Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#147351) Victoryus válasza tothjozsi96 (#147349) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Alakul :) Kifogytak tegnap a dübelből.[kép]
Végignézem a tüzépeket, hol van helyben pala. A padláson is van még kb 5-6db tartalék, csak az még a régi fajta.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#147352) vzsryl válasza Victoryus (#147351) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Vajon lehet pótolni azbesztmentes palával is? A méretük elvileg egyforma, és olcsón beszerezhető.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147353) föccer válasza Victoryus (#147351) üzenetére


föccer
nagyúr

Az állványon dolgozott az erősebb ember :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147354) Victoryus válasza vzsryl (#147352) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha találok valahol akkor kiderül. Hívogatom a tüzépeket, eddig semmi.
Cembrit palára csere lenne a távlati 2-5 éves terv.
Cserepes lemez elvileg nem optimális sátor tetőre. A sima cserép nehéz. Zsindely meg hülyeség, főleg ha a meglévő tetőre rakják rá.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#147355) Inhouse válasza föccer (#147353) üzenetére


Inhouse
őstag

Meg nem ő fogja hálózni gondolom... :)

Üdv Inhouse

(#147356) Inhouse válasza Victoryus (#147345) üzenetére


Inhouse
őstag

Anno nálunk én bontottam le, és úgy rakattam fel a szigetelést, hogy ameddig csak tudják menjenek fel. Nem magas ház, nem volot tériszonyuk. Az új verébdeszkázást (ugyanarról beszélünk?) is én csináltam lambériából. Hosszában, párhuzamosan kerültek fel a fallal, kívülről indítva. A belsőt hosszában vágva idomítottam a falhoz, tehát nekiengedtem a nemesvakolatnak. Lécből volt alá párnafázva, amit igyekeztem vízszintesen és síkban felrakni. Vállalható lett és bár sok munkám volt vele, de munkadíjat nem kellett fizetni.

Üdv Inhouse

(#147357) 4D4M válasza föccer (#147353) üzenetére


4D4M
aktív tag

Az lenne a normális módi, mert így lehetne bepattintani az EPS kupakot, hogy szépen száradjon a homlokzati burkolat.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147358) 4D4M válasza 4D4M (#147357) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem nagyitottam bele.. (: Szerencsére ott vannak már lent is, csak nem grafitbol.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147359) csababarca válasza 4D4M (#147357) üzenetére


csababarca
őstag

nekem ezt kihagyták természetesen...sok helyen látszik így párás időben sajnos, de már mindegy...
festés/nemesvakolás gondolom nem fog ezen segíteni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#147360) lemmy71 válasza 4D4M (#147357) üzenetére


lemmy71
őstag

"Az lenne a normális módi ..."
Aha persze :DDD
Amúgy az kupakolásos módszer egy vicc, akkor inkább használj ecotwist dűbelt ;)

(#147361) 4D4M válasza lemmy71 (#147360) üzenetére


4D4M
aktív tag

Attól, hogy nem átlagos, még ez a normális.
Szerintem mindkettő megoldás megfelelő.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147362) lemmy71 válasza csababarca (#147359) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha a második réteg ragasztos glettelés után is látszanak a dűbelek, akkor ott van némi gond. Azt a 2mm -s nemesvakolat, sem fogja eltakarni ;)

(#147363) lemmy71 válasza 4D4M (#147361) üzenetére


lemmy71
őstag

Mi a normális, az hogy állat módjára beverik a dűbelt :F
Amúgy meg az eps pogácsákat nem azért találták ki, hogy egy két szakömber kitűnő munkáját eltakarjuk ;) Bár néhányan arra használják :DDD

(#147364) csababarca válasza lemmy71 (#147362) üzenetére


csababarca
őstag

szerintem még csak egy réteg van.
ragasztóba ágyazták a hálót, és húzták be ragasztóval utána.

érdekes mert egyformán csinálták mindenhol, néhol látszik, néhol nem. tehát egy nagyobb falszakaszon mondjuk néha látok megjelenni 10-12 ilyen nyomot. esőseb időben mikor már szárad a fal, kicsit többet.
De nem úgy néz ki, hogy a többezer dübel helye kirajzolódik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#147365) lemmy71 válasza csababarca (#147364) üzenetére


lemmy71
őstag

Egy hosszabb vízmértékkel át kell nézni és ami kilóg, azon igazítani kell.
Ha csak eső vagy párás időben jelenik meg és síkban van, akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#147366) Ton-ton válasza csababarca (#147359) üzenetére


Ton-ton
tag

Ez viszonylag új.
Igen, amíg csak ragasztó van, addig látszik. Azonban ha rendesen síkba húzták, akkor a nemesvakolat, vagy festék már nem engedi, hogy megázzon, így látszani sem fog.

http://qtp.hu

(#147367) csababarca válasza lemmy71 (#147365) üzenetére


csababarca
őstag

Hát remélem síkba húzták, én úgy láttam.

Kizárólag esős, párás időben látszik.
Mondjuk reggel párás volt, délelőtti napsütés után már felszárad, és nem látni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#147368) 6030D válasza 6030D (#147222) üzenetére


6030D
Ármester

Kicseréltem a biztonsági szelepet. A régi a 6 éves Ariston bojlerhez volt, az új a frissen vásárolt Aristonhoz. A régit amikor levettem, és elfordítottam, kipottyant belőle egy műanyag tüske szerűség, aminek a közepe gyakorlatilag nullára volt kopva. Az újnál ez a tüske/tengely réz, ha jól láttam. Ha valakinek régi Ariston van, esetleg nézzen rá.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#147369) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, egy kés segítséget tanácsot szeretnék kérni attól aki valamelyest ért a központi szellőztető rendszer tervezéséhez.Az elszívó / befúvó nyílások elhelyezésével kapcsolatban csináltam egy előzetes tervet.
Valahogy így nézne ki: Piros az elszívó, kék a befúvó ág.


Ez az elképzelés így jó lehet ?A csöveket nem 90 fokba fogom természetesen megtörni, hanem próbálok az egyenes futásra törekedni, hogy a légellenállást csökkentsem. Amibe még bizonytalan vagyok, hogy a fürdő mellett lenne egy kis helység ami kamraként üzemelne viszont lenne benne pluszba egy mosógép és egy szárítógép. Oda is tennék valamit csak nem tudom, hogy mit kellene. Inkább elszívjak onnan, vagy inkább befújjak a gépek miatt?

(#147370) 4D4M válasza lemmy71 (#147363) üzenetére


4D4M
aktív tag

Én ezen képek alapján nem tudom megállapítani, hogy nagyon igényesen bevert dübelek, vagy maróval kialakított furatok vagy maróval integrált dübellel dolgoztak, demindenesetre a végeredmény elég jól néz ki. Látszólag tökéletesen illeszkednek a pogácsák, amivel kapcsolatban reményeim szerint megtisztelsz minket és elmondod, hogy mire valók valójában.

#147369 Sakab
DN75/63 csövekkel tervezel dolgozni? Az egy vonal az egy csövet jelent? Mekkora térfogatáramokat szeretnél eljuttatni a helyiségekbe? Egy csővel 20 m3/h szállítható elfogadható zaj és áramlási ellenállás mellett. Hálószobában, ha valamelyikben két fő alszik, nem ártana két csővel legalább elmenni, de akár 2 fej és 3-4 cső is elférne: 30 m3/h/fő lenne a fejadag.
Ha mégis 1 szelep lenne a hálókban és nem rúgja fel a belsőépítész feng shuiját, akkor praktikus az ajtóval átlós sarokban elhelyezni.

Inkább elszívjak onnan, vagy inkább befújjak a gépek miatt?
~
Elszívás. Ha van ByPass a gépben, akkor nyáron kidobhatod a hulladékhőt, télen pedig visszanyered és a lakás többi részébe juttatod. Lehet, hogy elég lenne egy átszellőző nyílás is a fürdővel közös falon.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147371) Sakab válasza 4D4M (#147370) üzenetére


Sakab
senior tag

1 vonal, 2db 75ös csövet jelképez. Ezeket szeretném majd beépíteni:

Köszönöm a válaszod, megfogadom. Akkor ajtóval átellenben fújók, kamrába pedig szívok. A köztes fal átütése elég körülményes lenne mert téglánként bevasaltam :/

A gép amit kinéztem pedig ez:
LG ERV HŐVISSZANYERŐS SZELLŐZTETŐ 350M3/H
[link]

(#147372) 4D4M válasza Sakab (#147371) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem tudom, hogy hányan lakjátok, de ilyen kis légtérben már 100 m3/h-val is túlszellőztetés lesz a tél hidegebb időszakaiban. Párásítás nélkül jó eséllyel kiszárad a lakás 30% alá.

1 vonal, 2db 75ös csövet jelképez
~
Ebben az esetben a fürdőhöz szerintem elég 2 db, maximum 3 cső (45 m3/h)

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147373) Sakab válasza 4D4M (#147372) üzenetére


Sakab
senior tag

100nm az alapterület és kb 2,7m a belmagasság. 270m3 a légterem. Túl nagy a gép ehhez?
4 en laknánk

(#147374) 4D4M válasza Sakab (#147373) üzenetére


4D4M
aktív tag

0.3 1/h légcsere az, amit még elvisel egy átlagos háztartás ahol a lakashasznalattal osszefuggo nedvességterheles rendelkezésre áll.
Ezen túl szubjektív, hogy kinek mi a sok vagy kevés. A 0.3-mal is friss lenne a levegő minden körülmények között. Főleg az ablaknyitogatashoz képest.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147375) lemmy71 válasza 4D4M (#147370) üzenetére


lemmy71
őstag

A "pogácsa" akkor kell ha polisztirol marót használsz. De akkor már minőségi Eco dűbel kell, bár szerintem az már túlzás. Grafitos EPS -nél, egy standard ecotwist dűbel és némi ragasztóhab, bőven elég.

(#147376) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Szerintetek két embernek hány napi munka lehet egy 3.2*3.7 méteres, 2.7 méter belmagasságú tetőtéri szoba (egy ablak, egy ajtó) gipszkartonozása két embernek? Kértem egy árajánlatot, ezért lennék kíváncsi mások véleményére/meglátására.

Tudom, hogy nagyon sok mindentől függ ez, de egy től ig szám jól jönne 🙂

Ez a beépítendő tetőtér egy része, de a többi helyiségben jelenleg más munkálatok folynak.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147377) csemberlen válasza gzbotii (#147376) üzenetére


csemberlen
őstag

Attól függ, hogy hány töréspont van benne, kutyaól ablak, tetőtéri ablak, 45 fokos tető szakasz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#147378) lemmy71 válasza gzbotii (#147376) üzenetére


lemmy71
őstag

(#147379) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, párnapja írtam a központi szellőztető rendszerrel kapcsolatban. Még egy kérdés felmerült. Holnap kezdik kifúrni a falakat és kellene a pontos lyukméret.
8cm lyukak lesznek a szobák falain az tisztasor. Abban elfér a 75mm cső kényelmesen.
Viszont annak a csőnek nem tudom a pontos méretét ami a kültérre megy.
Ez a gépnek az adatlapja:
Itt ugye 122mm a csőcsonk vagymi.

Viszont a cső amit találktam hozzá pedig 127mm:

Ez a cső jó hozzá szerintetek? Mivel ha jól látom kúpos ezért az ráfog szorulni vagy más méretű csőre lesz szükségem?
Mert ha ez a csőméretem akkor tudom, hogy 18cm lyukra lesz szükségem.

(#147380) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Na végül egybe lesz csinálva a ház, bérlek állványt, nincs mit tenni, le kell nyelni az árát.

Milyen gépet (főképp fúrógépet) ajánlotok anyag bekeveréshez? Erre az egy munkára lesz használva, ezért gondolkodom fúrógépbe, mert azt később is tudom használni, keverőgépet meg nem sok mindenre :)

Egy ilyen kibírna egy ilyen munkát? [link]

Jó lenne a lidl premium fúrója, de most pont nem lesz

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#147381) KisTücsök válasza enginev3.0 (#147380) üzenetére


KisTücsök
addikt

Érdeklődj a közeledben lévő lidl-öknél, sokszor vannak beragadva gépek.

(#147382) A Zéé válasza enginev3.0 (#147380) üzenetére


A Zéé
addikt

Tönkrevered a tokmányát a sima fúrógépnek mire végzel a házzal, azzal utána már nem nagyon fog kelleni mást csinálni.

Just a simple Lineman...

(#147383) lemmy71 válasza enginev3.0 (#147380) üzenetére


lemmy71
őstag

"Egy ilyen kibírna egy ilyen munkát? [link]"
Nem :N az nem arra való.
Ilyet vegyél ez jó, de még a kisebb 1200w -s elég arra a munkára. Nekem is van egy ilyen gépem és egy hikoki is, tökéletesen bírja a strapát. A hikoki felhasználó barát, de viszont jóval drágábbak.

(#147384) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Köszi :R

Idén már nyáron is fűteni fogok hogy visszajöjjön a szigetelés ára :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#147385) Tapsi válasza lemmy71 (#147383) üzenetére


Tapsi
addikt

Én is ezt ajánlom, hasonlót vettem. Házi barkács melókra bőven jó.

(#147386) lemmy71 válasza Tapsi (#147385) üzenetére


lemmy71
őstag

Én tavaly vettem és szerintem ár érték arányban, nagyon jó. Rengeteget ragasztót és esztrichet kevertünk vele. Fogásra kezelésére a hikoki jóval jobb, de második gépnek bőven megfelel.

(#147387) gzbotii válasza csemberlen (#147377) üzenetére


gzbotii
veterán

1.1m magas az oldalfal, utána 45 fokos tetőrész körül két méter.
Egy 1.9x1.2-as ablak illetve egy 0.8 széles ajtó.

Csak nagyon nagy vonalakban érdekelt volna, hogy erre két nap vagy öt nap a reális "napszám/órabér". :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147388) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Sziasztok!

Jön a tavasz, gondoltam lefestem a kerítést. 2 éve vettük a házat és ide még nem jutottam el.
Mi ennek a leggyorsabb módja? Van olyan festék amit rákenek a mostani kopott rétegre és ennyi? Nem akarok 30 méter kerítést egyesével csiszolgatni stb.

(#147389) csemberlen válasza enginev3.0 (#147380) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha jól látom ezen nincs sima furó opció, keveréshez olyan kell.

lemmy71: nem jó a link

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#147390) weiss válasza KD6-3.7 (#147388) üzenetére


weiss
addikt

Én biztos leszedném az egészet, átcsiszolnám, festeném. Fákat csiszolás után kezelném gombaölővel, átkenném valami lenolajkenceszerűséggel, aztán átfestenném szintetikus festékkel. Sok munka, de ezt festegetni így, szerintem nincs értelme.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#147391) Tapsi válasza KD6-3.7 (#147388) üzenetére


Tapsi
addikt

Mi ehhez hasonlót már telibe cserélni fogunk, nem festegetni. :) Sajnos ez úgy néz ki, hogy mindet leszedni, telibe csiszolni, aztán az, amit a kolléga írt. Vagy rá akarsz festeni a zuzmóra? :D

(#147392) csemberlen válasza gzbotii (#147387) üzenetére


csemberlen
őstag

Attól függ mennyire gyakorlottak. 2-3 nap, de rég kartonoztam. Minden fal katonozva lesz? Ragasztva?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#147393) macilaci78 válasza KD6-3.7 (#147388) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A leggyorsabb mód, amit valaha láttam... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#147394) Met válasza macilaci78 (#147393) üzenetére


Met
Topikgazda

Én inkább eladnám a házat ;]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#147395) csibor


csibor
őstag

Használ valaki kézi prés présfogó ötrétegű csőhöz szerszámot? Idáig kulcsos idomokat használtam évente pár alkalommal, főleg külső szereléshez, 16, 20 csövekhez. De most belefutom pár nagyon rossz gyári hibás példányba, lehet érdemes lenne préselni. Bérelni nem éri meg, venni meg meg pláne.

(#147396) tothjozsi96 válasza csibor (#147395) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Én vettem saját használatra egy prést. Szülői házban lett a fürdő és a gépészeti helyiség felújítva, Rems Eco-press-t vettem, és csak egy 20-as pofát. A saját házam még vissza van, de szerintem bőven megéri. Én a szerszámbérlést annyira nem díjazom, vagy maximum úgy hogy saját pofákkal. Én annyira nem bízok már az olyan pofákban amivel már simán több tízezer idomot lepréseltek. Elvileg a REMS-nél is van valami ilyesmi hogy 1 évig vállal garanciát a pofákra. Nyilván hosszabb távon valamit deformálódik a pofa, vagy már nem úgy zár és előfordulhat hogy nem lesz tökéletes a préselt idom.

(#147397) szőröscica


szőröscica
addikt

Sziasztok!

Ket kerdesem lenne. Kaptunk szunyoghalora egy arajanlatot: [kép] Nem tul draga ez? Nem tudom minosegben mennyi kulonbseg lehet szunyoghalo es szunyoghalo kozott, de a szomszedunk kisebb lakasara (annyi ablaka van mint nekunk a halo, dolgozo, furdo, gardrob) 270ert szereltek fel. Szoval nekunk a 3x annyi tulzonak tunik - fuggonyt csinaltak nalunk, az nagyon minosegi cucc lett, de nem tudom, hogy a szunyoghalo eseteben bele lehet-e futni szignifikansan rosszabb minosegbe.

Masik kerdesem: egy helyen a laminalt padlom kicsit supped, ahol ralepek. Szerencsere burkolatvaltotol nem messze, kb ket lapnyira. Mivel itt minden nap sokszor eljarunk (konyha es nappali kozt), valamit kezdenek vele. Padlofutesem van, mit tudok tenni? Bontsam ki a burkolatvaltot es probaljak becsusztatni meg egy alatet szivacsot?

[ Szerkesztve ]

(#147398) lemmy71 válasza csemberlen (#147389) üzenetére


lemmy71
őstag

Einhell keverőgép

[ Szerkesztve ]

(#147399) Kickass válasza lemmy71 (#147398) üzenetére


Kickass
őstag

Most sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#147400) Fr3eWar válasza Sakab (#147379) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Oda az a vacak semmiképp nem jó.
A gépre mindenképp spirálkorcolt csövekkel kell menned, DN125 kell arra a 122-es csonkra.
spirálkorcolt cső megy a beszívó ágra is és kidobott levegő ágra is. Valamint a másik oldalt az osztó-gyűjtőkre is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.