Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Pandawill VÁM + ÁFA biztosítás.

Ki lesz az első ? :D :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87002) iMaverick válasza aytukabozs (#87001) üzenetére


iMaverick
addikt

No ez érdekesen hangzik... :F

Mondjuk azt nem értem, hogy valósítja meg? Megrendelem a telót, behozzák az országba, kifizetem az áfát, kihozza a Posta és utána elküldöm az áfát igazoló számlát a Panda-nak, ők meg visszaPayPal-ozák?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#87003) include777 válasza iMaverick (#87000) üzenetére


include777
aktív tag

Igen.

A lead 3-nál javítottak szoftveresen az akkuhasználaton (egyenlőre cpu-spy-al az tűnik fel, hogy b@szik elmenni deep sleep-be :) vagy csak nagyritán. A lecserélt modecom xino z25-öm 2/3-át ha nem többet deep sleep-ben töltötte), ezért remélem hogy ennél is fognak - bár engem annyira nem zavar, mert töltő szinte mindig kézközelben.

A fülest nem mindegyik telónál mondanám rossznak, mert a fentebb említett telefonomhoz igen patent fülest adtak, csak pupilláztam nagyon. Vettem a két fiamnak annó 4e ft/db-ért phillips fülest ... hááát ... van olyan hangzása a modecomnak :) annyi hogy az meg kicsit kényelmetlen nekem.

Igen 4.4, a doboz szerint az enyémet 09-10ikén vették le a gyártósorrol, és mint írtam a 2gb/4gb-s rom van rajta, amit ota-ban még kifrissített a 0.5.5.1-esre cikra 21 mega letöltésével.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#87004) beg válasza Alex1970 (#86999) üzenetére


beg
veterán

Te tényleg velünk kerestetsz mindent? Kulcsszavak: lenovo a850+ scatter file

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87005) Alex1970 válasza beg (#87004) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Nem, nem meg tudom keresni én is, csak érteni szeretném, hogy mi a fenét is csinálok. :) Ha már nem voltam elég előrelátó.... :(

(#87006) beg válasza Alex1970 (#87005) üzenetére


beg
veterán

Akkor erősen ajánlott olvasmány cappa mester blogbejegyzései.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87007) aytukabozs válasza iMaverick (#87002) üzenetére


aytukabozs
addikt

Pont úgy :)
Coolicoolnál legalábbis így működött,
meg to2c-nél is elméletben, mert gyakorlatban ők csak vámot fizetnek vissza...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87008) Laza... válasza aytukabozs (#87001) üzenetére


Laza...
addikt

Mielőtt még 26 fórumba is beteszed: [link]

Never give up!

(#87009) Bjorngolf válasza aytukabozs (#87007) üzenetére


Bjorngolf
tag

Hmmm, szóval akkor ezekszerint érdemes a Pandarol rendelni? :D Bár őszintén nem ismerem az oldalt h mennyire megbízható.

(#87010) Bjorngolf válasza Bjorngolf (#87009) üzenetére


Bjorngolf
tag

Utánaolvastam :) tárgytalan :)

(#87011) motocoder válasza Bjorngolf (#87009) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az áfa nem egyenlő a vámmal!
A telefonon nincs vám!

(#87012) Alex1970 válasza beg (#87006) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Köszi. Ez valóban hasznos olvasmány!
Ki is derült, hogy az én kis telefonom nem is 8 magos MTK6592-es procival van, hanem egy MTK6572-es dobog benne. Ezért szívok már két napja. :( A k....a anyját a kínainak!

(#87013) include777 válasza Alex1970 (#87012) üzenetére


include777
aktív tag

Az egy jó proci.
Volt a kezemben samu klón (mondta is a tag hogy klón, de abba meg 1 nyomi 1 magosat raktak. Na az lassú volt mintacsiga).

keep calm and learn powershell

(#87014) aytukabozs válasza Laza... (#87008) üzenetére


aytukabozs
addikt

Tudom, tisztában vagyok pl. a to2c-s eseteddel is, érdekessségképp írtam! (amúgy 2 db, rohadtul kapcsolódó topicba tettem csak be)

A többi topicclakónak!!

Mindenki csak saját felelősségre bízzon bármilyen vámbiztosításban!

(Mondjuk azt hittem ez egyértelmű)

(#87012) Alex1970

Úristen te mit vettél meg honnan? :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87015) beg válasza Alex1970 (#87012) üzenetére


beg
veterán

Akkor te is belenyúltál egy hamisítványba. Ezek a védjegyek ugye nincsenek meg?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87016) whiskeys válasza beg (#87015) üzenetére


whiskeys
őstag

Akárcsak én..... De visszacseréltük a régi telómra

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#87017) Alex1970 válasza beg (#87015) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Sajnos igen! :( Ezek után milyen ROM-ot rakjak rá szerintetek? Bármilyent ami jó az MTK6572-es procihoz? :O

(#87018) Alex1970 válasza aytukabozs (#87014) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Ezt: http://www.aliexpress.com/snapshot/6183726888.html

De legalább nem volt drága! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#87019) Mottie válasza Alex1970 (#87018) üzenetére


Mottie
őstag

:( a link címét nem olvastad el? még arra sem vették a fáradtságot hogy a hamis lenovókat hihető linken árulják..

Be Victorious!

(#87020) Laza... válasza Alex1970 (#87018) üzenetére


Laza...
addikt

Féltéglának baromi drága :(

Never give up!

(#87021) Bjorngolf válasza Alex1970 (#87018) üzenetére


Bjorngolf
tag

Én aliexpressen csak olyan eladótól nézek készüléket akinek legalább már volt min 8000 értékesítése és 97% felett van a feedbackje. Csak még telót nem sikerült választanom XD pedig mindjárt szombat -_-

(#87022) Alex1970


Alex1970
csendes tag

Oké,oké!!! Ostorozzatok még!!! :W
Viszont azt még mindig nem tudom, hogy milyen ROM-ot rakjak rá, hogy jó legyen...

(#87023) beg válasza Alex1970 (#87018) üzenetére


beg
veterán

Ez most komoly? Meg akarod tartani? Azonnali hatállyal vissza a feladónak. Nem csak a romban fogsz szívni, jó eséllyel más is hiányzik belőle, pl jellemzően kimarad belőle a GPS chip és hasonlók.

Nem tudsz romot rátenni, mert nem tudod milyen gyártmány.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87024) Laza... válasza Alex1970 (#87022) üzenetére


Laza...
addikt

Az a baj ezekkel a cuccokkal, hogy support = 0. Nem ostorozás, hanem tény. Nem tudom mikor vetted, de én visszaküldtem volna, ha van még rá lehetőség, most is

Never give up!

(#87025) GIJoe válasza Laza... (#87020) üzenetére


GIJoe
addikt

Abszolut drága + lassan azon gondolkodom el hogy nem e éri meg
a MobilXtől telefont venni, itthoni garancia, ha nem tetszik visszaküldhetem
egész sokáig...

(#87026) Alex1970 válasza beg (#87023) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Kínába visszaküldeni nem olcsó játék, no meg szerintem vissza se kapom a pénzt se. Használtam két hétig, pár dologtól eltekintve működött aránylag rendesen, amíg le nem töröltem róla valamit amit nem kellett volna. Ha nekik sikerült egy LENOVO A850+-os ROMOT ráerőltetni, úgy gondolom, lehetne kezdeni vele valamit. Vitát már nem tudok kezdeményezni az Aliexpressen, mert már lezártam a történetet sajnos.

(#87027) KurtCobain válasza Alex1970 (#87022) üzenetére


KurtCobain
őstag

Rendelj még egyet, arról mentsd le a ROM-ot és rakd rá erre. :DDD

Mmm'kay?

(#87028) aytukabozs válasza Alex1970 (#87022) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ahogy írták már, még ha tudnád is romolni felesleges lenne mert ez egy hulladék, ha van még vevővédelem küldd vissza, ha nincs akkor is jelentsd az eladót hogy más nem járjon így.

szerk.
Ja már látom.
No egy ilyen romolásához minimum Cappa72 szintjén kéne lenned, sima userként ez még itinerrel sem fog menni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87029) Mottie válasza Alex1970 (#87026) üzenetére


Mottie
őstag

Nem ostorozás, de az a baj, hogy pont az ilyen "pár dologtól eltekintve" és "arányleg rendesen" működik hozzáállás miatt árulhat még mindig az eladó. Ráadásul mivel aránylag működik kapja az 5*-okat. Persze jó hogy 25k-ért vettél telefont, csakhogy jobban hasonlít hulladékra és ugyanabból a pénzből egy nem hamisítvány telefonnal sokkal többet el lehet érni.

Amennyiben nem telt még le az Ali-s vevő védelem mindenképpen dispute-ot nyitnék és követelném vissza az összes pénzem. Legfeljebb visszaküldöm a telefont azért a párezer forintért. Tanulópénznek jó és vehetsz egy értelmes telefont a tégla helyett.

Szerk az utolsó sort is olvasom.
Sok szerencsét a felélesztéshez!

[ Szerkesztve ]

Be Victorious!

(#87030) beg válasza Alex1970 (#87026) üzenetére


beg
veterán

A romot felejtsd el. Sajnos lett egy drága féltéglád.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#87031) salaud válasza Alex1970 (#87018) üzenetére


salaud
aktív tag

A linkeden lévő Antutu screenshotokba jól láthatóan beleszerkesztettek. A beleszerkesztett számok és betűk kontrasztosak, az eredetiek kissé mosottak. Hogy a home gomb helyén lótuszvirág ikonnak kéne lennie, azt már nem is erőltetem... Jó esetben van egy MTK6572-es telód 512Mb RAM-mal és 4 Gb ROM-mal, Android 4.2.2-vel. Laza 50 $-al fizettél többet a kelleténél. A kernelre rákeresve ezt találtam pl.: http://www.needrom.com/download/g700-jb3/ Meg oroszul azt, hogy ezek hamis Huawei és lenovo telefonok. :D

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#87032) Freddycom


Freddycom
őstag

THL 4400-asra jött egy OTA frissítés.

Version number: thl.4400.007C.20140918.JB5.HD.EN.COM.8P32_MT6582M_V1.0.11

1.98 MB és annyit ír, hogy 'optimize some functions of system' és fix some bugs'. Nem egy egetrengető valami.

2014 szeptember 22. a release date.

[ Szerkesztve ]

(#87033) RVR400 válasza Alex1970 (#87018) üzenetére


RVR400
veterán

110 USD egy MTK6572-es telóért igencsak drága...

Ahogy nézem, még a 60 napon belül vagy, így ha nem jeleztél vissza pozitívat, akkor nyiss egy dispute-t, küldd vissza a telót, a buktát meg tudd be tanulópénznek.

Most nézem, hogy már visszajeleztél. Nem tudsz rá semmilyen rom-ot tenni, ne is próbálkozz, csak még rosszabb lesz a helyzet, hacsak nem találsz egy másik hamisról mentettet, ami jó eséllyel ugyanaz a szoft lesz, mint ami most van, tehát azzal sem vagy előrébb. Így elég drága tanulópénz lett, hacsak nem tudod eladni valakinek féláron.

[ Szerkesztve ]

(#87034) Alex1970 válasza salaud (#87031) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom. :)

(#87035) Freddycom válasza Freddycom (#87032) üzenetére


Freddycom
őstag

Mondjuk miután a recoverybe bootolta magát, 'installation aborted' címszó alatt nem csinálja meg a frissítést.

(#87036) tvamos válasza Laza... (#86958) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lassan megromlik a sor a hutomben. Eljossz, megiszod... Kozben telefont flesselunk...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#87037) Laza... válasza tvamos (#87036) üzenetére


Laza...
addikt

Repcsijegyet állod? Megyek :C

Never give up!

(#87038) cappa72 válasza Alex1970 (#87017) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igyekeztem elolvasni a kanosszajárásodat...
Hát... sajnállak. Pont tegnap olvastam itt, hogy van már S860t is, meg S850t, de hogy A850+-t is már megtámadták ugyanazon a néven... elszomorító.

Amit tennék - és ha jól látom, akkor még valamilyen szinten működik a telefonod -, MTKDroidTools-zal csinálnék egy scatter file-t. Az legalább valódi lesz.
Ezek után flashtool readback-kel megcsinálnám a mentést, még a félig működő rendszerről is.

Még lehetne ezt is:
Fontos tudni azt is, hogy milyen filerendszer van rajta (a rendszerpartíció fájlrendszere milyen: ext4, yaffs, ubifs). Ugyanis a klónok/hamisítványok felváltva/összevissza használják ezeket. Ez miatt nem mindegy, hogy egyáltalán milyen romot találsz hozzá, ha találsz. Azt még megteheted, hogy az eladótól kérsz egy komplett "gyári romot" (stock firmware), és azzal javítható a helyzet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87039) WOT-H-A-C válasza Alex1970 (#87034) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Azt még megteheted, hogy az eladótól kérsz egy komplett "gyári romot" (stock firmware), és azzal javítható a helyzet."

Ez az egy megoldás van a bajodra! A talát romokat felejtsed mert mert kb 0.00000000001% esélyed van hogy pont azt találd meg ami a telódra kell! Jellemzően ezt a forgalmazó nem szokta nyilvánossan megosztani...amik needromon xda-n fenn vannak jellemzően felhasználók által mentett vagy customizált romok...amik a saját hw-ükhöz vannak "optimalizálva"! A tiedből csak téglát csinálna!

2. dolgod van!

1. A mentés amit a kolega javasolt neked
2. Fel kell venned a kapcsolatot az eladóval és kikell csikarnod a stock romot tőle...máshogy nem lessz belőle telefon...

Ja és egy jó tanács , ha privátba megkeres valami szaki aki ígéri hogy x1000Ft ért megcsinálja ne dőlj be neki mert ő sem tud mást csinálni a gyári rendszer nélkül, és mivel nem ő rendelte nem is fogja megszerezni!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#87040) Alex1970 válasza cappa72 (#87038) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Köszönöm a segítséget, neked és ezúton is mindenkinek, aki a hozzászólásával segített. Közben elgondolkodva rájöttem, hogy a gyári launchert törölhettem róla, rátettem egy LENOVO lunchert, és láss csodát, működik a szerkezet. Egyébként elég gyorsnak tűnik. A fényképek is amit csinál elég jók, de ezek után már kétségbe vonom a 13MP-t, a 16GB tárhelyet, az 1Gb memóriát is. De majd tesztelem....
Mégegyszer hálás köszönet mindenkinek, aki próbált segíteni!!!!!

(#87041) cappa72 válasza Alex1970 (#87040) üzenetére


cappa72
nagyúr

és láss csodát, működik a szerkezet :C
Huh... erre mondják, hogy megúsztad....
De a mentést ne felejtsd el semmiképp - így működőképesen meg pláne ne felejts el menteni!

Ami pedig a valóságot illeti, érdemes feltenni egy terminal emulator programot, amivel parancsokat lehet osztogatni a telefonnak.
Vagy adb-n keresztüli parancsokkal is ki lehet deríteni dolgokat.
Egy kis parancs-csokor (amennyiben már adb shell parancs otán vagy, vagy a telefonon a terminal emulator-t használod, akkor az "adb shell" részek nem kellenek a parancs kiadásakor):

adb shell cat /proc/dumchar_info
adb shell cat /proc/partitions

Ez a kettő megmondja mi az aktuális partíciókiosztás, és mekkorák az egyes partíciók

adb shell df
megmondja, hogy melyik partíciók mekkorák és mekkora a szabad hely rajtuk

adb shell free #itt előfordul, hogy adb shell busybox free parancs kell
ez ténylegesen megadja a RAM méretét.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87042) ben-ga válasza cappa72 (#87041) üzenetére


ben-ga
tag

Szia Cappa,

a cat után van space?
a launchereket bonyolult cserélgetni? láttam másoknál is, h nem a gyárit használják
van egy zte launcer ami tetszene

(#87043) cappa72 válasza ben-ga (#87042) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, a cat után van space (mivel a cat egy parancs)

A launcher-ek cserélhetőek, de egy egyénire szabott (márkára szabott) launcher elvérezhet egy másik márákán.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87044) csendes válasza cappa72 (#87038) üzenetére


csendes
őstag

Az aliexpress oldalon (már) nincs semmilyen típus megjelölve. Sem a kijelző méret (5"), sem a megadott FHD felbontás sem egyezik. Még az ár van a legközelebb, csak 20-25 dollárral kevesebb, mint az igazi. Egyébként ugyanez az eladó árul hasonló, hamis ZTE és HUAWEI telefonokat is.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#87045) Alex1970 válasza cappa72 (#87041) üzenetére


Alex1970
csendes tag

Köszi. A mentést megcsináltam, lekérdeztem az adatokat, de nekem nem sokat mond. De úgy látom, hogy a 16Gb az biztos nem igaz. :([L:/dl/upc/2014-09/25/515207_lvyma9kwryigqao2_adatok.jpg](IMG:/dl/upc/2014-09/25/515207_lvyma9kwryigqao2_adatok.thumb.jpg)[L:/dl/upc/2014-09/25/515207_fillac47ac9i7jc1_adatok3.jpg](IMG:/dl/upc/2014-09/25/515207_fillac47ac9i7jc1_adatok3.thumb.jpg)(/IMG)[/L](/IMG)[/L]

(#87046) Alex1970 válasza Alex1970 (#87045) üzenetére


Alex1970
csendes tag

(#87047) ben-ga válasza cappa72 (#87043) üzenetére


ben-ga
tag

köszi, és van arról leírásod, h hogyan veszem ki az egyikből és rakom a másikba?
illetve valahonnan letölthetők?

(#87048) Alex1970 válasza Alex1970 (#87046) üzenetére


Alex1970
csendes tag

(#87049) cappa72 válasza Alex1970 (#87048) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igaz, szövegesen talán egyszerűbb lett volna bemásolni, de legaláb a jó hír az, hogy vélhetően ext-4es a fájlrendszer, így pl. CWM portolható hozzá viszonylag könnyen, és az MTKDT-s mentés is zökkenőmentesen megoldható (illetve természetesen a flashtool-os is).
4GB-os verzió, 1,3 data és 1,3 belső sd partíciókkal.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#87050) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Ez ígéretesnek tûnik: THL T6 PRO [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.