Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#99901) koxx válasza etejedu (#99899) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ebbe a keretbe beférhet az Andre's, a Knapp és az Andalf. Minden ilyen komolyabb ajtó hangszigetelt szóval ez nem nagy fícsör. A tűzgátló ajtó egy teljesen más kategória, spec felületkezelés stb, kétlem, hogy az kijönne 250k-ból.
Amire oda kell figyelni azok a zárbetétek típusa/minősége/száma. A nívó szeret mostanában török noname zárakat szerelni az ajtóiba, míg a komolyabb gyártók cisát, securemmét, mottát használnak.

(#99902) etejedu válasza koxx (#99901) üzenetére


etejedu
őstag

Értem, erre odafigyelek! Amúgy egy tól -ig munkadíjban mire számíthatok?

(#99903) szotyika77 válasza etejedu (#99902) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Nekünk a debreceni ajtó diszkont, aki porta doors ajtókat forgalmaz 35.000 Ft-ért szerelte volna be a bejárati ajtónkat. :)

(#99904) koxx válasza etejedu (#99902) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A legtöbb cégnél benne van az árban a szerelés, régi ajtó elszállítása. De mindenképp rá kell kérdezni. 30-50e között lehet amúgy.

(#99905) szotyika77 válasza etejedu (#99899) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Tavaly építkeztem, és sok helyről kértem ajánlatot bejárati ajtóra. Köztük volt a Nívó is, akit én személy szerint túlárazottnak tartok, miközben ugyanolyan minőségű ajtókat forgalmaz gyengébb zárakkal, sok 10 ezressel drágábban a többi céggel szemben.

(#99906) etejedu


etejedu
őstag

szotyika77
koxx

Köszönöm a válaszokat! :R

(#99907) gerisz23 válasza WaterWawe (#99900) üzenetére


gerisz23
őstag

Csinálnál képet esetleg?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#99908) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!
Tetőtérbe szereltettem klimát. A szerelő a beltéri egysegből szarmazó kondenzvizet ilyesmi [link] flexibilis csővel vezette el a gipszkarton falak között.

Mennyire tartós ez a fajta cső? Nekem elég gyengécskének tűnik. Szakszerű ez igy? A lejtéssel nincs probléma egyébként.

(#99909) Met válasza Laczik (#99908) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó az.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99910) macilaci78 válasza Laczik (#99908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem értek hozzá, de nem bízok az ilyen felxibilis csövekben. Minimális lejtést írnak elő, ha egy szabad szemmel is észrevehető hupli van a csőben, már megállhat benne a víz.
Nálunk a mennyezeti klímákál a kondenztálca sarkában van egy szivattyú is, amit úszó kapcsol, a cső a tálca felett van kb 30-40 centivel. Ott akár perecet is hajtogathatok a csőből, akkor sem lesz gond, ellenben egy sima gravitációs mókával.
Nézd végig, hogy ami cső oldalirányba fut, annak a meredeksége folytonosan kisebb, mint 0. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99911) Laczik


Laczik
tag

A lejtés alapvetően rendben van (5 méter hosszra esik 2,2 m szintkulonbseg). A gipszkarton fal U profiljaban van enyhén kifuggesztve a cső, huplit nem lattam.
Inkabb a tartósság zavar.

(#99912) mezis válasza WaterWawe (#99900) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a betöltő csap tényleg zár teljesen ? :F

mezis

(#99913) WaterWawe válasza mezis (#99912) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen. Ellenőriztem, illetve egy korábban történt elöntésnél (még januárban) a vízóra alatt volt elzárva. (Nem voltunk itthon és ilyenkor el szoktam zárni a vizet biztos ami biztos).

(#99914) Met válasza WaterWawe (#99913) üzenetére


Met
Topikgazda

Elzárt órával is volt víz a földön?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99915) WaterWawe válasza Met (#99914) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen.

Ezért hittem azt, hogy ez tutira a kazán kondenzvize. De utána meg akkor is volt víz a dobban, amikor nem volt rádugva az Y-ra. :F :F

(#99916) mezis válasza WaterWawe (#99915) üzenetére


mezis
nagyúr

Minek neked hálózat víz, amikor van egy privát vízforrásod ? :U ;] :DDD

mezis

(#99917) WaterWawe válasza mezis (#99916) üzenetére


WaterWawe
őstag

Na hát ezaz. Viszem Afrikába, ott tuti hasznát veszik. :D

[ Szerkesztve ]

(#99918) Met válasza WaterWawe (#99915) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor viszont a falban van csőtörésed az óra előtt.
Vagy a lefolyó cső törött (de ez csak akkor igaz ha más is használja azt a lefolyó szakaszt).

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99919) macilaci78 válasza Met (#99918) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A mosógép dobjában lévő vizet mivel magyarázod, ha a csap is zárva és a kifolyócső se volt bedugva?

Szerintem az asszony is nézi a topikot és néha-néha beleönt a mosógépbe egy pohár vizet, ami mellé ment, az adta a tócsát. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99920) Met válasza macilaci78 (#99919) üzenetére


Met
Topikgazda

[link]
Direkt nem dobot kérdeztem.
De lehet mosómedve lakik a gépben :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#99921) Morris válasza WaterWawe (#99917) üzenetére


Morris
veterán

Milyen mosógép ez pontosan?
Ahhoz hogy ne legyen benne víz, le kell engedni alul a szűrőnél a benne lévő vizet.
Ha az összes csatlakozást megszüntetted a mosógépnek (víz be/ki, kazán) és nem folyt belőle víz pár napig, majd egyszer csak igen, akkor vagy valamit nem mondasz el nekünk vagy valaki szórakozik veled is. Mindenre van magyarázat, csodák nincsenek!

(#99922) WaterWawe válasza Morris (#99921) üzenetére


WaterWawe
őstag

Whirlpool AWS-63213

Egyetlen egy logikus magyarázatot tudok erre elképzelni, mégpedig azt, hogy egyszerre szar a mosógép mágnesszelepe, illetve, hogy a kazán vize is vissza tud folyni bele. :W

(#99923) Morris válasza WaterWawe (#99922) üzenetére


Morris
veterán

A kazán vize biztos, hogy visszafolyik a mosógépbe.
Ha lerakod a mosógép vízleeresztő csövét a földre, akkor ki fog folyni a gépből a víz.
De azt mondtad, hogy az is le van kötve.
Szóval vagy nem mondtál el valamit, vagy nem úgy történt, ahogy elmondtad, de biztos hogy nem történt csoda.
A kondenzvizet nem szabad olyan egyesítőbe kötni ami neked van. Kell a fali kiállásba egy 3-as osztó. Az egyikbe megy a kazán vize, a másikba a mosógép golyós szifonja.
A golyós elzáró megakadályozza hogy a víz visszajusson a gépbe. És nem mellesleg bűzelzáró funkciója is van.

[ Szerkesztve ]

(#99924) ronaldo


ronaldo
őstag

Sziasztok,

Társasházba, lépcsőházból nyíló ajtó céljára keresek bejárati ajtót.

Leginkább egy, nagyon max. két helyre tudnék személyesen is kimenni megnézni a bemutatótermet - már ahol van -, 5-6 helyre egyszerűen nem lesz idpm.

Pár napot töltöttem esténként "piackutatással", s a következőre jutottam (a végén lenne pár kérdés, amiben a segítségetek szeretném kérni).

1. csoport kínai ajtók: secdoors, hisec, jola, terrasec, stb.: 50-60kg-s ajtók, vékony (<1mm) acél lemezből. Nem cserélhető nyugati, minőséginek gondolt zárszerkezetre, csak ugyanolyan gagyi kínaira. Beszereléssel együtt 90-100 ezer forint (bruttó). Ezt szinte mindenki fikázza. Én is elkerülném, főleg a tartóssága miatt.

2. a topciban leggyakrabban szóbakerült, minőséginek tartott ajtók: nívó, dtp, omega, andres, knopp, unisec (gerda)... 4-5 évvel ezelőtti hozzászólásokban még egész baráti árak voltak, a mostani viszonyokat elnézve 300 ezerbe (bruttó) szereléssel együtt alig lehet beférni, maximum egy alap ajtóval (lásd lejjebb)...

3. az én keresésem szempontjából "teljesen agymenés": 400-500k+-s biztonsági ajtók, totál overkill nekem.

Ami nekem fontos lenne:
- jó hangszigetelés
- legalább két, a gagyinál komolyabb, különálló zár legyen rajta (az sem baj, ha később cserélhető komolyabbra)
- ha lehet akkor nem műanyag.
- tartósság! 1 év használat után (lakás, nem iroda!) ne szakadjon ki a gumi tömítés, ne lötyögjön...

Van most nívó standard ajtóra, egyedi színűre, 3db lapkulcsos betét (mauer) + 1db védőpajszra, szereléssel egy bruttó 198 ezres ajánlatom. Mennyire tartós ez az ajtó és milyen a hangszigetelés szempontjából? A weboldalon a specifikáció nem ír hozzá különszigetelést. Ugyanakkor 7 cm vastagnak írja, csak nem egy nagy üreg az egész? Egy-két konkrét kép volt itt csak a topicban, az is csukott állapotban, kívülről-belülről. Semmi közeli fotó. Milyen minőséget kell itt elképzelni? Ebbe kéttollú kulcsos zárat nem lehet rakni?

Nívó plusszos ajtóra (ennek már 21. századi formája van) 1db elzett+1db mauer lapkulcsos zárral 280 ezer bruttó az ajánlat. Itt az árajánlat szerint leginkább az esztétikai burkolás a különbség a standardhoz képest, bruttó majd 80 ezer forintért. Tényleg semmi különbség amúgy köztük?

Gerda premium 60 típusú ajtóra is van ajánlatom, szereléssel együtt bruttó 285 ezer úgy, hogy szinte minden alap benne és a vakolási, javítási munkákért külön (5 ezer ft/fm) kell még fizetni, szóval ez bőven 300k+ történet lenne a végére. Mondjuk az unisec elég vastagon, 65 ezer bruttóért méri a beszerelést (és a régi bontását, elszállítását...)

Van bármi más olyan opció, ami belefér bruttó 200-220-ba (...szereléssel), és tudja a fenti kritériumokat nagyjából?

Köszönöm szépen a segítségetek

(#99925) mezis válasza WaterWawe (#99922) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az a fali sarok szelep tényleg zár, akkor már csak flexibilis bekötő csőben lévő víz juthat a mosógépbe. Ha viszint egy kicsit is szivárog, 24 óra alatt összejöhet annyi víz, ami már látszik a dobban.


mezis

(#99926) koxx válasza ronaldo (#99924) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az összes kínai kuka, felejtős.
A PRS simple ajtóval tennék egy próbát [link] kérj tőlük ajánlatot, de kérdezz rá a szerelési díjra ill a régi elszállítására mert amennyire tudom nincs benne az árban. Securemme zárakkal szerelnek amik a jobbak közé tartoznak a piacon. Nívóból csak a magasabb kategóriát merném bevállalni, de még ott is török zárakat használnak ami nem túl bíztató...
Ahogy írtam fentebb is, zajszigetelés szempontjából nem szokott gond lenni ezeknél a korszerű ajtóknál.
Knapp urat még felhívnám, hogy mennyiért méri manapság az ajtóit.

(#99927) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Garázs falát mit gondoltok mivel érdemes lefesteni ami tartósabb egy hagyományos festesnel? Valamilyen mosható jutott elsőre eszembe. Ezek mennyire strapabiroak? Nyilván olyanra gondolok h a bringa gumija pl ha hizzaer akkor könnyen eltávolítható nyom nélkül..

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99928) mezis válasza WaterWawe (#99922) üzenetére


mezis
nagyúr

A kazán kondenz vize alulról nyomulna a dobba.
A mágnes szelep olyan, amilyen, a sarok szelep nem zár jól vagy nem mindig zár jól.

mezis

(#99929) lemmy71 válasza runner 125 (#99927) üzenetére


lemmy71
őstag

[Düfa] homlokzatfesték, aránylag jó árban van, garázsba bőven megfelel. De van millió más márka homlokzatfestékekből. Mosni lehet egy bizonyos fokig, festéskor desztillált vízzel hígítsd a festéket és akkor évekig eláll a javítószín. Nálam is állandóan nekitolták a bringát évekig javítottam én is :W Egyszer begurultam és egy méter magasan körberaktam szeletelt téglával, azóta nincs vele gond :N

(#99930) ronaldo válasza koxx (#99926) üzenetére


ronaldo
őstag

PRS Simple ajtó teljes vastagsága az mennyi lehet? Annyit írnak, hogy 50mm széles acél rácsszerkezet, gondolom arra még rárakódik valami.

Ezzel kapcsolatban van itt a topicban konkrét tapasztalat?

Az árlistájuk alapján a simple 3 perces ajtó 195 bruttó, 45 bruttó a beépítés. Éppen túl van az tűréshatáron, de lehet adok neki egy esélyt. Ha jól látom, a 14. kerületben van egy bemutatótermük.

(#99931) koxx válasza ronaldo (#99930) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Index forum biztonsagi ajtok topikjaban szereltettek paran prs-t. Dragak, de ok az egyik legjobbak. 50mm+burkolat sztem, de vannak tervrajzok a weboldalukon.

(#99932) macilaci78 válasza runner 125 (#99927) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csempézd fel. Ha nincsenek nagy igényeid, akkor jó lesz valami kifutó szín akár vegyesen valamelyik multitól, vagy jófogásról kimaradt anyagok. Igénytelen vagyok, de egy garázs első sorban funkcionális legyen, mint esztétikus.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#99933) M3aN


M3aN
senior tag

Segítségeteket szeretném kérni az alábbiban:
Adott egy munkájára kevésbé igényes, magát ablakosnak hívó szaki, illetve a munkáját elfogadó korábbi tulajdonosmókus. A műanyagablak a régi fa keretbe lett beépítve, és az alábbi kép maradt a "szakmunka" után. Az ablakoknál megoldom a kérdést, hisz lefestem és redőnyt teszek rá, de az erkélynél még így is zavaróan undorító, ezért a kérdés: a külső fekete keret vajon leszedhető? Van bárminemű tartó, merevítő funkciója az új ablak beépítését követően?
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

(#99934) runner 125 válasza lemmy71 (#99929) üzenetére


runner 125
nagyúr

A homlokzatfestéknél nem jobb a kifejezetten mosható beltéri festék?
Nekem még nincs ilyen fázisban a garázs (kész az estrich, és a vakolás, tehát most jön a festés), pontosabban pont ezt akarom megelőzni.. garázsban úgyis mindig hozzáér valami a falhoz. Szerszám, autókerék, sperűnyél, bringa, stb.. nem akarom folyamatosan javítgatni megmondom őszintén. Ezért volna jó valamilyen mosható, strapabíróbb felületet kialakítani.
Egyébként nekem is az jutott eszembe, h egy 1,5m körüli magasságig kenném körbe.

macilaci78

Köszi, de sajna az felejtős. 9,5 x 6 méter az alapterület. A legolcsóbb lapból is drága lenne felcsempézni körbe 1,5 méterig, még ha magam csinálnám akkor is, megmaradt anyag ilyen mennyiségben meg senkinek nincs. Egy zsák valamire való ragasztó is 3000ft...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#99935) Fr3eWar válasza M3aN (#99933) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Aztamocskoséletbe, hogy ilyen igénytelen szakik léteznek, meg ember aki ezt átveszi, komolyan hányás. Helyedben kiszedetném az összeset, meg a régi kereteket is, és toktoldóval vissza a műanyag ablakok.

(#99936) tothjozsi96 válasza M3aN (#99933) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jelentsd fel őket, keress fel egy kivitelezőt vagy bárkit aki tud ebben segíteni.
Ilyen nincs!

Remélem nem fizetted ki.

[ Szerkesztve ]

(#99937) M3aN válasza tothjozsi96 (#99936) üzenetére


M3aN
senior tag

Előző tulaj rakatta be, én már csak a szenvedő alanya vagyok :-) de közben beszéltem ablakossal is, simán levágható, menni is fog multifűrésszel.

(#99938) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Egy ablakosnak nem jelentene gondot hogy kiszedje az ablakot, orrfűrésszel kiszedje a tokot, aztán feltoldózva szépen visszarakja. max 1 napos meló.

(#99939) koxx válasza Fr3eWar (#99935) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az ilyen "szakinak" tornem kette a kezet ott a helyszinen. :(((

(#99940) tothjozsi96 válasza M3aN (#99937) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért szerintem nézesd meg egy tényleg jó szakemberrel hogy jól van-e beépítve.
Nálunk több mint 10 éve a nagyapámék kicseréltették a vas ajtót meg ilyen nagyon nagy vaskeretes előtér ablakokat.

Itt is egy hasonlóan jó "szakember" dolgozott, az ajtókeret jól van beépítve, mellette van 2 ablak, de nem egy keretben hanem külön egy-egy keretben vannak az ablakok, azok már rosszul vannak beépítve és a legnagyobb vicc az az hogy a jól beépített ajtókeretben az ajtó olyan mintha le lenne szakadva és lejt, de nem a vízmértékről beszélek, hanem ha vele szembe állok látom hogy az egyik sarka jóval lejjebb van.

Hívtunk már több szakembert, tényleg szakembert és nem értették ők se és nem is tudnak vele mit kezdeni, azt mondták hogy az lehet a baj hogy az ajtó egyik pántja elvan törve és azért, bár ezt nem hiszem mert 3 pánt tartja és a középsőt megcseréltük a felsővel, így nem kellene lógnia, vagy kevésbé. Lett állítva, minden lett vele csinálva. Nyilván ugyan úgy sz*r.
Természetesen ehhez az ajtóhoz való pántot nem lehet már kapni. :)

Ez csak a személyes történetem, de tényleg, nézesd meg szakemberrel, ne hogy később legyen belőle problémád.

[ Szerkesztve ]

(#99941) M3aN válasza tothjozsi96 (#99940) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszönöm, ez mindenképp meg fog történni. Lesz redőny felrakva ismerős, jó szaki által, ránézetek majd, sőt, a képeket neki is elküldtem, és ő jelezte, hogy azonnal le lehet vágni. Persze élőben majd ismét megnézi, csak csodálkozok én is, milyen igénytelen emberek vannak...

(#99942) Nkboy válasza koxx (#99939) üzenetére


Nkboy
senior tag

Értem én, hogy minden szaki tróger. De mi rá a garancia, hogy nem az ügyfél kérte igy? Mert kevesebb kosszal, melóval jár. Meg elvileg olcsóbb is,hisz nem kell elvinni a szemetet.
Tőlünk is kértek ilyet, elmondtuk, hogy ez nem a legjobb megoldás, de az ügyfélnek így kellett. És ugye ki diktál? Aki fizet!

Szóval néha jó lenne ismerni a másik oldal álláspontját is, nem mindjárt törni mindenkinek a kezét.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#99943) M3aN válasza Nkboy (#99942) üzenetére


M3aN
senior tag

Erre mondom, hogy ha az ügyfélnek ez kell, én ehhez nem adom a nevem, és nem vállalom. :N
Ne takarózzak az ügyféllel, ha elvállaltam a munkát és a nevem adom hozzá. Onnantól az én felelősségem, nem az ügyfélé.
Egyébként nem azon volt szerintem senki fennakadva, hogy a keret megmaradt, hanem hogy a felesleges osztó és a takaróléc is maradt, ami viszont már igénytelen.
A szakember azért ért a szakmájához, mert el tudja dönteni, hogy a munka minőségileg megfelelő szinten megoldható e az ügyfél igénye szerint, és ha nem, el tudja magyarázni a megfelelő megoldás hogyanját. Ez lehet asztalos, villanyszerelő, gépész vagy űrsiklótervező is.

(#99944) koxx válasza Nkboy (#99942) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez troger munka akarhonnan is nezzuk. Ezen nincs mit szepiteni.

(#99945) lemmy71 válasza runner 125 (#99934) üzenetére


lemmy71
őstag

A homlokzatfesték jóval erősebb mint a beltéri. Az meg hogy tízen akárhányszor lemosod mint a reklámban és nem marad nyoma az mese, felnőtt emberek vagyunk kinőttünk már az ilyen dumákból :D nyoma úgy is marad sajnos. Amúgy vannak olcsó lapok és nem csak a jófogáson. A praktikerben találkoztam sok olyan akcióval amikor cirka ezer forint per négyzetméteres áron adták a kifutó burkolókat, figyelni kell a boltban :K Egy garázsra szépen és ízlésesen is összelehet válogatni akár a különböző lapokat is. Nem tudom neked mennyire jön be a szeletelt tégla, először én is ockódtam tőle, de amikor felraktam csodálkoztam hogy jól néz ki. Én levertem a vakolatot ahová ragasztottam és így szépen egy síkba került a festéssel. Olyan 2000ft/nm től indulnak az árak, legalább is itt nálunk. Ragasztónak pedig nem kell drága csempe ragasztó :N mezei duocontact hungarocell ragasztót vegyél olyan 1000 - 1500ft/25kg zsák. Én is ezzel csináltam magamnak, amikor vállalok ilyen melót nagy általánosságban ezt használom, kivéve ha a gazda másként kéri. Nagyon erős a kötés és csak csákánnyal jön le ha jó az alapfelület :K Te magad is megtudod csinálni ha egy kicsit türelmes vagy, fugázni lehet magával a ragasztóval is de lehet kapni egyedi fugákat mészkőlapokhoz, amivel igazán szép lesz. Utána vagy sósavazod a téglát, de lehet lenolajjal is kenni, vagy valami lazúrral is lefestheted. Én szerintem garázsban jobban mutat a tégla vagy valami mészkőlap mint a csempe ;)
Van még egy lehetőség, cirka 70 centi magasságig felkened lábazati műgyantás üveggyönggyel, nálam a revco remix az etalon, szemcsefüggő az anyagmennyiség per négyzetméter olyan 3 - 6 kg -ig/nm. Árban nem egy olcsó kategória, de kárpótol érte a hihetetlen sok szín árnyalat.
A legolcsóbb poli-farbével kijössz cirka 3800ft/nm áron. De ezt csak akkor csináld ha nagyon bízól magadban, kell hozzá némi rutin, nagyon csúnyán elehet "baltázni" :K

(#99946) lemmy71 válasza M3aN (#99933) üzenetére


lemmy71
őstag

Én azt tavasszal tuti hogy cak pak kiszedném. Ahogy nézem még menthető az új ablak és teraszajtó. Természetesen azt a régi fatokot is kukázni mindentől, ytong lapokkal szépen síkbahozni a falat és mehet vissza ajtó ablak. Jó időben ez két nap alatt megoldható és akkor szép lesz :K Nem kell megijedni, nem jár nagy rombolással :N

(#99947) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

házfelújításban vagyok, de szeretnék képben lenni a piaccal, mielőtt bárkit megbízok.

Szóval, mostanság 2 rétegben glettelés vidéken mennyiért mozog/m2? 85 m2 a házam és kb. 400-500 m2 a fal terület, amit le kell fedni. festés nélkül, csak glettelés kéne egyelőre. Erre kb. mi a reális összeg szerintetek?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#99948) samujózsi


samujózsi
tag

Társasházi konyhában napok, talán hetek óta, hullámokban előtörő bűz eredetét hogy lehetne kinyomozni?
Az alattunk lakó is érzi, a felettünk lakók nem.
A potenciális forrásokat többé - kevésbé kizártuk (mosogató lefolyója, szemetes és környéke)
A szag hullámokban jön, nem állandó.
Néha csatornaszag, máskor mint a szemetesben felejtett csirke maradék, megint máskor ipari mennyiségben főzött kelkáposzta szaga...
És egyre töményebb...

Hétvégén szétkapjuk a konyhaszekrénynek azt a részét, ami mögött a konyhai vizesblokk van a lefolyóval, de nem fűzök sok reményt hozzá.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#99949) Norbika88


Norbika88
senior tag

Üdv!
Alábbi kép alapján esetleg nem tudja valaki mi lehet a kazán típusa, elvileg a márka Hajdu azt megfejtettem.. Több infót sajnos ismerősöm nem tudodt róla adni. Bal oldali kijelző hibakódot dobott neki, 06 villog. Azóta nem megy a fűtés, használati melegvíz. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#99950) szotyika77 válasza Norbika88 (#99949) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!

Hajdú HGK kazán lesz, és a 06 hibakód a Láng-detektálási hiba
Hiba oka/Hibaelhárítás:
•Cseréljük ki a gyújtókábelt + a szikra dugócsapot
• Cseréljük ki a gyújtóegységet
• Cseréljük ki az égővezérlőt
• Védőfölelés hiba, ellenőrízzék a védőföldelést.

Ezeket a gépkönyve írta. Ilyen kazánom van nekem is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.