Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#146501) macilaci78 válasza 6030D (#146493) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én erre a szélességre 2 függőleges sínt vettem és a két szélső negyeden támasztom meg a polcot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146502) Inhouse válasza Chris0321 (#146499) üzenetére


Inhouse
őstag

Lehet olcsóbban jön ki ha lecserélni az asszonyt.
Sok munkája/pénze van már benne... :C

Üdv Inhouse

(#146503) Chris0321 válasza Inhouse (#146502) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha évente 3x meszeltet, lehet olcsóbban kijön a cserével. ;-)

(#146504) 6030D válasza macilaci78 (#146501) üzenetére


6030D
Ármester

Még jobb :R

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#146505) Inhouse válasza Chris0321 (#146503) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem meszeltet, gyakorlatilag mindent átalakíttat, és új festés, több szín, + tapéta betét, új bútorok. Van úgy, hogy hazaér a férje és át van rendezve a lakás. Mindenesetre sötétben megszokásból nem érdemes hazaérkezéskor berombolni...

Üdv Inhouse

(#146506) Chris0321 válasza Inhouse (#146505) üzenetére


Chris0321
addikt

Még jobb. Mennyi pénzt eltapsolhat ok nélkül.

(#146507) pjen válasza Chris0321 (#146506) üzenetére


pjen
félisten

Mért ok nélkül. Az az Ok, hogy Ő így szereti. Ha van rá pénze akkor mért ne.

(#146508) Inhouse válasza Chris0321 (#146506) üzenetére


Inhouse
őstag

Mentségére legyen mondva, amit tud ő maga csinál meg, talpraesett, filigrán...nem esik le az ujjáról a karikagyűrű. A bútorokat is simán áthelyezi egyedül. :)

Üdv Inhouse

(#146509) dokee78 válasza vzsryl (#146459) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nem jó? Mert nálunk csak ilyet találtam.

(#146510) pjen válasza dokee78 (#146509) üzenetére


pjen
félisten

Ezt is ki kell próbállni, aztán a hangyák előjönnek máshol. :W

(#146511) macilaci78 válasza Inhouse (#146508) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A bútorokat is simán áthelyezi egyedül. - Neked már csak a szétkarcolt parkettát kell felcsiszolni? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146512) Z_A_P válasza macilaci78 (#146511) üzenetére


Z_A_P
addikt

Gonosz vagy ;]
Amugy: [link]

OK

(#146513) macilaci78 válasza Z_A_P (#146512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen filctalpakkal kapcsolatban nagy tapasztalattal rendelkezem. Ez alapján csak a csavaros kivitel, abból is csak ez a termékcsalád. Vannak kisebbek is, viszont a filc nem nyomódott össze alattam 8 év alatt sem annyira, hogy a fém perselyen üljön fel a bútor. A Lidl-ben kaphatóval ez 2 hónap után történt meg. A műanyag szegezhető tud törni, az öntapadós lejön, a ragasztómaradvány meg nyomot hagy a parkettán. Tipikus egynyári bóvli termékek.

Nálam a háromajtós ruhás szekrényen is a linkelt van már, a többit meguntam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146514) vzsryl válasza dokee78 (#146509) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nekem ezüstös volt, de szerintem ugyanolyanok…
A fő, hangyák számára kedves helyeken leraktam őket. Pár hétig néztem ahogy hosszú sorokban viszik a dolgozók egyesével a kis “porszemeket”, aztán kb 2 hónap elteltével eltűnt mind. Most is néha találok morzsákat itt-ott, de sehol sincs egy hangya sem. Tavaly tavasz óta tiszták vagyunk.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#146515) Victoryus válasza kreator (#146453) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ma kipróbáltam a gőztisztító + fogkefe + szakadt póló felszívni a vizet kombót, egész jól teljesít.
Muszáj szárazra törölni, mert csak addíg tűnik tisztának, amíg vizes, amúgy simán visszarakódik a kosz.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#146516) Inhouse válasza macilaci78 (#146511) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem rombol, filces szőnyegdarabokkal megoldja. Megbillenti, alátolja az egyiket, aztán a másikat is ha kell és már lehet is csúsztatni. Pörgős kis menyecske, nem egy lusta típus. Mondjuk engem a víz kiverne, ha ilyenre érnék haza...mondjuk akkor is, ha kitalálná és nekem kéne megcsinálni... :U

Üdv Inhouse

(#146517) macilaci78 válasza Inhouse (#146516) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:DDD Az én feleségem is talpraesett, felújtás előtt, után ketten kaptuk szét és raktuk össze a lakás bútorzatát, például a konyhabútort. A háromajtós ruhásszekrényt úgy mozgattuk egyik lakásból a másikba, hogy ki se pakoltunk belőle. :DDD

Szerencsére nemcsak a kikapcsolódás megy gördülékenyen vele, hanem a munka is. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146518) Met válasza A Zéé (#146485) üzenetére


Met
Topikgazda

Voltam a szövetkezetbe szólni hogy valamit csináljanak.
Állítólag ahogy kijön a cső a födémből csak valami kis fém tetőcske van rajta hogy ne essen be az eső rajta.
Semmi mechanika nincs benne.
Másnál is van ilyen probléma, csak ott a hetediken (mi 8), arra a csőre raktak be egy újabb ilyen csőzárót (csókos az illető) fél évig jó is volt.
Beszéltek azzal a céggel aki 3 éve a strangot cserélte, szerintük ez ilyen, majd ahogy koszolódik idővel a cső belül, csökken a szívó hatás, jó duma...tavaly kezdődött.
Be lehetne rakni egy pillangószelepet, csak ahhoz megint bontani kellene.

Azért felmegy majd valaki, hátha beleült egy galamb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#146519) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Felvetődött, hogy lecserélnénk a kovácsolt vas kerítésünket. Egyrészt már eléggé pattog le róla a festék, és kezd kilátszani a régi "árányszín" ill. feleségem nagyon érzékeny a belátásra, ő már a redőnyt is lehúzza idejekorán. Na mindegy. Egyelőre pusztán kíváncsiságból kérdezném, hogy nagyjából, hozzávetőlegesen mennyibe kerülhet egy ilyen mai modern kerítés (amit új házaknál is látni, ez a vízszintes léces)? A bibi az, hogy saroktelek, szóval van úgy 40-45m-nyi kerítésünk, az alapra (támfalnak hívják talán?) nyilván oszlopokat kéne építeni, amikhez rögzül az új (jelenleg szintén csak ilyen vékony vas oszlop/zártszelvény? van). És van egyik oldalon egy szárnyas kapunk, másik oldalon pedig egy úszókapu ill. egy mágneszáras kiskapu. A költségekbe belekalkulálnám nyilván a kovácsolt vas kerítés árát is, de fogalmam sincs, hol, és mennyiért lehetne eladni (nem annyira van kedvem ilyen jófogással és társaival bajlódni), úgyhogy erre is kíváncsi volnék! :R

[ Szerkesztve ]

(#146520) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Meglévő járólapra szeretnék új burkolatot.
Van tapasztalat, hogy ha 5mm szivacs + 5mm SPC jó lehet e? Nem fogja a járólap fugáit kidobni? Jó technológia ez így?

(#146521) Dorian válasza CoolBoy323 (#146520) üzenetére


Dorian
félisten

túl vastag alátét-túl vékony lap nem ad elég merev felületet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146522) Z_A_P válasza Gabesz87 (#146519) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nálam Nívó készül, ráadásul nem alu, nem fa mintás. Drága. Nagyon. Legalábbis amire számítottam.

OK

(#146523) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#146520) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van tapasztalat, rommá fog törni a klikk.
2 méteren 2 mm, 70 centin max 1 mm lehet a szintben. Vékony, max 1,5 mm nagy szilárdságú alátét kell a klikkes vinyl, spc alá. A klikkes hordozórétege merevebb, a fugahézag nem üt át, de a fogasság nyírja a klikket.
Ha a hámozott-felezett őszibarack konzerv ugrik, mikor egyik lapról a másikra tolod, az gond.

Kérdezz bátran, még a régi helyen melózok. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146524) föccer válasza CoolBoy323 (#146520) üzenetére


föccer
nagyúr

Murexin D4-el végig kenni a lapot, vékony aljzatkiegyenlítő, arra vékony hablemez és rá a laminált.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#146525) csababarca


csababarca
őstag

Ismertek pest megyében vállalkozót, aki drénezést készít? épület köré szeretnénk, elég agyagos a talaj, és sokszor áll a víz sajnos, lehet jobb lenne elvezetni a ház alaptól.

Milyen költsége van ennek kb, egy 80 folyóméteren kb?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#146526) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok. Lepcsonk alja telen saletromosodik. Letezik olyan szer, amivel lekenem megszunteti a problemat?

Battletag: hojszi#2983

(#146527) pjen válasza Intel fan11 (#146526) üzenetére


pjen
félisten

Van ilyen folyadék. Festék, barkács boltban Tudsz venni.

(#146528) Intel fan11 válasza pjen (#146527) üzenetére


Intel fan11
őstag

Konkretan ezt lesoprom rola a folyadek meg kiszivja a vizet belole amit felkenek? Ez ideiglenes megoldas vagy evente kenni kell? Telen jon ez elo amugy.

Battletag: hojszi#2983

(#146529) lemmy71 válasza Intel fan11 (#146526) üzenetére


lemmy71
őstag

"Letezik olyan szer, amivel lekenem megszunteti a problemat?"
Nem létezik, az csak pórhintés.
A salétrom bedolgozza magát az anyagba (vakolat, tégla, beton, stb.) Először is a vizesedés okát kell megszüntetni és majd utánna lehet próbálkozni, felület kezelő szerekkel ;)

(#146530) Intel fan11 válasza lemmy71 (#146529) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ez 1 szar hely 1 lepcso alja tove. Mit tudok megszuntetni? Azik az egesz. Nem haz alaprol van szo!

Battletag: hojszi#2983

(#146531) Borisz76 válasza Intel fan11 (#146530) üzenetére


Borisz76
veterán

Előtető mehet fölé , csatornázva....amit elvezetsz messzire , hogy ne a járda , lépcső tövére follyon a víz.
Jön a nyári meleg....kiszárad.
Aztán ősszel már nem tud vizesedni az előtető miatt.
Mást nem nagyon tudsz tenni szerintem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#146532) emvy


emvy
nagyúr

Meglévő kiegyenlített, glettelt falfelület esetén mi a leggazdaságosabb megoldás hangszigetelésre? Nem kell extrém szigetelés, csak az ikerházfél másik oldalától kéne leválasztani a hangot a lépcsőházban.

while (!sleep) sheep++;

(#146533) biker válasza emvy (#146532) üzenetére


biker
nagyúr

az a baj, semmi. 90% hogy a zaj nem a falon jön át, hanem a födém vezeti, mert egybe van vasalva és öntve és jön. ha lépcsőház, akkor kopogászaj ellen nincs letéve semmi a járólap alá, és a bejárati ajtón jön a hang.
a falra szerintem pénzkidobás jellegű a te oldaladon. ha falról jön beszédzaj, akkor is a zajforrás felől kell csillapítani.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#146534) emvy válasza biker (#146533) üzenetére


emvy
nagyúr

Köszi! :R

Jelenleg tök pőre a födém, mert nincs még padló, stb., úgy próbáltuk a hangtesztet, hogy kiabáltunk az üres szobában.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#146535) emvy válasza emvy (#146534) üzenetére


emvy
nagyúr

Fodemet lehet valahogy hangszigetelni egyebkent? Annyi a helyzet, hogy most, amikor full ki van pakolva a lakas (padlo fodemig levakarva mindenhol, stb.), akkor ha uvoltozunk, akkor kicsit hallani a szomszednal, hogy tortenik valami. Ez vszeg senkit nem zavar, de ha van valami egyszeru megoldas, akkor erdekes lehet. (Tehat nem az a cel, h tole jovo hangokat szigeteljuk, hanem h a tolunk odamenot.)

while (!sleep) sheep++;

(#146536) Tsebacsi válasza emvy (#146535) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A tőled odamenőt a saját faladra rakott kb. 2-5cm-es szigeteléssel lehet elég hatékonyan tompítani szerintem. Ez a visszefele jövőt is csökkenti, persze ahogy írták főleg a levegőben terjedő hangot. A födémes "mechanikus" zajt sajnos szinte semmi sem csillapítja vagy szünteti meg teljesen, nálunk az ikerházban legalábbis ez a tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146537) Dorian válasza emvy (#146535) üzenetére


Dorian
félisten

Úsztatóréteg. Szigetelés + felbeton amit a falaktól szintén el kell választani.

Tsebacsi:
Dehogynem. Az úsztatott rtg pont, h a testhangot csökkenti a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146538) biker válasza emvy (#146535) üzenetére


biker
nagyúr

normális dolog üvöltözni a lakásban? Csak kérdem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#146539) Tsebacsi válasza Dorian (#146537) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De ezt gondolom az építésnél kell csináni, vagy ez lehet utólagos is?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146540) Dorian válasza Tsebacsi (#146539) üzenetére


Dorian
félisten

Azt mondta, h a födémig le van pucolva a padló. Ezt pedig a födémre teszik rá.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146541) emvy válasza Dorian (#146537) üzenetére


emvy
nagyúr

A testhang (lépéshang) nem lesz gond, ahogy kinéz (vastag szigetelés lesz, plusz fapadló). A léghangot pedig ezek szerint a plafonon kellene megfogni? Plafonon hogyan?

Illetve a testhangot a lépcsőházban talán kellene kezelni, oda fogunk rakni valamit a padlóra is.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#146542) Tsebacsi válasza Dorian (#146540) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R

Tehát akkor ha egybe is van öntve egy egybe ikerháznál az aljzatbeton, ha arra megfelelő rétegben tettek volna lépésgátló anyagot, majd arra a parkettát-járólapot-stb. akkor a komolyabb mechanikus zajok is kiszűrhetőek lennének (pl. gyerekek rohangálása). Viszont ha 2 lakást elválasztó dupla fal közé ment "szigetelés" kevés, akkor simán hallhatom (mert hallom) ahogy a szomszéd pakol a másik szobában vagy hegedül a gyerek? És ez ellen, ha az én főfalamra rakok is szigetelést mndjuk 2cm-est, akkor is hallani fogom?

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146543) emvy válasza biker (#146538) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem feltétlenül, viszont harminc fős vendégséget rendezni meg az :)

while (!sleep) sheep++;

(#146544) emvy válasza Tsebacsi (#146536) üzenetére


emvy
nagyúr

Szóval falra, vagy plafonra?

while (!sleep) sheep++;

(#146545) macilaci78 válasza biker (#146538) üzenetére


macilaci78
nagyúr

- Milyen tálat?!
- Mondom: hozz egy sört, te állat!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#146546) Tsebacsi válasza emvy (#146544) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Dorian ebben láthatóan profi, én nem, inkább Ő mondja meg a tutit. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146547) emvy válasza Tsebacsi (#146546) üzenetére


emvy
nagyúr

Köszi minden tanácsot egyébként, profit és kevésbé profit egyaránt :)

while (!sleep) sheep++;

(#146548) Tsebacsi válasza emvy (#146547) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Annyit tudok mondani, nekünk a fürdő és a háló közötti falon a háló oldalán van egy 5cm-es szigetelés, és elég jól szűri a hangot, de a mechanikus zajt (pl. a zuhanygégecső csempéhez ütődését, ajtócsukást) nem tökéletesen.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#146549) A Zéé válasza emvy (#146547) üzenetére


A Zéé
addikt

Azért az üres helyiség mindig hangosabb/jobban visszhangzó, mint a berendezett, szóval egy full üres helyiségből nem szabad sok következtetést levonni.
De amúgy egy gipszkarton előtetfal sokat tud tompítani, csak nem szabad kispórolni a szerkezet és a fal közül az alátét szalagot. Vagy hatásos tud lenni a hang irányából pl. egy parafa falburkolat (én nem is gondoltam mennyi hangot meg tud fogni, pedig aztán...). Csak hát annak olyan a kinézete, amilyen. :)

Just a simple Lineman...

(#146550) Batib


Batib
őstag

Hali!
Most vettem észre, hogy a gázkéményt a tegla kéményhez rögzítő szalag elszakadt. Ujra kellene pántolni. Van itthon Hilti szalag, de nem jövök rá hogyan kell összekötni. Odafenn nem akarok görcsölni, így sem biztos, hogy leesés nélkül megúszom. Tehát hogyan kössem össze a két végét? Köszi!

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.