Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63701) eszmilan válasza Peetta14 (#63699) üzenetére


eszmilan
tag

(#63702) mezis válasza föccer (#63697) üzenetére


mezis
nagyúr

Vigyázz, az a török gyártmányú lehet, hogy csak imaszőnyeghez jó ! :DDD

mezis

(#63703) gerisz23 válasza pjen (#63663) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem egészen arra gondoltam,benzinesre:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63704) gerisz23 válasza kelly416 (#63677) üzenetére


gerisz23
őstag

Hajdúéról találtam leírást tegnap neten (kötöttem is már be régebben egyet akkor is gugliztam)
[link]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63705) kelly416 válasza gerisz23 (#63704) üzenetére


kelly416
veterán

Hálás köszönet. Egyébként mint kiderült, három fázisu motor, úgyhogy még lehet, elég is lenne a célra, ha lenne három fázisom. Itt a kondija, ez is azt sugallja.

(#63706) gerisz23 válasza kelly416 (#63705) üzenetére


gerisz23
őstag

Nem három fázisú-legalábbis legjobb tudomásom szerint(3 fázist még nem kötöttem rá),igaz a tekercsek szimmetrikusak benne elméletben.Holnap megkérdezek a cégnél pár öregebb szakit,hátha tudnak valami okosat:)

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63707) ALI_G


ALI_G
veterán

Feloff:
Kerti tomlot szeretnek venni es 3 alternativat latok.
1. Gazdaboltban veszek meterre uvegszal (?) erositettet, remelhetoleg olcson
2. veszek gardena vagy mas markabol elore meretezettet es boldog vagyok 10 evig (ennyi garit adnak ra). Ezek mar kicsit dragabbak.
3. tv shopos es hasonlo ajanlatokban van nyomasra valtozo meretu tomlo, ami keves helyet foglal ha epp nem hasznalom. Ennek se veszes az ara.

Sűrűn nem kellene, mert lesz automata ontozo rendszer. Lehet evi 1-2x kellene elovennem teraszt, stb lemosni, vagy ha valamiert kezzel kell locsolnom.

Melyiket javasolnatok?

(#63708) r.levente75 válasza ALI_G (#63707) üzenetére


r.levente75
addikt

Nézzd meg az Aldiban, hátha maradt, nemrég volt. Nekem az van erősített, jó árasított, nem tőrik meg, stb.

(#63709) Lipton válasza ALI_G (#63707) üzenetére


Lipton
őstag

Bauhaus szurke neptun egesz jo, sok eve hasznaljuk.

(#63710) pjen válasza ALI_G (#63707) üzenetére


pjen
félisten

Bármit,csak Tv shopost ne.Megvettem novenberben fél évet állt,tavaly elővettem,első alkalommal szétment.Természetesen a 6 hó gari már lejárt.

(#63711) gerisz23 válasza ALI_G (#63707) üzenetére


gerisz23
őstag

A Tv shoppos nyúlós fajtáról hamar letörnek a csatlakozók.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63712) mezis válasza kelly416 (#63705) üzenetére


mezis
nagyúr

Három fázisú motor általában működtethető egyetlen fázisról is, csökkent teljesítménnyel.
? Háztartási mosógépben 3 fázisú motor ? :F

[ Szerkesztve ]

mezis

(#63713) gerisz23 válasza mezis (#63712) üzenetére


gerisz23
őstag

Sztem az általam küldött link alapján gondolta hogy 3fázisú a motor.De valójában 2 különböző fordulatú motor van egybe építve.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63714) Csabroncka válasza ALI_G (#63707) üzenetére


Csabroncka
addikt

A Tesco-ban árult kétrétegű sárga nálunk 4 éve oké (azt hiszem 3/4 20 m 10.000 volt talán)

"in medias res"

(#63715) kelly416 válasza gerisz23 (#63713) üzenetére


kelly416
veterán

Mindegy is, úgy sincs lehetőségem egy fázisnál többet rákötni. Köszi az eddigi segítséget, a többit már megoldom asszem.

(#63716) ALI_G válasza r.levente75 (#63708) üzenetére


ALI_G
veterán

Koszi a tippeket. Aldiban ha jol lattam fel colos volt, de el is fogyott. Talan 15 meteresek voltak, az nem sok.
Bauhausba surun jarok, majd megnezem mik vannak polcon.
Gardena se veszes arban, 12k 25 meter a 3/4-esbol:
https://edigital.hu/tomlok/gardena-comfort-flex-tomlo-34-25m-p417415

Most kertem kolcson fatertol a tv shoposat. Meglatom mennyit er! :D

[ Szerkesztve ]

(#63717) gerisz23 válasza kelly416 (#63715) üzenetére


gerisz23
őstag

Sok sikert!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63718) macilaci78 válasza Intel fan11 (#63685) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A felmosóvödör aláfér, így a teteje kb 220 centinél van a mienknek. Enyém a felső része, páromé a közepe és az alja. 60×180 centis.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#63719) Reno7


Reno7
senior tag

Lekentem a léceket lenolajjal, alapozógyanánt, azt viszont nem tudom hogy most megint át kéne csiszolnom egy finom csiszolóval (P150), vagy mehet rá egyből a lakk?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#63720) pjen válasza Reno7 (#63719) üzenetére


pjen
félisten

Te érzed,hogy kell e csiszolni.A 150 es csiszoló még nem a finom kategória :)

(#63721) Reno7 válasza pjen (#63720) üzenetére


Reno7
senior tag

Én már simára csiszoltam mielőtt lekentem lenolajjal, csak az nem világos számomra hogy tapadni fog-e a lakk?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#63722) pjen válasza Reno7 (#63721) üzenetére


pjen
félisten

szerintem tapadni fog,nálam legalábbis tapadt.Lakkozás előtt,ha vannak rajta pici göbök azt legalább 400,de inkább 600as papírral kéne áthúzni.

(#63723) Reno7 válasza pjen (#63722) üzenetére


Reno7
senior tag

Ez nem kapu lesz, csak egy fa toló kocsi amivel a tűzifát tolom a telek egyik végéből a másikba, szóval a felülete gyorsan tönkremegy. Nem tudom mi az a göb, ezen inkább ilyen borostára hasonlító szálak vannak, először géppel+P80as csiszolóval estem neki, de az sem tudta leszedni.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#63724) pjen válasza Reno7 (#63723) üzenetére


pjen
félisten

Akkor én a Helyedben valami olaj festékkel kenném be Pl:cellcolor minimum 2x.

(#63725) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
tippre otletre lenne szuksegem!
120as mosdo ala, honnan erdemes butort nezni?
pl ez milyen lehet? nagyon felejtos?

ha valakinek van valami jo tippje akkor szoljon :) koszonom!

ja es meg egy kerdes, szerintetek szalagparketta vagy laminalt?
epitesvezeto azt mondta, hogy csak 1cms fer oda...ugye ami leszukiti laminaltra...de szerintetek nem lehetne valahogy szalagparkettat oda varazsolni? vagy nagy hulyeseget kerek kerdezek?

koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#63726) Reno7 válasza pjen (#63724) üzenetére


Reno7
senior tag

Értem, kösz.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#63727) ALI_G válasza bazsimano (#63725) üzenetére


ALI_G
veterán

Ha meg nem vettel mosdot, akkor erdemes egyben megvenni, mert olcsobb, es tuti jol illeszkedik. En megvettem elore sajnos es utana csinaltattam asztalossal.
A kikaban van nagy valasztek, vagy meg a bannio butort nezd meg. En ezeket talaltam jonak.

A laminaltas kerdesed nem teljesen ertem. Nekunk laminalt lett a halokba. Nincs vele bajunk, de ez egyeni hogy kinek mi tetszik.

(#63728) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Grohe kádtöltő csaptelepbe van ilyen, hogy START LOOP amit Obiba és Praktikerbe láttam! De neten rákeresve ezt Bau Loop-ként találtam meg! Hogy van ez a 2 név 1 ugyanaz csak más néven gyártják az obinak és praktikernek?

Battletag: hojszi#2983

(#63729) Morris


Morris
veterán

Urak, van egy terasz amit le kellene burkolnom. 5 cm magasítást kellene megoldani.
Arra gondoltam, hogy lerakok 4cm xps-t és arra menne járólap kültéri ragasztóval.
Jó lenne ez így?

(#63730) pjen válasza Intel fan11 (#63728) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha mégis átfolyós bojlered lesz esetleg,ezekkel a takarékos csaptelepekkel gondjaid lehetnek!

(#63731) föccer válasza Morris (#63729) üzenetére


föccer
nagyúr

Xps-re akarsz ragasztani lapot? :S

Feltbetont kell kesziteni, 1-1,5%-os lejtessel es arra mehet a gresslap.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63732) Morris válasza föccer (#63731) üzenetére


Morris
veterán

Igen, simán csak ragasztanám.
Fedett terasz.
Mi az ami ellene szól?

(#63733) csemberlen válasza Morris (#63732) üzenetére


csemberlen
őstag

Alkalmatlan erre a szerepre.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#63734) föccer válasza Morris (#63732) üzenetére


föccer
nagyúr

Mondjuk az, hogy nincs ertekelheto szilardsaga, nem teherhordo es a ragaszto kisebb erohatasara is levalik rola. Jarofelulet eseten a szigetelesre mindenkeppen kell egy tehereloszto reteg ami funkcionalisan a burkolatnak a hordo retege is.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63735) pjen válasza Morris (#63729) üzenetére


pjen
félisten

Ha fedett terasz, akkor beton+járólap.

(#63736) Morris válasza föccer (#63734) üzenetére


Morris
veterán

A fenébe. Pedig fejben jónak tűnt.

(#63737) AndrewBlase válasza bazsimano (#63725) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"szerintetek nem lehetne valahogy szalagparkettat oda varazsolni? vagy nagy hulyeseget kerek kerdezek?"

Kérdés, hogy milyen az ajtó, ajtótok, küszöb bent van-e a tokban?

Megoldható, amennyiben hajlandó vagy az ajtólapból (és esetleg a tokból) elvág(at)ni. Egyéb akadálya nagyon nel szokott lenni.

Miért mindig én???

(#63738) philoxenia válasza Morris (#63736) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Még a betont se raknám háló nélkül lap alá. Nálunk most lett húzva 8-10 centi beton 20x20 as hálóval. Lap megy rá. Még így is mindenképp flex ragasztó, flex fugázó.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#63739) föccer válasza philoxenia (#63738) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért lesz jobb ha beleteszed a "hálót" a rárakott hidegburkolat szempontjából? Pláne 200x200-as hálóval?

- felülette merőleges húzószilárdságot (tapadószilárdságot) nem javít,
- szerkezeti vastagsághoz képest nagyon nagy a beágyazott vasak osztásköze, így az esetleges zsugorodás miatt fellépő húzófeszültséget nem tudja egyenletesen felvenni, ergó nem tud hatékonyan dolgozni a repedések ellen.
- teherhordó, merev aljzat esetén nincs fellépő hajlítószilárdság, ami miatt húzásra méretezni kellene a szerkezetet, így feleségese
- rugalmas aljzatnál 1: családi házak esetében nincs akkor jelentős pontszerű terhelés, ami miatt érdemi alakváltozás lépne fel, 2: ha mégis jelentős pontszerű terhelést kap a szerkezet, akkor A: a nagy osztástávolság miatt pecsétnyomásra átszúródik a szerkezet B: a vékony szerkezet miatt hajlításra tönkre megy a szerkezet a nyomott oldalon.

Összességében vagy megcsinálod rendesen a betont és akkor pénzkidobás a hálót beletenni, vagy szar a beton és akkor a háló sem segít rajta.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63740) Intel fan11 válasza pjen (#63730) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tartályos gázos lesz! De a kérdésem fontos lenne, mert a Bau loopot olcsóbban találtam más webáruházakban szóval a Bau loop és az obis praktikeres start loop ugyanaz? Mert képen nézve nekem dettó ugyanaz a 2 név!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#63741) bazsimano válasza AndrewBlase (#63737) üzenetére


bazsimano
őstag

ennyire szamit az a plusz 6mm? durva...hat az sincsen meg meg :D
lehet ugy kerni az ajto, hogy ennyival kisebbre csinaljak aztan jo napot?

ezek tenyleg mind eleg laikus kerdesek, es elnezest is kerek erte :) :U

meg probalok beszelni az epitesvezetovel hatha kitalalunk valamit...

amugy nagyon durvan minimal dolog meg...mert meg a szellozonek a lyukat sem akarjak ingyen megcsinalni...eleg vicces...mondtam, hogy akkor probalok keresni valakit aki ingyen megcsinalja...azert gondolom nem olyan nagyon dolog koronafuroval csinalni egy 15cms lyukat, vagy ennyire rosszul gondolom?

udv.
b

(#63742) gerisz23 válasza bazsimano (#63741) üzenetére


gerisz23
őstag

Azért akkora fúrója sincs mindenkinek,hacsak nem kis lyukat fúr és azt bővíti.Az árajánlatukban benne volt hogy megcsinálják?Ha sok mindent kér plusszba a tulaj azt előbb-utóbb kompenzálni kell valahogy...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#63743) bbubby00


bbubby00
őstag

Kedzek kicsit merges lenni a szagemberekre, akiket kihiv az ember.
Kiasom a viznek nagynehezen 1.3m melyre a godrot, ezek meg visszahanynak 50centit es 80ra rakjak... majd asszony mittorodve az egeszen kifizeti nekik a DUPLA arat amit kertek elotte.
Villanyszerelo kijon es csodas munkat vegez a foldben fektetesre... mutatom...

Ezekutan ezzel kell szarakodnom h hivok szakembereket es 5-6 utan valaki megcsinalja normalisan?

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#63744) bazsimano válasza gerisz23 (#63742) üzenetére


bazsimano
őstag

ez egy uj epitesu lakas...ami most epul...ezert nem gondoltam, hogy arra a szellozo nyilasra kulon kell kerni hogy foglaljak bele a szerzodesben, mert nalam alap, hogy a konyhai elszivo rendszert vaagy lehetoseget kiepiteik!

(#63745) föccer válasza bbubby00 (#63743) üzenetére


föccer
nagyúr

A képen lévő csövezés még nem is gáz, feltéve ha tervezetten el lesz betonozva. Mondjuk utólag nem szívesen cserélnék ott vezetéket az 100, de találkoztam már rosszabb (sokkal rosszabb) vezetéssel is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#63746) bazsimano válasza ALI_G (#63727) üzenetére


bazsimano
őstag

ott nem igazn talaltam eddig de akkor jobban ranezekl..
lattam riho, ravak es marmy 120as mosodkat dupla csaplyukkal 1 lefolyoval...gondolom asztalos dragabban csinal hozza butort mint az ilyen elore keszitett/dizajnolt termekek...

(#63747) bbubby00 válasza föccer (#63745) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, szerelobeton ala kerulne a dolog, de foldben nem gegecsoben visszuk a dolgokat, pont azert amiert te is mondod. De ha mar egyszer csinaljuk, akk legyen normalis...

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#63748) bbubby00


bbubby00
őstag

Wifinek ftp kabelt ajanlottatok behuzni?
Kell vagy 2db a hazba+udvarba.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#63749) Met válasza bbubby00 (#63748) üzenetére


Met
Topikgazda

Wifinek kábel? :DDD
De amúgy igen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#63750) bazsimano válasza bbubby00 (#63748) üzenetére


bazsimano
őstag

en nem tudom, hogy a villanyszerelo mit szeretne behuzni...de majd mondom, hogy a halozatnak minimum cat 5e kabelt huzzon...vagy az is lehet, hogy en megveszem neki az 5et vagy valami jobbat ...aztan azt huzza...
majd meglatjuk...de gonodlom az 5e az elegendo...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.