Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#99701) astorre19 válasza emre (#99700) üzenetére


astorre19
aktív tag

Ok.köszi.
Nem probléma,akkor veszek új idomot oda,vágni is lehet a csőből ha kell
Én 7 éve lakok itt,ezalatt az idő alatt nem csepegett szerencsére,hogy előtte mi volt,meg meddig húzták azt nem tudom persze.De elrepedve nyilván nincs.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#99702) B_I_G válasza #46372352 (#99698) üzenetére


B_I_G
tag

én földbe biztos nem raknám be az ötrétegűt, szerintem nem oda való.
illetve a téli leengedést biztosítani kell, ha a kpe csövet le tudod engedni a vízóraaknában akkor oké, ha nem akkor a gömbcsap helyett fagycsap kéne és fagyhatár alá ásni.

(#99699) astorre19
ha sértetlen az o gyűrű, nyugodtan használhatod

(#99703) emre válasza astorre19 (#99701) üzenetére


emre
veterán

Meleg vízre nem szokták tenni, mert a hőmérséklet ingadozás nem használ a tömítettségének. De a régi lakásomban (mikor még fiatal, felelőtlen és meggondolatlan voltam) egy radiátort én is kulcsossal kötöttem arrébb és nem volt gond hosszú éveken keresztül.

De jártam olyan helyen is ahol vegyes kazánra kötöttek rá kulcsos idomokkal, és nem volt annyi vödör a házban hogy mindenhova elég legyen. Ha csak csöpög az kellemetlen, de ez rohadtul balesetveszélyes is.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99704) astorre19 válasza emre (#99703) üzenetére


astorre19
aktív tag

Mint írtam itt ki tudja mióta így van,a meleg ág is és kopp-kopp eddig nincs gond,kb 4 éve az egyik radiátort is így szerelte a szerelő mikor cserélte,azzal sincs baj.
Persze ha még itt lakok és esedékes lesz egy teljes fürdőszobafelújítás akkor majd bekerülnek a csövek a falba és akkor nyilván nem kulcsos idommal.
Vagy persze ha az új szakasz engedni fog akkor muszáj leszek más megoldást találni.

az biztos,ha csepegés lesz akkor nyilván nem vödröt teszek alá,hanem kihajítom és megy fel press idom.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#99706) B_I_G válasza #46372352 (#99705) üzenetére


B_I_G
tag

kpe végére horganyzott könyök, abba egy méteres menetes horganyzott cső, annak a végére még egy könyök és abba a kerticsap. Ha máshol tudod zárni és leengedni akkor a golyóscsap is feleslegesnek tűnik oda.
ötrétegű csövet szerintem a slag súlya is elgörbítené.
menettömítésre loctite 55 vagy kóc+locher paszta

(#99707) pjen válasza B_I_G (#99706) üzenetére


pjen
félisten

Kóchoz jó a sima gépzsír,zsíroshígító is.

(#99709) pjen válasza #46372352 (#99708) üzenetére


pjen
félisten

Kócot vegyél,sokkal jobb.Nem kell agyon szorítani.

(#99711) lemmy71 válasza Intel fan11 (#99690) üzenetére


lemmy71
őstag

[Honeywell 3/4" FF06 AA átöblíthető vízszűrő] ezen alúl van egy csap amivel egyszerűen csak kiöblíted a szűrőt, évente egyszer letekered a poharat és domesztoszos vízben átmosod a szűrőt. Nekem is ilyen van, nincs vele problémám, évente egyszer én is kimosom.

(#99712) mezis válasza pjen (#99709) üzenetére


mezis
nagyúr

Kender kócra gondolsz, vagy loctite teflon zsinórra ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#99713) macilaci78 válasza #46372352 (#99710) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a teflonszalaggal nem boldogultál, a kóccal sem fogsz és a szalaggal sem. Valamit rossul csináltál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99714) emre válasza #46372352 (#99710) üzenetére


emre
veterán

Rézhez (is) teljesen jó .
Vízhez öntvény idomoknál szokták használni a kócot, mert egy kicsit megdagad, de gyakorlatlan szerelő réz idomot meg tudja vele repeszteni. Ezt egyenletesen kell felvinni, a tömítő zsinórt meg szinte bárhogy. :DDD
Ha bizonytalan vagy használhatsz gumiámot is. A teflon szalag igazából nem tudom mihez jó, nem csoda hogy nem boldogultál vele.

video

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99716) TeeJay válasza lemmy71 (#99711) üzenetére


TeeJay
félisten

Az a baj nálunk panelban az óra függőlegesen van bekötve szóval 90-es könyökkel kell indítani és úgy rákötni ezt. Még agyalok rajta, jónak tűnik bár eddig is elvoltunk panelban nélküle

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#99717) huliganboy


huliganboy
addikt

Nem tudom mennyire off.

Valakinek van tapasztalata talajba süllyeszthető lámpákkal? Azon gondolkodom, hogy az udvarra ilyet kellene telepíteni, de tartok a gyors amortizációtól.

Köszi

(#99718) pjen válasza mezis (#99712) üzenetére


pjen
félisten

Használom mindaketőtt,de ahol lényeg,hogy jól álljon az idom ott inkább kócot.

(#99719) Ispy válasza huliganboy (#99717) üzenetére


Ispy
veterán

Én is ilyet akartam, de a villanyszerelő lebeszélt, elmondása szerint mindegy hogyan süllyeszted a talajba, mindig csak a szívás lesz vele, be fog ázni. Így maradtak az álló lámpák.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#99721) B_I_G válasza #46372352 (#99720) üzenetére


B_I_G
tag

azt próbálja szemléltetni a videóban h a loctite szalag enged egy minimális visszaforgatást anélkül h eresztene. levegővel nyomáspróbázza és elengedi a nyomást mielőtt széttetekeri

(#99722) macilaci78 válasza huliganboy (#99717) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nincs velük gond, ha nem teherautóval mész rá. Személyautót simán elbír. Maga a lámpa vízmentes, a vezeték is úgy lóg ki belőle 20-50 cm hosszban, a toldásnál kell vízmentesen dolgozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99723) gerisz23 válasza huliganboy (#99717) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha teheted inkább álló lámpákat rakj.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99725) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.A bejárati ajtonk6 pontos(4 görgő,kilincs és zárnyelv)elromlott.A kilincs nyelv nem jön ki,csak ha felhúzom a kilincset.Megolajoztam,fogóval kihüzom,tolom vissza nincs ellenállás,gondolom eltört a rugó,vagy kiakadt.Az egészet egyben kell cserélni? :R

(#99726) macilaci78 válasza pjen (#99725) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Modulokból áll. Az egészet egyben kiveszed és a zárnyelves részt a szerkezetről le lehet venni. Lefotózod, leméred és tudsz venni másikat.
Kell az elöl lévő csavarok helye a hengerzárbetétet tartó csavarhoz képest, valamint az, hogy a fronthoz képest a kilincs tengelyének közepe milyen mélyen van és a szerkezet teljes mélysége.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99727) pjen válasza macilaci78 (#99726) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm

(#99728) Intel fan11 válasza lemmy71 (#99711) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt közvetlenül a víz óra aknába lehet kötni? Én máshova nem tudnám, mivel azt se tudom hol jön be a fő cső!

Battletag: hojszi#2983

(#99729) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
Túlfeszültségvédő elosztót szeretnék vásárolni. Melyik gyártó termékeit ajánljátok? :)

(#99730) tothjozsi96 válasza smallmer (#99729) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én használok itthon kettő APC PM5-GR-t, szerintem elég jók!

(#99731) fero02 válasza smallmer (#99729) üzenetére


fero02
veterán

Ez igazán akkor lenne hatásos védelem, ha előtte lévő 2 lépcső is meg lenne.

(#99732) tothjozsi96 válasza fero02 (#99731) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igaz nem vagyok hozzáértője a témának, de elég nagy informatikai kereskedésben vásároltam ezt a fajta APC-t.
Beszélgettem az eladóval, mondta régen ő is használta de kivédte a villámot és nem vitt el semmit a villám, így már nem fizet a biztosító.

(#99733) pjen válasza tothjozsi96 (#99732) üzenetére


pjen
félisten

Ha kivédte a villámot,ami nem vitt el semmit,mért fizetne a biztosító.Végülis azt mondta az eladó,hogy az APC be belecsapott a villám és nem ment tovább.Érdekes.

(#99734) Borisz76 válasza fero02 (#99731) üzenetére


Borisz76
veterán

Én most hirtelen ezt találtam a témával kapcsolatban : Útmutató a túlfeszültség-védelem kiépítéséhez ( PDF doksi ) .

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#99735) lemmy71 válasza Intel fan11 (#99728) üzenetére


lemmy71
őstag

Hátha nincs más megoldás és száraz az aknád akkor teheted oda is. De én megkeresném hogy hol jön be a lakásba és odatenném egy hurok kötéssel. Én is úgy csináltam annak idején, kivéstem a falat és csináltunk egy U alakú kiállást, ott van a szűrő.

(#99736) pjen válasza Borisz76 (#99734) üzenetére


pjen
félisten

Ezt az OBO már évekkel ezelőtt kiadta,szabvány hiányában.A saját árúkészlete alapján.

(#99737) Borisz76 válasza pjen (#99736) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom kiindulási alapnak megfelel.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#99738) pjen válasza Borisz76 (#99737) üzenetére


pjen
félisten

Persze,csak érdekes,hogy az OBO "szabványosít.".A REX ELEKTRO nak is van ilyen tájékoztatója.Érdemes ott is körül nézni.

(#99739) KoVee84


KoVee84
senior tag

Kapcsolókból, konnektorokból tudtok ajánlani normálisat, nem csillagászati áron? Kb 40db konnektorra és 15 kapcsolóra lenne szükségem.
:R

(#99740) emre válasza smallmer (#99729) üzenetére


emre
veterán

Lehet lehordanak hogy ez komolytalan, de adnak rá 3 év garit, ezért megemlítem.
A Lidl-ben 16-tól volt ez, és lehet még van belőle:

Meg volt egy asztali is, usb-vel, kicsit drágábban de azt nem találom.

(#99739) KoVee84

Ezt én inkább a kivitelezővel beszélném meg, hogy milyent típus melyik családját ajánlja.
Esetleg keresnék ampervadász ismerőst akinek a nevére készülhet számla. Nem elhanyagolható kedvezménnyel rendelkeznek a mezei vásárlóhoz képest.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#99741) pjen válasza emre (#99740) üzenetére


pjen
félisten

Kíváncsi lennék a gari mire vonatkozik.Végre valaki ráírja 1500V. :)

(#99742) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Most vettem észre hogy az ablakok külső üvege párás a reggeli órákban.
De az az érdekes hogy 2-es ablakokról van szó és mindegyik helységben csak az egyik ablak párás kívülről, a másik nem.

Másnál is jelentkezik ez?
1 éves sincs még.

(#99743) zoli03 válasza pjen (#99741) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem szó nélkül cserélik, bármi baja lesz. Az emberek nagy része kidobja a blokkot egyből, a maradékból egy csomónak eszébe sem jut, hogy lenne rá a gari, ha véletlenül elromlik. Az a pár ember, aki él a garanciával, simán belefér nekik.

(#99744) pjen válasza zoli03 (#99743) üzenetére


pjen
félisten

Arra gondoltam,mia fene baja lehet egy hosszabbítónak.

(#99745) mezis válasza pjen (#99744) üzenetére


mezis
nagyúr

Az túlfeszültség védősben van az a bizonyos (cinkoxid, varisztor) pogácsa és lehet benne túláram védelem, hőbiztosító is. A varisztor úgy működik, hogy egy bizonyos feszültség fölött igen nagy zárlati árammal próbálja elejét venni a nagyobb bajnak. Viszont ilyenkor a felületének kisebb-nagyobb darabja elég. Néhány ilyen alkalom után hatástalan lesz.
A túláram védelem lehet automata, visszakapcsolható.
A pillanatnyi nagyon nagy áram miatt lehet belül füst, olvadás.

mezis

(#99746) pjen válasza mezis (#99745) üzenetére


pjen
félisten

Ez rendben van,de ez üzem szerű elhasználódás.Ha erre is vonatkozik a gari akkor nem szóltam. :)

(#99747) mezis válasza pjen (#99746) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, így működik, de talán megvédett egy sokkal nagyobb bajtól. Az ilyen nem gyártási hiba. Egy olvadó biztosítékot sem szoktak cserélni garanciában, hogy ez meg kiolvadt. :DDD

Egyébként egy ilyen pár Ft-os túlfeszültség védő alkatrészt a 230V-ról működő "nagyobb" készülékekbe a gyárak is beépítenek. Dugasztápba ritkán.

mezis

(#99748) fero02 válasza emre (#99740) üzenetére


fero02
veterán

Nincs ezzel semmi gond. Ugyanaz a pár filléres eszköz van ebben is, mint a túlárazott (akarom mondani márkás) eszközökben.

(#99749) hcl válasza mezis (#99747) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. Dugaszban kínaiaknál jó ideje az 1ohm a divat biztosíték helyett (ez valami áramkorlát is, mert ha cseréled biztosítékra, szétég a táp :D ) , meg a fóliából kialakított cikkcakk...

Mutogatni való hater díszpinty

(#99750) mezis válasza hcl (#99749) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, meg van a funkciója annak a pár ohmos ellenállásnak a Graetz + elkó áramkörben.
(Elkó - töltő áram korlátozása)

[ Szerkesztve ]

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.