Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62501) Met válasza DeFranco (#62499) üzenetére


Met
Topikgazda

Papírboltba menj be és kérj, A4-es méretben szokott lenni 5-10 lap.
Nem tudom milyen márka, vagy hogy néz ki :(
Legrosszabb esetben lézerrel nyomtatható írásvetítő fólia és széles ragasztószalag

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62502) Bacusuz válasza DeFranco (#62486) üzenetére


Bacusuz
őstag

Én postaladara csinaltam a következőt.
Fehér a4 szöveget kiinyomtat,körbevágni,majd atlátszó csomagoloszalaggal atragasztottam elöl hátul mintha foliázott lenne.
Ezutan ragasztottam oda, 10 év alatt nem lett baja.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#62503) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Kinéztünk 1 fürdőkádat! Ravak Rósa 2 150x105-ös méretben 118ezer ft!

Mi erről a véleményetek?

[link]

Battletag: hojszi#2983

(#62504) Morris válasza Intel fan11 (#62503) üzenetére


Morris
veterán

Kolpa san?

Nekünk ilyen van. Full akril. Nagyon jó minőség.

(#62505) Intel fan11 válasza Morris (#62504) üzenetére


Intel fan11
őstag

Rósa 2-t láttuk élőben és nagyon megtetszett! Kolpa-Sant is láttunk 1et de az nem tetszett annyira! Ravak az milyen minőséget képvisel?

Más. Mofém falba sűlyesztett zuhanyos csaptelepben gondolkozunk! Konkrétan ez hogy működik? Honnan folyik a víz hova rakom a tust. Bocsi az esetleges hülye kérdésekért, de nem nagyon vok otthon a témában!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#62506) Met válasza Intel fan11 (#62503) üzenetére


Met
Topikgazda

A házban ahol laktunk Ravak kád volt, 2m x valamekkora (normál, nem aszzimetrikus), gyári lábon állt, a lábból ment fel a perem alá egy menetes szár, atomstabil volt. Műanyag oldallap és csak az egyik hosszú és rövid falon volt a falhoz rögzítve valami konzollal, nem volt sehol aláfalazva. Ráálltam a sarkára (ahol nem volt alátámasztás) meg sem moccant. Az oldalát sem tudtam benyomkodni szóval az anyagvastagság is rendben volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62507) #03969024 válasza Intel fan11 (#62503) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ne csupán egyetlen kádat "nézzetek ki"! El kell menni több boltba, s ha megengedik, bele kell ülni!
Én nem szeretem a vékony akril kádakat. Az öntött akril, vagy öntöttvas drága de jó! Készül hazánkban öntött márvány kád, egész jó az ára. [link]

(#62508) zsolt0638 válasza DeFranco (#62489) üzenetére


zsolt0638
tag

Nekem van egy. Kell?

(#62509) zsolt0638 válasza csemberlen (#62492) üzenetére


zsolt0638
tag

A betonvas keményebb mint a laposvas.

(#62510) Ton-ton válasza zsolt0638 (#62509) üzenetére


Ton-ton
tag

Jellemzően ugyanaz az A44-es szerkezeti acél mindkettő...

http://qtp.hu

(#62511) Ton-ton válasza Intel fan11 (#62505) üzenetére


Ton-ton
tag

Jellemzően beteszed a falba, és egy külön csővel kivezeted a zuhanyfejhez, ahol neked tetszik. Burkolás után gyakorlatilag a zuhany karja látszik (s a mögötte lévő takaró), valamint egy csővég amire a zuhanyfejet csatlakoztatod.
Persze vannak olyan modellek is, ahol a zuhany karja alatt már megvan a zuhanyfej csatlakozója is. Tehát attól függ melyik modellt veszed meg.
Illetve van esőztető funkció is néhányban, de az elég zsebbenyúlós, és sok vizet is fogyaszt. Nagyjából annyi vizet fogyaszt az esőztető fej, mint a kád töltés. Belül is ugyanaz a szerkezet, csupán a kiállás van máshol, kád töltésnek alul kell, esőztetőnek felül. Ha rosszat vesz az ember, akkor a vizes sokat szentségel míg átköti... :-)

http://qtp.hu

(#62512) Intel fan11 válasza Ton-ton (#62511) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ez a kad tolto csonk nem tul rovid egyebkent? Arra gondolok hogy nem er be a kadig a feltolto fej es a kad peremere folyik a viz??!!

Battletag: hojszi#2983

(#62513) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Falbaepitett kad toltohoz + falbaepitett tushoz milyen reszeket kell venni? Marmint mibol all 1 komplett szett?

Battletag: hojszi#2983

(#62514) mezis válasza zsolt0638 (#62509) üzenetére


mezis
nagyúr

+1
Én eddig még csak betonacélról tudtam. Az meg acélosan kemény, egyszerű fémfűrésznek nem sok ép foga marad egy vágás után.

mezis

(#62515) Ton-ton válasza Intel fan11 (#62512) üzenetére


Ton-ton
tag

?
Jellemzően a készlet csupán a falba kerülő részt tartalmazza (+ takaró lap és kar vagy karok).
A csöveket, és egyéb szerelvényeket külön kell megvenni, ha ragaszkodsz hozzá akkor a kifolyó csövet is. Jellemzően egyébként a túlfolyón keresztül töltik ilyen esetben egyébként a kádat. (olyan kialakítású a túlfolyó, hogy az alsó részén van külön kialakítva az a rész ahol a kádba engeded a vizet).

http://qtp.hu

(#62516) ALI_G


ALI_G
veterán

Megtudjátok mondani villanyszerelő szemmel, hogy ez mit jelent? H05V2V2-F T min. 90 °C
Indukciós tűzhely bekötéséhez ezt írja minimumnak. Ez hány amperrel terhelhető?

Electrolux indukciós tűzhelyet kinek kell beszerelni, hogy a gari éljen? A leírás mindössze ennyit ír:
Minden elektromos csatlakoztatást szakképzett villanyszerelőnek kell elvégeznie.

[ Szerkesztve ]

(#62517) Ton-ton válasza Intel fan11 (#62513) üzenetére


Ton-ton
tag

Típusfüggő. Alapvetően a központi egységet veszed meg, takaróval, karral. Ezen jellemzően van zuhany kiállás, de nem minden esetben.
A kád töltő részt külön kell megvenned (ízlés szerint lehet egy falból kiálló cső, vagy túlfolyón keresztüli töltés esetén az egész túlfolyó részt).
Amennyiben nincs a zuhanynak kiállás a központi egységen, akkor annak is (ezt vizes gond nélkül megoldja egy filléres krómozott közdarabbal).
Nyilván csövek, idomok az összeszereléshez.

http://qtp.hu

(#62518) eszmilan válasza ALI_G (#62516) üzenetére


eszmilan
tag

300/500 V névleges feszültségű, hőálló PVC köpenyű, hőálló, különösen hajlékony PVC köpenyű kábel mozgatható elhelyezésre

Ez CSAK a kábel típusára ad instrukciókat, keresztmetszetre nem.

Ha gariba akarod, akkor villanyszerelőnek kell bekötni. Nem mindegy hány méter az elosztótól, feszültségesésre méretezni kell! Én az enyémet két darab 3x2,5 mm2-essel kötöttem, mert csak 5 m volt. De a 2x 3x4 mm2 is lehet, vagy akár 3x6 mm2. Kötés csak fix lehet, lap alatt elhelyezett kötődobozban, szabványos kötőelemekkel. Régen megköveteltek külön kapcsolót is a tűzhely közelében. Villanyszerelők nem szeretik 1 fázisra kötni.

(#62519) eszmilan válasza Ton-ton (#62510) üzenetére


eszmilan
tag

A44-es osztályt már régóta nem használnak, ha volt is ilyen. A laposacélok melegen hengerelt szerkezeti acélból készülnek, ezekre S235, S275, S355... osztályok vonatkoznak. A betonacélok általában B500B szerkezeti osztályúak, ez egy teljesen más anyag. Kémiai szinten nem tudok belemerülni, mert az nem szakterületem, de más anyagtulajdonságokkal rendelkezik a kettő. Kb. mint a Milka meg a Boci.

(#62520) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
kis villanyasz velemenyezessel tudnatok segiteni?
szokasos, barmi tipp, otlet gondolatot elfogadok :)
meg egyaltalan nem teljes de mar 90%os velemenyem szerint

elore is koszonom!

(#62521) #33253120 válasza mezis (#62514) üzenetére


#33253120
törölt tag

A csomagban látható pici fűrésszel már vágtam át 16-os betonacélt, 10-es horganyzott anyagot, velős csontot, és sok fura dolgot. Ha nem gagyi lap van benne tudja a dolgát. Ha meg bármilyen fűrészben gagyi lap van, az max meleg vanília puding vágására alkalmas. :)

[ Szerkesztve ]

(#62522) mezis válasza bazsimano (#62520) üzenetére


mezis
nagyúr

Mennyezeti csillárok helyett úgy általában: [link]

mezis

(#62523) eszmilan válasza bazsimano (#62520) üzenetére


eszmilan
tag

1. Kell az a 3x16A? Nem elég az 1x32A?
2. Már egyre terjedőben van az iptv, nemsokára lehet, hogy le is váltja az analógot. Ebből következőleg nem biztos, hogy érdemes sokat a koax kábelezéssel vacakolni, helyette egy külön utp dugalj oszt csókolom. Szobánként én min. 2 utp-t raknék. Koaxot meg a kábelmodemig.

Javaslat:
3x2,5mm2-es vezetékeket használj, csak a leállásokat csináld 3x1,5mm2-ből (2,5-est kellemetlen kötögetni konnektorokba, főleg a tömört). Legyen jó sok áramkör, szobánként külön világítás és dugaljak. Kapásból ennyit tudnék mondani.

(#62524) fero02 válasza eszmilan (#62523) üzenetére


fero02
veterán

"Javaslat:
3x2,5mm2-es vezetékeket használj, csak a leállásokat csináld 3x1,5mm2-ből (2,5-est kellemetlen kötögetni konnektorokba, főleg a tömört)."

És hány A-al biztosítsa ezt?

(#62525) ALI_G válasza eszmilan (#62518) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi. 2 fazis ki van alakitva a tűzhelyig.
Esetleg innen valaki vallalja a bekotest xxi. keruletbe?

bazsimano:
Lakoszobankent 2 utp legyen mindenkeppen, cat6-os. Koax elfer, de hosszutavon utp lesz, utana meg kitudja.
Ha jol emlekszem ez egy lakas, szoval ha a villanytuzhely nem indokolja, akkor 1x32A-nek eleg kellene legyen. Azt is lehet boviteni. Klimara emlekszem meg, de azok se fogyasztanak orbitalisan sokat, csak ha 30 fokrol akarsz egy lakast lehuteni.

[ Szerkesztve ]

(#62526) eszmilan válasza fero02 (#62524) üzenetére


eszmilan
tag

Ha régi szabvány szerint csinálnám, akkor 16A-rel, MSZ HD szerint 13A-rel.

(#62527) Intel fan11 válasza Ton-ton (#62517) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tehát, akkor kell 1 ilyen falba építhető irány váltós csap amivel szabályzom a vizet meg az irányt ,hogy tus vagy kád töltés. Kell 1 falba építhető tús szett. Ha túlfolyón töltjük a kádat olyan lefolyó túlfolyó szett kell ami erre alkalmas? Az elég drága nem?

Battletag: hojszi#2983

(#62528) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ahogy elnézem ez a falba építhető kádtöltő + zuhany mindenestől jóval drágább mintha veszek 1 szimpla 1 karos falon kívüli irányváltós kádtöltő zuhanyos csaptelepet! Mennyire érdemes ez a falba építhető dolog. Tetszik amúgy nagyon csak elég drága! Mofémben gondolkozom!

Battletag: hojszi#2983

(#62529) csemberlen válasza bazsimano (#62520) üzenetére


csemberlen
őstag

mosogatógép dugalj ne a gép mögött legyen, mert nincs rá hely.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#62530) gerisz23 válasza ALI_G (#62525) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez most sütő+főzőlap?2fázis kevés a főzőlapnak,sütőnek általában 1fázis kell.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62531) gerisz23 válasza fero02 (#62524) üzenetére


gerisz23
őstag

2-3méteren nem ég el a 1,5-es mcu a doboztól a dugaljig,16A-el kevés háztartási gép megy ,esetleg a porszívó.Nagy fogyasztókat amúgyis direktbe érdemes kötni (villanytűzhely pl).
Dolgoztam már jópár helyen ahol mások után kellett szerelni,10-15 éves házaknál,ahol 2,5est nemis használtak ,tökéletes volt minden kötés amit bontani kellett.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62532) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Hamarosan el kéne döntenünk milyen színűek legyenek a falak, esetleg tapéta. Ha tudtok valami jó honlapokat amik tele vannak ötletekkel, esetleg melyik magazint érdemes megvenni, ne tartsátok magatokba. :))

(#62533) pjen válasza gerisz23 (#62531) üzenetére


pjen
félisten

Nem is ég el az1,5mm drót,csak változott a szabvány.Megalkották a 13A kismegszakítót és kellett hozzá helyet találni.Egyébként rengeteg házat szerelnek 3x1,5mm Mbcu kábellel.+1,5mm Mcu val.Hosszú évekig volt rálátásom egy vill nagyker vezeték forgalmára.Minden 1000m 1,5mcu ra átlag 200m 2,5mm jutott.

[ Szerkesztve ]

(#62534) bazsimano válasza csemberlen (#62529) üzenetére


bazsimano
őstag

mindenkinek koszonom aki eddig valaszolt (mezis, ALI_G , eszmilan)

A konnektor a mosogatogepnel sréhen lesz, de koszonom h szoltal mindenkepp felirom a rajzara.
Nekunk upc meg koaxon jon, lehet h mar azok is utpznek? majd akkor kerul mindenhova 2db utp , koszonom a tippet!

hat a 2x16ot mar leadtuk az igenyt...biztosra akartunk menni es anno kellett nyilatkozni h kerjuk.e es akkor mondtuk, hogy igen...

redony az valoszinu motoros taviranyitos redony lesz...azt majd megjelolom,hogy oda alljon ki a 230al mindenhova.

(#62535) philoxenia válasza #33253120 (#62521) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Annyi pénzért nálunk kapok embert aki elrágja.... ;]
Normál fűrészlappal néhány vágás után elég reménytelen csuszatolni. Laposvas és laposacél nem mindegy csak abbol hogy lapos még semmi nem következik, mint a lemeznél. Betonacél ellenben kb mind ugyanaz a minőség, ami szálban kapható...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62536) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Kértem árajánlatot erkélyfalra. Tavaly már cseréltem nyílászárót (szoba és konyha ablak) és akkor is kértem erre is árajánlatot. Azt tapasztaltam, hogy kb 10%-al drágább lett.
3,7 x 2,6 m felosztva 2db BNY ablakra alul hőszigetelt panellal és egy BNY ajtóval (felette fix felülvilágítóval). Az ajtón sima műanyag redőny, az ablakokon kombi redőny szúnyoghálóval (+toktoldókkal, merevítővel, takarókkal). Munkadíj nélkül 293 lett az ajánlat.
Az árajánlaton nem minden tétel világos számomra a toktoldóknál. És a 3 tétel magassága is fura első ránézésre. Mit gondoltok?
Kömmerling futur 70-es 2 rétegű üvegezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#62537) mezis válasza bazsimano (#62534) üzenetére


mezis
nagyúr

UPC: koaxon jön TV, internet, telefon. Már a lakásba érkezéshez be kell iktatni velük egy "Galvanikus leválasztó"-t.
Ezután koax elágazás: modem-WiFirouter-hez (telefon, internet, WiFi) és a TV-khez (beltéri egységekhez ha nincs a TV felkészítve a CI+ mediacard fogadására).

Modem-WiFirouter a WiFi miatt célszerű olyan helyre tenni, ahonnan a lakás egy részét be tudja sugározni. A modem-WiFirouter-ből UTP kábelekkel (4db) tovább osztható az internet, illetve telefon kábellel a telefon vezethető tovább. (A telefon köthető az UTP kábel egy érpárjára is, ha egyébként nincs használatban.)

mezis

(#62538) Met válasza SzlobiG (#62532) üzenetére


Met
Topikgazda

Pinterest

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62539) DeFranco válasza zsolt0638 (#62508) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miből van egy? több dolgot is felsoroltam a hsz-ben :)

(#62540) rii


rii
nagyúr

sziaszhtok

fúrt kúthoz felhozni vizet tudnátok ajánlani "hzázi vízművet"?

van egy szivattyú .. de lehet jobb lenne egy házi vízmű

20-30-40.000-ért esetleg van valami, amivel már érdemes foglalkozni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#62541) gerisz23 válasza bazsimano (#62534) üzenetére


gerisz23
őstag

Kértél volna 1×32-őt azzal jobban jártál volna.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62542) bazsimano válasza gerisz23 (#62541) üzenetére


bazsimano
őstag

bocs nem 2x16 hanem 3x16ot kertem :)

(#62543) gerisz23 válasza bazsimano (#62542) üzenetére


gerisz23
őstag

Az úgy ok.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62544) ALI_G válasza SzlobiG (#62532) üzenetére


ALI_G
veterán

Magazinbol mind hulladek, felesegem vett 5-6-ot tavaly, de mind csak reklam hasznos info nelkul. Nekunk ajanlottak egy tapeta boltot, megkerdezem mi volt. Mi ott vettunk, nagy a valasztek, szoval keszulj hidegelelemmel :D

(#62545) ALI_G válasza gerisz23 (#62530) üzenetére


ALI_G
veterán

Csak indukcios fozolap. Electrolux javasolta ehhez a modellhez a 2x25A-t, igy kertem a kiallast es a betapot is (3 fazis van: 2x25+1x16A).

(#62546) rgeorge


rgeorge
addikt

Társasház lapostető beázás esetén (kb. fél-1 nm), két hosszabb esőzés is volt mielőtt a szigetelést megcsinálta volna a ház) mennyi időt érdemes, kell várni a festésig? Hallottam 1-2 évet is...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#62547) mezis válasza rii (#62540) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen mélyen van a víz ?
Tiszta a víz ?
Mekkora vízszállítást szeretnél ?

(Én az egyik multinál vettem a majdnem legolcsóbbat. Műanyag lapátos, talán 500W-os "felszívós" fajta (a szivattyú házhoz tartozik egy kisebb víztartály, amivel tud indulni a szívás). Nekem évek óta probléma mentesen működik. A levegőt kel évente 1 - 2x pótolni.)

A motor teljesítményével úgy kalkulálj, mindegy, hogy mennyi vizet engedsz ki a csövön, kb ugyanakkora a teljesítmény felvétele. Vagyis nem érdemes a szükségesnél nagyobb teljesítményű szivattyúra költeni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#62548) r.levente75 válasza rgeorge (#62546) üzenetére


r.levente75
addikt

A beázás oka megszűnt és minden redben akkor tavasz nyári időben ca egy hónap alatt kiszárad a nedves folt. Ha teljesen kiszáradt neki lehet állni a javításnak. Ha folyamatosan visszanedvesedik akkor az okot kell megszűntetni.

[ Szerkesztve ]

(#62549) Ferike81 válasza rii (#62540) üzenetére


Ferike81
senior tag

Ha van egy működő szivattyú akkor elég csak egy hidrofor tartályt venni. Akkor nem kell gondolkozni a szivattyúteljesítményen. Ha a jelenlegi teljesítményben jó akkor felesleges szerintem beruházni házi vízműre. Én a meglévő szivattyúhoz raktam egy sima hidrofortartályt, rátettem egy nyomáskapcsolót, és csók. Majd ha lerottyan a szivattyú, veszek egy újat, addig nem költök rá.

Ha mindenképp házi vízművet akarsz, akkor nem árt tudni a nyugalmi szint milyen mélyen van a kútban, kút anyacső átmérője, körülbelüli vízhozama, milyen mély a kút?

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#62550) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Eresztisztítás mennyibe szokott kerülni? Gondolom méter ár van, ugye?
Tudtok ajánlani megbízható szakembert (Pest megye - Kistarcsa)
Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.