Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#146551) Audience válasza Batib (#146550) üzenetére


Audience
aktív tag

Menetes szár és anya amivel összehúzod.

(#146552) emvy


emvy
nagyúr

@Dorian, mit gondolsz, falra van valami alternativa a gipszkarton elotetfalra? Van olyan megoldas, amit a meglevo falfeluletre lehet 'ragasztani', es nem kell hozza sok centis plusz szerkezetet epiteni?

while (!sleep) sheep++;

(#146553) hamzamark válasza hamzamark (#144623) üzenetére


hamzamark
csendes tag

UPDATE!

A lapostető elvileg rendben ( szigeteléseknél és az illesztéseknél javítva lett )

( tömblakás, legfelső emelet, wc )




A wc-t tegnap elkezdtem levakarni ott, ahol ahol beázott ill. a falaknál, amikor megláttam, hogy belül is gáz van. A tervem az igazából, hogy gipszkartonozni akarom a falakat és a plafont, szóval a cél az igazából, hogy legfőképp a plafon és a falak statikailag legyenek rendben.

A kérdéseim a következők:
1. A plafont még amennyire engedi, szedjem még le a vakolatot? (éppen csak kapirgálva, max a betonig)
2. Ezek után a plafont, hogyan javíthatnám?
3. A plafonon körbe van egy vékony repedés és a vízóránál se szép a helyzet. Ezekre van valami ötletetek, hogyan lehetne javítani? (szövet + gipsz?)
4. Ha ezek megvannak, akkor érdemes az egészet a végén valamivel körbekenni? (elég csak mélyalapozóval a gipszkarton ragasztása miatt?)

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat, segítségeket! Tippeket akár privát üzenetben is várom!

(#146554) Biga123


Biga123
addikt

Gondolom esélytelen egy ilyen zár alkatrészt külön beszererezni .
(Pavo 1600/35/92)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#146555) Borisz76 válasza Biga123 (#146554) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem ha találsz használtan a családban, haveroknál , szomszéd nénitől.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#146556) YAS-dude válasza hamzamark (#146553) üzenetére


YAS-dude
őstag

PAnelben találkoztam olyannal, hogy a tetőre kivezetett szennyvíz ejtőcsőnek volt valami baja a födémbe valahol a lapostető rétegei között és az ott lecsapódott pára jött vissza a lakás mennyezet illesztésein.

(#146557) polonic


polonic
félisten

Sziasztok!

Beírom ide is, hátha előbb jön válasz.

Beszereltem egy geberit AP116 plus wc tartályt.
Az a furcsaság állt elő, hogy amikor rajta van a teteje, akkor nem záródik el a nagy lehúzás után. Nem megy vissza a helyére a leeresztő szelep. Kis lehúzáskor nincs gond. De amikor meg nincs rajta a teteje, akkor viszont nagy lehúzás után is visszamegy a helyére a leeresztő szelep.
Nem látom az összefüggést, mi lehet a baj. A nyomógomb nincs összekapcsolva azzal a kallanytúval, amit lenyom, csak hozzáér, amikor megnyomom a gombot.
Szerintetek ez mi lehet?

(#146558) WATERDACA


WATERDACA
őstag

Sziasztok.

Adott egy beépített konyhabútor, a sarokban a mosogatóval, és egy mellékvízmérőórával, hidegcsővel ugyebár.
Volt nekünk itt 2 hónapja csőtörés, ami javítva lett. A beépített bútort nyitva hagytuk sokáig, hogy szellőzzön, de úgy érezzük, sikertelenül, mert most is néha úgy járunk, hogy a cső csuromvíz, de ez is leginkább akkor, ha főzünk, ilyenek. Az se segít a dolgon, hogy közvetlenül mellette van a mosogatógép, ami felfűti a konyhabútor ezen részét és a nagy hőkülönbség miatt (azt hiszem) kicsapódik a pára a csövön. Ez sajnos penészesedéshez is vezet hosszútávon. Ti mit tudnátok javasolni? Próbáltuk a Ceresit Stop Pára kapszulát betenni, hogy hatott-e, az jó kérdés, nem igazán bízok benne. Leszigeteljem a csövet? Vagy mit tudnátok javasolni? Bosszantó...

Csatolok képeket.


u wanted, i got it \o/

(#146559) macilaci78 válasza WATERDACA (#146558) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A hideg csövön hamarabb csalódik le a pára, mint máshol. A főzés, a mosogatógép által használt melegvíz is párát ad. Le kell szigetelni a csövet, amennyire hozzáférsz.
Klímatechnikai boltban lehet kapni kb 5 mm vastag öntapadós bandázsszalagot. Ilyennel szokták a hosszú szivacsos szigetelőelemek illesztéseit, illetve a könyököket eldolgozni.

Mivel nem a bútorban jelenik meg a víz, így a nyitott állapot leginkább gesztusnak elég. A bútorhátfal a bútoron kívül tartja a pára nagy részét.
A szokli levétele és a bútor pár centivel előre húzása hathatósabb.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146560) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Nincs is jobb annál, mint egy vidéken töltött hétvége után egy kilyukadt, spriccelo hmv tágulási tartály látványára hazajönni, ami miatt a pincében úszott a padló. :W :(

[ Szerkesztve ]

(#146561) Z_A_P válasza Gabesz87 (#146560) üzenetére


Z_A_P
addikt

Hát még szerencse hogy a pincében!

OK

(#146562) Gabesz87 válasza Z_A_P (#146561) üzenetére


Gabesz87
addikt

Jah. Nagy kár szerencsére nem történt, a legnagyobb probléma talán az, hogy a szauna alá is befolyt a víz és onnan gőzöm sincs, hogy kéne kiseperni. Holnap majd intézem a biztosítót.

(#146563) macilaci78 válasza Gabesz87 (#146562) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vannak légpárnás emelők, néha Lidlben is kapható.
Aláteszed itt-ott, ahova fér. Pumpálsz, ahogy emelkedik, teszel mellé lécet. Ha 2-3 centire el tudod emelni a talajtól már egy kompresszorral ki tudod fújni a nagyját és gyorsabban szárad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146564) 6030D


6030D
Ármester

Üvegfúrószárat vennék, fürdőbe felfúrni dolgokat. Egy ilyen Milwaukee szett gondolom megfelel. Megerősítést kérek. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146565) csemberlen válasza 6030D (#146564) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem vennék szettet, csak azt a méretet amire szükséged van. Arra számits, hogy 5-10 lukat tudsz 1 furószárral kifurni a csempe keménysége függvényében. Mi a gyémántosat jobban preferáljuk. Hűtésre/ előírt fordulatszámra figyelj oda. Gyanusan olcsó......

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#146566) 6030D válasza csemberlen (#146565) üzenetére


6030D
Ármester

Köszi a gyors választ. Azért vennék szettet, mert nem tudom még most, hogy mit, mivel fogok felfúrni. WC kefe-, wc papír- tartó, polc, szekrény, törölközőszárító, zuhanyfal... ezeknek nem egy mérete van, viszont nem akarok ilyenért rohangálni. Máshol ez a szett drágább, illetve a külön szárakat is 1200/db áron adják, meg azért nem egy noname.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146567) mezis válasza WATERDACA (#146558) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak egy észrevétel: Ha a csőtoldás helyett elfér a másik oldalra is egy gömbcsap, akkor a legközelebbi óracserénél cseréltesd a toldót is. Óracserénél kevesebb lesz a kicsurgó víz.

Nálunk plombát is tesznek az almérőre. Ha ez nálatok is elvárás, pótoltasd.

mezis

(#146568) WATERDACA válasza mezis (#146567) üzenetére


WATERDACA
őstag

Ez nem egy hivatalos mellékvízmérő óra, csak saját célból tettük föl, ellenőrzés miatt.

u wanted, i got it \o/

(#146569) pjen válasza 6030D (#146564) üzenetére


pjen
félisten

Biztos, hogy sima vidia nem viszi azt a csempét? :)

(#146570) sanzi89 válasza 6030D (#146566) üzenetére


sanzi89
addikt

Csempe fúrásra vettem ugyanezt a szettet, igaz, hogy kb. 4 lyuk van bennük, de eddig vitte, mint kés a vajat. Én ajánlom.

Amúgy apróságok felfúrása helyett ajánlom a Tesa felragasztható cuccait. Mocskos drágák, de jó minőségű a krómozás is, sok különféle apróságot árulnak és nem kell csempét fúrni. WC kefe, fürdőszoba kuka, dupla nagy törülköző szárító is így van felrakva, és stabilan tartanak, semmi gond velük. De apróságokat is így raktam fel, szappan adagoló, fokgefe tartó, kis kampó kéz törülközőnek, WC papír tartó, stb. Nekünk nagyon beváltak.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#146571) 6030D válasza sanzi89 (#146570) üzenetére


6030D
Ármester

Szuper, köszönöm. A ragasztót egyelőre hanyagolnám, bár a wc kefére lehet, hogy jó ötlet, mert egy sarokba kell felfúrni, ahol a szemközti oldal a tartály mellett valami, jobb oldal a wc, így a bal oldalra kell befúrni, de egy kis gép fér be esetleg. Szerintem itt kipróbálom a ragacsot, jó ötlet, köszi. :R

pjen: fúrtam már csempét vídiával, fémfúróval... pénteken meg a vizes srác üvegfúrójával a radiátoroknak a lyukat. Ott döntöttem el, hogy veszek. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146572) macilaci78 válasza 6030D (#146566) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A tiplinek fúrod a lyukat, abból meg úgysem a cucchoz kapottat használod. Nálam 6 lyukat bírt ki, de már az 5.-nél szenvedős volt. Praktiker saját márkás greslap.

Pár másodperc fúrás után Rama-s doboznyi vízbe mártottam. Nem vártam meg, míg füstölni kezd.

Szekrénynek, törölközőszárítónak 10-es lyuk, a többinek 6-os, vagy 8-as. Vegyél két szettet, ha gondolod. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146573) lorcsi


lorcsi
veterán

Akik mostsnaban burkoltak erkelyt , teraszt csempevel toluk kerdezem, h nekik is csak a feszultsegmentesito lemezzel volt hsjlando lerakni a burkolo ?

valsmi 4k/ nm ennek a lemeznek az ara
dobtam egy hatast tole :Y

nem tudom elkepzelni, h normalis betonra normalis mapei ragasztoval ne lenne eleg lerakni… :U

(#146574) Tapsi


Tapsi
addikt

Nézünk most egy telket. Nagyon fasza, meg minden, de kizárt, hogy oda a betonpumpa fel tudjon menni. Védett terület, nagyon szűk utcák. A lejtés elég extrém (cserébe örökpanoráma). Esélyes, hogy pilléreket kell kizsaluzni, és arra mehet a teherhordó lemez. Ilyen esetekben van bármilyen épkézláb technológia a betonkeverőn + kézi munkán kívül?

(#146575) Audience válasza macilaci78 (#146572) üzenetére


Audience
aktív tag

Meg is lehet élezni időnként, már ha van köszörűd/flexed.

(#146576) adam3 válasza lorcsi (#146573) üzenetére


adam3
aktív tag

Mapei UM35? Az megoldja a vízszigetelést is ha jól van lerakva, jó cucc.

(#146577) YAS-dude válasza lorcsi (#146573) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ezzel tuti nem kell neki garanciális probléma miatt visszamenni. Én se spórolok az anyagon, mert csak magamat szopatnám vele. Ha drágállod, ne fogadd el az ajánlatot, majd valami józsibácsi megcsinálja faszául.

(#146578) pjen válasza lorcsi (#146573) üzenetére


pjen
félisten

Nővéremnél a kerti járda simán a betonra van lapozva, 10 éve semmi baja. Mennyi garit ad ha lesz feszültség mentesítő?

(#146579) macilaci78 válasza Audience (#146575) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem gondolkodtam benne. Mindent felfúrtam már, amit a kőre szántunk. De jogos. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146580) macilaci78 válasza lorcsi (#146573) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ismerős erkélyén is rakták, munkaközi fotókon látszik. Nem tudom, "kötelező" volt-e.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146581) macilaci78 válasza Tapsi (#146574) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Címmel kérj ajánlatot környékbeli cégtől. Google maps segítségével szokták ellenőrizni, hogy elfér-e az autó.
Nekem volt, hogy 7,5 méteres teraszdeszkákkal a platón kellett a fuvarosnak feltolatnia. Gmaps alapján elvállalta, meg is oldotta.
A raklapos téglát, egyebet a KCR darus autó az utca alján pakolta le, nem ment fel a telekig. Egy emelővillás traktorral talicskázták fel. De a betonkeverő, pumpa felment.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146582) lemmy71 válasza 6030D (#146564) üzenetére


lemmy71
őstag

Csempéhez bőven elég egy vidiás fúrószár is. Gresslaphoz gyémántos fúrószárat használok.
Szerintem egy középkategóriás gyémántos fúrószárral jobban jársz, mint azzal az üveg fúróval ;)

(#146583) lemmy71 válasza lorcsi (#146573) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha egységes a beton aljzat ( nem törött, repedezett stb.) akkor teljesen felesleges. Ezért van a flexibilis ragasztó és fal melletti dilatáció.

(#146584) MaciG


MaciG
addikt

Üdv!

Szerintetek lehet kültéren betonozni, most hogy bő egy hétig éjszakára se mondanak 5 fok alatti hőmérsékletet?
Egyszerű járda lenne, semmi extra terhelést nem kell majd bírnia.

BANZAII

(#146585) mezis válasza 6030D (#146564) üzenetére


mezis
nagyúr

Én egy tűhegyes acél pontozóval szoktam óvatosan (apró ütögetésekkel) megtörni a csempe felületét. Addig mélyítem az árkot, amíg elérem a csempe vastag részét, ami sokszor téglára hasonlít. 1mm-es feltárás elég. Ezután 2,5mm-es keményfémlapkás (ócó) fúróval előfúrok, de csak fúrok, nem ütök!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#146586) szaszyka válasza lorcsi (#146573) üzenetére


szaszyka
senior tag

A társasházunk függőfolyosólyát nyáron járólapozták, szintén feszültségmentesítő lemezzel, szintén 4-5k/m2 áron. Szerintem nem hülyeség, pláne, ha a felület ki van téve az időjárás viszontagságainak. Nálunk telibe veri az eső, és fújja a szél a folyosókat, így talán nem fog szétcsesződni a járólap a hőingadozástól. Mondjuk közös költségből "megy", nem saját zsebből.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#146587) macilaci78 válasza lemmy71 (#146582) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Linkelnél egy vidiást?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146588) Dorian


Dorian
félisten

Akkor kell ilyent használni, ha az aljzat nem egységes,, tehát pl. elrepedt a beton, vagy ha dinamikus terhelésnek van kitéve (mint az előbb említett függőfolyosó). Stabil és egységes aljzatnál ez felesleges.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146589) csemberlen válasza mezis (#146585) üzenetére


csemberlen
őstag

Ez puha csempénél müködik, de mostanában amit raknak oldalfalra is az gress keménységű legalább.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#146590) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

üdv.

rágcsálóirtással kapcsolatos kérdés remélem maradhat, nem találtam ennél megfelelőbb topicot.

100 nm nyeregtetős padlástér, a tetőn csak cserép és a párazáró fólia van. Kőzetgyapot födém szigetelés, olyan 70%-ban deszkázott, járható. Most közel telepakoltam a beköltözés után, előtte gondosan feltakarítottam, semmilyen rágcsáló jelenlétre utaló nyomot nem találtam.

De! ugye 2 féle ház létezik, ahol már volt egér és ahol majd lesz.

Mivel lég sok könyv, ruha, stb. került fel, megelőzném a károkat.

Ki mit használ? Méreg dobozban, ragasztós vagy csapódó fizikai csapda, esetleg ultrahangos riasztó vagy emberi haj szétszórva (ezt a tippet most hallottam :D )?

Aurea mediocritas

(#146591) User_2 válasza AXisBOLD (#146590) üzenetére


User_2
tag

Egérfogó dióval és befőttesüveggel

alá kell valami, pl járólap, mert képes és kirágja magát, ha fa van alatta.

ha megfogta, az üveget a járólappal együtt talpára állítod, odaadod macskának az üveget, aki a mancsával szépen kikanalazza a kisegeret az üvegből

[ Szerkesztve ]

(#146592) tyielow


tyielow
aktív tag

#Ytong válaszfalak hálózása előtt lealapoztuk a felületet baumit Grunddal. Após elkezdte hálózni, mondtam hogy most nézzük meg a "saját" anyagával: Cemix M5 Poren vékonyágyazású pórusbeton-ragasztó. Minden baja volt, hogy felrakott 2 csíkban hálót és felzabált 20 kg-t a fal, plusz hogy a felülete milyen szemcsés, nem lehet olyan simára elhúzni, stb.
Aztán a maradékot elkezdte csak úgy háló nélkül belekenni, csak hogy simább felületet képezzen.

Na most szerintem fölösleges 2x nekiállni, ha már le is kentük alapozóval. Ez az anyag tényleg ilyen? Inkább toljuk a csemperagit / dryvit ragasztót? Van még 6 zsák a cemixből, el kéne használni :D

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#146593) Met válasza AXisBOLD (#146590) üzenetére


Met
Topikgazda

Én tennék mérgezőt és ragasztóst is fel.
Mert a mérgezős dobozba nem biztos hogy befér a patkány ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#146594) AXisBOLD válasza Met (#146593) üzenetére


AXisBOLD
addikt

mehh hát már erre is gondoltam, mármint a kombinált megoldásra és a patkányra is...

#146591User_2: ez ismertem, ez lenne a leggazdaságosabb és leginkább öko megoldás, de nincs macska és felek, a nagyobb rágcsálókat csak etetném ezzel.

Aurea mediocritas

(#146595) Met válasza AXisBOLD (#146594) üzenetére


Met
Topikgazda

A nyesteket már meg sem említem :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#146596) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Csak egy kósza gondolat ill. kérdés: kicserélték ma a tegnap kilyukadt tágulási tartályunkat, biztosító általi vészelhárítási szolgáltatás kapcsán fizetnem nem kellett, de azon csodálkozom, hogy miért van a régi és az új tartály ára közt 3,5x szorzó. Ami kilyukadt ( [link] ) jóval drágább, mint amit hoztak (NIMMT 36V-H). Erről a Nimmt-ről amúgy kb. semmi infót nem találok, gyakorlatilag ezen az egy oldalon találtam meg. :F

(#146597) lemmy71 válasza macilaci78 (#146587) üzenetére


lemmy71
őstag

Én Metabo fúrószárakat használok már vagy 15 éve építési feladatoknál. Nincs velük gondom. Van még jó pár Jacobs négyvidiás SDS fúrószáram is, ezek mind nagy méretűek és csak betonra használjuk. Ami még számításba jön nálam az a hitachi vésőszárak.
Csak azért nem linkelek, mert a google kismillió darabot ki dob neked. Mi a helyi kötőelem üzletben vesszük az ilyen szerszámokat.

(#146598) tothjozsi96 válasza tyielow (#146592) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Csemperagasztót beltéri falra? Biztos hogy nem.. Én EPS ragasztót használnék, vagy FinoFill, bár ahhoz gipszes diszperziós alapozó kell.

[ Szerkesztve ]

(#146599) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#146598) üzenetére


lemmy71
őstag

"Csemperagasztót beltéri falra?"
Mi ebben a meglepő, csak érteni kell hozzá ;)
10 évvel ezelőtt amikor még olcsó volt a flexibilis csemperagasztó, a külső xps hálóbeágyazását is azzal csináltuk.

(#146600) Tapsi


Tapsi
addikt

Akinek van dupla garázsa: mekkora rajta a kapu, és mekkora maga a garázs?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.