Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) alexw801


alexw801
senior tag

Nem tudom, hozzám hasonló járatlan felhasználók részére szabad-e feltenni egy szájbarágós eljárást a V987 ROM cserére, akinek ez felesleges mert nyilvánvaló, az legyen szíves lapozzon:

ZTE V987 szoft csere kínai eredetiről, Bruno-féle

Forrás: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2246874

Letölteni előzetesen:
#2
Download ZTE V987 custom recovery and follow this MT657x flashing tutorial.
V987 CWM Recovery V6.0.3.0.7z
All needed tools and drivers can be downloaded from my MT65xx Tools 4shared folder. The password to login is bm-smartphone-reviews.blogspot.com.
MT6598 USB VCOM drivers.7z
SP Flash Tool v3.1304.0.119.7z
(A 4shared folder bejelentkezést kér, nincs más megoldás)

Töltsük le az új ROM-ot:
#1
update_JB_V987_V1.0MOD.zip

Töltsük le az átpartícionáláshoz szükséges fájlokat: (nem magyaráznám itt, miért előnyös ez, külső microSD berakása feltétlenül szükséges)
#4
V987_extended_userdata_mod.zip
Kicsomagolva benne megjelenik: disable_internal_sdcard.zip

Tennivalók:

Telefon kikapcsolása, SD kártya kivétele, akku kivétele.
PC-ben rámásolni az SD kártyára a disable_internal_sdcard.zip és update_JB_V987_V1.0MOD.zip fájlokat.
SD kártya visszarakása, 2 SIM lehet bent vagy kint, de az akku kint marad.

V987 CWM Recovery flash-elése (Win 32 gépen csináltam)
1. Egy könyvtárba összekészíteni a PC-n a
kicsomagolt V987 CWM Recovery V6.0.3.0.7z állományt,
kicsomagolt SP Flash Tool v3.1304.0.119.7z állományt,
kicsomagolt MT6589 USB VCOM drivers.7z állományt.
2. Flash Tool futtatás ( A kicsomagolt állományban az Alkalmazásra jobb gombbal klikkelve, rendszergazdaként futtatva).
3. Scatter választás (Csak Recovery jelölt a feljött listából)
4. USB kábel bedugás és „Download” megnyomás próbálgatása (kábel kihúzással, visszadugással), előbb-utóbb elindul, lefut, zöld kör O.K. megjelenik, KÉSZ! Akku vissza.
5. Itt lehet csinálni egy backup-ot a CWM Recovery-ben, de Bruno szerint nem szükséges, mert rendelkezésre áll az eredeti gyári ROM, és bármikor visszatölthető.

Átpartícionálás előkészítése flash-eléssel, akku kivéve:
1. Egy könyvtárba összekészíteni a PC-n a
kicsomagolt V987 extended_userdata_mod.7z állományt,
kicsomagolt SP Flash Tool v3.1304.0.119.7z állományt,
kicsomagolt MT6589 USB VCOM drivers.7z állományt.
2. Flash Tool futtatás ( A kicsomagolt állományban az Alkalmazásra jobb gombbal klikkelve, rendszergazdaként futtatva).
3. Scatter választás (a listából 4 sor jelölt).
4. USB kábel bedugás és „Download” megnyomás próbálgatása (kábel kihúzással, visszadugással), előbb-utóbb elindul, lefut, zöld kör O.K. megjelenik, KÉSZ! Akku vissza.
Átpartícionálás befejezése:
1. Belépünk a CWM Recovery-be: Kikapcsolt telefonon Volume up és Power gombok hosszú idejű benyomva tartásával, amíg a CWM Recovery megnyílik.
2. Csinálunk egy wipe data/ factory reset-et. (Volume up és down gombokkal elmanőverezünk, Power gombbal végrehajtjuk)
3. A Volume up és down gombokkal elmanőverezünk az install zip from sd card-ra, Power gomb megnyomásával ezt választjuk.
4. megkeressük a disable_internal_sdcard.zip fájlt, Power-t megnyomjuk.
5. Lefut, KÉSZ!
6. Kilépünk a CWM Recovery-ből.
Custom MOD feltöltése:
1. Belépünk a CWM Recovery-be: Volume up és Power gombok hosszú idejű benyomva tartásával, amíg a CWM Recovery megnyílik.
2. A Volume up és down gombokkal elmanőverezünk az install zip from sd card-ra, Power gomb megnyomásával ezt választjuk.
3. Megkeressük az update_ JB_V987_V1.0MOD.zip fájlt, Power-t megnyomjuk.
4. Lefut, közben AROMA installer-el választhatunk különböző opciókból. KÉSZ!
5. Kilépünk a CWM Recovery-ből.

KÉSZ!

Xiaomi Mi A3; Xiaomi POCO X3, 70mai Cam PRO; 70mai Cam 1S; FIMI PALM camera, EKEN H8 Pro; Amazfit Bip; Likebook Ares note, Xiaomi Mi Pad 4 Plus, Mi Band 7 Pro

(#26002) Mittu88


Mittu88
senior tag

Nem bírtam ki, megrendeltem a ThL W8+-t, innen. Erősítsetek meg, hogy nem csináltam rossz vásárt :F Valakinek van tapasztalata ezzel a modellel?

(#26003) mrkatona válasza Mittu88 (#26002) üzenetére


mrkatona
tag

Én is innen rendeltem tegnap a Thl W8-at. Sokan dicsérték a minidealt.

(#26004) BaginZe válasza Mittu88 (#26002) üzenetére


BaginZe
tag

A fHD 2000-es aksival nem túl jó ómen, de ne legyen igazam!

(#26005) peter76bp válasza BaginZe (#26004) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ugyanezzel a gondolatmenettel indult az 5" kijelző is, hogy nagyon kevés neki a 2000-es akku, aztán mégsem annyira kevés az. Ez úgyis akkor derül ki mikor ott lesz már valakinél és használta 1-2 hetet, belakta meg kiörömködte magát. Az első 3-4 ciklusban úgyis gyorsabban fog merülni mert reggeltől estig azt nyomogatja :D

(#26006) Bagira01


Bagira01
veterán

Na eldöntöttem nekem kell egy fehér W8. Jövő héten kipróbálom az ISA A19Q, kicsit használom. Addig reménykedek, hogy beesik a w8 ára 190$ körülre és akkor lecsapok.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#26007) Mittu88 válasza BaginZe (#26004) üzenetére


Mittu88
senior tag

Akkukhoz elég jól értek, ekkora méretben a legjobb akkuk is max. 2700-2800mAh-t tudnak. Persze a kínaiak szeretnek másféllel szorozni, de nem szabad komolyan venni. Én személy szerint elégedett leszek, ha kétezret tud. Ha pedig igaz, hogy a fullHD kevésbé terheli meg a procit (vagy nem sokkal jobban) a jóval kevesebb élsimítás miatt, akkor nem emiatt lesz kevesebb az üzemidő. Amúgy régi nokiáról váltok, aminek haldoklik az akkuja, (így már csak 4-5 napot bír elég aktív használat mellett,) szóval meg fogom érezni mindenképp a gyakrabb töltést.

(#26008) djnice válasza Mittu88 (#26002) üzenetére


djnice
veterán

Lett volna olcsóbban is singpost-tal.

(#26009) b0bcat válasza underx (#25994) üzenetére


b0bcat
addikt

El kell felejteni a közvetítőket! Hiénák! Nettó lehúzás, amit csinálnak. :(((

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26010) Motaba78 válasza hunaqua (#26000) üzenetére


Motaba78
őstag

neked is thl w8+ van ?

egy két tapasztalatot megoszthatnál velem, főként az akku érdekel, kicsit félek a fHD kijelző végett, a w8 az sima HD.

(#26011) Mittu88 válasza djnice (#26008) üzenetére


Mittu88
senior tag

Na köszi :D Legalább megbízható oldal ez az oklot?

(#26012) peter76bp válasza Motaba78 (#26010) üzenetére


peter76bp
senior tag

Sima HD van neki is, jelenleg még senkinek nincs FHD, vagy ha van titikolja

(#26013) kisda


kisda
aktív tag

Ez meg miafranc?
Elég érdekes a specifikáció meg a mentett képek is..

(#26014) Motaba78 válasza Mittu88 (#26002) üzenetére


Motaba78
őstag

ugyanezt rendeltem a héten, ugyaninnen, már várom nagyon, van egy csomagszámom amin tudom elméletileg követni merre, jár de még nem sikerült kinyomoznom :DDD

Mindenesetre remélem két héten belül kézbe vehetem akkor tudok pontosat mondani a teloval kapcsolatban.

peter76bp: akkor remélem hamar megjön és tudok mondani tapasztalatokat vele, én az akku miatt izgulok legfőképpen, remélem nem vezetékes telefon lesz (állandóan tölteni kell) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26015) Mittu88 válasza Motaba78 (#26014) üzenetére


Mittu88
senior tag

zsír :)

(#26016) b0bcat válasza kisda (#26013) üzenetére


b0bcat
addikt

Szabad RAM 90 mega a 2 gigából? :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26018) djnice válasza Mittu88 (#26011) üzenetére


djnice
veterán

Sokat rendeltem már tőlük, semmi gond nem volt eddig és általában ők a legolcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#26019) Motaba78 válasza hunaqua (#26000) üzenetére


Motaba78
őstag

rendes európai töltőt küldtek hozzá, vagy kell szereznem töltő adaptert is mellé ? ez egy fontos kérdés

(#26020) peter76bp válasza Motaba78 (#26019) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ha valaki nem EU töltővel küldi, az szokott mellé tenni EU fejet amit ráteszel és tudod használni. Nekem legalább is eddig mindenhez adtak, amit nem eleve olyannal küldtek. De a biztonság kedvéért írhatsz nekik a rendelés feladásakor, hogy EU töltőfejjel kéred.

(#26021) tlac válasza peter76bp (#25995) üzenetére


tlac
nagyúr

fekete W8 nem fekete, hanem szürke

képet tudsz róla lőni?
ennek a színűnek is csúszós a háta?

(#26022) Motaba78 válasza peter76bp (#26020) üzenetére


Motaba78
őstag

már csak lenne itt és működjön, az adapter lesz akkor a legkisebb gondom, első boltba lehet hozzá venni.

thl W8 használókhoz: csak én nemigen találok silicone tokot hozzá ?

(#26023) peter76bp válasza tlac (#26021) üzenetére


peter76bp
senior tag

Itten vannak meg itt tokba bújtatva még pár

Ugyanaz a külső csak más a festés. A fehér full fehér, a szürke meg ilyen szálhúzott, metálkinézetű valami. De mutatós.

[ Szerkesztve ]

(#26024) tlac válasza peter76bp (#26023) üzenetére


tlac
nagyúr

aha, köszi, tehát akkor ez is csúszós?

(#26025) peter76bp válasza tlac (#26024) üzenetére


peter76bp
senior tag

Ha a fehér annak számít akkor ez is. Olyan zongoralakk bevonatú, de mondjuk nekem annyira nem csúszkál a kezemben. Az hogy fényes, nem jelenti azt, hogy csúszik is. Néhány nem ilyen lakkbevonatú műanyag ház jobban csúszik ettől.

(#26026) Depression


Depression
veterán

Úgy látszik a w8 lett itt a befutó. :)

Láttam egy videóösszehasonlítást w7-tel. A w8-nak szebbek a színei, bár nem látszott, hogy milyen háttérvilágítással voltak. A w7 sokkal világosabbnak tűnt.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26027) maross válasza kisda (#26013) üzenetére


maross
veterán

fix akkun kivul nekem tokeletes lenne...gpu-t mondjuk nem irtak.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#26028) Terentius


Terentius
őstag

Ez mennyire lehet ajánlott?
X920
X920
Vagy inkább egy Feiteng H9500 S4?

Poco F5 12/256 Gb

(#26029) Terentius


Terentius
őstag

A THL W8 elég gyenge képeket csinál ahogy itt a fórumban is láttam.A színek nem valami jók.Különben az is játszana nálam.

Poco F5 12/256 Gb

(#26030) madrac válasza Depression (#26026) üzenetére


madrac
őstag

Ugyan, csak 4-en írták be 1 nap alatt, hogy megrendelték, mert hirtelen rájöttek, hogy ez a best buy :D Ismeretlen márkát, típust kevesen mernek bevállalni. Lassan a minideal-nél már külön konténert küldenek magyarországra a W8-akkal :D
Pedig a kamerája nem egy matyóhímzés, a memóriája pedig sovány.

[ Szerkesztve ]

(#26031) Terentius válasza madrac (#26030) üzenetére


Terentius
őstag

Pont ezt nem értem.Egész jó "márkás" telefon,jó támogatottsággal és elb*#Ł*ß$ a kamerával.

Poco F5 12/256 Gb

(#26032) hevizms


hevizms
addikt

Ha valaki itthoni garanciás 2 simes 4 magos telót szeretne,annak esetleg megoldás lehet:
[link]

(#26033) mrkatona válasza Terentius (#26029) üzenetére


mrkatona
tag

Szerintem nem rosszak azok a képek! És miből gondolod, hogy egy feiteng vagy a star majd jobbat fog löni? Én néztem youtube videókat a kamerájáról is, egész jó felvételeket készít szerintem.

(#26034) gipsztigris válasza hevizms (#26032) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem volt a kezemben ilyen teló, egy nagyon jó (a nagy márkákkal azonos) összeszerelési minőségű gép. Szerintem a THL W7-re hajaz külsőre nagyon.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#26035) janosgal válasza alexw801 (#26001) üzenetére


janosgal
tag

Köszi ezt a szájbarágós leírást. Ez alapján biztos meg tudom csinálni. Már alig várom hogy a kezembe legyen a teló.

Samsung 65QN91AATXXH, IPhone 13Pro, Apple Watch 8 45mm

(#26036) tutis válasza mrkatona (#26033) üzenetére


tutis
őstag

szerintem szar képeket lő.

Volt egy ilyen kép is, de azt nem értem hogyha ugyanazzal a telóval lőtték a képet, miért más a kép neve, más képnév struktúrában szerepel a név, említettem hogy szerintem a javított kép nem ugyanazon telóval lőtték, de nem jött rá válasz..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#26037) Bagira01 válasza madrac (#26030) üzenetére


Bagira01
veterán

Nekem pld a kamera meg a memória nem annyira számít. Nem használok túl sok programot. Fényképezni is max pár dokumentumot szoktam camscannerrel. Ami fontos a minőségi összeszerelés, jó kijelző, gps.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#26038) Depression válasza tutis (#26036) üzenetére


Depression
veterán

Amiket eddig láttam, az alapján a star fényévekkel jobb képeket csinál. Pont ezért szerettem volna én is egy N9589-et, de hát nem volt raktáron, miután kifizettem, így lett a w7 helyette.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26039) mrkatona válasza tutis (#26036) üzenetére


mrkatona
tag

Ez a kép tényleg nem a legjobb, olyan mintha zöld algás lett volna az ablak amin át fotózott.
De!
Ne ez az egy kép alapján ítélkezzünk már. Lehet egyedi hibával állunk szembe.
Akinek Thl W8 telefonja van, legyen szíves és tegyen már be néhány tesztképet. Köszönöm.

(#26040) Mittu88 válasza mrkatona (#26039) üzenetére


Mittu88
senior tag

Nekem ez a képminőség megfelel. Ami kis félelemre ad okot, az a videó minőség, ugyanis autós black box-ként (aka. autós dvr) is szeretném használni a telefont. Úgyhogy inkább videók kellenének :)

(#26041) b0bcat válasza hevizms (#26032) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez már eggyel jobban hangzik, mint MyAudio ajánlata. Vajon ez melyik kínai modell átcímkézve? :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26042) hevizms válasza b0bcat (#26041) üzenetére


hevizms
addikt

A Concorde a tabletjeit úgy rakatja össze kinnt,de a cég válogatja ki a részegységeket.
Hogy ez ennél a telefonnál is így van-e azt csak ők tudnák megmondani,de gyanitom hogy igen.
Szóval nagy a valószinűsége hogy nem egy már forgalomba levő telefont cimkéznek át,de persze még ez sincs kizárva.

Engem az akku kapacitás lepett meg.Egész frankó!

(#26043) BaginZe válasza b0bcat (#26041) üzenetére


BaginZe
tag

van róla cikk

[link]

(#26044) djnice


djnice
veterán

Meg tudná nézni nekem valaki aki ért a magyarításhoz, hogy a jBart miért nem teszi bele a magyar nyelvet ebbe a romba? A telefon egy Feiyang F9300 4.0.4 szoftverrel.
Köszönöm a segítséget.

(#26045) Bagira01 válasza mrkatona (#26039) üzenetére


Bagira01
veterán

Én még a Feitang H9500 S4-et is nézegettem, az likeus kuponnal 186$ az antelife-nál.

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#26046) b0bcat válasza BaginZe (#26043) üzenetére


b0bcat
addikt

Hű, micsoda komoly, részletgazdag PR cikk... :DDD

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#26047) Terentius válasza Bagira01 (#26045) üzenetére


Terentius
őstag

Az nekem is nagyon bejön.Csak a kérdés,hogy egy Thl-nek hosszabb-e a terméktámogatása mint ennek a nonamenek.
Meg a Feitenghez kéne szerezni egy Samsung logot a hátuljára. :DDD

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#26048) hevizms válasza BaginZe (#26043) üzenetére


hevizms
addikt

Hát ez a cikk semmi érdemlegeset nem ír a Concorde termékleirásához képest. :(

Amúgy ettől eltekintve dicséretes a weboldal,szóval le a kalappal a srác előtt.

[ Szerkesztve ]

(#26049) gipsztigris válasza b0bcat (#26046) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mi bajod van vele? :) Benne van a nevében, hogy bemutatkozás. Alap specifikáció, osztjónapot. Majd ha lesz róla teszt, az biztos nem lesz ennyire szűkszavú. Lehet jövő héten elhozok egyet tesztre és majd írok róla bővebben.
Egyébként marha jó kis gép, csak a hazai ÁFA és egyéb VÁM tartalom miatt, az általunk megszokott kínai árakhoz képest egy kicsit magas az ára. De ha az itthoni árakat nézem, úgy már nem annyira vészes szerintem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#26050) hevizms válasza gipsztigris (#26049) üzenetére


hevizms
addikt

Ezt az oldalt te csinálod?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.