Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#62951) pjen válasza albiosz (#62950) üzenetére


pjen
félisten

milyen a Philips csavar? :több féle van és mind olyan mintha jó lenne ránézésre.ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#62952) Winner_hun válasza albiosz (#62950) üzenetére


Winner_hun
félisten

3 féle van:
Phillips (PH)
Pozidriv (PZ)
Frearson

PH jó a PZ-hez, de a PZ nem jó a PH-hoz. Frearsonnal még nem találkoztam. PZ a legelterjedtebb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#62953) #33253120 válasza albiosz (#62950) üzenetére


#33253120
törölt tag

A PH-s csavarhúzó való a Phillips fejű csavarokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#62954) albiosz válasza Winner_hun (#62952) üzenetére


albiosz
őstag

Köszönöm szépen! PH-val van dolgom, akkor irány a Praktiker, mert ilyen csavarnyúzom biza nincs. :(

pjen, T_chris szintén köszönet!

(#62955) #33253120 válasza albiosz (#62954) üzenetére


#33253120
törölt tag

Elvben a PH-s a "sima" csillagcsavarhúzó.

(#62956) Nimda


Nimda
addikt

Sziasztok!

Egy panellakásban idén lejáró mellékvízmérőt lecserélheti a tulajdonos is, vagy csak szakember?Illetve ha nem szakember cseréli, nyilván hitelesíteni kell, de ki jogosult erre?

Ha tulajdonos (vízhasználó) is cserélheti, akkor számít a típusa/márkája?Illetve a gyűrű plomba eltávolítása a régiről, jár valamilyen következménnyel?

(#62957) Mercutio_ válasza Nimda (#62956) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel vízmű által adott formanyomtatvány kitöltése és arra felhatalmazott szerelő + közös képviselő aláírás-pecsét kell így lakó nem végezheti, lévén a régi plombák azonosítók sértetlenségét órák állását új azonosítókat is fel kell rajta tüntetni.
Ha lakó végezné a sértetlenség ugrik, legutóbbi vízmű általi leolvasás óta mintha vízóra nélküli lakás lenne úgy változna pl. a közös költség is, de lehet a vízmű is problémázna.

Keress olyan vizes céget aki a helyi vízmű szerint elfogadott erre a feladatra, mert ha nem az csak sima cég, akkor külön jön(ne) a hitelesítő ami plusz költség és macera/szervezés.

Egyébként általában a közös képviselet ezt tudja érdemes náluk tájékozódni, + lehet a társasház SZMSZ -ében is további kikötés (külön plomba a vízműén felül, X havonta gondnok általi ellenőrzés/leolvasás), de egyéb olyan szabályok is lehetnek amivel jó tisztában lenni, elkerülendő a régi lakókkal a felesleges összezördülést vagy plusz kiadásokat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#62958) gerisz23 válasza fecus (#62947) üzenetére


gerisz23
őstag

A bejövő 3 fázist kell bele bekötni az óra után,majd legalább 10mm2 vezetékkel a földelésre a másik felét a túlfeszlevezetőnek.De ahogy már írták ez nem igazán otthoni használatra van amit te kaptál(ipari ).

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62959) csemberlen válasza gerisz23 (#62958) üzenetére


csemberlen
őstag

Illetve: 3 fázist, és PEN ! vezetőt kell bekötni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#62960) gerisz23 válasza csemberlen (#62959) üzenetére


gerisz23
őstag

Igaz:)Elnézést!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62961) ALI_G


ALI_G
veterán

Az mennyire baj ha veletlen calgon mosogep vizlagyito kerult a mosogatogepbe? Felig lett töltve.

(#62962) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Udv! Ha veszek gazos bojlert arra is ervenyes h akkor el a gari ha szakszerviz koti be? Mezei gazszerelovel kottetem akk nincs gari? Egyebkent hajdu gb 120.1 neztuk ki!

Battletag: hojszi#2983

(#62963) föccer válasza Intel fan11 (#62962) üzenetére


föccer
nagyúr

:K Még egy sima gáztűzhelynél is igaz. Ha nincs pecsétes üzembehelyezési, akkor ugrik a garancia. Sőt, elvileg a kéményseprő is bekérheti a papírt az üzembehelyezésről és ha nem tudod bemutatni, akkor szó tűzoltóságnak és a gázosoknak, akik hatóságilag kikötik a gázszolgáltatást.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#62964) philoxenia válasza föccer (#62963) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sőt, nem zárt égésterű készüléket már nem olyan egyszerű bekötni, létesítés esetén... [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#62965) Intel fan11 válasza föccer (#62963) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tűzhelynél tudom, hogy így van, mert 20-asért kötötték be! De ez pénzrablás, mert semmivel se csináltak többet mint a mezei gázszerelő aki nálunk van a faluban! Mostani bojlerünk se szak szervíz által van bekötve! Kéményest veszünk amúgy. A mostanink is kéményes csak az nem tartályos hanem átfolyós.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#62966) eszmilan válasza Intel fan11 (#62965) üzenetére


eszmilan
tag

Csak egy kérdés: miért cseréled az átfolyósat tárolósra? Főleg egy ilyen korszerűtlen készülékre (őrláng, nyílt égéstér).

(#62967) Intel fan11 válasza eszmilan (#62966) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mostani átfolyósunk régi már és a párom nem tud vele tusolni, mert nem tudjuk beállítani normálisan vagy forróvíz jön vagy pedig kialszik a tűz és hideg a víz! Azt hallottam, hogy átfolyósok nem alkalmasak tusolásra, mert elég érzékenyek! Ebből jött, hogy tárolós legyen és azért gázos, mert kevesebbet fogyaszt gázt mint az elektromos villanyból! Azt hiszem ez jött ki múltkoriában a háztartási gépes topikban! Van amúgy ettől jobb is hajduban amit én írtam? Milyet vegyek?

Battletag: hojszi#2983

(#62968) eszmilan válasza Intel fan11 (#62965) üzenetére


eszmilan
tag

5 perc se volt googe-lel megkeresni neked a választ:

A kivitelezést csak
engedéllyel rendelkező vállalkozó vagy társaság végezheti, az
üzembe helyezést pedig a szerviz-jegyzékben szereplő megbízottjaink

http://www.hajdurt.hu/_data/VFS_03a80687650854a367eabe0c2dee1204.pdf

(#62969) eszmilan válasza Intel fan11 (#62967) üzenetére


eszmilan
tag

Ha nem ilyen gagyi átfolyósod van, hanem valami korszerű darab, azzal lehet tusolni, gyakorlatilag bármilyen vízhőmérsékletet be tudsz állítani, nem alszik ki. Tudom, hogy az nagyon szar, amikor kialszik, nekünk is volt Fég átfolyósunk, és az is ezt játszotta. De ha ügyes vagy, akkor be lehet azt is majdnem jóra lőni.

"Van amúgy ettől jobb is hajduban amit én írtam? Milyet vegyek?"

Hajdúban valószínűleg nincs. Vegyél kondenzációs kazánt, abból bármelyik jobb és kevesebbet fogyaszt, és később fűtést is tudsz hozzá kiépíteni, ha a gázzabáló, büdös, ruhaodaégetős, zacskóráolvadós konvektorok lehaltak. Viszont ez drága, de értelmes beruházás. Kazán+kémény egy jó 500 rongy, úgy számolj csak anyagban.

(#62970) Intel fan11 válasza eszmilan (#62969) üzenetére


Intel fan11
őstag

:D Az igen hát marad a hajdú, akkor! Átfolyósban amúgy junkersunk van! Elvileg lehet állítani az átfolyó víz mennyiségét és a láng magasságot! Háztartási gépes topikban állították, hogy be lehet ezzel a 2 funkcióval állítani tusolásra is. Pedig nem sikerült. Lehet már régi fos azért. Pedig ki lett takarítva savazva is! Tudtok esetleg nekünk megfelelő bojlert ajánlani ha ez a hajdú nem jó amit kinéztünk?

Battletag: hojszi#2983

(#62971) eszmilan válasza Intel fan11 (#62970) üzenetére


eszmilan
tag

Majd valaki biztos fog ajánlani, én kondenzációs kazánnál rosszabbat nem tudok ajánlani jó szívvel. De szerintem ezt az egész bojleres dolgot ebben a formában felejtsd el. Vagy javíttasd meg a mostanit, vagy vegyél helyette egy másik átfolyósat, ha tényleg azért nem lehet beállítani mert rossz. Már ha egyáltalán engedélyezhető az új bekötés, és minden paramétered megfelel (bélelt kémény, megfelelő levegőutánpótlás, stb. lásd a linken itt pár hozzászólással feljebb). Ja és ugyanez érvényes lenne a bojlerre is, de mondom azt felejtsd el, indokolatlan.

(#62972) Intel fan11 válasza eszmilan (#62971) üzenetére


Intel fan11
őstag

Atfolyosat mit tudsz ajanlani?

Battletag: hojszi#2983

(#62973) pjen válasza Intel fan11 (#62970) üzenetére


pjen
félisten

Nemsokára megyek zuhanyozni.Egy Vaillant átfolyós vízmelegítő használatával.15 évig egy V4 es volt,azzal is zuhanyozott az egész család.A gázt teljesen kinyitom az átfolyóson,a vizet annyira,hogy a kifolyó viz forró legyen,a meleg csap teljesen nyitott állásában.Ezután a meleg csaphoz nem nyúlva elkezdem nyitni a hideg csapot amíg jó a víz tusolni.Lassan 30 éve minden nap így fürdök.

(#62974) eszmilan válasza Intel fan11 (#62972) üzenetére


eszmilan
tag

Kondenzációs kombi kazánt átfolyós vízmelegítő funkcióval. Másról nincs tapasztalatom, úgyhogy nem tudok ajánlani.

(#62975) eszmilan válasza pjen (#62973) üzenetére


eszmilan
tag

Nekünk is V4 volt. Leszereltük, 5 évig rohadt a padláson, meghirdettem 5 ezer forintért, kb fél óra alatt vitték el.

(#62976) gerisz23 válasza Intel fan11 (#62970) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha jól tudom 2018-tól nem is fogják engedni az ilyen régi boylerek,kazánok telepítését.Nézesd át szakival-aki jogosult bekötésre-a helyet,megfelelő szellőzés nélkül nem fogják engedni(pl ha a régi fa ablakaid műanyagra cserélted.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#62977) Intel fan11 válasza gerisz23 (#62976) üzenetére


Intel fan11
őstag

Kondenzacios kazanra nem lesz penzunk sajnos!

Battletag: hojszi#2983

(#62978) pjen válasza eszmilan (#62974) üzenetére


pjen
félisten

Az átfolyós víz melegítővel nem boldogultak!

(#62979) Intel fan11 válasza pjen (#62978) üzenetére


Intel fan11
őstag

Így van! Ezért döntöttünk a tárolós gázos mellett! Engem inkább az aggaszt, hogy elég meleg vizet csinál-e nekünk! Esti fürdés a kritikus, de viszont az adatlapja szerint 1 óra alatt csinál 1 tartály meleg vizet! Kinek mi a tapasztalata a tartályos bojlerekkel?

Battletag: hojszi#2983

(#62980) Csabroncka válasza Intel fan11 (#62979) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Engem inkább az aggaszt, hogy elég meleg vizet csinál-e nekünk!" Számold ki, mennyire van szükséged! Fürdesz, zuhanyzol, csurig engeded a kádat, vagy órákig zuhanyzol......

"in medias res"

(#62981) Intel fan11 válasza Csabroncka (#62980) üzenetére


Intel fan11
őstag

Mikor engedi az ember a melegvizet azt hideggel keverik, hogy megfelelő hőmérséklet legyen. Ez felesbe fogy a hideg meleg? Párom amúgy tusol nem sokáig! Én telikád vízben szeretek pancsolni! Ősöm fél kád víz! Ez a napi fürdés! De majd tervezünk babát is :DDD 120 literest néztünk.

Más: Egyébként az nem lehet, hogy a csaptelepünk a rossz? Azért nem tudunk tusolni a mostani átfolyóssal, mert többen állítják, hogy be lehet állítani! Kádtöltésnél nincs baj! Tusfej lett cserélve de azzal se lett jó!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#62982) csemberlen válasza Intel fan11 (#62979) üzenetére


csemberlen
őstag

Hány literes a bojler? Hányan használjátok? Csere esetén gázművek, kéményseprőt be kell vonni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#62983) pjen válasza Intel fan11 (#62981) üzenetére


pjen
félisten

Attól függ milyen melegre állítod,ha 80 fokosra akkor nyilván nem felesbe fog menni.Viszont lényegesen többet fogyaszt,mint 60 fokon,és a bojler is hamarabb döglik meg.

[ Szerkesztve ]

(#62984) YAS-dude válasza pjen (#62983) üzenetére


YAS-dude
őstag

No meg mi milyen forró vízben szeret fürdeni... Megint a szakmai kérdések ;)

(#62985) fecus válasza csemberlen (#62949) üzenetére


fecus
őstag

Igen tudom, de ez okoz valami gondot, vagy itthon is el fogja látni a feladatát, csak sok helyet foglal?
Mivel patronos, gondoltam így van 3 lehetőségem, esemény után a még nem használt patronokat átdugom az élő fázishoz tartozóba.

Na ez a PEN v. földelés a kérdésem. Ez egy 50 éves, aluvezetékes házban egy lakás.
Ha jól tudom itt a bejövő ponton válik szét a 0 és a föld!? Oda kössem a sínre?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#62986) Intel fan11 válasza pjen (#62983) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az ilyen bojlereket hany fokra szokas beallitani? Ami meg nem nyirja ki a bojlert? Papirja szerint 55 fokos vizet 1 ora alatt csinal!

Battletag: hojszi#2983

(#62987) pjen válasza Intel fan11 (#62986) üzenetére


pjen
félisten

55 fok az elég kevés,mi régebben négyen voltunk egy 120 literes villanyra.80fokon ment,de be kellett osztani a fürdést.Lehet azt melegebbre állítani,nem 10 perc alatt öli meg a bojlert.Majd kitapasztaljátok.

(#62988) pjen válasza Intel fan11 (#62986) üzenetére


pjen
félisten

Megkerestem 80fok a max,leírás szerint.1óra és tíz percet találtam 55 fokra felfűtésnél.Viszont sehol nem írja ezt hány fokos bejövő vizhőmérsékletnél tudja.Nagyon nem mindegy,hogy nyári 20,vagy téli 3 fokos vizzel mérték.

(#62989) Elemental válasza Intel fan11 (#62986) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem 100 literes, a gázkazán fűti fel nem tudom mennyi idő alatt, és 47 fokosra van állítva.

(#62990) #03969024 válasza pjen (#62987) üzenetére


#03969024
törölt tag

Pedig van valami előírás, hogy 60 foknál nem lehet melegebb a HMV.

(#62991) pjen válasza #03969024 (#62990) üzenetére


pjen
félisten

Nem értek hozzá,nekem átfolyós van,előtte villany volt.Az adatlapján 80 fok a max.Egyébként a tárolós vill bojlernél is 80 fok a max.Egyébként ez külön bojler,nem egy kazán tárolója.

[ Szerkesztve ]

(#62992) Intel fan11 válasza pjen (#62983) üzenetére


Intel fan11
őstag

Leirtak alapjan nekem inkabb 150 literes bojlert kell vennunk. Hajdu oldalan akkora is van ugy neztem! Csak nekunk vajog falunk van. Atmeno csavarral kell felrakni?

Battletag: hojszi#2983

(#62993) pjen válasza Intel fan11 (#62992) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom milyen állapotú az a vájog fal,én tennék az átmenő csavar alá jó nagy alátétet.Az a bojler tele vízzel lesz vagy 2 mázsa.De én még mindíg azt mondom hívnod kéne egy értelmes vizest,esetleg másik faluból.Nézze meg mért nem lehet beállítani az átfolyóst.

[ Szerkesztve ]

(#62994) ALI_G válasza ALI_G (#62961) üzenetére


ALI_G
veterán

?

[ Szerkesztve ]

(#62995) pjen válasza ALI_G (#62994) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem semmi baja nem lesz.mossál egy rövid progit és kimegy belőle.

(#62996) csemberlen válasza ALI_G (#62961) üzenetére


csemberlen
őstag

Hova került? A só helyére?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#62997) #33253120 válasza Intel fan11 (#62992) üzenetére


#33253120
törölt tag

Átmenővel, de én legalább két darab 50 centis 40x5-ös laposvasat raknék a külső oldalon a csavarokra...

(#62998) Morris válasza Intel fan11 (#62992) üzenetére


Morris
veterán

Olcsóbban kijössz ha esetleg új átfolyóst vennél.
De az is lehet, hogy az új csaptelepekkel sem lesz már semmi gond.
Ha megvannak az új csaptelepek, és továbbra sem tudtok rendesen tusolni, akkor kazán error lesz. Az átfolyós vízmelegítők viszonylag egyszerű szerkezetek. Egy 28 kw-os melegítővel nem fogsz lyukra futni!!!

[ Szerkesztve ]

(#62999) Intel fan11 válasza Morris (#62998) üzenetére


Intel fan11
őstag

Atfolyosba milyen markat keressek?

Battletag: hojszi#2983

(#63000) Met válasza Intel fan11 (#62999) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha nem túl régi a mostani akkor egyelőre semilyet, először nézesd meg szerelővel. Vagy ha már látta egy akkor egy másikkal.
Átfolyós vízmelegítővel lehet zuhanyozni, akkor veszti el a víznyomást ha valami elromlik benne.
Ilyen hibát javítani oldóbb mint újat venni, főleg ha a mostani szabályok szerint már nem is lehetne felszerelni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.