Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#147301) Eagl3 válasza AssAssynn (#147275) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy a 2 millió elég egy ilyen rendszerhez...

(#147302) emvy válasza Begi (#147296) üzenetére


emvy
nagyúr

En tudnek, de kerdes, h mekkora a felujitas. Ha mondjuk 30M alatt van, akkor szerintem arra nem tudok.

while (!sleep) sheep++;

(#147303) Begi válasza macilaci78 (#147299) üzenetére


Begi
senior tag

:R
Ennyire nem szerteágazó a munka. "Csak" belső átalakítás, burkolatcsere, ha lehetséges, akkor padlófűtés kialakítás, festés.
emvy Köszi, nem lesz ekkora tétel.

(#147304) lemmy71 válasza Superhun (#147288) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ytongot miért kerülnéd :F Ha normálisan rakod akkor atombiztos, persze ha értesz hozzá ;)

(#147305) tothjozsi96 válasza BullZeye (#147287) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Mostanában elég sok képet látok a noname lemezekről, 10 év után telibe rozsdás lesz valahogy a teljes felület, vagy épp kifehéredik. Én úgy gondolom hogy inkább most fizess egy kicsit többet, és akkor hosszútávon le lesz tudva a tető kérdés.

(#147306) Tapsi válasza AssAssynn (#147275) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem kötelező, de erősen ajánlott. És nem csak újépítésű, hanem energetikailag korszerűsített házba is.

2m szerintem reális.

(#147307) föccer válasza Superhun (#147288) üzenetére


föccer
nagyúr

Ytong is és a GK is terhelhető, ha úgy építed meg. Én simán GK-val raknám fel. Ha nagyon kell, akkor az érzékeny helyre A profilt berakni ha kell akkor profilrögzítő L idommal. Ha ennél is nagyobb terhelés kell, akkor 2 A profilt összecsavarozni, hogy legyen 1 H profil. Ebből 1 pár H profil sima 2,6-as belmagasságon szerintem 500 kilót simán megbír 0,35-ös erőkarral (500 literes boiler).

Ki kellene számolnom, ez most érdekel. Nincs itt statikus, aki leméretezné külpontos nyomásra? :D

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147308) laci06


laci06
senior tag

Még mindig lámpabekötés. Megjött végre az utolsó lámpánk is, és hát a leírás amit adtak hozzá nem valami bőbeszédű. Csatolok egy képet ide. Ha jól látom akkor a föld és a nulla az egyértelmű, de olyan mintha a fázist két helyre is be kéne/lehetne kötnöm. Valóban valahogy meg kéne osztanom a fázisvezetéket, vagy mivel össze vannak kötve, azért igazából az egyikbe elég ha bekötöm (ilyen csiptetős, nem kell csavargatni). Egy 4 égős lámpáról van szó, és a 2*2 égőre van osztva, vagyis kettő égő az "1"-esbe, 2 pedig a "2"-esbe van bekötve.

(#147309) Inhouse válasza laci06 (#147308) üzenetére


Inhouse
őstag

Össze van kötve a kettő, tehát együtt fognak világítani, bármelyikbe is kap fázist. Ha kétáramkörös kapcsolód van és külön szeretnéd őket kapcsolni, akkor megszünteted az összekötést és az egyik ide, a másik oda.

Üdv Inhouse

(#147310) csemberlen válasza laci06 (#147308) üzenetére


csemberlen
őstag

Megelőztek....
Ha 1 billenős a kapcsolód, akkor kösd be a fázist( fekete, vagy barna szin) az 1, vagy 2 be. Ha 2 billentős a kapcsolód akkor az átkötést vedd ki, és külün-külön kösd be a 2 db fázist.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#147311) laci06


laci06
senior tag

Köszönöm szépen!

Esetleg még egy apróság, a kép szélén látszik bal lent, hogy van egy földelő kábel kis karikával a végén. Az lehetséges, hogy azt a lámpatesten belül egy csavarra kell ráraknom? Annak a kis karikának egyedül azt tudom elképzelni ami helyben stb. olyan közelségben van, hogy rá tudjam rakni. Amúgy a képen ami látszik az egy fém "lap".

(#147312) macilaci78 válasza föccer (#147307) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gk falnál előre kell gondolkodni, hova kerül a szerkezet erősítése. Az ytong homogén szerkezet, bárhol elbírja ugyanazt a terhelést.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#147313) 4D4M válasza laci06 (#147311) üzenetére


4D4M
aktív tag

A földelő kábelt valószínűleg a sorkapcsot tartó csavar alá szánták, a másik végét pedig a sorkapocs valamelyik föld csatlakozójába, amennyiben van a lámpánál földelő vezeték.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147314) Superhun válasza föccer (#147307) üzenetére


Superhun
addikt

Bocsi srácok, nem voltam elég pontos. Nincs szabványos áthidaló az ajtó fölött, csak téglából épített boltív áthidaló, illetve az ajtókeret is biztos tart valamit, így a nyílás feletti fal súlyát is át kellene tudnia venni az új megoldásnak, ha a régi épített áthidaló esetleg megadja magát. Ytong talán elbírná. Vagy berakunk egy hosszú A-12-es áthidalót, és alá GK fal hangszigetelő anyaggal kitömve, de kicsit overkillnek érzem arra, hogy be legyen tömve ez az ajtónyílás :D

(#147315) Zsoxx


Zsoxx
senior tag

Sziasztok
Lakótelepi lakás, kis fürdőszoba: szeretném lefújni szaniter festékkel a wc-kagylót, mosdót, kádat. Ez mennyire büdös? Hogy lehetne megoldani a szellőztetést? Félek, hogy ha valaki rágyújt a lépcsőházban, berobban az oldószer.

(#147316) Met válasza Superhun (#147314) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem kell semmi extra áthidalót berakni.
Az Ytongba néha szar fúrni mert "könnyen törik" de a nyomásnak ellen áll. Házakat építenek belőle.
A GK is jó megoldás mert a súlyt nem a lap tartja hanem a váz. Fentre, lentre teszel egy stafnit és közéjük 50 centinként függőlegesen is. De építheted fém profilból is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#147317) Met válasza Zsoxx (#147315) üzenetére


Met
Topikgazda

wc-kagylót :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#147318) Kickass válasza Zsoxx (#147315) üzenetére


Kickass
őstag

Nem tudom a spray milyen, de a kétkomponensű kenhető az nagyon büdös volt.
Azért nem hiszem, hogy akkora mennyiség lenne ami berobban.

(#147319) emvy válasza macilaci78 (#147294) üzenetére


emvy
nagyúr

Koszi!

while (!sleep) sheep++;

(#147320) föccer válasza Superhun (#147314) üzenetére


föccer
nagyúr

Miért nem hívsz fel? :D

Küldj egy képet, de én nem aggódnám ennyire túl. Mit akarsz a falra rakni? A régi falazott boltövek bitang jók, nincs azzal semmi baj.

üdv, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147321) föccer válasza Zsoxx (#147315) üzenetére


föccer
nagyúr

Ablak, max egy ventillátor. Kizártnak tartom, hogy annyi oldószer párologjon ki belőle ami robbanásveszélyes lenne.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147322) Inhouse válasza laci06 (#147311) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem látszik a képen, az a sarus honnan jön?
A lámpa fém lemez alja a csoki mögötti csavarral és egy lemezdarabbal van valószínűleg a csokiba kötve, oda megy a te földelő vezetéked.

Üdv Inhouse

(#147323) Met válasza föccer (#147320) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekem úgy tűnik hogy nem a falra akar akasztani valamit hanem attól tart hogy ha kiveszi az ajtót akkor beroggyan a fal ha nem pakol alá 20 centis vasbeton szarkofágot :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#147324) föccer válasza Met (#147323) üzenetére


föccer
nagyúr

Betonban jó vagyok, megoldjuk :D Napi 1500m3-ig simán megoldjuk Bp belterületre. Ráállítom Csepelt, Basát, Csömört, Dunakeszit, besegít Vecsés. Sima liba. :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147325) Ton-ton válasza föccer (#147321) üzenetére


Ton-ton
tag

Panel. Alapból van szellőzés (elszívás)...

http://qtp.hu

(#147326) Ton-ton válasza Superhun (#147314) üzenetére


Ton-ton
tag

Ha valóban régi fajta tok, arról csak a borítást feszegesd le. Alatta van egy 12x12 vagy 15x15 centis vaktok. Ezt bennhagyva tudsz csavarozni hozzá akár profilt és gipszkartont. Így biztosan nem kell aggódnod a fal miatt (és sokkal kevesebb a sitt).
Egyébként csak a "boltív" és a tok közötti falrészt tartja az ajtótok...

http://qtp.hu

(#147327) dabgergo válasza macilaci78 (#147295) üzenetére


dabgergo
őstag

Ne is mondd :D

(#147328) Zsoxx válasza Met (#147317) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Azt is, igen. Kívül-belül.
Vagy mi a kérdés? :F

(#147329) Met válasza Zsoxx (#147328) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerinted mennyire lesz tartós?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#147330) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi

Most kezdenénk szigetelni a házat, viszont arra nem számoltam hogy az állványozás ilyen horror összeg lesz
Kérdés: Ha megcsináljuk azt a részt amit elérünk "lábujjhegyről" (családon belüli kisebb állványról stb...) akkor meddig maradhat úgy a hungarocell a falon bedübelezve háló és ragasztó nélkül? Mert ugye a nap nem tesz jót neki, vagy hálózzuk be és ragasztózzuk be, és aztán majd folytatjuk a magasabb részeket? Előreláthatólag szerintem 1-2 hónapig lenne félbehagyva a dolog rosszabb esetben, de lehet hogy előbb is összejön az állvány.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#147331) föccer válasza enginev3.0 (#147330) üzenetére


föccer
nagyúr

1-2 hónap talán belefér, annyi idő alatt nem eszi meg nagyon az UV

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147332) 4D4M válasza enginev3.0 (#147330) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ha esetleg grafit és nem reflex, akkor nem szabad árnyék nélkül napon hagyni (hőtágulás)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147333) Victoryus válasza enginev3.0 (#147330) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Földszintes vagy emeletes? Ha földszintes: nálunk a 2 szaki tök egyszerű mobil állványról megoldotta. 75e kb. egy ilyen Krause Corda kisállvány. Tök praktikus lenne csatorna tisztításhoz egy ilyen, mert a nagy létrán tériszonyom van, ezen meg nincs, kipróbáltam. Megnéztem a hemplatt maradványait, meg a csatornánkat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#147334) Zsoxx válasza Met (#147329) üzenetére


Zsoxx
senior tag

Fogalmam sincs, még sose csináltam ilyet.

(#147335) enginev3.0 válasza Victoryus (#147333) üzenetére


enginev3.0
félisten

Emeletes
7.5m a csúcs :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#147336) laci06


laci06
senior tag

Nagyon szépen dolgozó burkolót a 3. kerületben valaki tud ajánlani? Teraszon, járdán szeretnénk járólapot cserélni, összesen 60-70 m2 lehet.

(#147337) Z_A_P válasza laci06 (#147336) üzenetére


Z_A_P
addikt

Szia, na olyat tudok, irok pm

OK

(#147338) bandi0000


bandi0000
nagyúr

OSB-vel akarom be "dobozolni" az udvari kis tároló helyet.

Kb úgy néz ki, hogy 3 db oszlop alkotja az oldalát, arra raknék 3-4 lécet és arra menne rá az OSB. Na már most több gond is van, jelenleg úgy néz ki van 2-3 centi az oszlopokba össze vissza és állító csavarral gondoltam beállítani a föggőt. Viszont most gondolkozok. hogy jóformán lesz 3*3 db állító csavar és az fogja tartani az osb-ket ami kb 2 tábla.

Szerintetek nem lesz vele gond így? Mert nem is tudom, de nem is akartam, hogy az OSB támaszkodjon a betonon.

Vagy ha rossz így, mit javasoltok? Arra gondoltam még, hogy ahol rés lenne a léc és az oszlop közt, ott alatta fúrnék egy darab lécet is rá az oszlopra, ami elméletbe alátámasztaná a szerkezetet

Xbox One: bandymnc

(#147339) Audience válasza bandi0000 (#147338) üzenetére


Audience
aktív tag

Csavarozz fel függőlegesen bramac lécet az oszlopra amit állítócsavarral beállítasz 3-4db. aztán a lécre mehet az OSB.

(#147340) bandi0000 válasza Audience (#147339) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Köszi én is gondoltam rá, de sokat az se segítene nem? Mert az se tud a betonra támaszkodni

Xbox One: bandymnc

(#147341) Inhouse válasza bandi0000 (#147340) üzenetére


Inhouse
őstag

Hamar megeszi majd a nap, még festve is, bár lehet, hogy van olyan festék amivel tovább bírja. Viszont a mostani horror festék árak mellett, lehet, hogy olcsóbb lenne valami szinterezett fém hullámlemez.
A szintezés úgy jó, ahogy írtad, hogy egy függőbe állított léc a ferde oszlopra és ahhoz 30cm-enként az OSB. Aprópopó, milyen vastag OSB?

Üdv Inhouse

(#147342) bandi0000 válasza Inhouse (#147341) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Most már én is elbizonytalanodtam

Az oszlopokat a saját erdőből szedett vedett akácok adják, 1 oszlop nagyon szép, de valszeg be voltam rúgva mikor állítottam, mert van benne 2 centi a többi meg a görbeségéből adódódan rosszabb

Összességében nem sok van bennük amúgy.

Szóval ha jól értem, szembe állok az oszloppal, rakjak rá egy lécet állítva ugye, és azt kiszintezem

Utána kellene merőlegesen is raknom legalább 3-4 lécet, ami átéri ugye az összes oszlopot, és úgy rá az OSB?

Az osb amúgy 12mm-es

Én is agyaltam amúgy a lemezzel kapcsolatban, csak annak is szépen alá kellene dolgozni, hogy valami pofálya legyen

Xbox One: bandymnc

(#147343) Inhouse válasza bandi0000 (#147342) üzenetére


Inhouse
őstag

Függ az oszloptávolságtól is.
Nekem az évek alatt a külső felület mállik szét rostjaira, hiába volt festve. Sőt úgy megette a nap, hogy ha a gyerek nekirúgja a labdát, akkor mint a nápolyi szakad be. Ez csak 6mm-es, de alapból egy ilyen meg sem kottyant neki.
A másik ami nem bírja a labdát, az az 'ALU' szúnyogháló, azt is cserélhetem valami másra...

Üdv Inhouse

(#147344) bandi0000 válasza Inhouse (#147343) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na lehet, hogy akkor maradok a lemeznél, legalàbb is a külső oldalnàl, illetve akkor nem szarakodok a szintezéssel, úgyis csak egy tàroló lesz

Xbox One: bandymnc

(#147345) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szeretnék kérni megint egy kis segítséget. Hőszigetelés miatt le lett szedve a hemplattról a deszka borítás. Alulról nézve 2db deszka volt fent. 12cm eps ment a falra, így egy deszkányi hely van, kb. 12cm.

Eddig 2 ács volt kint megnézni, az első szerint szar az egész, ez komplett tetőcsere. Palát nem ismeri, a Cembritről sose hallott.
A második szerint bádoglemezt kéne tenni a csatorna felé, ahol most fél palák vannak, de egyébként le kéne dúrni és komplett héjazat csere.
Abban a 2 vélemény megegyezik, hogy a tartó szerkezet jó. 4 éve mikor megvettük, akkor 2 építészmérnök is átnézte, és mindkettő azt mondta hogy ehhez tuti nem kell 10 évig nyúlni...

A kérdés: eddig jó volt, most hirtelen mitől lenne kuka? Tényleg ilyen rossz a helyzet?
Miért nem tudják azt az 1 deszkát visszatenni? Én nem látom korhadtnak a gerenda végeket, szép a lécezés, gerenda is. Nem kell most nekem 50 centis túllógó tető, majd 4-5év múlva cserélnénk az egészet. Van sok épület ahol 20 centis a túllógás, és szigetelt, középület is... látszólag semmi bajuk.

Nekem úgy tűnik, egyszerűen nem akarják vállalni mert kicsi munka, vagy félnek a palától, nem is használták sose?
3-4M plusszköltség kiadás az kurv@ sok, nincs most betervezve.
Palát most is gyártanak, már nincs benne azbeszt. Nekem az a legszimpatikusabb, ha tényleg cserélni kell.

Csatolok pár képet.
[kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#147346) csababarca válasza Victoryus (#147345) üzenetére


csababarca
őstag

Nem lehet megoldás OSB-t felcsavarozni, majd arra egy vékony pár centis szigetelő, azt is hálózni, festeni ugyanúgy mint a falakat, stb?
Szerintem megvalósítható.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#147347) tothjozsi96 válasza Victoryus (#147345) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem ha pár év múlva tetőt cserélsz, akkor ezt hagyd így, addig jó ez így is.
Más, azért jó pár dübel ki lett hagyva, nem?

(#147348) Victoryus válasza csababarca (#147346) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Akár. Ami elmozdult pala azt vissza lehet igazgatni, volt már 1-2 tavaly is. A legalsó sor nincs szegelve szerintem, csak alá van dugdosva a második sornak. Az jó kérdés, hol lehet palát szerezni. Cembrit csak Pesten meg Győrben van, vagy fuvarral. No majd megoldom. Igen, akár osb is lehetne, azt legalább én is méretre tudom vágni kézi fűrésszel. A deszkával az a baj, hogy van ahol 15cm a rés van ahol csak 12.

#tothjozsi96: attól függ hanyadik képen. Ma lettek készen a dübelezéssel, de a fotók korábbiak. Ez elvileg a T séma lenne. Tényleg nincs minden lap sarkán, jó hogy mondod.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#147349) tothjozsi96 válasza Victoryus (#147348) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Így kellene, [kép]

(#147350) Ton-ton válasza Victoryus (#147345) üzenetére


Ton-ton
tag

Azt az 1-2 törött palát (alsó fél sorba) ki kellene javítani, és gyalult deszkát feltenni alulra. Manapság nem divat a szőrös deszka festve.
Legolcsóbb szerintem a hajópadló ilyen célra.
Egy dekopirral Te is le tudod szabni, nem kell tőle megijedni...
Igen, sok helyen alig van túlnyúlása a tetőnek. Kinek mi tetszik.

http://qtp.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.