Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) petyametyo válasza Laza... (#73991) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Köszönöm továbbítom:) Ezt esetleg meg tudná valaki itt csinálni ? :R

[ Szerkesztve ]

(#74002) maj-viktor válasza zsono72 (#74000) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hello!

Ne tudd meg én mennyi ideig "sz*ptam" mire megtaláltam hol van a "hívószámkijelzés beállítás"...
Amit te leírtál, az más... az hogy melyik számról tárcsázzon a teló (2 SIM esetén), amúgy alapból én is ott kerestem / keresném, de ez máshol van eldugva!

Na szóval:
Nyomj egy "telefon" gombot, mintha tárcsázni akarnál valakit - azon belül nyomj egy "funkció gombot", amivel a funkciókat hívod elő, itt Setting (Beállítás) / Voice Call / Additional settings / SIM kiválasztása / Caller ID / Show number

bocsi nekem angolul van, de ha esetleg nem érted, akkor google fordító lefordítja neked... (de kb. Hanghívás - Beállítás - Hívóazonosító / Mutasd a számot nyers fordítás)

Ne tudd meg én milyen vért izzadtam - mire megtaláltam... xD

Szóval itt a help! :)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#74003) zsono72 válasza maj-viktor (#74002) üzenetére


zsono72
csendes tag

Köszi Viktor a gyors válaszért, de még mindig nem megy! Már az őrület határán vagyok, hogy hová rejtették ezek a barmok a hívószámkijelzést?

Ha a telefon gombot megnyomom, azon belül már nincs sehol funkció/beállítások választási lehetőség.
Szerintem ezen a szaron egyszerűen nem lehet átállítani....!

Neked is ugyanilyen típusú a telód???

(#74004) nemethsza válasza zsono72 (#74003) üzenetére


nemethsza
tag

Hali,
ha a hívás gombot megnyomtad, akkor a TELEFON menügombját nyomd, ott lesz a beállítások.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#74005) zsono72 válasza nemethsza (#74004) üzenetére


zsono72
csendes tag

Hejj az anyjukat....
Sikerült!!!!!!! NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM SRÁCOK !!!!!!!!!!!

További szép napot Nektek!!!

(#74006) Laza... válasza zsono72 (#74005) üzenetére


Laza...
addikt

Most így visszaolvasva, az első droidos telómmal ugyanígy beszoptam :DDD

Never give up!

(#74007) stmiklosi válasza Botigta (#73995) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Bonyolult a hangerő növelés, de itt próbáltad? (még leírni sem egyszerű)(
Engeneer Mode>Hardware>Audio>NormalMode>itt SIP vagy SPH (nem emlékszem, én a MIC -t állítottam),
és akkor sorban: FR0 állítsd majdnem maximumra, írja:255, aztán lejjebb Level0 majdnem maximum és SET.
Nekem megjegyezte.
Aztán tovább: FR1, 2, 3, Level1, 2,3 stb. egészen 6-ig.
Nekem hatásosan felnyomta a MIC hangerőt, halkan hallottak, ráfért....
A touch panel a technológiából adódóan a szélein mindig "hibás", ott gyengül a "térerő".
Aztán persze vannak kükülönbségek, azaz valahol nem is veszed észre (pedig van, csak nagyon "finoman"),
aztán van durvább is. Picit beljebb nyomva, mint ahol kéne, azért működésre bírható. Kalibráció úgy tudom nincs rá.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#74008) junkpod válasza zsono72 (#74000) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem jo helyen keresed. Inditsd el a tárcsázót és ott a menu gomb majd beállítások alatt keresgélj. Ez amúgy tmobil hülyeség, hogy az alapértelmezett a kikapcsolt.

Megeloztek... Amugy 6572-es telefont miért vettél meg?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#74009) RVR400 válasza junkpod (#74008) üzenetére


RVR400
veterán

Ezzel az erővel az is lehetne a kérdés, hogy minek gyártják. :D Alapvetően az a baj, hogy csak 256MB RAM van benne. Egy Jiayu F1 is kijött volna az árából, bár az meg nem IPS.

Most akkor nem tudom, hogy mennyi RAM van benne, mert alul meg 512-t ír. Így végülis még jó is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#74010) zsono72 válasza junkpod (#74008) üzenetére


zsono72
csendes tag

Köszi neked is Junkpod!

Azért vettem meg a 6572-est, mert elég jó áron volt. Egyébként mi a baj vele??

(#74011) RVR400 válasza zsono72 (#74010) üzenetére


RVR400
veterán

Nincs vele baj, csak mi már itt 4 mag, 1GB meg 8 MP alatt nem gondolkozunk. :)

(#74012) To_Pet


To_Pet
tag

Üdv Mindenkinek!

Én is beléptem a 2 sim kártyás telefonok világába egy Prestigio Multiphone DUO 5044-es telefonnal és lenne néhány kérdésem:
Az egyik, hogy van-e valami jól testre szabható, 2 kártyát kezelő tárcsázó?
A másik, hogy megoldható-e, hogy mind a két számmal tudjak viberezni?

Esetleg ha van valami javaslatotok, hogy milyen progik hasznosak 2 SIM kezeléshez akkor azt is szívesen venném.
Esetleg, ha van olyan widget amivel lehet egy érintéssel váltani a 2 kártya között akkor nekem az is megoldás lenne a tárcsázóra. Bár rootolni nem szeretném egyelőre a készüléket.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#74013) To_Pet


To_Pet
tag

Bocsi, de már nem tudtam szerkeszteni.

Mivel a telefon dual stand by, ezért kipróbáltam, hogy egyik kártyát a másikra irányítottam és bekapcsoltam a hívásvárakoztatást. Amikor megpróbáltam hívni az egyik kártya használata közben a másik kártyát, semmilyen visszajelzést nem kaptam. De még azt sem, hogy a szám nem elérhető. Erre van valami megoldás?

(#74014) Laza... válasza To_Pet (#74013) üzenetére


Laza...
addikt

Nem életszerű hogy egyik simről a másikat hívod. Nincs másik telefon a környezetedben?

Never give up!

(#74015) mobilamb válasza To_Pet (#74013) üzenetére


mobilamb
csendes tag

Én az exdialer-t preferálom, de korábban a dw contacts-ot is használtam. Elég jó funkciók vannak mindkettőben, de a gyári tárcsázónak adják át a hívást, így alapvetően túl sok extra dolgot a gyári beállításokon túl nem tudnak majd biztosítani dual sim szempontból. /Ami meg jól ki van találva egyébként./

[ Szerkesztve ]

(#74016) To_Pet válasza Laza... (#74014) üzenetére


To_Pet
tag

Természetesen egy másik készülékről próbáltam. Csak a megfogalmazás nem sikerült jól.

(#74017) Botigta válasza stmiklosi (#74007) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszi a válaszodat! Én pont ezt csináltam, csak azt nem tudom, hogy amit írtál, mi az az FR0, és minden level-ben adjam rá a maximumot? Vajon mik ezek a szintek...

(#74018) Laza... válasza Botigta (#74017) üzenetére


Laza...
addikt

Nagyjából 12 400 000 találat (0,46 másodperc)

Első találat

Never give up!

(#74019) To_Pet válasza Laza... (#74014) üzenetére


To_Pet
tag

Na most odáig jutottam, hogy ha T-mobileos kártyán (ez a fő kártya slot) beszélek, akkor becsörög a telenorosra (ez a sima gsm slot) érkező hívás. Viszont ha a telenoroson beszélek, akkor nem jön semmilyen értesítés. De még a hívó telefonon sem (másik telenoros készülék) jelez semmit, egyszerűen csak szétkapcsol. Ha ez így a normális működés, akkor mégis csak két telefont kell hordanom magammal.

(#74020) wwenigma válasza stmiklosi (#74007) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A touch panel a technológiából adódóan a szélein mindig "hibás", ott gyengül a "térerő".

Heheheh, nyilvan a szelein nem "drótozzák" be a touch panelt. ;)

De hogy on legyek, vki 4" körüli teló, 1G ram, nemhulladék, jólnézki, nagyaksi? Barátnőnek kéne és már nagy a 4,3"-os... G3C pénteken jött meg, az meg már nagyonnagy lenne...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74021) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Egy vadi új Dooge DG500C 30-ért megéri? Félek ezektől a kínai telóktól. Ez a márka mennyire megbízható? Mert akkor nem veszek ( Samsung, Sony stb...) márkás telót.

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#74022) Laza... válasza Storms (#74021) üzenetére


Laza...
addikt

Ennyi az új ára nagyjából (+ÁFA, ha megcsípik)

Never give up!

(#74023) stmiklosi válasza wwenigma (#74020) üzenetére


stmiklosi
tag

Akkor nézd meg ezt, a szélei mindig gyengék. Nem azt mondtam az előbb sem, hogy használhatatlan!
http://iosblog.hu/pontatlanok-az-iphone-kepernyok-szelei/
De igen, a szélei is "be vannak drótozva".
A "drótok" a képernyő felüleltén egy erőtreret hoznak létre. A közepén az érintett ponthoz kapcsolódóan a szomszédos pontok is résztvesznek az egységes erőtér kialakításában, de a szélén nics "szomszéd", ezért van az a "hiba", amit emlegettem.
Hirtelen nem találom azt cikket, amelyik bemutatja az érintőpanel működését, a gyártási technológiát és az
ebből következő "hibákat".
(Ui: és én még most sem mondom hogy: Heheheh, csak azt, hogy cáfolj meg, bármiféle írott anyaggal!)
Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#74024) stmiklosi válasza Botigta (#74017) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Na ezt nem kellett volna kérdezned. Fogalmam sincs, miért van ennyi szint és miért kell két helyen is állítani.
Eredetileg, ahogy növekednek az FR és LEVEL számok (szintek) növekednek a hozzátartozó értékek.
Valahol biztos van egy program, ami használja ezeket a lépcsőket, de nem tudom melyik az.
Mindenesetre nekem megoldotta 3 készülékem (JiayuG2H) hangerő kérdését, egyértelműen megemelve a mikrofon (túloldalon hallható) hangerőt.
Eredetileg is használható volt, de zajosabb kjörnyezetben már gondok voltak, először annak tudtam be, míg rátaláltam erre a megoldásra. Még a telefont is szétszedtem, finomam megtágítva (inkább csak belül) a mikrofonhoz menő csatornát
Az első, 0-ás szinten még csak 200-at írtam, aztán már 255-öket. Ha bárhol vélhetően emiatt probléma lett volna, tudtam, hova kell nyúlni. De nem volt, nem használok pl. voicerecordert.
Beírás után mindig nyomj SETet. Nekem bevált.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#74025) wwenigma válasza stmiklosi (#74023) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tisztaban vagyok hogy mukodik, de ha marhasagot irsz akkor kiröhöglek. Azt mondod gyengul utana azt mondod hogy nincs, döntsük mar el most melyik.. . iphone-t lesz*rom hogy hogy cseszték el. Egyebkent a vezetékelés olyan finom hogy nem észrevehető a szélein az "érzéketlen" rész. Ha igen, ott akkor baj van. A vezérlő inditaskor automatikusan lekalibrálja a touch-ot.

Inkabb javasolj valami telót barátosnénak. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#74026) stmiklosi válasza wwenigma (#74025) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!
Idéznéd, ahol azt mondtam, hogy nincs?
Ezt írtam, és azért az idézőjelek sem véletlenek, vagy mire gondolsz?
"A touch panel a technológiából adódóan a szélein mindig "hibás", ott gyengül a "térerő".
Nem mondtam, hogy ezzel a panellel a készülékek használhatatlanok, csupám azt, és ez alól sem az Iphon, sem más nem tudja kivonni magát, hogy ez ennek a technológiának (az olykor észre sem vehető, de objektíven mérhető) korlátja, tulajdonsága.
Javasolni nem szeretek, mert másnak, más a fontos. Amit én nem tartok hibának, adott készülék tulajdonságait figyelembevéve, másnak nem elfogadható.
Példának: az öreg 2 Mpixeles HP fényképezőm különb képet készít, mint bármelyik telefon. A megapixelek meg alig számítanak, pedig sokan lovagolnak rajta. (Nem nyomdai feldolgozásra szánt anyagoknál.) Ami számít: a bejutó fénymennyiség és a feldolgozó szoftver.
A másik: sose lesz egy telefonban olyan képességú GPS vevő, mint a megint sok éves, mondhatni Noname (Hannspree) GPS készülékem.
Nem is várom egy telefontól ezeket a képességeket, bár mindkét funkcióra használható, annak általam elfogadott korlátaival.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#74027) Storms válasza Laza... (#74022) üzenetére


Storms
őstag

Értem.
Ezek közül melyiket?
Cubot GT99
vagy
Doogee DG500C

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#74028) Storms válasza Storms (#74027) üzenetére


Storms
őstag

vagy Jiayu G3?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#74029) Laza... válasza Storms (#74027) üzenetére


Laza...
addikt

Ezek közül én (személyesen) egyiket sem ismerem, de nekem olyan szájhúzósak...ha érted. Ettől még lehet jó készülék.

A legfontosabb hogy nézelődj a kiszemelt készülék(ek) témáiban, onnan tudhatsz meg legtöbbet, és így a döntésed is jobb lesz.

Mindenkinek a saját készüléke a legfasz@bb, olvass a sorok között. Én szerencsére elfogulatlan vagyok, mert a látszat ellenére egy nokia 2310-et nyomkodok :DDD

(és csak olyan készüléket hozok be, ami már bizonyított, van vele (jó) tapasztalat.)

szerk.: Én a Jiayu-ra szavazok ;)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#74030) kitcar66


kitcar66
csendes tag

Sziasztok! Már régóta szemezek a G3 különböző változataival, és most hirtelen vennem kell egy telefont. Mivel sürgős, a kínai rendelés kiesik. Mobilamb.eu-nak van készleten itt Mo-n G3C-je, és 12 hó garit is vállalnak, ha gondom van, hozzájuk kell visszajuttatnom a készüléket. Honlapjuk szimpatikus, kérdéseimre is szinte rögtön, kimerítően válaszoltak. Valami infótok róluk? Esetleg más forrás? Előre is kösz.

(#74031) Zeki válasza kitcar66 (#74030) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ők a leggyorsabbak, ha az kell ami náluk van. Semmi gond velük.
Vagy szétnézel az aprón.

(#74032) Botigta válasza Laza... (#74018) üzenetére


Botigta
aktív tag

Köszönöm. A kioktatást is...

Persze ha tudod, hogy mit kell beírni angolul a keresőbe. De te sem jót írtál be ezek szerint, mivel az pont nem jó amit belinkeltél, mert az a hangszóró hangereje, ráadásul, nem is pont ilyen az a menü oldal az én telómban.
Ha igazán segíteni akarsz, akkor azt áruld el, hogy mi a neve angolul annak a hangszórónak, ami a fülemnél van telefonáláskor (még magyarul sem tudom :D )
Köszi

(#74033) Zeki válasza Botigta (#74032) üzenetére


Zeki
nagyúr

sph: speakerphone

(#74034) Szabyka_


Szabyka_
tag

Mijue M5 telót ismeri valamelyikőtök ?
1gb ram ,4,7 col, gps ...
73 dollár ...

[ Szerkesztve ]

(#74035) nimfas válasza Botigta (#74032) üzenetére


nimfas
addikt

"Még angolul sem tudok" Ejnye, ne add alá a lovat! :D

(#74036) Zeki válasza Szabyka_ (#74034) üzenetére


Zeki
nagyúr

Itt még nem volt róla szó.
Az már lutri.
Úgy a név, mint az ár.

(#74037) aytukabozs válasza Szabyka_ (#74034) üzenetére


aytukabozs
addikt

egy kétmagos noname, négymagos noname áron, semmi különös.... :P
(úton van nekem is egy hasonló speckójú masina, feleennyiből, bár az kívül barbiephone :) )

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#74038) Zeki


Zeki
nagyúr

Aki csajos telefont keres, ez az. Igaz nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#74039) Zeki válasza Zeki (#74038) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#74040) beg válasza Zeki (#74038) üzenetére


beg
veterán

Kosaras lányok pizzatányér kézzel előnyben :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#74041) klogw válasza Zeki (#74038) üzenetére


klogw
aktív tag

milyen nő az akinek ilyen kell ...

(#74042) Zeki válasza beg (#74040) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, ilyen teló 4"-ban is kellene, nem csak tepsiben. De sajnos a tepsi a trendi.

klogw
a műcsöcsös-műszájas-műmindenes pláza izéknek.

[ Szerkesztve ]

(#74043) junkpod válasza zsono72 (#74010) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak árkérdés hogy baj-e? Ha 100 dodo alatt volt akkor ok:)

Box's don't touch!

(#74044) aytukabozs válasza junkpod (#74043) üzenetére


aytukabozs
addikt

legyen inkább 80,
na jó 85, de onnan tapodtat se... :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#74045) Chaser


Chaser
titán

Láttam egy lenovo S8-at. 8mag/2GB, de jól látom, a 3g only csájna'? :U 200$-ért elég korrekt. 8mm vastag, gorillás, akku lehetne combosabb, de ennyiért minden úgyse megy. A színe különösen tetszik:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74046) Laza... válasza Chaser (#74045) üzenetére


Laza...
addikt

Oda is van írva, pirossal: (can be only used in China)

Már ki lett beszélve itt ez a fuxos teló tezsvírem :DDD

Never give up!

(#74047) Chaser válasza Laza... (#74046) üzenetére


Chaser
titán

Nyalnának sót:) P780-at akartam, de ez a hw azért ütősebb, meg nem bánnám ha vékonyabb lenne. Rákerestem itt, de nem láttam találatot.

szerk: G4s ttszik még, csak az nem lenovo:) A 40$-ral drágább verzió csak a 2GB ram, 16GB háttértárban különbözik? 150-ért elég ütős az egyes vari, de a második se rossz éppen.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74048) fateless válasza Chaser (#74047) üzenetére


fateless
veterán

Igen, a különbség a RAM és a ROM (a helyes link)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#74049) KukkSteve


KukkSteve
aktív tag

Aktuális csoportos rendelések. KATT! :)

A számom az adatlapomon. ;)

(#74050) sanyee75 válasza beg (#74040) üzenetére


sanyee75
tag

Ha már lapát keze van a leányzónak akár EZ is lehetne neki :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei Pulse, SE Arc, THL T100s, Jiayu G4SL, Huawei P7

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.