Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63351) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Az idén belevágunk a nagy energiaracionalizálás projektbe (szigeteljük a házat) ami nyílászáró cserét és külső hőszigetelést jelent. Ezzel kapcsolatban kérdeznélek titeket, mert felmerült pár kérdés:
1/ Én úgy gondoltam, hogy az ablak+toktoldó a fal külső síkjáig lenne kirakva és erre futna rá a hőszig. 4-5 cm-t. Ez mennyire jó így, mennyire nehez kivitelezni, illetve a hőszig nem fog-e elválni a műanyag toktoldótól?
2/ A lábazat cca 70cm magas viszont a lábazati hőszig. táblák 60*125cm méretűek, ha vízszintesen rakom marad 10 cm keskeny csík. Függőlegesen talán jobb a helyzet,mert akkor nagyobb méretű vágott darabok lennének amivel könnyebb dolgozni és jobban ragasztható szvsz. Hogy érdemes?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#63352) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Sima (ilyesmi, csak a dugó része is sima) mosdókagylóhoz milyen csaptelepet ajánlanátok? Van ugye millió fajta, és látom a határ a csillagos ég, de ár/érték arányban keresném a legjobbat.

[ Szerkesztve ]

(#63353) Morris válasza Nerazim (#63351) üzenetére


Morris
veterán

Nekem is a külső falsíkba lett beépítve az ablak. Teljesen jó lett.

(#63354) Bacusuz válasza intensa_man (#63350) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem vagyok nagy szaki a temaban, igy csak az en wolf kazanomrol tudok nyilatkozni.
Nalam nem lehet feltolteni a futesrendszert a hasznalati melegviz oldalrol,
az osztoknal tudom tolteni a visszza es eloremeno oldalrol is.
ehhez egy csovet kell racsatlakoztatni egy fali kiallasrol.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#63355) Met válasza intensa_man (#63350) üzenetére


Met
Topikgazda

Nehogy leírd a kazán típusát...legközelebb elég ha csak MS Paint-ben lerajzolod. :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63356) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Lehetőleg olyan írjon aki már látott ilyet. :)
Laguna wc tartály
Kérdés ez a tömítés hogy van rögzítve a pvc csőben menetes vagy ragasztott?
[link]
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#63357) föccer válasza B-L-A-C-K (#63352) üzenetére


föccer
nagyúr

Ar/ertekben a mofem nagyon odabaszos. :K

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63358) martillo


martillo
tag

Sziasztok,

Betonozas temaban kernek velemenyt.
Falat betonozhatok reszletekben? Ugy ertem, hogy mondjuk ma 20-30cm, aztan holnap arra ra tovabbi 20-30 es igy tovabb, amig el nem erem a kivant magassagot? Mehet siman az elozo napi betonra uj?

Konkretan van egy godrom, aminek az alja ki lett betonozva, megy majd bele egy vizgyujto tartaly, aminek akarok oldalfalakat, de nem tudom mikor lesz annyi idom, hogy egyben megcsinalja, viszont aprankent, minden nap 10-20cm-et haladva tudnam csinalni, ha ez igy kivitelezheto.

Azt hallottam, hogy betont felfele lehet folyatatni, vizszintesen nem, igaz ez?

Illetve nem tudom, hogy ez itt jo kerdes-e de, ha vki tudna olyan konnektort, amit tavolrol is lehet vezerelni (nem 10m-rol, hanem mondjuk masik varosbol) az megosztana az otletet, tapasztalatat? Vagy hogy melyik topic-ban erdeklodjek?

Koszonom,
M

(#63359) Met válasza martillo (#63358) üzenetére


Met
Topikgazda

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63360) B-L-A-C-K válasza föccer (#63357) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Abból mind1 melyik? Pl ez?

(#63361) Nerazim válasza Morris (#63353) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszi a megerősítést. És ti is ráeresztettétek a hősziget a tokra vagy a toknál megálltatok és befordultatok 5cm -el?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#63362) Morris válasza Nerazim (#63361) üzenetére


Morris
veterán

Nincs hova befordulni, mert a nyilászárók a külső falsíkban vannak.
2cm van rá engedve a toktoldóra.

(#63363) Nerazim válasza Morris (#63362) üzenetére


Nerazim
őstag

Oks, tiszta. Köszi még1x.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#63365) föccer válasza #46372352 (#63364) üzenetére


föccer
nagyúr

Fuvartrans Kft. Ecser.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63366) föccer válasza B-L-A-C-K (#63360) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom, hogy pontosan milyen tipusokkal volt eddig dolgom (3 csaptelepet vettem mofémet az utóbbi pár évben), de egyikkel sincs baj. szerintem ezzel sem lehet nagyon mellé fogni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63367) föccer válasza martillo (#63358) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem zavar, hogy a munkahezagon be folyhat a talajvíz, akkor nagy baja nem lesz. Mondjuk a beágyazott betonvasaknak nem tesz jót, de pár évtizedig nem lesz vele baj így sem, no meg nem atombunkert építesz. Ha nincs benne betonacél, akkor meg ennyibaja sem lezs. Az viszont fontos, hogy rendesen legyenek tömörítve a beton rétegek.

Met: Köszi, ez hatalmas. :DDD :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63368) ALI_G


ALI_G
veterán

Szivattyúhoz milyen vízszűrőt érdemes venni? Itt egy lista, hogy miből lehet választani. Fémből nem szoktak ilyen szűrőbetétet rakni? A házban olyan van...

Föccer: kültéren betonra milyen vízszigetelést érdemes? Fa lesz rajta.

[ Szerkesztve ]

(#63369) föccer válasza ALI_G (#63368) üzenetére


föccer
nagyúr

Kültéri betonra minek vízszigetelés? Nem bántja az eső.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63370) eszmilan válasza DonThomasino (#63356) üzenetére


eszmilan
tag

Biztos, hogy nem ragasztott. Ezek oda szoktak szorulni valamelyik csőhöz. Azért is ilyen recés kívülről. Egyik csőre rá kell dugni, a külső felülete meg beszorul a helyére.

(#63371) eszmilan válasza martillo (#63358) üzenetére


eszmilan
tag

Használj zsalukövet. Többek között pont ilyenre találták ki.

(#63372) eszmilan válasza Nerazim (#63361) üzenetére


eszmilan
tag

Újabban szokták azt csinálni, hogy a nyílászárót a hőszigetelésbe rakják be. Ennek feltétele, hogy a nyílászáró berakásakor már meglegyen a hőszigetelés, és szép téglalap alakú legyen a kivágás.

(#63373) eszmilan válasza intensa_man (#63350) üzenetére


eszmilan
tag

A mi Ariston kazánunkon úgy van, hogy jobb oldalt az alján van egy tekerős csap, kék műanyag a teteje. Azt kell megnyitni, és akkor úgy fel lehet tölteni a fűtés kört. Persze, csak ha a víz rá van kötve a kazánra.

(#63374) mezis válasza ALI_G (#63368) üzenetére


mezis
nagyúr

Olyat, amelyik illeszkedik a vízszűrő házába. :DDD

mezis

(#63375) ALI_G válasza föccer (#63369) üzenetére


ALI_G
veterán

Jó kérdés, tőlem azt kérdezték, hogy lesz-e rajta :D de én se értem, hogy miért szükséges...

(#63376) föccer válasza ALI_G (#63375) üzenetére


föccer
nagyúr

Milyen szerkezetről van szó?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63377) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Üdv!
Gipszkartonozásban otthon van valaki közületek? Az egész lakás fémprofilokra erősített Gk. lapokkal lesz beborítva. Egyelőre egy szoba van kész, glettelés nélkül, kérdésem is ehhez kapcsolódik, mégpedig, hogy a belső sarkoknál hogy érdemes glettelni, ide is jó az öntapadós szalag, vagy mivel érdemes? Vagy esetleg ide is kell akryl tömítő?

(#63378) föccer válasza Red_Bull (#63377) üzenetére


föccer
nagyúr

Én betennék egy polisztirol saroklécet. Itthon így csináltam, hibátlan.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63379) r.levente75 válasza Red_Bull (#63377) üzenetére


r.levente75
addikt

Öntapadós üvegszálas háló felesbe rakva rigips superrel és arra a habléc ahogy föccer mester is írta.

(#63380) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, a léc mindenképp szükséges?

(#63383) föccer válasza Red_Bull (#63380) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem, csak úgy lesz esztétikus.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63384) Red_Bull válasza r.levente75 (#63379) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de hogy érted, hogy felesbe rakva?

(#63385) r.levente75 válasza Red_Bull (#63384) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha jól emlékszem 6cm széles ez a tekercses üvegszálas, egyik oldalon tapadós háló. Az egyik ill. a másik falra is felesbe 3-3 cm-t fedjen rá a sarokban.

(#63386) VIPowER


VIPowER
senior tag

Kilyukadt a gázkazánom. Tudom hülye ötlet, de pl ilyen átmeneti megoldásként működhetne ha a tágulásiba töltöm?

(#63387) r.levente75 válasza Red_Bull (#63384) üzenetére


r.levente75
addikt


Egy kép róla, így csak a sarokba felesbe.

(#63388) Red_Bull válasza r.levente75 (#63385) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,a díszlecet egyelőre csak a mennyezet és a fal találkozásához rendeltem meg, itt pedig az a helyzet, hogy a plafon fa lambériával borított, felette fagerendás födém van, itt arra gondoltam érdemes hagyni egy kis diletációs hézagot(a fa födém miatt), és a díszlecet csak az oldalfalhoz hozzáragasztani, a plafonnál nem, és egy pár milliméteres hézagot hagyni. Erről vélemény? :DDD

(#63389) r.levente75 válasza Red_Bull (#63388) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha a menyezet lambéria, akkor miért nem raksz fából egy szegélyt a holkerhoz? Azt szépen fel lehet lőni a menyezeti lambériához, eltakarja a hézagot és még a dilatáció is megmarad. Számtalan szép profil létezik.

(#63390) föccer válasza VIPowER (#63386) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne csináld. Inkább elektromos fűtés pár napig, olcsóbb, mint utána kipucolni az egész rendszerből azt a nyvaját, ha egyáltalán ki lehet.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63391) Red_Bull válasza r.levente75 (#63389) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Ez eszembe se jutott, de amúgy menni fog hozzá ez is, mert nem faszínű a lambéria, hanem fehér + olyan díszlecet vettem aminek az oldalába led szalagot lehet tenni [link]

(#63392) r.levente75 válasza Red_Bull (#63391) üzenetére


r.levente75
addikt

Ez is jó, arra figyelj, hogy amikor felrakod a falra és megragasztózod, akkor ahol érintkezik a léc a fallal, alul és felül is kend meg két csíkban. Ha javasolhatom a den braven montagefix w kinyomós ragasztót használd.

(#63393) B-L-A-C-K válasza föccer (#63366) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:R

(#63394) Red_Bull válasza r.levente75 (#63392) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Rendben, köszönöm :R

(#63395) VIPowER válasza föccer (#63390) üzenetére


VIPowER
senior tag

Működik a fűtés, szerencsére lassan csepeg, olyan 4 naponta rátöltök. Csak gondoltam hátha működhetne. Nemsokára vége a fűtési szezonnak, de akkor marad a töltögetés, vagy jöhetsz és rajta tarthatod az ujjad a lyukon ha nincs más ötleted. :)

(#63396) ALI_G válasza föccer (#63376) üzenetére


ALI_G
veterán

10 cm-es esztrich beton, szegélykő, alatta 10-15 cm sóder ha jól emlékszem. Így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#63397) mandleee


mandleee
tag

Sziasztok!

Villanyszerelőt keresek Budapesten a VIII. kerületben, tudtok ajánlani valakit?

Köszönöm! :R

(#63398) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
lehet nagyon hulye kerdes :) de jol gondolom, hoyg egy egymedences 2 csaptelepes mosdonal leereszto nelkuli csaptelepet kell neznem! ugye?:)
mondjuk ezt

aztan venni hozza ilyen click-clack lefolyoszelepet kulon!

elore is koszonom a megerositest vagy kiigazitast! :) :R

(#63399) eszmilan


eszmilan
tag

Akinek van, nyáron ti hogy szoktátok árnyékolni a tetősík ablakaitokat?

Nekem van három amit nyáron reggel 8-tól este 8-ig folyamatosan süt a nap, ami télen tök jó, de nyáron halál. Úgy szoktam csinálni, hogy nyáron kívülről rárakok 8-as OSB lapot, csak ezzel az a gond, hogy az ablakot nem lehet kinyitni és szellőztetni, továbbá semmi fényt nem enged be. Úgy van rárakva, hogy nem csak a szárnyra, hanem egy jó nagy tábla az egész ablakot letakarja. Tudom, hogy gagyi, de eddig nem jutott eszembe jobb. Arra gondoltam még, hogy ilyen kutyaól szerű kis házikót fölé barkácsolni, szintén OSB-ből, és akkor kicsit ki lehetne nyitni meg engedne be fényt is de a közvetlen napsugárzást leárnyékolná.

Lehet kapni az ablakhoz azt a hálós külső árnyékolót, de még nem próbáltam. Van valakinek ezzel tapasztalata?

(#63400) macilaci78 válasza eszmilan (#63399) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkahelyen kb 100 m2 ablakfelület van az utcafronton, amit kb 12:30-ig ér a nap. Kirakat, így eltakarni nem lehet, és a homlokzatra egyéb okokból nem tudtunk felrakni árnyékolót.
Mi felraktunk rá hővédő fólliát és klíma nélkül hozott 3-4°C-ot. A klíma fogyasztását is jótékonyan befolyásolta, 30%-kal alacsonyabb áramszámla, mint az azt megelőző évben. :K

Otthon hasonló: az utcafrontot dél előtt süti a nap, az udvari részt meg kb 3-tól. Leengedve a redőny már este az utcai részen, munkába menet az udvarin is. Délután hazaérve az utcai részen felhúzom, hogy lehessen látni, 7-körül az udvar felől is, majd este kereszthuzatban szellőztetés. Amikor nincs szél, az átok, amúgy viselhető.

Vannak már nagyon modern fóliák, alig vesznek le a fényerőből, nem is tükröződnek, de az UV-fényt, hőt nagyon megfogják. Nálunk most már kényelmetlen megérinteni a napsütötte fóliás üveget...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.