Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#100351) Borisz76 válasza Met (#100350) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm, az lesz, keresek és beszélek velük.
Debrecen közel van ott biztosan akad több komolyabb ablakos cég is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100352) lemmy71 válasza fess (#100348) üzenetére


lemmy71
őstag

Szépen megtakarítod (használhatsz drótkefét is) és újra fugázod. Használhatsz hagyományos vízzel keverhető csempe fugát, vagy tubusos akryl fugát is. Létezik előre kevert műgyantás fuga is, de nem tudom hogy kis kiszerelésben kapható egyáltalán. Amúgy a padlóösszefolyónál rosszul van vágva lap, nincs meglejtettve.

[ Szerkesztve ]

(#100353) mezis válasza Szevam (#100346) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mire gondolsz ?
- Összedől ?
- Magas sugárszint ?
- ...

mezis

(#100354) fess válasza lemmy71 (#100352) üzenetére


fess
őstag

Ma már másik burkolóval csináltatnám,nem csak ebben hibázott... A fal melletti csempére gondolsz?

(#100355) n@p@lm


n@p@lm
őstag

Enye off de a profik egyből vágják :)
A téma torx kulcs.
Mi a különbség a torx tt és a sima torx között?
[link] (TT)
[link] (sima)

(#100356) lemmy71 válasza fess (#100354) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem értem mire gondolsz, a képen nincs semmi fal melletti csempe. Én az összefolyónál mondtam hogy rosszul van kivágva. A lapot [keresztbe vágják] és úgy lejtik meg. Kapard ki körbe a régi fugát és szépen fugázd körbe, mást úgy sem tudsz vele csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#100357) JóGéza válasza n@p@lm (#100355) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A TT a biztonsági, belül lyukas változat.

(#100358) n@p@lm válasza JóGéza (#100357) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszönöm!

(#100359) fess válasza lemmy71 (#100356) üzenetére


fess
őstag

Ok,így már értem a lejtést. Köszi a segítséget!

(#100360) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Nem nagyon találtam a megfelelő topikot ezért itt kérdezem meg.
Kamerát szeretnék a házra 4db elég lenne olyan kellene ami forgatható. Van valami ami ajánlott márka esetleg konkrét rendszer?
Wifis, vezetekes mindegy lenne.

A másik:
Az autó kapu nyitó rendszer is érdekelne.
Kétszárnyú kapu befele nyílik.

Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100361) Morris válasza dewil666 (#100360) üzenetére


Morris
veterán

Kapunyitóval kérdezz nyugodtan.

(#100362) dewil666 válasza Morris (#100361) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm.

Milyet érdemes venni belőle?
Teljesen új téma számomra.
Két szárnyú kapu van jelenleg egy egyik hosszabb mint a másik de meg szeretnem csinálni két egyformára.
Milyen vezetéket kell ki vinni a kapuhoz?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100363) Morris válasza dewil666 (#100362) üzenetére


Morris
veterán

Attól függ. Nekem anno azt mondták, hogy ha teli a kapuszárny, azaz nem tud átfújni rajta a szél, akkor 230V-os nyitó kell. Ez erősebb mint a 24V-os. És szélviharban is simán nyit.
Viszont a 24V-os pontosabb. Jobban szabályzott.
Nekem proteco 230V-os van. (KIT leader 4)
Ugyanúgy nyit -20ban mint +40-ben.
Szóval megbízható.

Minden esetben 230V-ot kell vinned a vezérlőhöz.
Utána attól függ a motor milyen. 24V vagy 230V.

[ Szerkesztve ]

(#100364) Janusz001 válasza dewil666 (#100360) üzenetére


Janusz001
őstag

Én nem bonyolítottam túl, Xiaomi mi home 360 kamerákat raktam, wifis, forgatható, remekül lát sötétben, kártyára tárol, telefonról elérem. Esőtől védett helyen vannak.

(#100365) csemberlen válasza Janusz001 (#100364) üzenetére


csemberlen
őstag

Lehet nálad épp müködik, de ez nem kültérbe való.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#100366) dewil666 válasza Morris (#100363) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor ez megfelelő lenne számomra?
[link]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100367) macilaci78 válasza csemberlen (#100365) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy az IoT eszközök sebezhetőségétől gyakran hangos a média. Én maradnék a vezetékes PoE eszközöknél, hozzá egy router/switch, HDD/NAS, meg egy szünetmentes táp.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100368) csemberlen válasza dewil666 (#100366) üzenetére


csemberlen
őstag

Akár igen, de a kapu hosszának megfelelőt válassz. Különben csak ezért nem kell új kapukat épiteni ha különböző a nyiló hossza, csak nem készletben kell venni 2 különböző motort esetleg.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#100369) dewil666 válasza csemberlen (#100368) üzenetére


dewil666
őstag

Úgyis új kaput kell csinálni (csak a nyíló vas szerkezet maradna persze egyforma hosszúra megcsinálva) és akkor már lehet hogy 30x30cm beton oszlopot készítek a nagykapunak.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100370) Met


Met
Topikgazda

Az létezik hogy műanyag ablakpárkányhoz nincs toldó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100371) Morris válasza dewil666 (#100369) üzenetére


Morris
veterán

A forgási pont távolságára is figyelj!
Ezért vannak a különböző nyitókar méretek.

(#100372) Morris válasza Met (#100370) üzenetére


Morris
veterán

Könnyen lehet.

(#100373) dewil666 válasza Morris (#100371) üzenetére


dewil666
őstag

Ha új kaput csinálok akkor jó ez is?
Melyiket ajánlanád?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100374) Morris válasza dewil666 (#100373) üzenetére


Morris
veterán

Azt neked kell tudnod hogy mi a fontosabb.
Ha mindenképp új kapud lesz, akkor várd meg amíg kész van. Utána vegyél nyitót. Ez a biztos.
Én személy szerint 24V-ost vennék (már ha a kapuszárnyak olyanok).
De ez a 230-as nem akar tönkremenni :DDD

A 24-es finomabban jár. A motor indulásánál nem rángatja a kaput. És sokkal jobban szabályozható.

(#100375) csemberlen válasza Morris (#100374) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem neked a vezérléssel gondod van. Az enyém 230-as és szépen finoman jár, nincs rángatás.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#100376) Borisz76 válasza csemberlen (#100375) üzenetére


Borisz76
veterán

Neked milyen van?
Belinkeled ide, hogy megnézzük....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#100377) csemberlen válasza Borisz76 (#100376) üzenetére


csemberlen
őstag

Titan motorok, és a hozzá tartozó vezérlés.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#100378) macilaci78 válasza Met (#100370) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rövid a 6 méteres szál?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100379) Met válasza macilaci78 (#100378) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem, kb. 4 méter kell.
Megrendelem egybe, a köcsög postás nem hozza fel. Liftbe nem fér be, 8.ra felvonszolni meg nem vicces.
Amikor kívülre rendeltem a párkányt, akkor szembesültünk ezzel.

A 2 méteres darabot se hozná fel a szállító de legalább befér a liftbe. Belülre meg rakhatom toldóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100380) Morris válasza csemberlen (#100375) üzenetére


Morris
veterán

Az a baj, hogy full erővel indul. És nálam ezt nem lehet módosítani. Plusz egy kicsit löytög a felfogatásnál. Azért rángatja.

(#100381) Morris válasza csemberlen (#100375) üzenetére


Morris
veterán

Plusz még olyan gondom van vele, hogy záráshoz fizikai ütköző kell. Így sajnos le kell majd cserélnem, mert a kavicsos bejárót nincs kedvem szédszedni emiatt.
Sommer Twist 200-at szeretnék majd helyette

[ Szerkesztve ]

(#100382) gerisz23 válasza csemberlen (#100375) üzenetére


gerisz23
őstag

Ilyen motorosat raktam már fel,neked akkor valahogy jobb vezérlést adtak hozzá.Egy biztos,a labrador kutyapisit nem bírja :W
Amúgy tartósak,majd itthonra is néznem kell valamit,de teli a kapu,szélterhelés nagyon nagy ha fúj.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100383) runner 125 válasza csemberlen (#100377) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ugyanolyan motorokat ajánlottak és raktak fel végül nekem is. Egészen konkrétan a 600-as, legerősebb szériát, mert 2 x 2,5m x 2m a kapu, elég sűrűn lamellázva. De tényleg tökéletesen indul és záródik, szép egyenletes a mozgása, még nagy szélben is.



S, mindezt alapvetően egy Hörmann kereskedő..
Garázskapukat rendeltem nála még 2 éve, akkor rákérdeztem a kapunyitó motorokra is, a Hörmann kültéri motorjairól egyenesen lebeszélt. Állítólag sok a baj velük, vezérléssel, mechanikával egyaránt.

(ütköző ideiglenes, térkő még nincs, és még a kerítés sincs színezve.. :) )

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100384) Morris válasza runner 125 (#100383) üzenetére


Morris
veterán

Milyen tipus ez pontosan?

Szerk: megvan

[ Szerkesztve ]

(#100385) stickermajom válasza dewil666 (#100360) üzenetére


stickermajom
addikt

Wifis kamerának szerintem nincs sok értelme házfalon. Annál is kábelezni kell, akkor meg egyszerűbb rögtön a PoE-t kihúzni.

Én valami jó féle Hikvisiont néznék minimum.

(#100386) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Témakör: fürdőszoba felújítás, a régi panellakásokban található kád cseréje. A kád alatt csőregiszter található, amit viszont nem szeretnénk lecserélni. A kád cserés lenne. Van esetleg valakinek ötlete azt illetően, hogy milyen típusú kád fér úgy be, hogy ne kelljen bontani a csövet? Sajnos saját képem nincs, de szemléltetésképp egy korábbi hsz-ből a kép remélhetőleg megteszi (ugyanez a típus, méret, kialakítás jellemzi a lakást ahol a csere történne):

Csőregiszteres

160x70-es acéllemez fürdőkádra gondoltunk, Kaldewei Eurowa, illetve Kaldewei Saniform Plus a kiszemeltek. Melyiket lenne érdemes választani? Ezek esetleg beférnének, vagy más típust nézzünk?

Amit még sikerült lemérni (a jelenlegi kád segítségével):

Méret: 160x70
Induló perem: 7,5cm befelé
Az induló peremtől 24cm-rel lentebb (itt van a regisztercső): 11 cm befelé.
Súly: ránézésre 80-100 kg, amit szépen át kéne emelni :) és az új kádat be a helyére.

Bocsi a hülye kérdésért, első lakás, első felújítás, és teljesen laikus vagyok. A regisztercső bontása sajnos most nem alternatíva, de ha másképp nem megoldható biztonsággal a felújítás, kérlek, jelezzétek. A burkoló jövő héten hétfőn kezdi meg a munkálatokat (külföldön dolgozik, csak most van szabad 2 hete), ennek függvényében kéne kitalálnom a hogyan továbbot.

Köszi! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#100387) gordonfreemN válasza kNG (#100386) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sziasztok.

Menetjavítót vennék. Van köztünk olyan, aki használt már netes forrásból ilyet? Melyik az minőség amivel érdemes foglalkozni és elérhető áron van? M3 mérethez kell.
Helicoil,-t már használtam, az nagyon bevállt de nem találtam javítókésuletet M3-hoz.

Köszi a válaszokat

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#100388) lemmy71 válasza gordonfreemN (#100387) üzenetére


lemmy71
őstag

Helicoil ban is van M3 :K vagy a Lincos -nál néz körül. De a kinai cuccok is jók M4 be már én is vettem, szinte ugyan az a minőség mint a helicoil. [M3 menetjavító]

[ Szerkesztve ]

(#100389) macilaci78 válasza Met (#100379) üzenetére


macilaci78
nagyúr

6 méteres szálban gyártják, úgy vágják méretre. Igen, a logisztika nehézkes, de például bedaruzhatjátok az ablakon. Van az a pénz.
Egy műanyag párkány nem nehéz. Kérj a Diegoból egy papírdudát, amire a 4 méteres szőnyegtekercset tekerik gyárilag, azzal ki tudod próbálni, elfér-e a lépcsőházban.
Gredex.hu, van náluk párkány is, kérdezz rá a toldóelemre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100390) AxBattler válasza kNG (#100386) üzenetére


AxBattler
félisten

Kádból szűkebb helyre olyat vennék, aminek az egyik fele zuhanykabinnak van kiképezve. Persze nem az ajtós változatokra gondolok...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#100391) Met válasza macilaci78 (#100389) üzenetére


Met
Topikgazda

Elfér a lépcsőházban azzal nincs gond, a külső párkányt a feleségem vonszolta fel, azt mondta hogy ezt nem fogja:)
Megrendelném bárhonnan és otthon maradnék várni a szállítót de senki nem tudja úgy föladni hogy adott napon hozzák ki. Illetve feladnák de a posta meg jól bekavarna.
Gredexnek írok, köszi.

Ablakpárkány kérdés. [kép]
A pirossal jelölt részt levághatom vajon? Kilóg a radiátor fölé és nem túl stabil.

Igen, ilyen szépen burkolták körbe műanyaggal, a sárga is műanyag takarás. Dupla ablakos tok, a sárga takarja a két ablak közötti részt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100392) biker


biker
nagyúr

üdv! teremgarázs födémen heratekta tábla van (gondolom ez volt a zsaluzat alja, rávasaltak, és öntötték a betont, így egyben van a szigetelés is)
Ebbe a síma polisztirol dübel behajtható, ha egy mezei kábelt bilinccsel szeretnénk rögzíteni, vagy javasolt a hosszú tipli és betonig fúrni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#100393) lemmy71 válasza biker (#100392) üzenetére


lemmy71
őstag

Persze jó az is, vagy használj [spirál dűbelt]
A heraklith fagyapotban a fekete gipszkarton csavar is megáll, ha nem egy kovácsüllőt akarsz felfogatni :D

(#100394) biker válasza lemmy71 (#100393) üzenetére


biker
nagyúr

a linkelt cucc a polisztirol dübel (ami nem a polisztirolt rögzítő dübel, hanem a polisztirolba rögzítő dübel)
akkor jól gondoltam, köszi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#100395) lemmy71 válasza biker (#100394) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen az jóra gondolsz. Ezt a spirál dűbelt becsavarod a heraklithba és utána mehet bele a reisser csavar vagy akár karton csavar is, én egy kicsit megszoktam szilikon zsírral kenni a csavart, hogy könnyebben menjen a dűbelben.

(#100396) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Van pár hülye kérdésem, hátha van valakinek tapasztalata...

- Átfolyós vízmelegítő konyhai felhasználásra - mennyire értelmes? Mosogatáshoz lenne használva, amennyit tudok, hogy a saját csapteleppel szereltek nem jó választások, de van-e ami valakinél bevált?

- Gázkészülék elhelyezésére létezik-e olyan előírás, hogy kád fölé nem szerelhető?

Mutogatni való hater díszpinty

(#100397) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv.

30 éves erkély beton padlóját festeném le, de nagyon sok kis apró lyuk van a felületen, illetve 2 helyen a 'levelesedésből' adódó nagyobb hiányok korábban csemperagasztóval lettek elsimítva. Kell erre valamilyen alapozás, vagy tapadó híd, vagy mit javasoltok? Betonfestékkel szeretnék egy viszonylag normálisan kinéző, könnyebben tisztítható felületet, mert rendszeresen éri víz.

Egyúttal a korlátot is festeném, mert itt-ott hullik a festék, de még csak felületi a rozsda. Hammerite vagy alapozó+festék kombó inkább?

Köszi

(#100398) kasza blanka válasza hcl (#100396) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"amennyit tudok, hogy a saját csapteleppel szereltek nem jó választások"
Attól is függ, mennyit mosogatsz. 1-2 személynek a hajdú 10 literes miért ne lenne jó?

De ha azt semmikép nem akarsz és/vagy a 10l kevés, akkor egy zárt rendszerű 15l-s elektromos (pl Ariston). Átfolyós semmiképpen nem gazdaságos, és a névleges teljesítményük miatt is kérdéses, főleg ha régi, alu falkábelek vannak. Egy normál tárolós vízmelegítő 1,5kW, egy átfolyós meg 3,5-4kW.

(#100399) pjen válasza kasza blanka (#100398) üzenetére


pjen
félisten

+1 a Hajdú 10 literesnek.

(#100400) kasza blanka válasza pjen (#100399) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

@hcl: ha a saját csapteleppel és a nyitott rendszerrel van gondod, akkor Hajdú ZF/ZA 10 is jó. Azok zárt rendszerűek, a speciális csaptelep nélkül jönnek.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.