Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49301) pjen válasza csibor (#49300) üzenetére


pjen
félisten

+1,én is.

(#49302) #33253120 válasza madmike (#49299) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igen, úgy működik, oda kell kötni ahova írtad, azért 4 mert a fűtőszál mindkét vezetékét át viszed rajta.

Két dolog miatt nem lehetett bekötve:
1 Rossz. Csere.
2 Nem volt a dolgozónál vezeték. (Ez a ritkábbik eset)

Én tuti cserélném.

[ Szerkesztve ]

(#49303) Dr.Zoo válasza madmike (#49299) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Egyetértek Csibor kollégával, cserélném az egész hóbelebancot.
(ilyen fajtát még nem is láttam, pedig voltam már Hajdúban könyékig... :) )

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49304) madmike válasza #33253120 (#49302) üzenetére


madmike
őstag

A dolgozó az após volt és jó eséllyel ködös volt a tekintete a fröccstől... :DDD

Kiváncsiságból beletettem egy pohár forrásban lévő vízbe és benyomta a gombot, bár ettől lehet, hogy nem működik.
Kedden beballagok vele a boltba, hogy adjanak valamit. Ugyanilyet tuti nem kapok, mert a Google se hoz ki semmit arra a típusra ami rá van írva. Gondolom, az újabb fajta hőkorlátozók is beépíthetőek a helyére.

Mindenkinek aki azt írta mindent cserélni kellett volna: a következő takarításnál elkerülendő a mostani gányolásokat én is így fogok eljárni, :)

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49305) csibor válasza madmike (#49304) üzenetére


csibor
őstag

Ha az emlékezetem nem csal. Semmi újabb cuccal nem kompatibilis a talp. Ebben talán 10-15 cm mély a talp, és rövid cső-csövek vannak rajta. Mindent cserélned kell. Viszont lehet. Anyagárban nagyjából 10K lesz a vége.Ha nem dobtam lehet vannak valahol ilyen bontót működőkepés cuccok.

[ Szerkesztve ]

(#49306) madmike válasza csibor (#49305) üzenetére


madmike
őstag

van egy rövid cső, kb 10cm, ebben van ez a hőkorlátozó, és van egy hosszú, amibe egy kábel megy be, az meg a hőfokszabályozóba.

ilyesmi

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49307) looser válasza looser (#34398) üzenetére


looser
addikt

Na, ez is megoldódott :-)
Vízóra csere volt, szakik leszedték a wc-tartályt, mögötte a fémlapot lekapták (azon van két kémlelő a leolvasáshoz, mint gondolom többnyire mindenhol) és amit a wc szerelő szaki annakidején lekötött hideg ágat a klotyónak, ott el volt szinte tökig zárva. Sosem foglalkoztunk vele, így volt vagy 2-3 perc, mire feltöltött teljesen. Most pedig...zubog mint az istennyila és 5mp alatt tele a tartály, plusz nem akad, gondolom a nyomás segített rajta. Nagy az öröm, hasmenés esetén sem kell őrizni a szajrét vagy vödrözni :-)))

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#49308) Morris


Morris
veterán

Hali.

Szigeteléssel kapcsolatban kérdeznék. (külső)

Kőzetgyapottal csináljam vagy nikecellel?

(#49309) pjen válasza Morris (#49308) üzenetére


pjen
félisten

Első sorban pénz kérdés.A közet gyapot nem ég,nem fészkelnek bele a rágcsálók,viszont macerásabb felrakni és drágább.

(#49310) Met válasza Morris (#49308) üzenetére


Met
Topikgazda

Netes kalkulátor szerint ugyan annyi a hőszigetelő értéke (ugyan olyan vastagságnál) a kőzetgyapotnak mint az XPS-nek, az EPS-é rosszabb.

pjen A nikecellből is van tűzbiztos.

Melóhely környékén most újítanak fel egy házat, kívülről is leszigetelték csak nem tudom mivel.
Fekete, messziről úgy néz ki mint a polifoam csak 15-20 cm vastag és valami sárgás ragasztóval vannak egymáshoz ragasztva. Nem is dübelezték. Mi a szösz az?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49311) Nerazim válasza Met (#49310) üzenetére


Nerazim
őstag

Valószínű, hogy grafitos hőszig. lehetett az a szürkés fekete. Az XPS az az extrudált hőszig. (vízálló) zárt cellás hőszig. azt lábazatra, illetve pincefalra szokták ált.

Morris: Az ásványi szálas UV állósága jobb, illetve,ha lélegző vakolatot teszel rá elvileg akkor jobban át tud szellőzni a falazat, ergo nem fog belül penészedni a lakás, de ez függ a többi rétegtől is. pl: ha belül vmi műanyag festékkel van lefestve vagy vmi cementes vakolatot használtak akkor nem sok javulást hoz szvsz. Az EPS pedig lezárja a házat ergo sűrűbben kell szellőztetni vagy a nyílászáróba beépíteni vmi szellőzőt v. gép szellőzés.

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49312) Morris válasza Nerazim (#49311) üzenetére


Morris
veterán

Met, pjen: Homlokzat festék vagy nemes vakolat menne rá kívülről. Belülről fehér Héra.
Akkor ezt átrágjuk.

Fűtés kérdés jön. :)

El szeretném tüntetni a radiátorokhoz menő csöveket.
Arra gondoltam, hogy a padló alatt mennének. Az aljzat betonból van. Erre raknék párna fát. Ezek mellett el lehetne rejteni a csöveket. A felső réteg pedig natúr lambéria lenne. Jó ez így vagy baromság?
A csövek jelenleg a falon, mennyezet közelében futnak. Ezeket cserélném 5 rétegű műanyag hajlítható csövekre.

[ Szerkesztve ]

(#49313) pjen válasza Met (#49310) üzenetére


pjen
félisten

Az,hogy tűzbiztos azért barokkos túlzás.
,45 percig kell elenállnia,mert addigra kiérnek a tűzoltók.És ha nem?Hosszú évekig dolgoztam PS fóliával,habbal stb.Tudd az égni ha akar.

[ Szerkesztve ]

(#49314) r.levente75 válasza Morris (#49312) üzenetére


r.levente75
addikt

Minden anyag elég a tűzben, az égési idő alapján, amíg lángrakap a termék sorolják be őket kategóriában. Ha választasz valamit, lényeg, hogy egy rendszer legyen, megfelelő rétegrend stb, így van rá garancia!
A csöveket miért nem rakatod a falban?

[ Szerkesztve ]

(#49315) pjen válasza Morris (#49312) üzenetére


pjen
félisten

A radiátoros fűtés csöveit vékony bevonatos vagy festett réz csövekre cseréld inkább.A csövek számot tevően fűtenek,tehát azt a hőmennyiséget vagy egy részét a betonban elvesztenéd +a légtelenítéssel is sokkal sűrűbben lenne problémád.

(#49316) n@p@lm válasza pjen (#49315) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ha szigeteli a csövet nincs veszteség.
Én is eltüntettem, nem akarom nézegetni.
A réz meg aranyárban van ;(

(#49317) canniball válasza Nerazim (#49311) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az ásványi szálas UV állósága jobb..."
Mit számít az, ha úgysem éri napfény... :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49318) pjen válasza n@p@lm (#49316) üzenetére


pjen
félisten

Tényleg nem tudom.Az 5 rétegű mit szólna egy 70 fokos előre menőnek.

(#49319) Morris válasza pjen (#49318) üzenetére


Morris
veterán

95 fokig bírnia kell.

(#49320) r.levente75 válasza pjen (#49318) üzenetére


r.levente75
addikt

Bírnia illene, hisz erre tervezték.

(#49321) kennystyle


kennystyle
tag

Sziasztok,

Véleményt szeretnék kérni ha van itt hozzáértő, illetve ajánlás is jöhet jó fűtésszerelőre aki esetleg élőben véleményezné.

Szeretnék házat venni, egy kiszemeltnél a fűtés kizárólag padlófűtés aminek tudom hogy vannak hátrányai de összességében elfogadhatónak tűnik.
A ház 95 körül épült (netto 130nm, földszintes), a kazánházban lőttem pár képet. A kérdés, hogy ez a megoldás, elosztás, anyagok ránézésre tűrhetőnek tűnnek vagy egy időzített bombának ? Szabályszerű vagy gány ?
Jelenleg egy ÉTI25 gázkazán van a fűtésnek és egy Quadriga (ez mi ?) gázbojler a használati víznek. Mivel korábban két lakrész volt van még külön egy villyanbojler ami nincs bekötve jelenleg.
Amennyiben megvenném az biztos, hogy a kazánt cserélném egy kondenzációsra és a gépház oldaláról modernizálnám (thermohidraulikus szabályzás ?), viszont mivel házon belül maradnának a burkolatok a csövezést nem bántanám.

Tudom, hogy távgyógyítani nem könnyű. Milyen élettartammal lehet számolni a padlófűtés csöveinél elméletileg ? milyen hibák jöhetnek ki ?



(#49322) Nerazim válasza canniball (#49317) üzenetére


Nerazim
őstag

Úgy általában, értettem :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49323) csemberlen válasza kennystyle (#49321) üzenetére


csemberlen
őstag

Igénytelen gány munka ami látszik. nem valószínű, hogy a nem látható részek jobbak lennének. A lehető legolcsóbb anyagokból.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49324) w.miki


w.miki
veterán

Erkély ajtó, és ablak cseréjében kérnék tanácsot.
Két oldalon van 1-1, egyszárnyú ajtó, és ablak.
Vagyis 2 ajtó, és 2 ablak kellene majd.
Beépítve a méretek:
szélesség x magasság cm-ben
Ablak: 88 x 145
Ajtó: 85 x 240

Kérdéseim:
Milyen nyers méreteket kell keresnem, az ablakos cégeknél?
Mit válasszunk, műanyag, vagy fa?
Érdemes bontottat keresni, vagy csak újat?

Sötétítésre is szükség van, vagyis redőny/reluxa, esetleg szúnyogháló is kellene.
Ezekből mi az, ami ajánlott, ami olcsó, vagy jó az ár érték aránya?

Természetesen szeretnénk minél olcsóbban kihozni az egészet, jó lenne, ha 300.000 Ft alatt meg tudnánk állni.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49325) VIPowER válasza madmike (#49299) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ilyen kellesz Neked: [link] Bekötése : [link]

(#49326) fess válasza Morris (#49312) üzenetére


fess
őstag

Mi pont így csináljuk most a fűtést. Betonra rá a szigetelt ötrétegű cső, a radiátornál a falba bevésve, csak annyira áll ki, amennyire muszáj, ezekre pedig majd hajópadló megy párnafával.

(#49327) r.levente75 válasza w.miki (#49324) üzenetére


r.levente75
addikt

Fa vagy műanyag? A fa az masszívabb, nem nyeklik, más a tartása, esztétikus, viszont kényes az időjárásra. Idővel mindig foglakozni kell vele, óvni kezelni stb. Ezzel szemben a műanyag igénytelen, felületét nem kell kezelni, de a szerkezet maga nem olyan stabil. Sűrűbben kell állitgatni stb. A méreteket az a cég vegye le, aki le fogja gyártani, akkor nincs félreértés, a beépítéskor. Beépíteni általában az a cég szokta, aki gyártja, vagy annak az üzletnek a szakembere, ahol vetted. Ez fontos a garancia miatt, sok helyen elszáll a garancia, ha más rakja be. A beépítésnél egy kisebb vagyonra lehet számítani, nálunk bontással együtt bejárati ajtó 20k, ablak 15k.
Bontottat ne, nem is jó a méret, vagy ha mégis mázli.
A sötétítést és a szúnyoghálót egyben olcsóbban megúszod, mint az egyiket külön, persze egy kis túlzással. De természetesen szerelhető. Párkányfogadót ne felejts el kérni.

[ Szerkesztve ]

(#49328) Met válasza w.miki (#49324) üzenetére


Met
Topikgazda

Méret: Ha csak árat szeretnél kérni hogy nagyjából mennyi akkor add meg ezeket a méreteket és megrendelés előtt kérj egy helyszíni felmérést (épeszű ablakos máshogy nem is gyártaná le az ablakot), kijön az ember az majd tudja hogy mit mérjen.
Anyag: műanyag olcsóbb
Redőny/szúnyoghálóból nincs nagyon választék, műanyag vagy alu, utóbbi szintén zsebbe nyúlós.
Célszerű olyan céget választani akik az ablak cserével együtt a redőnyt is berakják.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49329) Morris válasza fess (#49326) üzenetére


Morris
veterán

Akkor lehet megpróbáljuk mi is így. Illetve majd mond rá valamit a fűtés szerelő. Szerintem is jó megoldás ez így.

(#49330) harry


harry
veterán

Szerintetek mennyire lehet jó egy 10k körüli csempevágó? Mondjuk egy ilyen, körkivágóval, 400mm-es hosszal: link
Dolgoztam már egy ennél egyszerűbb (kölcsönkapott) típussal, nos hát rá lehet érezni, lehetett vele haladni, bár azért voltak hiányosságai. Van tervben pár ház körüli burkolós projekt, emiatt merült fel a vásárlás gondolata.
Kölcsönzés úgy látom ilyen 2k/nap körül alakul. Egy melóhoz jó lenne az is, több esetén már nem biztos, hogy érdemes elmászkálni érte, és összesen kb. kiadná egy egyszerűbb szerkezet árát (tudom itt egy jóval komolyabbat kapnék kölcsön).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49331) harry válasza harry (#49330) üzenetére


harry
veterán

... vagy az említett darab sem tud (a körkivágáson kívül) többet egy harmad annyiba kerülőnél, és alapmunkához jó ez is / komolyabbhoz meg az sem? link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49332) madmike válasza VIPowER (#49325) üzenetére


madmike
őstag

köszönöm! :R

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#49333) Met válasza harry (#49331) üzenetére


Met
Topikgazda

Jónak néz ki ez az utolsó is, esetleg ha meg tudod tapizni nézd meg hogy mennyire nyegle a szerkezet, szerintem lesz a boltban kirakva drágább darab is, meg tudod nézni a különbséget.
Szerintem az hogy mennyire használható függ a csempétől is. Van amit könnyebb megkarcolni vagy nehezebben törik el.
Két féle csempevágóval dolgoztam idáig, mindkettő noname volt.
Szerintem ha nem tudsz kölcsönkérni (ingyen) akkor megveheted, legalább tudom hogy kitől lehet kölcsönkérni ha kell. :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49334) n@p@lm válasza pjen (#49318) üzenetére


n@p@lm
őstag

Mit szólna?
90 fokig semmit.

(#49335) YAS-dude válasza harry (#49330) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez is csak szerszám, a profival lehet a profiknak napi x órán át dolgozni pontosan, normálisan, nem lötyögős, girbe-gurba karcokat vágva, csapágyazott szerkezettel dolgozni, a "budget" kategória meg jó otthon apának leburkolni hétvégén az erkélyt, kb annyi alatt el is kopnak a csúszói, de úgysem kell többet, mehet a sufniba elrohadni.

(#49336) r.levente75 válasza harry (#49330) üzenetére


r.levente75
addikt

Jól írta az elöttem szóló, attól függ milyen burkolatot vágsz vele. Ha jól értettem a ház körül kellene, kinti fagyálló burkolatra? Arra én nem venném meg. Pontatlanul vág, nem mindig töri a lapot a vágás mentén és három cm-nél keskenyebb csíkot nem visz. A két cső amin siklik fel fog púposodni, amkkor a lapot el akarod törni vele, a lap keménységéből adódóan. Mázas égetet kerámiacsempére jó lehet, de a pontatlan vágás az alap.

[ Szerkesztve ]

(#49337) #03969024 válasza harry (#49330) üzenetére


#03969024
törölt tag

Először vedd meg a lapokat, mert mostanában inkább grest kapsz, arra az ilyen nem jó, csak a gyémántvágó.

(#49338) pjen válasza n@p@lm (#49334) üzenetére


pjen
félisten

Az adatait én is láttam,de egy fűtés csövet 30-40 évre tesz be az ember a falba.Maradnék a réznél,az egy kipróbált szerkezet.

(#49339) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

A kérdésem a villanyszerelő embereknek szól elsősorban de más véleményt is szívesen veszek.
Lakás átvezetékelés a téma:

A, B megoldás közül melyik a megfelelő?

A lámpa és kapcsolóknak elegendő a 3x1mm vagy kell a 3x1.5mm?
Illetve milyen biztosíték ajánlott?

Köszi az infót!

Mindenkinek Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#49340) pjen válasza dewil666 (#49339) üzenetére


pjen
félisten

3x1,5 vezetéket a szabvány szerint nem biztosíthatsz 16A ra bár az esetek 90% ában szokták.Egyébként 13A es kismegszakítók is vannak ahhoz elég a 3x1,5mm.20A háztartási konnektor nem létezik,csak ipari.

(#49341) w.miki válasza Met (#49328) üzenetére


w.miki
veterán

Tehát akkor azt javasoljátok, hogy keressek ablakos céget, akinél megveszem az ajtót/ablakot ÉS a beépítést is ők csinálják, és NE külön vegyem meg csak az ablakokat akciósan, és utána keressek mást csak a beépítésre.
Szerintetek megáll 300e-ből, vagy több lesz a 2 db ajtó, ablak?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#49342) r.levente75 válasza w.miki (#49341) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen az első, szerintem, 300k-ból megvan.

(#49343) dewil666 válasza pjen (#49340) üzenetére


dewil666
őstag

Értem az első részét amit írtál.
A 20A konnektort nem értem?! A konyhába ha több nagyobb fogyasztó van (nem egy konnektoron) oda kell a 20A. Ezt ha elosztod (20A 4 konnektorral) úgy már jó lenne.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#49344) Siriusb válasza harry (#49330) üzenetére


Siriusb
veterán

Saját tapasztalat: az ilyenekkel vastagabb, keményebb lapokat nem fogsz elvágni.

(#49345) Met válasza w.miki (#49341) üzenetére


Met
Topikgazda

Kérj árajánlatot több környékbeli cégtől, vagy ahol településen belül nincs kiszállási dí. Én a legdrágábbat és legolcsóbbat kukáznám és a középső árkategóriából választanék.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49346) Morris válasza w.miki (#49341) üzenetére


Morris
veterán

Én premier ablakot javasolnék. Nagyon frankó minősége van. A jelenlegi lakásunkban lassan 8 éve van beépítve és a mai napig tökéletes. Hamarosan költözünk és én oda is csak ezt fogom beépíttetni.

(#49347) #33253120 válasza dewil666 (#49339) üzenetére


#33253120
törölt tag

Fürdő körre ma már külön FI kell. De az lehet akár RCBO is.
1.5 alatt nem használunk rezet. Akkor sem, ha "csak" világítás van rajta...
Világításoknak jellemzően 6-10A szokott lenni.
Közlekedő, wc, fürdőszoba: 3*2.5 C16RCBO
1, 2, 3 szoba, étkező felőli konnektor: 3*2.5 B16
Konyha, étkező konyha felőli dugalj: 3*2.5 B20, vagy C16.

Az RCBO-t a táblában a lakás FI-vel párhuzamosan kell kötni.

(#49348) salieri. válasza w.miki (#49341) üzenetére


salieri.
őstag

Szia!

Ha nem szigetelt a ház és nem is tervezel szigetelést akkor én ezeket választanám 2 rétegű üveggel :
-Veka Softline Ad70 profil (Fenstherm Brill )
-Schüco Corona CT 70
-REHAU ECOSOL 70
-Kömmerling FUTUR 70

Ha szigetelt vagy terezel szigetelést mindenképp 3 rétegű (igaz nekem elég szívás volt mikor a belső üveg opálos illetve karcos volt )

- Fenstherm Brill ez elvislel 3 rétegű üvegezést is
- Gealan M9000 (Marshal ablak )
- Rehau Euro 86
- Rehau Synego
- Kömmerling Plus 88

Fából készült, minőségi ablakot egy helyen készítenek az országban ,de ott nagyjából 2ször akkora összeget kell fizetned egy ablakért. Kérdés ,hogy megéri -e? :F

[ Szerkesztve ]

(#49349) csemberlen válasza #33253120 (#49347) üzenetére


csemberlen
őstag

Miért kellene külön FI a fürdőre, ha egyszer az egész lakásra van?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49350) #33253120 válasza pjen (#49340) üzenetére


#33253120
törölt tag

Én eddig 13A-s biztit csak németek által szerelt csarnokokban, és külföldről behozott gépekben láttam. :) Boltban még nem.
Pedig lassan 20 éve szerelek villanyt...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.