Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#66401) macilaci78 válasza csemberlen (#66399) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem ki is lehet kötni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66402) Morris válasza Met (#66394) üzenetére


Morris
veterán

A ragasztó frankón köt.
A lapok is jók. Csak ugye a vékony erkély betont nem szívesen fúrnám szét.

(#66403) sziku69 válasza dh66e (#66390) üzenetére


sziku69
senior tag

Ez elvileg 40kw-os lenne. Viszont ma megint volt nálunk egy tanácsadó. Elvileg a 26kw-os is elég lenne. Mondjuk ezt a kondenzációs gázkazánra mondta.

(#66404) INMOTEP válasza seadrone (#66398) üzenetére


INMOTEP
őstag

Metro áruház ! Legalább is itt Nyiregyházán láttam ilyet ,de az obi-ban 100 % hogy van olyan mai nem világit

(#66405) INMOTEP válasza DoItYourself (#66397) üzenetére


INMOTEP
őstag

Értelek ,ez a zsaluzia megoldás nem rosz ötlet ,meg kell néznem menyire jönne ki .Ugyan kicsit modernebb dolog ez mint amire gondoltam de utána nézek mert anyira nem ismerem ,csak most néztem róla képeket ..Az az igazság direkt azért akarok kezdeni vele valamit mert nem tetszik ez a vasas fémes megoldás .A Külső jellegét nem fogja megváltoztatni ha a drót üveget kiszedem és lemezbetétekkel pótolom a helyét ,azzal csak a szigetelést oldom meg .Ugyanúgy fok kinézni kb mint most ,csak üveg nélkül .Valami kinézetet szeretnék neki adni .Várom az ötleteket mert ez a zsaluzia egynek lehet elmenne ,de kíváncsi vagyok mivel lehetne még burkolni .persze nem akarok milliókat rákölteni :D

(#66406) Met válasza Morris (#66402) üzenetére


Met
Topikgazda

Részemről elhagyhatod a dübelt.
Többiek nem tudom mit mondanak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66407) sziku69 válasza INMOTEP (#66405) üzenetére


sziku69
senior tag

Nálunk is volt hasonló, de nem üveg volt alatta, hanem valamilyen gusztustalan műanyag borítás. Pár éve volt, de úgy emlékszem, hogy valami nikecell borítást kapott ami aztán le lett vakolva színezve. Mintha falra ment volna. A tetejére pedig valamilyen széles alu sín került a szélén túl lógó vízorral.

(#66408) philoxenia válasza dh66e (#66388) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyibe kerül egy mázsa pellet? Mekkora a fűtőértéke? Annak éri meg igazán, ha saját pellettel tudsz tüzelni, ha veszed, nem igazán olcsóbb a fánál. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66409) DoItYourself válasza INMOTEP (#66405) üzenetére


DoItYourself
addikt

Azért írtam a zsaluziát, mert ápol és eltakar. :) De nagyon jó a felmelegedés ellen is, többet ér, mint egy sötétítőfüggöny. Egyébként a fotó alapján acél-alu szerkezetnek tűnik. Ja, a korlátokat is ledobnám róla...

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66410) ZsoltG60 válasza philoxenia (#66408) üzenetére


ZsoltG60
aktív tag

Mi gyártunk pelletet (faipari cégnél dolgozom) 75000Ft 1 tonna. fenyő forgácsból, illetve darálékból. Napi 8-10 tonna a gyártási kapacitás. Viszonylag eléggé sokan viszik, bár nagy részük külföldi( szlovén , osztrák,német)

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#66411) fasyrt


fasyrt
őstag

Villany, klima, panel csuszozsalu.
Ha jol emlekszem, a bejövö tap 1x 25A.

Eloszto lakason belül:
FI 30mA 40A
B10 - Vilagitas MCU 1,5 mm
B16 - Konyha, elöszoba, fürdö MCU 2,5 mm
B16 - 1,5 szoba MCU 2,5 mm gerinc, 1,5mm minden leagazashoz.

Vezetekek vedöcsöben. Nagyfogyaszto nincs, tavfutes, gaztüzhely. Tudom, hogy szabvany szerint B13 kellett volna, vagy az egeszet kihuzni 2,5-essel, de f@szom merev volt, a kezem meg sajgott, a vegekre lett a 1,5-es. Wagozva van minden. Tudom, nem szabalyos.

Anyam vett egy klimat.Split, 3,5 kw, inverteres lg. Valamelyik szobaba lesz telepitve.

Szivem szerint telepitenek egy ujabb B16-os kismegszakitot, es huznek egy dedikalt MBCU 2,5mm kabelt. Erre anyam orrol, mert az egesz lakason at kell huzni, latszik, ronda, stb.
Felbövithetne a konnektorokhoz a 1,5-es vezeteket 2,5-esre. Ugyanakkor a B16-os igy is szük lesz. Szepseghiba, hogy a klimat hetfön szerelik, en nem elek regota otthon, villanyaszt meg nem talalsz egy het alatt.
Vagy hagyni az egeszet a 'csaba, jo ez igy is ahogy van es en ugralom tul az egeszet.

Velemeny?

(#66412) philoxenia válasza ZsoltG60 (#66410) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az nem túl olcsó és még szállítási költség is van.... Tárolni is kell.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66413) sziku69 válasza philoxenia (#66408) üzenetére


sziku69
senior tag

Nem olcsó. 60 Ft/kg kb.
Erről jutott eszembe, hogy járok Dunaújvárosba kokszért. Változó az árfolyama ugyan, de 6000 Ft körül meg lehet venni mázsáját. Ez kb 3 sittes zsák mennyiség. A kokszal az a baj, hogy légbefúvással kellene hevíteni hogy égjen. Nem semmi, hogy a koksz árával megegyezik a pellet.
Mondták egyébként azt is, hogy pl. meggymaggal is lehet fűteni, ha tudunk szerezni. Vagy bármilyen gyümölcsmaggal. Nem tudom, hol lehet nagytételben beszerezni. Konzervgyár, vagy szeszfőzde? De mondjuk emiatt nem fogok állandóan lobbizni.

(#66414) philoxenia válasza sziku69 (#66413) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Rengeteg hulladékkal lehet fűteni, de ez fordítva működik, van hulladékod és nem kidobod, hanem elfűtöd. Nem keresed a hulladékot fűtés céljából....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#66415) fasyrt válasza philoxenia (#66414) üzenetére


fasyrt
őstag

Az nem hulladek, hanem masodlagos nyersanyag! ;]

(#66416) pjen válasza fasyrt (#66411) üzenetére


pjen
félisten

Jo lexz az,a klima nem fogyaszt sokat.

(#66417) sziku69 válasza philoxenia (#66414) üzenetére


sziku69
senior tag

Ők azt mondták, hogy nekünk kb. 50-60 mázsa kellene a pelletből egy szezonra. Nagyjából 1,5 tonnát tudnék tárolni egy időben. Vagyis másfél havonta kellene feltölteni a készletet. ez jóárasítva 100k körül van/alkalom.

(#66418) DoItYourself válasza INMOTEP (#66405) üzenetére


DoItYourself
addikt

Olcsóbb, de melós megoldás ha felújítod az egészet: kiszeded az üvegeket, alu profilokat, és az acél vázat lecsiszolod, lefested olyan szürkére, ami minél jobban hasonlít az alu profilok színére. Utána mehet vissza minden, az üveget szépen kiszilózod.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#66419) macilaci78 válasza sziku69 (#66417) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tehát 5-6 tonna, 60k/tonna, azaz 300-360k a tüzelőd.
Ezzel szemben a gáz legyen 110 Ft/m3, 400 m3/hó, 4 hónap alatt nincs 200 k a gázfogyasztás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66420) seadrone válasza INMOTEP (#66404) üzenetére


seadrone
őstag

Köszi

(#66421) seadrone válasza ZsoltG60 (#66400) üzenetére


seadrone
őstag

Hmm, köszi :)

(#66422) gordonfreemN válasza fasyrt (#66411) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Honnan szeditek örökké, hogy a 1.5-es réz vezetéket 13A-re kell biztosítani egy lakásban vakolatba szerelve?
[link]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#66423) biker válasza gordonfreemN (#66422) üzenetére


biker
nagyúr

onnan hogy ez a szakmánk? :F :U
Amíg nem volt ilyen lépcső, ment a 16A (szabálytalanul) de mióta van, nem gond.
nem csak googlizni kell tudni, hanem azt is tudni, egy 13A kismegszakító mikor old le.
itt még nem ismerik a 13A-t, így sasold csak mit javasol 1,5-es vezetékhez? ugye?

Egy kismegszakító a névleges leoldási áramának 1,5 szeresét több, mint 10 percig kell bírja, 2x-es esetén pedig kb percen belül kell leoldjon
Ebből ered, hogy a 16A-ig terhelhető vezetéket ha 16A kismegszakítóval "véded" akkor azon röhögve fog 20-24A folyni, melegedni mint állat, és nem tudsz róla

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#66424) biker válasza fasyrt (#66411) üzenetére


biker
nagyúr

"Anyam vett egy klimat.Split, 3,5 kw, inverteres lg. Valamelyik szobaba lesz telepitve.
Szivem szerint telepitenek egy ujabb B16-os kismegszakitot, es huznek egy dedikalt MBCU 2,5mm kabelt. Erre anyam orrol, mert az egesz lakason at kell huzni, latszik, ronda, stb.
Felbövithetne a konnektorokhoz a 1,5-es vezeteket 2,5-esre. Ugyanakkor a B16-os igy is szük lesz. Szepseghiba, hogy a klimat hetfön szerelik, en nem elek regota otthon, villanyaszt meg nem talalsz egy het alatt.
Vagy hagyni az egeszet a 'csaba, jo ez igy is ahogy van es en ugralom tul az egeszet."

ahha, a 3,5kW klíma jó, ha 900-1000Welektromos energiát kér, azt is ritkán, csak ha épp maxon megy, ez pedig alig 4A
de inkább 4-500W-okkal elketyeg félgőzön.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#66425) fasyrt válasza biker (#66424) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszönöm a választ! :R
Akkor menni fog, legközelebb mikor arra járok veszek egy B13-as kismegszakitot, és nyugodtan alszom. :))

(#66426) pjen válasza biker (#66423) üzenetére


pjen
félisten

Amíg nem volt 13A kismegszakító,és a terhelési táblázatban 1.5mm=16A addig nem lehetett túlzottan szabálytalan.

(#66427) Met válasza fasyrt (#66425) üzenetére


Met
Topikgazda

Nálunk is 10-10-16 van, erre menet a 3,5-ös klíma. Lassan két hete, még nem oldott le.
Egy hetet (hónap utolsó hete) ment pont amikor kánikula volt, nem látszott meg a havi fogyasztáson.
Tavaly júniusban is pont ennyi kW volt a fogyasztás mint idén.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66428) gordonfreemN válasza biker (#66423) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem csak nektek ez a szakmátok de ha nem dolgozol benne tudod mi van?... :U
Pontosan erre akartam kitérni csak rossz táblázatot linkeltem de én még úgy tudtam 10A-es megszakitó kell hozzá. Meg hogy hosszra is kell méretezni nem csak bökdösni ahogy szokás...
A válaszod viszont köszönöm, igy már érthető.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#66429) Lehiñito válasza Met (#66427) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Nálam a villanyszerelő a 3,5ös inverteres klímához c10-es típusú kismegszakítót ajánlott (csak a klíma megy róla).
Miben különbözik a C típusú a B tipusú kismegszakítóhoz képest?

(#66430) pjen válasza gordonfreemN (#66428) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem szabad elfelejteni,hogy ezek az értékek folyamatos terhelésre vonatkoznak.Mi még tanultunk együtt működési tényezőről is.Viszont ha folyamatosan terhelnéd a névleges árammal nem tudnád kifizetni a villany számlát.De természetesen a szabvány az szabvány.Persze megint leírom.Biztos van vill boltos ismerős aki meg tudja mondani mennyi 3x1.5 és mennyi 3x2.5 mm MBCU kábel fogy.

(#66431) rii válasza Top cat (#66383) üzenetére


rii
nagyúr

ajh
.-((((

köszönöm!

(#66384) Met:
köszönöm, megpróbálom majd tesztelni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#66432) gordonfreemN válasza pjen (#66430) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen, eléggé általános elgondolás a 1.5mm2 vezetékhez 16A megszakító.
Nekem most az a gondom, hogy szivesen áthúznám a sajátom konyhai részét 4esre de wago nem tudom van-e 2.5mm2 felett? Boltban azt mondták nincs, ez pedig meglepő. Más viszont nem férne el a régi kötődobozokban.
Pedig van, most nézem.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#66433) pjen válasza gordonfreemN (#66432) üzenetére


pjen
félisten

Wagó van még hatos vezetékhez is,ha máshol nem Budaörsön a Wagó nál.Egyébként húzd MKH val az bele megy a nyitható Wagó ba.Hány amperos kismegszakító van,milyen fogyasztókat használsz,hogy kellene a 4mm?

[ Szerkesztve ]

(#66434) Met válasza Lehiñito (#66429) üzenetére


Met
Topikgazda

A leoldási idő közt van különbség.
Az egyik tovább bírja nagyobb terhelésnél, később kapcsol le.
De majd egy hozzáértő megmondja pontosan.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#66435) gordonfreemN válasza pjen (#66433) üzenetére


gordonfreemN
addikt

16 van kint az óránál és 6os alu jön be (amit lehet szintén cserélni jobb lenne).
kerámia főzőlap. Most az megy, hogy ésszel használjuk...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#66436) pjen válasza gordonfreemN (#66435) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ha norálisan meg vannak húzva a kötések a 6mm Al nek 16A csak vicc.Én még mindíg Hámory Albert V illany szerelés című könyve után méretezek,még A csoportban is 27A.16A nek a 2.5Cu is elég.Szintén Hámory "A" csoport 21A.

[ Szerkesztve ]

(#66437) sziku69 válasza macilaci78 (#66419) üzenetére


sziku69
senior tag

Igen. Egy kondenzációs kazán csere, plusz rendszerátmosás, esetleg szelepcserék kellenek még. Már 20 éves rendszer.
A pelletes nagyobb beruházás, és hiába tüzelhetek el benne szinte mindent, ésszerű időn belül nem hozza vissza az árát. Plusz még a szervízelések, plusz az meló a pellettel, stb.

(#66438) macilaci78 válasza sziku69 (#66437) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gáztól kényelmesebb nincs. Egyszerű bekötni, automatizálni, nem kér felügyeletet.

Az elektromos is jó, de kemény hidegekben zsebbe nyúlós az üzemeltetése.

A pellet a következő a sorban, raksz neki egy csigát és egy kiszuperált 200 m^3-es terménytárolót és többet nem kell hozzányúlnod abban a szezonban. Dehát ez mennyibe kerül és hogy néz ki? :D
Az barokkos túlzás, hogy a pelletesben mindent el lehet tüzelni. Eleve kisebb az égéstér, mint egy fa-, vagy vegyes tüzelésű kazán esetében, másrészt nem mindegy az égés után visszamaradt anyag mennyisége, milyensége, mert azt ki kell onnan hozni. Erre is van automatika, egy láncos rendszer húzza ki, ami az égéstér perforált alján leesett. Ugyanúgy lehet neki adni túlnyomással levegőt...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#66439) ALI_G


ALI_G
veterán

3 fázisnál nincs a 0-án túlfeszvédőm csak a fázison (korábban írtam már). A villanyszerelő azt mondja, hogy az nem kötelező (nyilván semmi nem az). A szerződésben annyi van, hogy túlfeszültségvédelem benne van az árban. Most akkor kell, vagy nem kell? 50k-t akar kérni, hogy berakja a 0-ra a védelmet.

(#66440) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdés (sajnos elfelejtettem hogy mennyi kell nm-ként).
9nm (30x30) járólaphoz mennyi ragasztó kell illetve mennyi fuga (4mm) kell?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#66441) gordonfreemN válasza pjen (#66436) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A 6mm2 Al -nek a 25A-es bővités már sok lenne. 16-tal meg kinlódunk a fözölappal.
Ja nem! most látom, 25A-rel lehet biztositani.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#66442) pjen válasza gordonfreemN (#66441) üzenetére


pjen
félisten

Ha már bővítés akkor mért nem 32A ra addig ingyenes,és tényleg lehetne egy 6mm rezet húzni a konyhába.

(#66443) gerisz23 válasza ALI_G (#66439) üzenetére


gerisz23
őstag

Tetesd be ha teljes védelmet akarsz.De én akkor jegyzőkönyvet is kérnék róla hogy megfelelő földelésed legyen elvezetni a túlfeszt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66444) ALI_G válasza gerisz23 (#66443) üzenetére


ALI_G
veterán

50k elég húzós (máskor is de most főleg). Most ez így ér bármit is?

[ Szerkesztve ]

(#66445) csemberlen válasza ALI_G (#66439) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem jót rakott be a kollega, cserélje ki rendesre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#66446) gerisz23 válasza ALI_G (#66444) üzenetére


gerisz23
őstag

Érni ér,de nem teljes védelmet ad.Ha most húzós rakasd be később.A legtöbben csak a fázisokra raknak túlfesz levezetőt,ipari gépeknél még jó is de családi házaknál kell a 0-ra is ha egyszer rászánta magát a tulaj hogy kell neki.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#66447) sziku69 válasza macilaci78 (#66438) üzenetére


sziku69
senior tag

Amit kinéztünk, és linkeltem, abban van egy nagy tűztér hasábfa tüzelésre. Amikor a hasábfa leég, mert mondjuk raktunk rá valami ház körül található éghető anyagot, akkor az automatikus pellet adagolás elindul.
Kérdés, hogy mennyire kiforrott ez a rendszer. De ahogy a mai gyártási trendet ismerem.... :O

(#66448) gordonfreemN válasza pjen (#66442) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor már tényleg kellene az órától érkező 6mm2 Al-t cserélni. Viszont az falikábel ami a lépcsőházből jön a lakáselosztóig.. Mondjuk kint ha csatornában érkezne a vezeték nem zavarna, hát meggondolandó.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#66449) Muton válasza biker (#66175) üzenetére


Muton
addikt

Biker, gerisz23, pjen, M@nH., csemberlen, T_chris (remélem nem felejtettem kis senkit):

Sajnos csak most tudok írni, nagyon el voltam havazva.
Köszönöm szépen a válaszokat! :R

Akkor ha jól értem az a baj, hogy 3f esetén azonos fázisonkénti terhelések mellett a nullán nincs átfolyó áram, ami jó lenne, de nekem nem 3f-om van hanem 3x1f azonos szöggel, ezért a nulla vezetéken annyi áram megy majd át, mint a fázisokon, ami meg persze nem jó. Jól értem kb?

A válaszaitok alapján, ha tényleg 5 x 2,5-ös a kábel, ahogy emlékszem, akkor kik kell cserélni a megszakítót 2 fázisra, és az öt kábel úgy lenne felosztva, hogy 1f-1n, 1f-1n, és földelés. Ekkor hogy kellene bekötni? az egyik fázis az egyik fázisra a főzőlapon, a másik a másikra, míg a nullára rákötném a falból kijövő 2 db nullát összekötve?

Elő fogom túrni a szerződést, hogy tulajdonképpen milyen vastag is a kábel (a külseje kb hüvelyk új vastagságú), és ha nem 5 x 2,5 hanem 5 x 4 mm2, akkor az kb jó ahogy van, vagy a 2fázisú megszakítóra átállást ekkor is meg kell csinálni?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#66450) #33253120 válasza Muton (#66449) üzenetére


#33253120
törölt tag

Szemrevételezéssel 5x4 lesz.
Kitölti rendesen a szürke érvéghüvelyt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.