Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) BigBlackDog válasza fLeSs (#12098) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerencsére annyira még nem durva a helyzet, van még bőven mit szokni a bill/gamepad után. :) De azért megjelent már a kisördög, végül is a valósághűségre (is) kéne törekedni valahol... :DDD

(#12102) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Egybébként megtaláltam a tökéletes DIY cockpitet, a vicc az, hogy ezt még talán én is meg tudnám csinálni a nulla barkácstudásommal :D [link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12103) Joshi válasza fLeSs (#12102) üzenetére


Joshi
titán

Ez minden csak nem cockpit, legyünk már igényesebbek. ;]

(#12104) KaraDani válasza Joshi (#12103) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha teszi a dolgát stabil amennyire kell, a usernek megfelel és kényelmes szerintem semmi gond nincs vele. Ötletes.

(#12105) cila1 válasza Joshi (#12103) üzenetére


cila1
aktív tag

Lehet,hogy semmi köze nincsen a cockpithez de nagyon ötletes és a célnak megfelel.
Nagyon precizen megvan csinálva.Le a kalappal előtte,hogy ilyen szerkezetet megcsinált ami pontosan illeszkedik amikor összecsukja.

(#12106) fLeSs válasza cila1 (#12105) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Megvan A cockpit.
Apiga AP1 + kerekek, nekem ez kéne. [link]
Kérdés, hogy mennyi a szállítás.

Illetve kérdés hozzátok, hogy az autósüléseknek az alja, a csatlakozás meg az a sín szabványos? Ehhez nem adnak ülést, szal tudnom kéne, hogy milyet vegyek hozzá.

Persze találtam ennél jobbakat is, csak azok még drágábbak.
Amúgy az Rseat RS1 is tetszik, csak még nem lehet rendelni. :D meg ahhoz nem lehet kérni kerekeket.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12107) Tecsa válasza fLeSs (#12106) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Tulajdonképpen ha te komolyan veszel valamit az hogy néz ki? Sokan évek alatt nem jutnak el arra a szintre, hogy ilyen minőségű cuccot vegyenek. Neked ez 2 hétbe telt? RESPECT!! :R :R :R

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#12108) fLeSs válasza Tecsa (#12107) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kukkancs bele a blogomba, a diétámba, és akkor látod hogy néz ki ha vmit komolyan veszek. :)
De ez csak szórakozás. Btw még nem vettem meg, csak kiszemelt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12109) tikshow válasza fLeSs (#12106) üzenetére


tikshow
addikt

Ez a kormányrögzítő megoldás nekem nagyon nem tetszik, igaz egy fúró megoldja. Sztem még vágj hozzá 50k-t szállításhoz + vámhoz legalább.

[ Szerkesztve ]

(#12110) fLeSs válasza tikshow (#12109) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az a gond, hogy nincsenek rajta lyukak?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12111) Tecsa válasza fLeSs (#12108) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Szép diéta.

A szállítás és a vám kb annyi lenne mint maga a cockpit. Szerintem jobban jársz ha felhaktasz egy szakit, aki hegeszt neked egy ilyen szerkezetet. Vagy ha nem sajnálod rá a pénzt, vagy mit erre áldozni elgondolkodnék alu profilból mit lehet kihozni.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#12112) tikshow válasza fLeSs (#12110) üzenetére


tikshow
addikt

Igen. Mert így túl sokat nem ér. :\

De mondom, egy furó megoldja. :)

[ Szerkesztve ]

(#12113) Jack@l válasza fLeSs (#12106) üzenetére


Jack@l
veterán

Szállítás legalább egy 20-as, + az áfa is rá fog jönni a vámnál. 150e-ért sztem itthon is kapsz ilyet, vagy jobbat. Ha szaki legyártja neked meg veszel bele jó ülést, az kijön 60e körül, csak oda erősen tervezni kell.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12114) fLeSs válasza Jack@l (#12113) üzenetére


fLeSs
nagyúr

megjött a válaszuk:
"Shipping to Hungary, as postal weight limit is 20KG, we will have separate the rig into 2 boxes, and there are 3 options:
1. By surface (sea) parcel, delivery approx 5-6 weeks, cost: US$ 110

2. By standard (air) parcel, delivery approx 13-18 business days, cost US$ 240
3. By EMS SpeedPost, delivery approx 3-5 business days, cost: US$ 380"

Gondolom erre még rájön a vám is.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12115) Jack@l válasza fLeSs (#12114) üzenetére


Jack@l
veterán

Még 20 kilónál is nehezebb bakke? az azért már durva. Van benne anyag :)
Vám az = (vételár + szállítási költség) * áfa

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12116) fLeSs válasza Jack@l (#12115) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kiesett a kalapból.

Fanatec CSL Seat, 4:27-re kell figyelni: [link]...
ráadásul így, hogy a pedál csak az egyik oldalon van rögzítve a cockpitet mozgatni sem nagyon lehet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12117) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Úgy tűnik, hogy Made in Hungary Rseat EVO V3-am lesz... :D
A készítő EZT az ülést ajánlotta hozzá ha versenyülést akarok, mit kell nézni ezeknél, hogy ne fürödjek be vele? Megéri ez? Vagy jobb lenne egy sima autóülés? A készítő Skoda Octavia/Fabia ülést ajánlott.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12118) Jack@l válasza fLeSs (#12117) üzenetére


Jack@l
veterán

Írtam már hogy nekem is ilyen van csak bőr, én anno kicsit kevesebbért vettem használtan(az ára tuti megéri, mert a fapados ülések is ilyen 23-25e körül kezdődnek, de nagyon gagyik, amit belinkeltél piros először).
Befürödni csak akkor fogsz vele, ha vastag combod és nagy hátsód van.
Keményebb szivacs van benne, fotelhez képest kicsit emiatt kényelmetlen, de arra az 1-2 órára (nekem) teljesen megfelel, amit autózok.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12119) fLeSs válasza Jack@l (#12118) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na jó hogy kérdeztem, mert vastag combom és nagy seggem van. :D
Akkor mit vegyek?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12120) Jack@l válasza fLeSs (#12119) üzenetére


Jack@l
veterán

Kipróbálni csak ki lehet(ha pesti vagy), de gyanítom oldalról fog nyomni a széle.
Az elülső dudorok közti távolság az ülőlapon 31 cm, kicsit szélesedik kifelé, így a dudoron magasabban 35 cm széles nálam.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12121) bandika0626


bandika0626
senior tag

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy a SAITEK R440 kormány készült többféle kiadásban?

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#12122) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Egy kissé idióta kérdés, de muszáj feltennem. :) Szóval a squashlabda modnál nem félő, hogy egy dfp/dfgt műanyag fékpedálja eltörik a eredetileg tervezettnél nagyobb igénybevétel miatt? Vagy erre még nem volt példa egyáltalán?

(#12123) KaraDani válasza fLeSs (#12119) üzenetére


KaraDani
addikt

Egy normál mezei autóülést :DDD Semmi szükség a szobába egy sportülésre, hatalmas G hatások nem fognak érni, hogy szükséged lenne az ülés oldaltartására :) Nekem valami francia autóból van egy ülés, ami cockpit készítőjennél pihent 3000 Ft-ért hozzámvágta. Kényelmes, lehet állítani előre-hátra, az ülést dönteni, és magasságot is állítani. Szvsz ez így sokkal kényelmesebb mitn a szobába egy kagylót venni. Persze a szép sportülés mutatósabb, de egy mezei autóülésre veszel tescoban ~2000 ért egy pár első ülés huzatot, és máris jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#12124) Braveheart22


Braveheart22
csendes tag

Sziasztok!
A mai nap vásároltam egy g27-et ps3ra.
Grand turismo ötözni szeretnék vele.
Az lenne a kérdésem hogy tudom bekalibrálni a kormányt gt5re?

(#12125) Jack@l


Jack@l
veterán

Szerintetek mennyi a reális ára most egy megkímélt, majd egy éves G27-nek? (azon kívül hogy amennyit megadnak érte)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12126) Braveheart22 válasza Jack@l (#12125) üzenetére


Braveheart22
csendes tag

Én most vettem 90ezerért origit, uj dobozosat 3év garival.

(#12127) wolf033 válasza Jack@l (#12125) üzenetére


wolf033
senior tag

A reális ára annak tudatában, hogy az új ára 90 körül van szerintem 40-50 között de mint tudjuk a g25 megy el ennyiért mostanában így szerintem 60-70 között simán el lehet adni.

(#12128) Jack@l válasza wolf033 (#12127) üzenetére


Jack@l
veterán

Köszönöm, akkor jól tippeltem, remélem elkel ennyiért.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12129) seawolf570 válasza Jack@l (#12128) üzenetére


seawolf570
aktív tag

És mi lesz helyette, ha nem tolakodó a kérdés?

Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

(#12130) arty válasza Braveheart22 (#12124) üzenetére


arty
veterán

bedugod a g27et
bekapcsolod a ps3at
kész

ez nem pc :)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12131) Jack@l válasza seawolf570 (#12129) üzenetére


Jack@l
veterán

Már hónapok óta van egy jobb :) De leírtam már neked sztem privátban régebben.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12132) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Assetto Corsa főmenüje másnál is belassul, szaggat kegyetlenül? Minden máshol (vezetés közben, almenüknél) tökéletes, csak a főmenü hátterében lévő animáció esik kicsit szét, vonalakból áll és emellett 2 másodperces késleltetése van a felületnek.

A squash labda kérdéssel kapcsolatban van ötlet esetleg?

(#12133) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szokott abból gond lenni ha egy USB-aljzatba dugom (USB-hubon keresztül) a kormányt, a pedált és a váltót is (tehát összesen hármat)?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12134) KaraDani válasza fLeSs (#12133) üzenetére


KaraDani
addikt

Nekem is úgy van, hogy egy hub megy a cockpithez: kormány, pedál, gamepad, vezetéknélküli bill+egér, meg mikor mit duok rá (fényképező, telefon). Eddig semmi gondom vele. Aktív hub természetesen.

(#12135) fLeSs válasza KaraDani (#12134) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Remélem jó lesz. Külföldi fórumokon olvastam, hogy gond volt, de hogy pontosan mi azt nemtom. :D

Cserébe egy kis infó: szegény ember Buttkickerje [link]
Ez meg modernebb: [link]

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12136) Jack@l válasza fLeSs (#12135) üzenetére


Jack@l
veterán

Ezt egy régi kiszuperált rohadt nagy hangszóróval is megtod csinálni sztem :)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12137) KaraDani válasza fLeSs (#12135) üzenetére


KaraDani
addikt

Sajnos azt én is tudom, hogy garantálni nem lehet, hogy jó lesz hubbal, nekem nincs gondom vele szerencsére. Logikusan ez a kényelmes megoldás egy cockpithez.

Buttkicker téma nálam ki van zárva, fejhallgatóval játszok amúgy is, hogy ne zavarjak másokat :) Szóval arról semmit nem tudok nyilatkozni.

(#12138) fLeSs válasza Jack@l (#12136) üzenetére


fLeSs
nagyúr

OK, de nincs itthon felesleges hangszóró. :) plusz ennek a cuccnak inkább kicsinek kéne lennie.

Mit gondoltok erről? [link] Mármint itt ofkorsz abból a szempontból kérdezem, hogy a cockpitet lehessen mozgatni kerekek nélkül.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12139) tikshow válasza fLeSs (#12138) üzenetére


tikshow
addikt

Nem jó, mert leesik róla. Akivel csináltatod heggesztes rá kereket, vagy pár gumitalpat és probléma megoldva.

(#12140) fLeSs válasza tikshow (#12139) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hogyhogy leesik? Ha ez a csúszó izé csúszik akkor nem esik le róla amit éppen tolok, épp az a lényege, hogy csússzon.
Még nem döntöttem el, hogy milyen cockpitet vegyek. :D Ha ez a csúsztató működne, akkor nagyobb választékból tudnék választani, mert nem kéne néznem a cockpit nagy méretét és a súlyát (persze akkor is olyat kell választanom, aminek az egész szerkezete egyben van).

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12141) tikshow válasza fLeSs (#12140) üzenetére


tikshow
addikt

Azért esik le róla, mert a levegőn kívül semmi sem rögzíti, volt hasonlónk, semmit sem érnek.

(#12142) fLeSs válasza tikshow (#12141) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na jó. Elegem lett a dologból. A magyar cockpitkészítő kommunikációja eléggé lassú és döcögős (+ legalább 3 hét alatt lenne kész a cockpit), úgy döntöttem, hogy egyelőre veszek egy Wheel Stand Prót. A CS pedál alatt nem kéne elcsúsznia [link], ha igen, akkor alárakok egy réteg fitness matracot amit használni szoktam, ez nagyon jól tapad mindkét oldalán.
Ha a WSP nagyon nem válik be, akkor veszek egy normális cockpitet. Btw [link] ennek a cockpitnek a mozgathatósága van a legjobban megoldva. Kis "lábacskákon" áll, csak hátul van kereke, az elején fel lehet emelni és bárhova simán el lehet rakni, simracingtonighton a review-ben látszott.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12143) Jack@l


Jack@l
veterán

Féloff: kint van az assetto bétása

@ Fless: a kis alu fanatec cockpit biztos kiesett a körből? én anno azzal szemezgettem, szerintem vérprofin megcsinálták. (aztán jól el is adták brandelni a fanatecnek)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12144) fLeSs válasza Jack@l (#12143) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Facebookjukon írták, hogy aki ezt megveszi, az folyamatosan meg fogja kapni az összes frissítést, szóval végeredményben a teljes játékot veszi meg. Az egyetlen probléma vele, hogy ebben asszem nincs multiplayer mód.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12145) tikshow válasza fLeSs (#12144) üzenetére


tikshow
addikt

Lesz multi, meg AI is szép lassan. :)

(#12146) batai15


batai15
félisten

Sziasztok tudnátok ajánlani egy alsó kategóriás kormányt? Jó lenne ha lenne váltója is(nem pillangó) shift 2 és valami "élő"multis szimulátort szeretnék majd játszani. ELőre is köszi

(#12147) tikshow válasza batai15 (#12146) üzenetére


tikshow
addikt

H váltós olcsó kormány nincs, max szekvenciális váltója van.

(#12148) batai15 válasza tikshow (#12147) üzenetére


batai15
félisten

Szekvenciálisban milyet érdemes nézegetni?

(#12149) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Megvan az az autó, amit kisgyerek korom óta vezetni akartam. Illetve először csak tudni akartam, hogy pontosan milyen autóról van szó, mert csak a hangjára emléxem. A BMW 320 Turbo az az rFactorból (DRM Revival 2.0). Bakker meghallom a hangját és kiráz a hideg és vigyorgok mint a tejbetök... :D [link]

Namost némileg ehhez kapcsolódik egy kérdésem is. Már korábban is kérdeztem, hogy miért nem érzek ffb-t egyes játékokban, milyen beállítások kellenek. rFactorban mindent érzek, pici egyenetlenséget az uton, ha kimegyek az út szélére arra a patkára (vagy nemtom minek hívják), azt is érzem, ha nekimegyek vminek, azt is érzem. Namost Assetto Corsában a patka és az ütközés már nem érződik, iRacingben viszont igen, csak sokkal gyengébben. Mi az a kulcsbeállítás, amitől függ ez az egész?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12150) BigBlackDog válasza Jack@l (#12143) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Valaki kipróbálta már esetleg a bétát (Assetto Corsa)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.