Az etotalk, ha paypal-al fizetünk nem enged szállítási címet megadni, mert azt mondja, hogy a paypal-on regisztrált cím lesz a szállítási cím. Ez nekem OK is lenne, viszont a megrendelés (és fizetés) után sehol (pl. etotalk megrendelés igazolás, megrendelés részletei, stb.) nem látom kitöltve a szállítási címet. Nyugtassatok meg, hogy ez így normális és ettől még jó lesz a szállítási cím!

(#10836) pmikloska válasza fPApi (#10835) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Én személy szerint nem tudlak megnyugtatni, mert nekem a Shipping és Billing Address-nél is ott van a címem rendesen.
Még a vásárlás előtt adtam meg a címet a profilomnál, lehet, hogy ez segített.

(#10837) peter76bp válasza turkburk (#10833) üzenetére


peter76bp
senior tag

Óóóóó bazzz. Hogy nem jutottam ide hamarabb. Most próbáld már meg be tudsz-e lépni recovery-be? Mert nekem lila szétfolyós képernyő jön be csak. Vissza akartam rakni az előző mentését, de így nem tudom. Ha esetleg ezt tapasztalod rögtön vedd ki az akksit is pihentesd pár percig a telót bekapcsolás előtt. Ha sokáig úgy hagyod beég a kijelzőbe az a szar csíkozás és sokkal tovább kell kikapcsolva hagyni.

Valaki: Mi van akkor ha nem tudok belépni recoverybe? Lila hosszantí csíkozásos szétfolyós képernyő jön be csak. Itt belinkelt THL W3-ra készített CWM Recovery v5.5.0.4 for ThL W3+ //sgg került fel a telóra, azzal mentettem le az eredetit, aztán feltettem az itteni magyarított ROM-ot.

beers Te tesztelted ezt a ROM-ot, Neked nem volt ilyen gondod az elforgatás érzékelővel, meg a gszenzorral?

[ Szerkesztve ]

(#10838) ztibor válasza mikrofon (#10832) üzenetére


ztibor
senior tag

Kösz, így már megtaláltam.

(#10839) hevizms válasza fPApi (#10835) üzenetére


hevizms
addikt

Szerintem nem kell aggódnod.
A paypal-tól kaptál email-t a vásárlásról?
Nekem pld csak kizárólag a paypal irt mindig,nem a webshop.A tracking numbert is a paypal-tól kaptam meg.
Szóval szerintem ez rendben lesz.A paypal regisztrációnál megadott cimre fogják küldeni.Ne aggódj.

[ Szerkesztve ]

(#10840) fPApi válasza hevizms (#10839) üzenetére


fPApi
őstag

Igen, kaptam visszajelzést a paypal-tól, és ott is van a jó cím, de mellette az van, hogy "unconfirmed" (nem megerősített). Most akkor mi van?

(#10841) LámaZ válasza hevizms (#10839) üzenetére


LámaZ
addikt

Az ürgéknek kereskedelmi számlájuk van a pp-nál.

Legyen minden jó!

(#10842) mikrofon válasza fPApi (#10835) üzenetére


mikrofon
addikt

nekem vásárlás után küldtek egy e-mail az etotalk-tól a szállítási adatokkal. Azt írták benne, ha nem hagyon jóvá akkor 48 óra után küldik csak a csomagot. Amint megjött az e-mail, én visszaírtam, hogy rendben az adatok helyesek, várom a csomagot! Küldték is aznap!
Ha bármi kérdésed van tedd fel az EtoTalk <sales@etotalk.com> -ra holnap reggelre meg is kapod a választ!

[ Szerkesztve ]

(#10843) banderasz77 válasza Bagira01 (#10831) üzenetére


banderasz77
addikt

Tyhűűű, de nem bánom, hogy nekem nem azt küldték.
Teljesen elégedett vagyok a kis THL V12 MTK6577-el....még jobban is tettszik.
Ráadásul a panaszomra még 20 $ Refundot is kapok.

Egy rossz szó sem érheti a TTmalls-t. :R

(#10844) Bagira01 válasza banderasz77 (#10843) üzenetére


Bagira01
veterán

Látod van akinek jó. Amit még észrevettem, hogy elég nagy a hely a kijelző és maga a külső burkolat között. A belső keret elég sorjás, nekem olyan mint ha még kosz is lenne ott :U

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10845) fPApi válasza mikrofon (#10842) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi, közben rájöttem, hogy ott most este van, így türelem kell. Egyébként írtam nekik, majd válaszolnak.

(#10846) banderasz77 válasza Bagira01 (#10844) üzenetére


banderasz77
addikt

Hát, reklamáld meg és cseréltesd ki olyanra, mint az enyém....
Vékony, könnyű, brutál kijelzővel. Jól is néz ki.
És atomgyors, szabad memó kb. 40%. Pedig azért fut már ez az.... :K

Látom, ott bizony valami beszorult....

[ Szerkesztve ]

(#10847) LámaZ válasza banderasz77 (#10846) üzenetére


LámaZ
addikt

„olyanra, mint az enyém„

Na, és milyen a tiéd? Mert az aláírásodban nincs benne.

Legyen minden jó!

(#10848) Bagira01 válasza banderasz77 (#10846) üzenetére


Bagira01
veterán

Most próbálgattam a gyári töltőt. Akkorát durrant, hogy csak győztem pislogni :W

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#10849) ZaXXoN válasza Bagira01 (#10844) üzenetére


ZaXXoN
tag

Hát te meg mit kaptál?... :Y Nekem egyáltalán nem így néz ki, nincs ott semmi fehér sáv, pláne kosz.

(#10850) Bagira01 válasza ZaXXoN (#10849) üzenetére


Bagira01
veterán

Na ez az. Jó nagy hely van a kijelző és az érintőpanel között. Körbe látszik, hogy valami szar sorjás műanyag keret van belül. A töltő meg most pukkant egy kva nagyot. AZ 1GB White verziót rendeltem, de hát se nem 1GB se nem fehér. Most természetesen már más link jön be a rendelésemre, ahol csak 512MB-ot írnak, még jó, hogy csináltam képernyőmentést...

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.