Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68001) margithid válasza bb71 (#68000) üzenetére


margithid
veterán

Nem wcdma?
Azt hitem elve csak azokat engedi nézni is...

(#68002) bb71 válasza margithid (#68001) üzenetére


bb71
őstag

WCDMA, DE 1 SIM.

(#68003) margithid válasza bb71 (#68002) üzenetére


margithid
veterán

Hopp, elnézést:)

(#68004) Graphics válasza bb71 (#68000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Newman-ekről is ugyanúgy beszélünk, pedig az N2-es 1 sim-es :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#68005) bb71 válasza Graphics (#68004) üzenetére


bb71
őstag

Bocsánat.

(#68006) Indy1 válasza CoolBoy323 (#67974) üzenetére


Indy1
tag

megrendeltem alirol nyolc napja, 67.99$. Ma kuldtek el.

(#68007) citkar válasza Graphics (#68004) üzenetére


citkar
addikt

Elég baj az, félrevezető.
Én és valószínűleg mások is a dual sim-es topikban, dual sim-es telefont keresnek, aztán bosszantó, ha megtetszik és kiderül, hogy számomra hasznavehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#68008) vapega válasza margithid (#67998) üzenetére


vapega
tag

Egy ilyennel élek együtt.......................qrva jóóóóó.........imádom.

MI 10T

(#68009) GIJoe


GIJoe
addikt

A hangyásoknál THL T11 215$ (ha ez működik akkor 211$ COUPON CODE:
antsave4)

(#68010) Crytek válasza GIJoe (#68009) üzenetére


Crytek
veterán

Itt csak 219$ és erre semmi más nem jön rá!

Next PC Upgrade: 2022

(#68011) GIJoe válasza Crytek (#68010) üzenetére


GIJoe
addikt

Pontosítok itt 210$ kuponnal, és mivel Spain warehouse, ezért EUs, tehát 0 terhek, és hamar itt van...

[ Szerkesztve ]

(#68012) Crytek válasza GIJoe (#68011) üzenetére


Crytek
veterán

Nem szállítanak magyarba! :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#68013) muhaha01


muhaha01
tag

sziasztok!

ulefone márkáról és azon belül az ulefone p6+ nyolc magos, 6 collos csodáról van vkinek tapasztalata?
a rabja lettem ennek a telefonnak, de több webshopon is eltérő adatok vannak róla, egyik helyen full hd a kijelző, máshol csak hd, egyik helyen 4 magosnak írják, máshol octa core, tud valaki vmi biztosat?

köszi :)

pl.:
http://www.tinydeal.com/ulefone-p6-60-ips-fhd-mtk6592-8-core-android-421-phone-p-123472.html

[ Szerkesztve ]

(#68014) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Van egy Star Q9000-es készülékem, amiben egy Telenoros kártya van.
Nos, ma megrendeltem a Telenornál a mobilinternetet, de valamiért nem akar csatlakozni, pedig be van kapcsolva az adatkapcsolat is.

E leírás szerint állítottam be mindent a készüléken, de mégsem akar összejönni a dolog.. :/

Esetleg valaki tudna segíteni, hogy mi lehet a probléma? :)

Köszönöm! :R

Samsung S9

(#68015) Upo válasza muhaha01 (#68013) üzenetére


Upo
addikt

Ebből is valószínű van 4 és nyolc magos változat is, ahogy star-ulefone-éknál szokás. Múltkor is előjött valami 8 magos star, ott az xda-n találtam hogy több féle van. De még az is előfordulhat hogy máshonnan veszed akkor kicsit más a bele, hiába ugyanaz minden adat a táblázatban, azután ráraksz egy másik "rá való" romot és tégla lesz (természetesen előzetes backup nélkül szokták).
Ilyen kategóriánál számíthatsz arra hogy az a rom marad rajta amivel megvetted és semmi előjövő gond nem lesz javítva hacsak nincs a készüléknek jó közössége (pl. xda, 4pda).
A jó ár mellett ez a noname átka. Nincs baj ha nincs baj. Úgyhogy előbb olvasni, keresni kell és utána vásárolni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#68016) hungobungo válasza Upo (#68015) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Miért van az hogy most már mindenki Huawei P6 design-t majmolja?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#68017) fateless válasza Víz Elek (#68014) üzenetére


fateless
veterán

Ezzel mennie kellene (esetleg nézd meg, hogy APN-ként a régivel, azaz "net"-tel megy-e, de már átálltak az "online"-ra)

Triviális kérdés, de arra a kártyára van engedélyezve a 3G net, ugye?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#68018) Crytek válasza hungobungo (#68016) üzenetére


Crytek
veterán

Mert szuper kis vékony teló ami még jól is néz ki!
Csak hát a saját soc egy kabaré :W (Már az eredeti P6-nak)

Next PC Upgrade: 2022

(#68019) Víz Elek válasza fateless (#68017) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Átírtam a net-re is, de akkor sem megy.

Gondolom engedélyezve van a 3G net (ha nincs akkor hogy kell)?, bár sosem használtam még vele mobilnetet, eddig T-s voltam, onnan volt a mobilnetem is.

A telóban egyébként a Sim 2 aljzatban van (GSM).
Sajna a Sim 2-be (GSM/WCDMA) nem tudom betenni, mivel oda már micro sim való.. nekem meg normál méretű van.

[ Szerkesztve ]

Samsung S9

(#68020) blueye válasza Víz Elek (#68019) üzenetére


blueye
veterán

Beállítások - SIM-kezelés - Adatkapcsolat, itt állítsd be a megfelelő SIMet, de így max. EDGE lesz a seb.

(#68021) antal750 válasza Víz Elek (#68019) üzenetére


antal750
aktív tag

És az adatok engedélyezve vannak ugye?

(#68022) muhaha01 válasza Upo (#68015) üzenetére


muhaha01
tag

értem, köszi.

btw a muszakibazar.hu oldalról van vkinek tapasztalata? mert itt elvileg van nekik ilyen cucc 72 ezerért.

(#68023) Zeki válasza muhaha01 (#68022) üzenetére


Zeki
nagyúr

A postázás közvetlenül külföldről történik a vásárló címére. A szállítást végző cégek: DHL, China Post, Hong Kong Post, Deutsce Post, Singapure Post, Magyar Posta.

A külföldről postázott termékek esetében esetenkén vámköltség + áfa fizetési kötelezettség keletkezhet (http://www.nav.gov.hu/data/cms291579/2947883399_tajekoztato.pdf), mely esetén a szükséges dokumentumokat az-azt bekérő hatóságnak megküldjük, de annak megfizetése a címzettet terheli.

(#68024) Sanyesz. válasza muhaha01 (#68022) üzenetére


Sanyesz.
őstag

+ÁFA

Olvasd el az ÁSZF-et. :N

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#68025) muhaha01 válasza Sanyesz. (#68024) üzenetére


muhaha01
tag

olvasnám, ha a céges laptopon nem lenne letiltva az oldal, mobilról meg nem fogok szüttyögni :DDD

köszi a válaszokat!

(#68026) ekrisztian válasza Víz Elek (#68019) üzenetére


ekrisztian
senior tag

mikor lettél telenor előfizető? cseréltesd ki a simet,ha fizetős akkor vágasd méretre.

(#68027) Sanyesz. válasza muhaha01 (#68025) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Megértem az ottani rendszergazdát, aki letiltotta. Már ebből következtethettél volna, hogy kerülendő oldal. :C

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#68028) muhaha01 válasza Sanyesz. (#68027) üzenetére


muhaha01
tag

hmm. mondasz valamit :DD

(#68029) Víz Elek válasza ekrisztian (#68026) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Már vagy 5 éve vagyok Telenor üzleti ügyfél, úgy 1 éve cseréltük a sim kártyát, mert a régit ellopták telóval együtt.. :/

Elképzelhető, hogy a WCDMA/GSM nyílásba kellene tenni a kártyát?

Samsung S9

(#68030) ZS3NI válasza Víz Elek (#68029) üzenetére


ZS3NI
őstag

3G = WCDMA

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#68031) Víz Elek válasza ZS3NI (#68030) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Gondoltam..
Sajna mostanában nem megyek olyan helyre ahol levágnák nekem a kártyát..
Esetleg addig ha valaki tudna segíteni, hogy mit kell beállítani, hogy tudjam használni GSM-el a netet azt megköszönném, hogy addig is ne csak üresen pörögjön a hónap.. :)

Samsung S9

(#68032) CodenameAZS


CodenameAZS
csendes tag

Sziasztok! Mostanában nem nagyon követtem a piac alakulását, viszont nemrég egy ismerősöm megkért hogy nézzek rá esetleg hogy mi most a bestbuy kínai. A szempontok a következők:

- max. 150$
- 4 mag, 1GB RAM
- átlagfelhasználó, szóval fontos lenne a magyar nyelv (nem gáz ha nem 100% fordítás), viszont a ROM ellátottság nem lényeg mivel mókolni nem akarja
- előlapi kamera (nem kizáró szempont ha nincs, de jó lenne ha lenne)

Kísérletezni nem igazán szeretnénk, így egy megbízható készülékre lenne szükség ami már többeknek bevált, ezért kérnék tanácsot. Sajnos időszűkében nem tudtam kellőképp visszaolvasni a topicban, így ha volna valaki aki folyamatosan követi ezt a témát és fejből írna pár készüléket ami megfelel ezen kritériumoknak azt nagyon megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

(#68033) Zeki válasza CodenameAZS (#68032) üzenetére


Zeki
nagyúr

ZOPO ZP700

(#68034) deadbody válasza Víz Elek (#68019) üzenetére


deadbody
tag

Hozzáférési pont típusához ne írd be hogy default, hagyd üresen, nekem pl így működik csak.

(#68035) tboy93


tboy93
nagyúr

Légyszíves segítsetek nagy a baj. Átvettem a postán a csomagom kibontottam és nem volt benne a telefon. Mit tehetek ilyenkor? :O

(#68036) cappa72 válasza Víz Elek (#68019) üzenetére


cappa72
nagyúr

Név: Telenor Online
APN: online
APN típusa: default,supl
MCC: 216
MNC: 01
Hitelesítés típusa: CHAP (vagy üresen hagyva)
Hozzáférési pont típusa: Internet vagy Default

Ha beállítottad, akkor az opciók (vagy menü) gombot nyomd meg, és ott mentés.
Mentés nélkül visszaírja az eredetit (pontosabban nem menti a módosításokat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#68037) Víz Elek válasza cappa72 (#68036) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Szia!

Név, APN, APN típusa, MCC, MNC okés, viszont olyan már nincs nálam, hogy Hitelesítés típusa, csak olyan, hogy azonosítás típusa (ebben kiválasztottam a CHAP).

Viszont olyan, hogy Hozzáférési pont típusa tényleg nincs... :(

Beállítottam mindent, de nem megy így sem a net... telót is újraindítottam, de semmi.

Samsung S9

(#68038) hungobungo válasza tboy93 (#68035) üzenetére


hungobungo
aktív tag

:(
Hogyan fizettél? Min keresztül vetted?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#68039) gyuszito válasza tboy93 (#68035) üzenetére


gyuszito
senior tag

Elfelejtették beletenni? :O Ilyet még nem is láttam.. Remélem PayPal-es rendelés volt... unboxing video van? Alap feltétele a kibontásnak! Mindíg azzal kezdjük!
Emlékszem 1 éve egy repcsin jöttek telefonjaink :(

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#68040) aytukabozs válasza tboy93 (#68035) üzenetére


aytukabozs
addikt

szerintem első körben jelezd a posta és az eladó felé is a problémát.
Unboxing videót nem csináltál?
A csomag sértetlennek tűnt?
Milyen metódussal, honnan vásároltál?

amúgy másik topik...

[szerk.]
ja már látom ott vagy.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#68041) Crytek válasza gyuszito (#68039) üzenetére


Crytek
veterán

Alap lenne ezek után igen,de amikor valaki hosszú hetek után végre kézbe kapja a csomagot főleg ha esetleg no plussz költség akkor nem az első gondolat hogy hol a gép és indítom a felvételt.

Next PC Upgrade: 2022

(#68042) tboy93


tboy93
nagyúr

Mixeshop euexp rendelés, belgiumon keresztül, posta hárít nem vállanak semmit. Unbox videó első körbehn nem volt de olyan szépen bontottam ki, hogy vissza tudtam csomagolni és csináltam unboxing videót. paypallel fizettem...

(#68043) aytukabozs válasza Crytek (#68041) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem e? az s1 mikor végre megjött megkértem az egyik operatőrünket hogy filmezzen, pedig nem mondhatom hogy nem voltam izgatott ... :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#68044) gyuszito válasza Crytek (#68041) üzenetére


gyuszito
senior tag

Embere válogatja.. én 2 hónapig vártam egy C3-ra, mivel vámon gondok voltak.. megérkezett, letettem az asztalra, és körülbelül 1 óra múlva bontottam ki.. Azért kezdtem azzal, amivel, mert én ki bírtam amíg felveszem.

Tboy: ezesetben szerencséd lehet! Remélem hitelesen káromkodtál a videóban, mikor kinyílt a doboz. Sok sikert, kívánom, hogy sikerrel járj!

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#68045) blueye válasza Víz Elek (#68031) üzenetére


blueye
veterán

Azt megcsinaltad amit en irtam?

(#68046) rosand86


rosand86
csendes tag

Hungobungo közbenjárásával hozzám is megérkezett a THL T200C.
A szállítás a befizetést követő hétfőhöz pontosan két hétre érkezett meg (ha a DHL nem szívózik az akksikkal, lehet hamarabb is megjött volna).

Na akkor a készülékről: Nagy, de szerencsére a zsebemben kényelmesen elfér. A kijelzője gyönyörű. (Nexus 5-ös haver el akarta cserélni :)) Többen kérdezték, hogy egy FullHD vagy 4K. (Szóval bőven elég ebben a méretben is a HD, pixelekhez nagyon közel kell hajolni). Betekintési szögek remekek, csak a sarkokból nézve vannak gondok, de olyan kis szögben normális ember nem néz telefont.
NFC működik, adtak két üres NFC kártyát a készülékhez.
Wifi, 3G gyors.
Járt hozzá továbbá egy műanyag hátsó részt védő, és egy komplett telefon tok, az elején kis üveg ablakkal, ahol becsukott állapotban mutatja az időt. (utóbbi mintha nem passzolna tökéletesen, nem csukódik be teljesen, de lehet csak mert új).
GPS-t gyorsan talált nekem is (erkélyről).
Gyorsan megy rajta minden, az alcatel 995 után száguld mint a szél.
Hatalmas méretű akku, és nagyon jól bírja a készülék (pontosabbat csak később, 1 nap használat nem releváns)
Telefon hangminőség jó.
Anyaghasználat remek, mondjuk az alcatel kicsit gumírozott hatású hátlapja jobban tetszett, de ez is jó, nem izzad bele a kezembe. A gompok nem lötyögnek, határozott jó nyomáspontjuk van.
A magyar nyelv jó, egyedül az iránytű alkalmazáson belül találkoztam kínai karakterekkel.
A benchmarkok kb hozzák a jósolt értékeket.
Az eddigi legkomolyabb füles amit eddig készülékekhez kaptam.
Két SIM megy bele, egy mikro, és egy sima. A mikro SIM-en próbáltam a 3G-t, a másikon még nem.
Android 4.2.2 van rajta, szépen teszi a dolgát.

Érdekességek (szőrszálhasogató ember hibának mondaná):
* A kamera led a 3,5-es Jack nyíláson kivilágít (biztos van, akit ez zavarna, én magasról teszek rá)
* Az antutu-nak hazudik:
- ha nincs terhelés alatt, akkor MTK 6582M vallja magát, ha terhelve van, akkor 6592 (ezt nem értem miért van)
- a képernyőméretet 4,7inch-nek véli (pedig 6 colos), ezért 320-as dpi-t mutat.
* közvetlenül a kamera alatt mintha melegedne
* azt nem értem hogy a fekete készülékekhez miért adnak fehér fülest és töltőt

Komolyabb játékok közül egyedül az Angry Birds GO-t próbáltam, szépen ment.

Összegezve, nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#68047) cappa72 válasza Víz Elek (#68037) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg dobj egy képernyőképet, hogy milyen beállítási lehetőségeid vannak, mert fordítási és egyéb különbségek is lehetnek.
Hátha az segít.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#68048) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok Nagyon sokan vagytok itt hátha van köztetek zsaru vagy bíró vagy bárki más aki a segítségemre lehet!

A jiayu g2 készülékemet ott hagytam egy szórakozó helyen! A leányzó megtalálta szerencsére bizonyítékom is van mert az osztály társa jószándékú volt és lefényképezte és elküldte meg azt is,hogy kinél van a készülék!

Felvettem a leányzóval a kapcsolatot hogy adja le a rendörségen vagy postázza el nekem de hosszas idő után természetesen elolvasta felháborodva vissza írt tagadva mindent!

Szerencsére MIUI volt rajta és látom ahogy a xiaomi fiókba tölti fel a képeket!

Szerintetek mi tévő legyek? Szeretném vissza kapni Jah eltelt 8 nap ha jól tudom de ez sem biztos ha addig nem adja le akkor az már lopásnak számít!

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#68049) b0bcat válasza laslie92 (#68048) üzenetére


b0bcat
addikt

"Szerintetek mi tévő legyek?"

Én biztosan azonnal elmennék a rendőrségre, pláne, ha tudnám, kinél van. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#68050) Crytek válasza b0bcat (#68049) üzenetére


Crytek
veterán

Mai világban még a "vétlent" is megszívathatják.

A csaj helyébe azt tenném :C
Tudod kiél van mert fotó is készült róla.
Nyomban beperelném a csaj helyébe azokat akik lefényképezték az ő beleegyezése nélkül! :W
Szóval vigyázzatok nehogy arra a képre hivatkozzatok majd :DDD

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.