Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61601) V/ válasza vegyszer (#61600) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az azonosító: S00000262967601
Minden rendben van, ha a Magyar Posta kézbesíti és nem EU-n belülről kapják meg akkor fizetni kell a Posta kezelési díját minden küldeménynél mert a vámolási adminisztrációt csinálni kell. Az hogy ők jóformán semmi munkáért pénzt kérnek mi nem tudunk mit kezdeni.
Van szállítási mód amikor a posta felé nem kell fizetni, de az néha több mint az itt kért 399 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#61602) LouiS22 válasza vegyszer (#61600) üzenetére


LouiS22
veterán

De mi nem kerek?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#61603) vegyszer válasza LouiS22 (#61602) üzenetére


vegyszer
addikt

Az nem kerek, hogy ilyen követésiszámot én nem kaptam...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#61604) vegyszer válasza V/ (#61601) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt hol lehet megnézni, hogy mit mire címkéznek át csomagkövetési szám vonalon?
Mert ez nekem új.
Volt olyan, mikor egy adott csomagomon egymáson minimum kettő, de lehet, hogy három felül ragasztott címke is volt. Szerencsére megkaptam, de kérdést vetett fel, hogy ha valami félre megy az átmatricázás során, akkor ezt hol lehet esetleg látni?

Az kiderült, hogy nem a 17$-os motyó volt az, mert azt ma a futár kivitte. És az is valószínű, hogy nem a 7$-os lesz az, mert az meg még az útja elején jár.
Ha tényleg én rendeltem, akkor a 3$-os lesz a "bűnös".
Ha meg olyan, amit nem rendeltem, akkor meg zsákbamacska, hogy mit kapok.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#61605) V/ válasza vegyszer (#61604) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehol ennél a fajtánál, mert nem mindig a Yanwen intézi a szállítást.
De megadtam hogy melyik vásárlásod volt, az amelyiknél ez van beírva nyomkövetési számnak: S00000262967601

(#61606) Ali_buyer


Ali_buyer
csendes újonc

Nem olyan rég találkoztam először a
Aliexpress Selection Super Economy Global szállítási móddal. Kétszer rendeltem így és mind a kétszer az Arab Emírségekből érkezette meg. A posta értesített is a 400/800 Ft miatt, de utoljára még egyszer tartalamzata az áfát is. Jól látom, hogy alaposan be vannak védve ennek a visszaigénylése ellen? Nem nagy tétel, így nem fogok vele foglalkozni, de bosszantó.

(#61607) V/ válasza Ali_buyer (#61606) üzenetére


V/
Topikgazda

Folyamatosan javaslom hogy ilyen esetben nem kell a Magyar Postával foglalkozni, mert semmi értelme, az AliExpress-től kell a náluk kifizetett áfát visszakérni, 5 napon belül intézik. Ezért is van benne az Összefoglalóban. 8.1. Az AliExpress-től kérjük vissza az áfát,

(#61608) Ali_buyer válasza V/ (#61607) üzenetére


Ali_buyer
csendes újonc

Köszönöm ez már reménykeltőbb. Velük eddig mindig ki tudtam jönni. Igazából az Ali hibája -ha nem csomagolják át, akkor valószínű nem zavarják össze a postát.

(#61609) V/ válasza Ali_buyer (#61608) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs az átcsomagolva, azzal az azonosítóval amit neked beírtak nem lehet postai úton szállítani ezért kap másikat, az más kérdés hogy Magyar Posta levámolja az előírt hivatalos dokumentum nélkül (vám-árúnyilatkozat) és így újból fizetned kell áfát.
A Magyra Postát lehetetlen összezavarni, mert már össze van.

(#61610) LouiS22 válasza V/ (#61609) üzenetére


LouiS22
veterán

:DD

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#61611) zeon.hu válasza zeon.hu (#61579) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ma már meg is jött, gyors volt igazán.
(Eredeti rendelés június 30. volt)

#?*@&!

(#61612) xavix13


xavix13
senior tag

Csak egy megerősítést, infót szeretnék kérni.
Akarok rendelni aliról egy ilyen pizzalapátot, van-e valami amire kell figyelni?
Ha jól látom csak china-ból rendelhető. Free Shipping From China to Hungary via AliExpress Standard Shipping - Gondolom ez megfelelő szállítás, igaz? Illetve ha jók az infóim, erre már nem jön egyéb költség, vám ilyesmi, a 37$ a vége.
Bocsi, de évekkel ezelőtt rendeltem utoljára kínából, és annyit tudok, hogy mókoltak valamit azóta a külföldi rendelésekkel.
Mennyire van jó-rossz irányba betartva az Aug 9 szállítási időpont, mik a tapasztalatok?
Köszi előre is :)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#61613) V/ válasza xavix13 (#61612) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs különösebb, Vám nincs, áfát kifizeted, a szállítási idő meg 12-20 nap ezzel a szállítással.

(#61614) xavix13 válasza V/ (#61613) üzenetére


xavix13
senior tag

Köszönöm. Itthon kell még rá áfakülönbözetet fizetni? Azt írja price includes VAT.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#61615) V/ válasza xavix13 (#61614) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel feléd az AliExpress a mi 27%-os áfánkat számolja fel ezért nincs különbözet.
Bővebben az Összefoglaló, 7. Az AliExpress-en megvásárolt termékek vámkezelési szabályai

(#61616) ferenck


ferenck
senior tag

Ezek közül melyik az ami biztosan külön sarc nélkül hozza (ASS kivételével)?

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#61617) V/ válasza ferenck (#61616) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyi az értéke és honnan?
Ha EU-n kívüli akkor felejtős az UPS, a Fedex, a DHL és az EMS

[ Szerkesztve ]

(#61618) ferenck válasza V/ (#61617) üzenetére


ferenck
senior tag

5e Ft. Kínából. De ahogy jobban nézem, pár hetes társaság Shop1102177319 és még pár hasonló kreatív néven a számok random változtatásával, fele annyiért amiért a többiek, ingyenes szállításokkal. Valami kamu shop lesz.

[ Szerkesztve ]

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#61619) V/ válasza ferenck (#61618) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon drága futáros ingyen egy 5K-s tételhez? Szerintem is inkább kamu.

[ Szerkesztve ]

(#61620) ANOka válasza ferenck (#61618) üzenetére


ANOka
őstag

A számok sztem az Ali-n belüli eladói ID-je.
Avagy még arra is lusta volt, hogy egy jól hangzó nevet kitaláljon.

(#61621) miti5


miti5
tag

Sziasztok! Újabb kérdés lenne, Alin dispute stb ...rossz a termékem, eddig mindig visszaadták a pénzt ,most megváltozott az egész kinézete stb a dispute menetének (pc-n) , na most már a felfogásuk is változott ,mert elfogadták ugyan hogy rossz a termék, oké, de küldjem is vissza a full refund-hoz! -eddig ezt soha nem kérte még tőlem Ali.... elvileg az eladó ezt is fizetni fogja azt írják,,, ezzel tapasztalata valakinek? postán küldjem ,ezer év mire kiér?... többi meg jó drága lehet...25X20X5 cm es doboz ,kb 1kg....Köszi

(#61622) V/ válasza miti5 (#61621) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogja fizetni az eladó.
Nem írtad hogy hova kell küldeni, de Kínába 10700 Ft a legolcsóbb 1 kg-os valami elküldése, ha PayPal-al fizetted ők 9300 Ft-ot megtérítenek a postaköltségedből.
Annyira nem változott a felfogás, a nyilvánvalóan nem használható dolgok, pl: darabokra tört esetén vagy egy összeghatár alatt nem kellett visszaküldeni. Vagy ha az eladó lemondott a visszaküldésről.

[ Szerkesztve ]

(#61623) miti5 válasza V/ (#61622) üzenetére


miti5
tag

Kína ,vagyis nem tudom még ,mert PL-ből jött ,de oda gondolom nem tudom .... műszaki dolog ,de nem működik ,nem ér semmit ... Ali írta Emailben ,hogy elfogadták a követelésem ,de küldjem vissza , zárójelben az eladó fizeti ---belinkelem ...én sem voltam még ilyen cipóben :)

(#61624) miti5 válasza miti5 (#61623) üzenetére


miti5
tag

[kép] ez az

[ Szerkesztve ]

(#61625) miti5 válasza miti5 (#61624) üzenetére


miti5
tag

meg ez is ,,nem tudom hogy kifizetnék-e ??? vagy 5 dollárral kevesebbet követeljek és úgy lehet hogy nem kellene visszaküldjem,nem tudom ,régebben szó nélkül Ali kötelezte eladót vissza a teljes pénz visszaküldés nélkül is.

(#61626) miti5 válasza V/ (#61622) üzenetére


miti5
tag

Bankkártyával fizettem ,,nem paypal

(#61627) V/ válasza miti5 (#61623) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudom hogy ezt írják és legyen igazuk és úgy legyen.
De amit írtam az akkor is igaz, nem fogja kifizetni, mert nincs rá megfelelő technikai megoldás.
Mondjuk küld egy előrefizetett csomagcímkét, de az adott szállítónak itt nincs felvevőhelye.
Pénzt nem fog előre átutalni. Ezért fel kell adnod, lesz számlád a posta költségről, a csomag elmegy, elküldöd neki a számlát aztán várod a szerencsédet. Mert akár el is veszhet a csomag, ha nem kézbesítik neki akkor a vételár sem járna vissza és miért fizetné ki akkor a postaköltséget?
Nekem kétségeim vannak. Neked meg 3 napod hogy elfogadd ezt az opciót.

Vásárolhatsz lengyel raktárból, de az eladó kínai székhelyét adta meg visszaküldési címnek.

(#61628) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Van 4 rendelésem 1 kombinált csomagban, emiről jött az értesítés, hogy:

2022-07-11 14:19


Clearing Customs
Custom clearance unsuccessful

Mi a tenndő vele? A posta kéne felkeressen miattuk? 3 póló és egy csavar, tehát nem C4 van benne

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61629) LouiS22 válasza tasiadam (#61628) üzenetére


LouiS22
veterán

Fognak jelentkezni, ne aggódj.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#61630) V/ válasza tasiadam (#61628) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem a Posta kézbesíti, azok nem kombinálják össze, gondolom a nyomkövetés nem mutat náluk semmit akkor miért ott akarsz érdeklődni?
Majd az Express One oldalát nézegesd.

(#61631) stomi61 válasza tasiadam (#61628) üzenetére


stomi61
tag

Egy nyomkövető szám sokat segítene a kérdésedre adott válaszhoz.

(#61632) tasiadam válasza stomi61 (#61631) üzenetére


tasiadam
veterán

158271900052280433601094

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61633) V/ válasza tasiadam (#61632) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt tart most.

Majd amikor itt a központi raktárba érkezett szöveget látod (1-2 nap) akkor következő munkanap számíthatsz a kézbesítésre, az nap reggel kapsz e-mailt.

[ Szerkesztve ]

(#61634) tasiadam válasza V/ (#61633) üzenetére


tasiadam
veterán

áhh vagy úgy, köszi. Eddig is hozott már az express one csomagot, csak nem volt még sosem ez az email róla, hogy valaki nem oké

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#61635) miti5 válasza V/ (#61627) üzenetére


miti5
tag

Hát ez marha jó!! volt már ilyen esetem ,de még soha nem hozott ilyen döntést Ali,,ez új , kezdenek az eladók felé húzni.
Nekem sincs sok kedvem küldözgetni ,,postán értetlen előadókkal beszélgetni....
Ha 10 dollárral kevesebbet követelek vissza ,akkor is kérik a visszaküldést szerinted,vagy talán akkor nem,az már nem full refund ,és elfogadják csak a vissza fizetést? -. nem tudom

(#61636) V/ válasza miti5 (#61635) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom megjósolni. De ilyen összeg és az hogy nem működik az visszaküldéses szokott lenni. Vásárlás sztornó történik.
Kezdetnek tájékoztatni kellene az eladót hogy így döntött az AliExpress és ő miként gondolja a (amiben fizetted arra a devizára átszámolt) szállítási költséget megtéríteni.

(#61637) miti5 válasza V/ (#61636) üzenetére


miti5
tag

Igen írtam neki ,hogy fizeti a visszaküldést 100% ?,,várom a válaszát még....Hát nehéz ügy.

(#61638) Beni2360 válasza miti5 (#61635) üzenetére


Beni2360
félisten

Én anno még írtam az eladónak, hogy 2x annyiba kerül a vissza posta mint az áru értéke volt rögtön nem kérte és jött vissza utalás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61639) quadxyz


quadxyz
csendes újonc

Sziasztok!
Az UL....BE csomagok mennyi idő míg megérkeznek?
Illetve a posta.hu-n fogja jelezni?
Vagy mi a legutolsó státusza az érkezése előtt?

(#61640) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom vót e má, új felhasználóként nagy kupon/bónuszt kaptam.
Még szerencse hogy nyitottam inkognito ablakot aliexpressel, chromeban, mindjárt feldobta a kupont.
Így nem használtam a régi fiókomat 2700 forint helyett fizettem 605-t!
Best buy!

(#61641) cof válasza bobalazs (#61640) üzenetére


cof
veterán

Igen, 4/5$ kupon van most új felhasználóknak. De ha ugyanazt a nevet/címet adtad meg betűre pontosan és már egy használt kártyaszámot akkor zárni fogja a vásárlást automatikusan a rendszer.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61642) V/ válasza quadxyz (#61639) üzenetére


V/
Topikgazda

A Posta app az jelzi ha be van állítva, a Posta oldalán követheted a helyi postáig. Változó az idő mert van amikor Belgiumban leragad, így 25-40 nap is lehet.
Az a státusza hogy elküldve.

[ Szerkesztve ]

(#61643) bobalazs válasza cof (#61641) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Mi az hogy zárni fogja. MIkor? mer eddig sikerült a vásárlás.

(#61644) cof válasza bobalazs (#61643) üzenetére


cof
veterán

Pár perc, majd akkor fogadta el a rendszer ha awaiting shippment-re vált a státusz.

Régen sokat játszottunk ezzel amikor voltak frankó kuponok 7/8$ volt a legnagyobb, a távolkeleti offtopikba.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61645) bobalazs válasza cof (#61644) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Értem.
SZóval akkor ez a
To ship
This order will ship in 7 days. If not, your refund will be issued automatically.
még nem biztos hogy el lesz fogadva. Bár legyen.
Ha mégis az lesz hogy nem fogadják el akkor hogy kapom vissza azt a felhasznált új felhasználós kupont?
Megadnék én más szszámot nevet, az nem baj.

(#61646) cof válasza bobalazs (#61645) üzenetére


cof
veterán

Ha to ship a státusz akkor ez átment a szűrőn. Az a kupon nem jár vissza ha netán zárják a rendelést.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61647) bobalazs válasza cof (#61646) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

shipped-et ír már. Szerencsém volt.

(#61648) miti5 válasza Beni2360 (#61638) üzenetére


miti5
tag

Én ezt nem írhatom ,mert 130dollar volt az áru :) , de még nem válaszolt.... holnap visszaírok disputéban hogy nem felel az eladó,úgysem fogja kifizetni tuti, ezért ne kérjék h vissza keljen küldenem ,,aztán meglátom Ali mit lép....

(#61649) GAbre


GAbre
veterán

Az azért durva,hogy igazából 24 órát se kap az ember,hogy a vámot kifizesse.
És persze csakis email!
Ne hogy véletlen sms vagy viberen jönne vmi,amit kicsit talán gyakrabban nézne az ember....
Nem jut az ember géphez 1 nap,és + nesze neked utánvételi dupla díj. :W

Avatar

(#61650) ANOka válasza GAbre (#61649) üzenetére


ANOka
őstag

Telefonra is vannak mail kliens programok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.