Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) karcsikarcsi válasza VegyesTamás (#12899) üzenetére


karcsikarcsi
csendes tag

asszem az lesz, igen. köszi!

(#12902) karcsikarcsi válasza Zozzer888 (#12900) üzenetére


karcsikarcsi
csendes tag

én vagyok a hülye, forzát akartam mondani.

amazonon g27 250dolcsi+sh, rá lehet rendesen azt kötni a boxra?
olvastam valahol, hogy van valami adapter, de az analóg jelet "lerontja" digitálissá. de ez egy elég régi cikk volt. nincs azóta valami új cucc erre?
mert az lenne a legjobb, egy kafa g27, amit mindennel tudok használni...

(#12903) shteer válasza karcsikarcsi (#12902) üzenetére


shteer
titán

PC es PS

xboxhoz van valami atalakito, de hogy hasznalhato-e problemamentesen

..szerintem jónak tűnik

(#12904) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek volt(van?) HA-n egy srác, aki 2db kormányt ingyen továbbadna rászorulónak. Nem tudjátok, hogy talált már rá vkit? :R

(Nem nekem kéne, hanem egy szegényebb ismerősömnek)

(#12905) tikshow: Olyan van nekem is, jópár éve, és még mindig úgy néz ki, mintha új lenne. Azt a ismim nagyon megköszönné, ha sikerülne esetleg megtalálni és működne is! :R

[ Szerkesztve ]

(#12905) tikshow válasza KaiotEch (#12904) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem van valahol tallonba egy Formula Force GP-m egyik haveromnál, de azt mire visszaszerzem lehet lejár a hirdetés, meg nem tudom, hogy milyen állapotba van. A MOMO-mat két hete ajándékoztam el. :)

Azért ha megtalálod majd egy PM-t dobj rám, hátha még aktuális lenne neki.

[ Szerkesztve ]

(#12906) zolee5016 válasza KaiotEch (#12904) üzenetére


zolee5016
őstag

Nálam vannak írtam pü-t......

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#12907) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Szasztok!

Lenne egy problémám ami nem a kormányokhoz kapcsolódik, de nemtom hol kérdezhetném meg.
Szal vettem egy sufni cockpitet amin egy Astra ülés van. Ez gondolom az anyósülés, mert a jobb oldalán alul van az a tekerő amivel a háttámlát lehet állítani. A problémám, hogy a háttámla bal oldala nem stabil. Szal a jobb oldal az betonstabil (ahol a tekerő van), de a bal oldalát könnyű mozgatni és emiatt vezetés közben enyhén féloldalasan ülök ha hátradőlök (remélem érthető amit próbálok mondani :D)..
Ért itt vki az ülésjavításhoz? :D küldök képet ha esetleg az kéne a fixáláshoz.

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12908) BigBlackDog válasza fLeSs (#12907) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem tört el véletlenül az az ülés? Nálunk sokadszorra (és a sokadik astrán) van már hasonló jelenség törésből kifolyólag.

(#12909) N€T0X|N válasza VegyesTamás (#12891) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Tudom, azért írtam, hogy én nem adnék érte többet. Ettől még lehet, hogy el lehet adni akár többért is, hiszen a DFGT-nél csak jobb, a G27 ára meg tényleg az égben (na, egyik se ér annyit szvsz, amennyibe kerül, de lehet, hogy csak a fizetésünk kevés és/vagy a pénzünk szar...).

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#12910) fLeSs válasza BigBlackDog (#12908) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fogalmam sincs, nem ültem még Astrában és nem ültem még törött ülésben sem, szóval nemtom milyen az. :D
Mit nézzek? Csináljak vmiről képet ami alapján megtod mondani mi a probléma?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12911) BigBlackDog válasza fLeSs (#12910) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól emlékszem valahol (jobb) alul -ahol az ülés hátuljának "tartólába" van- egy függőleges lapos tartó(lemez) szokta megadni magát. Ha egyáltalán Nálad is ez a gond és ha egyáltalán jól emlékszem. :DDD Egyébként milyen Astra ülésről van szó? F, G, H, I?

[ Szerkesztve ]

(#12912) KaraDani válasza N€T0X|N (#12909) üzenetére


KaraDani
addikt

Az az igazság, hogy szeretjük ahhoz viszonyítani mi mennyit ér, hogy mennyiért lehetett megkapni régebben.
G27-re lehet azt mondani szerintem is, hogy nem éri meg az árát, mert fenetecből annyiért van jobb választás, viszont a DFGT-re nem igen lehet mit mondani, fele annyi mint a G27 vagy a fanatec alsó range, vetélytársa meg nincs, így vagy megveszed azt annyiért amennyiért vagy nem kapsz 100 alatt valamire való kormányt. Nem tudom elképzelni, mennyire lehet kicsi a kereslet, ha egy gyártó sem hajnaldó foglalkozni az olcsóbb 900 fokos használható kormányoknál keletkezett piaci rés kitöltésével. (Geniusból van, de azzal nem foglalkoznék, meglepne ha a használaható kategóriába tartozna ;] )

[ Szerkesztve ]

(#12913) fLeSs válasza BigBlackDog (#12911) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az van ráírva az oldalára, hogy Astra G, szóval gondolom G. :D Jelent ez vmit?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12914) VegyesTamás válasza N€T0X|N (#12909) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

A pénzünk meg a fizetésünk is vacak hozzá...egyszer ha lesz egy szabad hetem meg sok pénzem, összerakok egy ilyen g25-7et, hogx mégis mennyi önköltségi áron a cucc...gyanítom 30-40ből meg tudnám oldani :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12915) VegyesTamás válasza karcsikarcsi (#12902) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ha visszább olvasol kivesézzük azt az átalakítót xboxra. Röviden--> nem éri meg az árát arra jutottunk..sajnos

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12916) KaiotEch válasza karcsikarcsi (#12902) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

analóg jelet "lerontja" digitálissá. - Nem fordítva? :U

[ Szerkesztve ]

(#12917) Jack@l válasza VegyesTamás (#12914) üzenetére


Jack@l
veterán

Hajrá! Kíváncsi vagyok a végeredményre, meg az árra is, amit egy hét alatt összedobsz.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12918) Zozzer888 válasza VegyesTamás (#12915) üzenetére


Zozzer888
addikt

Szerinted egy gameportos kormányból lehet varázsolni USB-set?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12919) zolee5016 válasza Zozzer888 (#12918) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem kell varázsolni......létezik ilyen nekem is....
.
A Genius Wheel -hez ilyen van....

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#12920) VegyesTamás válasza Jack@l (#12917) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ha lenne kész pcb-m akkor még gyorsabb is lehetne...de nincs :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12921) VegyesTamás válasza Zozzer888 (#12918) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ott a válasz :) sima adapter kell hozzá!
Árgép szerint 2-3k ból van ilyened :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12922) Zozzer888 válasza VegyesTamás (#12921) üzenetére


Zozzer888
addikt

Van itthon egy kormányom amit új korától kezdve (~98) eddig még soha nem sikerült működésre bírni, lehet megpróbálom egy ilyen adapterrel. Bár lehet egyszerűbb hagyni a fenébe:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#12923) karcsikarcsi válasza VegyesTamás (#12915) üzenetére


karcsikarcsi
csendes tag

megnézem, köszi

(#12924) Rolesz92


Rolesz92
tag

Hali!

Vettem egy Fanatec GT3 v2 kormányt, olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy iracing alatt nem tudom elérni, hogy 900-at forduljon a kormány (pedig driverben 900ra van állítva a kormányon próbáltam 900-ra rakni vagy off-ra egyikkel se ment, a játékban 900on van mindkettő csúszka), mégis körülbelül 180 fokot enged használni belőle (pl. az mx-5-ös mazdában, de a Ford Spec Racerben is (többit nem néztem)), pedig a beállításoknál ott az ábrán rendesen végig tudom fordítani a 900fokot (szinkronban megy az ábrával ahogy forgatom, játékban meg 3* gyorsabban éri el a végállást kb).

Lfs-ben próbáltam, ott tudja a 900-at, F1 2013-ban is tudja a 900-at. Gyanítom valami beállítási probléma lesz Iracingben, de nem találom. PLS HELP :)

tikshow: Újrakonfigurálást próbáltam már párszor, de nem segített:S De megpróbálom még-egyszer (először koppanásig balra, majd koppanásig balra, majd vissza középre, aztán "ok", aztán balra 90 fokba beállítani és úgy hagyni, ennyi nem?)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S

(#12925) tikshow válasza Rolesz92 (#12924) üzenetére


tikshow
addikt

Konfiguráld újra iRacingbe. És ami a legfontosabb pontosan olvasd el, hogy mit kér tőled, mert rosszul kalibráltad be.

(#12926) arty válasza karcsikarcsi (#12902) üzenetére


arty
veterán

xboxra és pécére a fanatec kormányai a megoldások - 100k környékén indulnak a szettek
átalakítózás "nem létezik", felejtsd el

ps3 és pécére jók a logitech kormányok, az az "út" kevésbé rögös

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12927) thedriver válasza Rolesz92 (#12924) üzenetére


thedriver
tag

Ha a beállításoknál az animációban, ill. a bal alsó sarokban lévő kis kormány is 900 fokot fordul, akkor jól van beállítva. A problémád az lehet, hogy nincs megcsináva 900 fokra a kéz animáció a játékban még mindig (vannak ennél fontosabb dolgok is egy HC simben :P). Kapcsold ki a kéz animácót, hogy csak a kormányt mutassa, rögtön látni fogod, hogy a játékban is pont ugyanannyit forog a kormány, mint a Fanatec-ed. :D

The Driver

(#12928) shteer válasza BigBlackDog (#12911) üzenetére


shteer
titán

Astra I? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#12929) shteer válasza arty (#12926) üzenetére


shteer
titán

szoval az CXM F1 csak kitalacio :B

..szerintem jónak tűnik

(#12930) VegyesTamás válasza shteer (#12929) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Nem kitaláció, csak gyenge a megvalósítás az árához képest.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12931) BigBlackDog válasza shteer (#12928) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A H betű után az következik. Bár az tény, hogy egy rakat helyen J-nek látom, én általában maradok az I-nél a rend kedvéért. :)

(#12932) shteer válasza BigBlackDog (#12931) üzenetére


shteer
titán

Az abeceben :)

..szerintem jónak tűnik

(#12933) shteer válasza VegyesTamás (#12930) üzenetére


shteer
titán

Nem irtam, hogy megeri, attol meg felrevezetes a nem letezik.

..szerintem jónak tűnik

(#12934) VegyesTamás válasza shteer (#12933) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ezért van idézőjelben.

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12935) shteer válasza VegyesTamás (#12934) üzenetére


shteer
titán

bármiért lehet idézőjelben :)

..szerintem jónak tűnik

(#12936) arty válasza shteer (#12929) üzenetére


arty
veterán

elvben létezik, gyakorlatban nem :)

(mivel ffb nélkül nem jó semmire)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#12937) VegyesTamás válasza arty (#12936) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Gyakorlatban is létezik csak nem jó semmire :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12938) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

https://www.dropbox.com/sh/j6jij4p99huotph/VWLMNQ2YYp

Ez viszont nagyon is létezik :D tegnap csináltam :)

(Nem xboxhoz! Géphez, más kormányokhoz)

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12939) BigBlackDog válasza VegyesTamás (#12938) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ügyes! :) Gyakorlatban hogy működik, van valami hátránya a gyári megoldáshoz képest? A vezérlő valami Leo Bodnar féle csoda?

(#12940) Jack@l válasza VegyesTamás (#12938) üzenetére


Jack@l
veterán

Kikaptad a g25 alaplapját?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#12941) VegyesTamás


VegyesTamás
senior tag

Egy sütött g25 alapot kivettem, mert már nem volt jó másra, és becsomagoltam. :D DFGT-hez rendelték. Amikor kiszámoltam a leobodnar-os cuccot kijött h 38k (pedál+váltó+leocsoda) mondom ez hihetetlen aztán elkészült ez :D

[ Szerkesztve ]

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12942) VegyesTamás válasza BigBlackDog (#12939) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Hátránya nincs, kell hozzá, egy g25 driver, és minden működik mint az eredeti :D

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12943) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja boldog tulajdonosa lettem egy DFGT kormánynak. A beállításhoz szeretnék segítséget kérni.
A profilerben beállítottam az "overall effects strength" értéket 107-re, mert úgy olvastam ezzel csökken az FFB lyuk. Tovább a spring és damper effekt 0-ra van állítva. Jelenleg a Dirt2-vel játszom, és nem érzek érdemi különbséget a 100 és a 107 között. Arra gondoltam, hogy az "allow game to adjust settings" beállításnál nem kell a pipa, mert így a profiler beállításai lesznek érvényesek, és a játék nem írja felül. Azonban így is érzem, hogy milyen talajon haladok (sprig és damper 0).

Szóval azt nem értem, hogy mikor érvényesül a játék beállítás és mikor a profiler beállítás. Hogy lehet megoldani, hogy a játék használja is, amit a profilerben beállítottam.

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#12944) Tecsa válasza VegyesTamás (#12942) üzenetére


Tecsa
aktív tag

Ötletes megoldás, de mondjuk egy műanyag műszerdobozba betéve azért igényesebben nézne ki! 1000Ft-ot megért volna.

[ Szerkesztve ]

Én csak elmondom a véleményem, nem értek hozzá, bár úgy látom az itt nem követelmény!

(#12945) VegyesTamás válasza Tecsa (#12944) üzenetére


VegyesTamás
senior tag

Ebben teljesen igazad van, de a cél a 100%-os költséghatékonyság volt :)

Tiktokpomfrit /VTMDrifting/ Youtubeon és Facebookon és tiktokon - Drift, Vlog, Sztorik Dániából, tiktokon dánul, magyar tiktok - DánKrumpli

(#12946) N€T0X|N válasza petrusz82 (#12943) üzenetére


N€T0X|N
őstag

"úgy olvastam ezzel csökken az FFB lyuk" vs "Azonban így is érzem, hogy milyen talajon haladok"

Most akkor mire keresel megoldást? Mert a kettő nem ugyanaz.

Nyilván óriási különbség nem lesz 107 és 100 között, de valamicskét számít. Az effekteket pedig játékban kell beállítani, hogy mit akarsz érezni és mit nem (rég nyomtam, nincs előttem, de az ffb settings menüben találsz mindenféle csúszkát, azokkal játssz kicsit).

Sent from my keyBoard

(#12947) petrusz82 válasza N€T0X|N (#12946) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Tehát a következőkre vagyok kiváncsi:

Az "allow game to adjust settings" mire való? A játék ezzel felül tudja írni a profiler beállításokat?

Ha a Spring ill. damper effekt 0-án van, hogyan lehet, hogy a játék továbbra is használja?

(#12948) Garsza


Garsza
veterán

Helló tudtok arra megoldást hogy a DFGT kormányt a NFS Rivalsz mért nem ismeri fel normálisan?
Meg F1 2012 van olyan gondom hogy hiába álítom a FFB takárhová a játékban mindég max erőn működik.

(#12949) zolee5016 válasza Garsza (#12948) üzenetére


zolee5016
őstag

tudunk...a Rivals nem támogat semmilyen kormányt. :( ..

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#12950) Garsza válasza zolee5016 (#12949) üzenetére


Garsza
veterán

és a F1 kérdés?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.