Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) fateless válasza sbe561 (#6000) üzenetére


fateless
veterán

:U :(

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6002) kaller1 válasza sbe561 (#6000) üzenetére


kaller1
veterán

Helló, itt nem menő a számvadászat. :N

Én meg ezt néztem ki magamnak, és a múlt héten még 37k volt. :( Igaz, elvileg nem 2 kártyás.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#6003) beers válasza kaller1 (#6002) üzenetére


beers
addikt

Nem rossz, de ennyiért már W3+ -t is kapsz 720-as kijelzővel, meg 8M-ás kamerával!

M&N

(#6004) sbe561 válasza kaller1 (#6002) üzenetére


sbe561
tag

Jól van! Kövezzetek meg! :D
Csak megörültem, hogy mennyire pörög a topik! ;) :R

(#6005) fateless válasza sbe561 (#6004) üzenetére


fateless
veterán

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6006) miklosandras válasza barobag (#5970) üzenetére


miklosandras
csendes tag

Üdv ZP100 és tulajok :)

Nos én nagyon sokáig használtam ezt az SGS3-as verziót, nekem párszor az indításoknál többedjére indult el (lehet ez a normális, de engem kicsit zavart), egyébként kipróbáltam a 22-ei verziót is, az is nagyon jó :) Ha fent hagyok minden applikációt akkor nem jelentkeztek az indulásnál lévő problémák. Igen az aksi ideje tényleg jó. A legújabb verziót még nem próbáltam ki, talán 1-2 nap múlva.
Most Сереха Lightmod (08.27) romját használom.
Link

Délelőtti Antutu mérésemet csatoltam: 3882 szép eredmény :) Egyébként a 2.3 és a 4.0 romok között még a különbség, hogy a 2.3-asoknál jobb képeket csinál szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#6007) kaller1 válasza beers (#6003) üzenetére


kaller1
veterán

Nyilván a jelenlegi árán már számomra is felejtős, 37-ért még jó lett volna.

.::> <::.

(#6008) profi válasza DJGABI (#5992) üzenetére


profi
aktív tag

Ez jónak tűnik, köszi a linket.
Kb hány Ft-ba kerülne, mire kézbe veszi az ember?

(#6009) Jazz válasza hungobungo (#5864) üzenetére


Jazz
veterán

Ha jól értem, a magyarításhoz nem szükséges ROM csere, csak az apk file-ok másolása, ami egyenlő lesz az eredeti apk file-ok felülírásával, és ennyi?
(eredeti apk lementése maga a biztonsági másolat?)

A 176Mb-os 500wV1277-1009T_120807.rar tartalmazza a gyári ROM-ot? (ez esetben nincs szükség bizt. mentésre sem).

PC-ről nem szükséges közvetlenül a system mappába másolni ugye?
(én másolok sd karira, onnan a telefon egy root-"jogos" file kezelőjével a system mappába....és a többi a txt-ben leírtak szerint.) Így is jó lesz?

free your mind

(#6010) Szikszó válasza barobag (#5970) üzenetére


Szikszó
csendes tag

Üdv!

Én is az egy hónapja felrakott SGS3-as változatot használom minden probléma nélkül a ZP100-ason.
Szívesen kipróbálnám az újabb verziót, csak az a baj, hogy amióta ezt az SGS3-as változatot felraktam H5500 és CDC serial drivereket hiányolja a gépem.
Sajnos ezeket a drivereket nem sikerült eddig fellelnem....
Tudna valaki segíteni? Köszi.

(#6011) fateless válasza Jazz (#6009) üzenetére


fateless
veterán

Ha erre meglesz a válasz, az engem is érdekel majd - már felpakoltam szinte mindent és belaktam a telefont, így nincs kedvem a magyarításért újra kezdeni ezt a "játékot"

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#6012) Szikszó válasza Szikszó (#6010) üzenetére


Szikszó
csendes tag

Bocsánat Én voltam a béna! Megoldódott a probléma. :W

(#6013) Jazz


Jazz
veterán

Nektek nem fogta meg a műbőr tok a hátlapját a telefonnak? Semmivel nem jön le. :S (a tok belsején a műbőr fekete festéke a ki-be csúsztatáskor foghatta meg)

free your mind

(#6014) RBJ válasza Jazz (#6013) üzenetére


RBJ
addikt

ezért nem használunk kinaiműbűrt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6015) RBJ


RBJ
addikt

A bedove x12 se tűnik rossznak át/érték arányban.
Nekem a fényes hátlapja nem fekszik csak.
A nagy RAM témára [link]

Lehet tényleg elég a 512Mb

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6016) Attipapa válasza Jazz (#6013) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nekem is megfogta! Úgy néz ki a két hetes telefonom, mintha évek óta használnám. Inkább a szilikon tokot használtam volna! ...már késő bánat :W

(#6017) Attipapa válasza Jazz (#6009) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Semmi nem vész el! Én is így csináltam. Csak egy újraindítás és már magyar is!. Nagy köszönet még egyszer a "feltalálónak" :R

(#6018) chinaminman válasza Attipapa (#6017) üzenetére


chinaminman
tag

Csak átalakul! :)

(#6019) RBJ


RBJ
addikt

Egy kis okosság. :DDD
A DUAL STANDBY az olcsóbb technológia, elég egy rádió és antenna, a készenlét alatt felváltva jelentkezik be a két hálózatra. Ez nem gond, mert úgysem folyamatos a kapcsolat, mindkét kártya a hálózaton van. Ha az egyikre hívás érkezik, vagy hívást kezdeményez, az teljesen lefoglalja a rádiót és így a másik kártya nem tud bejelentkezni a hálózatra, "leszakad". Ha a hívás véget ér, ismét időben megosztva megy a rádió és mind a két kártya a hálózaton van.
A DUAL ACTIVE telefonban két rádió és antenna van, és úgy viselkedik, mint két külön mobiltelefon. Ha az egyik kártyán beszélsz, a másik aktív marad, hiszen saját rádiója és antennája van. Ha arra is jön közben hívás, a telefon jelzi és át lehet váltani rá. Így működtek az első generációs Samsung Duos készülékek. Csak abban (főleg a D880-ban) a második rádiós egység hangminősége sokkal gyengébb volt emiatt sok kritika érte. Azután a D780-ban ezt más javították és jó lett a hang mindkét vonalon. Az egyetlen itthon is kapható 3G-s DUAL ACTIVE telefon a Samsung B7722 Duos, nekem is volt ilyen az valóban Dual active. Csak sajnos nem "okos" és nem tudja az internetet megosztani a laptoppal, gyenge a böngészője és rosszul kezeli a naptárat és az emaileket.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6020) kugli81


kugli81
aktív tag

Megérkezett a vámra ems el a one x-em kiváncsi vagyok mi lesz :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#6021) smilecat válasza vicopapa (#5977) üzenetére


smilecat
aktív tag

Vámot minializálni?
vagy freeshipping ami elkerüli valószínűleg az egész hercehurcát vagy azt a számlát normálisan megírja kisebb összegről a küldemény feladója. Természetesen emberi nyelvre gondoltam amit itthon is elfogadnak és akkor nincs probléma. Én mást nem tudok.
De biztos van itt olyan aki sokkal jobb tippeket tud adni, mert erre én is kíváncsi vagyok.

@berigazek

Természetesen rakok fel képet amint el tudom venni egy kis időre a készüléket a lányomtól. :D
Igen, 512mb-os, a felbontásra az antutu meg ezt írta emlékeim szerint: 854 x 480.
de pontosítok ha nálam lesz...

@Novicsok

Igen, igazad van, a kacatokat külön kell vásárolni, de amilyen segítőkészek voltak én örülök hogy nem téglát kaptam a pénzemért.

(#6022) Mikuland


Mikuland
tag

Szép napot!
Most ijesztget a telóm ( STAR N9000 ) nem működik a képernyő elforgatás rajta.... :F
Ki-be kapcsolás se segített...
Már sokféle próbát tettem, de nem akar működni, másik Launcher ( kettőt is próbáltam ) semmi, az accelerometer teszt szerint az működik, de játék alatt igen furcsán reagál....
Hardveres probléma lehet? :O
Posta Kínába?
Valami ötlete valakinek? Csak Én járhattam így eddig a " Kínai csodával"?

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#6023) vicopapa válasza malisonX (#5999) üzenetére


vicopapa
csendes tag

Ehhez mit szólsz?:)

[ Szerkesztve ]

(#6024) malisonX válasza vicopapa (#6023) üzenetére


malisonX
aktív tag

Pont ezzel a készülékkel hitegette smilecat kollégát az FCT :( [link] Meg a méretei, gombelrendezése is más, mint az eredeti S3-nak, nehezebb hozzá tartozékokat vadászni.
Most a ZTE V970 felé hajlok erősen. Talán ennél telefonnál a legkisebb a rizikófaktor. Lassan árulni fogják a T-nél az U970-est, úgyhogy valószínű alkatrész is lesz hozzá ha szükség lenne rá.

(#6025) hungobungo válasza malisonX (#6024) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Milyen alkatrészre gondoltál? Teljesen más platform a kettő.

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6026) Jazz válasza RBJ (#6019) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem volt egy hasonló kérdésem (Dual Standby voice primary + data -> ugyan ez két voice-al is...) #5854, talán erre is tudod a választ. :)

free your mind

(#6027) malisonX válasza hungobungo (#6025) üzenetére


malisonX
aktív tag

Digitizer, kijelző, akksi, hátlap. Attól félek, hogy bármi elromlana az S3 klónon, mehetne a kukába, alkatrész híján. Igen, tudom hogy más platform, egész éjjel a grand x-ről olvastam. :) Egyébként a Tegra 2-es verzió erősebb, mint az MTK-s? Az sem hátrány, hogy nem kell tokot, fóliát, meg ilyesmiket vadászni, hanem simán kapok hozzá ebayen :)

[ Szerkesztve ]

(#6028) hungobungo válasza malisonX (#6027) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Miből gondolod, hogy ezek közül bármi megegyezik majd a két modellben?
Olyan helyről kell venni, ahol vállalják a szervizelést, jótállási időn túl is. Lehet hogy tovább fog tartani, de hogy drágább nem lesz mint itthon, az tuti...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6029) malisonX válasza hungobungo (#6028) üzenetére


malisonX
aktív tag

Tizedmilliméter pontosan ugyanakkora a házuk, csak magukkal szúrnának ki, ha az EU-ba szánt modellen ilyen alapvető alkatrészeket lecserélnének. Még ha különböznének is, akkor is jobb szerintem a készülék supportja, mint a klónoké. Egyébként mindenhol csak jót olvastam róla az akku kivételével, úgyhogy most nagyon "rá vagyok pörögve" erre a típusra:)

(#6030) RBJ válasza hungobungo (#6028) üzenetére


RBJ
addikt

:C köszönjük hungobungo pont ilyenre van szükség. így könnyebben dönt az ember telefon ügyben.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6031) Mikuland


Mikuland
tag

Bocs, hogy megint ide szemetelek....úgy néz ki kiszűrtem a hibát és okozóját.
Azt hiszem a gyorsulásmérő megadta magát. :O
Egy labirintus játékon próbálom és a golyó - asztalon letett telefonnal - szépen végig járja a pályát magától. :Y
Fogtam egy szép hardveres hibát....lehet visszaküldeni. :W

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#6032) Mathiax Rex


Mathiax Rex
csendes tag

Sziasztok!
Dual SIM-es okostelefon vásárlása előtt állok és pár napja nézegetem a fórumot, illetve a keleti oldalakat. Így elsőre a következő készülékek nyerték el a tetszésemet, közülük döntök.

ZTE V970
Ulefon Titan V12
Newman N1
HDC One X ++
Lenovo A789

Elsősorban irodai alkalmazásra, másodsorban internetezésre, harmadsorban multimédiás (fényképezés) alkalmazásokra használnám, játékok nem érdekelnek. Melyiket választanátok figyelembe véve az ár-érték arányt, megbízhatóságot, itthoni támogatást, behozatali nehézséget és egyéb objektív és szubjektív tényezőket pl. anyaghasználat, vagy kinézet.
Köszönettel fogadok minden tanácsot és véleményt!

(#6033) hungobungo


hungobungo
aktív tag

Na a mai napra is megvolt az adrenalin löket: A V1277-est csak most próbáltam ki sim kártyával, erre kiderült hogy süket az elülső hangszóró (hívott felet nem hallottam).
Kicsit utánaolvastam, és szerencsére az volt a baja, ami sok más telefonnak: a hangszóró két drót lába kontakthibás volt, szétkaptam a telefont, és kicsit feljebbgörbítettem a lábakat.
Meg is javult a teló - magamnak vettem, remélem egy éven belül nem lesz más baja :)

Másik negatívum, hogy ezek a szerencsétlenek kicsi védőfóliát adtak hozzá, nem tudom hogy gyárilag-e vagy sem, kb. ugyanakkorát mint a B79M-hez vagy a ZOPO100-hoz, de erre nagyobb kellene. Más is ugyanígy járt?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6034) RBJ válasza hungobungo (#6033) üzenetére


RBJ
addikt

Ne mond, hogy még nem is használtad a telót eddig?
Hát elég ratyi minőség lehet ha bele kell piszkálni. :(

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#6035) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy még mindig nemtudok dönteni!! :)
Melyik lenne az értelmesebb megoldás!!??

http://www.androidvasar.hu/android_mobiltelefonok/android_40/uj_haipai_i9220_okostelefon_android_os_4_0_mtk6575_10ghz_3g_gps_wifi_5_2_-os_kepernyo_multi-touch

http://www.androidvasar.hu/uj_haipai_x710d_okos_telefon_android_40_mtk6577_1_0_ghz-es_wifi_3g_gps_8_0_mp-es_kamera_5_3_huvelyk?keyword=haipai

(#6036) fila válasza bendi806 (#6035) üzenetére


fila
senior tag

Ennyiért már tudsz hazai forgalmazótól is venni:

[link]

[link]

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#6037) Jazz válasza hungobungo (#6033) üzenetére


Jazz
veterán

Én az ellenkezőjét tapasztaltam. Híján a rendelhető V12-es fóliának, A710-eset rendeltem (gondoltam majd körbe vágom), ennek ellenére gyári V12-eset adtak (gondolták még is csak az kell nekem.:) ttmalls.com )

Én az alap hangszórót találom egy kicsit halknak, normál telefonálás közben, maxon van a hangerő, de még így is lehetne hangosabb.

Az Engineer mode-ban, melyik almenü felelős ennek állításáért?

- Normal mode?
+ FIR 0
+ Type: Sip
+ Level 0
Value is 0-255 (alap 0)
Max vol 0-160 (alap 128) ezt gondolom fellehet tornázni 160-ra.

A többi beállítás az mi?

- Meg van egy speech Enhancement is, amit lehet paraméterezni a normal mode-ra.
+ Value is 0-65535

free your mind

(#6038) Jazz válasza RBJ (#6034) üzenetére


Jazz
veterán

Még én se nagyon használtam, sim kártya nélkül futkorászok még vele mindig. Majd ha "fel lesz programozva", minden tökéletes, minden rajta lesz....majd akkor.

Szerintem minőségileg nagyon rendben van. Lehet hogy vannak típushibák, de hol nincsnek. Aki meg nem tud két lábat megforrasztani az ássa el magát.:)

De ha ez még is baj, lehet venni S3-as Galaxyt 130.000-ért. :U

free your mind

(#6039) Jazz


Jazz
veterán

A képernyő fényerejének csökkentése vajon = a háttér led-ek fényerejének csökkentésével, vagy csak egyszerűen jobban zárnak a tranzisztorok, és kevesebb fényt engednek át?

free your mind

(#6040) osztraksajt válasza Jazz (#6039) üzenetére


osztraksajt
őstag

99,9%-ban (mobilban szerintem 100%-ban) a háttérfény csökkentésével érik el, ergó takarékosabb az akksival.

(#6041) Novicsok válasza hungobungo (#5842) üzenetére


Novicsok
tag

Köszönöm a felrakott V970 anyagot. A tárhely elég lassan adja meg magát.
Novicsok (=újonc) lettem megint, egy ZTE V970-nel.
Nagyrészt a Te véleményed miatt, nomeg az orosz fórumot is elolvasva vettem.
4.0.4 verzió van beírva, de használhatatlan kínai az egész. Még jó hogy megtaláltam valahol és meg tudtam venni.
Most egy darabig a ZP100-zal együtt fog futni, de persze nem kell 2 telefon.
Szóval akkor megy rá a Bruno első verzió.
Ha tudok segíteni, pl. valami orosz szöveget értelmezni, nyugodtam jelezd.
Üdv.

(#6042) lehike85


lehike85
csendes tag

Sziasztok,

Egy Kínai két magos telefont szeretnék rendelni. A fórumot végig olvastam, mégis vegyesek a visszajelzések, a telefonokról és a webshopokról is....

kérlek ajánljatok egy tényleg megbízható márkát Jiayu? Zopo? Newman?

és egy valóban megbízható webshopot. pandawill? fastcardtech ? etotalk?

olyan válaszoljon aki rendelt már és a kezében is volt a készülék...

Nagyon köszönöm a segítséget előre is.

Üdv

L-.

(#6043) Jazz válasza lehike85 (#6042) üzenetére


Jazz
veterán

Mindenki sajnálatára nincs olyan hogy tényleg megbízható gyártó. Lásd ha kicsit visszaolvasol, itt valakinek volt hangszóró kontakt hibája (egy forrasztás és helyre tette)....nekem ugyan azon a készüléken semmi.
Olyan sincs hogy megbízható webshop. Mindenhol lehetnek problémák. A nagyobb oldalak valószínűleg nem az átverésre hajtanak, főleg ha van paypal is, de nem is őszínték. A pandawill-t javasolták itt többen talán....érdemes visszaolvasni, ki mit honnan rendelet és milyen tapasztalata volt.

Itt az van hogy áron alul kapsz egy viszonylag igen jó készüléket. Persze hátránya is van, mert van benne rizikió. Aki mer, az nyer, de el is bukhat. Vagy lehet venni 1000$-ért itthonról gyári garis készüléket és egy órát se kell várni....és az "tényleg" megbízható.

free your mind

(#6044) HCgamer


HCgamer
csendes tag

milyen kínai dual simes telót ajánlanátok?

(#6045) cappa72 válasza malisonX (#6027) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az biztos, hogy a kemény tok az ugyanaz (Nillkin).
A Nillkin által gyártott kijelzővédő fólia is a Grand x (vagy Mimosa) telefonhoz való. Csak van rajta kivágás az előlapi kamera helyén (ami ugye a v970-ben nincs).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#6046) malisonX válasza cappa72 (#6045) üzenetére


malisonX
aktív tag

Én ezt néztem hozzá. Igaz, hogy a topicból már valaki leocsmányozta, de szerintem a fekete verziójával nincs semmi gond. :) Ha most vennél új készüléket, akkor is a V970-est választanád?

(#6047) Jazz válasza hungobungo (#6033) üzenetére


Jazz
veterán

Ez egész pontosan mit akar jelenteni a v1277 magyarítása kapcsán?

"A framework-res.apk és mediatek-res.apk áthelyezését külön ajánlom,
ez után indítsuk egyből újra a telefont!

A \apps\ tartalmát másolhatjuk egyszerre is, de a fenti módot
(először \system\ majd permission-ök, majd mozgatás) betartva."

"Külön ajánlod...", azaz egyesével áthelyezgetés, majd újraindítás mindegyik után külön, vagy az Apps-hoz mérten külön, és a kettő egyszeri áthelyezése után restart?

free your mind

(#6048) Jazz válasza hungobungo (#6033) üzenetére


Jazz
veterán

Külön másoltam. Így lett 3 újraindítás.

Csúcs, működik, köszi! :R

free your mind

(#6049) berigazek válasza smilecat (#6021) üzenetére


berigazek
őstag

Köszönöm szépen a válaszod!

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#6050) siryeti


siryeti
tag

Jóreggelt!
Közlöm a várva várt hírt, JiaYu G3 megkapta a hálózati engedélyt, :C mától szállítható, eladható!!
Egyenlőre csak 5000 darab fekete színben szállítják, azt írják egyéb színekre még pár hetet várni kell.
Tehát előbb-utóbb megérkezik.
Indulhat az újabb várakozás. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.