Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10901) berigazek válasza peter76bp (#10896) üzenetére


berigazek
őstag

Gratula nagyon ügyes,köszönjük a fáradságodat,hssznos mindenki számára,azaz THLW3+ tulajoknak és leendö tulajoknak! :C

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#10902) Male válasza LámaZ (#10899) üzenetére


Male
nagyúr

"2k mAh" Na így se láttam még leírva :D

(#10903) sea


sea
tag

Üdv Mindenkinek!

Gondolkodom én is egy Kínából rendelt dual simes telefonon. Leginkább a Thl w3+ és a Jiayu G3 érdekelne.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Én úgy szeretném használni, hogy a SIM1 foglalatban lenne egy mobilnet előfizetés, a SIM2-ben pedig egy hang előfizetés. A kérdésem az lenne, hogy ha épp használom a 3g-t az első slotban, és a másik kártyámra épp hívás érkezik, akkor mi történik?
1., Semmi, mert ha használom az elsőn a mobilnetet, akkor a másik sim elérhetetlen.
2., Megszakad a mobilnet az egyes simen, bejön a hívás a másodikra, majd a miután vége a beszélgetésnek, újra kapcsolódik a 3g-hez és minden folytatódik tovább. (Állítólag az Alcatel OT997D-nél így van)
3., Ugyanúgy folytatódik a 3g kapcsolat és nem befolyásolja ezt a bejövő hívás. Gondolom ez a legvalószínűtlenebb.

Használtam a keresőt, de ellentétes infókat találtam a kérdésemről. Valaki kipróbálná nekem légyszi? Előre is köszönöm!

(#10904) sea


sea
tag

Lesz egyébként egy új magyarországi forgalmazású készülék is hamarosan:

Myaudio Phone Series 4

(#10905) chinaminman válasza sea (#10903) üzenetére


chinaminman
tag

Szerintem a kettest jelöld meg :)

(#10906) Mikuland válasza sea (#10904) üzenetére


Mikuland
tag

Ez nem is lesz rossz itthonról. erre hajaz eléggé szerintem..

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#10907) ztibor válasza LámaZ (#10892) üzenetére


ztibor
senior tag

Neked nagyon jó hogy ennyi mindened van :)

Bár a Neteller ingyen adja a Net+ MasterCardot, azt olyanod van e? (mert pl nekem van olyanom is, meg 2 dombornyomott Visam, meg Skrill (Moneybookers) Mastercardom stb. :)

Amúgy nálam a mastercard nagyjából kilőve, mert sportfogadási/poker oldalakon korlátozva használható általában, még a Visa-ból is csak pár bankét lehet használni.

(#10908) cappa72 válasza sea (#10904) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sose' értettem, miért jó a soft gomboknak a képernyőből elvenni a helyet. Ezáltal remek kis kuriózum felbontások alakulnak ki...

Igazi Alcatel ot 997d fílingje lett ettől.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10909) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Adott egy kérdés: hogyan tudom átmásolni a Nokia E52-n levő névjegyzéket a G3-ra? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10910) Sir Csimbók


Sir Csimbók
tag

GPS ügyben mindenkinek köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat, de úgy tűnik most már a reklamálásra kell koncentrálnom, ugyanis nem működik bármit állítok bárhova. Sőt, ami fura az EPO file letöltése is sikertelen, pedig minden más wifin keresztül hibátlanul működik. Fullon minden bekapcsolva a google helyszolgáltatástól az A-GPS-ig, akkor jelez műholdakat, de használni egyet sem használ, sem koordinátát nem határoz meg. Siryeti márkatárssal egyeztetve, neki ugyanazon rommal ZP300+ kizárólag GPS bekapcsolásával is talál és használ műholdakat. Ez van, így jártam, még szerencsére benne vagyok a 45 napban bőven.

(#10911) cappa72 válasza Sanyesz. (#10909) üzenetére


cappa72
nagyúr

Legegyszerűbben a sim-et tudod használni másolásra.
Ugyan az e52-t nem ismerem, de voltszerencsém néhány nokiával próbálkozni, ott egyesével bluetooth-on ajánlotta volna fel. Na azt nem...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10912) Sanyesz. válasza cappa72 (#10911) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Jó, de a SIM-re kevesebb adat fér (név hossza, többes telefonszám stb.). Éppen ezt szerettem volna elkerülni.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10913) LámaZ válasza Sanyesz. (#10909) üzenetére


LámaZ
addikt

Export-import?

---
Erről jut eszembe:
Ezt elmentettem magamnak, bár nem tudom, hogy mire tudnám használni. Nos?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#10914) Sanyesz. válasza LámaZ (#10913) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Honnan? Hova?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10915) Vvarpi válasza Sanyesz. (#10914) üzenetére


Vvarpi
tag

Próbáld ki ezt: Google Sync

[ Szerkesztve ]

(#10916) cappa72 válasza Sanyesz. (#10912) üzenetére


cappa72
nagyúr

Próbáld ki, hátha az összes névjegyet át lehet küldeni bluetoot-on (ilyen opciót az általam próbált nokiák nem tudtak).
Vagy kijelölni az összeset, és küldés bluetooth-on. (Hátha megcsinálja azt, amit a droid. Mert droid esetén ekkor az összes névjegyet egy vcard fájlba teszi, és átlövi a másik telóra)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10917) pmikloska


pmikloska
aktív tag

A Star márkájú telefonok gyárói honlapjáról tud valaki valamit???????????

(#10918) b0bcat válasza Sanyesz. (#10909) üzenetére


b0bcat
addikt

Nekem az Alcatelről (OT-806) az Y200-ra szó szerint egy fél napig tartott, mire áttettem a kontaktokat, és nem lett tökéletes a végeredmény. :((( Mindenféle szoftveres megoldással próbálkoztam, de végül csak a Google Contacts szinkronizáció segített (vCard formátumban), de az is csak félig, mert a számok valami furcsa, a szolgáltatóm hálózatán értelmezhetetlen formátumba kerültek, így írhattam át mind a 230 db-ot kézzel jó formátumúra. :O Minden bizonnyal más ügyesebben meg tudta volna oldani ezt, de addigra már órákig tartó sikertelen próbálkozásokon voltam túl, és már annak is örültem, hogy egyáltalán a telefon memóriájába kerültek a kontaktok. :U

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#10919) robit1973 válasza pmikloska (#10917) üzenetére


robit1973
aktív tag

Arról nem, de az én V1277-emet ők gyártották: FUCHEN Digital

(#10920) ÁrPi2 válasza Vvarpi (#10884) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

A ki-be kapcsot én is remélem, mert ez nekem is hasznos lenne.

Vajon a beszélgetrés-rögzítése funkció is beépített? ..és hangjelzés a beszélgetések 50.másodpercében , igényelne egyáltalán szoftver appon kívűl speci hardverelemet?

(#10921) Vvarpi válasza ÁrPi2 (#10920) üzenetére


Vvarpi
tag

Szerintem csak app kérdése.

(#10922) Rolly válasza Vvarpi (#10915) üzenetére


Rolly
veterán

vélemény, teszt, beszámoló, tapasztalat a G3-ról?

(#10923) ztibor


ztibor
senior tag

Lehet most hülyeséget fogok kérdezni, de mivel a tönkrement telefonomról nem tudom levenni a számaimat már, lementve nincsenek, van olyan lehetőség amivel a PC-n tudok írni kontaktokat, amit aztán átlövök a droidos gépre, hogy ne azon kelljen majd felvinnem az adatokat?

(#10924) szpali válasza Sanyesz. (#10909) üzenetére


szpali
addikt

névjegyek küldése kékfogon?

(SE készülékek tudták)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10925) Vvarpi válasza ztibor (#10923) üzenetére


Vvarpi
tag

Töltsd fel a gmail fiókod címtárát majd szinkronizáld a telefonoddal és kész is.

(#10926) Male válasza pmikloska (#10917) üzenetére


Male
nagyúr

Shenzen Top Voice Electronic
...bár nem 100% dolog, de ezt írják magukról.

(#10927) ztibor válasza Vvarpi (#10925) üzenetére


ztibor
senior tag

Kösz, akkor egy gmail-es fiók először is :-)

(#10928) Sanyesz. válasza szpali (#10924) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Tudná az E52 is, de G3 felé nem megy. Látják egymást, csak éppen ez a funkció nem műxik.
Lementettem CSV-be az E52-ről, de nem tudom átvarázsolni a G3. USB-n két meghajtót teszt fel, de egyik sem érhető el. Beletettem a tab-ból egy 32 GB-os micro SD-t NTSF-re formázva, az sem tetszik neki.

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10929) Ceree válasza ztibor (#10923) üzenetére


Ceree
senior tag

Próbáld ki a MyPhoneExplorer-t.

Én SE K300 óta használom, és szerencsémre támogatja az androidos készülékeket is. Ráadásul tud wifin keresztül is kommunikálni.

Pc-n szerkeszthetsz vele kontaktokat, és sokféle formátumban le is mentheted őket, vagy egyszerűen rászinkronizálod telefonra...

#10928 Sanyesz: Neked is megér egy próbát! Lehet csv-t is importálni.

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#10930) ouzohuto


ouzohuto
senior tag

[link]
Aki jót akar röhögni :D Érdemes a részletekre figyelni :D

XiaomI RedmI Note|||

(#10931) cappa72 válasza Sanyesz. (#10928) üzenetére


cappa72
nagyúr

A telefonok nem szeretik az ntfs-t.
A droid is inkább fat32/ext fájlrendszereket eszi (persze rávehető az ntfs-re is, persze)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10932) Male válasza ouzohuto (#10930) üzenetére


Male
nagyúr

Pl hogy nála nincs akció, lejjebb meg "az akció időtartama alatt"? ;]

(#10933) fecg21 válasza ouzohuto (#10930) üzenetére


fecg21
aktív tag

Én láttam ettől durvábbat is, egy Star A2000-es telefont kínált eladásra az illető, a szavaiból én azt vettem ki hogy valószínűleg a telefont az északi sarkon találhatta a jégbe fagyva-és valamilyen idegen technológia lehet...pff :D
Egyébként a vaterán megszokott dolog a teleshop-os hülyítés..és többnyire sikeresen is alkalmazzák....

(#10934) Sanyesz. válasza cappa72 (#10931) üzenetére


Sanyesz.
őstag

A tab-on 4.1 JB android van, az kifejezetten szereti az NTFS-t, jobban mint a Linux házi formátumát.
Most egyelőre visszaálltam az E52-re. Holnap újabb kört futok a G3-mal, de elég szomorú, hogy egy este nem volt elég "belakni". :W Lehet, kihasználom minapi felajánlásodat... :))

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#10935) cappa72 válasza Sanyesz. (#10934) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lehet, hogy az ext-es fájlrendszer amolyan berögződés... Úgy tudom kevésbé hajlamos a töredezésre, mint az ntfs.
Ne add fel olyan könnyen!!!

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#10936) pmikloska válasza robit1973 (#10919) üzenetére


pmikloska
aktív tag

És ezt honnan tudtad meg? Tőlük vetted közvetlenül, vagy a papírjain, dobozán, esetleg a készüléken volt a cég neve?

(#10937) szpali válasza pmikloska (#10936) üzenetére


szpali
addikt

az akksi alatti címke talán? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10938) pmikloska válasza Male (#10926) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Ez a cég sajnos csak gyártó, de ne úgy képzeljétek el, hogy ez az egyetlen gyártó, hanem ezek kis manufaktúrák, ahol megkapják a gyártási terveket, és mindenféle telefonokat készítenek. Ilyen cégből sok van.
A Star azért is számít gyengébbnek a kínai telefonmárkák között, mert nem egyetlen gyártó készíti a telefonokat - ahogy eddig kivettem a netes keresgélések során.
Nekem úgy tűnik, hogy a Star-nak nincs is saját hivatalos honlapja, mint a többi cégnek.
Ezért is kérdeztem Rawulf fórumtársunkat, hogy mit tud róluk, mert a hozzászólása alapján úgy tűnt, hogy ő tud valamit. :))

(#10939) Male válasza pmikloska (#10938) üzenetére


Male
nagyúr

Oks, úgy értettem, hogy ezt kérdezted.

Külön a "márkának" én sem tudom, hogy lenne oldala.

(#10940) csepelball


csepelball
tag

Kérdésem merült fel:

A Jiayu G2-m nem rootolt. Ebben az esetben hogyan tudok backup-ot készíteni a telefonról?(HTC tattoon adb-vel kellett rootolni, feltölteni egy .img filet és utána kaptam egy szép recovery menüt, amiből már könnyedén játszhattam mindenfélével)

A power+volume up kombinációval kapok egy zöld kis robotot a kezében egy táblával(felkiáltójeles), majd aksi ki és akkor indul el csak a telefon.Azaz a recovery mód nem akar működni.
Olvastam rootolási megoldásokról. Ha ezek közben valamiért kikapcsolt a telefont, vagy egyéb dolog történik, akkor milyen módszerrel állítható vissza?

Üdv,
Laci

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#10941) pmikloska válasza Male (#10939) üzenetére


pmikloska
aktív tag

Hát, mivel ennyire elérhetetlen a Star hivatalos oldala, így lehet, hogy ki is veszem a listából, és inkább tényleg a Xiaomi és a Meizu veszi át a helyét.

Ha mégis tudna valaki valamit a Star-ról, akkor ne habozzon jelezni! Vagy ha valaki nagy kedvet érez, hogy márpedig ő úgyis megtalálja a hivatalos honlapot, akkor hajrá! :))

(#10942) Stiletto107 válasza csepelball (#10940) üzenetére


Stiletto107
csendes tag

Nálam amikor bejön a kis zöld muki, meg kell nyomni a középső gombot. (X18i)
Utána már van recovery menu.

(#10943) csepelball válasza Stiletto107 (#10942) üzenetére


csepelball
tag

Sajnos nem működik.
Viszont egy másik muki jött elő: Hátán fekszik és nyitva a hasa, ott a felkiáltójel benne :D
Időközben mtkdroidtoolt letöltöttem

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#10944) Stiletto107 válasza csepelball (#10943) üzenetére


Stiletto107
csendes tag

Biztos, hogy valamit meg kell nyomni.
Próbálkozz! (persze szigorúan csak a saját felelősségedre!) :) bocs... :D

(#10945) peter76bp válasza csepelball (#10943) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ha eljutsz a zöld droidhoz a hangerő felre jön be a menü és bekapcs gombbal tudod az egyes pontokat aktiválni. Legalább js W3+ esetén nekem így volt

(#10946) csepelball


csepelball
tag

Sajnos egyik billentyűre, vagy billentyűkombinációra sincs reakciója a kütyünek

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#10947) tiger71 válasza csepelball (#10943) üzenetére


tiger71
aktív tag

Szia!

Nálam Haipai X710d:

Bekapcs gomb + hangerő fel együtt nyom... bejön a felnyitott hasú zöld emberke, ott a középső gombbal (Haipai x710d) előjön a recovery menü... a hangerő gombokkal navigálsz, a power gombbal pedig aktiválod őket...

Üdv

[ Szerkesztve ]

Predator Helios 300...

(#10948) hevizms válasza csepelball (#10946) üzenetére


hevizms
addikt

Star n9770:bekapcs gomb és hangerő+ egyszerre nyomva felkiáltójeles emberke.Utána a jobb alsó gombot nyomva,érintve,mert az ugyebár nem fizikai gomb(visszagomb???)jön be a recovery menü.

[ Szerkesztve ]

(#10949) XM-L T6


XM-L T6
tag

Van itt már valakinek ZOPO ZP900 vagy HERO H9500? Érdekelne, hogy milyen.

(#10950) hevizms válasza XM-L T6 (#10949) üzenetére


hevizms
addikt

Off!
Mi a legegyszerűbb módja annak hogy egy szöveget egy dokumetumban mentsünk android alatt?
Olyanra gondolok mint a windowsban a jegyzettömb.Egyszerű kis fájl amiben szöveget menthetek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.