Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49251) Dr.Zoo válasza madmike (#49250) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Lefújó szelep csere. Két éve cseréltem, kokain árban van. :((

szerk.: Hajdút 5 évente nem árt átnézni, főleg a fogyó anód miatt. Illetve kivakarni a vízkövet a bojlerből.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49252) madmike válasza Dr.Zoo (#49251) üzenetére


madmike
őstag

de nem lehet hogy azért folyik a viz a szelepen,mert a nyomsászabályozo tul nagy nyomáson tartja a bojlert?
amugy én néztem neten azt a szelepet, 2000 körül láttam.

Szerintem ha már leeresztem a vizet, akkor vizkövet is kivakarom.Tömítést vegyek hozzá? Mindig kell cserélni?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49253) Dr.Zoo válasza madmike (#49252) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tömítést kellene, anódot szükség szerint. Ha szét van borítva, célszerű nyomás szabályzót és lefújót is cserélni, sajnos nem nagyon lehet házilag ellenőrizni, hogy mennyit enged át magán.
Illetve vakard le óvatosan a fűtőszálat is! Valami műanyaggal, hogy ne sérüljön a felülete.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49254) csibor válasza Dr.Zoo (#49253) üzenetére


csibor
őstag

Ha szétborítok, akkor már cserélek, fűtésszálat, anódot is. Inkább most ~3500ft, mint 2 hónap múlva a fűtőszál miatt megint szétszedni

(#49255) madmike válasza Dr.Zoo (#49253) üzenetére


madmike
őstag

az új nyomásszabályzót és bizt szelepet ugy kell beszerelni ahogy gyárilag vannak? ha jól tudom valahogy lehet ezeket állítgatni.

Boltban tudják típus alapján hogy milyen cuccok kellenek hozzá, vagy előbb szedjem inkább szét és vigyek be mindent?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49256) Dr.Zoo válasza csibor (#49254) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Oszt' minek? Apámnál 20 éves a fűtőszál, és még mindig üzemel. Ha nincs rajta sérülés, szvsz felesleges.
Nem kötekedésből, de én biztosan nem cserélném. :U

Szerk.: Anódot írtam, szükség szerint. :K

(#49255) madmike: Én vittem mindent, igaz nem a legolcsóbb helyen vettem meg, mert emlékeim szerint a Bauhausba mentem. Minden van náluk hozzá.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49257) madmike válasza Dr.Zoo (#49256) üzenetére


madmike
őstag

Nálunk van valami szerelvény bolt, elvileg van náluk minden. Holnap meló után beugrok, ha nem tudják, akkor hazajövök szétborítom a bojlert és visszamegyek.
Köszi a segítséget! Remélem nem akadok majd el :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49258) Dr.Zoo válasza madmike (#49257) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Nem atomfizika ez, kell hozzá pár szerszám, ha van racsnis kulcs, vagy cro-va, sima és kereszt csavarhúzó.
Mielőtt szétkötöd, fényképezd le, vagy rajzold le a bekötést.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49259) madmike válasza Dr.Zoo (#49258) üzenetére


madmike
őstag

Nem különösebben félek a szerelésektől. Másfél éve lakunk kertes házban, azóta kezdtem el szerelgetni. Youtube nagy segítség mindenben :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49260) csibor válasza Dr.Zoo (#49256) üzenetére


csibor
őstag

Ha már elkérek X forintot a tisztításért, akkor felhívom a tulaj figyelmét ~1600Ft ne spóroljon rajta. Nyaralós bojlerekkel sokkal több gond van mint amik állandóan üzemben vannak.

(#49261) #33253120 válasza Dr.Zoo (#49256) üzenetére


#33253120
törölt tag

No igen. Ha rendszeresen takarítva van akkor örök élet. Addig nem szoktunk fűtőszálat cserélni amíg a vízkő miatt nem nyílik szét. Ha már nem fér ki a lyukon akkor kuka. Ennek egyszerű oka van, a deformálódás a fűtőszál üzemi hőfokán történik, amikor meg visszaegyenesítik az meg hidegen. Keletkezhetnek rajta olyan mikrorepedések ami miatt (ha nincs FI a boyler tápján) akkor pár voltnyi feszültség a föld fele fog menni. Ez egyrészt aggályos érintésvédelmi szempontból, másrészt a villanyszámlában is ad egy kis extrát.
Vízkeménységtől függően 1-3 évet szoktam mondani a villanyboylerek vízkőmentesítésére. Ha megfelelő sűrűséggel történik a takarítás akkor sokáig csak a tömítést, és néha az anódot kell cserélni. A többi tényleg örök élet.

(#49262) Dr.Zoo válasza csibor (#49260) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Itt arról szólt a fáma, hogy a kolléga magának megcsinálja, home made. :U
Én meg ingyen szoktam cserélni ismerősöknek, igaz már egyre kevesebbet, egyszerűen nincs időm.
Véleményem továbbra is tartom, ha nincs a fűtőszálon sérülés, én nem bolygatnám. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49263) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Westen 1240-hez vezérlőpanelt keresek ha valaki tud használtan, jöhet.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49264) pjen válasza madmike (#49252) üzenetére


pjen
félisten

Mért kell Neked nyomás szabályzó?Emeletes házak vannak felétek?A lefújónak mozgasd meg a gombját lehet csak kiakadt.Rendszeres takarításnál én sem cserélném a fűtő szálat ameddig sértetlen.

(#49265) #03969024 válasza pjen (#49264) üzenetére


#03969024
törölt tag

Azért kell, mert a boyler max 5 bar víznyomást kaphat, sőt, a csaptelepek is meghálálják, nekem a Hansa elő is írta, hogy ennél magasabb nyomáson ne használjuk. Kapott is a bemenő vezeték egy szűrős nyomásszabályzót. Arra is jó, hogy pl. a zuhanyzóban nem befolyásolja a beállított vízhőfokot, ha valakinek kedve támad máshol csapot nyitogatni...

(#49266) philoxenia válasza Dr.Zoo (#49256) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk még a gázbojler se bírt ki nyolc évet se olyan kemény a víz...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#49267) pjen válasza #03969024 (#49265) üzenetére


pjen
félisten

Hát igen,a biztonsági szelep azért van 6,5 légkőrre kalibrálva.Ha rámérsz 4légkőrt se nagyon találsz a hálózaton.

(#49268) madmike válasza pjen (#49264) üzenetére


madmike
őstag

nagyon magas nálunk a víznyomás (legalábis ezt beszélik az öregek :) )

Szórakoztam már a lefujóval eleget, hagytam kicsit folyni , sőt adtam neki kis olajat is kínomban, de semmi eredmény.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49269) Dr.Zoo válasza pjen (#49264) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

A lefújó szelep gumi membránját tartó rugó elfárad. Az sajnos adott időközönként cserés.

(#49266) philoxenia: Szár helyen láksz drága Tesvérem... :DDD

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49270) VIPowER válasza #33253120 (#49261) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nálam is nem régen lyukadt ki a fűtőszál a bojlerben. Azt meg tudod magyarázni hogy a termosztát ettől függetlenül rákapcsolta a 230-at a fűtőszálra és miért nem oldott a biztosíték? Oké hogy nem rázott (mák,passz), de ezt mégis hogy?

(#49271) pjen válasza Dr.Zoo (#49269) üzenetére


pjen
félisten

O.K.csak egy ötlet volt hátha segít.Vizkő bárhol lehet.

VIPowER:Biztos hogy a fűtőszál?Csöpögött,mertaz nem a fűtő szál hibája.

[ Szerkesztve ]

(#49272) Dr.Zoo válasza VIPowER (#49270) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Rém egyszerű. Nincs elég só a vízben. Így nem jó a vezetés. Azért egy FI relé "észrevette volna" :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49273) #33253120 válasza VIPowER (#49270) üzenetére


#33253120
törölt tag

A kérdés jó. A fűtőszál teljes hosszában egy ellenállás. Azaz ha a legvégén lyukad ki akkor vagy 0V, vagy ha a másik végén akkor a hálózati fázis jelenik meg a vízben,. Bárhol a kettő között lyukad ki, akkor a feszültség körülbelül arányos a 0V felöli végétől való távolsággal. Azaz nálad az a vége lyukadhatott ki valahol amelyik végén a nullát kapja. 10-20voltos föld felé történö szivárgáshoz tartozó áramerősséget meg nem veszi észre még a FI. Fordított esetben szokott az lenni, hogy dugvillás boyler leveri a biztit, bedugják fordítva akkor meg nem.
Természetesen ehhez egy jó védővezető is kell, mert rossz földelés esetén kimehet oda 240V is, akkor se fog leoldani semmilyen védelem.

Anno a seregben azzal szórakoztunk, hogy két zsilettpengét ráhúztunk egy műanyagtiplire, egyikre fázis, másikra nulla, és ezzel melegítettünk mindenféle folyadékot különböző műanyagbögrékben. De ha nem volt rajta zsilett, akkor nem igazán melegített... Azaz valamelyest függ a hiba felületétől is(?)(fixme) Viszont a biztit sosem verte le. :)

(#49274) csemberlen válasza #33253120 (#49273) üzenetére


csemberlen
őstag

Valamint egy kis sóval lehetett gyorsítani a főzést.Ja és kerek hajólámpa volt a főzőedény :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49275) flegga92 válasza bb0t (#49247) üzenetére


flegga92
senior tag

Mielőtt cserélnéd a panelt a fenti ventillátort takaríttasd ki. Nekem ugyan ezt csinálta a Westen energy 240 fi kazánom. Tiszta kosz volt fent minden és nem jutott elég levegő ezért elzárta a gázt.

(#49276) Armahun


Armahun
addikt

Urak!

Mi a neve annak a dombornyomott fekete műanyag szigetelő fóliának, amit az alap / fal és a föld közé szoktak rakni.

Akácból csináltam támfalat és a közé és a nekitöltött föld közé szeretnék tenni valamit.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#49278) bb0t válasza flegga92 (#49275) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azt csinálták 8 ezerért. :(((
De kijött két másik szaki, megnéztek mindent, megpróbáltak mindent, de a procija halt be a vezérlőnek. Valamiért folyamatosan összeomlik és újraindul.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49279) Dr.Zoo válasza bb0t (#49278) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ebay-en nem találtál használtat?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49280) bb0t válasza Dr.Zoo (#49279) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

ebayt nem néztem csak magyar lapokat, mert elég sürgős lenne, fűtés nélkül vagyunk most...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49281) mezis válasza VIPowER (#49270) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam amikor kilyukadt a fűtőbetét, az érintésvédelmi FI relé áramtalanított. 5 - 10 eFt-ből mege van egy ilyen védelem, nem érdemes kispórolni... :K

mezis

(#49282) Dr.Zoo válasza bb0t (#49280) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akkor cserés. :(

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49283) bb0t válasza Dr.Zoo (#49282) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Azon gondolkodunk, hogy légkondival kéne fűteni.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49284) #03969024 válasza pjen (#49267) üzenetére


#03969024
törölt tag

Itt nálunk bőven 6 bar környékén van a víznyomás, néhányan meg is jegyezték, hogy milyen jól folyik itt a víz. (Pedig 5-re le van szabályozva.)

(#49285) Dr.Zoo válasza bb0t (#49283) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Én azzal fűtöttem március 9.-ig, akkor született meg a Lányom, azóta gázzal fűtök.
Tavaly decembertől fűtöttem vele.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49286) pjen válasza #03969024 (#49284) üzenetére


pjen
félisten

Merre laksz?nálunk 3 körül van átlag,nyáron1,5-2.Nekem Klúdi és Mofém szerelvények
vannak,de egyiken sincs nyomás előírás.

Dr.Zoo:Télen már vissza álhatsz klímára,reméljük.Picit olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#49287) bb0t válasza Dr.Zoo (#49285) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Gratulálok :B Mik a tapasztalataid? Egyébként megéri? És milyen típust érdemes venni?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49288) Dr.Zoo válasza bb0t (#49287) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm! :R

Én egy elég jó gépet tetettem fel, konkrétan egy Daikin kívűl belül inverteres klímát. Nálunk folyamatos éjszakai üzemben ment (szerk.: éjszakai mód.: Ezt a Daikin klímák tudják, ilyenkor minimális zajjal tekernek, és 19 DB zaj mellet adják le a kívánt hőfokot!), és 22 fokot tartottam vele a 70m2-en. Értelemszerűen azokban a helyiségekben csak a nyitott ajtó mellett ment be a meleg, ahová nem szereltettünk gépet. Nálunk a "nagy" szobába lett feltéve a gép, az sacc. 30m2-es. A többi kizárólag indirekt módon lett fűtve levegővel, ott a legtávolabbi ponton -1.5 celsius fok difivel tudta tartani a hőmérsékletet. Egy 3.5kW-os gépet tettek fel.

(#49286) pjen : nem picit, januárban, mikor igazán hideg volt pár napig, talán egy hétig, a havi villanyszámlám 5e ft.-al nőtt. Igaz nekem "C" tarifával kell számolni, mert alkalmazotti kedvezményem van a Művek miatt, de a normál tarifa 2/3-t fizetem.
Ha ezt átfejtjük normál tarifára, 70m2-ert fűteni 7 ezer forintért, szerintem nem szar. :K

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49289) pjen válasza Dr.Zoo (#49288) üzenetére


pjen
félisten

Tudom.Én azzal fűtöttem egész télen,nem kicsit olcsóbb mint a gáz.

(#49290) bb0t válasza Dr.Zoo (#49288) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

:R És mennyibe volt a tied?

Most volt itt a gáz szerelő és azt mondta nem érdemes klímával fűteni, mert ha kint 020 fok adódik akkor nem fog fűteni. Azt mondta, hogy -5ig még elmegy de egy nagyobb hidegnél nem lesz jó. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49291) ALI_G válasza bb0t (#49290) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez 10 éve megdőlt. -20ig fűtenek a mai inverteres klimak.

(#49292) #03969024 válasza pjen (#49286) üzenetére


#03969024
törölt tag

Váchartyán. Van egy nyomásmérő a reduktoron, 5 barra állítva, de még sohasem láttam alacsonyabb nyomást rajta. (Jó, persze, akkor igen, amikor nem volt szolgáltatás, karbantartás, vagy csőtörés miatt. :) )
" pressure reducers must be installed in the main pipe at higher pressures than 6 bar"
Ez áll a szerelési útmutatóban, igaz, én rosszul emlékeztem. HANSAVANTIS csaptelepek.

[ Szerkesztve ]

(#49293) Dr.Zoo válasza bb0t (#49290) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Az enyém konkrétan -15 fokig képes fűteni, és felszerelve tokkal-vonóval 190-ben állt meg. De ez függ attól, hogy hány méter csövet kell mellé rakni, emlékeim szerint 4 méter van benne az árban. A többi X ezer / méter.
3.5 kW-os géppel 70m2-ert röhögve fűtök. Itt az a "kényelmetlenség", hogy nyitva kell hagyni az ajtókat.
Ha nekem egy gázszerelő azt mondja, hogy a klímával gazdaságtalan fűteni, azért azon elgondolkoznék... ;)

szerk.: annyi igazság van benne, hogy minél hidegebb van kint, annál rosszabb lesz a klíma hatásfoka. De a mai klímák -7-8 fokig simán fűtenek, Te ebből annyit érzékelsz, hogy többször áll meg pár percre leolvasztani. Tehát a kültéri eljegesedett részeit felmelegíti, addig bent áll a fűtés.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49294) Bacusuz válasza Dr.Zoo (#49288) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kíváncsiságképp küldenél egy alaprajzot méretekkel,bejelölve a légkondival?
Talán segítene nekem is a kecóm hűtés + kiegészítő fűtésében...
Köszi

Nálam most volt egy klímás,és 4 klímát mondott a 96 m2 re,hogy hatékony legyen.

Lehűti 2 is,de a félreeső helyekben ha hideget akarok,akkor a klíma közelében biztosan megfagyunk.
Azt is mondta 3 métert fúj be.
És hogy az on-off sem fogyaszt csak picit többet,mint az inverteres.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49295) Dr.Zoo válasza Bacusuz (#49294) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ahhoz kell(ene) skiccelnem egy alaprajzot, de majd éjjel ráveszem magam. Holnap reggel reklamálj nekem, akár priviben is! :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49296) Bacusuz válasza Dr.Zoo (#49295) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi

közben szerkesztettem az előbbot

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#49297) Dr.Zoo válasza Bacusuz (#49296) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát, olvasom. Azt, hogy az on-off sem fogyaszt többet, mint az inverteres, konkrétan nem hiszem el.
Miért? Mert az inverter által vezérelt motort, frekiváltóval pár Hz-es lépésekben tudja az eletronika vezérelni, ergo csökken a villamos hálózatból felvett teljesítmény. Az on-off mint ahogy a neve is mutatja, folyamatosan a névleges teljesítményét veszi fel a hálózatból, nem képes magát szabályozni, ha elérte a kívánt hőfokot, kikapcsol, mint egy szobai termosztát.
Mint mondtam, itt a kényelmed a kérdés, ha nem gond nyitva hagyni az ajtókat, kettő klímával ki lehet fűteni a 96m2-ert. Szerintem.

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49298) bb0t válasza Dr.Zoo (#49293) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sikerült találni egy olyasmi kazánt mint ami nekünk votl 35-ért. Azt felpattintjuk mellé pedig egy ilyen kondit. Ha majd beköszönt az igazi tél 100 évben egyszer és jönnek a Mások akkor be lehet pöccintetni a gázt, amúgy meg tökéletes lesz (remélem) a klíma. :R

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#49299) madmike


madmike
őstag

Először is köszi mindenkinek aki pár napja segített bojler ügyben.
Tegnap szétborítottam, sikerült megszüntetni a szelepen a folyást, illetve ki is takarítottam.

Ellenben miután szétszedtem eléggé ledöbbentem. A hőkorlátozó nem volt bekötve.
Hajdú HK-4 van benne (ezer éves 120 literes bojler)
kép1
kép2
kép3

A táguló rész fel le csúszkál, alsó állásban, amikor benyomja a kapcsolót ott lehet egy csavarral rögzíteni. Gondolom úgy kell müködnie, hogy nincs rögzítve és a hőtágulástól benyomja a kapcsolót. A bekötése nem világos, 4 csati van rajta. Hova kell kötni, a fűtőszál és a hőfokszabályzó közé?

Van egyáltalán értelme ezzel foglalkozni vagy be tudok rakni helyette valami újabb cuccot?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49300) csibor válasza madmike (#49299) üzenetére


csibor
őstag

Majd valaki mond tutit :) Részemről ilyenkor talpastól cserélek mindent :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.