Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) V/ válasza GAbre (#61649) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami tévedésben vagy, 48 óra az idő az online fizetés elérhető nyomkövetési bejegyzés időpontjától és most hétvégén a karbantartás miatt meglett hosszabbítva a fizetési idő, de vámot nem fizetsz ha az van akkor akár online, akár utánvét az 4000 Ft-os díj.
Ha a Posta app-on megadod a nyomkövetési számot, akkor minden új bejegyzésről megy az értesítő.
A rendszer arra az elektronikus elérhetőségre küld bármit amit a postai adatokból be tud azonosítani, ha nem megy sms akkor a telefonszám nem megfelelő volt neki. A program nem nézi a küldemény címkét.

(#61652) Beni2360 válasza miti5 (#61648) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy szót sem írtál 130$-rol. Én se úgy gondoltam, hogy ezt írd le hanem azt, hogy kb 40$ lenne a vissza posta amit ő állna. Vagy megkerdezni a potat és azt írni neki. Akkor már tudna számolni, hogy még éri e neki.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61653) stomi61


stomi61
tag

Sziasztok!
Rendeltem valamit Standard Shipping szállítással.
Kaptam egy UG499616074YP nyomkövető számot, ami ugye Yanwen szám. Na gondoltam ez hosszú lesz, meg sarcos. Tévedtem.
Beírva a szokványos nyomkövetőkbe, egyedül a Ninja és a Yanwen kötötte össze a 605945740648000013602890 számmal. A vége stimmelt az ExpressOne számokkal, de az eleje.... ki tudja.
Aztán tegnap megjelent az ExpressOne nyomkövetőjében, ma pedig mindenféle értesítés nélkül hozta a futár.
16 nap alatt érkezett meg.
Ha nem nézem minden nap, simán lemaradok róla.
Csak leírtam, hátha belefut más is.

(#61654) V/ válasza stomi61 (#61653) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel nincs YP kódú ország ez nem nyomkövetési szám. Csak kíváncsiságból, az AliExpress Order details-nál a Track order-nél nem változott az azonosító?

[ Szerkesztve ]

(#61655) stomi61 válasza V/ (#61654) üzenetére


stomi61
tag

Nem volt más szám. Ráadásul nem is standard shippinggel küldte, vagy ki tudja?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#61656) V/ válasza stomi61 (#61655) üzenetére


V/
Topikgazda

Végül is azzal kapod meg, szóval nem gond. Ha ilyen YP végű Yanwen lesz az első az mindig megváltozik valódi nyomkövetési azonosítóra, itt csak standard shipping verzió lett belőle. Szerencsére.

(#61657) fairi válasza stomi61 (#61655) üzenetére


fairi
addikt

Ez a yanwen speciel line szolgáltatás volt, ez a prémium. gyakran futárcégek hozzák, és ilyennel történtek az én rekordgyors szállításaim is,
Picit rizikós megoldás, mert nem lehet előre tudni ki lesz a szállító, de ennél a módnál yanwen törekszik leggyorsabb megoldásra. Emlékszem 2020 tavaszán mikor minden csomagom beragadt hónapokra akkor kaptam pár yanwenet és 14 napon belül kezembe volt. Akkor sokszor DPD hozta, most ők is EO-ra álltak rá.

(#61658) miti5 válasza V/ (#61636) üzenetére


miti5
tag

Na . csak vissza kell küldjem ,,nagy piszkos lett ez az Ali rendszer is,, az életbe nem küldtem még semmit vissza,mindig full refund volt csak. Érdekes akkor full refundnál miért engedi a rendszer azt az opciót akkor hogy az áru marad és csak a pénzt kérem vissza--- na mindegy. Esetleg egy " közvetlen " panasz vonalat nem tudsz ahol aliexpresset el lehetne érni ,mert ez az autómata rendszerük is ,,ahol az opciók közül kell kiválaszd mi a problémád, az is kabaré, mert ebből még lesz bajom úgy érzem :) (visszaküldésből) köszi.

(#61659) V/ válasza miti5 (#61658) üzenetére


V/
Topikgazda

A robot munkaidőben át tud adni emberhez, ez itteni idő szerint 09:00 után és esetleg meg lehetne beszélni, de sajnos nagy az érték és szerintem nem mennek bele.

(#61660) cof válasza miti5 (#61658) üzenetére


cof
veterán

Visszaküldöd a pk-t bukod, mert tuti nem fogja a kínai neked külön kifizetni saját költségére. Csak annyit kapsz majd vissza amennyit alin fizettél. Annyira hibás hogy itthon sem tudod eladni alkatrésznek?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61661) mzso


mzso
veterán

Helló!

Egy gyors kérdés: Most már nem tárolja az ali a rendelés pillanata-béli állapotát a kilistázott terméknek? Hasznos funkció (volt?) Meg tudtam nézni milyen volt és mennyiért olyan cuccokat is amiket már eltávolítottak.

(#61662) V/ válasza mzso (#61661) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlás azzal van eltárolva.

(#61663) miti5 válasza cof (#61660) üzenetére


miti5
tag

Te is így gondolod?? hogy elbukom,,na akkor tuti elküldöm az egész hazug bandát a pi.......ba! most is írja Ali hogy vissza adja a pénzt(postaköltséget), jah hogy ,,paypallt is kell csináljak az biztos még ha így is lesz. Én szarakodjak ,mikor ő küld egy leteszteletlen "szar" árut.
Áh nem ér semmit így a " termék"! Ez az átalakított dispute rendszer magával hozta a felfogásuk megváltozását is! Eddig mindig visszaadták a pénzt ,küldözgetés nélkül. Posta a legolcsóbb lehetőség amúgy? Gls ,dpd stb az nem csinál ilyen Kínába szállítást?

[ Szerkesztve ]

(#61664) cof válasza miti5 (#61663) üzenetére


cof
veterán

most is írja Ali hogy vissza adja a pénzt(postaköltséget)

Ja, azt a postaköltséget amit te fizettél a szállításért, nem a visszautat. Ali. csak annyit tud visszaadni (refund) amennyit fizettél, ami 100% többet nem.

Eladó tudná fizetni a visszautat gondolom az sem egyből hanem miután megkapta, és az külön tétel. De én nem bízom az eladókban mert mindent megígér aztán nem teljesít.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61665) V/ válasza miti5 (#61663) üzenetére


V/
Topikgazda

A két általad említet cég csak EU-n belül szállít és a Magyar Posta július 1-től emelt, nem adtam még össze, de nézd meg ha 2 kg-ba belefér a súlya, hogy levélküldeményként, elsőbbségi, ajánlott és tértivevény szolgáltatással mennyi a minimum összeg a számolójukban. Ez vámos küldemény és ePosta-val olcsóbb a feladás

(#61666) miti5


miti5
tag

Jól látok ??? 17 ezer egy csomag Kínába? röhej :W

[ Szerkesztve ]

(#61667) miti5 válasza V/ (#61665) üzenetére


miti5
tag

Na még vámos is ,,hu de jó!!! Rendelés visszaküldése azt nem nézik ,a postán? levélként próbáljam meg elsütni, 2 kg ba belefér igen.
(már most tele a hócipőm,és még a postára be se mentem ,ott is a sok értetlen azt se tudja majd h mi van ) :))

[ Szerkesztve ]

(#61668) miti5 válasza V/ (#61665) üzenetére


miti5
tag

Az sem tiszta,,én ezért pénzt,mármint ha átveszik ingyenes lesz ugye,akkor ráírhatok értékre 60 dollárt is nem ? Köszönöm ,h segítesz,,ilyen helyzetem még nagyon nem volt

(#61669) miti5 válasza cof (#61664) üzenetére


miti5
tag

Ez igaz!!! visszautat Ali nem tudja levonni az eladótól , csak amit már én becsengettem azt adja vissza!! Ezért mondom ,h megváltozott a szemléletük nagyon!! Eladók felé húznak már nagyon,sok szart küldhetik észnélkül,, meggondolandó már h mit rendel az ember tényleg!

(#61670) V/ válasza miti5 (#61668) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a Kínába küldés 2 kg-ig és 90 cm befoglaló méretig levélküldemény a legolcsóbb.
Szükséges szolgáltatások: elsőbbségi, ajánlott és tértivevényes. Lehet hagyományos feladás és elektronikus ePosta könyv. Az árfolyam legyen OTP deviza eladási kártyás elszámolási, 413,68 Ft
Hagyományos 500 g-ig 5155 Ft (12,46 USD), 2000 g-ig 11665 Ft (28,2 USD)
Elektronikus 500 g-ig 4960 Ft (11,99 USD), 2000 g-ig 11470 Ft (27,73 USD)
A csomag 1 kg alatt 17200 Ft (41,58 USD) a legolcsóbb. 2000 g-ig meg 18000 Ft (43,51 USD)
Bruttó árak voltak.
A PayPal-os fizetés esetén ők 9300 Ft ig adnak térítést.
Az AliExpress felé igazolni kell a kifizetett összeget ha az eladó vagy ők visszatérítenék

Futár 1 kg-ig nettó árak


Futár 2 kg-ig nettó árak

[ Szerkesztve ]

(#61671) stomi61 válasza fairi (#61657) üzenetére


stomi61
tag

Köszi a választ!

(#61672) miti5 válasza V/ (#61670) üzenetére


miti5
tag

Köszi! Ez a leveles megoldás lesz , az olcsóbb. Értékre még tudsz mondani okosat,, az számít valamit ,vagy kevesebbet írjak rá?

(#61673) V/ válasza miti5 (#61672) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott is vámosokon keresztül kerül be jelezni kell azt hogy visszaküldött termék és az értéknek is egy értelmes összeget megadni mert ami hibás az nem szokott ugyanannyit érni mint az új. A kínai vámosnaök kellene, de ha visszaküldött akkor elméletben nem számolnak fel áfát,vámot. Az érték inkább a magyar posta felé az elvesztési kártérítésnél számít, az ajánlott sz kb 14000 Ft. 5000 Ft-oként 655 Ft-ért lehet biztosítani ott van listájuk jobb szélén értéknyilvánítás néven. Bízni szoktam abban hogy nem veszítik el.

[ Szerkesztve ]

(#61674) mzso válasza V/ (#61662) üzenetére


mzso
veterán

De én azt már nem tudom előbányászni, az összes link az áru sima linkjére mutat még ha 404-es is. A rendelés nézeten belüli link is.

(#61675) miti5


miti5
tag

Ezzel a robottal se lehet mit kezdeni,,, kattintsak a "chat now" -ra ,,ja de hol ,,hol???? Befejezem ezt az Alit azt hiszem ,elérhetetlen fantom cég ez.

(#61676) miti5 válasza miti5 (#61675) üzenetére


miti5
tag

Az eladó uraság persze semmire sem válaszol tegnap óta,, nem lesz itt visszaút kifizetve ,ezt én is látom, még a címét sem hajlandó megadni,,és jelenteni se tudom sehol ezen a hulladék ali oldalon.... :C

(#61677) V/ válasza mzso (#61674) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor azt törölték. Visszanéztem rendeléseket.
Ahol törölve volt a hirdetés annál az Order details mutatta azt ami megvette.
A vásárlás linknél ez jött

az Oder details meg ezt adta fel

(#61678) cof válasza V/ (#61677) üzenetére


cof
veterán

Order details részen az a pici kamera ikon fekete körben a snapshot, az meg kell legyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61679) miti5


miti5
tag

Végre beszéltem a chatessel..... azt írta kupon formájában adják vissza majd a visszaküldési díjat !

(#61680) V/ válasza cof (#61678) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében erre gondoltam én is hogy az meg van, ha nem is részleteztem mert mzso ezt írta: De én azt már nem tudom előbányászni, az összes link az áru sima linkjére mutat még ha 404-es is. A rendelés nézeten belüli link is.
Ha semmi nincs akkor törölték mindenestől.

(#61681) lacoka55


lacoka55
aktív tag

[kép]
Sziasztok
ha jól látom ez a csomag már idefelé tart ?
miért nem tudok írni az új szerkesztőbe ?

(#61682) V/ válasza lacoka55 (#61681) üzenetére


V/
Topikgazda

Az az utolsó hogy 15-én elindult. Milyen új szerkesztőbe?

(#61683) Szállító76


Szállító76
tag

Sziasztok.
Véletlenül rányomtam, hogy megérkezett, átvetem a csomagot :W
Holott egy másik csomag érkezett meg.
Ezt lehet valahogy korrigálni, hogy még nem érkezett meg?

(#61684) V/ válasza Szállító76 (#61683) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.

(#61685) Szállító76 válasza V/ (#61684) üzenetére


Szállító76
tag

Köszönöm.
Sajnos én is igy gondoltam

(#61686) lacoka55 válasza V/ (#61682) üzenetére


lacoka55
aktív tag

ha az új üzenetnél rányomok a Váltás az új szerkesztőre nem tudok ide írni
mi a különbség a régi és az új között

(#61687) V/ válasza lacoka55 (#61686) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az új van használatban, nincs értelme a régi szerkesztőnek, 2018-ban lett új, ha eddig tudtál írni akkor más a gond.
Az újjal írok mindig, lehet hogy a reklámblokkolód vagy valami más nem engedi, itt a PH nem ajánlott a reklámblokkolás.

[ Szerkesztve ]

(#61688) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
rendeltem egy sátrat 169$ értékben. tegnap jött az email, hogy fel kéne töltsem ezeket a dolgokat: fizetést visszaigazoló dokumentum, rendelés visszaigazolás, számla. Ezek közül a rendelés adatainál egyiket se találom. Mit kell ilyenkor tennem?

(#61689) V/ válasza bzolika10 (#61688) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd már meg az Összefoglalóban 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai és ez rész: Vámeljárás alá került küldemény esetén a teendők
A számla letöltés ott van a vásárlásnál, lehet hogy be kéne lépned az Orders details-ra.
De ekkora értéket miért olyan szállítással kérted ahol a Posta intézi? Nem volt EU-raktáras?

(#61690) bzolika10 válasza V/ (#61689) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Elolvastam. Az order detailsben nem tudok számlát letölteni, mert nincs olyan lehetőség. Nem volt eu raktáras és jobb szállítás se.

(#61691) V/ válasza bzolika10 (#61690) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden AliExpress vásárláshoz készül invoice, mert kötelező nekik az IOSS rendszer miatt.
Neked is ezt kell látnod ha vásárlási sor Order details-ra kattintasz:
A Download invoice gomb

Nem volt AliExpress standard shipping még pénzért sem?

(#61692) bzolika10 válasza V/ (#61691) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Aliexpress standard shippingel jön.

(#61694) V/ válasza bzolika10 (#61692) üzenetére


V/
Topikgazda

Milyen nyomkövetési számot adtak hozzá?
Szerintem nem jelenik meg a képernyőn a számla gomb, mert ehhez is készül számla.
De hogy lett a 224,54 $-ból 169,72 $?
Nem volt price adjustment tétel ami a kiírt árból a levont áfával egyezik meg? Vagy volt valami kedvezmény? A subtotal lenyitva nincs részletezve?
Mert ha a nettó a 169,72 $ akkor ez már nem IOSS és az AliExpress Standard is vámolós lesz.
Up: Megtaláltam ez felette van a 150 €-nak és ezért a szállító felé kell fizetni az áfát, most egy kicsit drágább de írja az ár nettósítását, annak ellenére úgy emlékszem készül számla.

Egy másik böngészőben nézd meg vagy valami visszafogja az oldalt, reklámblokkoló, oldalfordítás vagy privát ablak gond.
De ez az oldal képe, ha látszik a pénz elszámolás részletezése és a bankkártya fizetési elszámolása a banktól is jó igazolni amit kért a szállító. Persze arról a képről ne tüntesd el az azonosítóidat.

(#61695) bzolika10 válasza V/ (#61694) üzenetére


bzolika10
aktív tag

LS....NL
Az áfával csökkentett árat kellett kifizetnem, mert 150 eur felett nincs IOSS. Szóval valahogy azt kéne igazolnom, hogy mennyit fizettem. 3 böngészőből próbáltam, egyikből se működött.

(#61696) V/ válasza bzolika10 (#61695) üzenetére


V/
Topikgazda

Valami nem jó, mert a nyomkövetési (Track order) gombnak is látszódni kell, nem csak a Confirm receipt gombnak, ha a számla gomb nem is lenne.
Nagyon rég láttam már holland azonosítós AliExpress Standard Shipping szállítást, annyira hogy gyanús is hogy azzal jött.
Akkor ez az általad linkelt képernyőkép, csak nyisd le a subtotal melletti v-t, és neved . címed is olvasható legyen és a bankkártyás fizetési tételsor a bankból.

Most vásároltam, rögtön a fizetés elfogadása után ez a sor jelenik meg a vásárlásnál:

Ha feladják akkor jön elő Track order gomb, a számla letöltés az marad folyamatosan.
Nem egészen értem hogy miért nincs.

[ Szerkesztve ]

(#61697) lacoka55 válasza V/ (#61687) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Ezt most nem igen értem eddig mindig működött most viszont 2 napja nem tudok ide beleírni mindig Firefox-ot használtam itt nincs reklámblokkoló
viszont Google Chrome-val reklámblokkolóval is tudok ide írni nem tudom mi történhetett vele

(#61698) V/ válasza lacoka55 (#61697) üzenetére


V/
Topikgazda

Firefox beállításainál lehet hogy frissítés után a felugró ablak blokkolt lett. Adatvédelem és biztonság és lejjebb görgetve az Engedélyek rész vagy a Biztonság, Veszélyes és félrevezető tartalom blokkolása jelölve, de ennek lehet hogy a PH-n nem kéne működnie hiszen nem ez a kategória, bár nekem ez nincs jelölve.

[ Szerkesztve ]

(#61699) Golfplusz


Golfplusz
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Több terméket is rendeltem, legtöbbet Aliexpress Saver Shipping-el. De ilyen számmal még nem találkoztam amit az egyik rendeléshez kaptam:
ECSCCA0000039584

Én úgy tudtam eddig, hogy ezek a Aliexpress Saver Shipping nyomkövetési számok:
UL249692801BE
UL239522065BE
UL240325853BE
Vagy van valami "új a nap alatt"?

A választ, előre is köszönöm.
Üdv.: Gyula

(#61700) V/ válasza Golfplusz (#61699) üzenetére


V/
Topikgazda

Még lehet belőle postai nyomkövetési azonosító, mert ez csak küldemény azonosító. Mivel még nem került átadásra a szállítónak. A Cainiao is még csak ennyit ír Pending shipping by the seller addig nem fogsz látni igazi nyomkövetési azonosítót és mozgást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.