Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#100751) Met válasza Anulu79 (#100750) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100752) stickermajom


stickermajom
addikt

Külső hővédő rolónak van értelme tetőablakra? Használ bármit is? Nem vészes összeg ahogy látom, de ha felesleges nem rendelem meg.

(#100753) Met válasza stickermajom (#100752) üzenetére


Met
Topikgazda

A hálós?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100754) stickermajom válasza Met (#100753) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, "UV álló fekete poliészter háló" a leírás alapján.

(#100755) Met válasza stickermajom (#100754) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem nem ér túl sokat, két ablak volt egymás mellett, az egyiken fent volt a háló, a másikon nem.
Mindkettő alatt pont ugyan annyira melegítettem a nap a kezemet.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#100757) canniball válasza Arni9010 (#100745) üzenetére


canniball
nagyúr

Elnézést kívánok, leragadtam a "lándzsás" szónál, a képre pedig csak rápillantottam, az alját nem néztem. :B

Ha már fűtőpatron a téma. Nekem a mester a 900w-os radiátorhoz 300w-os példányt hozott, gondolom mondanom sem kell hogy semmit nem ér, úgyhogy valamikor csere lesz. A neten azt találtam, hogy kb. a radiátor teljesítményének 2/3-át tudó patron kell (tehát nálam 600w-os), viszont az alapján hogy a 300w-os épp hogy langyossá tudja tenni a radiátort pesszimista vagyok a tekintetben, hogy a 600w-os elég lenne. Van valakinek tapasztalata ebben, tényleg elég a 2/3-os méret vagy vegyek inkább 900w-osat, esetleg 1200w--osat?
Túlnyomástól félni nem kell, mert csak a bejövő ágat zárjuk, az alul lévő kimenőt nem. A cél pedig a (2.7x)2.5x2.25-ös fürdő minél gyorsabb felfűtése lenne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#100758) Djuree


Djuree
félisten

sosem használtam festékszórót, most festenék radiátort, vagy 10db-ot.
ezeket a fehér radiátor festékeket kell hígítani mielőtt beleöntöm a szóróba?
kell valami alapozó? besárgult radiátorra menne. előtte portalanítom meg lemosom de csak vízzel, slaggal lecsapatnám. jó lesz így? 2 vékony réteget kapna...
tudtok ajánlani valami olcsó festéket?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#100759) emre válasza Djuree (#100758) üzenetére


emre
veterán

Radiátorra csak radiátor festéket mert könnyen kidobott pénz lehet belőle.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#100760) AndrewBlase válasza Djuree (#100758) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Szoktak mellé adni viszkozitásmérőt. (Egy tölcsér szerű bizgentyű) Annak segítségével be lehet állítani a festék sűrűségét.
Egyébként nem tűnik "gyári hajlításúnak" az a cső, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#100761) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy "érdekes" helyzetben szeretném a segítségeteket kérni egy költség tippelésben, hogyha ilyesmivel volt dolgotok valaha is, bár lehet, hogy ez elég lehetetlen kérdés :DD

Vasszerelésről van szó, de talán kissé szokatlanról. Szerkezet megerősítés (E gerenda felbeton) betonba ragasztott csapokkal a végső produktum, de a munka java része jól árazható, csupán a vasszerelés nehezebb dió. Maga a befúrás-ragasztás a szokatlanabb része talán (ütvefúróval furat 3cm mélyen, furat portalanít, Hilti-féle "betonragasztó" be, csap bele a ragasztóba ) része, a többi vasalás nem túl extra.

-Van ~500 L alakú csap: ezeket le kell hajtani, majd a beragasztás: [kép]

~50 db koszorúba befúrandó, szintén ragasztandó 12-es vas.: [kép]

~50 db vas, amit csak drótozgatni kell a hálóhoz majd: [kép]

A többi az hétköznapibb vasszerelés, a korábban bemutatott részek egymáshoz rögzítése, hegesztett háló elhelyezése (50nm-en), drótozgatás. Összesen ~500 kg vas van ebben mindenestül.

Köszönöm tippeiteket előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#100762) stickermajom válasza #46372352 (#100756) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi mindkettőtöknek! 10-es körül láttam a gyári megoldást, lehet már csak a placebo miatt is megérné. :))

(#100763) mezis válasza stickermajom (#100752) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára hatásosabb a beltéri árnyékolásnál. Nekem csak beltéren szabad fehér lepedővel árnyékolni (kell a virágoknak a fény na! :O ) de még azt is érmes feltenni.

mezis

(#100764) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Elektromos kérdés:
Ha szeretnék egy agregátort a hálózathoz építeni azt, hogyan miként kell be kötni?
Csak azért szeretném hogy a leg szükségesebb dolgokhoz legyen kötve (gázkazán, keringető szivattyú, világítás).
Egy 1500w-t néztem

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100765) pjen válasza dewil666 (#100764) üzenetére


pjen
félisten

Le kapcsolod az óra alatt a kismegszkítókat,aztánn csatlakoztatod a generátot.Mikor megjön a illany,akkor fordítva.Agregát lecsatlakozik,kismegszaakítók fel nyomva.

(#100766) macilaci78 válasza Djuree (#100758) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zsírtalanítsd is, különben ledobja, bármit is fújsz rá.
Ha sose használtad még, akkor a fal felőli oldallal javaslom kezdeni, mire a 10-et lefújod, látni fogod, mennyire egyenletes, illetve megfolyik-e.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100767) macilaci78 válasza dewil666 (#100764) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Háromállású kapcsoló is jó lehet, ON-OFF-ON, ami minden áramkört egyszerre zár, vagy nyit: nullát, fázist, védőföldet. Háromfázisút vettem, bekötheted úgy, mint az FK-táblát: 3 kismegszakító a 3 fázis helyére, nulla, védőföld és egy mozdulattal váltod a szivattyút, kazánt, meg még valamit.
Ezzel elkerülhető, hogy az aggregát és a hálózati áram is egyszerre menjen a fogyasztók felé.

A világítást nem érzem nélkülözhetetlennek, telefonon van már lámpa funkció, gyertya, elemlámpa... Persze ha csak a kazánházba kell valami lámpa, akkor miért ne? De ha az egész lakás világításának áramellátását akarod redundásra tenni, akkor ahhoz kábelezhetsz rendesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100768) dewil666 válasza macilaci78 (#100767) üzenetére


dewil666
őstag

Értem.
Ha max 2000w körüli agregátort nézek akkor elég egy 1-0-2 kapcsoló ami 20A?
Illetve rá kötném a kazánt+keringetőt illetve lenne egy konnektor ebben a helyiségben ha esetleg világítás kellene (hosszabítóval megoldanám) úgy is 2-3 alkalom szokott lenni mikor áramkimaradás van (vezeték szakadás....)

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100769) macilaci78 válasza dewil666 (#100768) üzenetére


macilaci78
nagyúr

2000 W a sima hálózaton nincs 10 A sem, szóval elég a kapcsoló. Lámpából meg egy 10-15 W-os led szerintem több, mint elég egy kazánházban.
A háromfázisú kapcsoló előnye, hogy három kismegszakítót is tudsz vele kezelni, ha esetleg külön körön lennének a fogyasztók.
Van ezekből falon kívüli kivitel is, illetve amit dobozba tudsz építeni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100770) dewil666 válasza macilaci78 (#100769) üzenetére


dewil666
őstag

Akkor ez jó lenne?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#100771) macilaci78 válasza dewil666 (#100770) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez három pólusú: 1 fázis, nulla, védőföld. Amúgy igen, én is Ganz-ot vettem.
0 irány a fogyasztóé
1 irány a hálózati áramé
2 irány az aggregátoré

Majd érdemes lesz felcímkézni, melyik melyik, hogy az asszony is tudja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100772) Rotyi válasza stickermajom (#100752) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Értelme van, de csodát ne várj tőle. Nálunk van majdnem az összesen, de nagyon gondolkozom a redőnyön, de az meg rohadt drága.

Ami majdnem az, az nem az!

(#100773) emre válasza dewil666 (#100770) üzenetére


emre
veterán

Arról azért ne feledkezz meg, hogy néhány fogyasztó igényli a valós szinusz jelet.
A kombi kazánomhoz én valódi szinusz jelet adó külső akkumulátoros szünetmentes tápegységet vettem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#100774) YAS-dude válasza macilaci78 (#100771) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mondd, hogy a védővezetőt nem akarod kapcsolgatni :)

(#100775) macilaci78 válasza YAS-dude (#100774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kapcsolón belül a védőföld nem kapcsolt emlékeim szerint.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#100776) canniball válasza dewil666 (#100764) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos, hogy aggregátor kell ehhez? Nem járnál jobban egy szünetmentessel?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#100777) gerisz23 válasza canniball (#100776) üzenetére


gerisz23
őstag

Énis inkább szinuszos szünetmentest raknék be,esetleg amellé egy combosabb aksit ha nem csak pár órás üzemzavar van.
Aggregátornál a lényeg hogy véletlenül se táplálj vissza a hálózatra.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#100778) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Kéményépítéshez keresek téglát, találtam egy ilyent,
[link]

Nagykanizsai tömör tégla, fagyálló kéménytégla

Valaki ismeri ezt a fajtát?
Esetleg másik téglát tudna ajánlani valaki vagy bármilyen jó tanácsot?

Azt írják ez a tégla fagyálló, de egy másik oldalon ilyent is olvastam,
"Épületen kivüli kémény esetén csak a fagyállóságot igénylő válogatott nagyszilárdságú minőség ajánlott!"

(#100779) Rotyi válasza tothjozsi96 (#100778) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Elbontott kéményt akarsz újraépíteni?
Mivel lesz bélelve?

Ami majdnem az, az nem az!

(#100780) tothjozsi96 válasza Rotyi (#100779) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, a mostani el lesz bontva.
Saválló acélcsővel.

(#100781) Rotyi válasza tothjozsi96 (#100780) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nekem a Leier köpenyelem vált be. (Schiedel nem adott külön)
Saválló cső 5cm kőzetgyapot szigeteléssel, és Leier köpenyelemből falazva. Sarkaiban betonvassal, saját fedkővel, épületen kívüli szakasz meg fagyálló téglával burkolva saját konzolról indítva.
Szerintem olcsóbb anyagárban mint a km tégla, és gyorsabb megrakni, ezért valószínűleg a munkadíja is kedvezőbb lehet.
Az alap mindenképpen legyen megfelelően erős.
Amúgy szoktak még használni tégla helyett pincefalazót és zsalukövet is, de azok nehezebbek a Leier köpenyelemnél.

Ami majdnem az, az nem az!

(#100782) mezis válasza tothjozsi96 (#100780) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#100784) Djuree válasza macilaci78 (#100766) üzenetére


Djuree
félisten

mivel erdemes zsirtalanitani? es hogy?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#100785) lemmy71 válasza DNReNTi (#100746) üzenetére


lemmy71
őstag

Én nagy valószínűséggel faházat választanám, az hogy nincs szigetelve sem szerelvényezve nem olyan vészes. Egy alapos tervezés alapján te magad is megoldhatod, a szigetelés sem probléma mert úgy is belülről kell szigetelni utána lezárni gipszkartonnal vagy valamilyen faburkolattal. Nekem a konténer olyan telephely feeling, egy kertes ház udvarába nem raknák olyat :N

(#100786) lemmy71 válasza stickermajom (#100752) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam roto belső fényzáró rolók vannak, de nagyon megvagyok velük elégedve. A külseje fehér valami uv álló bevonattal, belül bárcini vörös, tökéletesen zárja a fényt nappal is olyan mintha éjszaka lenne. Tizenkét éve van fent nincs kifakulva sehol, kánikulában felhúzom egy kicsit és beteszem az ujjam a roló és az üveg közzé szinte leégeti a hő. Most kezdtek elszakadni a gurtni zsinórok, de vettem egy 100 méteres tekercset az obi .ban pár száz forintért, örök életre elég lesz, kicserélni negyed óra, csak egy kis philips csavarhúzó kell
hozzá ;)

[ Szerkesztve ]

(#100787) DigitXT válasza lemmy71 (#100785) üzenetére


DigitXT
félisten

+1 a faházra, bár az egér garantáltan be fog költözni, ha van a környéken...
Nekem is volt egy ilyen fészerem a bérleményben, elárasztották az egerek.
Max. a vas állítja meg őket. (Vagy marad a védekezés. Csapdák / mérgek.)

(#100788) lemmy71 válasza Djuree (#100758) üzenetére


lemmy71
őstag

Először is alaposan mosd le forró [trisós] vízzel a radiátorokat ez zsírtalanítja, utána finom csiszoló vászonnal csiszold át majd portalanítsd kompresszorral lefújod a port majd egy enyhén [nitros] ruhával áttörlöd. Festheted [kalorfixel] két vékony rétegben de a hígítani szigorúan lakkbenzinnel hígítsd mert a nitróhígítótól elveszti a fényét :K De ha valami egyedi szint akarsz akkor használhatsz 2K -s autófestéket is, azok bírják a tartós 80 - 90 C. fokot és nem fakulnak ki.

(#100789) lemmy71 válasza DigitXT (#100787) üzenetére


lemmy71
őstag

Az benne van a pakliban hogy jönnek a rágcsálok :DDD egy ultrahangos riasztó sokat javít a helyzeten.

(#100790) DigitXT válasza lemmy71 (#100789) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát azt úgy tudom, pont leszarják: ajánlanám az amerikai szakirodalmat a YT-on,
de nagyon OFF. Én pl. humánus voltam (élvefogóval), de mikor a 18. egeret vittem
a hegyekbe, ott elpattant valami. Illetve nem is. A patkány sokkolt le. És hogy hol
jön be? De meglett az is. Kapott mérget, hazavitte szépen a családnak és viszlát!

Az csak egy év után derült ki, hogy amit a patkány ott hagyott mérget, az egerek
később még vígan felfalták. (Csak annyi tűnt fel, hogy valahogy megfogyatkoztak.)

Mondjuk egy párat megtartottam házi kedvencnek, mert amúgy jópofa állatkák.:D
Csak ne flangáljanak szabadon, ne szarjanak össze (és rágjanak szét) mindent...
Akkor talán jóban leszünk.:D Hogy a macskaduettet idézzem: "Tudom, hogy nem
rajonghat értem minden egér... viszont én azért vagyok, hogy te ne is legyél!":R

(#100791) Djuree válasza lemmy71 (#100788) üzenetére


Djuree
félisten

az a baj csiszolni esélytelen, túl sok és túl kevés az idő. :(
meg ez a fajta radiátor, ezt nem kevés idő lenne lecsiszolni. az enyémek nem ilyen kicsik. :D

milyen arányban hígítsak? és ha nem hígítom?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#100792) pjen válasza Djuree (#100791) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem hígítod,lehet nem fujja ki a szóró.

(#100793) tothjozsi96 válasza Rotyi (#100781) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Köszönöm a választ, én csak a födémig bontom vissza mert a kémény bele van falazva az egyik szoba falába, meg pincéből indul és így 10 méter épített kéményt venni, az nagyon drága.

A födémen van egy eltolás benne, az ki is lesz egyenesítve.
Megkérdeztem, azt mondják ennek a Nagykanizsai téglának darabja 269 ft.. :F

(#100794) Djuree válasza pjen (#100792) üzenetére


Djuree
félisten

az lehet. és milyen arányban érdemes?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#100795) Rotyi válasza tothjozsi96 (#100793) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Szigetelt kéménytoldóval megoldható falazás nélkül, a döntő szempont ebben az esetben az esztétika, nem mindenkinek tetszik. A külső burkolat anyagával lehet javítani az összképen.
A bádogozásra kell még figyelni a tetőátvezetésnél.

Ami majdnem az, az nem az!

(#100796) Morris válasza Djuree (#100794) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom megéri e ezzel szarakodni. Add el, vegyél másikat. Sokkal többe nem lehet... :U
Tökéletes úgysem lehet. Csak homokszórással és szintetezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#100797) pjen válasza Djuree (#100794) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit sűrűbbre mint a tej.A z nem baj,ha higabb max 2x kell fújni.

(#100798) Djuree válasza Morris (#100796) üzenetére


Djuree
félisten

hát az lenne az igazi persze, de az a baj szűken állok pénzzel nagyon, és ha most nem csinálom utána már valszeg nem is fogom egy jó darabig, mert az udvart, melléképületeket kell utána rendbe tennem ami megint nem kevés idő/pénz.

pjen : köszi.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#100799) lemmy71 válasza Djuree (#100791) üzenetére


lemmy71
őstag

Radal radiátor, nyugi azt is szépen lehet festeni. Az elejét csiszold meg finoman és forró trisós vízzel mosd át, vagy vidd ki egy kézi autómosóba és sterimobbal mosd át. Ha csak ez az egy kis három tagos radiátorod van akkor vegyél [spray] ben festéket, ha pedig több van akkor tejnél egy lehelettel sűrűbb re hígított festékkel fújd festékszóróval, ahogy ezt itt már előttem is ajánlották.

(#100796) Morris
Ilyen radiátorokat nem szabad homokszorni szárazon :N Vizes homokfújóval kell csinálni és bőven elég neki a kalorfix, régebben sokat ilyet csináltam tapasztalatból mondom ;)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.