Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#99601) Fr3eWar válasza tothjozsi96 (#99600) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mind Salamander amiről beszéltek, annyi hogy a Brügmann bluEvolution típusok az akutális elnevezést takarják, ezek modernebbek, több/más elrendezésű cellákból épülnek fel mint a régebbi streamline és 3D.
Nincs olyan profil külön hogy Brügmann.
Ezekből a bluEvolutionokból nincs 76-os profil, van 73-mas, 82-es, 92-es. A 73 az alap kivitel. A 82 és 92 esetén van lehetőség MD változatra mely két betű a MittelDichtung azaz középtömítésese vagy ahogy íród 3 tömítéses.
Streamline-ból is van/volt MD verzió.
Nekem szürke cimkés volt gyík nélkül, kb 5 hónapja épültek be, 82MD verzió Roto vasalattal. A vasalat egyedül az erkély ajtónál szoros, de az gyártási hiba szerintem.

(#99602) tothjozsi96 válasza Fr3eWar (#99601) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A Stream Line-ból van 76-os verzió, nekem az van.

(#99603) Ispy válasza csemberlen (#99583) üzenetére


Ispy
veterán

Nem ismerem a szabályokat, de a melletünk épülő házakhoz már nem engedték a levegő kábelt, utólag kellett a földkábelt bevinni (tavaly novemberben), itt szívtak miatta...hozzánk még légkábelek jönnek, de azt mondta a villanyszerelő, hogy nem engedélyezik a 3 fázist behozni ilyen távolságba, kb. ennyit tudok.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99604) Fr3eWar válasza tothjozsi96 (#99602) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Értem a méretet arra írtam, hogy "Nem tudom a Bürgmann-ban a 76-os profil milyen" olyan hogy olyan nincs :D mert 73-mas van.

(#99605) gerisz23 válasza huliganboy (#99595) üzenetére


gerisz23
őstag

Bele,de a dobozokat is esélyes hogy cserélni kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99606) gerisz23 válasza csemberlen (#99583) üzenetére


gerisz23
őstag

Felénk az önkormányzatok hoztak rá rendeletet hogy az új csatlakozókat csak földkábellel lehet bevinni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99607) Kalandor válasza Viszlát (#99577) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Közép csapállásnál (langyos vízhez) pedig 1.3-1.6kW között
Vaó, ez eddigi leghasznosabb infó, köszi! Még akkor is elegendő a 25A, ha egyszerre megy a bojler, a hűtő és a tűzhely.

[ Szerkesztve ]

(#99608) mezis válasza olivera88 (#99590) üzenetére


mezis
nagyúr

Valahol az égéshőnek át kell kerülni a réz csöveidbe, radiátorokba. Ez általában a kazánban történik meg.

mezis

(#99609) hcl válasza Fr3eWar (#99601) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én sem Brügmann profilról beszéltem, hanem ott a gyártónak/licenctulajnak tűnik úgy a neve, hogy Brügmann.
Az egész onnan indult ki, hogy Salamander vs. Gealan összehasonlítást keresek, mármint olyasvalakit, akinek volt már mind a kettő, vagy legalábbis látta már mind a kettőt. Nekem csak Salamander volt, eddig.

Mutogatni való hater díszpinty

(#99610) Retekegér válasza JóGéza (#99541) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Köszi a választ! Az önkormányzatnál természetesen megkérdezzük, hogy mi a bejelentés menete. Az engedély kérdése azért merült fel, mert sok képen látni, hogy szkafanderben végzik a palatető bontását, gondolom ez függhet az azbeszttartalom mértékétől, állapottól.

<< Heimdal >>

(#99611) pjen válasza Retekegér (#99610) üzenetére


pjen
félisten

Azért a hisztitől is.Sok ezer palatetős ház van az országban,az utcánkban is kettő.Egyiket se szkafanderben palázták,pedüg elég sokat vágtak.

(#99612) csemberlen válasza huliganboy (#99595) üzenetére


csemberlen
őstag

Gondolom a jobb oldal a nappali. Tábla csere 2 sorosra, mérd le centivel mennyi hely van.
Nem sokfajta fog beférni szélességben.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#99613) lemmy71 válasza pjen (#99611) üzenetére


lemmy71
őstag

Túl van már lihegve ez a pala történet, amikor leszeded nyugodtan tárolhatod akár a portádon is. Mi is bontottunk már palás tetőszerzeketett különálló kertes családiháznál a kutya nem foglakozott vele hogy mit is csinálunk. A leszedet palát szépen felstócóltuk raklapokra és utána meghirdettük a s...infóban hogy ingyen elvihető. Kétnap múlva hűlt helye volt a cuccnak, ráadásul egy kis repi anyagot is kaptunk cserébe :D

(#99614) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok Ilyesmi [link] világitást szeretnék a fürdoszobámba a tükör felé. Kérdés,hogy a fénycsőnél mit jelent a 11 watt? A ledhez és izzóhoz viszonyitva.

(#99615) mezis válasza Remekelek28 (#99614) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#99616) lemmy71 válasza Remekelek28 (#99614) üzenetére


lemmy71
őstag

Az lehet hogy kevés lesz. Nálam 90 centis 21 wattos G5 meleg fehér rábalux van, tökéletes a fénye.

[ Szerkesztve ]

(#99617) JóGéza válasza lemmy71 (#99613) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
Itt egy tájékoztató az azbesztmentesítés munkavédelmi szabályairól.
Úgy gondolom, néhány dolog az újdonság erejével fog hatni, ha elolvasod.

(#99618) Retekegér válasza pjen (#99611) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Nem vagyok szakértője a témának, de szeretném korrektül intézni, egészségügyi kockázat minimalizálásával. Ha ez a rész nincs is szabályozva, attól még valószínűleg nem árt az óvatosság (ne törjön, poroljon a cucc).

lemmy71: persze, tárolhatod, azt semmi nem tiltja. De az általad felvázolt "megoldás" (ingyen elviszik) csak addig működik, amíg nincs egy hatósági ellenőrzés. Ha nem tudod bizonyítani, hogy szabályosan történt a hulladékszállítás / ártalmatlanítás, elég keményen büntetnek.

<< Heimdal >>

(#99619) Remekelek28 válasza lemmy71 (#99616) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem csak a tükör felé lehet,ott van vezetél és most a ledes tükröm miatt csak dugalos fényforrás jó. A régi borotválkozós búrát nrm szeretném,azon felül bármi jöhet ami dizájnosabb

(#99620) pjen válasza Retekegér (#99618) üzenetére


pjen
félisten

Én csak azt irom amit láttam. Szembe szomszéd pala tető,a telefonosok nemrég kötötték be a riasztótót.Kábellel a palán keresztül mentek be,mindenféle védőruha nélkü. :)

(#99621) Retekegér válasza pjen (#99620) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Értelek, de ez számomra nem mérvadó. Ahogy a fórumtárs által az imént linkelt doksiban is benne van a lényeg:

A munkavállalók az elégtelen munkáltatói tájékoztatás miatt nem ismerik az azbeszt veszélyeit, ezért nincsenek tisztában azzal, hogy a meg nem engedett körülmények melletti munka a későbbi években egyéni, családi tragédiák kiváltója lehet. Nagyban hozzájárul ehhez, hogy az azbeszt okozta egészségkárosodás nem ismerhető fel azonnal, a megbetegedés általában az azbeszt hatásának való kitettség kezdetétől számított 10-40 év alatt alakul ki.

<< Heimdal >>

(#99622) mezis válasza pjen (#99620) üzenetére


mezis
nagyúr

Az azbeszt nem korona vírus ! :K
Aztán ha még cement is köti, már bőr viszketegséget is csak kivételes esetben okozhat.

mezis

(#99623) pjen válasza mezis (#99622) üzenetére


pjen
félisten

Én tudom.A tetőfedők,kazán szerelők rég kihaltak volna.

(#99624) lemmy71 válasza JóGéza (#99617) üzenetére


lemmy71
őstag

Szia!
Én ezzel nem azt mondtam hogy brutális módon verjük szét és vigyük ki az erdőbe és szórjuk szét, de ha mindet úgy tennénk ahogy le van írva, akkor megállna az élet :K

(#99618) Retekegér
Nem azt mondtam hogy úgy kell csinálni, én csak egy példát mondtam. Ha valaki még pluszban fizetni akar keményen akkor hajrá vitesse egy ártalmatlanító telepre, persze vannak helyek ahol csak úgy oldható meg a dolog. Láttam olyan megoldást is hogy nem szedték le a régi palaelemeket. A szarufákkal párhuzamosan feltették az ellenlécet, erre lécelték majd lindabbal lemezelték le.

(#99625) lemmy71 válasza Remekelek28 (#99619) üzenetére


lemmy71
őstag

Értelek, de ha neonban gondolkozol akkor legalább 18 watt legyen és persze meleg fehér.

(#99626) mezis válasza lemmy71 (#99624) üzenetére


mezis
nagyúr

Itt pl a pár éve történt felújításkor maradt a palatető.
(Kórházi épület...)

mezis

(#99627) lemmy71 válasza mezis (#99626) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze millió helyen van még pala, jól bírja a szélsőséges időjárást és nem rohad alatta a léc sem. Szép és jó a környezetvédelem, egyet is értek vele, de azért ne egyik napról a másikra akarujk megváltani a világot, főleg nem itt Magyarországon ahol minden állami munkát minimum tízszeresen számláznak ki.

(#99628) Retekegér válasza lemmy71 (#99624) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Jaja, lehet ráfedni, meg van bitumenes felújítás is, de úgy vagyok vele, hogy inkább cserélem az egészet.

<< Heimdal >>

(#99629) lemmy71 válasza Retekegér (#99628) üzenetére


lemmy71
őstag

Jól teszed :K ha nekem is palás lenne a családiház én sem fednék rá :N új léc szigetelő cserép, pedig szigetelés szempontjából biztosan sokat érne ha fent maradna a régi pala is, maximum műhely vagy raktár épületen hagynám meg.

(#99630) JóGéza válasza lemmy71 (#99627) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Nem is az ép palával van a gond. Hanem amikor a bontás során törik, porlik. A síkpalát aránylag nehéz úgy leszedni, hogy ne törjön el, és a leszedett darabot is általában ledobálják a tetőről.
A bontására vannak előírások, tilos felhasználni újra, de nem kell a meglévő, jó állapotú alkalmazásokat (tető, szigetelés) lecserélni.

(#99631) huliganboy


huliganboy
addikt

(#99597) pjen Köszi ez nem is tűnik vészesnek akkor!

(#99605) gerisz23 Melyik dobozokra gondolsz pontosan? A kismegszakítókéra?

(#99612) csemberlen Olyan legyen amiben sín van? egybe érdemes vagy két kissebb is megfelel?

Köszi srácok!

(#99632) pjen válasza huliganboy (#99631) üzenetére


pjen
félisten

egy kétsorosat vegyél,amiben van sín.Tracon,Mentavill.Mérd meg,hogy beférjen.Ha két egysoros könnyebben befér az is jó.Esetleg,ha sehogy nem férsz a mostani alá is tehetsz egy 4-6 modulost a FI nek.Gondolom a vill szerelő eldönzi.

(#99633) gerisz23 válasza huliganboy (#99631) üzenetére


gerisz23
őstag

Igen.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99634) astorre19


astorre19
aktív tag

14cm-es vasbeton falba szeretnék egy 7-8 cm mély 12-es lyukat fúrni makita nemesis fúrószár+egy 5,5J-os fúrókalapács kombóval.
Mekkora esély van rá,hogy a fal másik oldalán nyoma lesz a mutatványnak?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#99635) koxx válasza astorre19 (#99634) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Fúrd elő egy 8-assal. De 14 centis falba a 7-8 cm mély furat nem kéne, hogy gondot okozzon.

(#99636) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#99250) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Felhívtam tegnap a Midea honlapján található telefonszámot, mondtam hogy hivatalos viszonteladótól vettük, szakember szerelte be.

MDV szériás klímánk van, mondtam nekik hogy sípol. Azt mondták hogy ők még nem hallottak ilyesmiről, hívjam fel azt aki beszerelte.

Most felhívtam a szerelőt, mondtam hogy sípol. Azt mondja, igen, tudja mert rengetegen telefonáltak neki és azt mondja "hát tudod tél van, meg hideg is van", azt tudja tanácsolni hogy húzzam ki a dugaljt.

Mondom oké és ez mégis milyen megoldás?
Vicc.

(#99637) Morris válasza astorre19 (#99634) üzenetére


Morris
veterán

Nem lesz gond

(#99638) pjen válasza astorre19 (#99634) üzenetére


pjen
félisten

Semekkora,de ne egy menetben fúrd ki.

(#99639) Morris válasza tothjozsi96 (#99249) üzenetére


Morris
veterán

Panasoic-ot, Mitsubishi-t vagy Daikin-t kellet volna venni.

(#99640) astorre19 válasza pjen (#99638) üzenetére


astorre19
aktív tag

Úgy érted,hogy fúrjak elő mondjuk 8-assal ahogy fentebb javasolták?

(#99642)

Rendben,köszi mindenkinek:)

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#99641) tothjozsi96 válasza Morris (#99639) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem teljesen mindegy mit veszel, egyiknek se kéne sípolnia.
De lehet túl nagy elvárásaim vannak.

(#99642) pjen válasza astorre19 (#99640) üzenetére


pjen
félisten

úgy is jó,de azt se nyomd egyből végig.Ne is nagyon nyomd,szép lassan.

#99641) tothjozsi96:mikor nekem szerelték,a klímás itt variált,nehogy esetleg sípoljon a gáz a csőben.

[ Szerkesztve ]

(#99643) macilaci78 válasza tothjozsi96 (#99636) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Klímás topikban lehet, tapasztaltabbak...

Morris úgy érti, hogy azokból kispórólják a sípot. ;]

Ja, hogy nem valami sípszó hallatszik, hanem valami folyadék, vagy gáz áramlása... :o
Nálunk hiba esetén a sípol azt jelenti, hogy van egy ütemes sípszó a kültérin, ha kiállt hibára.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99644) tothjozsi96 válasza macilaci78 (#99643) üzenetére


tothjozsi96
addikt

(#99645) emre válasza tothjozsi96 (#99644) üzenetére


emre
veterán

Nálam Daikin klímában (nem volt még két éves) döglött meg egy kondi, gyanítom a táp szűrővonalán, és ott a beltérinek volt hangja (de nem ilyen).
Szerencsére ismerős szerelte és egy kicsit kellett győzködnöm hogy ez bizony nem motorhang, pedig egy ideig csak tapogatta meg nyomogatta a burkolatot, hogy hol rezonál, de aztán meggyőztem, hogy ez nem az lesz és nézzünk bele komolyabban.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99646) mezis válasza emre (#99645) üzenetére


mezis
nagyúr

Tipikus "elkócserés" eset, (100kHz-es tápok "Low ESR elkó...", púpos). No de 3 évenként ? :F
Ma már tud ennél tartósabbat is az ipar. Állítólag. ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#99647) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Egy olyan problémával állok szemben, hogy a kazán kondenvize belefolyik a mosógépbe és ezáltal, ha hosszabb ideig nem vagyunk itthon, akkor eláztatja a fürdőszobát. :(((

Megoldásként arra gondoltam, hogy egy visszacsapó szelepet kötnék a mosógép csövének csatlakozása elé és akkor nem tud belefolyni a kondenzvíz, de a gépből a szennyvíz még kimegy.

Jelenleg így van kötve a két kivezetés. (Felül a kazáné, alul a mosógépé):

Bár nem vagyok egy nagy vizes szaki, de szerintem ezt magam is megtudom csinálni. Tudnátok ajánlani valamit, hogy miket vegyek hozzá illetve, hogy álljak neki, hogy a lehető legegyszerűbb legyen a megoldás? Nem kell szép legyen, amúgy sem fog látszani, de működőképes legyen.

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#99648) Jaded válasza runner 125 (#99543) üzenetére


Jaded
senior tag

Sajnálattal olvasom, de örülök, hogy most már minden oké. Nekem is sok tervem van idénre, eddig 3 szakit kerestem meg (különböző munkákra), lehet tippelni hány hívott vissza, hogy mi is a helyzet..

Renault Megane IV Limited

(#99649) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Adott 1 edző heveder, aminek a végén 1 karabíner van.
Hogyan, mivel tudnám én azt megfelelően rögzíteni a falhoz, hogy ne legyen balesetveszélyes, illetve vele való edzésnél biztos ne szakadjon ki a falból?

(#99650) lemmy71 válasza forras2 (#99649) üzenetére


lemmy71
őstag

Menetesszár vegyi dűbellel, vagy fúrd át a falat és a másik oldalán teszel egy bitang nagy fakötésű alátétet a menetesszárra egy anyával.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.