Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#100951) runner 125 válasza cafat (#100949) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván lesz különbség. tök más gyártó, más alapanyag, más színkeverési arányok.

Ha nem messze van egymástól, pláne ha folytatólagosan akarod a követ rakatni én biztosan megpróbálnék ugyanolyat szerezni, akár másik tüzépről..
(Manapság nagy mennyiségeket már az országban kb ingyen kivisznek bárhova. Így lett Pest utánról komplett födémhőszigetlésem, Baranyából cserepem, mindezt Gy-M-S-ba szállítva, stb.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100952) macilaci78 válasza Ispy (#100946) üzenetére


macilaci78
nagyúr

baszott drága, de a villanyász szerint remek vele dolgozni - nekem, mint végfelhasználónak, aki sosem dolgozik vele, ez akkor szempont, ha a termék magasabb árát kompenzálja a kivitelezés alacsonyabb munkadíja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100953) macilaci78 válasza cafat (#100949) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a méret azonos, akkor rakhatod keverve, vagy akár mintásan is az átmeneti részen. Nagyon csecse dolgokat is ki lehet hozni. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100954) Ispy válasza macilaci78 (#100952) üzenetére


Ispy
veterán

Nem azért lett választva, hogy a villanyszerelőnek jó legyen, ez már csak mellékhatás.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#100955) Morris


Morris
veterán

Megkapta a garázs az ytongot.
15-ös, élére állítva.

[ Szerkesztve ]

(#100956) Exodion válasza Exodion (#100930) üzenetére


Exodion
aktív tag

Na kérem megvolt a szemle. Átnézte, és HA isten is úgy akarja akkor egyszerűen át lehet húzni mert gégecsöves az egész. Arra a részre, hogy horonymarás meg vastag fal meg statikai szakvélemény meg kaptam egy mosolyt és "Hát igazból KÉNE, de a hangsúly a KÉNE". Röviden tömören a villanyszerelők megoldják, nem kell azt vésni 1cm mélyen olyan messze van a tartó vasszerkezettől mint makó jeruzsálemtől. Szóval most összeszámolja mennyi lenne, de azért megkérdezek még másokat is. Holnap jön egy másik villanyszerelő, ő is látatlanba azt mondta hogy be lehet azt vésni abban a mélységben nem jelent semmit, majd az is kiderül.
@macilaci78: Ez nálam nem megoldható. Sem a konyha sem a fürdő sem a melletük futó folyót nem tudom ytongozni. A folyosó oldalát nem tudom mert a bejárati ajtót nem lehetne tőle kinyitni. A konyhát nemtudom mert ígyis nagyon keskeny a hely nem akarom magam tökönszúrni, hogy mégannyi helyem sem legyen. A fürdőt már mondtam, az olyan kicsi hogy arra végképp semmi esély.de mivel aj ajtónyílásokból úgyis le kéne csapni 1-2cm -t hogy magasabbak legyenek úgyis beszélnem kell statikussal aztán meglátjuk onnan mi jön vissza. :U
@mezis: Elhiszem én, hogy pöpec meg szuper de az teljesen nonsense hogy a konyha villanykapcsolója 3m-re a konyhától van. Az is nonsense hogy van egy előszoba amiből nyilik 2 félszoba meg egy nappali. A nappaliból nyílik a nagy háló. Azonban a nappali meg az egyik kisszoba szó szerint 30cm-re a már amúgy is meglévő ajtótól megint össze van nyitva. A vilanykapcsolót meg végképp miért tennéd az ajtó mellé ahol bemész a szobába, ha teheted a szoba másik sarkába a lehető legtávolabb mindkét ajtótól?! :W

[ Szerkesztve ]

(#100957) mezis válasza Morris (#100955) üzenetére


mezis
nagyúr

Setét van bent, nincs semmi természetes felső bevilágítás. Jobb lett volna a polikarbonát lemez! ;] ;] :DDD

mezis

(#100958) lemmy71 válasza Morris (#100955) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem hálóztad be :F

(#100959) Djuree válasza Djuree (#100936) üzenetére


Djuree
félisten

ertem, koszi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#100960) Morris válasza mezis (#100957) üzenetére


Morris
veterán

Nálad is :DDD

Lemmy: minek hálózzam? Nem fog repedni.
Plusz még annyi van tervben (az asszony szerint), hogy a két függőleges fal kap az áthidaló szintjéig kő burkolatot. Annak a vastagsága kb 2 cm. Fölötte meg 2cm-es nikecellel szintbe hozom az ytongot.

Amúgy össze van ragasztva csemperagasztóval. Ez nem repedhet.

[ Szerkesztve ]

(#100961) Ispy válasza Morris (#100960) üzenetére


Ispy
veterán

Ezt az ytong is tudja? ;] Ha nincsen hálózva előbb-utóbb lesznek hajszál repedések háló nélkül. Nem, nem a ragasztásnál, ha az erős, akkor az ytong fog.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#100962) Morris válasza Ispy (#100961) üzenetére


Morris
veterán

Nekem még nem repedt meg ytong falam. De nem vagyok elkésve. Ha esetleg mégis bekövetkezik, akkor kap hálót.

(#100963) lemmy71 válasza Morris (#100960) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ytongot hálózák :K De ha úgy is teszel rá nikecelt akkor mindegy mert azt is hálózni kell. Az utólagos szigetelés ápol és eltakar:DDD

(#100964) runner 125 válasza lemmy71 (#100963) üzenetére


runner 125
nagyúr

Így van, tök mind1 mivel van összeragasztva. Ha nincs hálózva elreped. 100%.

De nyilván ha megy rá XPS akkor alatta nem számít ha van mikromozgás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#100965) Morris válasza lemmy71 (#100963) üzenetére


Morris
veterán

Igen, azért is nem aggódom, mert utólag még lehet hogy megy rá a 2cm xps. Azt viszont tényleg kell majd hálózni.

[ Szerkesztve ]

(#100966) lemmy71 válasza Morris (#100965) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy jó tanács, ha mégsem nikeccelezd és így háló nékül csak simán egy sor ragasztó után nemesvakolnád, lehet az vödrös műgyantás is, egy idő múlva megjelennek majd a hajszálrepedések. Főleg ilyen helyen ahol elég rendesen kapja majd a pofont a természettől, beltérben még annyira nem vészes, de én ott is hálózok mindig ;)

(#100967) batagy válasza koxx (#100609) üzenetére


batagy
őstag

Sziasztok!

Visszatérve még a Nívó ajtós zárbetétre.
A felmérő ember már jobban képben volt, mint a bemutatótermes kislány.
A Nívó ajtó Plusszba a Mauer Elite Xtra zárbetétet rakják. Azt mondja, ez a bevált nekik. De be tudnak szerezni másik Mauer típust is.

Mi a különbség a Mauer Elite Xtra és a Mauer Redline Elite 2 között?
Az Elite Xtra nem valami kifutó típus?

Köszönet!

(#100968) Morris válasza lemmy71 (#100966) üzenetére


Morris
veterán

Van itthon háló. Azon nem múlik.

Más: egy 11m X 4m-es terület öntözése esetén mennyi szórófej szükséges és hogyan érdemes elhelyezni őket?
Én 2db-ra gondoltam úgy hogy a 11 méteres hosszra, a szegélykő mellé rakok 1-1 db-ot és félkör ívben öntözne.

[ Szerkesztve ]

(#100969) Met válasza Morris (#100968) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen fej? Mert az sem mindegy.
2 db tuti nem lesz elég, már csak azért sem mert a fejek nem locsolnak maguk alá, tehát átfedésben kell hogy locsoljanak.
Ha magadnak telepíted akkor ahol veszed hozzá a cuccokat tudnak segíteni. Ha meg ember telepíti akkor tudni fogja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100970) Morris válasza Met (#100969) üzenetére


Morris
veterán

Valamilyen hunter fej lenne a kinézett. Ami 3 méteres sugárral tud locsolni.
Én telepítem.

[ Szerkesztve ]

(#100971) Met válasza Morris (#100970) üzenetére


Met
Topikgazda

Ok hogy 3 méter de ez nem így működik.
3 méterig el locsol de a fej mellett fél méterre pl. nem. Talán a rotos fej szélesebb sugarú sávban locsol de oda is kell átfedés.
A sarkokba kell olyan ami 90 fokba locsol, a szélekre kell olyan ami 180 fokba locsol, a 4 méterre 1 de inkább 2. A 11 méterre passz, fej függő hogy milyen a hatótávja. Középre meg olyan kell ami 360 fokba locsol, olyan 1,5-2 méterenként.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100972) Met válasza Morris (#100970) üzenetére


Met
Topikgazda

Az sem mindegy milyen a víznyomásod.
Gardena-nak van online tervezője. [link]
Itt van tervezési segédlet [link]
Nem olyan egyszerű ez mint amilyennek kinéz:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100973) DigitXT válasza Met (#100972) üzenetére


DigitXT
félisten

És az se mindegy, hogy milyen girbegurba csöveken jut el a fejhez a víz.:DD
Én pl. körbevittem a kerítés mellett (kici óco) félcolos csőben a vizet. Aztán
volt nagy csodálkozás, hogy a "macskariasztó" nem locsol 1 méterre se, a
nyomásveszteség miatt: picit kellett játszani a kialakítással, hogy jó legyen.
Persze, ha a sajátját építi az ember, "befektet" és "rendes csöveket" telepít:
a bérleménybe nem akartam komolyabb öntözést. A célnak így is megfelelt.

(#100974) Hoek válasza Borisz76 (#100944) üzenetére


Hoek
tag

Nekem niolé cat5e van, nem hiszem hogy 1500nál drágább volt. Ha gigabit kell, azt viszi.

''A világ legszebb dolga a fogaskerék,még a tengely-csapágy van ami még szép.'' D.A.

(#100975) End-ru


End-ru
aktív tag

Sziasztok!

A képen látható áthidalót kivésném, vastagabb szigetelésnek és vakolható tokos redőnynek kellene hely. Eddig azt az infót kaptam, hogy nyugodtan ki lehet venni, mert az áthidalónak a koszorú miatt nincs tartó funkciója. Most beparáztattak, hogy nem szabad kivenni, mert megrepedhet a koszorú, összedőlaházésmindmeghalunk...Merjek hozzányúlni?

[kép]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#100976) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! A lentebbi képeken látható fél falra szeretnék egy fa lapot tenni. 29cm széles a fél fal, és kb 32-33 cm széles a fa lap.
Mivel tudom ezt rögzíteni? Tufa falazat. Gipszkarton van a tetejére rakva. Erre fog menni egy kb 100kg-os akvárium.
Köszönöm!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#100977) macilaci78 válasza Morris (#100970) üzenetére


macilaci78
nagyúr

4×11 métert írtál, a 4 sarkába raksz 1-1 fejet, ami 90°-ban locsol, a hosszú oldal mentén még kb 2 méterenként párat, ami 180°-ban, így mindenhol meglesz az átfedésed, nem lesz száraz foltok középen sem és nem megy feleslegesen a járdára, a nadrág szárára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100978) Morris válasza macilaci78 (#100977) üzenetére


Morris
veterán

Igen, időközben rájöttem, hogy ez jobb.
Viszont valószínűleg tönkremnent a szivattyúm itthon. Nem mai darab már sajnos.
Így kéne egy új.
A fő cső 32-es KPE. kb 50m. egy darab 90 fokos kanyarral.
A mellékágak 20-as LPE csövek lesznek. A leghosszabb 10m.

kb 16db szórófej lesz.

Na ehhez kellene nekem egy szivattyú.
Milyet és mekkorát érdemes venni?

Mindenképpen önfelszívó szivattyút szeretnék.
Egy 1100W-os elég lehet?

Met: Akkor lesz a nyomás amire az új szivattyú képes.

[ Szerkesztve ]

(#100979) mezis válasza myk74 (#100976) üzenetére


mezis
nagyúr

100kg-ot fogsz rátenni arra a kis vacak deszkára. Minek azt rögzíteni ? Nem fog elszállni! :DDD
Ha billenés ellen kell védened, akkor meg komolyabb tartó vasakat, ami valahol a negyedfalnál kezdődik.

mezis

(#100980) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

A wolf kondenzációs kombi kazánomban ma váltószelepet kellett cserélnem. A hőcserélőben fekete cucc van. Ki lehet azt valahogy mosni belőle?
Ha igen mivel?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100981) lemmy71 válasza Morris (#100978) üzenetére


lemmy71
őstag

16 -os LPE csövek bőven elég lesz gerinctől a szórófejig. 16 szórófejet egyszerre nem tudsz működtetni, max ha valami kis porlasztós fejeket veszel, nagyobb rotációs fejekhez már komoly ipari jellegű szivattyú kell. 500 - 600 watt körüli szivattyúval már elboldogulsz ha külön külön kapcsolgatod a szórófejeket. Nekem egy 650W -os Pura Jet -m van itthon ez bírja a strapát igaz ez nem obis hobby cucc. Szótófejek tekintetében amerikai nelson vagy az izraeli fejek csepegtetők párásítók viszik a prímet, telekgerendáson a kiténél kapsz de bitang drágák :D A gardena az olyan hobby kategória, akkor inkább [Hunter] -t kell venni :K Szivattyúkból a [LEO] vagy a [Prima] ami jó, ezek a pedrollo kinai másolatai, nekem egy Prima van kint szaunazugban, már tíz éve nyüstölöm és bírja, pedig rettenetesen homokos a víz.

[ Szerkesztve ]

(#100982) Morris válasza lemmy71 (#100981) üzenetére


Morris
veterán

És milyen szivattyú az ami egyszerre el tudja látni a 16 szórófejet?
Amúgy Pedrollo JSW 3AH szivattyút néztem ki.
112k. 96m emelési magassággal.
A szivattyútól legtávolabbi szórófej 65m-re lesz.

(#100983) pjen válasza Morris (#100982) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem valami nagyobb víztorony. :)

(#100984) Met válasza Morris (#100982) üzenetére


Met
Topikgazda

Miért kell egyszerre mennie az összes fejnek?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100985) Morris válasza Met (#100984) üzenetére


Morris
veterán

Mert locsoljon egyszerre. :DDD
Egy fővezeték van. Hogy oldjam meg, hogy ne egyszerre menjen?
Jó lenne ha automata lenne. Időkapcsolós aljzatra gondoltam ami vezérelné a szivattyút.
De most más gondom is lesz.
A szórófejeknek 3.5bar kell. Hogy kell úgy megcsinálni hogy állandó legyen a nyomás?

(#100986) Met válasza Morris (#100985) üzenetére


Met
Topikgazda

Gondolom fúrt kút miatt kell a szivattyú, annak mennyi a vízhozama? Mert ha 2 perc alatt kirántja a szivattyú és fél nap míg megtelik cseszheted, pl. ilyenkor jó a zónás rendszer.
Veszel egy vezérlőt amin lehet időzíteni és kezel a zónákat.

Olyan szivattyút veszel ami tud 3.5bar-t:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100987) macilaci78 válasza Morris (#100985) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vastagabb fővezeték lehet egy irány.
Szakaszolod a szórófejeket, kiteszteled, hány szórófejet bír el a szivattyút, például mágnesszeleppel nyitod-zárod az egyes szórófejeket.
Vannak 3 fázisú, 10 kW-os szivattyúk is. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100988) MittuDomain_ válasza Morris (#100985) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Gravitációs rásegítés?
bekötsz a rendszerbe egy köbös tartályt vagy kettőt, ami adna plusz nyomást...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#100989) Bacusuz válasza Morris (#100985) üzenetére


Bacusuz
őstag

mi úgy csináltuk, hogy kiszámoltuk a szórófejek fogyasztását, majd megmértük a fogyasztás melletti víznyomást.
Végül mp1000 lett mert az színte alig fogyaszt valamit.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#100990) Morris


Morris
veterán

Áh, tudtam hogy szakira kellett volna bíznom.
Na mindegy. Most már nem adom fel.
Semmilyen infót nem tudok.
Vagyis de, maga fúrt kút 70m. 3 éve volt utoljára használva. Akkor még jó volt a szivattyú. Szép tiszta vizet adott.

A jelenlegi szivattyú egy többlépcsős sihi szivattyú.
3 fázisú villanymotorral. A címke nincs meg, szóval nem tudom a teljesítményét se. Meg semmit.

[ Szerkesztve ]

(#100991) Met válasza Morris (#100990) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor egy két ötlet...
- vegyél vezérlőt mert tudsz vele zónáztatni hogy ha esetleg a kút nem bírja akkor nem az egészet locsoltatod
- az időkapcsoló aljzat is jó de csak a digitális amiben van elem, a tárcsás nem jó mert ha áram szünet van akkor elcsúszik az idő rajta
- úgy rakd össze hogy ha kell át tudd állítani ivóvízre, lehet kérni vízórát locsolónak azon olcsóbb a víz
- ha időkapcsoló aljzatot veszel olyat keress amiben percenként lehet állítani az időt mert attól függően hogy mennyire napos a terület elég lehet csak pár perc locsolás a fűnek

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100992) szkink


szkink
aktív tag

Sziasztok.A mai modern korban milyen hangszigetelő megoldást tudtok ajánlani panel lakás mennyezetre,hogy a felső szomszéd dobogását,gyerek rohangálását a minimálisra lehessen csökkenteni?

(#100993) Morris válasza Met (#100991) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm az infókat mindenkinek. Lehet jövök még a témába vágó kérdéssel.

(#100994) Met válasza szkink (#100992) üzenetére


Met
Topikgazda

Költözés....

GK álmennyezet kőzetgyapottal, de sajnos ezeket a hangokat nem tudod teljesen kiszűrni, a falak ugyan úgy leviszik a hangot. Halkabb lesz de hallani fogod és mivel egy csomó pénzt beleölsz igen csak ideges leszel emiatt.

Azt is vedd figyelembe hogy ha esetleg fentről leáztatnak akkor a mennyezet kuka. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100995) lemmy71 válasza Morris (#100993) üzenetére


lemmy71
őstag

16 fejet nem fogsz működtetni egyszerre, az már nagyon drága mulatság :K max 10 - 12 párásítót vagy 4 - 5 hunter rotációst, szerintem az is elég. Nálam sem megy minden egyszerre, kézzel kapcsolgatom mikor melyikre van szükségem, 2 rotációs 3 párásító és 5 + 10 méter csepegtetőm van. A több lépcsős sihi is nagyon jó :K

[ Szerkesztve ]

(#100996) szkink válasza Met (#100994) üzenetére


szkink
aktív tag

:D Köszi.Költözés tervben mert nagyobb lakás kell,de addig max 2év kellene valami megoldás,komolyan a mai világban nincs erre technika!?

(#100997) myk74 válasza mezis (#100979) üzenetére


myk74
senior tag

Nem vacak deszka lesz, hanem egy kb 4cm-es tölgy lap. :DD
Gondolom elég csak ragasztani?
Vagy dűbelezzem le 6 ponton? Az akvárium nem fog elbillenni, hacsak nem löki fel valaki.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#100998) Morris válasza lemmy71 (#100995) üzenetére


Morris
veterán

Jó lenne ha tömör lenne. De sajnos nem az. Meg ugye ehhez már alkatrészt sem kapok. :(

(#100999) Met válasza szkink (#100996) üzenetére


Met
Topikgazda

Sajnos alulról nem lehet 100%-os eredményt elérni mert a falak viszik le a hangot.
Ezt lépés hangnak hívják, a födém átadja a falaknak a rezgést/hangot és ezzel nem tudsz mit csinálni.
Persze vannak drágább módszerek de kérdés hogy megér annyit 2 évre?

Ha az oldalsó szomszéd ellen kellene mert hangoskodik arra jó amit írtam.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#101000) Borisz76 válasza szkink (#100996) üzenetére


Borisz76
veterán

Költözés földszintes családi házba...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.