Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) V/ válasza height (#61050) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd amikor kézbesítik, de előtte kérik a vámoláshoz az igazolásokat, de ha ennyi az érétke akkor mindenképp keresni fognak, van díjuk is, FedEx vámkezelési díja a közteher 2,5%.-a, minimum 5000 Ft+Áfa. Ha még nem emeltek árat.
Ha 300 $ akkor kb. 102700 Ft-nak a 27%-a és a díjuk

[ Szerkesztve ]

(#61052) height válasza V/ (#61051) üzenetére


height
aktív tag

Akkor azt mondod, hogy a fedex megbízható, és a kézbesítést arra a napra kérhetem amelyik nekem a megfelelő ?

(#61053) V/ válasza height (#61052) üzenetére


V/
Topikgazda

Mondjuk igen, de én semmit nem hozatnék velük.

(#61054) height válasza V/ (#61053) üzenetére


height
aktív tag

Jaa :Y akkor szerintem én sem fogok, melyiket futár céget használod ha rendelsz ?

(#61055) V/ válasza height (#61054) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van rá lehetőség inkább a DHL Express

(#61056) height válasza V/ (#61055) üzenetére


height
aktív tag

Ez az! Nekem is az a cég a szimpatikus.. :) köszi az infót! :R

(#61057) quadxyz


quadxyz
csendes újonc

Újra frissült az AG873241993CN csomagom!
Mostmár nem Arrive at HUNGARY NL NL
NL hanem Arrive at HUNGARY Hungary Hungary
Hungary.

Most ez mit jelentsen? 😄

(#61058) V/ válasza quadxyz (#61057) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen bejegyzéseket évek óta nem láttam. Mondjuk megérkezett Budapestre. Ez tegnap volt akkor 1-3 napon belül látni kellene a Magyar Posta nyomkövetésében is.

(#61059) ecaddsell válasza V/ (#61047) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Annyival még kiegészíteném ezt a Fedex-es történetet, hogy nálam, mint ahogy írtad is végül nem szedték be kétszer az áfát, de náluk nagyon oda kell figyelni, hogy mindent időben kapjanak mert mintha az IOSS adatokkal nem foglalkoznának vagy meg sem kapják.
Egyébként szuper gyorsak, de nem olcsóért és néha ki lehet fogni eladót aki lényegében ragaszkodik hozzájuk...

(#61060) V/ válasza ecaddsell (#61059) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszi a kiegészítést, végül is választhatóak ők is szállításra, az hogy én nem szeretem a fafejű ügyfeles embereket az nem kell hogy befolyásoljon bárkit is. Hozzáteszem bizonyíthatóan elküldtem nekik mindent aztán egész véletlenül nem találták meg a szállítmány feldolgozásnál, nekem kellett bizonygatni hogy már pedig megkapták és jó lenne ha abból dolgoznának, 10 napig "vitáztam" velük.

(#61061) quadxyz válasza V/ (#61058) üzenetére


quadxyz
csendes újonc

Akkor a posta.hu-n látnom kéne a rendszerben?

(#61062) V/ válasza quadxyz (#61061) üzenetére


V/
Topikgazda

(#61063) luciferk válasza V/ (#61062) üzenetére


luciferk
senior tag

Szevasz, volna egy kérdésem hozzád mivel te egy elég nagy posta guru vagy. Volna egy Euronicsnál 05.11-én vásárolt csomagom, 05.14-én emailben értesített az áruház, hogy a csomagot átadták a futárnak és meg adták a csomagszámot és az a infó is olvasható, hogy szállítás alatt. 05.16-án az Euronics ügyfélszolgálat azt mondta, hogy a futár még nem vette át a csomagot, a posta ügyfélszolgálata szerint rendszerükben nem szerepel a megadott csomagszám érdeklődjek az eladónál, most szerinted a csomagszámot ki adja meg, a posta vagy az Euronics áruház?:U

(#61064) Gabócza


Gabócza
senior tag

Sziasztok, AliExpress Saver Shipping-gel rendeltem egy ilyen garázsnyitót: [link]
Ma kaptam értesítést Alitól, hogy a vámolással gondok vannak:

Mi lehet a probléma? Köszi...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#61065) V/ válasza Gabócza (#61064) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi, mert 150 € érték alatt nincs valódi vámolás, mert vámmentes, de ne itt nézd, mi a nyomkövetési azonosító?
De ez még nem itt van.

[ Szerkesztve ]

(#61066) luciferk


luciferk
senior tag

W/ szaki, nehéz a kérdés (61063) vagy priviben kellett volna kérdeznem?

[ Szerkesztve ]

(#61067) Beni2360 válasza luciferk (#61063) üzenetére


Beni2360
félisten

Van csomagos posta topik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61068) V/ válasza luciferk (#61066) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem nehéz, csak elkerülte a figyelmem. Az Euronics adja fel, ők igénylik meg a szállítást, így ők tudják a nyomkövetési azonosítót is megadni.
Ha a Posta lenne az alapján a szállító addig nem él az azonosító amíg az Euronics raktár át nem adja, nem szokták írni, de lehet hogy heti egy nap a kiszállítás és így természetes hogy nem adták át.
Ilyenkor az hogy nem vette át a futár az nem a szállító hibája, megy érte amikorra az Euronics megrendelte az átadást.

(#61069) luciferk válasza V/ (#61068) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi a választ, de ha az Euronics a posta futárt kérte, a posta miért nem tud róla? amúgy várható érkezési időnek 05.13-05.15 van írva

(#61070) V/ válasza luciferk (#61069) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam. Te is meg tudod igényelni az MPL szállítást online, rögtön lesz egy nyomkövetési azonosítód, de addig amíg nem adják át az MPL futárnak és nem olvassa be a vonalkódját addig nincs a Posta kezelésében.
Amíg nem veszi át valaki a posta részéről addig a postai követési rendszer nem mutatja. Amíg nincs náluk addig semmi felelősségük nincs az egész szállításra.
Még új nyomkövetési azonosító is gyártható a csomaghoz a feladó által, mert mondjuk valamit rosszul adott meg és az előző meg elfelejthető, ha benne lenne a rendszerben úgy hogy még nincs is náluk macerás lenne a törlés.

(#61071) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
van 3 csomagom úton ebből 2 összevont ExpressOne szállítással a harmadik Cainiao Super Economy for Special Goods szállítással kapott LP00508xx2297575 követőt mást nem látok mellette a parcelsapp látja május 13 Adja át a légitársaságnak a postal.ninja meg azt írja hogy The seller has not shipped your item so far. Please contact the seller to specify the details
viszont ma kaptam egy emailt a Ship24-tól Jó hír, a csomagod UY001xx7365AZ megérkezett a futárhoz, érkezése hamarosan varható.
megváltozott a követési szám ? ezt sehol sem látom ki fogja szállítani talán a posta ?
820ft-os tétel 2 membrán készlet porlasztóhoz nem örülnék neki ha erre még rá kellene fizetni
a parcelsapp látja az új követőt május 15 Érkezés a tranzitországba
a postal.ninja meg csak annyit ír az új követőre May 17, 2022 8:57 AMAdded to tracking on Postal Ninja

(#61072) Gabócza válasza V/ (#61065) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a választ. Cainiao oldalán ezt látom:

,

Hol lenne érdemes néznem, melyik oldalon?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#61073) V/ válasza lacoka55 (#61071) üzenetére


V/
Topikgazda

Az azeri postai azonosítóst a Magyar Posta kézbesíti majd valamikor és ennél még az áfa is újból szóba jöhet a posta díján felül.

(#61074) lacoka55 válasza V/ (#61073) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Az nem lenne jó a plusz 400ft is már sok ennyiért már itthon is meg lehet venni nem erre számítottam más szállítót nem találtam

(#61075) V/ válasza lacoka55 (#61074) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd a Cainiao economy-knál ez szokott lenni, eleve rá kell számolnod a 799 Ft-ot mert még az elektronikus elérhetőségedet sem kapja meg a Magyar Posta, aztán ott van az IOSS azonosító meg nem kapása is, ez mondjuk 60-70%-os, így ha szerencséd van a 30%-ba esik ez küldemény.

[ Szerkesztve ]

(#61076) V/ válasza Gabócza (#61072) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez még a belgiumi megérkezés utáni bejegyzés, tényleg nem jelent semmit.
Itt célszerű.

(#61077) Kiskokó válasza lacoka55 (#61074) üzenetére


Kiskokó
veterán

820 Ft os terméket megrendeltél aliexpressről, de 400 ft áfát már sokallod mert annyiért itthon is kapni már ?
Jézus Mária... és inkább megrendeled a világ végéről, bizonytalankodva, várva rá csomót stb..
Fuhh... nem értem az embereket.
Bocsi, ne vedd fel de nem tudtam szó nélkül elmenni mellette. :DDD Én hibám Bocsánat!

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#61078) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Az IOSS bevezetése óta most először rendeltem nagyobb értékű (de még 150 € alatti) terméket Kínából, Aliról. Értelemszerűen rendeléskor kifizettem az áfát is.

Viszont korábbi tapasztalataim alapján előszeretettel fizetteti meg a kedves posta velem újból az áfát, de eddig nem foglalkoztam vele, egyrészt nem igazán tudtam, hogy működik ez az IOSS-dolog, másrészt egy üvegfólián, tokon csak pár 100 Ft áfa volt.

Viszont most szeretném elkerülni, hogy a most rendelt termékre kiszámlázzák nekem újra az áfát. Azt gondoltam, hogy erre való az eVám vámáru-nyilatkozata (mivel ott meg is lehet adni a kereskedő IOSS-számát, aminek logikusan csak akkor van értelme, ha már befizetted az áfát vásárláskor), de az összefoglaló hsz. szerint nem erre való.

Van más mód elkerülni, hogy meg"áfáztassanak" újra? Tudom, vissza lehet igényelni utólag, de épp ezt a sz*rakodást akarom elkerülni...

Valamint azt honnan lehet tudni, hogy melyik szolgáltató fogja kihozni nekem a terméket (Cainiao Heavy Parcel Line)? Az eVám használatának másik feltétele, hogy a Magyar Posta hozza a csomagot. Honnan tudja az átlag ember, hogy a világ másik végéről mire ideér, a posta fogja-e neki kihozni?

Köszi a válaszokat előre is! :R

(#61079) Gabócza válasza V/ (#61076) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi, megnéztem azon az oldalon, ott "Import clearance exception"-t ír.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#61080) V/ válasza tibz03 (#61078) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden amit kérdezel leírva az Összefoglalóban a vámolási résznél. Ha megkapod a nyomkövetési számot akkor térjünk vissza hozzá, mert nem mindegy hogy konkrétan ki lesz a szállító.
Az eVámot akkor se használd ha a Magyar Posta lenne szállító legfeljebb 500-700 Ft-ot spórolnál, de minimum 10 nap amit foglalkozik így is vele a postaa, z is leírva az Összefoglalóban, de persze lehet hogy nem is kerül vámolás ügyileg a Postához.
Az is leírva hogy ha újból fizetnél áfát az amit az AliExpress-nek fizettél ki visszakérhető tőlük, nem érdemes a Postával vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#61081) tibz03 válasza V/ (#61080) üzenetére


tibz03
őstag

Három kérdést tettem fel, most újra átolvastam, de egyik kérdésemre se találtam ott választ:

- Mire jó az eVám, ha az összefoglaló szerint: "Ezt csak akkor érdemes használni ha a vásárlás nem IOSS (Import One Stop Shop) rendszerű, tehát a kereskedő felé nem lett az Áfa megfizetve és a Magyar Posta a szállító!"? - Hiszen pont, hogy ott meg tudod adni a kereskedő IOSS-számát, ami nekem logikusan azt jelentené, hogy itt előre le tudod jelenteni, hogy igenis, megfizetted az áfát, tehát hagyjanak békén a továbbiakban.

- Van-e mód elkerülni, hogy újra megfizettessék az áfát? - Feltételezem ezek után, hogy a válasz "nincs", de ezt sem találtam az összefoglalóban.

- Honnan lehet tudni, hogy a posta fogja-e hozni a terméket? - Ezt se találom.

"Az eVámot akkor se használd ha a Magyar Posta lenne szállító legfeljebb 500-700 Ft-ot spórolnál, de minimum 10 nap amit foglalkozik így is vele a postaa, z is leírva az Összefoglalóban" - Ez hol van leírva? Pont, hogy ez áll ott: "Ezt csak akkor érdemes használni ha a vásárlás nem IOSS (Import One Stop Shop) rendszerű", nem pedig az, hogy nem érdemes használni... :U

[ Szerkesztve ]

(#61082) lacoka55 válasza tibz03 (#61081) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Sokszor le lett már írva ha választható akkor az AliExpress Standard Shipping és AliExpress Saver Shipping-et kell választani ez kikerüli a postát vagy EU-s azonosítót kap és nem kell külön pénzt fizetni

(#61083) tibz03 válasza lacoka55 (#61082) üzenetére


tibz03
őstag

Értem, köszi, viszont ezek nem voltak választhatóak.

(#61084) cof válasza tibz03 (#61083) üzenetére


cof
veterán

Addig kell keresni ilyen eladót akinél lesz ilyen szállítási mód. Csak az akku, elem nem kikerülhető ilyen módon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61085) lacoka55 válasza tibz03 (#61083) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Egy azonos terméket több kereskedő is árul ha beírom a keresőbe és a találatokat végignézve lehet hogy találok olyat akinél választható ezek a szállítási módok

(#61086) tibz03 válasza cof (#61084) üzenetére


tibz03
őstag

Jó tudni, köszi. :) Ennek már mindegy, mert tegnap megrendeltem Cainiao Heavy Parcel Line-nal, és fel is lett adva. De legrosszabb esetben bekérik az áfát, és visszaigényelem, nem? A lacoka55 által említett opciók arra jók, hogy ne kelljen újra áfát fizetni, jól értem?

A 150 €-s vámhatár az áfa nélkül értendő, ugye? Tehát nem az Alin láthat, áfás végösszeget kell ilyenkor figyelembe venni, hanem a nettó árat?

#61085lacoka55: Automatikusan a legolcsóbb helyről rendeltem. Ha "csak" annyi hátránya lesz, hogy befizettetik velem újra az áfát, amit aztán vissza tudok igényelni, hát legyen...

[ Szerkesztve ]

(#61087) cof válasza tibz03 (#61086) üzenetére


cof
veterán

Áfát visszaigényelheted Alitól ha a posta újra bekérné, de a 400/800 Ft plusz költséget nem amit a vámkezelésért számolnak fel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61088) tibz03 válasza cof (#61087) üzenetére


tibz03
őstag

Az nem gond. :)

Erre valaki esetleg?

A 150 €-s vámhatár az áfa nélkül értendő, ugye? Tehát nem az Alin látható, áfás végösszeget kell ilyenkor figyelembe venni, hanem a nettó árat?

(#61089) cof válasza tibz03 (#61088) üzenetére


cof
veterán

De az áfásat. 150 euró felett már az Ali nem teszi rá az áfát fizetésnél.

Bruttót látsz most is, régen volt úgy hogy fizetésnél adta hozzá a +27%-ot, de az elég zavaró volt keresésnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61090) tibz03 válasza cof (#61089) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi. Akkor még jó is, hogy így rendeltem, mert bruttóban éppen befért 150 euró alá a cucc. Ha másik (drágább) eladótól veszem, akkor még meg is vámolnak.

(#61091) V/ válasza tibz03 (#61081) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarom már magyarázni amit leírtam, ez azután lett megfogalmazva miután a bevezetés után egyeztettem a vámosokkal és a postával és amiket leírtam az a végső konklúzió az eVámra. De nem kötelező figyelembe venni, de hidd el nem azért írtam mert ki akarok szúrni azzal aki azt elolvassa, segítség lett volna.
Ha IOSS akkor nincs rá szükség, minek fizetnél 799 Ft-ot, amikor egyébként csak 399 Ft-ot kell és semmit sem kell küldözgetned és várnod heteket hogy megkapd a már itt lévő csomagodat?
Az esetek többségében nincs újbóli áfa beszedés, az csak a gagyi postával érkezőknél szokott előfordulni, illetve akkor ha valamiért nem jó adatokat kap a posta, szerinted ezt hogy lehet elkerülni? Egyébként is nincs dupla áfa kifizeted a Postának, ha kéri, aztán visszakéred az AliExpress-nek kifizetettet, nincs mit kerülgetni.

Honnan tudod ki a szállító? Onnan hogy te választod a szállítást, onnan hogy látod a nyomkövetési azonosító megadása után az Összefoglalóban felsorolt keresési lehetőségek valamelyikén.
Egyébként ha megadtad volna a nyomkövetési azonosítót akkor nem sötétben tapogatóznánk, mert lehet hogy nem is kerül a Magyar Postához és akkor teljesen mindegy hogy ők hogyan dolgoznak.

Az utolsó mondatodra. A te vásárlásod IOSS-os akkor szerinted miként fogalmaztam volna a mondatomat arra ami nem az?

[ Szerkesztve ]

(#61092) lacoka55 válasza cof (#61084) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Akku ezt mivel fogja szállítani ? [link] [link]
a kapacitás az kamu még a felét sem tudja

(#61093) cof válasza lacoka55 (#61092) üzenetére


cof
veterán

A bolt is kamu. NL vagy CN postával jöhet csak ilyesmi.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61094) V/ válasza tibz03 (#61090) üzenetére


V/
Topikgazda

A 150 € vámmentesség a termék értékére vonatkozik, az AliExpress bruttó árat ír ki, 190 € körüli árig lehet menni. Azért legtöbb esetben 0% a vám mértéke.

(#61095) tibz03 válasza V/ (#61091) üzenetére


tibz03
őstag

Nem akarom már magyarázni amit leírtam,, ez azután lett megfogalmazva miután egyeztettem a vámosokkal és a postával és ez a végső konklúzió az eVámra.

Akkor javasolnám, hogy ennek megfelelően szerkeszd át az összefoglalót, ne pedig azon hisztizz, hogy ha valakit megzavar, hogy két helyen egymásnak ellentmondó infókat írsz le. Egyszer azt írod, hogy eVámot akkor érdemes használni, ha a MP hozza és nincs IOSS, majd később jelzed, hogy ne használjam az eVámot, ha az MP hozza...
(Azt is beleírhatnád, ha már ott jársz, hogy a 150 eurós vámhatár bruttó összeg, ami számomra megint csak egyáltalán nem logikus, hisz ha egy nem IOSS-es helyről rendelek egy 140 eurós terméket, akkor azt gondolhatnám, hogy csak áfát kell fizetnem, vámot nem, holott 140 € + 27% = 178 € után már vámot is kell fizetni, legalábbis az iménti hsz.-okból ez derült ki. Bár tudom, ez egy AliExpress topic, az Alin meg van IOSS, szóval ez itt nem probléma, de attól még jó tudni. SZERK: #61094V/ Akkor CoF mégse jól írta előtted.)

"Ha IOSS akkor nincs rá szükség, minek fizetnél 799 Ft-ot, amikor egyébként csak 399 Ft-ot kell és semmit sem kell küldözgetned és várnod heteket hogy megkapd a már itt lévő csomagodat?"

Ez remek, de továbbra sem kaptam választ arra, hogy akkor minek van ott az IOSS-szám megadásának a lehetősége, ha arra nem való az eVám. Hőzöngés helyett elég egy sima "nem tudom" is. Én úgy érzem, jogosan feltételeztem, hogy ezen a felületen előre lehet jelezni a postának, hogy ki lett fizetve az áfa a termékre, különben mi a búbánatnak van ott az IOSS-mező?!

"Az esetek többségében nincs újbóli áfa beszedés, az csak a gagyi postával érkezőknél szokott előfordulni, illetve akkor ha valamiért nem jó adatokat kap a posta, szerinted ezt hogy lehet elkerülni?"

Passz, én jó adatokat adok meg, az tuti, Ali-n/eBay-en meg ugyebár kifiezetem az áfát, onnantól kezdve hogy a posta miért kér újbóli áfafizetést tőlem, azt nem tudom, de többször is előfordult már, és bármilyen meglepő, pont ezért tettem fel a kérdést, de láthatóan nehezedre esik normális választ adni.

"Egyébként is nincs dupla áfa kifizeted a Postának"

Sehol se írtam olyat, hogy duplán fizetek áfát a postának. Azt írtam, hogy kifizetem Ali-n, majd a posta is bekéri, amit te is tudsz, hogy létező probléma, hiszen benne van az összefoglalódban, szóval megint csak azt érzem, hogy direkt kötekszel.

"ha kéri, aztán visszakéred az AliExpress-nek kifizetettet, nincs mit kerülgetni"

Szó szerint leírod egy fél mondatban, hogy mit akarok elkerülni, majd lezárod azzal, hogy "nincs mit kerülgetni". No comment.

"Honnan tudod ki a szállító? Onnan hogy te választod a szállítást, onnan hogy látod a nyomkövetési azonosító megadása után az Összefoglalóban felsorolt keresési lehetőségek valamelyikén. Most tényleg szájbarágósan írjak le mindent?"

Köszönöm, a végére azért volt egy használható infó a hosszászólásodból. A Parcelsapp szerint:

Tényleg, majd' kiveri az ember szemét az a környezetébe beolvadó "post office" szöveg! És igen, ezt is bele lehetne írni az összefoglalóba, hogy innen lehet tudni, hogy a posta hozza. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61096) cof válasza tibz03 (#61095) üzenetére


cof
veterán

A post office nem szó szerinti postára értendő, szóval ebből nem derül ki, mindenre ezt írja.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#61097) V/ válasza tibz03 (#61095) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam hogy a vámmentes 150 € az nem bruttó, nem létezik bruttó/nettó fogalomban.
A vám és áfa eltérő kategória, a 150 € EU-s szabályozásnál nem a rászámolt áfát kell figyelned hiszen az EU-ban nem egyformák az áfa mértékek hogy működne ez akkor?
Az Összefoglaló egyértelmű. A jelenlegi IOSS vásárlásodra gondoltam hogy ne eVámozz, nem ellentmondás.
Más hogy használjuk a szavakat nekem a dupla áfázás egyenlő ezzel Azt írtam, hogy kifizetem Ali-n, majd a posta is bekéri Ez nem dupla?
Leírtam hogy miért, a Magyar Posta nem kapjak meg az adatokat ha a gagyi postán keresztül jön, akkor is kérhetik ha nem várják meg a küldeményhez tartozó vám-árúnyilatkozatot és úgy vámolnak. Nem panaszkodás, de ezt már legalább 200-szor leírtam a topikban.

Még mindig nem egyértelmű hogy ki lesz a szállító (6 szállító van oldalt felsorolva) ha NL végű küldeményazonosítót kaptál akkor ez holland postás és mivel a MP EU-n belülről kapja meg akkor nincs vámolás.
De még változhat is és lehet hogy futár cég fogja kézbesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#61098) LouiS22 válasza tibz03 (#61095) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem te nem kicsit fordítva ülsz azon a bizonyos bilin...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#61099) tibz03 válasza V/ (#61097) üzenetére


tibz03
őstag

"Az Összefoglaló egyértelmű." - Szerinted igen, szerintem lehetne rajta csiszolni, és ezt egyáltalán nem rossz szándékkal írom.

A 150 €-s témát így már értem, előtted más infót kaptam, ha visszaolvasol, láthatod.

"Más hogy használjuk a szavakat nekem a dupla áfázás egyenlő ezzel Azt írtam, hogy kifizetem Ali-n, majd a posta is bekéri Ez nem dupla?"

Te azt írtad, hogy duplán fizetek áfát a postának. Komolyan, ugyan mire számítasz?! Nyilván félre fogják érteni a mondanivalódat, ha félreérthetően fogalmazol.

"Még mindig nem egyértelmű hogy ki lesz a szállító (6 szállító van oldalt felsorolva) ha NL végű küldeményazonosítót kaptál akkor ez holland postás és mivel a MP EU-n belülről kapja meg akkor nincs vámolás."

Igen, NL végű. Akkor ezt kell nézni?

Továbbra sem látom, hol van leírva az összefoglalóban, hogy a tracking szolgáltatóknál megtekinthető, hogy Mo.-n ki fogja kézbesíteni a csomagot.

(#61100) V/ válasza tibz03 (#61099) üzenetére


V/
Topikgazda

Kimaradt egy vesző az áfa szó után, elnézést.
Így a helyes mondat arra hogy nem kell elkerülésben gondolkozni.
Egyébként is nincs dupla áfa, kifizeted a Postának, ha kéri, aztán visszakéred az AliExpress-nek kifizetettet, nincs mit kerülgetni.
De lacoka55 írta hogy mit javaslunk megelőzés érdekében.
Az utolsóra, ha postai küldemény azonosítót kapsz akkor valószínűleg Posta lesz, ha nem azt kapsz akkor más lesz, de az azonosítóból megtudható.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.