Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66901) macilaci78 válasza BullZeye (#66899) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ne a fal felől kanyarodjon rá a csővel a radiátorra, hanem alulról, így a fej nem vízszintes síkban fog elhelyezkedni, hanem függőlegesben. Ehhez az kell, hogy a cső mondjuk 10 centivel alacsonyabban fusson, elkanyarodik vízszintesen, majd felkanyarodik függőlegesen.

Viszont a bútor nem fog tapsolni a télen 50 fokos radiátornak, illetve ha koppra rátolod a bútort a radiátorra, akkor a fűtéssel se biztos, hogy elégedett leszel.

Amit linkeltél, az csak maga a szelep, a termosztátfej a bumszli.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66902) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Tudnátok segíteni hogy az alábbi mintákban a 3. szín milyen "színnek" vagy fának felel meg?

[link]

gyerekágy színt kellene választani, de nekem így egy kicsit sötét, néznék még róla nagyban mintákat. A juhar már talán túl világos lenne, a többi meg túl sötét.

(#66903) philoxenia válasza DeFranco (#66902) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nagyjából tölgy színű, de az erezet nem stimmel szvsz. Valódi fából a bükk szépen beérne ennél világosabbra, juharnál sötétebbre.
Ilyesmi szín?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66904) DeFranco válasza philoxenia (#66903) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szerintem fenyőt pácolnak színre a kínálat alapján.

(#66905) BullZeye válasza macilaci78 (#66901) üzenetére


BullZeye
veterán

Közben elmentem Megathermbe meg szerelvenybolt.hu-hoz, azt mondta egy szaki a függőleges megoldásra, hogy akkor a termosztátos fej nem fog működni megfelelően, mert az oldalán kapja a levegőt, és ha felfelé néz, akkor sokat nem ér.

Kezembe nyomtak egy ilyet, hogy ez jó lesz, aztán vagy sikerül felraknia szakinak, vagy nem.

Asztalláb azon része nyitott lesz, így csak 15cm-es részben ér hozzá radiátorhoz, viszont kb 4-5cm-t lógna ki ha előre jönne a thermo, amit inkább az asztalba raknék. Remélem nem gondolom rosszul, de 1-2 éve belül kiderül, majd megírom jövőre, hogy rossz volt e az elgondolás.

(#66906) Misi1980 válasza BullZeye (#66905) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ez a szelep kell neked. Elvileg össze tudja neked rakni a szaki. Függőlegessen tényleg nem a legjobb a thermofej oldalra kell állnia.

[ Szerkesztve ]

(#66907) philoxenia válasza DeFranco (#66904) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A fenyő sötétedik a pácolástól függetlenül is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66908) seadrone válasza seadrone (#66873) üzenetére


seadrone
őstag

Ehhez a mosogatónak rögzítéséhez milyen szilikont vegyek?
a kép az előző hozzászólásban van.

Van Mester ecetsavas, illetve mester általános szilikon.

az ecetsav nem cseszi széjjel ezt az aluminiumot? Vagy milyen anyag lehet ez a mosogató?

[ Szerkesztve ]

(#66909) sketchifun válasza seadrone (#66908) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ecetsavas is jó szerintem, az alut nem fogja bántani. De a másik is tökéletes, sőt, tulajdonképpen bármelyik szilikon megteszi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#66910) Met válasza sketchifun (#66909) üzenetére


Met
Topikgazda

Akril nem jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66911) DoItYourself válasza seadrone (#66908) üzenetére


DoItYourself
addikt

Alu?? A mosogatótálcák nagyrészt rozsdamentes acélból vannak, vagy valamilyen kőörleményes kompozitból.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66912) hakydakillah


hakydakillah
senior tag

Sziasztok,
kisebb agybaj kerülget. Volt már valakinek problémája garázskapu motorral? Reggel kelek, és nem nyílik, kapasból alap problémák - van-e áram, más irányító stb. Semmi. Bemegyek garázsba hátulról, és nagy nehezen kinyílik.
Rohanás melóba, jövök haza ugyanaz. Próbáltam átprogramozni, 4külön irányítóval, de semmi. Manual módban érdekes mód felhúzza. A vicc az egészben, hogy dupla garászról van szó, két különálló motorral, és mindkettő egyszerre ma reggel kezdte el. Gyárilag be volt állítva, hogy ma meghaljanak, vagy mi a jó fene?
Van valakinek tippje ilyesmire?

(#66913) Hestiana


Hestiana
tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem, mi a reális ár 5db radiátor beszerelésére?
4db szobai radiátor (40,80,80,130cm széles, 60cm magas), és 1db 60x110es törülköző radiátor.

Csöveket szinte mindenhol alakítani kell, és a nappaliban a 2 fő csövet ívekkel 40 centit arrébb kell vinni.

Sajnos sok tapasztalatom nincs, viszont erre kaptunk egy 5+1, 120 ezer forintos munkadíjat, amit picit sokallok a neten talált 12-16 ezer forintos árakhoz képest.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#66914) sketchifun válasza hakydakillah (#66912) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha 4 külön távirányítóval is ugyan ez a szitu, érdemes lenne szakembert hívni.

Ha manuálisan működik( tehát gombbal, kapcsolóval), akkor a gond a vevővel lesz.

Hestiana, a radiátorok felszerelése nem nagy mutatvány, a csövek alakítása annál inkább.

5 radiátorra szerintem reális ár.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#66915) pjen válasza Hestiana (#66913) üzenetére


pjen
félisten

Erre mondják,ha találsz olcsóbbat aki megcsinálja,az a reális ár,ha nem akkor az ajánlott.Egyébként szerintem nem rossz ár.Dacára annak hogyha jó szakember 1-2 nap alatt kész.

[ Szerkesztve ]

(#66916) BullZeye


BullZeye
veterán

Sajnos nem akar szakinak árat adni a neki ismerős ablakos, így kénytelen vagyok ebbe is belefolyni, és utánajárni. (jó móka ez a felújítás...szakik mintha mindenki felett lennének picit :D )

Van jól ismert prémium ablakos Budapesten? Google kidob egy csomót, de most már nem bízom senkiben... ("német prémium minőség", de márkát nem tudok, erre várjuk jelenleg, de nem küldik az árakat, gondolom túl jól megy nekik, hogy 3 ablakot meg egy erkélyajtót legyártsanak nekünk).

Budapesten melyik cég és ablak megbízható ilyen szempontból? Nem nagyon szeretnék olcsó kínai vackot, ami 3 év után vetemedik, sárgul, vagy nyikorog. Ha esetleg van jó minőségű bevált, kérlek osszátok meg, mert sosem leszünk kész így... köszönöm :(

(#66917) Hestiana válasza pjen (#66915) üzenetére


Hestiana
tag

Attól tartok erősen kihasználja, hogy nincs időnk másikat keresni, mert ugye megvan, hogy mikor van leeresztve a víz. Na most késve jött, késve adott ajánlatot, már időm se lett volna mást keresni, így picit kiszolgáltatott helyzetben érzem magam, viszont ha nem reális, akkor veszekedek még vele egy sort (fürdőszoba radiátort pl elejtette, lepattant az oldaláról a zománc, bár ezt kifizeti állítólag, de nekem akkor is plusz idő és energia míg megveszem és elhozom az újat)

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#66918) DoItYourself válasza BullZeye (#66916) üzenetére


DoItYourself
addikt

Műanyag, fa, alumínium? Utóbbi kettő már prémium. :) Nem a legyártás a macerás, hanem a beépítés, arra kevés az ember mostanság.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66919) BullZeye válasza DoItYourself (#66918) üzenetére


BullZeye
veterán

Beépítésre megvan a szaki, nekem csak az ablak kellene. És jogos, Műanyagot szeretnénk, de abból a jobb fajtát, aminél nem megy tönkre a mechanika, és nem vetemedik, uv álló stb...

A probléma, hogy 2 hete várunk az ajánlatra, a gyártási idő meg 3-4 hét, na most augusztus 15én költöznünk kellene, viszont az ablak amíg nincs beépítve, festeni, parkettázni nem nagyon lehet. Glettelést max addig elkezdi, de azért vészesen fogy az idő, így most kellene jó minőségű ablak, amit 2-3 hét alatt legyártanak (nem szabvány méret, 100x165, 120x165, 120x143, 100x210 erkélyajtó+fölé fix ablak, redőnnyel, szúnyoghálóval.

(#66920) sketchifun válasza Hestiana (#66917) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ha házközponti a fűtés, akkor gáz, írj privit, valószínüleg tudok valakit.

BullZ: 4 ablakos ismerősöm van, akit ajánlani merek, mind a 4-gyel most veszekszem. A tulajdonos mind a 4 ajánlatot elfogadná, szeptember vége előtt senki nem tudja vallalni. Persze tegnapra kellene. Van egy rossz hírem...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#66921) Hestiana válasza sketchifun (#66920) üzenetére


Hestiana
tag

Panel, központi, külön beáramló és kimenőcső, már félig kész, legközelebb előbb jövök ide, kivitelező szerezte a szakit, a kérdés inkább arra irányul, hogy a megajánlott 5+1 mire vonatkozhat, és mennyi a reális erre? Elszámolta alapból a radiátorok számát vajon? Eléggé fura az ürge.

εïз https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/hestiana/index.html εïз

(#66922) sketchifun válasza Hestiana (#66921) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mivel nem vagyok szakmabeli, nem tudom, mennyire reális. Azt sem tudom, hogy pontosan mi a munka, és a tökéletes végeredményhez mi a megoldás. De tudok két szakit is, akiknél ha rám hivatkozol, 1-2 napon belül adnak egy ajánlatot. Ha érdekel, írj privátot.

Az árajánlat ingyen van, nincs veszteni valód.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#66923) hakydakillah válasza sketchifun (#66914) üzenetére


hakydakillah
senior tag

Kicsit jobban nekiestem - újra programozás, reset, de semmi. Érdekes mód se távirányítóra, se motron levő nyitás-zárás gombra nem reagál. De amint belemegyek a programozásba, ott aztán szépen működteti. Beállítom, hogy meddig húzza fel, meddig engedje le, csinál egy teszt nyitás-zárást, utána megint hulla.

De egy szemét gyári húzásnak érzem, olyan nincs, hogy azonos napon mindkét egységen előjön ugyanaz a "hiba". Majd jön a szaki azzal, hogy az egészet cserélni kell :W

[ Szerkesztve ]

(#66924) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Tudtok esetleg lakás alapterület, nyílászáró méretek alapján dolgozó 3D-s lakberendező, lakásmodellező programot? Az sem baj, ha esetleg a burkolatokhoz tudok külső fotót feltölteni, és azt használja.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#66925) BullZeye válasza aleister (#66924) üzenetére


BullZeye
veterán

Sweet Home 3D-t használom, kell kis gyakorlás, de egész jól működik és ingyenes, vannak hozzá textúrák, és Sketchupban készült bútorokat be lehet rakni. Textúrát meg olyat importálsz ami jól esik.

(#66926) aleister válasza BullZeye (#66925) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! Ránézek. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#66927) mezis válasza hakydakillah (#66912) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem üzemeltél be valamilyen zavaró adót (vezeték nélküli füles, billentyűzet,...) vagy egyszerűen fölötte a szobában egy telefon töltőt ?

mezis

(#66928) eszmilan válasza Hestiana (#66913) üzenetére


eszmilan
tag

Reális az ár, sajnos

(#66929) DoItYourself válasza BullZeye (#66919) üzenetére


DoItYourself
addikt

Érdemes lenne több helyről bekérni ajánlatot, figyelve erre. Nem elég elküldeni email-ben az ajánlatkérőt, a kiszemelt céget fel is kell hívni, hogy megkapták-e, mikor küldik az ajánlatot, tudják-e vállalni a gyártást határidőre, stb. Külön kiemelni, hogy elég ha legyártják a megadott a méretre, nem kéred a beépítést. Ha nem boldogulsz, írd meg priviben merre laksz, küldök pár címet holnap.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66930) BullZeye válasza DoItYourself (#66929) üzenetére


BullZeye
veterán

És milyen márkát érdemes nézni? Mert megmondom őszintén ránézésre mind ugyanolyan, csak ismerősöktől tudom, hogy bizony 3 év után az egyiknek már minden baja van, a másik meg mintha új lenne.

(#66931) gerisz23 válasza hakydakillah (#66923) üzenetére


gerisz23
őstag

Vagy valami zavarja a rendszert-lehet a környéken is valami,nem pont nálad vagy túlfeszt kapott a rendszer.Más frekvenciára nem tudod állítani a rádiós részt?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66932) Chaser válasza BullZeye (#66930) üzenetére


Chaser
titán

szerencsére utóbbiból sikerült venni régi lakásba, az mondjuk vicc volt amit leműveltek az emberkék ( : de nem tudom a gyártót, anno egy építész srácot kérdeztem mit érdemes, de azóta valószínűleg egyre több gagyi megoldás is a piacon van, aztán ránézett egy kőműves ismerős és egyből elismerően bólogatott, legalább azzal a részével mákom volt ( : utólag kigugliztam mivel dolgozott a kedves vállalkozó és bandája, és tényleg valami profi talán német megoldás volt, de hirtelen lövésem nincs pontosan mi

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66933) DoItYourself válasza BullZeye (#66930) üzenetére


DoItYourself
addikt

A német márkák drágábbak, minőségben jobbak, érdemes azokat keresni, amiket linkeltem + Internorm. Vasalatból a Roto és a GU elterjedt, de van amelyiknek saját vasalata is van. Társasházban nekem Rehau volt beépítve Roto vasalattal, 12 év után nem volt sárgulás, minden vasalat működött, még a kétszárnyú nyíló-bukó erkélyajtó is.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66934) runner 125 válasza philoxenia (#66709) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem keverem, tisztában vagyok vele, h más a ketttő.
Az eddig folyamatosan felcsapodó víz miatt van egy bizonyos nedvességtartalma az egész lábazatnak biztosan.. noh emiatt aggódom, h ha felragasztom körbe az XPS-t, nem fog-e "bedurrani" alatta a kőfal.
Ezért írtam h szellőzést miként lehet ízlésesen kivitelezni.
_

Más.

Még a fűtési szezon előtt szigetelteni fogom a födémet. A gerendaközök adnak végig egy 12-13 cm vastag légrést, ezt ki akarom fújatni valamilyen normális hőszigetelő anyaggal.

Mit gondoltok, a 3 közül melyiket érdemes választani?

Beújható hőszigetelésből találtam üveggyapot, kőzetgyapot és cellulúz (darált újság + adalékok) alapút. 1-2 helyről kértem már ajánlatot, kb. az ár pont ezen sorrendben csökken. Az üveggyapotra kaptam eddig a legdrágábbat. Viszont a kőzetgyapotnál már "csak" kb. 20-25% felára van a leterítős módszerhez képest.
Ha meg némi nyomvonalat azon is ki akarok alakítani mondjuk OSB lapból, akkor lehet ugyanoda lyukadok ki, így inkább feltöltetem a meglévő rést.
Rendszerint mindenki azt írta h a gerendaközöknél a padlástér felől egy 15 x 15 cm-es nyílást vágnak, és ott juttatják be az anyagot nagynyomással. Ami miatt szimpatikus, h ugyanúgy megmarad a járható beton padlástér, más részből ha leterítem mondjuk kőzetgyapottal, nedvesség határásra megvan az esélye h összesik, emellett ugyanúgy cirkulálni fog a hideg levegő a szabad gerendaközökben, úgyhogy az már biztos, h a meglévő üreget fogom használni.

A cellulúz alapú szimpatikus volna, 80%-ban természetes alapanyag, kedvező az ára.. de arról olvastam, h a nedvességet legkönnyebben az szívja magába. Viszont pro érv, h elvileg nem esik össze és hőkmerás mérések alapján sokkal egybefüggőbb réteget, ez által hővédelmet biztosít.

Szóval, melyiket válasszam? (..és nem is feltétlenül csak a hővezető képesség alapján)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66935) philoxenia válasza sketchifun (#66920) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akivel nem veszekszel, azt nem ajánlod, hanem már megölted? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66936) philoxenia válasza runner 125 (#66934) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha további nedvességet garantáltan nem kap, miért lenne baj. Lassanként kiszárad befelé. Ha külsőleg leszigeteled hőszigetelővel és fűtesz belülről, fagyveszély nemigen lehet...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66937) runner 125 válasza philoxenia (#66936) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, világos, köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66938) philoxenia válasza runner 125 (#66937) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Maga a nedvesség építőanyagban a penész(lakótér) és a fagyveszély miatt érdekes. De ha belegondolsz sokszáz éves templomok nedvesednek századok óta....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66939) macilaci78 válasza BullZeye (#66905) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a fekete kupak meneten ül, ahogy tekered befelé, nyomja/nyitja a szelepet. A termofej annyival tud többet, hogy a hőmérséklet függvényében tolja befelé, vagy engedi kifelé a tüskét, ezért kell neki levegőznie, illetve ezért van értelme skálázni.
Mivel ez a fekete kupak a hőmérsékletet nem veszi figyelembe, tök mindegy, hogy áll. Viszont a kupak helyére megy a termofej.

Esetleg megteheted azt, hogy a radiátort annyival feljebb emeled, hogy a termofej az asztallap fölé essen, így egyszerűen alátolod az asztalt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66940) macilaci78 válasza DeFranco (#66902) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kérdezd meg, milyen rendszert használnak, vagy van-e több éves színmintájuk.
A pác alatt kevésbé érik a fa, de azért csak érik, ez természetes. Ha nincs is mintájuk, de megvan, hogy mit használna, akkor szaküzletben csak akad minta, például Kőházy-nál. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66941) macilaci78 válasza seadrone (#66908) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ecetsavasat, hogy ne gombásodjon. Színtelent, vagy a munkalaphoz passzoló színűt.
2-3 napig lesz szaga, utána elillan, nem fogja szétcseszni a tálcát, mi is ecettel tisztítjuk.
Érdemes abban a 2-3 napban a mosogató alatti szekrényt nyitva hagyni.
Ha a tálcának nincsenek körmei, amik lehúzzák, akkor pár kilóval súlyozzátok le a peremét egy éjszakára. Például tálcát tesztek rá keresztben és a tálcára felhalmoztok tányérokat, vagy egy zsugor ásványvizet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66942) macilaci78 válasza Hestiana (#66913) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alakításra figyelj, nálunk gányolt a szakember: fogta a régi menetes csővéget és hollandival toldott, majd ferdén vitte a szelephez ahelyett, hogy kivágta volna a leágazásokkal együtt a függőleges csöveket és a megfelelő magasságban elhelyezett leágazásokkal újat hegesztett volna be.
A csövek festése benne van az árban? Milyen csöveket használna?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66943) BullZeye válasza macilaci78 (#66939) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha radiátor az asztallap fölé kerülne sajnos akkor meg az ablakot kéne csökkenteni, és feleségem nem engedi, hogy kisebb ablakok legyenek.

Végül ahogy írtátok, fölfelé áll a termofej, nem 100%-os, viszont mivel amúgy be lenne zárva az asztallap és fűtéscső közé, így végül ez volt a kevésbé rossz megoldás. Legrosszabb esetben tényleg manuális lesz az állítás, de mostanihoz képest (abszolút nem állítható), még mindig jobb lesz így, max beletekllik 2-3 hétbe míg kitapasztaljuk hova kell állítani, hogy valóban ne 28 és ne 20 fok legyen a lakásban.

Mint kiderült az ablakosok nagy része nem gyárt, hanem rendeli gyártótól az ablakokat, ezért nem reagálnak, mert nem ők szerelnék be, nem business nekik, szóval most ki kell derítenem, hogy ki az aki itthon gyártja ezeket. Délután meg ha szerencsénk van találok ilyen ablakost.

(#66944) Morris válasza BullZeye (#66943) üzenetére


Morris
veterán

Hevestherm?

(#66945) eszmilan válasza BullZeye (#66943) üzenetére


eszmilan
tag

Nekem kellene most egy 60x60 bukó-nyíló. Olyat keresek, akinek van raktáron, nem várnék vele 3 hetet, mert csak ez az egy szabvány méretű kell és készül a szigetelés. Még nem kezdtem el felhívogatni a gyártókat.

(#66946) DoItYourself válasza eszmilan (#66945) üzenetére


DoItYourself
addikt

Barkácsáruházakban vannak szabvány méretben, ha sürgősen kell.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66947) Melack


Melack
veterán

Urak, OSB lapból milyen vastag kellene egy szerszámtartó falhoz? Kulcsok, csavarhúzók, kalapács, ilyen apró dolgok lennének fent rajta.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66948) runner 125 válasza Melack (#66947) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lidl-be szokott lenni kb 2500ft-ért 4 táblányi, mindenféle kampókkal együtt, én abból vettem 4-et pár éve, és tökéletes még most is.
Esztétikussabb, praktikusabb.

Kép.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#66949) BullZeye válasza Morris (#66944) üzenetére


BullZeye
veterán

Hát, nem tudom mennyire akarják kiszállítani nekem Budapestre.
De ma emailezgetés helyett telefonálgattam, így rögtön kaptam ajánlatokat, de ami jó minőségű és prémiumnak számít, az sajna 6+hét gyártási idő.

Ami olcsó, az 2-3 hét alatt megvan, kérdés, hogy jó e az nekem, ha 6-8 év múlva el szeretném adni a lakást, és szeretném, ha még működne az ablak rendesen.

(#66950) Melack válasza runner 125 (#66948) üzenetére


Melack
veterán

Ez elég baba, majd figyelni fogom. Köszi!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.